L RIJNSTREEK Mia-congres zal dit jaar in Leiden gehouden worden unstleven in Leiöen ZATERDAG 6 JUNI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 MISSIE EN UNESCO In het najaar zal in Leiden het jaarlijks Mia-congres worden gehou den, waarop de verhouding van Mis sie en Unesco ter sprake zal wor den gebracht. Dit is besloten op de vergadering van presides der acade- miale missiegroepen, die te Leiden is gehouden. Aan de bijeenkomst, onder leiding van de nieuwe voorzitter J. Coppes (Leiden), namen behalve af gevaardigden van de Mia ook verte genwoordigers deel van de Academi sche Leken-Missie-Actie en van de Vereniging van Katholieke Indonesi sche studenten in Nederland. De Missie-Interacademiale (Mia) is in 1919 gevormd als een federatie van Katholieke Missieverenigingen onder academische studenten in Ne derland en stelt zich ten doel de mis- Biegedachte onder de studenten te verbreiden en levendig, te houden. Vanwege het Episcopaat is haar een moderator toegevoegd. Bovendien maakt zij onderdeel uit van de Unie van Katholieke Studentenverenigin gen in ons land. De aftredende Mia-praeses, de heer Fr. de Vreese (Utrecht), gaf in de laatste bijeenkomst een overzicht van de werkzaamheden der federatie tij dens zyn ambtsperiode; hij memo reerde o.a. het Mia-congres van Amersfoort, de deelneming aan het internationaal academisch Missie-con gres in Aken en het houden van een academische Missie-dag in Utrecht. Conform de statuten traden ook de andere leden van het dagelijks be stuur af: mej. Y. Duif (Leiden) als abactis en de heer Ad. Jansen (Til burg) als quaestor. De aftredende praeses omhing zijn opvolger, de heer J. Coppes, met het M.I.A.-lint, waarna deze als nieuwe mede-bestuursleden: mej. S. van Straelen (Utrecht) als vice-praeses, mej. E. Conijn (Leiden) als abactis, en de heer J. Verdegaal (Leiden) als quaestor. Paters drs. Ed. Loffeld C.S.Sp. blijft als moderator aan de Mia verbonden. Daar steeds meer de medewerking van de leidende kringen met de mis sionerende Kerk noodzakelijk blijkt en de intellecuelen door de Pausen worden opgeroepen om op hun eigen wijze de volken te steunen, onder wie Kerk nog in opbouw is, is het uitermate verheugend te constateren, dat onder de intellectuelen van mor gen de belangstelling voor deze god delijke zaak groeiende is. KATHOLIEKE AMATEURS DEDEN DANSEXAMENS. Bij het 2e examen, namens de ka tholieke bond van Dansleraren afge nomen schoolexamen half gevorder den, gisteren in Dansschool Evert Castelein, slaagden alle deelnemers (sters). De dansen waren Engelse wals, Tango, Quickstep en de Old Time dansen: Kruispolka, Veleta, Wiener wals en Waltz Cotillon. De geslaagden zijn de dames Riet van Diemen, Anny Fasel, Corry de Groot, Nan de Wit en Grarda Staats. Met lof slaagden de dames Willy Ge- nemans, Betty Reynders, Riet Zwet sloot, Corry Zwetsloot, Bep Verloop; Bea Willems, Ank v. d. Klugt, Ria Fornara. Met hoogste lof slaagder dames Riet Stikkelman, Luc. A. Wiessin'g, Netty M. Paddenburg en Willy Castelein. De geslaagde heren zijn: Joop Kleine, A. Bax, A. Botterberg, J. Streefland. Met lof slaagden Paul R. Wiessing, Ben C. Paddenburg, Piet H. Hakkaart, N. v. d. Steen. B. v. d. Linden. Met hoogste lof slaagden Piet C. Hagemeyer en Alfons Duiven voorden. Allen waren cursisten van Dansschool Evert Castelein. TREINVERBINDING LEIDEN—WOERDEN Met ingang van Maandag 8 Juni a.s. zal alleen op werkdagen behal- vo des Zaterdags op het baanvak- LeidenWoerden een nieuwe trein-' in de hieronder vermelde dienstre geling rijden: Leiden v. 18.13, Al phen aan den Rijn a. 18.26, v. 18.28, Bodegraven a. 18.37, v. 13.43, Woer den a. 18.52. Doktersdienst. A.s. Zondag 7 Juni zal de dienst worden waargeno men door de doktoren: de Bruijne, Jansen, Nieuwzwaag, Postel en Simons. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Juni 13 uur tot Zaterdag 13 Juni 8 uur waar genomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zaterdag 6 Juni. Toen we in onze Hutspot van gis teren nog konden melden, dat een wielrijder in het water van de Nieu we Rijn gereden was, konden we niet vermoeden, dat er om half vijf weer iets dergelijks gebeurde, toen de 6- jarige F. C. uit de Burchtsteeg spe lenderwijs in het water viel. De 28- jarige oorlogsinvalide P. J. Kluts, Ca- landstraat 4, sprong gekleed te wa ter en bracht de knaap ongedeerd op de wal terug Hulde! Een ernstig ongeval speelde zich gistermorgen af op de Morskade. Het 2-jarig jongetje F. A. viel uit het slaapkamerraam van de tweede ver dieping op straat, een val van zeven meter. Met een schedelbasisfractuur werd het ventje naar het £~ad. Ziekenhuis gebracht. Bij informatie bleek hedenmorgen, dat zijn toe stand iets vooruitgaande is. De deelnemers aan de retraite van de Leidse K.A.B. vertrekken Zater- dag 13 Juni a.s. naar Noordwijker- hout. Zij moeten om 5 uur aanwezig zijn. Wie zich alsnog wil aanmelden, moet dit bliksemsnel doen bij de heer J. van der Weden, Constantijn Huy- gensiiaan 35. Van het volksdansfront bereikt Ons het bericht, dat er een nieuwe groep is opgericht onder leiding van mej. R. Zoutenbier. Alle jongelui van 17 Fabriek voor kraakcatalysator jaar en ouder zijn welkom. De les sen worden gegeven in de gym.zaal Potgieterlaan, Woensdagavonds van half negen tot tien uur. Men kan zich opgeven bij mej. Zoutenbier, Noordeinde, mej. J. Neyenhuis, Tul penstraat 10, R.K. Pastorie, Haag- weg en op de lesavonden. Gisteravond om zes uur reed de 73-jarige wielrijder A. J. H., wonend aan het Utrechtse Jaagpad, op de1 Hoge Rijndijk, ter hoogte van de Ket tingstraat. Bij het oversteken ver giste hij zich in de snelheid van oen naderende auto, die de wielrijder greep en tegen de grond smakte. Met een bloedende hoofdwonde en een linker onderbeen-fractuur werd hij door de E.H.D. naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis vervoerd. STADSKOK. Leiden heeft nog 1090 werklozen Op 30 Mei stonden bij het Arbeids bureau Leiden ingeschreven 1060 geheel werklozen, terwijl daaren boven 136 personen geplaatst waren op D.U.W.-objecten. Dit houdt in, dat het aanbod ook deze week weer daalde (+50). In vergelijking met eind Mei 1952 nam het aantal werk lozen met ruim 600 af. De grootste verschillen komen voor in de be drijf skiassen: bouwnijverheid (200), metaalnijverheid (100), textiel-indu- strie (100), voedings- en genotmid delenindustrie (100) en landbouwd (70). Het aantal werkloze vrouwen nam eveneens iets af en bedroeg op 30 Mei 105. KATHOLIEKE ^EEKAGENDA VOOR LEIDEN Mij- Einduitvoering v. Toonkunst Elk jaar weer zijn waardering uit te spreken voor wat er op de Eind uitvoering wordt gepresteerd is haast eentonig en toch:: waardering moet er wezen, en is er ook. Dit bleek uit het applaus van de bezoekers in de Foyer, uit enkele fleurige bouquet- ten, die aangeboden werden, maar moet ook blijken uit wat wij ver melden, nadat onze gedachten zijn teruggegaan naar het lijvig pro gramma van deze avond. De verschillende leerkrachten kwamen uit met de fine-fleur van hun discipelen. Gehandicapt door de lange stoet van sportverenigingen waren wij niet op tijd aanwezig om het klavierconcert „d kl. t." van Mo zart te horen. Wel hoorden wij de voordrachten voor vier violoncellen, waarin de leraar Henk Berghout persoonlijk medespeeldc. Ook zij werden niet weinig gestoord door de harmoniecorpsen, die de stoet van sportverenigingen begeleidden en de Foyer tijdelijk onklaar maakten. Toen de rust weergekeerd was, viel het beluisteren van het „Allegro con Brio" van Beethoven gemakke lijker. Een hoboïst (ingelast) speel de Corelli, en hij mag tevreden zijn over wat hij deed. Een leerlinge van mevrouw Wa- VOORHOUT E.H.B.O. De E.H.B.O. afd. Voor hout gaat binnenkort haar vijfde ver- bandpost plaatsen bij v. Werkhoven, Engelschelaan 26. De andere eerste Hulpposten zijn gevestigd bij: Langeveld, Teylinger- laan 6; v. Kempen, Jac. v. B.weg 36; Café de Bonte Koe en v. d. Berg, Bergamolaan 19. Medio September zal er een nieuwe cursus worden gegeven voor het be halen van het eenheidsdiploma. Nieuwe cursisten kunnen zich 'aan melden bij de secretaris P. v. d. Berg, Bergamolaan 19. De eerstvol gende oefenavond wordt gehouden Maandag 5 Juli, dan zal een buiten oefening worden gehouden. Als de leden op tijd aanwezig zijn (7.30 uur) zal deze oefening zeer zeker slagen. Ook de aanwerving van donores voor de bloedtransfusiedienst ver loopt gunstig, maar Voorhout is nog niet geheel bewerkt, doch als ieder Izich spontaan opgeeft voor deze ac tie bij de E.H.B.O. zal ook hiervan binnenkort een opgave gedaan kun nen worden. terman gaf enkele zangnummers ten beste. Wij vinden, dat deze jonge zangeres nog teveel aan het begin van haar studie staat, om reeds aria's van Handel te zingen. De begelei ding was bovendien wat sterk. Wat stijf in de verf, maar uitste kend begeleid, niet zonder verdien ste werd de mooie vioolsonate D gr. van Handel uitgevoerd (en de Papillons van Schumann werden met grote toewijding en durf ver klankt. Na de pauze trad een violiste voor het voetlicht (leerlinge van Adolphe Poth) om bescheiden gesecundeerd door het Toonkunst orkest onder Geirnaert 2 delen uit 't G-dur con cert van Mozart te spelen. Het spel getuigt van talent en ernstige studie. Zo maar verder gaand, vermelden wij 't uitstekend Bach-spel in diens concert C gr. t. voor 2 klavieren, waarbij een klein strijkorkest onder Henk Geirnaert secundeerde. De be- schaafd-muzikale wedergave van Mozart's „Fantasie C kl. t." heeft de toehoorders veel deugd gedaan. Het Toonkunst blaaskwintet speelde weer de variaties op een Hollands Liedje van Hugo de Groot. Aanvankelijk niet heel en al stemmend (vermoe delijk omdat de hoorn wat koud was) werden nadien geestig en mu zikaal gemusiceerd. Ten slotte vermeldde het program ma nog een paar Debussy-nummers, die wij niet meer hoorden. Hebben wij een aanmerking, dan is 't deze: dat het programma veel te lang is; de aandacht verslapt of men ver dwijnt wat niet prettig voor de uitvoerenden is óf minder num mers, of kortere werken zij aanbe volen bij de programma-keuze. J. Kortmann. Burperliike Stand Geboren: Annette Margaretha dr. van A. Durieux en G. M. Meijvogel; Willem Cornells, zn van F. F. van der Mark en J. Zeilstra; Willemina, dr van P. de Vries en W. Stol; An- tonius Johannes Maria, zn van J. Ho- genes en P. W. M. Hermans; Catha- rina Adriana, dr van J. den Haan en M. C. Zandbergen; Johannes zn van M. Weeda en N. J. Schellingerhout; Catharina Jacoba dr van P. S. Brandt en C. J. de Krijger; Willem Hendrik zn van W. K. Nieuwenhuijs en G. H. van Lavieren. Ondertrouwd: J. S. Favier en H. de Geus. Gehuwd: K. de Jong en H. Laman. Overleden: K. van der Steeg, wedn. 86 jr. W. Flanderhijn, man 73 jr; H. de Vroede, man 61 jr; B. E. A. Verkuyl, wedn. 82 jr; J. C. de Tom be, huisvr. van Bekooij 62 jr. Vrijdag heeft de Minister van Economische Zaken, Prof. Dr. J. Zijlstra, op de terreinen van het fabriekscomplex der Koninklijke Zwavelzuurfabrieken voorheen Ketjen N.V. te Amsterdam-Noord een nieuwe fabriek geopend voor de vervaardiging van kraakcatalysator voor de olie-industrie. Onder de talrijke gasten bevonden zich de Burgemeester van Amsterdam, Mr. Am. J. d'Ailly, de Vice-President van de American Cyanamid Company, de heer R. B. Fiske, alsmede vele binnen- en buitenlandse autoriteiten van bank- en oliemaatschappijen Tijdens de opening, staande van links naar rechts: Prof. Zijlstra, Mr. d'Ailly, Ir. P. M. van Doormaal, technische direc teur van Ketjen, Ir. A. H. Ingen IIousz, directeur Hoogovens en M. J. D. Beitjes, president-commissaris Ketjen. Opgaven en inlichtingen bij het 'KATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van D tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 7 TOT EN MET 13 JUNI. Zondag 7 Juni. R.K. Gemengde Zangver. Pulchri Studio viert 6e lus trum. Programma: 9 uur H. Mis ka pel Zr. Carmelitessen, waarna geza menlijk ontbijt en jaarvergadering. Des middags van 2 tot 3 receptie in de Kleine Burcht, Nwe Rijn. 'sAv. 8 uur feestavond in de Kl. Burcht. De Ned. Reisvereniging voor Kath. in Leiden organiseert een tocht naar „De Muziekhof' in Den Bosch. Maandag 8 Juni. Om 8 uur in het St. Liduinahuis, Zoeterwoudsesingel, lezing van pater dr. J. de Groot voor leden van dc Ver. voor Gezinsvoog dij-Patronage. Dinsdag 9 Juni. Bedevaart naar Heiloo voor de leden van de NRKM, afd. Leiden. recht op het gebruik van de bus kunnen doen gelden. Het ziet er, blijkens informatie, naar uit, dat 't reisbureau uit Düssel- dorf een vergelijk zal treffen in die voege, dat een vertrouwensman van beide partijen zich garant zal stellen voor het door een Haagse hotelhou der gevorderde bedrag van f 400, Nadien kan gerechtelijk worden uit gemaakt of de vordering geldig is of niet. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde de heren W. Algie, Voorburg, A. H. Bergink, Den Haag, C. J. Overbeeke, Den Haag, P. Sie- men, Alphen aan den Rijn, R. A. van Tijn, Leiden en H. v, Vloten, Heerlen, voor het semi-artsexamen mej. E. C. Jansen, Leiden, idem de heren J. Foudraine, Bloemendaal, P. H. Goos- kens, Eindhoven, R. v. Loo, Ter Aar, C. J. Oudmeijer, Den Haag, W. H. v. Peutz, Heerlen en F. L. Th. Wery, Den Haag; voor het artsexamen de heren M. I. Bosma, Den Haag, J. v. d. Torren, Rotterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN BESCHERMING BEVOLKING HEEFT NOG MEER MENSEN NODIG. Het hoofd van de Kring III Zuid Holland Bescherming Bevolking, de heer A. Ros, alhier, heeft gister avond een uiteenzetting gegeven van de stand van zaken bij de B.B. te Al phen aan den Ryn. Voor een goed ingerichte dienst, zo zei de heer Ros, is het beslist no dig, dat wij de beschikking hebben over 402 mensen. Momenteel hebben zich 235 personen aangemeld die de verbandacte getekend hebben, wat dus wil zeggen, aldus de heer Ros, dat het wachten is op nog 167 aan meldingen. Zoals bekend zijn er ver schillende diensten bij de B.B. Voor de commandopost, waar het admini stratieve gedeelte, zoals telefoon etc. zijn ondergebracht zijn 37 mensen nodig, er zijn er 27 zodat nog tien aanmeldingen hiervoor ontbreken. Voor twee ploegen van 15 man voor de opruimings- en reddings diensten beschikt men over 28 man, ook hier dus nog twee te kort. De brandweer van de B.B. die over 45 man moet beschikken, heeft slechts 20 man, zodat hiervoor nog 25 aan meldingen worden verwacht. Voor de medische dienst beschikt de B.B. wel over de medewerking van het Roode Kruis, maar de leden hebben geen van allen tot nog toe de ver bandacte getekend, iets wat beslist nodig is wil men in tijde van oorlog en gevaar recht hebben op de sociale en verzekeringsbepalingen B.B. Ech ter hoopte de heer Ros met het be stuur van het Roode Kruis tot over eenstemming te komen. De gemeente is naar bekend ver deeld in 17 wy'ken, die alle een blokploeg moeten hébben, waarom de hoofden en plaatsvervangende hoof den aangewezen zijn. Deze ploegen variëren van 5 tot 20 man, 160 per sonen tekenden hiervoor de ver bandacte, maar er zijn er 275 nodig. Acht ploegen zijn reeds compleet. In sommige gemeentedelen gebeurt nog niets en het was juist hierom dat de heer Ros gisteravond nog met de heer Stroo uit Koudekerk op pad ging naar een bijeenkomst in de wijk Gouwsluis. Sommige blokploegen worden ook reeds geïnstrueerd, waar bij de heer Ros de opmerking maakte, dat het te betreuren valt, dat de be nodigde gelden voor het aan te schaffen materiaal veelal ontbreken. Per blokploeg is naar de mening van de heer Ros een bedrag van 1500, nodig. ALKEMADE Doktersdienst van a.s. Zondag wordt voor Alkemade en Leimuiden waargenomen door de doktei's Brink horst, Muskens en v. d. Werf. BODEGRAVEN Kath. tennisclub. In het Parochie huis vefgaderde de pas opgerichte Kath. Tennisclub. De opkomst was heel goed. Een van de eerste punten, die voorz. C. v. d. Poll ter sprake bi-acht. was het in orde brengen van de baan, die na de Februari-storm al door de timmerman onderhanden ge nomen was. Het gras moest gemaaid worden, het huisje geverfd e. d. De hele club zou hiervoor een avond op het appèl komen. Een euvel is, dat er nogal ballen wegraken. Het be stuur meende dit te ondervangen door een boete te stellen ad 1.25. Tenslotte zullen op de baan een kraan rietmatten en banken worden aange bracht. De rondvraag bracht nog di verse kwesties ter sprake o.a. contri butieregeling voor militairen, tarie ven voor logé's, kleding enz. De geestelijk adviseur, kap. Voortwist, sprak nog een opwekkend woord, waarna de voorz. deze bijeenkomst sloot. Reis Ouden van Dagen. 24 Juni a.s. zullen de ouden van dagen weer hun jaarlijkse feestdag hebben in dc vorm van een uitstapje. Deze keer gaat de reis naar Den Haag, Scheve- ningen en Wassenaar. Het comité komt alleen nog geld te kort. Dus Inbraak. Een of meer inbrekers hebben zich toegang verschaft tot de Lutherse Kerk. Een glas- en lood raam werd ingedrukt. In de consisto rie-kamer werd geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Tweede speeltuin. Het bestuur van de stichting „Sport- en Speelter reinen" is momenteel in onderhande ling over een stuk weiland aan de Noordelijke Rijnoever, naast firma Koning In een vergadering met ver tegenwoordigers uit omliggende kin derrijke straten is de zaak besproken en besloten de handen uit de mouwen te steken. HAZERSWOUDE ZILVEREN PRIESTERFEEST RECTOR M. v. d. TOGT. Dinsdag was het 25 jaar geleden, dat rector M. v. d. Togt de H. Pries terwijding ontving.. Hij was in de navolgende plaatsen kapelaan, Bo venkerk, Vlissingen, Waddinxveen, Rotterdam en Haarlem. Sinds 2 jaar is hij rector in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de rector morgen om 10 uur een plechtige H. Mis opdragen. Des namiddags is er gelegenheid om de jubilaris in de gymnastiekzaal van de R.K. school van 2 uur tot 2.30 geluk te wensen. Verdér zal dit jubi leum in de familie-kring worden ge vierd. TER AAR Gemeenteread. Op Maandag a.s. komt de raad in openbare verga dering bijeen des namiddags te half acht ten gemeentehuize. Op de agen da komen o.a. de volgende punten voor: Subsidie-aanvragen van: a. R.K. Sportverenigng „Altior" te Ter Aar; b. Christelijke Lagere Land bouwschool te Alphen aan den Rijn. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de aan schaffing van een opbergkast voor tekeningen. Vaststelling van het ont- werp-uitbreictingsplan regelende de bestemming in hoofdzaak van het landelijk gebied der gemeente. Schrijven van Geel. Staten inzake de verordening op de heffing van rei nigingsrechten. Voor het diploma vakbekwaam heid Horlogemaker slaagde aan de Ohristiaan Huygenschoool de hêer Gerard Valé. HAAGS GERECHTSHOF. Dronken of niet? Meestal vergt de behandeling van een fietsendief stal niet veel tijd bij het Haags Ge rechtshof, maar in het geval van de 54-jarige inwoner van Wassenaar was dat anders. Deze was voor een op 1 December 1952 te Wassenaar gepleegde rijwieldiefstal door de po litierechter veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Verd. beweerde nu de fiets wel meegenomen te hebben, maar zó be schonken te zijn geweest dat hij het niet geweten had. Verschillende ge tuigen bevestigden dit. De proc. generaal vond dat er door de getuigenverklaringen een nieuw licht op de zaak was geworpen en hij vroeg een nieuw onderzoek naar de staat van dronkenschap. Het Hof willigde het verzoek in en dus komt er een nieuw onderzoek. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d, RIJN, 5 Juni. Groente. Selderie 2.10—7.20, pe terselie 3—(5.90, kervel 2.30—3.90, aardbeien per doosje van 200 gram 6163 cent, bospeen f 2646 cent, bloemkool I 28—38, xdem II 16— 21, sjalotten 23—25, spitskool ƒ11— 16, sla 2.507.50, postelein 1524 rabarber 9.90—15.90, slauitjes 16 23, radijs 9.1010.40, spinazie 20 22, waspeen 3945. ROELOFARENDSVEEN, 5 Juni. Groente. Aardbeien (ingelegd) 32 —53 cent, idem 2 ons doos 5689 ct., idem afw. 3463 cent, kropsla I 3.80 8.60, idem II 2.504.40, andijvie 8.bospeen 1935, breekpeen 30.bloemkool 10—26, peulen I 6890, idem II 5567, capucij- ners 85110, doperwten 80105, kassnijbonen 215235, idem stek 115165 per 100. BloemenPapaver 1023 cent Colvillies 3575 cent, Pyrethrum 10 35 cent, Bruidsanjers 1124 cent, Duizendschoon 2248 cent, Anemo nen 920 cent, Asters 3048 cent, Irissen 1232 cent, Esther Read 26— 60 cent, Campanula 3557 cent, Dah lia's 16—60 cent, Asp. Plumovis 1664 cent, Violieren 2174 cent, Pioenro zen 0 801.80, Freesia's 2230 cent, Lelies 0.701.70, Anjers 1318 cent per stuk. TER AAR, 5 Juni. Groente. Peu len 6.609 00, doppers 8.30 per 10 kg., stamoonen 2 052.50, snij bonen 2.052.55, idem stek 1.15 andijvie 610 cent, rabarber 616 cent, tomaten A 1.301.40, idem B 1.40, idem C 1.30, idem kriel 70 cent, raapstelen 59 cent, postelei 1021 cent, aardappelen 11 cent, spinazie 3§—38 cent, sjalotten 2031 cent, uien 24 cent, zuring 6 ct. waspeen 3137 cent, idem stek 17 cent, nieuwe aardappelen 43 cent al les per kg. stoofsla 2035 cent per kist. sla I 4—6.80, idem II f 2.50— 3.60 per 100 stuks, bloemkool I 41— 59 cent, idem II 2639 cent, idem III 1425 cent, idem stek 913 cent, komkommers 2238 cent alles per stuk, bossjalotten 4 cent, bos-uien 4— 7 cente, bospeen 1833 cent. idem stek 11 cent, boskroten 1415 cent, selderij 5 cent, alles per bos. Aard beien 3070 cent per doosje. Bloe men: Irissen 18 cent, Pioenen 45 cent" alles per bos. VINKEVEEN, 5 Juni. Groente. Peen 1832 cent, selderij 46 cent, peterselie 15 cent, per bos; rabarber 1418 cent, postelein 1622 cent, spi nazie 1640 cent, peulen 0.76—1.00 andijvie 1030 cent, tomaten 0.78 1.32 cent, waspeen 2832 cent, en groene kool 1516 cent per kg., bloemkool 860 cent, komkommers 2045 cent, sla 37 cent per stuk, aardbeien 1.16 per half kg. Laatste Berichten DUITSE BUS VERDWENEN De Vrijdagavond in Den Haag in beslag genomen Duitse autobus bleek vanmorgen, toen de bewaarder van de deurwaarder kwam kijken, ver dwenen te zijn. De chauffeur heeft zijn passagiers rustig laten instap pen en is weggereden om een dag tocht naar enkele musea te maken. Hij zou heden, Zaterdagavond, weer in Den Haag terugkeren. Ondertus sen zijn dc grensposten gewaar schuwd om de bus niet naar Duits land te laten terugkeren. Het is een bijzonder moeilijke ju ridische kwestie orrr uit te maken, of het gebruik van de bus in Nederland betekent, dat deze onttrokken wordt aan het gelegd conservatoire beslag. Daar speelt naast het duperen van Duitse toeristen, die tenslotte ook TE HUUR <3? Te huur onze gezellige zaal voor bruiloften en partijen, met gebruik van vrije keuken, servies enz. Zeer billijke zaalhuur, be spreek vroegtijdig. A. de Groot, Plantage 2, telefoon 26820. 13 Juni door om standigheden vrij geko men. 7105 Te huur droge zolder met twee kamertjes, ook geschikt voor magazijn ruimte. 6 gulden p. week. Centrum der stad. Br. onT dei* no. 7099 bureau van dit blad. W0NINGRUIL Woningruil. Aangeb. vry zon. benedenhuis aan vaarwatér gelegen, kamer suite, 2 kl. slaapk., keuken tuintje en schuur. Gevr.: heel huis of bovenw. min stens 8 k. Br. onder no. 7100 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3