DUINSTREEK RIJNSTREEK H* M* Koningin Juliana in Rotterdam Wapenstilstand is zelfmoord Wit Gele Kruis te Voorhout in financiële moeilijkheden WOENSDAG 3 JUNI 1953 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Met een druk op een maquette aangebrachte knop stelde Koningin Juliana vanochtend de stoomfluit in werking van het in de Meidagen van 1940 uitgebrande stoomschip „Sta tendam", welke fluit is opgesteld op het gebouw van het groothandelsge bouw te Rotterdam. Tevens gingen op het gebouw de Nederlandse en Rotterdamse vlag in top, geflankeerd door de vlaggen van de vele landen, waarmee de groothan del in dit gebouw betrekkingen on derhoudt en hoopt aan te knopen. Dit betekende dat het groothandels gebouw, het eerste Europese collectie ve tehuis voor de groothandel, affi- ciëel was geopend. Het bezoek, dat de Koningin van daag aan Rotterdam brengt, gaat niet gepaard met stralend weer. Doch dit deed geen afbreuk aan het en thousiasme van de velen, die de Ko-» ningin bij haar intocht in de Maasstad toejuichten. Omstreeks kwart over 10 arriveerde H.M.'aan de grens van de gemeente, een plaats ongeveer vier honderd meter benoorden het viaduct te Overschie, waar zij welkom werd geheten door de loco-burgemeester van Rotterdam, wethouder J. van Tilburg, die de burgemeester, wegens ziekte, verving, en door mr. K. P. van der Mandele, kamerheer in buitenge wone dienst, die zich aansloot bij het gevolg van H.M., dat bestond uit me vrouw N. Smitt—Avis. haar particu liere secretaressen en W. J. baron van Heeckeren van Molecaten, haar particuliere secretaris. Een kwartier tje later ongeveer kwamen de auto's aan bij het groothandelsgebouw, welks opening de Koningin verrichtte Reeds een uur van te voren hadden veel belangstellenden een plaatsje ge zocht rond de hoofdingang van het groothandelsgebouw en met gejuich ontvingen' zij de Koningin. Het was een bijzonder aardig mo ment, toen de 14-jarige Eelbren Veg- RAMPSCHADE IN WESTELIJK NOORD-BRABANT GETAXEERD Half April beloofde de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting, dat de taxatie van de herstel bare schade aan gebouwd onroerend goed in het rampgebied van Noord- Brabant, voor zover het de privaat rechtelijke sector betreft, op 1 Juni 1953 gereed zou zijn.. Deze belofte is ingelost. Op 29 Mei j.l. was alle schade aan de getroffen panden, waarvan aan gifte is gedaan, in Noord-Brabant getaxeerd. Er zijn bij de rampschade- bureaux aldaar in totaal 5400 aan giften van schade aan gebouwen ontvangen. Hiervan zijn er 569 ge taxeerd op een herstelbedrag van minder dan 50,in 3666 gevallen werd het herstel getaxeerd op een bedrag van 50,tot f 1.000,in 847 gevallen was de taxatie tussen f 1.000,— en 3.000,— en in 318 gevallen was de schade groter dan i 3.000,—. De totaal getaxeerde bedragen in de vier hierboven genoemde rubrie ken zijn respectievelijk 9.625,32, f 1.294.080,44, f 1.435.471,73 en 2.125.543,05, totaal f 4.864.720,54. Van al de schadegevallen zijn me dedelingen aan belanghebbenden ge zonden. Van de 4831 gedupeerden van gevallen boven 50,die wer den opgeroepen op een „zitdag" te verschijnen, zijn 827 niet versche nen; 3506 belanghebbenden ver klaarden zich accoord met het vast gestelde schadebedrag, 398 gingen niet accoord. In de rubriek van 50— tot f 1.000 gingen 92 pet. ac coord met de taxatie. In de rubrik f 1.000 tot 3.000 90 pet. en in de rubriek boven f 3.000,78 pet. Als verwoest zijn aangegeven 234 panden, waaromtrent alle belang hebbenden mededeling hebben ont vangen. ter koningin Juliana, die gekleed was in een gryze robe met een geblokte stola en een grijsrose hoed met voile bloemen aanbood. Daar bleef het niet bij want voor prinses Marijke over handigde de 12-jarige Jola Pot onze vorstin een pop. In de benedenhal van het groot handelsgebouw werd H. M. door de commissie van ontvangst begroet, die, behalve uit de commissaris der ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, bestond uit de he ren A. H. Vegter, de voorzitter van de raad van beheer; F. Pot Jr., de plaatsvervangende voorzi' - en mr. W. F. Lichtenauer, de secretaris, waar na het gezelschap zich naar de eer ste verdieping begaf, waar de ove rige leden van de raad van beheer door de loco-burgemeester aan H.M. werden voorgesteld en waarbij ver der aanwezig waren de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. P. J. Witte en de staatssecre taris van Economische Zaken, dr. G. N. J. Veldkamp; de wethouders van Rotterdam en de president-directeur en de directeur van de Herstelbank. Enige ogenblikken later betrad koningin Juliana de grote expositie zaal waar reeds tal van genodigden het plechtige ogenblik van de ope ning van het gebouw afwachtten, terwijl de marinierskapel van de Koninklijke Marine onder leiding van kapitein G. Nieuwland entre- acte-muziek speelde. De voorzitter van de raad van be heer, de heer A. H. Vegter, sprak hierna een rede uit. Vervolgens was het plechtige ogen blik van de opening van het gebouw aangebroken. H. M. begaf zich naar de maquette van het gebouw en drukte toen de knop in, die de stoomfluit in werking stelde Het groothandelsgebouw was officieel geopend. De marinierskapel liet hier na het „Wilhelmus" horen. MINISTER SCHRIJFT TONEEL PRIJSVRAAG UIT. De Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals zal voor 1953 twee op drachten verlenen tot het schrijven van een toneelstuk. Om mee te kunnen dingen naar een opdracht tot het schrijven van •een toneelstuk dienen gegadigden, die van Nederlandse nationaliteit (moeten zijn, voor 1 October 1953 een inhoudsopgave van een oor spronkelijk Nederlands toneelstuk van hun hand en het eerste bedrijf van dit stuk in zesvoud in te zen den bij het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, af deling Kunsten, bureau Toneel en Letteren, Nieuwe Uitleg 1, 's-Gra- venhage, met vermelding „Mede dinging toneelopdrachten 1953". De beoordeling van de inzendingen zal geschieden door een jury, be staande uit vijf leden, ingesteld door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Deze jury zal in haar rapport ten hoogste acht inzen dingen kunnen voordragen voor een opdracht tot voltooiing van het stuk. Nadere inlichtingen worden door bovengenoemd ministerie verstrekt. LEIDING SECRETARIAAT KATH. MIDDENSTANDSBOND. Het Bondsbestuur van de Ned. Kath. Middenstandsbond heeft in zijn vei'gadering van 2 Juni 1953 drs G. W. J. Vlek, die sinds enige tijd reeds de leiding van het secretariaat van de Ned. Kath. Middenstands bond heeft waargenomen benoemd tot directeur-secretaris van de Ned. Kath. Middenstandsbond. In dezelfde vergadering werd drs K. A. J^ M. Samson, secretaris van de Ned. Kath. Middenstandsbond benoemd tot se cretaris in algemene dienst. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer L. A. A. van Hamersveld werd de heer W. van Mansum uit Rotterdam gekozen tot Althans volgens Syngman Rhee Gisteren heeft president Syngman Rhee gezegd, dat het aanvaarden van een wapenstilstand met de Chinezen gelijk zou staan met het plegen van zelfmoord of het aanvaarden van een doodvonnis. Hij zou nooit hebben gezegd, dat Zuid-Korea ten koste van alles tot overeenstemming moet ko men met de Amerikaanse politiek. Dit alles heeft zijn minister van buitenlandse zaken gisteren gezegd, nadat bekend was geworden, dat Rhee zich niet langer meer zou wil len verzetten tegen het sluiten van een wapenstilstand. De woorden van president Rhee werden door zijn minister volkomen geloochend. Ook de minister van de fensie zei dat men de president ge heel verkeerd moet hebben begre pen. Zuid-Korea zou alleen maar met een wapenstilstand willen instem men wanneer de sterkte van het Zuid Koreaanse leger werd gebracht op 20 divisies en het recht zou krij- zouden de Verenigde Staten de mili taire en economische hulp moeten voortzetten. Generaal Tsjoi Doek Sjin, de Zuid- Koreaanse afgevaardigde bij de be sprekingen te Panmoendjon, heeft zijn post neergelegd. De laatste tijd had de generaal de bijeenkomsten niet bijgewoond uit protest tegen de gang van zaken, die er, volgens hem, toe leidde dat zijn land werd opge. offerd aan de communisten. ZWARE SNEEUWVAL IN TIROL. In Tirol is gisteren veel sneeuw gevallen, die de temperatuur tot het vriespunt d*ed dalen. Hier en daar viel in de bergen 25 cm. sneeuw. Auto's, die van de Arl- 'bergpas gebruik wilden maken, moesten de sneeuwkettingen aanleg gen. BRITSE MILITAIRE KAPELLEN NAAR SOWJFT-ZóNE VAN OOSTENRIJK. Britse militaire kapellen, die Dinsdag te Wenen op een plechtig heid ter gelegenheid van de kro ning van koningin Elizabeth hebben lid van het dagelijks bestuur van de Kath. Middenstandsbond. De heer Van Mansum zal de functie van bondspenningmeester vervullen. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het sohip vermeld: Indonesië m.s. „Wil lem Ruys" (22 Juni), Ned. Nw.- Guinea s.s. „Patroclus" (11 Juni), Ned. Antillen m.s. „Willem" (9 Juni), «Suriname s.s. .Cottiga" (10 Juni), Brazilië m.s. „Santa Teresa" (6 Juni), Argentinië, Bolivia, Chilia, Para guay en Uruguay m.s. .Alberot Do- dero" (11 Juni), Australische Staten bond via Engeland (6 Juni), Nieuw Zeeland via Engeland (6 Juni), Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West-Afri- •ka m.s. „Stiring Castle" (6 Juni), Ca nada s.s. „Rijndam" (6 Juni), m.s. „Westerdam" (11 Juni). Xwtt* GOLF De Heilig-Bloed-stichting te Boxtel heeft besloten, de Heilig Bloed-ommegang, die Zondag j.l. door de weersomstandigheden niet door kon gaan, thans te doen hou den op Zondag 7 Juni a.s. te 15.00 uur. Door een vallende plank, die van een 8 meter hoge stelling omlaag kwam, werd aan boord van het in Schiedam in aanbouw zijnde tank schip „Pendrecht" de 41-jarige A. de H. uit de Frederikstr. te Rotter dam dodelijk getroffen. Door slippen op de gladde Meerssenerweg te Maerssen in een bocht de wagen- van de heer H. H., uit Amersfoort, directeur van een in ternationaal expeditiebedrijf, in bot sing gekomen met een volkswagen uit Maastricht. Beide bestuurders werden zeer ernstig gewond. ;en om de communistische legers gespeeld, zullen een aantal concer- uit het gehele land te verdrijven. Verder zou Zuid-Korea de garantie van de Verenigde Staten verlangen, dat Amerika op grote schaal hulp verleent, wanneer het land opnieuw zou worden aangevallen. Bovendien ten in de Sowjet-zóne var.- Oosten rijk geven. Dit is de eerste maal in vijf jaar, dat de Sowjet-autoriteiten KATWIJK AAN DEN RIJN Bridge. De Bridgeclub „de Brug" hield tot besluit van het seizoen een bridgedrive in de Roskam met de vol gende resultaten: groep rood: 1. echt paar F. van der Valk 35 p., 2. J. Par- levliet—Th. van Schie 34^ p., 3. Bauw-Ruckert 33Yz p., 4. D. Parle- vlietBooy 32 p., 5. P. Parlevliet Pluisgraaff 31 p., 8. BurggraaffTh. J. van Leeuwen 30Y p., 7. de Jong Hormans 30 p., 8. mevr. BauwBauw Jun. 25H p. Groep groen: 1. van 't Hofvan der Luyt 44 p., 2/3 dames Huibertsvan Polanen 41 p., 3. Vis serSchuitemaker 41 p., 4. Huiberts P. van Paridon-, 5. Echtpaar Kruyt 36]A p., 6. mevr. JagermanBrugge- man 32 p., 7. BosL. C. van Keste- ren 31 p., 8. SchuitemakerParlevliet 29j^ p., 9. BlootVerloop 29 p. Raadszitting. Donderdagavond om half acht raadsvergadering. De agenda vermeld o.m.: Voorstel tot koop en verkoop van een perceel grond aan A. van der Plas langs het P.H. Kanaal; het alsnog beschikbaar stellen van een crediet voor verbete ring van de verlichting in diverse lo- caliteiten van het Gemeentehuis; sa lariëring van de ambtenaren bij de gemeentebedrijven; wijziging van het besluit betreffende het verlenen van een bouwvoorschot aan de Katw. Bouwver. voor de stichting van 42 woningen; bijdragen in de aanstel ling van een maatschappelijk werk ster; subsidiëren van de Ver. tot uitz. van zwakke Katwijkse kinderen; ver lenen van een subsidie groot 20 gul den per Katwijkse leerling aan de chi. lagere Tuinb.school te Rijnsburg; bouwen van een gymnastieklokaal aam de Parklaan. LEIDSCHENDAM EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Op Sacramentsdag, dus morgen, zal de weleerw. heer F. A. Hofland in de kathedrale kerk te Auch (Zuid-Frankrijk) door mgr. Begiun, aartsbisschop van dat diocees, tot priester worden gewijd. De eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk alhier zal plaats heb ben op Zondag 14 Juni des morgens 9 uur. Voor belangstellenden delen wij nog mede, dat in de middag tus sen 14 en 15.30 uur receptie wordt gehouden in het patronaatsgebouw. Geboren: Catharina Johanna Ma ria dr van C. J. Halverhoud en A. M. van Leeuwen; Irene Veronica dr. van J. A. A. Broekman en H. M. Remkes; Petrus Johannes Adrianus zn van C. J. van der Meer en A. C. Schilperoord; Antonie zn van A. de Jong en A. Kapoen; Jacobus Pe trus Maria zn van J. A. van Bohe- men en J. H, van der. Kraan; Jaco- ba Hendrika Maria dr van J. van den Nouweland en P. J. M. Elder- horst. Ondertrouwd: J. K. F. Snellaars te Den Helder en Gr. Jansen; J. B, Blom te Nieuwkoop en M. W. Luk; J. P. A. van der Zijde te Voorburg en M. J. Zaat. Getrouwd: P. J. van der Meer en M. P. Jansen; C. Rehling te Den Haag en W. Vermeer; A. O. v. Vliet en Br. M. Schuyt; H. G. E. van Wees te Amsterdam en A. M. E. Vink; Th, J. van Leeuwen en C. M. Tangel. Overleden: Charles van Agten, 90 jr., echtgenoot van C. Dirkse; Cor nells Jurgens 83 jr. wedn. van M. G, van Dijk; Christina Prinsen 78 jr, wed. van N. J. Sips; Anna M. de Boer 47 jr echtgenote van J. A. van der Plas; Willem den Toom E2 jr, echtgenoot van C. E. van Hoek; So- mon H. Root 77 jr wedn. van A. van den Berg. NOORDWIJK Bedevaart Heiloo. Uitgaande van de Kath. Middenstandsver. zal dit jaar op Dinsdag 9 Juni a.s. een bedevaart naar Heiloo worden ge houden. Bij voldoende deelname gaat men per touringcar; de kosten zullen be dragen 3.50 per persoon-. Aanmel ding tot uiterlijk 5 Juni a.s. bij de secretaris, de heer J. Zwetsloot, Ju- lianaweg 19. OEGSTGEEST Oud-burgemeester Sikkens overleden De heer O. L. J. Sikkens is he dennacht tengevolge van een hart aanval overleden. Onder de oorlog, van '42'45, was hij burgemeester van Oegstgeest. Toneeluitvoering. Gisteravond in Oostenrijk toestemming hebben gaf de toneelver. „De Lekenspelers" gegeven voor het geven van concer- o.l.v. de heer E. A. de Wekker haar ten door Britse militaire kapellen, laatste uitvoering van dit seizoen in het gebouw „Irene". Men had dit keer de keus laten vallen op de dra matische drie-acter „Twee Vrou wen". Had ditmaal de regisseur niet wat te hoog gegrepen. De inhoud van dit drama, noch de vertolking kan ons bevredigen. In de toneelliteratuur zijn toch werke lijk wel betere stukken te vinden dan dit stuk van veel woorden 'en weinig actie. Bij de opening mocht de heer De Wekker vele donateurs verwelko men en herinnerde er aan, dat de vereniging op een geslaagd toneel seizoen kan terugzien.. Het aantal donateux-s steeg tot 300. Spreker hoopte op een blijvende be langstelling. VALKENBURG HONDERDSTE GEMEENTE WONING SINDS DE VERWOESTING IN 1940. Zaterdag a.s. zal ini Valkenburg de honderdste gemeentewoning worden opgeleverd sinds de verwoesting in 1940. Aan deze mijlpaal in de ge schiedenis van het dorp zal een fees telijk tintje worden gegeven. Om 12 uur is er een ontvangst op het ge meentehuis, waarna in de honderdste woning (op de hoek van de Burg. Lotsystr.Marinus Poststraat) een gevelsteen zal worden aangebracht. Tevens zal de eerste steen worden ge legd voor de ambtswoning voor de burgemeester. Geboren: Guurtje Cornelia, d. van J. Loosbroek en M. Rhijnsburger; Eli sabeth, d. van H. Imthorn en J. van Delft. Ondertrouwd: J. L. van der Nagel 25 j. te Brussel en P. Vis 2^ j.; C. van der Zwart 27 j. en G. Oudshoorn 24 j. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Gisterochtend vond in het gemeentehuis de aanbe steding plaats voor het maken van ijzeren hekken met stenen voet op diverse plaatsen langs de Leidseweg. Er waren 11 inschrijvingen. De laag ste inschrijver was J. W. Zoetemelk, Voorschoten 12.300,Hoogste in schrijver was Th. J. Sanders, Rosma len 22.150,—. WARMOND Examen E.H.B.O. Bij het dezer dagen gehouden examen voor het EHBO-diploma slaagden de dames: LangmaireKoek, P. Vergeer, C. Groen in t' Woud, N. de Vroomen Cd. en de heren: Ant. de Vroomen, Jac. Heemskerk, G. Beugelsdijk, W. Coener, P. Heemskerk Jzn. en C. van Bakel. Afgewezen werden 3 cursisten, terwijl 1 cursist wegens verblijf in het buitenland niet aan het examen kon deelnemen. Allen werden opgeleid door dr. H. G. A. M. Walenkamp, die als cur susleider aan de R.K. E.H.B.O. te Warmond verbonden is. WASSENAAR 5 JAAR SUPPORTERSVERENIGING BLAUW ZWART Gisteravond voor het eerst in het nieuwe clubgebouw werd de jaarvergadering gehouden van de supportersvereniging Blauw Zwart. Voorz. Gerard Looijestein herinner de er in zijn openingswoord aan, dat de vereniging vijf jaar geleden werd opgericht en dat in die tijd zeer veel werk kon worden verzet en steun kon worden geboden aan de sportvereniging Blauw Zwart. Het eerste lustrum zal in October ge vierd worden met een grote feest avond. Secretaris J. Wensveen gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de ac tiviteiten in 1952, die voor een be langrijk deel verband hielden met de actie voor het clubhuis. Er werd voor dat doel o.m. een geslaagde fancy fair gehouden die bijna 1000 opbracht. Voorts werden contactavonden ge organiseerd die zich in een grote be langstelling mochten verheugen. Aan zieke spelers en bij jubilea etc., wer den blijken van belangstelling ge zonden. Het ledental, dat sterk be- invloed wordt door de prestaties van het eerste elftal van Blauw Zwart, daalde van 264 tot 235. Penn. P. Bosman meldde de ver gadering 'n batig saldo van 157,66. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de heer Bosman bij ac clamatie werd herkozen. In plaats van de heer K. Bayer, die wegens vertrek naar elders moest bedanken, werd tot bestuurslid gekozen de heer W. F. Sassen. Bij de rondvraag sprak mr. G. Vermeulen namens de Bouwcommis sie woorden van waardering voor wat door de supportersvereniging is gepresteerd in verband met de bouw van het clubhuis. Vanuit de vergadering werd de wenselijkheid belicht van het omdo pen van de supportersvereniging tot een R. KL Vereniging. Het bestuur zal daartoe de nodige stappen doen. Melkexamens. Op de boerderij van de heer P. v. d. Marei aan de Pa- peweg werden Maandag- en gis termiddag melkexamens afgenomen namens de commissie ter verbetering van de melkwinning in Zuid-Holland met medewerking van het Rijkszui- velconsulentschap aan 13 jonge boe ren en boerinnen uit Wassenaar en directe omgeving. Ir. P. Tiersma, van het Rykszuivel- consulentschap te Gouda reikte de diploma's uit. Hij sprak over de grote betekënis van het goed melken met het oog op de kwaliteit van de melk. De resultaten van het examen waren goed. Alle candidaten behaalden een voldoende aantal punten om voor het diploma in aanmerking te komen. Spr. complimenteerde de heer P. v. d. Berg, die de cursus gaf, met dit succes. De namen van de geslaagden met achter elke naam het aantal pun ten, dat de juryleden toekenden zijn als volgt: J. C. Borsboom 195Y pnt., G. L. Borsboom 192Y pnt., J. Th. Overgauw 190 pnt., mej. J. Wasse naar 189J4 pnt., mej. G. L. van Dui- venbode 185 pnt., J. v. d. Zalm 183Y> pnt., E. v. d. Marei 183 prat., G. Car- ree 182 pnt., A. Th. v. d. Ham 182 pnt., J. A. v. d. Marei 181)^ pnt-, nxej. A. v. d. Ham 179H pnt., A. W. v. d. Hulst VIVA pnt., N. W. v. d. Ham 177 pnt. ZOETERMEER Feestavond R.K. Middenstand. De R.K. Middenstand hield de jaar lijkse feestavond in het parochiehuis, waar de feestzaal keurig was ver sierd. Na het traditionele half uurtje werd om half negen de feestverga- dering geopend door voorzitter J. Moers, die allen welkom heette, in het bijzonder de pastoor. Het was een zeer prettige en vrolijke avond, waartoe de band uit Voorschoten veel heeft bijgedragen. De avond werd gevuld met gezelschapsspelen en muziek en tot 1 uur werd er ge danst. Een avond, die de midden standers weer wat dichter bij el kaar heeft gebracht en die bij allen zeer in de smaak is gevallen. BOSKOOP Wel geslaagdmaar geen diplo- ma. Het was voor de heren J. A. ten Haken, W. Korevaar, W. van At- ten en Th. v. d. Laan, die aan de cur sus van de E.H.B.O. hadden deelge nomen, verheugend, dat zij met een aantal andere Boskoopse cursisten slaagden, temeer daar zij kans had den gezien om dit resultaat in 18 lessen te behalen, terwijl de andere geslaagden 24 lessen hadden gevolgd, t.w. 18 lessen en 6 herhalingslessen. Deze prestatie kon door het hoofd bestuur van de E.H.B.O. niet ge waardeerd worden. De afd. Boskoop van de E.H.B.O. kreeg bericht van het hoofdbestuur, waarin was vermeld, dat het hoofdbestuur bezwaar maakte tegen het uitreiken van diploma's aan bovengenoemde vier geslaagden omdat zij niet het aantal vastgestelde lessen- (24) hadden gevolgd. HAZERSWOUDE Geboren: Neeltje, d. van A. Ver heul en G. N. Groenheijden; Catha rina Petronella Maria, d. van L. Van Wetten en C. A. van Diemen; Adria- na, d. van H. Vierstra en J. Elswijk. Ondertrouwd: G. Tukker 24 j. en M. van Veen 19 j.; J. H. Duivenvoor den 28 j. en E. M. J. Timmermans 27 j. Getrouwd: L. van Veen 24 j. en P. den Hertog 19 j. LEIMUIDEN H. Vormsel. In tegenstelling tot een vroegere publicatie kannen wij mededelen, dat mgr. J. P. Huibers in Leimuiden het H. Vormsel zal toedie nen in de voormiddag van Dinsdag 16 Juni. ONGEDEKTE SCHULD VAN 3.979,24 Moet het gebouw weer worden verkocht? In café „De Bonte Koe" te Voor hout hield het Wit Gele Kruis haar jaarvergadering. In zijn openingswoord deelde de voorz., mr. J. J. Weve mede, dat de g. a., pastoor Bresser, zo goed als hersteld is. Ook sprak hij de beste wensen uit voor een spoedig herstel van zuster v. d. Staak, die verpleegd wordt in Wassenaar, waar zij een zware operatie heeft ondergaan. Uit het jaarverslag bleek, dat de wijkzuster 3460 bezoeken had afge legd en 197 keer op het consultatie bureau hulp had verleend; 341 ma- gazynartikelen waren uitgeleend aan 250 personen; 1952 was een jaar van zeer grote activiteit. Sombere financiële toestand Het beeld, dat de balans te zien gaf per 31 Dec. 1952, was zeer som ber. Er is een ongedekte schuld van 3.979,24, hetgeen neerkomt op f 10.per lid. Uit de stand van ba- tëri en lasten over 1952 bleek, dat er 561,19 meer is uitgegeven dan ontvangen. De begroting 1953 onderstreepte overduidelijk, dat de kaspositie bui tengewoon moeilijk is. De gehele begroting is een sombere opstelling van feiten. Het zou geen bewijs zijn van wijs beleid, de situatie zo te laten. Een bedrag van 500,is nodig ter gedeeltelijke delging van de schuld. Buiten de gebruikelijke sub sidie van de gemeente, t zal getracht worden een extra subs'idie te krij gen groot f 1670,om het gat in de begroting te stoppen. Geheel dit sombere beeld werd door de penn. uitvoerig toegelicht. De voorz. zei, dat als de subsidie niet gegeven werd, het bestuur ge noodzaakt zal zijn het gebouw weer te verkopen en een lokaliteit te hu ren. Schulden blijven maken, gaat niet langer. De bestuursleden mevr. de Groot- Augustinus en de heren J. J. Weve en M. J. Jansen werden bij accla matie herkozen. 1 de kascommissie werden be noemd de heren C. Prins, A. Beelen en H. Roozen. De voorz. complimenteerde de medisch adviseur, dr. A. W. Bots, met zijn benoeming in het bestuur van de Zuid-Hollandsche Bond. Besloten werd om aan de gemeen te een stuk grond, om niet, af te staan, voor de verbreding van de Jac. v. Beierenweg. NIEUWKOOP MEVROUW J. C. HILHORST— V. D. BERG VIERDE ZILVEREN PTT-JUBILEUM Gisteren was het 25 jaar geleden, dat mevr. HilhorstVan de Berg in dienst trad bij de PTT. Deze benoe ming viel destijds samen met haar overplaatsing vanuit Eenmes naar Nieuwkoop, waar haar man als kan- tooi'houder werd benoemd en zij de zorg over de 26 abonné's tellende te lefoondienst kreeg. Talrijke bloemstukken en cadeaux getuigden van belangstelling bij dit jubileum. Ook de heer A. Klein, di recteur van het PTT-kantoor te Al phen aan den Rijn, kwam persoon lijk zijn gelukwensen aanbieden en overhandigde namens de directeur- generaal een geschenk onder cou vert. Voor de jubilaresse is echter 't einde van haar taak in zicht. De thans 120 abonné's tellende telefoon dienst in deze gemeente zal met ca. 4 weken worden geautomatiseerd en dit betekent, dat' de werkzaamheden van mevr. Hilhorst geheel komen te vervallen en een einde zal komen aan haar zeer werkzame taak in dienst van de ingezetenen dezer ge meente. EHBO paraat Maandagavond heeft de pl. afd. van de EHBO een buitenoefening gehouden in het gym nastieklokaal in het kader van de Bescherming Bevolking. Hoewel de ze oefening voor de leden totaal on verwachts kwam, was de opkomst bevredigend. Nadat de leden zich verzameld hadden in het gymnas tieklokaal begaf men zich per auto naar de plaats van de ramp. De fa. G. de Rooij had voor deze gelegen heid haar garage aan de Nieuw- veenseweg welwillend afgestaan. Hier had een denkbeeldige explo sie plaats gehad, waarbij 6 personen gewond waren. Nadat eerste hulp was verleend werden de patiënten per auto naar het gymnastieklokaal vervoerd vcor de nabehandeling. Het geheel had een vrij vlot ver loop en er werd door de EHBO-ers op vlotte wijze gewerkt. De organi satoren waren dan ook zeer goed te vreden over deze oefening. OUDE-WETERING Op het j.l. Maandag te Scheve- ningen gehouden examen voor pa troonsdiploma van vakbekwaamheid voor het Automobiel- en Garagebe drijf slaagde de heer J. W. de Jeu. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wachtverbod voor aUe voertuigen. Ver boden stil te staan anders dan voor bet onmiddellijk in- of

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2