DUINSTREEK groene tafel St Bavo-stichting gaat verbouwen Provincie verstrekt een geldlening Brandweer van Leiderdorp werd gisteren gediplomeerd Boskoopse spreeuw was een witte raaf, die de kraaienmars blies Pastoor Tabink 25 jaar priester Kroningsvaria DINSDAG 2 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EFPCTE BLAD PAGINA 3 NOORDWIJKERHOUT Het bestuur van de St. Bavostich- ting te Noordwijkerhout heeft Ged. Staten medegedeeld, dat het zich ge plaatst ziet voor de noodzakelijkheid over te gaan tot vrij ingrijpende voorzieningen aan een van de pavil joens van die inrichting. De ruimte voor arbeids-therapie ten behoeve van de verpleegden in het bedoelde paviljoen, dat bestemd is voor 56 patiënten, is gevestigd op de zolder van het gebouw. Deze laat ste is slechts bereikbaar langs een steile trap, welke niet zonder gevaar is, hetgeen te meer klemt, omdat het hier een paviljoen voor onrustige pa tiënten geldt. Het bestuur acht het niet verantwoord deze toestand lan ger te laten voortduren. Van de zij de van het Staatstoezicht op krank zinnigen is op de onvoldoende voor ziening op dit punt reeds aanmerking gemaakt. Ook overigens voldoet het betrok ken paviljoen, dat ongeveer 40 jaar oud is, niet meer aan de eisen, wel ke aan de verpleging van geestes zieken worden gesteld. Het wordt bovendien regelmatig bewoond door 63 tot 65 patiënten, waardoor de bad en toiletgelegenheid ontoereikend is geworden. Met het oog op een en an der heeft het bestuur een plan tot verbetering doen ontwerpen, in hoofdzaak bestaande uit: a. aanbouw van een nieuwe werk ruimte op de begane grond met op de verdieping een aantal slaapkamers; b. overbrenging van de nachtver blijven op de begane grond van het bestaande gebouw naar de verdie ping, zodat de begane grond alleen dagverblijven bevat: c. bijbehorende wijzigingen en uit breiding van toilet- en badgelegen heid; d. inrichting van de werkzolder tot opslagplaats voor materialen. Na deze verbouwing zal het pavil joen zijn aangepast aan de huidige eisen en nog geruim en tijd dienst kunnen doen. Voorts zal het niet meer aan 56, doch aan 73 patiënten plaats bieden. Deze uitbreiding is van belang, omdat de inrichting ge heel bezet is en de laatste tijd meer malen opnemingen moesten worden geweigerd. VOORSCHOTEN Jubileum op kwekerij „Felices". Gisterochtend om omstreeks 10 uur kwamen de heer B. Hoogwerff Kroon, vergezeld van zijn echtgenote en dochter (de zoon was wegens ziekte verhinderd), alsook het per soneel in „De Gouden Leeuw" bijeen, om in intieme kring het feit te her denken, dat de chef van de kwekerij, de heer J. H. Bremer voor 25 jaar deze functie aanvaardde. Nadat de jubilaris vergezeld van echtgenote en zoon per auto was gearriveerd, werd eerst de koffie gebruikt, waarna de heer B. HoogwerffKroon de jubi laris toesprak en hem als blijk- van waardering een practisch geschenk aanbood, alsmede het diploma van de Nederlandse Maatschappij voor de Tuinbouw voor 25-jarige trouwe dienst. Mevrouw Bremer ontving een fraaie plant. De heer Vriezenga sprak de jubilaris toe namens het personeel en liet dit eveneens van een ge schenk en bloemen vergezeld gaan. Daarna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen, 's Avonds werd het feest ten huize van de jubilaris voort gezet. Eerste Roode Kruis-helpsters. Eind vorige week werden de eerste Roode Kruis-helpsters te Voorschoten geëxamineerd. Alle dames waren af komstig uit de R.K. E.H.B.O. De ge hele groep slaagde voor het examen Roode Kruis-helpster 3e klasse. Het zijn de dames: Th. v. d.. Berg, PI. v. d. Burg, R. Lindeman, E. Oorschot, J. Oorschot, A. Smit, W. Soeters, R. Soeters en M. van Stein. De opleiding hiertoe geschiedde door dr. F. J. M. Tonino en de plaatselijke wijkzuster, zr. M. van Driel. De verbouwingskosten, geraamd op 177.500.zullen in verloop van tijd door middel van jaarlijkse af schrijvingen uit de exploitatie moe ten worden gedekt. Aangezien de in richting niet over de middelen be schikt om de verbouwing te financie ren, heeft het bestuur zich tot de provincie gewend met het verzoek een geldlening tot het vorengenoemde bedrag te willen verstrekken. Omtrent dit verzoek hebben Ged. Staten het advies gevraagd van de betrokken inspecteur voor het Staatstoez. op krankrzinnigenzorg. De ze is van oordeel, dat de bestaande toestand niet kan worden bestendigd en dat het paviljoen na de verbou wing weer ten volle aan zijn bestem ming zal beantwoorden. De Direc teur-Hoofdingenieur van de Provin ciale Waterstaat heeft medege deeld zich met de raming van de kos ten te kunnen verenigen. In verband met een en ander zou het gevraagde kapitaal naar onze me ning ter beschikking kunnen worden gesteld, delen Ged. Staten aan Prov. Staten mede, en vragen machtiging om tot de verstrekking der gelden over te gaan. Hoogeveensche Polder De stem gerechtigde ingeianden van de Hoo geveensche Polder vergaderden in hotel Van der Geest. Bij het punt: de plaatsing van het gemaal ten N.O. van het Steengrachtkanaal, vroeg de heer Th. J. Langeveld naar het rapport, uitgebracht door de deskun dige van Rijnland. In de vergadering bleek, dat de aanvrager hiervan zelf in kennis was gesteld. Van verschil lende zijden werd hier van repliek gediend. Het voorstel van het be stuur tot het aangaan van een geld lening groot 5.000, aflosbaar in 10 jaar, werd met algemene stemmen aangenomen en dienovereenkomstig werd de begroting gewijzigd. In de comnïissie tot nazien der rekening over 1953 werden benoemd de heren S. P. Pennings, A. P. W. van der Meer en P. Reyneveld. Tot plaats vervangers de heren C. J. Immer zeel, G. Vreeburg en W. van Hage. De rondvraag bracht niets bijzon ders. De voorjaarsschouw werd be paald op 16 Juni a.s. HILLEGOM Geboren: dr. van J. Spaargaren en J. B. Vijfhuizen; zn van J. H. Pij pers en G. J, van Beek; zn van A. Lauter en M. B. de Greef. Ondertrouwd: C. de Boer en M. A. E. Koordes; E. L. M. van Wensen en W. Freeke; A. de Gier en M. van den Ent; C. J. v. d. Kamp en W. J. van Leeuwen; J, H. Warmerdam en E. H. C. Jonkheer. Getrouwd: A. M. Sterkenbugr en C. M. Hoogeboom; J. P. Mens en W. Verhoeven. Overleden: B. van Abswoude man 66 jaar. KATWIJK Gelb.: Dirk z. v. J. Meijvogel en C. Kloos en G. Verdoes; Henk z. v. D. van Duyverubode; Helena d. v. G. van der Niet en N. M. Boezaard; Maart je d. v. W. v. Duyn en H. Blok; Pieter, z. v. D. Kuyt en K. v. d. Oever; Hendrik, z. v. B. W. Vooys en A. Star; Maria Justina d. v. B. W. Vooys en A. Star; Cornelis, z. v. J. C. Haasnoot en C. Dubbelaar; Cornelis Willem, z. v. A. van den Oever en A. Guyt; Andries, z. v. A. Spaanderman en D, Noppe. Ondertr.: C. L. Weber en W. van Duyn; M. Rozeboom en A. de Lange; A. Stroeve en A. J. Hus; T. Plokker en A. van der Plas. Getr.: M. v. Rijn en K. C. v. d. Oever; P. J. v. Duyvenbode en J. Koelewijn; B. J. Verdoes en C. Stou ten; W. A. van der Meij en P. v. d. Perk; H. C. Sohoorl en G. van der Plas; H. van Aalst en L. v. d. Plas; H. Ph. Huffnaggel en C. J. Lodder. burgemeester, U een medaille van de Kon. Ned. Brandweerbond op te m'ogen spelden. Vervolgens reikte hij het diploma uit aan C. de Koning, A. v. Winkel, J. M. de Koning, K. Kranenburg, A. Roodenburg, B. Bosman, A. Vons, G. v. d. Voort, K. van Egmond en H. v. d. Groep. Hierna richtte de heer Roelofs zich tot het Brandweercorps en wenste het geluk met het behalen van het diploma. Hij bracht hulde aan de in structeurs, de heren Klaassen en v. d. Broek uit Leiden, die dit succes mogelijk hebben gemaakt. Een woord van dank sprak de bur gemeester nog tot de adj. der Rijks politie, de heer Kronenburg, voor diens bereidwilligheid betoond als plaatsvervangend commandant der brandweer, en deed tevens medede ling van het feit dat het in de be doeling ligt de organisatie en beheer van de Gemeentebrandweer te re gelen in een gemeente-verordening. Het ontwerp daartoe is gereed. Dit is nodig omdat in de toekomst de Brandweer ook zal worden ingedeeld in de B.B. Van hoe groot belang en hoe nodige deze is ook in'vredes tijd zette de heer Roelofs, aan de hand van enkele voorbeelden, uiteen. Gisteravond vond in 't gemeente huis, in een voltallige bijeenkomst van de Leiderdorpse Vrijwillige Brandweer, waar tevens aanwezig was de heer J. B. H. Roelofs, inspec teur van het brandweerwezen en de commandant van Rijkspolitie de heer N. Kronenburg, een intieme huldi ging plaats van een lid der brand weer, de heer A. van Winkel, die op Mei het feit had herdacht, dat hij 35 jaar was verbonden aan de vrij willige brandweer te Leiderdorp. Burgemeester O. Diepingen greep deze gelegenheid aan om zijn grote tevredenheid uit te spreken over de Leiderdorpse Brandweer die enige tijd geleden in zijn geheel heeft deel genomen aan een cursus van de Z. Ho] ]p. ndae Prov. Brandweerbond en aan het daaraan verbonden examen. Hij uitte zijn grote vreugde over 't behaalde succes, want alle deelne mers behaalden het diploma van brandwacht 2e klasse. Alvorens de diploma's uit te reiken, richtte de burgemeester zich met een korte toespraak tot de heer Van Winkel en bracht hem hartelijk dank voor hetgeen hij in de afgelopen 25 jaar voor Leiderdorp heeft gedaan. Het is mij een groot voorrecht, aldus de ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR A. M. VAN NOBELEN. De zeereerw. heer A. M. van No- beien, pastoor van Brielle en Helle- voetsluis, herdacht heden zijn 25-ja- rig priesterschap. Het feest is Zon. dag gevierd. Op de vooravond werd de jubilaris aan de pastorie afge haald door een stoet van bruidjes en pages en de in bloemenpraal ge stoken kerk binnengeleid. Pastoor Van Nobelen celebreerde een plech tig Lof, geassisteerd door zijn neef, kapelaan H. J. van Nobelen uit Am sterdam en de kapelaan der parochie, de weleerw. heer P. J. A. van Velzen. Zondagmorgen droeg de feesteling een plechtige Hoogmis op, geassis teerd door zijn neef en we weleerw. zeergel. héér G. J. P. van Reisen, leraar aan het seminarie Hageveld als diaken en kapelaan H. J. van Nobelen als sub-diaken. De feest preek werd gehouden door eerstge noemde, die tevens oud-kapelaan is van den Briel. Des middags had in het vereni gingsgebouw een zeer druk bezochte receptie plaats, nadat een van de kerkmeesters namens het feestcomité een geschenk onder couvert had aan geboden. Ook de burgemeester, het lid der Tweede Kamer H. van Sleen, hield een toespraak, waarin hij wees op de, zeer goede verstandhouding tussen burgerlijk en kerkelijk gezag. De pastoor sprak een hartelijk dank woord. De receptie werd niet alleen door parochianen, maar ook door zeer vele niet-Katholieken bezocht. Het feest werd besloten met een plechtig Danklof, waaronder de ju bilaris een dankwoord sprak, vol waardering voor de wijze, waarop dit priesterfeest was gevierd, in welk dankwoord hij benadrukte de ver ering van de H. Eucharistie en O.L. Vrouw van Fatima. In Hellevoetsluis zal 't feest eerst over enige weken kunnen worden vierd, aangezien de kerk nog steeds niet is hersteld en daar de H. Mis wordt opgedragen in de Gereformeer de kerk. De ingebruikneming van de herstelde kerk zal tevens de jubi leum-viering zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Met ingang van 16 Augustus is benoemd tot onderwijzeres aan de school voor B.L.O., hoofd de heer Scherpenzeel, mej. J. Grevers te V.arssel, gem. Hengelo. NOORDWIJK Geb.: Alida A., d. v. C. Glasbergen en P. N. Warmenhoven; Leonardus J. M., z. v. P. L. van Velzen en J. J. Groenewoud; Leuni, d. van W. Plug en G. Hazevoet; Johannes C. M-, z. van P. Th. Alders en H. M. H. ter Veen; Jan Hendrik, z. van J. Ooms en J. Langeler. Ondertr. J. Vink, 20 jaar en N. v. Rooijen, 18 jaar. Getr.: J. v. d. Zwan en A- A. Geer-* lings; A. Plug en N. v. Os; F. G. Groenewoud en C. M. Verkade; H. R. Kor bee en H. L. J. Walburg; P. Boot en C. M. Steenvoorden. Overl.: Maria C- Wijnands, 77 j.; Dirk P. Lindhout, 82 j.; Christina v. Beelen, 39 j. NOORD WITK CONGRES VAN DE A. N. V. V. De Alg. Ned. Ver. voor Vreemde lingenverkeer, A. N. V. V., zal het jaarlijkse congres ditmaal in Huis ter Duin te Noordwijk houden. Op 4 Juni wordt het congres door het Noordwijkse gemeentebestuur in het Casino ontvangen. Tijdens de ver gadering op 5 Juni worden referaten gehouden door mr. J. Moolenburgh over toeristische mogelijkheden in Zeeland na de ramp en door ir H. Vis over de betekenis van personen verkeer over de weg voor het vreem delingenverkeer. Ter vergadering zal voorts het rapport-vreemdelingen verkeer, dat op verzoek van het A. N. V. V.-bestuur door de Commissie-Hirsfeld werd opgesteld, ter sprake komen. De gemeente Alkemade ontvangt het congres op 6 Juni in het Paviljoen De rasem te Oude-Wetering. Voorts biedt de gemeente Gouda die dag een lunch ten stadhuize aan. WASSENAAR Geb.: Elisabeth Geertruida Maria, d. v. J. D. Jongma en H. Lokerse Johannes Wilhelmus Maria, z. v. A. J. Dofferhoff en J. Remmerswaal Laetitia Maria, d. v. T. G. Crooijnans en H. J. Martens; Koen, z. v. J. J. Houtkamp en M. J. M. Hollants; Jo- lande, d. v. J. Sipkes en A. Pot. Ondertr.: J. P. van Schie en M. E. Vogels; J. H. van der Meer M. J. Geskus; C. A. Voorham en J. P. Ver- legh; J. Grootveld en P. J. Snelder- waard. Getr.: H. J. Fenton en E. M. Morch Hansen. Overl.: Lambert Heynen, 34 j. e. v. Gillesen; M. van Os, Maaike Arthu- rina, 63 j. ongehuwd, Anthony Gleich man, 73 j. e. v. C. v. Roggen; Ad-rianus Ruijten, 81 j. e. v. J. de Jongh; Con stant Orbaan, 63 j. e. v. J. J. Zwart. ZOETERMEER Overdracht Stationsstraat aan gemeente Reeds enkele jaren zijn er onder handelingen gaande tussen de pro vincie en de gemeente Zoetermeer, omtrent de overdracht van het be heer en onderhoud van de Stations straat aan die gemeente. De Stationsstraat is het gedeelte van de provinciale weg DelftPijn- ackerZegwaart. Zij is in 1926 door de provincie van de gemeente over genomen. Thans draagt dit wegvak tengevolge van de vrijwel aaneenge sloten bebouwing echter meer, het karakter van een woonstraat en is de zorg ervoor in de gemeente belan- Onder de pannen van de loods van van de Rijneveldse boomkweeker J. Verdonk had een pas getrouwd spreeuwenpaar woonruimte toegewe zen gekregen. Toen de tijd daarvoor rijp was, legde Ma spreeuw, haar roe ping getrouw, een drietal eieren, die nauwgezet bebroed werden, wat uit eindelijk de voorspoedige geboorte van drie spreeuwen-kindertjes tenge volge had. Dank zij de spreeuwenouders hun kroost rijkelijk van voedsel voorza gen, groeiden de baby's als kool, het geen pa en ma met welgevallen aan schouwden, daar dit hun spoedig van de zware taak om hun kinderen te verzorgen zou ontslaan. Verleden week was het grote ogen blik aangebroken, dat de jonge spreeuwen hét ouderlijk huis gingen verlaten, om zelf in hun onderhoud te voorzien. Naar der spreeuwen aard ging het erbij het afscheid nemen van vader en moeder nogal luidruchtig toe, zo zeer zelfs, dat de heer Verdonk hier kennis van nam en zijn schoffel en kele ogenblikken rust gunde or., ten- volle van dit tafereel te genieten. Zo zag hij, dat aangemoedigd door zijn ouders, spreeuwenjong nummer één behoedzaam uit het nest onder de pannen vandaan kroop, zi"h lekker uitrekte, zijn vleugels strekte en zij het wat onbeholpen, even later de wijde wereld invloog. Wat hij kan, kan ik ook dacht het tweede spreeu wenkind, zodat het niet lang duurde of de heer Verdonk zag weer een goed gevoede en geklede spreeuwen jongeling door het luchtruim klieven, op zoek naar het goede op aarde, voor Boskoopse spreeuwen bestaande uit wormen, insecten ende aard beien van de kwekers. Gevolg ge vend aan de dringende sommatie van vader en moeder, kwam ook spreeuw nummer drie naar buiten en toen.toen wreef de heer Ver donk zijn ogen uit. Want wie had er nu ooit een spreeuw gezien met een wit pak aan? De vrees van de eenza me toeschouwer, als zou hij plotseling aan kleurenblindheid zijn komen te lijden, bleek ongegrond, want toen spreeuw drie op de wieken ging, draaide dit op een noodlanding uit, waardoor de heer Verdonk er in slaagde de vogel te bemachtigen. Hierdoor werd hij, in samenwerking met enige buren-boomkwekers, in de gelegenheid gesteld het dier te de termineren. De conclusie van de on derzoekers was, dat de jongo vogel zo wit was als een goor hemd maar dat hij ondanks z'n bleekheid toch wel degelijk tot het spreeuwenras ge rekend moest worden. Unaniem was men van mening, dat men hier te doen had met een speling van de na tuur. Door bemiddeling van de heer Fase werd de witte spreeuw ter be schikking gesteld van het Vogelpark „Avifauna". De directie van dit park toonde voor de spreeuw veel inte resse, maar kon hem niet in haar le vende have opnemen, daar spreeu wen onder de beschermde vogels val len. Zij bevestigde dat hier inder daad van een „albino" sprake was en noemde het voorkomen vani een „wit te spreeuw", een „witte raaf". Voorts vertelde de directie dat „al bino's" gewoonlijk niet oud worden, wat wel uitkomt, daar de witte spreeuw, waaraan deze woorden zijn gewijd, inmiddels de kraaienmars heeft geblazen! DE KWAKEL KDO n-RKAW I 3—3. KDO II, kampioen in haar afdeling, moest deze middag de strijd aanbinden tegen RKAW I uit Aalsmeer. In een gelijkopgaande strijd ging het eerste kwartier voorbij, doch toen was het RKAW, die het eerste doel punt wist te maken. Vijf minuten later wist Van Leeuwen door te bre ken en bracht de stand op 11. Ge ruime tijd waren de gasten in de meerderheid en had de verdediging druk werk. Na 20 minuten moest zij zwichten 12. Dit liet KDO er niet bij zitten en het was Kok, die vlak voor rust de stand weder gelijk maakte (22). Na rust golfde het spel op en neer en kwamen beide doelen nog al eens in gevaar. Na een half uur spelen was het Kok, die met een mooi schot de onzen weder de leiding gaf (32(. Nu kwamen de gasten, weder opzetten en vijf minuten voor het einde kwam de gelijkmaker in deze goed ge speelde wedstrijd. ZEVENHOVEN Vandaag is het 25 jaar geleden, dat pastoor H. J. P. Tabink van Zeven hoven de H. Priesterwijding ont ving. Pastoor Tabink werd te Rotterdam geboren op 9 April 1904 Na zijn priesterwijding in 1928 was hij o.m. kapelaan in De Kwakel en Lisse (St. Agatha). Zondag a.s. zal het priesterfeest van de pastoor in de parochie worden gevierd. Om 10 uur draagt de jubilaris een Plechtige H. Mis op. Van half twee tot 3 uur zal er gelegenheid tot feliciteren zijn, waarna om half vier het Danklof volgt. In de loop van de week komen wij nader op het feestprogramma terug. Vo-oï. de HAAGSE POLITIERECHTER. Steunfraude. Een 36-jarige los- werkman uit Wassenaar verscheen voor de Haagse Politierechter, dat hij een schriftelijke machtiging voor het innen van overbruggings- gelden vals had ingevuld. Hij had er zijn eigen naam als gemachtigde op gezet, terwijl het voor zijn zwager bestemd was. .,Een echte lelijke streek", vond de officier van Justi tie. „Gemeen om je zwager zo te be driegen", voegde de rechter er aan toe. Verd. gaf dit toe. Hij was reeds va ker veroordeeld, maar wist zich hiervan niets te herinneren. Een ge vangenisstraf van zes maanden was zelfs geheel uit zijn geheugen weg gevaagd. Nu werd het overeenkom stig de eis een maand gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 15.boete of vijf da gen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juni. Vette varkens. Aanvoer 473 stuks. Prijzen zware 1.88—1.90, lichte 1.84—1.86, zeu gen 1.561.66 per kg. levend gew. Handel vlug, enkele boven notering. 21 nuchtere kalveren 1.101.30 per kg. BODEGRAVEN, 2 Juni: Kaas. De hertogin van Sutherland ont. dekte even voordat zij en haar echt genoot naar de Westminster Abdij zouden vertrekken, dat haar juwelen ter waarde van drie honderd duizend gulden waren gestolen. In 1950 wer den de hertog en hertogin juwelen ter waarde van 500.000 gulden ont stolen. Een Indianenopperhoofd, Joe Mathias, in kleurige kledij en met de karakteristieke hoofdtooi van zijn stam, bracht door middel van een geroffel op zijn torn torn een groet, toen koningin Elizabeth voorbij de tribune kwam, waar hij stond opge steld. Hij is afkomstig uit het gebied van Vancouver, waar hij aan het hoofd staat van een stam van 650 le den. Hij heeft voor alle leden van het koninklijk gezin giften meege bracht. Men schat, dat twintig millioen personen de kroningsplechtigheden via de televisie volgen. De uitzendingen worden behalve in Engeland ook in Nederland, Frankrijk en West-Duitsland ont vangen. Enige edelen worstelden bij aankomst bij de Westminster Abdij met de zware mantels, die zij in ja ren niet meer gedragen hadden. Een struikelde en viel bijna, toen hij uit zijn auto stapte. Een ander verloor zijn kroontje en een derde, rijk ge kleed, kwam doornat aan in een open auto. Het Egyptische blad „Al Misri", dat de grootste oplage van alle Ara bische bladen heeft, deelde heden ochtend mede, dat het zijn natio nale plicht acht de kroningsplechtig heden geheel te boycotten „wegens de Britse houding jegens Egypte". Het zal noch verslagen noch foto's van de plechtigheden publiceren. Aanvoer 179 partijen. Notering iste kwaliteit f 2.10=—2.15, 2de kwaliteit 2.04—2.Ö9, extra 2.25 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 2 Juni. Vee. Aan voer 4292 stuks, waarvan 650 vette koeien, 686 (296) gebruiksvee; 150 vette kalveren, 155 (35) graskalveren 1329 nuchtere kalveren, 196 varkens, 376 biggen, 160 paarden, 11 veulens, 92 schapen, 439 lammeren, 48 bok ken of geiten notering: vette koeien 2.90—3.05, 2.74—2.82, 2.30—2.50; vette kalveren 2.752.85, 2.60 2.70, 2.302.40 per kg. levend ge wicht; graskalveren f 370—300225; nuchtere kalveren 504540 en biggen 524440 per stuk, slacht- paarden 1.85, 1.80 en 1.70 per kg. levend gewicht; schapen 130110 100, lammeren f 11010080, weide- lammeren 605040, kalf- en melk koeien 1175975840, varekoeien 750680620, vaarzen 8.50750 650 en pinken 550500370 per stuk. Vette koeien aanvoer iets klei ner, handel levendig, prijzen iets stijver, prima's boven notering; gras kalveren aanvoer iets groter, handel traag, prijzen onverander; vette kal veren aanvoer even ruimer, handel willig goed prijh. nuchter kal veren aanvoer ruimer, handel vlot, stijgende prijs; biggen aanvoer iets meer, kandel kalm, prijzen iets stijver slachtpaarden aanvoer groter, han del flauw, niet geheel prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer even ruimer, handel willig, prijzen iets hoger; weidelammeren aanvoer kor ter, handel kalm, ruim prijshoudend? kalf- en melkkoeien aanvoer als vo rige week ,handel stil, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, han del lui, prijzen onveranderd, t.b.c.-vrij aanvoer tamelijk, handel goed, prijs- vooral niet lager. 519de STAATSLOTERIJ 4e klasse 14e lijst 2000 12748 1500 2288 3370 15604 1000 9962 17330 20647 21990 400 4728 5724 7612 9222 9458 15022 16990 200 1550 1639 1864 2552 2626 2813 3643 3760 5617 6639 6933 7446 7546 7623 8726 9544 9839 10261 11356 12466 12498 13216 13822 13901 14879 15542 1072 124 151 158 176 186 339 362 380 538 705 807 914 951 2122 269 314 436 557 611 641 680 731 786 922 937 3179 284 416 483 580 594 622 642 680 815 4028 045 249 285 375 457 560 855 924 946 963 973 5052 146 161 169 234 238 400 498 505 715 748 789 942 945 0034 048 101 168 231 260 285 295 348 511 gensfeer komen te liggen. Het ge meentebestuur is dan ook in begin sel bereid tot overneming, maar de overeenstemming stuitte aanvanke lijk af op de eis, dat de weg vóór de overdracht van provinciewege zou worden gereconstrueerd of omge legd. Thans doet zich do gunstige om standigheid voor, dat de gemeente Zoetermeer in verband met de ver betering van de watervoorziening van de Rotte met een bijdrage van het Rijk een rioleringsplan kan uit voeren. Daartoe behoort ook het dempen van de sloten langs en het leggen van rioleringen in de Stati onsstraat. Door de demping ontstaat ruimte voor de aanleg van rijwiel paden. Het gemeentebestuur is be reid deze en de verder nodige ver- beteringswerken uit te voeren en de weg in onderhoudt te nemen, mits de Provincie in de kosten van verbe tering 36.000 bijdraagt en de tegels voor twee rijwielpaden beschikbaar stelt. Bovendien dient dan de jaar lijkse bijdrage der gemeente ad 600 per km voor dit weggedeelte te vervallen. Ged. Staten adviseren tot over dracht aan de gemeente over te gaan. 8299 349 409 411 446 592 628 653 960 9012 019 043 221 234 328 434 497 510 695 721 792 865 937 980 10010 014 094 248 414 707 713 741 769 893 925 937 982 988 11007 063 204 437 460 464 502 513 530 561 577 599 647 723 910 993 Nieten 1024 042 056 066 091 093 097 133 134 140 142 153 155 182 220 221 230 272 292 298 309 368 375 388 421 480 489 500 523 531 575 601 607 644 663 727 730 773 789 822 829 835 907 925 949 968 993 2038 049 078 103 113 138 151 199 219 232 240 296 311 332 352 366 372 376 404 448 474 528 560 594 602 727 773 791 799 824 849 878 883 893 898 940 942 946 3044 048 071 090 120 126 147 157 261 266 281 311 332 347 418 457 467 475 480 549 569 578 598 693 694 727 728 735 818 859 915 929 944 957 4031 037 051 082 088 094 126 133 148 158 174 217 235 243 283 287 293 313 344 348 359 370 413 414 433 443 449 450 470 485 487 523 545 547 569 573 626 651 652 680 736 750 794 828 840 902 936 957 971 5034 040 058 059 114 136 183 230 241 295 335 390 397 425 483 524 543 572 576 581 587 598 606 680 691 695 710 712 739 752 761 788 815 836 838 852 868 887 889 918 979 989 6019 084 115 142 162 170 239 252 264 318 320 381 383 386 399 424 441 455 456 459 476 479 491 492 501 630 632 636 723 759 767 832 837 879 900 945 957 977 7005 056 131 167 186 222 251 255 261 355 368 382 398 402 464 469 473 478 531 536 586 590 636 648 660 683 686 728 738 786 790 881 903 907 915 923 933 943 957 8010 015 018 027 050 084 098 130 134 144 160 239 247 262 292 314 368 462 483 486 523 543 558 582 670 684 719 744 747 752 770 781 782 783 803 852 874 908 947 9032 070 160 248 250 251 273 280 334 339 353 355 371 408 409 430 496 554 577 630 667 692 705 707 714 715 774 800 810 861 866 889 909 923 944 989 997 10019 022 031 040 044 108 138 142 143 144 181 191 193 285 296 332 340 362 367 385 395 410 430 541 575 599 634 643 657 693 699 715 730 848 850 863 869 870 889 940 942 944 996 11036 094 115 134 255 261 277 278 309 311 340 422 469 486 490 653 662 673 083 686 699 702 713 729 744 765 771 776 777 806 811 844 871 875 887 890 931 949 967 12015 023 090 102 104 189 203 267 277 455 540 612 668 708 752 817 994 13048 093 180 190 240 430 584 681 737 753 757 760 786 800 861 890 942 14034 043 066 074 139 177 247 266 412 423 478 500 527 805 810 910 959 15046 100 176 184 223 237 314 348 351 364 375 396 445 451 527 584 618 735 902 1G294 342 543 551 558 576 622 864 906 17074 152 202 232 271 314 346 374 417 614 636 676 714 983 991 18004 108 341 363 550 631 659 696 19049 097 135 192 206 451 627 649 698 773 784 798 802 863 908 20073 117 161 363 397 407 529 800 860 939 945 12006 042 046 052 077 143 146 155 173 174 187 188 200 230 290 304 376 415 436 438 443 452 458 469 551 662 740 776 793 812 826 888 890 895 930 931 969 13020 042 060 083 109 151 222 235 291 351 511 520 532 541 546 550 569 578 594 615 619 637 640 647 649 683 696 698 734 763 788 795 801 847 912 939 973 997 14052 072 110 126 128 149 174 215 239 294 313 325 334 357 374 411 439 472 490 518 547 551 563 564 599 621 644 669 676 685 709 713 748 812 851 854 898 943 972 15120 191 210 267 279 294 350 428 481 486 536 570 575 655 742 759 791 813 858 896 16005 011 026 027 042 058 068 087 125 139 148 181 222 228 263 264 270 292 295 299 321 329 347 375 384 396 402 429 513 519 530 535 544 615 624 634 635 640 647 681 705 716 717 733 736 762 801 826 842 848 853 875 882 904 922 939 974 17004 005 008 013 020 039 045 047 051 064 087 090 094 121 122 132 136 141 185 309 260 278 317 318 350 356 373 382 386 428 454 457 458 482 496 543 608 667 670 072 712 742 787 788 818 847 898 921 940 974 18021 022 090 098 111 201 214 231 254 267 304 318 343 349 353 375 404 405 428 448 463 471 473 483 567 568 579 584 606 688 709 726 743 750 778 817 837 840 847 848 905 948 953 972 976 19018 126 156 161 162 189 224 261 270 273 276 285 298 303 305 345 347 359 367 305 414 509 527 573 612 617 634 717 724 736 779 780 794 799 817 862 981 984 980 901 957 970 995 20005 048 054 055 104 106 108 119 122 1M 178 235 242 259 267 286 311 241 242 280 328 360 380 i_r 441 588 608 639 078 679 727 742 74É 1 772 787 792 794 802 810 819 8M 8CB I 923 938 940 963 974

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3