R IJ N S T R E E K DUINSTREEK Kon. onderscheidingen voor verzetstrijders te Zoetermeer Gemeenteraad Rijnsaterwoude Weteringse Boys winnaar in sporttournooi te Nieuwveen „Bent u geïnteresseerd in de gemeenteraadsverkiezingen" WOENSDAG 27 MEI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Posthuun? is het kruis van Ver dienste toegekend aan wijlen de heer G. Doelman (leider der G. K.). De heer T. Zweers slaagde aan de vrije Universiteit te Amsterdam voor het Cand. examen psychologie. BODEGRAVEN G.S.V. HI—E.S.TO. 1—6. In 'n temperatuur, die ongeschikt was om te voetballen speelde Esto zijn voor laatste wedstrijd van de competitie. Hoewel de Gouwenaars flink ver sterkt uitkwamen, is het hen niet gelukt dé zege voor de bezoekers 'n ogenblikje in gevaar te brengen. Reeds na 10 minuten was het 20 voor Esto. Beide doelpunten wer den door de zwakleidende scheids rechter afgekeurd; vergissingen, die hij later toegaf. De aanhoudende druk op het Goudse doel had tot ge volg, dat eerst v. d. Tier en later v. Wijk met goed geplaatste schoten succes hadden. Een weifeling in de Esto-achterhoede was oozaak, dat op eens drie spelers vrij voor doel kwa men. Van dichtbij werd Baelde on houdbaar gepasseerd( 12). In de tweede helft zagen we het zelfde spelbeeld. Een aanvallend Es to en een verdedigend G.S.V. Na circa 20 min sjouwt v. Wijk er al leen tussen door en scoort fraai (13). Een voorzet van rechts wordt door Voordouw ineens ingekopt (14). Bijna hadden de Gouwenaars een tweede doelpunt gemaakt, toen Baelde de bal half raakte, maar voor open doel gaat het schot naast.' Het slotoffensièf levert een gaaf doel punt op van v. d. Tier, die beide Goudse backs handig in de luren legt, de keeper incluis (15). Een tam schot van Rietveld brengt de score op 16. Met één. been staat Esto thans in de eerste klasse. Esto IINieuwkoop II 70. BOSKOOP De heer J. van Sprang slaagde te Utrecht voor het examen assistent calculator in het boekdrukkersbe- drijf. Haastrecht 2GDS 1 2—2. De bezoekers nemen vanaf de aftrap de' bal mee en lanceren hun eerste aan- val, welke resulteert in een corner, die echter niets oplevert. Haastrecht laat zich niet intimideren en trekt goed combinerend op het GDS-doel af, waar de achterhoede soms raar staat te schutteren. Bij een volgende aanval forceert GDS weer een corner. Deze wordt goed voor het doel ge plaatst en fraai ingekopt, doch de bal wordt over de lat gewerkt. Steeds meer komt Haastrecht in de aanval en GDS moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Na ruim twin tig minuten spelen heeft GDS weer een corner .te nemen, welke weer voor het döel wordt gezet en nu maakt v. Fulpen een keurig doelpunt (01). De" gastheren spelen tactisch beter doch tot doelpunten komt het niet. WeL weet GDS nog een keer het net te vinden, doch de bal was even achter geweest, Na de hervatting blijkt al spoedig, dat het warme weer de spelers parten gaat spelen, terwijl Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Morgengebed en lit. kalender. 7.30 Comm. verkiezingsuitsl. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Comm. ver kiezingsuitsl. 8.50 Reportage. 8.55 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gr an?. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwme- dedelingen). 12.55 Reportage. 13.00 Nieuws en kath. nieuws 13.20 Piano recital. 13.50 Carillonspel. NCRV: 14.00 Metropole-orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ens. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.15 Voordracht. 18.65 Gram. 18.35 .,Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Le vensvragen van allerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ge- var. progr. 21.45 „Vrijere loonvor ming?" ronde tafelgespr. 22.15 Voor dracht en piano. 22.45 Avond over denking. 23.00 Nieuws en S.O.S-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 m. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 0.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.45 „Hulp aan de zie ken van geest," caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 1230 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Piano en orgel. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Gram 13.40 „Désir'e", hoorspel. 14.30 Viool en piano. 15.00 Schoolradio. 15.2r Voor de zieken. 16.15 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire caus. 17.4P Gram. 7.45 Regeringsuitzending: An ne de Vries: Nieuwe schoolboeker in Suriname. 18.00 Nieuws. 18.' Sportpïoblemen. 18.25 Voor henge laars. 18.30 Amus, muz. 19 00 Gespro ken brief uit Londen. 19.05 Dis^ gram. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroep orkest en solist. 21.15 „Vincent van Gogh", hoorspel. 22.30 Gram. 22.40 Reporta ge. 22.50 „De vrouw in gezin, maat schappij en staat," caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.30 Gram. 23.40— 24.00 Zang en orgel. GDS bovendien het nadeel van de laag staande zon krijgt. De gastheren blijven sterker en wanneer de bal uit een vrije schietkans over het Haas trecht-doel is verdwenen komt de bal van de uittrap bij de voorhoede. De ze breekt door en de stand is gelijk (11). Haastrecht is sterker en keer op keer snijdt de voorhoede door de verdediging der gasten. Na 15 minu ten wordt de bal uit een voorzet van links fraai ingekopt en is de GDS- doelman verslagen (21). De gast heren blijven een druk op het GDS- doel uitoefenen maar de verdediging weet met wat geluk het gevaar steeds te keren. Aan de andere zijde ont snapt het doel eveneens enkele ma len aan doorboring. Toch weet GDS uit een vrije trap d< gelijkmaker te scoren (22). Beide partijen vechten nu nog even voor het winnende doel punt, doch het einde komt met on veranderde stand. Boskoop—Bergambacht 32. De emotie en spanning die men nu een maal van een voetbalwedstrijd ver wacht, bleef deze keer achterwege. Beide ploegen kwamen misschien te sterk onder de indruk van de welda dige zon om zich bijzonder druk te maken. Het minst druk maakten zich de bezoekers. Het was dan ook de thuisclub, die na 25 minuten speeltijd in de eerste helft het eerste doelpunt boekte en wel door Van Loef, die met een boogschot de Bergambacht-doel man verraste (10). Hierna zijn er zeker nog meer doelpuntrijpe kansen geweest maar Vrouwe Fortuna was met de bezoekers, dus moesten de Boskopers het met deze stand tot de rust doen. Na ongeveer een kwartier was het weer Loef die er tuisen uit trok en voor de tweede maal de doel man der gasten kansloos sloeg (20). Ook nummer drie joeg hij kort daar op in de touwen. Nadie.. vond de thuisclub het blijkbaar welletjes, waardoor de bezoekers wat meer lucht kregen. Linksbuiten Van Eyk zorgde met een mooi schot in de rech terbovenhoek voor het eerste tegen- puwt terwijl kort voor het einde uit een voorzet, het tweede tegenpunt werd ingekopt, waarmede het pleit beslecht was. Ona 7Boskoop 2 12. HAZERSWOUDE Gemeentelijk foto-archief. Ter gemeente-secretarie bestaat het voor nemen een foto-archief van de ge meente aan te leggen. Het is de be doeling een mooie verzameling te vormen; waaruit het nageslacht kan zien, hoe Hazerswoude was en werd. Zij, die foto's, prentbriefkaarten of andere in aanmerking komende afbeeldingen bezitten kunnen deze ter gemeente-secretarie aan de Rijn dijk inleveren. Als elke inwoner van Hazerswoude aan dit plan mee werkt kan een prachtige collectie van grote historische waarde worden bijeengebracht. Met ingang van 29 Juli is de adjunct-commies E. G. Kors van de gemeente-secretarie benoemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie te Halsteren (N. B.) LANGERAAR Concours-succes. Op het con cours van de R.K. Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland ge houden te Schiedam op 2e Pinkster dag behaalde de R.K. Muziekvereni ging „Arti et Religioni" in de con^- certwedstrijd met 316 punten een eerste prijs met promotie. Het Fanfarecorps van deze vereni ging behaalde in de tamboerwedstrijd met 111 punten een le prijs. Bij K. B. is wederom een aantal dapperheids-onderscheidingen toege kend aan landgenoten, die zich hetzij in de Meidagen van 1940, hetzij in het verzet tijdens de bezettingsjaren door moedige daden hebben onderscheiden. PosthuUm is de Bronzen Leeuw toegekend aan wijlen de dpi. wacht meester J. L. van Rij, gewoond heb bende te Zoetermeer. Hij was commandant van 't strijdend gedeelte der B.S. te Zoetermeer.. Ge noodzaakt onder te duiken was hij op 29 April '45 aanwezig in een jachthuis aan de Rotte, toen dit door de vijand werd omsingeld. In het huis waren o.m. 7 leden van geallieerde vlieg tuigbemanningen ondergedoken, zo mede zijn onmiddellijke chef, de plaatselijk commandant van- Zoeter meer. Deze besloot tot gewapende te genweer, maar werd direct daarop in het hoofd getroffen door het Duitse vuur, waarna Van Rij het commando overnam en het huis verliet om zich al schietende een weg te banen en de overigen een aftocht te verzekeren. Dit is h'em inderdaad gelukt, maar ten koste van zijn eigen leven en dat van eén Amerikaans militair. Aan de eervol ontslagen res. off. tandarts le klasse J. Kentgens te Zoetermeer, destijds plaatselijk com- De raad van Rijnsaterwoude kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Na opening met gebed deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten in verband met de financiële positie der gemeente bezwaren hebben tegen de hulpverlening aan de gemeente Stad aan 't Haringvliet. De raad besloot op verzoek van Ged. Staten het raads besluit, waarbij een bedrag van 809 Begunstigd door uitzonderlijk prachtig weer organiseerde Nic. Boys haar jaarlijkse Pinkstersportfeesten. Zij kan hierop met zeer grote vol- doëning terugzien, want de belang stelling op en om 't terrein was enorm. Daarom kunnen we gerust zeggen, dat 't feest voor de volle honderd procent geslaagd is. Zaterdagmiddag werd 't program ma geopend met 'n wedstrijd tussen Nic. Boys adsp. en KDO adsp. uit de Kwakel. Deze strijd eindigde onbe^ slist, maar werd door Nic. Bos ge wonnen na 't nemen van strafschop pen. De junioren van de Kwakel deden het beter en wonnen van. de Nieuw- veense junioren met niet minder dan 50. Hierna traden de reserven tus sen de lijnen tegen Altior 2 uit Lan- geraar. Na weinig interressant spel bleef ook deze wedstrijd onbeslist, en wederom waren de Nieuwveners de ge 1 lukkigste met het nemen van straf schoppen. Hierna kwamen de vetera nen aan bod tegen „Mercurius". In 't elftal van laatstgenoemde club stonden ook verschillende spelers opgesteld, die men gerust ook tot de Nic. Boys pioniers mag rekenen. In een aantrekkelijk maar bovenal sportief partijtje voetbal, wisten de Nic. Boys veteranen uiteindelijk met 63 te zegevierenen aldus beslag te leggen op de fraaie wisselbeker, wel ke na afloop werd uitgereikt in hotel Leliveld. Zondagmiddag werden de wed strijden voortgezet. Begonnen werd met de wedstrijd KDO de Kwakel en Weteringse Boys. Deze werd door laatstgenoemde vereniging met 10 gewonnen. Hierna trad Nic. Boys aan tegen Nieuwkoop. Na een aanvanke lijk Nieuwkoop overwicht weet Nic. Boys 't spel te verplaatsen en krijgen ROELOFARENDSVEEN Kleinhandelarenver. „Ons Aller Belang". In café Otten kwamen de kleinhandelaren in groenten en fruit in vergadering bijeen. Voorz. J. v. d. Meer toonde zich niet tevre den over de opkomst, maar bracht dit in verband met de drukke werk zaamheden. Seer. H. v. d. Meer bracht na lezing der notulen een keurig verzorgd verslag uit van de gehouden eerste lustrumviering. De heer P. van Zanten bracht verslag uit van de gehouden kringvergade ringen te Goüda en Alp'hen aan den Rijn. Hierin was o.m. bekend ge maakt dat de leden een kwitantie ad 5,zou worden aangeboden, waardoor zij lid zouden zijn van de landelijke R.K. Middenstandsbond. Toetreding zal vooralsnog echter ge heel vrijblijvend zijn. De g.a., pas toor Ligthart, beval dit lidmaatschap warm aan, omreden men in een krachtige organisatie sterk zal staan ia de behartiging van geestelijke en zakelijke belangen. Na enkele mede delingen volgde bespreking vracht vervoer naar en van de fruitmarkt te Leiden. Besloten werd dit weder om aan de heer Jac. van Bentum op te dragen, waarbij deze zich dan tot half October moet verplichten. In verband met de winkelsluitingswet verzochten de leden te willen be werkstelligen, dat vrijstelling ver kregen wordt van de verplichte slui ting op Woensdagmiddag. Dit zou voor deze branche vooral in de zo mermaanden van groot belang zijn Besloten werd voor de uitgangsdag in het najaar een spaarkas te vormen. De g.a. pastoor Ligthart sprak nog over het leven van St. Walfridus, de patroon van de landelijke organisatie. we een gelijk opgaande strijd te zien. De rust breekt aan met 00 stand. Direct na de rust komt de Boys voor hoede gevaarlijk opzetten en weten P. Lenting en G. Spring in 't Veld de stand op 20 te brengen. Uit een zwaar gestraft handsgeval weet J. v. d. Berg zelfs de stand op 30 te brengen door 't benutten van dë strafschop. De eindstand werd ten slotte 41. Hierna kregen we 'n handbalwed strijd tussen onze dames en Ünïo- dames uit Oudewater. Hier toonden de bezoeksters zich de sterkste en wonnen verdiend met 3—1. Verlie zersronde tussen Nieuwkoop en KDO werd door laatstgenoemde met 41 gewonnen. Hierna kwam de finale" tussen Nic Boys en Weteringse Boys. Deze wed strijd was verreweg de beste van de hele middag. Met aan weerszijde vlotte open, aanvallen hebben we kunnen genieten van 'n vlugge en mooie wedstrijd. Door een goed schot van hun linksbinnen namen de gas ten de leiding over om zoals later zou blijken, deze niet meer af te staan. Want hoe de Nic. Boys ook zwoegt den en tegen 't eindt alles op alles zetten, de Weteringse Boys vochten met de rug tegen de muur en met succes, want wederom namen ze de fraaie beker mee naar huis. Agenda raadsvergadering. De raad komt op Vrijdagavond 8 uur bijeen ter behandeling van o.a. de volgende punten: Inzake presentie gelden leden adviescomm. woonruim- tewet; wijziging controle regelen .'ge* meente-ontvanger; wijziging salaris- en loonverordening 1948; onbewoon baarverklaring van een woning; wij ziging van de bouwverordening; ver kaveling bovengrondse electr. gelei dingen in de W. P. Speelmanweg. NIEUWKOOP NIEUWKOPERS ALS FILM STERREN De Chr. Gen?. Zang vereniging Con Amore heeft grootse plannen en wel, dat zij een film laat maken over Nieuwkoop. Een film, waarvan het aardige is, dat elke inwoner mee kan werken omdat 't in de bedoeling ligt, niet alleen de karakteristieke plekjes te filmen, maar ook de inwo ners en om een overzicht te geven van het verenigingsleven. De za^. ken en bedrijven zullen niet worden vergeten en natuurlijk zal de jeugd in de gemeentefilm niet mogen ont breken. Men heeft plannen al uitge werkt en binnen niet al te lange tijd zal re een moderne klank-opna me-wagen in Nieuwkoop verschijnen on? de opnamen te maken. Het geluidsgedeelte van de film zal. o.a. ook plaatselijk worden verzorgd, want er zullen eveneens geluidsop men plaats vinden. Het wordt dus een film van, over en door Nieuwkopers, welke over enige tijd zal worden vertoond. Een wel zeer optnerkelijk initiatief, waar zonder twijfel heel Nieuwkoop naar uitziet en waaraan ieder zijn medewerking zal verlenen, opdat ook het nageslacht zal kunnen zien, hoe men thans leeft en de toestan- m waren. Operette. De R.K. Jeugdbewe ging presenteert steeds iets anders, iets nieuws. Op Zaterdag 30 Mei a.s. -fes avonds om 8 uur zullen de Gid sen in de zaal van De Koker opvoe ren een operette „Prinses Roze lijn". I Op die avond zal tevens vertoond worden de film over de feestelijke intocht van pater Terentius Zijerveld. beschikbaar werd gesteld, in te trek ken. De raad besloot een crediet te ver lenen voor de aanleg van de School straat. Deze straat is nodig in ver- bi-nd met de woningbouw. De leden van de raad vonden, dat het erg lang zaam gaat met de afwerking der nieuwe woningen door de aannemer. De voorz. zei, dat dit waar is, en dat er niets anders opzat, dan, om als de woningen niet op tijd klaar zijn, de boetebepaling op de aannemer toe te passen. De raad besloot een cre diet van 100 toe te staan voor de aankoop van een droogapparaat voor het droog houden van het gemeente archief. In de winter zorgt de cen trale verwarming voor het droog- houden. De raad besloot een bedrag van ƒ25 beschikbaar te stellen voor een medaille voor de V.E.B.O.-ten- toonstelling; ook zal weder deelge nomen worden in het garantiefonds tot een bedrag van 2]/2 cent per in woner. Voor de aansluiting van enkele wo ningen aan de waterleiding werd een wateropbrengst gegarandeerd van 148.90 per inwoner. Een adres om de bewoners der wo ningen liggende langs de.Woudse dijk aan de waterleiding aan te sluiten werd om advies in handen gesteld aan de Stichting Waterleiding, de Drié Gemeenten. De voorz. deelde mede, dat de heer J. P. Hamstveld te Nieuwenhoven met ingang van 1 Aug. a.s. is be noemd tot commies ter secretarie der gemeenten Leimuiden en Rijnsater woude. De heer Beyshoeff vroeg, waarom B. en W. niet geadviseerd hebben tot het instellen van een koopavond. De voorz. deelde mede, dat het advies van de Kamer van Koophandel ten opzichte van een koopavond afwij zend was. De heer Jansen, zou gaarne zien, dat bij het zwemmen in de Leidse Vaart een zekere afstand van de openbare weg in acht genomen werd. Hij zou ook gaarne zien, dat de da mes en heren gescheiden zullen zwemmen. De raad besloot de politie verordening aan te vullen met een bepaling waarin deze dingen geregeld worden. mandant te Zoetermeer, is het Bron zen Kruis toegekend. Met een zware hoofdwond werd hy na het gevecht gevangen genomen, naar Rotterdam vervoerd, waar een week later de be vrijding plaats vond. ROELOFARENDSVEEN Feestavond K.A.V. In hotel „De Vier Heemskinderen" kwamen de le den van de K.A.V. voor haar feest avond bijeen. De avond werd ge opend met een aardig toneelstukje, dat zeer goed in de sfeer van de avond paste, welke speciaal was bedoeld als een Mei-avond, gewijd aan Moeder Maria, werd door g.a. pater van Dijk het beeld van Moeder Maria als voor beeld gesteld voor alle moeders. Wij willen op deze avond, aldus pater v. Dijk, alle moeders toewijden aan on ze hemelse Moeder Maria. Tot slot haalde spr. nog enkele zinnen aan uit het mooie gedicht van Ant. van Duin kerken „Moeder". Vervolgens werd het nieuwe Maria-beeld door pater van Dijk gewijd. Van de oud-voorzitster, mevr. v. d. Zwet, die naar Canada is geëmi greerd, was bij gelegenheid van Moe derdag- een leuk presentje overge stuurd ter verloting onder d leden. Het begeleidend schrijven, hetwelk in het Engels was gesteld, werd door pastoor Ligthart vertaald. Na de pau ze bracht het damestoneel van de Ag- nes-congregatie het reeds eerder in eigen kring met groot succes opge voerde stuk „Nicolientje knapt 't yvel op" ten tonele. Regisseur J. Pouw en zyn dames hadden ook nu weer de verdienste de aanwezigen een echte leuke vrolijke avond bezorgd te hebben. 52%; „NEE!" In een zojuist afgewerkte opinie peiling heeft het NIPO aan een re presentatieve steekproef van mannen en vrouwen de volgende vraag ge steld: „Bent u geïnteresseerd in de ge meenteraadsverkiezingen, die in Mei van dit jaar gehouden zullen worden of niet? Zeer geïnteresseerd, tame lijk geïnteresseerd, niet geïnteres seerd?" Dit zijn de antwoorden: 52 procent niet geïnteresseerd. 29 procent tamelijk geïnteresseerd. 19 procent zeer geïnteresseerd. Dat is een heel verschil met de ant woorden op dezelfde vraag in het voorjaar van 1952 gesteld. Dat was toen voor de tweede Kamer-verkie zingen. Toen zei 40 procent niet geïnteres seerd (nu 52 pet.), 41 pet. was tame lijk geïnteresseerd (nu 29 pet.) en 19 pet. zeer geïnteresseerd (nu ook 19 pet.). Verder komt in deze Nipo-enquete een gx-oot verschil aan het licht tus sen politieke belangstelling van man nen en vrouwen. vr. man. Niet geïnteresseerd in gem.raadsverkiez. 60 pet. 43 pet. Tamelijk gëïnteress. 29 pet. 31 pet. zeer geïnteresseerd 11 pet. 26 pet. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 27 Mei. Kaas. Aan voer 176 partijen. Prijzen: le soort 2.08—2.17, 2e soort 2.02—2.07, ex tra kwaliteit 2.20 per kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 26 Mei. Aardbeien. Aardbeien ingelegd 39 t cent, idem 2 ons 4967 cent, en idem afw. 2955 cent per doos. VINKEVEEN, 26 Mei. Groente. Postelein 413 cent, spinazie 813 cent, andijvie 2938 cent, stoofsla 15 cent, rabarber 1620 cent, peulen 1.241,62 per kg., bloemkool 936 cent, sla 2'/.12 cent, komkommers 2746 cent per stuk, aardbeien 1.15 1.42 per pond; tomaten 0.861.62 per kg., peen 31—42 cent, radijs 3—7 cent, aardbeien 2830 cent per doosje TER AAK, 25 Mei. Groente. Peulen 1.201.30, idem B 70 cent, snijbonen 1.101.60, idem stek o.801.00, postelein 722 cent, ra barber 411 cent, spinazie 810 cent, andijvie 1725 cent, idem B 1011 cent, tomaten A 1.501.60, idem B 1.70, idem C 1.30—1.40, idem CC 90 cent, sjalotten 2426 cent, alles per kg. stoofsla 4050 cent per kist, sla I 6—13, idem II 2.50—5.00 per 100 stuks, bloemkool I 3649 cent, id. 2 2137 cent, idem III 1519 cent, idem stek 912 cent, komkommers 3249 cent, idem krom 24 cent alles per stuk, bospeen 2632 cent, idem B 18 cent, bos-uien 2 cent alles per bos; aardbeien 3553 cena, idem B 1123 cent per doosje. Bloemen: Ane monen 510 cent, pioenen 30 cent per bos. HILLEGOM Int. muziekconcours. In ver band met het 60-jarig bestaan van de Hillegomse Harmoniekapel in 1954 bestaan er plannen ter gelegenheid van .die jubileum een internationaal muziekconcours te houden. Naar het Gooi. De ouden van dagen die op Dinsdag 9 Juni hun jaarlijks auto-uitstapje zullen ma ken. zullen het Gooi als doel van hun reis mogen doen gelden. Eerst zal Oud-Valkeveen worden bezocht, ter wijl de gemeenschappelijke maaltijd in „De Karseboom" te Hilversum zal worden aangeboden. KATWIJK KON. ONDERSCHEIDINGEN. Bij K.B. zijn verleend de ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Orahje-Nassau, in brons, aan H. Ba- velaar, te Rijnsburg, ploegbaas 2 en aan J. H. de Bruin te Katwijk aan den Rijn, wegwerker eerste klasse, beiden in dient van de Noord-Zuid- Hollandse Vervoer Maatschappij. LISSE De N.V. Bloembollen Maatschappij H. de Graaf en Zonen te Lisse viert op 5 Juni haar 160 jarig jubieum. Aan het 150-jarig bestaankon, in verband met de oorlog, uiteraard slechts weinig aandacht worden be steed. Reeds in 1735 werd de naam De Graaf in verband gebracht met de bloembollenkwekerij. In 1793 verscheen een buitenland' se catalogus van De Graaff, waaruit blijkt, dat het bedrijf in dat jaar al zaken dreef op de tegenwoordige basis: kwekerij en exporthandel. In 1839 meldde de „Opregte Haarlem mer", dat het bedrijf was omgezet in een firma onder de naam, welke ook thans nog wordt gebruikt: H. de Graaff en Zonen. Met de N.V. is sinds 1922 gelieerd de firma G. C. Meeuwen en Zonen te Heemstede. Tei*wijl De Graaff zich bezig houdt met het kweken en exporteren van hyacinthen, tulpen en narcissen, is van Meeuwen specialist op het ge bied van freesia's en amaryllis. Op Vrijdag 5 Juni a.s. zal de direc tie van de N.V. in „Treslong" te Hil- legom reciperen. NOORD WIJK HUIZE „OFFEM" WORDT GESLOOPT Naar wij vernemen zal het grote Herenhuis Huize „Offem" worden af gebroken. Zoals bekend is, was het grote herenhuis al in geen jaren meer bewoond en was mede, doordat tijdens de bezetting duitse tropen hierin gelegerd waren, de toestand van het huis is in een dusdanige toe' stand geraakt, dat herstel te hoge kosten met zich mede zouden bren gen. Graaf van Limburg Stirum heeft het slopen opgedragen aan dc firma Gebr. de Waard te Gouda.- NOORD WIJKERHOUT „De Harpe Davids". Op het mu- ziekconcourse gehouden te Loos drecht, behaalde de muziekvereni ging „De Harpe Davids" een 2e prijs In de mars wedstrijd werd eveneens In de marswedsrtijd werd eveneens een 2e prijs behaald. De heren L. Bouwmeester L.C.zn en A. Bouw- meestr Czn., beiden leden van de „Harpe Davids", slaagden voor mu- ziek-examen A, afgenomen door de federatie van muziekbonden te s-Gravenhage. Zij behaalden resp. 64}£ 60 y. punt. VOORSCHOTEN Jubileum van Opper J. H. Schoonbeek Vrijdag 29 Mei a.s. zal de Groeps- commaixdant van de Rijkspolitie te Voorschoten, opperwachtmeester J. H. Schoonbeek, de dag herdenken, dat hij 25 jaren in politiedienst is. Opper Schoonbeek, de naam waar onder hij in deze gemeente het beste bekend is begon zijn politieloopbaan in het Noorden van het land bij het Wapen der Koninklijke Marechaus see in 1928. In verschillende plaatsen deed hij dienst. In 1940 bracht hij 6 weken door in krijgsgevangenschap en werd in dat jaar te Rotterdam benoemd tot waarnemend Brigade commandant der Kon. Max-cchaussee. In 1943 werd de heer Schoonbeek overgeplaatst naar Zoetermeer en deed er dienst als commandant van de Economische groep. In Maart 1945 werd hij door de Duitsers gearresteerd en naar het beruchte Haagse Veer overgebracht. Na 3 y, week werd hij in vrijheid gesteld. Tot October 1949 vervulde hij zijn dienst bij de Rijkspolitie te Zoetermeer, waarna zyn overplaat sing volgde naar deze gemeente. Op 1 Januari 1951 volgde zyn benoe ming tot groepscommandant der Rijkspolitie te Voorschoten. In ver band met zijn jubileum zal Vrijdag 29 Mei a.s. 's morgens om half elf in het gemeentehuis een huldiging plaats vinden en worden belang stellenden in de gelegenheid gesteld de Opper met dit feit le complimen teren. In de korte tyY. dat de heer Schoonbeek in onze gemeente als commandant van de groep optreedt, heeft hij de algemene achting ook van de ingezetenen in Voorschoten verwoiwen en men mag gerust zeg gen vriendschap en genegenheid ge vonden. Damkampioenschap. De finale om het kampioenschap eerste klasse is door Storm goed ingezet door een overwinning op Van der Meij. Na 'n gelijkopgaande strijd moest v. d. Meij in het eindspel het hoofd buigen voor een zeer listig opgezette aanval van de jeugdige Storm, die momen teel uitstekend in vorm is. De beide andere candidaten Tempelman en Oostergo speelden een onregelmatige partij, waarin Oostergo een positie- fout van Tempelman in schijfwinst en later in partij winst wist om te zetten. In de finale der tweede klasse kan De Groot het kampioenschap bijna niet meer ontgaan. Zelf won hij zijn partij tegen Van Egmond, ter wijl zijn concurrent R. Storm zijn partij tegen De Bruijn in een verlo ren stand moest afbreken. De overige uitslagen luiden: Na-competitie eerste klasse: G. Weggen—A. C. Bins 2—0; J. Ooster- omS. H. Zitman 02. Tweede klasse: R. Politiek—J. v. d. Hulst 2—0; H. Sommer—A. W. Zoetemelk afgebroken. WARMOND Fraai succes. De Harmonie „St. Matthias" nam 2e Pinksterdag deel aan een muziekconcours te Schiedam. Zij smaakte het genoegen met 315 punten een le prijs in de superieure afdeling te ehal-m. INBREKERS BEZOCHTEN LEIDEN In de nacht van Zondag op Maan dag zijn in de omgeving van de Rijns- burgerweg enkele inbraken gepleegd. Zo is in een perceel aan de Fagel- straat een bedrag van 100,als mede enige gouden en zilveren voorwerpen, ontvreemd. In een wo ning aan de Houtlaan werd diezelfde nacht een vulpen gestolen. Een po ging tot inbraak vond tenslotte plaats in een perceel aan het Terweepark.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3