RIJNSTREEK Rode Kruisweek Verkabeling van de bovengrondse geleidingen in W. P. Speelmanstr. Aantrekkelijk voorstel tot bouwen kon nog niet direct genade vinden De afrastering van sloten Achttienkavels te Nieuwkoop krijgt thans electriciteit Nieuw schoollokaal te Oud Ade wordt ingewijd ZATERDAG 30 MEI 1953 rfE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 alphen aan den rijn Examen zuivelbereiding:. Voor het examen zuivelbereiding, waartoe zij werden opgeleid op het voorbeeld bedrijf van de heer Jac. P. Boere aan de Nieuwe Sloot te Alphen aan den Rijn slaagden de dames G. v. d. Akker, H. Verhagen, J. v. d. Broek, J. v. Egmond, M. Vergeer, G. de Wit, R. Kempen, C. Pouw, P. Capteijn en M. v. Vliet en de heren J. Kool, P. Boere en B. v. Zwieten. De lessen werden gegeven door de heer K. Adema. bodegraven Ontvangst neomist boskoop AANBESTEDING R.K. ULO SCHOOL. Gisteren werd door de architect J. H. van- Osnabrugge de bouw van een nieuwe R.K. ULO-school aanbesteed. Er waren vier inschrijvingen: fa. Joh. v, d. Vliet en Zn. ƒ65.300.—; J. v. Osnabrugge ƒ64.987.—; C. Verweij en Zn. 64.885.en J. Loef 64.527, allen te Boskoop. De gunning werd aangehouden.. De Rijksbegroting be droeg 58.500. Hiermede is weer een stap in de goede richting gezet voor de nieuwe school waaraan zo dringend behoefte bestaat. Deze zal verrijzen aan de Rozenlaan met het front naar het Zui den, waarbij de gang aan de Noord zijde is geprojecteerd. Het wordt een gebouw zonder verdieping met moge lijkheid van uitbreiding. Het zal voor lopig bestaan uit drie lokalen, elk met eén oppervlakte van 7 bij 6,5 meter, benevens een leraarskamer en een hall. Tevens zal ten behoeve van de school een nieuwe brug over de Ro- zenlaanwetering worden gebouwd. De verwarming zal geschieden door middel van een gas-verwarmingsin- sallatie. nieuwveen Nic. Boys. Morgen speelt het eerste elftal een uitwedstrijd tegen Groene weg. Volgens de ranglijst moet deze gewonnen kunnen worden. De Boys doen er echter goed aan- op zeer grote tegenstand te rekenen. De ove rige elftallen, alsmede de handbal, hebben een vrije dag. Het Nederlandse Rode Kruis is paraat en biedt zo nodig hulp, OOK AAN U! Het heelt daarvoor hulp nodig, OOK VAN U! Bedenk, het is: BETER TE GEVEN, DAN TE ONTVANGEN! HELPT HELPENSteunt de collecte van 1 tot en met 6 Juni a.s. te Alphen aan den Rijn (Advertentie) GEMEENTERAAD NIEUWVEEN Vandaag zal de weleerw. heer A. Voorbij, zoon van de parochie, in de Haarlemse kathedraal de priesterwij ding ontvangen. Tegen half zeven zal de neomyst op feestelijke wijze worden ingehaald, waarna hij een kort Plechtig Lof gecelebreerd zal worden. De verwelkoming heeft plaats op de Overtocht Zondag om kwart voor negen zal de neomyst zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen. HYPOTHEKEN en voor alle andere caken op het gebied van on roerende goederen 8ouw-enMakelaarsbedrijf v.d. Drift Oud» Vest 29 - Leiden Telsf. 20513 (Advertentie) GEMEENTERAAD BODEGRAVEN Onder voorzitterschap van burge- architectkosten gelden, en waarvoor meester Croles vergaderde Vrijdag avond de (oude) raad van Bodegra ven ter behandeling van een lange agenda. Bij de ingekomen stukken was een brief van Ged. Staten, waarin geen goedkeuring werd verleend tot het bouwen van arbeiderswoningen in Oud-Bodegraven. Weth. Karssen toonde aan dat, hangende de goed keuring van het gewijzigde uitbrei dingsplan, B. en W. niet stilzitten om tot bouwen te komen en reeds onderhandelingen aangeknoopt had den om de benodigde gronden in eigendom te krijgen. De voorzitter bracht de dank over van de burgemeester van Herkingen voor alles, wat Bodegraven deed en doet voor het getroffen gebied. Het voorstel van B. en W. om 50 per jaar te geven aan „Pro Rege", voor instandhouding van Prot. Mili taire Tehuizen werd op voorstel van de heer v. d. Heijden (R.K.) gewij zigd in een bijdrage van 2 ct. per in woner, waardoor het bedrag 3 x zo hoog wordt. Dan volgde er een reeks hamer stukken, voornamelijk schoolkwes ties. De bouw van een fietsenberg plaats met schuur (kolenhok) ach ter het gemeentehuis voor een be drag van 3000.bracht de tongen in beweging. Veel te duur. vond de raad. De heer Jongeneel wilde over wegen of de kluis er niet onder gebracht kan worden. Vandaar, dat het voorstel verdaagd werd. Over de vele bezwaarschriften in zake de hondenbelasting ging de raad, na ampele bespreking in co mité. Na heropening bleek dat alles bleef, zoals B. en W. hadden voor gesteld. Verbeteringen voor verkeer. Nu de Wegenverkeerswet en het nieuwe Verkeersreglement in wer king zijn getreden, hebben voor de gemeente diverse bepalingen van de algemene politieverordening hun rechtsgeldigheid verloren. In ver band hiermee nam de raad een nieu we z.g. Wegenverkeersverordening aan, waardoor een bedrag van c.a. 5000.zal worden besteed om di verse verbeteringen aan te brengen o.a. een automatische lichtinstalla tie op „de hoek", vóórwaarschu wingsplichten in Noordstraat en op de Overtocht, als de brug op is. e.m. Een verzoek cm straatverlichting aan te brengen aan de Noordzijde werd afgewezen, wegens dè te hoge kosten. Voortaan zullen de gemeentena ren warmwaterapparaten in huur kunnen krijgen, al was de heer Jon geneel er dan ook op tegen. Het voorstel van B. en W. om deel te nemen in de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse gemeenten was het meest interessante punt van de agenda. Uitvoerig verdedigde weth. Karssen dit punt tegenover vele raadsleden, die het aantrekkelijke er nog niet van zagen. De heer Vree ken steunde het voorstel om daar door de lasten van de gemeente in zake het woningbedrijf te verlich ten en het bouwen dóór particulie ren te bevorderen. Weth. Karssen wees nog op de vele voordelen, die het bouwen langs deze weg inhoudt met het uiteindelijk doel eigenaar te worden van een huis, waarvoor geen vele bedrijven kortingen geven op de inrichting er van en verschillen de verzekeringen zijn inbegrepen. Vele sprekers stonden nog wat schuchter tegenover dit aanlokke- lijk-lijkende voorstel en de heer Veldhuizen won het pleit, toen op zijn verzoek met een stemmenver houding van 75 werd besloten een en ander nog eens nader te bestude ren, daar hij meer voordeel zag ir het bouwen door de toekomstige eigenaars zelf met hulp van familie leden of kennissen, zodat practisch geen arbeidsloon betaald zou wor den. De verordening betreffende de winkelsluiting werd zodanig gewij zigd dat voortaan voor de bloemis ten de verplichte middagsluiting niet geldt. De heer Jongeneel bracht verslag uit in verband met de voorlopige vaststelling van de gemeentereke ning electriciteits- en waterleiding bedrijf over 1951, waaruit bleek dat het eerste minder en het laatste goed werkte met een winst van c.a. 1300. Enige begrotingswijzigingen beslo ten de agenda, waarna de heer van Elk een interpellatie hield over het personeel van de voormalige gasfa briek, en over het vissen in de Goud se Vaart door dc plaatselijke hen- gelclub. Als sluitstuk ging de raad nogmaals in comité. hazerswoude Polder Rietveld. Onder voorzit terschap van de heer W. Lommerse vergaderde de polder Rietveld in het Oude Raadhuis. De rekening 1952 werd vastgesteld op 10.599.65 aan ontvangsten en ƒ8.659.39 aan uitga ven, een batig saldo derhalve van 1.940.26. De begroting 1953 geeft aan inkomsten en uitgave een bedrag aan 14.977.17, met een omslag van 17 per hectare. In verband met noodzakelijke belangrijke reparaties aan de Rietveldse molen, werden de polderlasten met 3 per hectare ver hoogd. le1muiden 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Zondag wordt in een eenzame wo ning langs de Drecht het 55-jarig hu welijksfeest gevierd van Gijsbertus van der Pouw Kraan en Anna Cor nelia Hoogenboom. De bruid en de bruidegom, die de laatste jaren nogal eens in contact geweest zijn ipet de dokter, genieten thans beide weer een zodanige gezondheid, dat zij re gelmatig het dorp en de kerk bezoe ken- „Gijs Kraan" zoals hij meestal genoemd wordt, stapt hiervoor met zijn 79 jaren nog parmantig op de fiets, en zijn vrouw die 75 jaren telt heeft er nogwel een half uurtje wan delen voor over. Van hun 18 kinde ren zijn er thans nog 10 in leven. Zij bezitten 45 kleinkinderen en 4 ach terkleinkinderen. In 1898 werd de bruidegom watermolenaar te Leider dorp, daarna te Ofwegen, Haastrecht en Vriezekoop. Sinds 1917 woont hij in een huis, waarlangs ook eens de wieken draaiden, en in df omgeving bekend is als De Doofpot. zevenhoven Geslaagd voor het examen on derwijzeres aan de R.K. Kweekschool, de Voorzienigheid, Lauriergracht, Amsterdam, mej. M. B. E. Kerkhoven, te Zevenhoven. Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen onder voorzitterschap van burgemeester Bakhuyzen in een voltallige zitting bijeen. Na opening deed de voorz. de ver heugende mededeling, dat de begro ting door Ged. Staten is goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd een bijdrage ad ƒ35.in huldeblijk voor groepscomm. Rijkspolitie te Roelof- arendsveen e.o. gegeven. De Vebo te Leiden kon eveneens rekenen op f 25.tot aanschaffing van prijzen voor haar jaarlijkse ten toonstelling. Een verzoek van Je adv.comm. in zake de woonruimtewet tot verho ging der presentiegelden van ƒ2.50 tot ƒ5.— werd aangenomen. Enige art. zullen hieromtrent een kleine wijziging ondergaan. De heer Vree ken zag liever de gehele Woningruim- tewet in handen van B. en W. De voorz. zei dat deze Comm. wettelijk is voorgeschreven. Ook 't voorstel van het Centr. Verificatiebureau om de controle voor de gem.-ontv. terug te brengen van 4 keer tot 3 keer per jaar werd eveneens aangenomen. Op advies van de Comm. tot Wo- ningonderzoek werd besloten om per ceel Dorpsstraat 86, bewoond door J. Meijer, onbewoonbaar te verklaren, echter met dien verstande dat B. en W. zo spoedig mogelijk naar een an dere woning uit moeten zien. In een schrijven van de Dir. Weder opbouw werd ter kennis gebracht, dat men in het vervolg iets goedko per kan bouwen en verbouwen. Verkabeling. Hierna kwam de verkabeling van de W. P. Speelmanweg ter sprake. Door ir. Stockhuyzen is een begro ting van 14.400 opgemaakt. Hiervan nam de N.V. Lugdunum 5000. voor haar rekening. Met aanschaffing van 8 nieuwe lantaarns erbij zolx er voor rekening der gemeente ongeveer 12.000.over blijven. Na uitgebrei de uiteenzettingen en inlichtingen door het hoofd van Technische dienst, werd besloten tot verkabeling van de electrische geleidingen over te gaan. Tot financiering hiervan wordt een lening gesloten met de bank van Ned. Gemeenten. Op advies hoofd Tech .dienst, inzake overname laatste eind van het Mo lenpad, werd besloten hiervoor jaar lijks een subsidie te geven aan de Buitendijkse Oosterpolder tot onder houd en niet tot overname over te gaan. Echter onder voorbehoud, dat bedoelde polder hiermede accoord gaat- De winkelsluitingswet werd in die vorm gewijzigd, dat voortaan uitslui tend tabakswinkels geopend mogen zijn tot 19 uur. Vervolgens een verzoek van het R.K. Schoolbestuur of de gemeente bereid is tot betaling van 155.we gens overschrijding der aanschaf- fingskosten van de nieuwe school banken. De raad besloot om deze kosten voor haar rekening te nemen. Hierna las de voorz. een schrijven ten aanzien verdere ontwikkeling Nieuwveense bouwvereniging. B. en W. besloten tot verdere en nauwere samenwerking met bovengenoemde vereniging en tevens om de 9 nieuwe woningen aan haar over te dragen. Alvorens aan de rondvraag te begin nen wenste de voorz. alle raadsleden geluk met hun herbenoeming. Misverstand. Bij de rondvraag vroegen dè heren v. Vliet en Vreeken opheldering in zake werkzaamheden nabij de Open bare School. De voorz. gaf toe, dat hier enig misverstand in het spel is, en ook het hoofd van de Tech.dienst geeft enige inlichtingen. De heer Vreeken vroeg inlichtingen omtrent de oplevering van de 9 nieuwe wo ningen en vond het een schandaal, dat dit zolang duurt. De voor. zegde toe snellere oplevering met alle mid delen te zullen bevorderen. Nadat de voorz. nog vragen van de heren Vree ken en v. Vliet resp. over water- en lichtvoorziening had beantwoord, was de vergadering ten einde. GEMEENTERAAD SASSENHEIM Verzoek om openbaar onderwijs afgewezen Onder voorzitterschap van de bur- lijk door tijdnood. gemeester vergaderde gisteravond de Raad van Sassenheim. Afwezig met kennisgeving de heren van Breda, Verdegaal en Wesseling. De voorz. wenste de heer Berg mans geluk met zijn redding bij de ramp van de „Duke of York", waar voor de heer Berman dankte. Een geldlening ad 260.000 voor gedeeltelijke dekking stichtingskos- ten 60 woningen tegen een rente van 3 7/8 per jaar, looptijd 50 jaren, werd goedgekeurd. De rekening van inkomsten en uit gaven over 1951 werd vastgesteld. Batig slot gewone dienst 16.391.78. Nadelig slot van de kapitaal dienst 324.357.12. Aan het bestuur der Christelijke Tuinbouwschool te Rijnsburg werd voor 3 uit deze gemeente afkomstige leerlingen een subsidie verleent van 20 per leerling. Twee vaders van kinderen krijgen vergoeding der reiskosten naar scho len buiten de gemeente. Het Gemeente-personeel krijgt, eveneens in 1952 een vacantie-toe- slag. Na opmerkingen van de heren Schrama, Kortekaas en Duindam, be antwoord door weth. Malmberg, werd een ziektevoorziening voor het ge meente-personeel aangenomen. Afrastering van sloten. De sloot langs de Platanaland za worden afgerasterd, ook het gevaar van de anderen sloten in de kom der gemeente Berkenlaan en Aca cialaan werd besproken. B en W. zullen de nodige maatregelen nemen. Bij dit punt en enige voorstellen spraken enige raadsleden hun me ningen uit over het systeem van de toestemming vragen per briefje. Wethouder Vogelaar verdedigde deze handelwijze: zij was noodzake- Overwinning van scheidend raadslid Gisteravond kwam de gemeente raad van Nieuwkoop bijeen onder voorzitterschap van burgemeester M. P. v. d. Weijden ter behandeling van een zeer lange agenda. Na de opening deelde de voorz. mede, dat de heer Oskam, gemeen tesecretaris, op 1 Juni voor enige tijd de gemeente gaat verlaten, om wat op rust te tomen. Spr. wenste hem en zijn gezin een prettige va- cantie toe. De burgemeester memo reerde, dat de heer Oskam het af gelopen jaar ontzaggelijk veel werk heeft verzet, want vorig jaar Juni vertrok de vorige burgemeester, in November pas kwam de nieuwe. Al deze wijzigingen gingen met uitge breide voorbereidingen gepaard en bovendien kwam nog zeer veel werk op de schouders van de secretaris terecht, toen de huidige burgemees ter enkele maanden „uit de circula tie" werd genomen (zoals de voorz. het zelf uitdrukte). Naar aanleiding van dit tijdelijk vertrek van de heer Okam, werd deze vergadering van de raad betrekkelijk plotseling be legd. Medegedeeld werd verder, dat door gewijzigde bepalingen ten aanzien van de woningbouw, de plannen worden gemaakt voor het bouwen van 7 woningen, terwijl dan voor één particuliere woning volume overblijft. Met deze plannen zal de meeste spoed worden betracht. In een vorige vergadering werd gevraagd te onderzoeken of er een mogelijkheid was een nieuwe O.L. school te bouwen; de inspecteur van voor van de Nationale Woningraad het L.O. deelde evenwel desge- Vrijdagmiddag viel pastoor Th. ter. en persoonlijkheidsvorming het vraagd mede, dat .naar zijn mening de Chr. school alhier het eerste voor vernieuwing in aanmerking komt. Over dit geval werd breedvoerig ge sproken en men zal nu ook nog ad vies vragen aan de bouwkundig in specteur van het L.O. Voor de aankoop van een electro- cutietoestel heeft de raad beschik baar gesteld een bedrag van 150. Nu blijkt dat de ver. voor dieren bescherming de kostprijs 195. te goedkoop beeft opgegeven, want in feite kost dit apparaat voor het doden van honden 345.Men vroeg nu om een aanvullende subsi die. De raad wees dit verzoek af; de heren Bloos en Stoppelenburg wa ren voor de gehele subsidieëring. Men krijgt dus slechts de toegezeg de gelden en niet het volle bedrag. Nieuw personeel Verschillende sollicitaties waren binnengekomen voor de functie van voorman ontginningsbedrijf. Uit al deze gegadigden droegen B. en W. drie personen voor en wel de heren A. Schalkwijk, C. Vermeij en A. G. Woerde, die door het college gelij kelijk werden aanbevolen. Aan de raad dus $e keuze. De heer Zwart wilde aan het drietal nog twee can De heer Verhoef, de nieuwe eige naar van „Rusthoff" huurt van de gemeente een strookje langs zijn huis voor 1 per jaar. De speeltuinvereniging Beatrix heeft medewerking gevraagd voor de inrichting van een speeltuin achter de Marijkestraat. De vereniging zelf heeft de ophoging en draaine- ring zelf en voor eigen rekening uit gevoerd, terwijl de noodzakelijke ar beid door de leden zelf zal worden verricht. Hetgeen-de leden hebben gepres teerd en nog zullen verrichten stemt grote voldoening. Een bedrag van 5.491.75 wordt beschikbaar gesteld. De door te trekken Westerstraat blijft Westerstraat heten. Het electriciteitbedrijf H.L.S. heeft een bedrag van 36.000 renteloos aangeboden waarmede de gemeente 2 woningen kan bouwen. Voorwaarde is dat de gemeente 2 woningen ter beschikking van het bedrijf stelt als dit nodig is. Besloten wordt twee woningen in de W. Warnaarlaan te bouwen waarvoor één tijdelijk zal worden ingericht als kantoor voor de ge meente-bedrijven. Door de heren Krouwel en Bol- dinghs werden namens de ouders van 67 kinderen een verzoekschrift inge diend het rrrogelijk te maken, dat hun kinderen ten plaatse openbaar on derwijs zullen kunnen ontvangen. De argumenten van de verzoeken worden door B. en W. bestreden en de gevraagde medewerking wordt geweigerd met 9 tegen 1 stem, van Een aantal comptabiliteitsbeslui- ten en begroting wijzigingen wer den goedgekeurd behalve een voor stel om de verlichting van de secre tarie te vervangen door T. L. buizen. Hierna ging de Raad in geheime zitting over. wassenaar Dodelijk ongeval Vanmorgen heeft zich op de Rijks straatweg bij het Dierenpark, een zeer ernstig ongeval voorgedaan, dat het leven kostte aan de 46-jarige ge meenteambtenaar, J. W. B. uit Rot terdam. Hij bevond zich achterin de auto, bestuurd door zijn zuster, mevr. V. uit Wassenaar, die komende uit de richting Leiden, op het gladde weg dek slipte en botste tegen een be stelauto van wasserij H. uit Wasse naar. Mevr. V. en haar echtgenoot, die naast haar zat, werden ernstig gewond. De heer B. overleed tijdens het vervoer naar de Ursula-kliniek. De bestuurder van de bestelauto H. werd licht gewond. val maar te laten rusten, gezien het feit dat de belanghebbenden blijk baar geen voordeel genoeg zien in de aansluiting aan het stroomnet. Maar nu was de raad het toch niet eens met het college. Men was van mening, dat het nu lang genoeg had geduurd en bovendien vond men het voor de heer Verhaar, die bin nenkort de raad zal verlaten, een grote voldoening zijn wens waar over hij reeds bijna 30 jaren heeft gesproken, in vervulling te zien gaan. (Slot volgt Maandag). roelofarendsveen Jaarvergadering Zangver. ,Vox 1 t i Leata". Op de in de Pancratiuszaal «fJ r J j'TTiptm(1(q" gehouden jaarvergadering van de ge- J. Wijfje en G. Sanders. Hietmedej*. Jn^rpniVin* Vnv T^ata» Vn'frhfi ^per S riJke leden ook een woord van wel- hierbij verwierf de heer A. r;^on nw Lampe de eer te beurt om, als her der der parochie en als voorzitter van het schoolbestuur, het nieuwe lokaal der school te Oud-Ade in te zegenen. Bij zijn gebed vroeg de pastoor vrede voor allen, die dit gebouw zouden mogen betreden en wijs heid voor leerlingen en onderwij zers. Vervolgens wijdde hij het kruis, gaf 't de ereplaats eri spoorde de leer lingen aan dagelijks op te zien naar dat kruis. In een hartelijk woord tot de aanwezige genodigden en het personeel der school sprak de pas toor zijn vreugde er over uit dat thans het onderwijs aan de jeugd voldoende ruimte gekregen had. Spr. bracht dank aan 't gemeentebestuur, de rijksinspecteur en aan allen, die meegewerkt hadden aan de totstand koming van deze uitbreiding. De overige sprekers. Het hoofd der school, de heer Pon- sioen, had daarna gelegenheid een uiteenzetting te geven over de afgelo pen, tien jaar, waarin steeds door twee leerkrachten in één lokaal sa mengewerkt was en hoe toch door deze samenwerking, ondanks daar aan verbonden bezwaren, de rich, ting bepaald was, waarin dit onder wijs zich moest ontplooien. In het nieuwe lokaal, bestemd voor 7e en 8e leerjaar, wordt het onderwijs dan ook gegeven volgens de meest voor- uitstrevende ideeën, waarbij karak- volle pond krijgen. Ook de rijksinspecteur van het L.O. verheugde zich over de tot standkoming van deze uitbreiding, gewaagde van de goede geest die hij in de school aantrof en sprak z'n bes te wensen uit voor de toekomst. Namens het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door de loco-bur gemeester en de gemeente-secretaris, sprak laatstgenoemde van de pogin gen door het gemeentebestuur onder nomen om deze uitbreiding een feit te doen worden. Tenslotte was toch nog een lening gesloten bij de Bank van Nederlandse gemeenten. Spre ker beklei .toonde speciaal het grote aandeel van de aannemer in de tot standkoming van dit lokaal en daar mee indirect aan het opvoedings werk. De BisA'h. Inspecteur, pastoor van Leeuwen, uit Leiderdorp, sloot zich op geestige wijze hierbij aan dooi de vergelijking: Van schuilkerk tot kathdraal. Tenslotte brachten de heer Geels, architect, alsmede de heer J. A. v. d. Geest, aannemer, hun dank voor het in hun gestelde vertrouwen spraken hun beste wensen uit voor het onderwijs. Vervolgens namen de aanwezigen het moderne meubilair van klas en spreekkamer in oge schouw en be gaven zich op uitnoding van de pas toor, naar de pastorie om onder het genot van een kopje thee nog enige tijd bijeen te zijn. G Woerde 6 stemmen, zodat hij met ingang van 1 Juli a.s. voorman wordt bij het gemeentelijk ontginningsbe- j drijf. Hierna werd aan de heer Jac. v. d. Voorn eervol ontslag verleend als voorman. De voorz. bracht dank aan de heer v d. Voorn, die nu 25 jaren op voorbeeldige wijze zijn werk heeft gedaan en spr. stelde voor om de heer v d. Voorn bij ont slag een gratificatie te verstrekken. Een en ander vond bij de raad vol ledige instemming. Het schoolbestuur van de R.K. school te Noorden verzocht aan de raad om principiële medewerking om tegelijk met de uitbreiding ook de aanleg van een verwarmingsin stallatie ter hand te kunnen nemen. Dit was in overeenstemming met de zienswijze van de bouwkundig in specteur van het Lager Onderwijs. De heer Stoppelenburg vond, dat men maar kachels moest stoken. Met 7 tegen 4 stemmen ging men toch met het voorstel van B. en W. accoord. Electrificatie De electrificatie van de Achttien kavels was het volgende punt van de agenda Zeer dikwijls is deze kwestie al besproken, maar nog nimmer slaagde men er in tot resul taten te komen, ondanks het aan dringen van de heer Verhaar, wiens stokpaardje het was, telkens weer op de onbillijkheid te wijzen, dat men in dat gedeelte van de gemeen te van electriciteit was verstoken. In een vorige raadsvergadering was het geval ook weer besproken en besloot men, dat de heer Verhaar zou nagaan, in hoeverre de betrok kenen bereid waren in de kosten bij te dragen. Dat waren allemaal moei lijkheden, alsook de grote kosten voor de gemeente. De heer Verhaar heeft verslag uitgebracht van zijn onderzoek en gebleken is dat de betrokkenen slechts gedeeltelijk aan de door de raad gestelde eisen tegemoet komen. Nu stellen B. en W. voor om het ge- kom richten tot directeur Toon Vranken, 2e dirigent J. v. d. Meer en geestelijk adviseur, kapelaan Sikking. Het jaarverslag van de aftredende secretaris, J. v. d. Meer Nzn., rele veerde alle gebeurtenissen uit het afgelopen jaar, waarna penning. C. Sars de financiële toestand onder de loupe nam. Door de kascommissie werd goedgunstig grapporteerd, ter wijl in deze commissie voor het ko mende jaar zitting namen H. van Hameren en Jac. Bakker. In het be stuur zag mej. Jeanne Wesselman zich herkozen, terwijl in de vacature Jan v. d. Meer tot secretaris gekozen werd de heer G. Schrama. Vervol gens werd het bestuur gemachtigd om een geschikt concours uit te zoe ken, waaraan de zangvereniging zal kunnen deelnemen. Voorts werd be sloten te trachten om in October a.s. in de veiling een grote uitvoering met solistische medewerking te kun nen geven. Gisteren slaagde mej. Mia Höl- scher voor het examen chiropoedie. oude-wetering Moedercursus. K.A.V. De ka tholieke arbeidersvrouwen hielden een goed bezette moederavond, die zeer geslaagd mag heten. De avond werd geopend door mevr. A. Hoek Loos, die alle aanwezigen van har te welkom heette en een kort over zicht gaf van het doel van de bij eenkomst. Hierna was het woord aan mej. C. Stringa, die in een gloedvol be toog de grote taak belichtte, die voor de moeders is weggelegd. De moe ders zijn het, die de toekomst in han den hebben. Onder leiding van mevr. M. v. d. Meerv. d. Hoorn werd hierna door een tiental meisjes een Maria-spel opgevoerd. Een woord van hulde voor dit, op zeer verdienstelijke wij ze opgevoerde stukje is wel op zyn plaats. In het bijzonder de zang was zeer goed verzórgd. Met een bloemenhulde aan de H. Maagd werd deze mooie avond be sloten.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2