MISTERX MUDCR -ZA ÈN mUR MN SMAAK! Naast het Diaconessenziekenhuis mocht geen R.K. school komen Middenstand is teleurgesteld Betere straatverlichting voor Rijpwetering en Oud Ad DONDERDAG 4 JUNI 1953 3E LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Merkwaardig bekrompen besluit Voorburgse Raad VERKOOP VOOR NEDERLAND N.V. ALVANA-DEN HAAG (Advertentie) Twee Kath. wethouders afgetreden De raadsvergadering, die gister avond in Voorburg is gehouden, heeft een vrij sensationeel verloop gehad en eindigde met de ontslag-aanvrage van de twee katholieke wethouders. Gedurende een vol jaar heeft men in Voorburg onderhandeld over het beschikbaar stellen van gronden voor het bouwen van een R.K. school en eventueel in de toekomst een R.K. Kerk. Deze objecten waren ge- planned in een der nieuwe wijken van Voorburg, waar de daar wonen de katholieken ernstig behoeften hebben aan deze instellingen. Gedurende het gehele afgelopen jaar is het voorstel tot grondver- koop tot driemaal toe op de raads- agenda vermeld geweest. Eerst werd de principiële toestemming van de raad gevraagd, die gegeven werd. Een half jaar later werden op het be treffende terrein proefboringen ver richt, waartegen geen der raadsleden zich verzette. Toen kwam het voorstel in de raadscommissies van Openbare wer ken en Financiën. Daar hadden, be halve enkele katholieke raadsleden, 5 leden van niet-katholieke fracties zitting. De protestante raadsleden maakten bezwaar tegen het bouwen van een katholieke school en een katholieke kerk naast een diacones senziekenhuis, maar de overige ge noemde leden konden hierin geen bezwaar zien. Door de beide commissies werd ten slotte het voorstel van B. en W. tot grondaankoop positief geadviseerd. Groot was daarom gisteravond de verrassing toen de gehele raad met uitzondering van de kath. fractie (8 leden, waarvan 2 wethouders) en de twee overige wethouders (P. v. d. A. en V.V.D.) tegen het voorstel van B. en W. stemden, waardoor 't voorstel met 15 tegen 10 stemmen werd afge wezen. Een langdurige discussie was hier aan voorafgegaan. De prot.-chr.-frac- tie had betoogd, dat het onjuist was een school naast een ziekenhuis te plannen, maar wethouder mr. L. A. J. M. Jonkergouw, die het voorstel verdedigde, ontzenuwde dit be zwaar, daar de ruimte en beplan ting, die tussen de beide gebouwen complexen zullen worden aangelegd van dusdanige afmeting zullen zijn, dat er van enige storing geen sprake kan zijn. Toen ten slotte de prot.-chr.-frac- tie na al zijn argumentatie vergeefs Het Nederlands Verbond van Mid denstandsverenigingen heeft in zijn Dinsdag gehouden congres in een motie uitdrukking gegeven aan zijn ernstige teleurstelling over het ont breken van een regeling in het wets ontwerp, vestigingswet bedrijven, waardoor de toepassing van het be hoefte element mogelijk wordt. In de motie wordt eveneens teleurstel ling uitgesproken over het feit, dat in afwijking van het voorontwerp, het bij de Tweede Kamer ingedien de wetsontwerp bedrijf svergunning- wet niet op het middenstandsbedrijf van toepassing is. Het verbond dringt er in de motie bij de regering en de leden van de Tweede Kamer op aan de toepas sing van het behoefte element in de vestigingswet bedrijven op te ne men en eveneens toepassing van de bedrijfsvergunningenwet voor het middenstandsbedrijf mogelijk te ma ken. In een andere motie spreekt het Verbond zich uit voor algehele af schaffing van de omzetbelasting. In de motie wordt gezegd:, dat het Ver bond met grote belangstelling ken nis heeft genomen van het door de regering ingediende wetsontwerp tot ontheffing van het betalen van om-' zetbelasting voor de detailhandel. Het Verbond verwacht, dat voor ambachts- dienstverlenings- en ver- zorgingsbedrijven zal worden ge streefd naar geleidelijke verminde ring van het tarief, waardoor bin nen niet al te lange tijd tot algehele afschaffing kan worden overge gaan. Ongeregeldheden te Napels Een ernstige botsing tussen neo fascisten en de politie heeft Woens dagavond het centrum van Napels in een slagveld herschapen. Ongeveer 65 personen, onder wie tien politie mannen liepen verwondingen op. De ongeregeldheden ontstonden, toen de politie trachtte tienduizend leden van de neo-fascistische „Socia le Beweging" te verspreiden, die, na het luisteren naar verkiezings toespraken van enigen van hun lei ders, zonder toestemming der auto riteiten een optocht hadden ge vormd. De betogers wierpen een barrica de op, vanwaar zij begonnen de poli toe, toevallige voorbijgangers en de auto's, welke niet verder konden rij den, met stenen te bekogelen. Een autobus liep ernstige schade op en de ruiten van een warenhuis wer den ingegooid. Tenslotte gelukte het de politie, door de wegversperring te breken en de demonstranten uit een te drijven. gebruikt te hebben, toch volhardde bij haar afwijzende houding, kwam de verrassing daar de overige raads leden, bovengenoemden uitgezon derd, de prot.-chr.-fractie in haar protest steunden, terwijl verschil lenden van deze tegenstemmers in de commisievergi deringen van nog geen maand geleden zich volledig achter het voorstel geplaatst had den. De oorzaak van deze houding moet gezocht worden in plaatselijke ge schillen tussen katholieken en niet- katholieken te Voorburg, die met het Aanvankelijk leek het er op, dat de raad van Alkemade zich Woens dagavond vrij vlot door de agenda punten zou heenwerken, maar aan het einde van de vergadering werden enkele pimten aangevoerd, welke 'n vrij langdurige bespreking eisten. De oorzaken hiervan waren hèt aanbieden van 't sociaal-economisch rapport der gemeente Alkemade aan de raadsleden, alsook de bespreking aanleg waterleiding in de onrenda bele gedeelten der gemeente. Bij de opening der vergadering door loco-burgemeester C. v. d. Meer waren de heren v. d. Bijl en De Jong afwezig. Op het besluit van G.S. om goed keuring te onthouden aan het raads besluit dd. 15 December 1952, ter zake verhuur van 26 woningen aan de Binnenweg voor 6.85 per week, werd geen beroep aangetekend, om dat reeds een goedkeuring tot huur verhoging j.v.m. verhoogde exploi tatiekosten, is aangevraagd bij de minister van Wederopbouw. Besloten werd voorts, n.a.v. een schrijven van de minister van Bin nenlandse Zaken, tot toekenning van een voorschot op de vacantie-uitke- ring voor het gemeentepersoneel. De toekenning van een bijdrage in het exploitatietekort tot ten hoogste 4/3 maal de toegekende rijksbijdra ge van de complexen A en C der Woningbouwvereniging „Alkemade" werden als zuiver administratief aanvaard. Voorts werd aan de Wo ningbouwvereniging „Alkemade" tot dekking van het ongedekte verlies over het exploitatie jaar 1951/1952 een renteloos voorschot ad 447, verstrekt. Huurverhoging te Rijpwetering. Bij het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 26 April 1949 inzake verhuur van woningen inge bracht in het woningbedrijf i.v.m. de wijziging der huurbedragen, infor meerde de heer Van Scheppingen, waarom de voorgestelde huurverho ging der woningen aan de Binnen weg te Rijpwetering met" 1.10 p. w. reeds is toegepast, alvorens de goed keuring van dit besluit is verkregen. De gemeente-secretaris, de heer Van Harteveld, gaf hierop een toelich ting. Door de verhoging van de ri sico-factor in de exploitatie-reke ning dezer woningen is een huur verhoging opgelegd. Om nu te voor komen, dat deze huurverhoging van terugwerkende kracht moet worden bepaald, daar eertijds de huren voor lopig waren vastgesteld en deze nu definitief worden, is alreeds tot toe passing dezer huurverhoging overge gaan. De heer Rietbroek vroeg nog, of deze mogelijke huurverhoging in het huurcontract was vastgelegd, waar door men nu, rechtens deze, verho ging kan opleggen. Vervolgens werd besloten over te gaan tot aankoop van enkele per ceeltjes grond, welke benodigd wa ren voor verbetering West-Einde Roelof ar endsveen. Ten behoeve van de gereedgeko men woningen te Rijpwetering werd met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage een geldlening aangegaan groot 118.000 a 3yK%. Vanwege uitbreiding der controle werkzaamheden en verhoging der onkosten voor het Centraal Verifi- catiebureau werd een wijziging der controle-regeling op geldelijk be heer en boekhouding van comptabe le ambtenaren goedgekeurd. Voor de jaren 1952 tot en met 1956 werd de heer J. L. Zoet te Oude Wetering wederom benoemd als deskundige, belast met de schatting van de gron den, ingebracht in het grondbedrijf. Goedgekeurd werd, om aan de heer G. Zekveld te Abbenes op nieuw voor 12 jaar, ingaande 1 Juni 1954, te verpachten de „Hoeve Alke made" groot 65 ha, 87 ca. ad 155, per ha. Alvorens tot goedkeuring bouw van een hangar op de „Hoeve Alke made" te besluiten, merkte de heer v. d. Geest nog op. dat maar een ge gadigde voor deze bouw was ge noemd, en er waarschijnlijk toch wel meerdere specialisten op dit ge bied zullen zijn. De voorz. bevestig de dit, maar zeide, dat de heer Zek veld aan genoemde de voorkeur had gegeven. De verordening op de Winkelslui tingswet 1951 onderging enkele wij zigingen en werd opnieuw vastge steld. De heer Versteege verzocht te betreffende voorstel niets hadden uit te staan, maar die de diverse niet- katholieken zozeer ontstemd heb ben, dat zij op een vrij merkwaar dige wijze naar revanche dorstten; de gelegenheid van gisteravond leek hun daartoe gunstig. Op het einde van de vergadering verklaarde wethouder Jonkergouw, dat hij bij de huidige houding van de raad geen verantwoording voor zijn wethouderszetel meer wenste te nemen en bood zijn ontslag aan, een besluit, dat prompt door de tweede katholieke wethouder werd onder schreven. De bekrompen rancuneuze houding van de Voorburgse raad heeft gister avond aan enkele leden een per soonlijke voldoening gegeven, wan neer de verkiezingen nog voor de deur stonden, hadden de diverse le den wellicht meer om het algemeen belang en de publieke opinie ge dacht. trachten het zgn. watersportseizoen van 1 Mei tot 1 October, waarin de winkels langer geopend mogen blij ven, vervroegd te krijgen tot 1 April. Hondenbelasting Na goedkeuring begroting wijzigin gen 1952 en 1953, alsmede vaststel ling enkele pensioengrondslagen, en reclame schoolgeld en hondenbelas ting, merkte de heer Hoogenboom n.a.v. dit laatste op, het enigszins vreemd te vinden, dat met de be lasting van honden in het landbouw bedrijf voordeliger maatstaven wor den aangelegd dan voor het tuin- dersbedrijf, en verzocht, in de toe komst de tuindersbedrijven gelijk te stellen. Vervolgens werd aan de agenda nog het voorstel toegevoegd om te i besluiten voor een totaal bedrag van 20.148,over te gaan tot uitbrei ding van de straatverlichting te Rijpwetering en Nieuwe Wetering. Hiervoor zullen lichtmasten benut worden aluminium, welke als voor deel hebben een lichter gewicht i.v. m. de zachte bodem, alsmede minder onderhoudskosten. B en W spraken hierbij het ver trouwen uit, dat de dorpen nog voor de wintermaanden deze uitbreiding der straatverlichting zullen hebben, hoewel nog nader overleg gepleegd moet worden met de S.L.F. te Lei den. In de rondvraag werd medege deeld, dat het de. bedoeling is, dat de raadsleden het sociaal economisch rapport van Alkemade thuis bestu deren en het dan later in een apar te raadsvergadering behandeld kan worden. De heer v. d. Velden, even als de heer Kerkvliet, zouden het op prijs stellen als dit rapport, waar aan ruim 8.000 ten koste was ge legd, aan een bredere kring ter ken nis zal worden gebracht. B. en W. konden hiermede wel hun'instemming betuigen, maar wa ren van mening, dat het dan toch eerst door de raad behandeld dient te zijn. De heer Spring in 't Veld vroeg de aandacht van B. en W. voor de schuur de z.g. asschuur aan de Ringvaartbrug te Nieuwe Wetering. Dit is niet alleen geen fraaie aanblik aan de grens der gemeente, maar le vert door de bouwvallige toestand tevens een groot gevaar op, vooral voor de jeugd. Vestigde tevens de aandacht op de onhoudbare toestand van het huis, bewoond door de heer P. Klomp. Spr. verzocht derhalve aan B. en W. om met de bewoner overleg te plegen en te trachten een oplossing hiervoor te vinden. De heer v. d. Geest bepleitte de moge lijkheid om voor de schoolkinderen van Rijpwetering en Oud-Ade mid dels b.v. busvervoer gebruik kunnen maken van het gemeentelijk zwem bad te Oude Wetering. De voorz. zegde toe dit punt in de betreffende commissie te doen bespreken. Waterleiding Een uitvoerig debat volgde op het nog weer eens door de heer v. d. Geest ter tafel brengen van de mo gelijkheid tot aansluiting op de wa terleiding voor de bewoners aan de Zwarteweg te Oud-Ade. Een batige exploitatie der stichting, aldus de heer v. d. Geest, mag geen oorzaak zijn van verstoken blijven van wa ter. Door de gemeentesecretaris wer den-de financiële, alsmede de tech nische bezwaren uiteengezet. Ook weth. v. d. Poel voelde veel voor het standpunt van de heer v. d. Geest. Is niet voor tariefverhoging om deze aansluiting mogelijk te maken, maar zou wel willen bewerkstelligen, om alsnog te trachten een rijkssubsidie te verkrijgen om de exploitatie voor deze onrendabele gebieden mogelijk te maken, temeer daar dit in dit ge bied voor de zuivelbereiding e.d. van het allergrootste belang is. De heer Kerkvliet onderschreef tenslotte het belang nog uit oogpunt van volks gezondheid. OUDE-WETERING Aardstralen. Zo nu en dan duikt het veelomstreden vraagstuk van de z.g. aardstralen weer eens op, en toen we luisterden naai- hetgeen de heer J. G. Mieremet uit Wassenaar hieromtrent vertelde en met een film toonde, leek het bestaan er van niet te loochenen. Een en ander werd aangetoond aan de hanj van diverse voorbeelden. Zelfs wist de bekende wichelroedeloper een straal op te sporen. Daar door eén te stêr- ke straling soms zeer ernstige ziek ten kunnen optreden achtte de heer Mieremet afscherming noodzakelijk. In het a.s. winterseizoen hoopt de heer Mieremet weer een lezing over dit onderwerp te komen houden. ALPHEN AAN DEN RIJN K.A.V, vierde eerste lustrum Woensdagavond vierde de leden van de pl. afd. van de KAV het eer ste lustrum van haar organisatie. Na het gebruikelijk welkomst woord van de presidente, mevrouw HausKuijf, o.a. tot de afgevaardig den van de afdelingen Woerden en Leiden, alsmede van de pl. Federatie van de Vrouwen organisaties en de parochiegeestelijkheid, werd het KAV-lied gezongen. Mevr. De Bruin, voorzitster van de KAV te Lisse sprak, wegens ont stentenis van mej. Stringa van het hoofdbestuur, enkele gelukwensen, mede namens het hoofdbestuur. De heer A. F. Rujjssenaars, voorz. van de pl. afd. van de KAB felici teerde de jubilerende afdeling van de kath. arbeidersvrouwen en hield een propagandarede, waarin spr. wees op de maatschappelijke posi tie van de vrouw en haar taak in het maatschappelijk- en in het orga nisatieleven, naast haar voornaam ste plaats in het gezin. Deken Nieuwenhuizen verklaarde, na een korte gelukwens, dat ook de vrouwen hun beste krachten moeten inspannen om de maatschappij te verbeteren, via haar organisatie, in samenwerking met de KAB, de or ganisatie van de mannen. De deken propageerde nog het bezoek aan de H. Familie als noodzakelijke aanvul ling van het lidmaatschap van de KAV. Mevr. HerbigHofstee vertolkte het medeleven van de Federatie en gewaagde van de prettige samen werking met mevr. Haus. Vervolgens voerden nog de afge vaardigden van Woerden en Leiden het woord, waarna KNA het toneel spel „De Zwarte Monnik" van Jan van Havelte en Piet Mossinkhoff op voerden. 't Gezelschap „The Rhine Players" van de parochie ,,'t Zwaantje", ver leende muzikale opluistering van het feest. BOSKOOP Ver. Oud-leerlingen Tuinbouwcur- sus De maandvergadering van bo vengenoemde vereniging mocht zich weer in een grote belangstelling ver heugen. Na een woord van welkom sprak de voorzitter enkele woorden ter nagedachtenis van de twee, in deze maand, overleden leden, te we ten, de heren W. C. Hage en B. H. van Leeuwen. Uit het verslag van de penn. der excursie-commissie bleek, dat nog 'n klein batig saldo aanwezig was, het welk werd aangeboden aan de ten toonstellingscommissie. Hierna werd overgegaan tot be spreking van het meegebrachte ma teriaal en daarna van de gevraag de bloemen van Rhodo's en Azalea's. Tot jury werden benoemd de heren Bos, Hoogboom en v. d. Heiden en voor de bloemen mevr. v. d. Eijk Esveld, en de heren H. Slootjes en A. H. van Tol. Als eerste toonde de heer A. Schoemaker Rosa spin. luteola en Rosa spin. altaica. Beloning 5 pun ten. De heer C. Verboom Jzn. had! een collectie pioenen. Hieraan wer den 11 punten toegekend. De heer K. Stellaart had verschillende exem plaren Viburnum en Clematis. Hier voor werden 6 punten toegekend. De heer A. Ramp toonde Kalmia po- lifolia waarvoor 4 punten werden ge geven. Hierna volgde de beoordeling van de bloemen der Rhodo's en Azalea's, welke door een zevental inzenders waren medëgebracht. Ingezonden was door: Mevr. BransEibbinga, 6 pnt.; A. v. d. Heiden, 14 pnt.; K. Stellaart, 10 pnt.; W. van Egmond, 15 pnt.; A. Ramp, 1 pnt.; P de Vogel, 12 pnt.; I Bos, 1 pnt. De heer Slootjes merkte nog op, dat deze inzending naar zijn mening alles overtroffen had, wat hij ooit in éénmaal bij elkaar had gezien. Hij stelde voor, in de wintermaan den een speciale avond te houden over deze twee gewassen. KOUDEKERK Film over Koudekerk. Het man nenkoor „Onderling genot" heeft grootse plannen. Het wil een film laten maken over de gemeente Kou dekerk a. d. Rijn. Een film, waar aan iedere inwoner mee kan doen, omdat het in de bedoeling ligt, niet alleen de karakteristieke plekjes te filmen, maar ook de inwoners. Voorts zal een overzicht worden ge geven van het verenigingsleven. De zaken en bedrijven zullen niet wor den vergeten en natuurlijk zal de jeugd in de gemeentefilm niet mo gen ontbreken. Men heeft de plan nen al uitgewerkt en binnen niet al te lange tijd zal er een moderne klank opname-wagen in Koudekerk verschijnen, om de opnamen te ma ken. Het geluidsgedeelte van de film zal ook ter plaatse worden opgeno men. LEIDERDORP J. H. M. v. Maarle t Op de leef tijd van 65 jaar is gisteren te zijne huize na een kortstondige ziekte overleden de heer J. H. M. van Maarle. Sinds enige maanden had de thans overledene, die altijd zeer actief was in verschillende comité's en com missies, op medisch advies alle werkzaamheden moeten neerleggen. Slagli- of Stadspolder. In de deze week gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden wërd de rekening 1952 vastgesteld in ontvangsten op 3242,22 en in üitgavén op 2524,22. Het batig sal do bedraagt aldus 718,De be groting voor het jaar 1953 werd vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op 3885,24 bij een omslag van 20,per h.a. (vorig jaar eveneens 20,per h.a.). Zijllaan en Meijepolder. In de gisteren gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden werd de rekening 1952 vastgesteld in ont vangsten op 17777,18 en in uitga ven op 16683,85, zodat er een ba tig slot is van 1093,33. De begro ting voor het dienstjaar 1953 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 22929,02, bij een omslag van 14,per h.a. (vorig jaar 14, per h.a.). Besloten werd een reke ning-courant aan te gaan van ƒ6000 met de Coöperatieve Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Tevens werd besloten deel te nemen in het maat schappelijk kapitaal van de Water- schapsbank met een aandeel van f 250.De tijdens de vergadering gehouden verkiezing voor een voorz. had tot resultaat, dat de heer H. W. Heijkoop opnieuw werd gekozen. NIEUWKOOP Geboren: Bernardus Cornelis Maria z. van C. C. J. van Vliet en A. B. Groenendijk. Ondertrouwd: C. J. *van der Pijl 27 j., te Alphen a. d. Rijn en J. C. van der Weijden 21 j. ZWAMMERDAM AFSCHEID BRANDWEERCOMMANDANT Brandweercommandant Jac. Boeij- enga gaat heen. Met ingang van deze week is aan de heer Jac. Boeijenga op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als brandmeester. Met de heer Boeijenga gaat een der oudste leden van de brandweer te Zwammerdam, heen. Reeds onder burgemeester Fortuin was hij brandmeester. In de 42 jaren dat hij bij de brandweer is geweest, is er veel veranderd. De oude handspuiten geraakten buiten gebruik, en met de omliggende ge meenten werd een regeling voor hulpverlening bij brand aangegaan. Maar de eerste hulp. de brandslan gen op de waterleiding, bleef bij de Zwammerdamse brandweer. Daar naast was er de schoorsteenschouw, de zorg voor ijsbijten en de controle op filmvoorstellingen. Veel branden heeft Zwammerdam niet gehad, maar er waren er in al die jaren toch wel enkelen: De Steenplaats, Le Blanche en Verweij, v d. Waals, v. d. Breggen. Behalve een dankbetuiging heeft het gemeentebestuur de heer Boeij enga nog een geschenk onder cou vert gegeven. ZEVENHOVEN Het zilveren priesterfeest van pastoor Tabink Op Zondag a.s. zal pastoor Tabink te Zevenhoven zijn zilveren pries terfeest vieren te midden van de pa rochianen van de H. Joannes de Do per. Zijn eerste standplaats als kape laan was in de buurt van Zevenho ven, nl. te De Kwakel, zodat de ju bilaris in deze streek geen onbeken de is. Na enkele jaren (in 1932) werd hij door de bisschop van Haar lem als kapelaan benoemd te Lisse in de parochie van de H. Agatha, vanwaar hij in 1936 wederom ver huisde naar de parochie van de H. Antonius Abt te Scheveningen. In deze laatste parochie heeft de jubilaris gedurende 15 jaar gewerkt en ook de gehele oorlogsperiode is kapelaan Tabink daar gebleven met speciale vergunning van de bezetters. Hij was met zijn pastoor, thans de ken Pompe, aldaar de enige R.K. Geestelijke, die toestemming had om in dit zgn. spergebied te verblij ven. In Scheveningen heeft de jubi laris zijn 'koperen priesterfeest als ook zijn 12%-jarig kapelaanschap gevierd. Veel heeft kapelaan Tabink aldaar gedaan voor de jeugd en speciaal, de oudere jeugd had zijn aandacht. Vanaf Juni 1951 is pastoor Tabink thans in Zevenhoven en hij heeft zich in deze korte tijd alom bemind weten te maken zowel bij zijn pa rochianen als ook bij de overige be volking ter plaatse. Geheel. Katholiek ZèVenhoVéii maakt zich - daarom thans dan ook op om hem bij dit heugelijk feit een welverdiende en- grootse hulde te bereiden. Het feestprogramma voor Zater dag en Zondag a.s. is als volgt: Zaterdag: Des namiddags om plm. 6 uur plechtige intocht van de jubi laris vanaf ,,'t Haasje" (de grens van de gemeente); ontvangst bij de Kerk; plechtig Lof, waarna wel komstlied door alle aanwezigen me de te zingen. Zondag: Om 10 uur plechtige Hoogmis. Na de Hoogmis Cantate „Priesterglorie" van L. A. Dobbel steen, gezongen door driestemmig mannenkoor met tenor en baiïtonsolo Van 13.30 tot 15 uur receptie in het R.K. Bondsgebouw en om 15.30 uur plechtig. Lof met „Te Deum", door alle parochianen mede te zingen. Door de schooljeugd zal de jubila ris een afzonderlijke hulde worden gebracht. Moge het de jubilaris gegeven zijn nog lang en vruchtbaar werk te ver richten onder en voor zijn parochia nen. KATWIJK Ko-Plu-Ko. De Konijnen- en Pluimveeveren. „Ko-Plu-Ko" hield in Casa Cara een ledenvergadering onder leiding van voorzitter J. N. Sibiei De voorz. deelde mede, dat de te houden tentoonstelling niet alleen was toegestaan vanwege het Bonds- bestuur, dóch dat ook vergunning was verstrekt voor het inzenden van hoenders. De tentoonstelling wordt daardoor Provinciaal. De avond was vervolgens voor het allergrootste gedeelte gewijd aan besprekingen over de te houden tentoonstelling, waarvoor .bij de leden veel animo bleek te bestaan. I WASSENAAR Roodc Kruis-demonstratie. In het Kerkehoutbij de Albertinestraat heeft gisteravond de Wassenaarse Roode Kruiscolonne een demonstra tie gegeven in het transporteren en behandelen van gewonde slachtoffers van een ongeval. Verspreid over een uitgestrekt terrein lagen 10 gewon den, meisjes met label aan haar jas, waarop de verwondingen geschreven stonden. De Roode Kruis-colonne, die eerst een korte mars door debuurtschap gemaakt had, arriveerde op de plaats van de ramp. Terwijl drie patrouilles met een draagbaar en andere mate rialen voor eerste hulp het terrein verkenden, legden transportcolonis- ten over een sloot een kabelbaan aan, met behulp waarvan de gewondeij naar de overkant zouden worden ge bracht, en richtten helpsters in een Roode Kruis-tent een nood-hospitaal in, om er de gewonden „op te van gen", te behandelen of eventueel door te zenden naar een ziekenhuis. Als commandant van de colonne trad op de heer J. Dijksterhuis. Via een geluidsinstallatie gaf de heer G. J. v. d. Starre een toelichting. Gemeenteraad Alkemade

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2