Televisie óók na 1 October Veilingmeester verzorgde het laatste bedrijf van Flora 1953 Vlammende Schoonheid. DINSDAG 2 JUNI 1953 DE LEIDSE 'OUKANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Leerstoel E.H.B.O. aan Kath. Universiteit Het hoofdbestuur van de Nationale Bond voor E.H.B.O. heeft besloten stappen te ondernemen bij het be stuur van de St. Radboudstichting voor het bezetten van een leerstoel E.H.B.O. aan de Medische Faculteit in Nijmegen. Dit heeft de voorzitter van de Kath. E.H.B.O., baron Van Voorst tot Voorst medegedeeld op de jaarvergadering, welke Zaterdag in Utrecht werd gehouden. Met de K.R.O. worden besprekin gen gevoerd, die ten doel hebben de jeugd via de microfoon in het E.H. B.O.-onderwijs te betrekken. Voor de komende maanden is een plan opgemaakt, hetgeen o.m. in houdt het inrichten van een goed functionnerend alarm- en redding- systeem, zulks in samenwerking met de Kon. Nat. Bond voor Reddings wezen en „Het Oranje Kruis" ter verlening va neerste hulp indien ons land of een gedeelte daarvan, door een ramp getroffen mocht worden. Als resultaat van een enquête, in gesteld door een commissie onder lei ding van baron van Voorst tot Voorst, besloot de Bond een oorkonde uit te reiken aan de afdelingen, die zich het meest Verdienstelijk hebben gemaakt bij' de hulpverlening tijdens de wa tersnood, o.a. door zich naar het rampgebied te begeven, geëvacueer- den op te nemen enz. Deze oorkonde, kunstzinnig uitgevoerd door de schil der v. d. Plas, werd welgeteld aan 33 afdelingen ter vergadering uitge reikt onder dankzegging voor .de door hen verleende hulp. Aetherklanken WOENSDAG Experimenteel televisieprogramma. Uit Londen: 19.1521.00 Telefilm Kroning. 21.0021.30 „La même rou te", film. 21.30— 22.30 Serenade aan de Koningin. 22.30'24.00 Kronings- fcal. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb. mededelingen. 12.33 Gram. 12.37 Bedrijfsdienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Ma- rinierskapei. 14.00 Jaarvergadering v. d. Hervormde Vrouwengroep C.J. V.F. 14.45 Gram. 15.00 Zang en piano. 15.20 Gram. 15.40 Pianokwartet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire cans. 18.00 Gram. 18.15 Kapelkoor en soliste. 18.30 R.V.U.: Dr. A. Polak: Nieuwe aspecten in de medische wetenschappen. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbe spreking. 19.25 Gram .19.30 Buiten lands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Alt, hobo en orgel. 20.50 „Nederlandse Staatslieden van de 19de eeuw", caus. 21.20 Hammond orgelspel. 21.30 Omroep orkest. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 24.00 Gram. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym.voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Hawiian-ensemtole. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Metropole Orkest. 13.50 Gram. 14.10 „De weg omhoog", caus. 14.25 Gram. 15.00 Voor de jeugd.' 15.30 Idem. 16.00 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regeringsuit zending: Jeugduitzending: „De brie venbus gaat open", o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Militair caus. 18.30 Act. 18.40 Gram. 19.15 „Het vraagstuk van de ouderdomsvoorziening", caus. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pari. overzicht. 20.15 Concertgebouworkest en solist. 20.55 „De zaak Hoogerhuis", hoorspel. 22.15 bleem," caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Instr. sext. 22.45 „Het kankerpro- Soc. nieuw in Esperanto. 23.20 Or gelspel. 23.3524.00 Gram. Naar wij vernemen heeft het kabi net zich na ernstig beraad in prin cipe uitgesproken voor voortzetting van de Nederlandse televisie-uitzen dingen, ook na de experimentele pe riode, die op 1 October a.s. zal eindi gen. Tevens is de regering van oordeel, dat de zendtijd zal moeten worden uitgebreid. Over de ter zake te tref fen voorzieningen, waarover nog met verschillende instanties overleg wordt gepleegd, zal de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zo spoedig mogelijk voorstellen aan de Staten-Generaal voorleggen. TENTOONSTELLING VAN WERKMETHODEVERBETERINGEN Het Nederlandse Instituut voor Ef ficiency zal in de komende maan den een tentoonstelling organiseren van in de praktijk toegepaste voor beelden van werkmethode-verbeterin gen, welke besparingen hebben ge geven aan machines, materiaal en manuren. Deze verbeteringen zijn grotendeels afkomstig van fabrieks- personeel, dat ze via de „ideeënbus" aan de bedrijfsleiding ter kennis bracht. Door deze tentoonstelling wordt duidelijk, dat tal van werkwijzen in het bedrijf voor verbetering vatbaar zijn en dal alle mogelijkheden voor materiaalbesparing stellig niet be nut worden. Voor het houden van deze tentoon stelling werd de medewerking ver kregen van de Oranje Nassau Mijnen te Heerlen en het Philips concern te Eindhoven, die voor het eigen per soneel reeds zulk een tentoonstelling hebben gehouden en nu voor het al gemeen efficiency-doel materiaal aan het NIVE welwillend hebber afge staan. De tentoonstelling zal o.a. ook in den Haag worden gehouden. POPPENSPEL OP DE ST. STEVENSTOREN TE NIJMEGEN. Naar wij vernemen, zal door een burgerij-commissie te Nijmegen aan het gemeentebestuur aangeboden worden een mechanisch poppenspel, dat zal worden aangebracht voor het torenuurwerk naar d_ zijde van de Burchtstraat. Het poppenspel, in de geest van de bekende ruitertjes op de stadhuistoren te den Bosch wordt vervaardigd door de firma Eijsbouts te Asten naar ontwerp van de Nij meegse kunstenaar W. Mis. Het poppenspel" zal drie episodes voorstellen uit het leven van Marie- ken van'Nieumeghen. RADARVUURTORENS AAN DE WAL. De directie van het Nederlandse radarproefstation te Noordwijk heeft verklaard, dat dit station var de de partementen van marine en economi sche zaken opdracht neeft ontvangen om in Nederland de z.g. Ramark, een stelsel van centim eter-golf bakens men zou het kunnen vergelijken met radarvuurtorens aan de al tot ontwikkeling te brengen. EERSTE KERSEN GEVEILD. De eersteBetuwse kersen van de variëteit „vroegste van de markt" uit de natuur zijn gisteren door enige aanvoerders uit Varik en Heesselt aan de veiling Septer te Tiel aange voerd. De mooiste partijen werden gekocht door een firma te Haarlem, voor 1.701.80 per kilo. De ker- senoogst staat er in dit kersencen- turm goed voor. Wel heeft men hier en daar wat vorstschade. Het koele en regenachtige weer van de laatste dagen heeft een gunstige invloed op het gewas. De meeste verpachtingen worden deze en volgende week gehouden. Ook de aanvoer van vroege meiker sen zal in de komende veertien dagen langzaam toenemen. Daarna kan de oogst van echte meikersen worden verwacht. Tot ridder in de orde van St. Gregorius de Grote is door at Paus benoemd mr. P. J. M. Kallen, ge meentesecretaris van Maastricht, die gisteren wegens het bereiken van de 65-rjaige leeftijd afscheid nam van de gemeentedienst. 'jPERWIJL GISTEROCHTEND de werklieden in Heemstede rustig door- gingen met de afbraak der Flora-gebouwen; terwijl men in de winkel galerij met duizenden elkaar na-rennende echo's de planken van de balken sloeg en de P.T.T,-mannen de kabels boven de grond sjorden, verzamelde zich bij het Vrijheidsbeeld op de Dreef een flink gezelschap, gewapend met. potlood en catalogus. Daar arriveerde even later ook de directie van Hollands Bloembollenhuis, compleet met veilingmeesters afslagers, admi- irstratief personeel en wat er verder nog maar bij een dergelijk bedrijf pleegt te behoren. En daar begon men met de opvoering van de laatste acte van Flora 1953- het verkopen der geplante bollen. En hoewel de stand der gewassen daar over het algemeen vast niet van de bovenste beste is, wer den er niettemin zeer behoorlijke prijzen gegeven. zgn. weide-terrein was niet om over te jubelen. Maar toch brachten de partijen dubbele tulpen van Zonne veld Philippo uit Sassenheim vrij behoorlijke prijzen op. Een perk met plm. 1100 Titiaan ging weg voor 28.een groot vak met 7200 stuks Peach Blessom voor 190.—, een perk met plm. 2100 Triumphater voor 60.een idem met 900 Boule de Neige voor 28. een partijtje van plm. 2400 Wilhelm Koordes voor 150.een groepje met ongeveer 1000 stuks Willems oord voor 90. enz. Met de narcissen, die daar onder de bomen stonden, wilde het daaren tegen niet zo heel erg. Een combina tie van drie perkjes met Mount Hood, Music Hall en Rembrandt ging van de hand voor 40.—. Daaren tegen vond een vakje met plm. 300 Golden Harvest een koper voor 20. Beslist duur waren vier ronde perkjes Tulipa's in de soorten Can tate, Ceasar Franck, Vivaldi en El- liet. Er stonden 75 bollen per perkje, maar deze 300 bollen brachten grif 110.— op. Het zou uiteraard wel een beetje te ver voeren jm alle geveilde soor ten te noemen. Wèl was het opmer kelijk, dat de exporteurs vrijwel geen bol kochten Die zagen er zeker niet veel heil in. En inderdaad is het wel een gokje om zich op een derge lijk terrein voor een optimistisch be drag aan bollen te laten aanmeten. Want mochten er een paar meteoro logische verrassingen uit dr lucht komen rollen in de vorm van een paar warme weken met veel zon en geen regen, dan kon het wel eens gebeuren, dat men half Juni aan de rooierij moest slaan! GOEDE PRFZEN Voor een paar kleine perkjes met Festeriana Madame Lefeber werd bijvoorbeeld 26.gegeven en ze ze lagen zo dood als een pier tegen de grond. Beter stonden de hyacin ten van ver. „De Hyacinth" aan het water. Men had er verleden najaar plm. 400 op een vak geplant en een vakje met Lord Balfour werd ver kocht voor de vrolijke prijs van 80.—, Carnegie deed 85.—, Jan Bos idem, La Victoire 65.—, Queen of the pinks 45.Pink Pearl 75.Bismarck 70.—, Ostara 60.maar voor de witte soorten hadden de kopers niet veel over. Dat is de laatste jaren trouwens een bekend verschijnsèl. Er is nu een maal een teveel van. En Arentine Arendsen, l'Innocence, e.d konden dan ook niet meer dan 24.— tot 32.— per vak opbrengen. Het gro te perk hyacinten van de fa. Roo- zen-Kramer, dat voor de eerste win- kelgallerij was geplant, vertoonde nog een goede stand. Na punt voor punt in bod gezet te hebben, werd het gehele perk gecombineerd en bracht het f 1560.— op. Er stonden rond 9000 bollen in geplant en als men in aanmerking neemt, dat meer dan de helft I'lnnoncence was, kan men dit moeilijk een boze prijs noe men! De kopers grinnikten. En zo ging het maar door. Kwa men men bij een partijtje, waarvan men met het blote oog wel kon zien, dat men daar geen dikke bollen van behoefde te verwachten, dan maakte de heer Plug het geachte publiek er met de meeste nadruk op attent, dat er twaalven in de grond waren ge gaan en dat mer. dus ook twaalven mocht verwachten. De kopers grin nikten maar eens; lieten de heer Plug rustig zijn waren aanprijzen maar waren nie te bewegen om in zo'n geval een goede prijs neer te tellen. Ook niet, als de heer Hoge- woning met een heel ernstig gezicht vertelde, dat men nog nooit zo'n koopje had kunnen krijgenZo gaat dat nu eenmaal op een „groene veiling", zoals dat heet wanneer de bollen op het veld worden verkocht. Ook de stand der bollen op het 114,8 MILLIOEN IN RAMPENFOND! In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe 114,8 millioen bijeenge bracht. Zaterdag was de stand ƒ114,7 millioen. A.N.W.B. BESTAAT 70 JAAR. De A.N.W.B bestaat 1 Ju'i 70 jaar. Hij werd geboren uit de ontmoeting tussen de Haagse en Haarlemse velo- cypedeclubs. Thans telt de bond 250.000 leden, alsmede 120.000 we genwachtleden. Het ligt niet in de bedoeling het 70-jarig bestaan op bijzondere wijze te vieren. Tijdens de opening van het nieuwe A.N.W.B.-bijkantoor te Eindhoven heeft hoofddirecteur H. J. van Balen medegedeeld, dat bij de A.N.W.B. het plan bestaat een nieuw hoofdkantoor te den Haag te stichten, teneinde te komen tot een centralisatie van de werkzaamheden, welke thans onder dikwijls zeer moeilijke en bekrompen omstandigheden en in ontoereikende huisvesting verricht moeten worden. Het plan bevindt zich reeds in een zeer vergevorderde staat van voor bereiding, ofschoon nog geei archi tect is aangewezen. Het nieuwe kan toor zal een inhoud 'van ongeveer 20.000 kubieke meter krijgen. De kos ten worden globaal geraamd op circa 3 millioen gulden Men hoopt binnen een jaar of drie het gebouw gereed te hebben. Minister Donker wil een kleine studiecommissie een onderzoek laten instellen naar het vraagstuk van de veroudering van de straf gestichten van het gevangeniswezen en naar het klemmende gebrek aan plaatsruimte in de Huizen van Bewaring. De mogelijkheden die deze com missie onder het oog zal zien zijn o.m.: gehele of gedeeltelijke vernieu wing, waardoor de bestaande gebou wen aan de thans te stellen eisen zou den kunnen worden aarfgepast; en een concentratie der strafgestichten voor verschillende categorieën man nelijke veroordeelden in een r.deuw te bouwen centrum. De vrijkomende eventueel i.og bruikbare gevangenis ruimte zou dan wellicht dienstbaar gemaakt kunnen worden aan het op heffen van het ruimtegebrek in de Huizen van Bewaring. De kosten die aan het werk van deze studiecommissie verbonden zijn, worden voor dit jaar op 10.000. geschat. De viering van 300 jaren Francis caanse zielzorg te Woerden bereikte Zondag haar hoogtepunt met het op dragen van een pontificale H. Mis door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem. Van de preekstoel af sprak mgr. Huibers de feestvierende Woerdense katholieken toe. Mgr. schetste de gro te vreugde van deze dag nu drie eeuwen het katholiek geloof in Woer den heeft geleefd. Hij liet uitkomen dat door Gods Almacht Woerden een bevoorrechte positie inneemt in het bisdom, waar slechts weinig plaatsen zijn waar reeds zo lang het geloof was behouden. In die jaren, toen het leek alsof het katholicisme zou wor den verwoest klonk hier elke dag het Credo. De geschiedenis van de paro chie Woerden is een beeld van de ge schiedenis van de Kerk: strijden, lij den en teleurstellingen; maar ook overwinningen. Er is vandaag reden om God dankbaar te zijn. „Maar", zo vervolgde de bisschop, „naast die dankbaarheid vraag ik U vandaag: Blijft trouw aan Uw geloof; blijft één met Uw priesters". (Advertentie). DR. SAMUELS DIENT AANKLACHT IN. Dr. J. Samuels, kankerspecialist te Amsterdam, heeft bij de officier van Justitie te Amsterdam eei. aan- aanklacht ingediend tegen dr. A. P. N. de Groot, inspecteur voor de Volksgezondheid voor Noord-Holland wegens vermeend bedrog en verval sing van een ambtelijk stuk. Volgens dr. Samuels zouden deze hand ïlingen zijn begaan om zijn schorsing te be werkstellingen. AUTO BIJ ALMELO TE WATER. Maandagmorgen vroeg is nabij Al melo een personenauto te water ge raakt. De 39-jarige Almeloër J. de Kroon, de enige inzittende, is ten ge volge daarvan omgekomen. De heer De Kroon had in zijn auto kennissen weggebracht naar Vriezen- veen en kwam in de buurt van de sluis in moeilijkheden. De wagen sloeg door de rechterleuning van een brug en geraakte te water. De omgekomen chauffeur was een bekwaam autorijder. Hij gaf zelf autorijlessen. BOEKHOUDER SCHREEF VALSE CHèQUES. Een onderwijsstichting in Den Haag is voor ongeveer 9000 benadeeld doordat de 36-jarige boekhouder A. B. drie jaren lang chèques op eigeni naam uitschreef en deze van een val se handtekening voorzag. Om ontdekking te voorkomen ver richtte hij valse boekingen. Bij een accountantscontrole zijn deze feiten thans aan het licht gekomen. De boekhouder is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Van het geld is weinig over. Op de Biltsestraatweg te Utrecht is een ongeluk gebeurd, dat hoewel niet dodelijk, voor het slachtoffer een wel zeer trieste afloop heeft gehad. De 44-jarige P. B. R. uit Bilthoven reed op zijn bromfiets tegen een N. B.M.-bus, kwam te vallen en moest met een linkerarm breuk naar het Diaconessenhuis te Utrecht worden vervoerd. Daar bleek, dat de arm moest worden geamputeerd. Voor het slachtoffer bijzonder tragisch, daar hij zijn rechterarm reeds eerder moest missen. De Kroningszegels der Engelse posterijen De Engelse posterijen hebben ter gelegenheid van de kroning vier spe ciale zegels uitgegeven, welke vanaf a.s. Woensdag gedurende vijf maan den zullen worden verkocht. Zij zijn twee maal zo groot als gewone ze gels en worden uitgegeven in de waarden van 2K d; 4; 1 s. 3 fl. en 1 s. 6 d. De zegel van 2'A penny is ont worpen door E. G. Fuller; du kleur is rood-paars en de afbeelding stelt een portret van de Koningir. voor. Links en rechts van het portret zijn onderdelen van de koninldijke siera den afgebeeld met olijftakken als achtergrond. De koningin draagt op het portret een kroontje. De 4 penny-zegel, ontworpen door Michael Goaman, M.S.I.A., is blauw. Rond het hoofd van de koningin zijn de vier nationale bloemen afgebeeld, roos, narcis, distel en het klaverblad, alsmede de rijksappel, de St. Ed ward's kroon en de ampul. De 1 s. 3 d. zegel is olijfgroen en werd ontworpen door de j.l. Donder dag gestorven kunstenaar Edmund Dulac. De zegei toont de koningin terwijl zij de St. Edward's Kroon draagt en de hermelijnen mantel, welke zij aan het einde van de kro ning zal dragen. Zij houdt de rijks appel en de scepter in de handen. De 1 s. 6 d. zegel is staalblauw en ontworpen door M. C. Farrar-BolL Links staat het koninklijke mono gram met de St. Edward's kroon af gebeeld, rechts de vier nationale emblemen met daarboven du kroon van het imperium. In de rand zijn de scepters met resp. de duif en het kruis verwerkt. Naar het Amerikaans door TEMPLE BAILEY. (Nadruk verboden.) 50) Het volgende bedrijf speelt op de aarde. Tony, de schone sterveling, leunt tegen een geel gordijn, dat 'n muur moet voorstellen en met het voetlicht pal op hem gericht, is het net alsof hij zich behaaglijk in de zonneschijn koestert. Terwijl hij daar staat, komt de toverfee op hem af, in haar lang, wit gewaad, maar zonder vleugels die zijn haar bij haar verbanning ontnomen. Getrof fen door haar schoonheid maakt hij haar het hof, niet wetend, dat zij geen mens is. Hij biedt haar tenslot te een trouwring aan en het huwelijk wordt inge zegend. In het derde bedrijf is de tover fee aan haar huishoudelijke beslom mering geketend. Zij draagt een ka toenen jurk en een schort met lan ge mouwen en haar haar zit glad naar achteren. Marty lijkt dik in dat schort en het haar zit haar afschu- I welijk. Het publiek voelt het als een teleurstelling haar zo te zien: die j kleren horen niet bij haar tere schoonheid. De ex-toverfee is druk bezig om het maal gereed te zetten voor haar echtgenoot die juist hongerig van zijn werk is thuisgekomen. Terwijl zij het brood botert en het belegt, bekijkt hij haar critisch en zegt haar een paar verre van vriendelijke din gen over haar uiterlijk. Hij wil,, dat zij zich anders zal kleden, hij ver dient immers geld genoeg? De tover fee, die hem graag weer vriendelijk wilde stemmen, glipt weg, en komt terug in haar feeëngewaad. Iedereen is dankbaar haar weer zó te zien. maar haar man moet niets van die „nachtpon" hebben. Hij wil dat zij eruit zal zien zoals andere vrouwen, zoals de vrouw van zijn baas bijvoor beeld. Die heeft zo'n mooie japon oen met zwarte noppen! In het volgende tafereel draagt de fee een groene japon met zwarte noppen. Zij is er afschuwelijk in maar haar man vindt het prachtig. Hij wil nu alleen nog, dat zij zich de haren laat krullen en haalt haar over om zich te laten permanenten. Zij gaan sam'en uit en even later zien wij hen in de kapsalon De helse machine staat midden op het toneel. Als de toverfee die ziet, wringt zij haar handen van angst, maar haar man lacht haar uit. Tenslotte fcrügt hij haar toch zo ver, dat zij onder het martelwerktuig gaat zitten en de kapperbedienden treffen de voorbe reidselen voor het oordeel Als de machine wordt ingeschakeld, een snijdende angstkreet van de fee: Oberon! en daarna voPedige duister nis. Het daaropvolgende toneel toont weer de troonzaal van koning Obe- ron. De berouwvolle fee staat voor de troon, weer een en al schoonheid in haar zilverglanzend gewaad. Zij is in het feeënrijk terug mogen ko men, haar verdriet en haar angst hebben haar genoeg doen boeten voor haar afdwaling. En Oberon, die in stralend gouden licht op zijn troon zit, biedt haar nu nog eens zijn lief de aan, die zij beschaamd en dank baar aanvaardt. En als hij haar in zijn armen sluit en naast hem op de troon voert, zegt hij: Een mens kan je niet gelukkig' maken omdat je een fee bent. Maar met mij zul je voor altijd gelukkig zijn! Waarop het feeënkoor een jubel lied aanheft en het gordijn valt. Er volgde een daverend applaus en men beweerde eenstemmig, nog nooit zo iets moois te hebben gezien als Rickey en Marty, zoals zij daar samen, jong en stralend op de gou- deh troon stonden. En achter het gordijn zei Rickey hees: Ik meen het Marty. Ik ben de enige die je ooit gelukkig zal kun nen maken, omdat er niemand is, die je zo begrijpt als ik je begrijp. En zij, ontroerd door zij emotie, gaf zich een ogenblik over aan zijn omhelzing. Tot het applaus hen weer opeiste. Rickey had met zijn haastig ge schreven pantomime heel veel bereikt. Hij had Marty doen inzien, dat er binnen haar iets leefde, waarvan zij zich nooit bewust was geweest, dat zij hunkerde naar iets, dat van meer waarde was dan het materiële en wereldse. De scènes, waarin Tony was voorgekomen, waren komisch geweest maar Oberon was geen ogenblik belachelijk geweest, daar had Rickey wel voor gezorgd. En hij wist nu, dat hij voorgoed over Tony had gezegevierd. Hij ging niet meer naar de ande ren toe, maar droomde in het maan licht, over de verschansing geleund, terwijl de andere, aan het souper zaten. Plotseling hoorde hij 'n stap naast zich. Het was Tony. Proficiat, Farquhar, zei hij op recht genreend. Iedereen was vol lof over je stuk. Geen wonder, zei Rickey uit de hoogte. Het ding was geniaal. Tony keek hem verbaasd aan Was de jongen dronken dat hij zo sprak? Of was het succes hem naar het hoofd gestegen? Je zuster zal wel trots op je zijn. vervolgde Tony voorzichtig. Ginny? Ja, zij is zelf ook'n heel bijzon der persoontje, vind ik. Rickey's stem klonk onverschillig. O, dom is Ginny niet. Maar zij zal de wereld toch nooit in enthou siasme kunnen brengen. Anthony had veel zin om hem te gen de grond te slaan, maar hij hield zich in. Er is weer storm op komst, merkte hij even later op. De lui, die nog naar huis moeten, deden beter nu rwaar meteen te gaan. Hij wilde hen waarschuwen, maar het was al te laat. De storm stak snel en met verdubbelde woede op en hield allen gevangen aan boord van het jacht. Het werd een ver schrikkelijk noodweer, niemand ging naar bed. Rickey was zich echter van geen gevaar bewust In de algemene op winding had hij Marty voor zich al leen en fluisterde haar toe: Niemand zal je ooit zo begrij pen als ik, Marty. Niemand zal je ooit zo kunnen liefhebben als ik. Be loof me, dat je de mijne zult worden. JANE SCHIET EEN PIJL AF Een paar dagen later lag Tony, op zijn allervoordeligst in zijn wit tro- pencostuum, naast Marty in een lan ge stoel op het dek en zei met enige heftigheid: Het is een onuitstaanbaar pe dante vlerk. Waarom stuur je henr niet naar huis? Ik zou nog liever jon naar huis sturen, antwoordde Marty met een lief lachje. Rickey denkt alleen maar aan mij. Jij denkt aldoor maar aan een ander. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5