V*B fc5^' Eerste klassers in cijfers en standen Van ft Nederlandse front geen nieuws Twaalfde étappe leverde geen bijzonders op Koblet door Schaer in het nauw gebracht Bares winnaar, de Groot in laatste étappe tot opgeven gedwongen DINSDAG 26 MEI I95j DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De Ronde van Italië De 11e etappe van 'Modena naai' Genua werd van 249 tot 278 km ver lengd, aangezien de karavaan van de Giro een omweg moest maken. Een gedeelte van het traject was afge sloten wegens reparatiewerkzaam heden en dus moesten de organisa toren op het laatste ogenblik een andere route kiezen. Tot aan 182 km werden er wel geteld acht pogingen gedaan door verschillende renners om weg te ko men, maar geen van deze pogingen had succes. Hein van Breenen was bij een van deze pogingen zeer ac tief en tezamen met de Italianen Barozzi, Dini, Olmi. Baronti en Ros- sello „stapte" hij na 15 km er tussen uit. Doch veel ha^ deze ontvluch tingspoging niet om het lijf, want enkele kilometers verder had het peleton de ontsnapten al weer in gehaald. Woutje Wagtmans en Wim van Est namen er een rustige dag van. Zij bleven in de nabijheid van de „azen", zorgden mee te komen als Koblet of Coppi het tempo ver snelde. Toch was het een levendige wedstrijd met voor de Italiaan Mi nardi de teleurstelling van zijn le ven. Toen er nog 90 km moesten worden gereden schoot Minardi weg met Bartalini, Pasotti, Rossello, Lo- rono, Trobat, Ciabatti en Gaggera aan zijn wiel. De Bracco, 850 meter hoog, maar niet geldend voor het bergklassement, moest worden be klommen. Van Breenen en Dekkers zaten toen in moeilijkheden, moes ten lossen en verloren enkele mi nuten terrein. Minardi bereikte het eerste de pashoogte, gevolgd door de Spanjaard Trobat. In de afdeling en langs de zeekust raakten Mi nardi en Trobat alle andere vluch telingen kwijt. Achttien kilometers voor de finish, toen iedereen dacht, dat de beslissing tussen Minardi en Trobat zou vallen, haakten de stu ren van beide rijwielen in elkaar, omdat een van hen slipte doordat de weg door de regen wat glad ge worden was. Minardi was er nogal ernstig aan toe. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebrach; voor hem had de Giro, in het zicht van een eventuele etappe overwinning, een einde genomen. Na vele minu ten verloren te hebben kon Trobat weer op een fiets stappen. De Span jaard slaagde erin Genua te berei ken. Een nieuwe groep leiders had zich intussen gevormd, uit louter Italianen bestaande, waarbij zich ook de Franse coureur Geniniani aansloot. In de sprint sloeg Albani te Genua met twee lengten zijn Franse concurrent. Thijs Roks reed een zwakke koers en eindigde in de achterste gelede ren. Suykerbuyk had in het tweede gedeelte van de etappe pech, waar na Gerard Peters bij hem bleef. Dit tweetal reed tezamen de etappe uit. Van Est en Wagtmans hadden met Koblet, Coppi en Bartali de eerste bergpas in deze etappe op gemakke lijke wijze genomen. Trouwens, de favorieten hadden het zich daarvoor niet bepaald moeilijk gemaakt en toen men in gesloten gelederen de Cisa (1050 meter) op ging, voor de Bracco gelegen, bleek er niet de min ste strijdlust onder de cracks te zijn. Men wacht blijkbaar de laatste fase af, de strijd in de echte" bergen van Italië. Het resultaat luidt: 1. Albani tijd 8 uur 33 min. 22 sec.; 2. Geminiani op twee lengten; 3. De Filippis; Zampini. 5. Monti; 6. Conterno; 7. Giudici; 8. Colletto; 9. Rossello, allen zelfde tijd als de winnaar; 10. Stan Ockers; 1. Biagioni; 12. Lorono; 13. Bartali; 14. Coppi, gevolg door een grote groep, onder wie zich Koblet, Wim van Est, Wout Wagtmans be vonden. Verder werden in deze etappe ge klasseerd: 53. Van Breenen; 65. Dek kers 77. Suyckerbuyk; 78. Peters; S3. Roks. In deze etappe hebben de beide Italianen Minardi en Bartolozzi de strijd gestaakt. Hun landgenoot Cian- cola was des morgens te Modena niet vertrokken. De 100 renners, die nóg in de Giro zitten, hebben van de 12e etappe, welke van Genua langs de kust naar Bördighera leidde over 256 km, een wandelingetje gemaakt. Na 25 km lag er een bergje in van 532 meter, de Turchino, maar het peleton be klom en masse deze hindernis en ge zamenlijk zocht men weer lagere streken op. Toch telde dit bergje mee voor het klassement en het was Fornara, die als eerste de streep pas seerde met 10 meter voorsprong op Koblet. Carrea kwam als derde door met 45 seconden achterstand, Burat- ti had 55 seconden en Louison Bo- 1 min. 1 sec. achterstand op Forriara, terwijl het peleton toen op 1 minuut 25 seconden lag. Eenmaal beneden lagen de renners zeer snel weer bij elkaar en begon de wan deling van voren af aan. De Cadi- bona. eveneens een bergje, op 130 km van de start, evenwel niet mee tellend voor de bergprijs, waarin Fornara de leiding heeft, gaf nie mand moeite. Tientallen kilometers verdwenen onder de wielen zonder dat het tempo werd opgevoerd. En toen men in de buurt van Bördi ghera kwam bleken de renners niet minder dan 1 uur op het schema achter te liggen, wel een bewijs, hoe er geluierd was. Zelfs de sprint, door Oreste Conté gewonnen, kon niemand in verrukking brengen, zo dat iedereen maar gauw naar zijn hotel ging om deze etappe zonder historie zo snel mogelijk te verge ten. De Nederlandse renners had^ den dit keer geen pech. In gesloten gelederen kwamen allen door de finish. 30 Kilometer voor de finish hinderde een stofje, dat in het oog Wim van Est was verdwaald, hem zodanig, dat hij ten val kwam. Met een gescheurd tricot kwam hij er af. Mollin (België) heeft de strijd ge staakt. Wim van Est..... de kapitalist Wim van Est leeft van zijn kapitaal, schrijft het te Milaan verschijnend^ blad „La Notte". Van Est won de eerste etappe op 12 Mei en ontving daarvoor een premie van 100.000 lire. Wie een etappe wint met de groot ste voorsprong, krijgt 10.00 lire per dag uitbetaald, zolang niet een ander een etappe met nog grotere voorsprong wint. Tot nu toe zijn de i minuut 37 secon den, waarmede van Est de eer ste etappe won, door niemand overtroffen; en dus heeft Van Est tot nu toe 10.000 lire per dag ontvangen. Een kapitaal van 100.000 lire, aldus „La Notte", levert van Est dus dagelijks een divi dend van 10.000 lire Op. Zo iets gebeurt niet al te vaak Het resultaat luidt; 1. Conté 8 35 min. 8 sec. over 256 km. Uurge middelde 29,810 km; 2. Baroni; Corrieri; 4. Piazza; 5. Rivola; 6. Pa sotti; 7. Conterno; 8. Maggini; Monti 10. Gerrit Peters; 11 ex aeguo 87 renners, allen in dezelfde tijd als Conté. In het algemeen klassement zijn geen wijzigingen gekomen, Koblet bleef leider. In de dertiende etappe bleek alras, dat de grote favorieten niet voorne mens waren zich in avonturen te be geven. Zij sparen zich kennelijk nog steeds voor de beslissende fase van de strijd, die volgens de verwachtin gen pas de 28e Mei begint, na de rustdag te San Pellegrino. En zo kre gen de minder goed geplaatste ren ners, die niet gevaarlijk werden ge acht, ruimschoots gelegenheid zich uit te leven. De geschiedenis van deze etappe werd geschreven door een Zwitsers- Italiaans-Frans trio, bestaande uit Michèle Gismondi, Roger Pontet en Fritz Schaer, deze laatste een ploeg maat van Koblet, die in uitstekende vorm verkeert en ook op vorige da gen aTherhaaldelijk voor aantrekke lijk voorwerk had gezorgd. In de laatste etappe liet hij zich zozeer door zijn strijdlust meeslepen, dat Koblet ér door in moeilijkheden kwam en herhaaldelijk de kop van het peloton moest nemen om het tempo op te voeren, zo groot was het verschil tussen het leidend trio en de hoofdgroep. De strijd kreeg kleur tijdens de be stijging van de Col van San Bartolo- meo, ongeveer 50 kilometer van het beginpunt gelegen en oprijzend tot ruim 620 meter. Geen erg lastige col, maar de klim gaf desondanks Schaer, Pontet en Gismondi gelegenheid zich naar de kop te werken en er toen gezamenlijk vandoor te gaan. Na een korte afdaling volgde een tweede col, die van de Nava (930 meter). De drie vluchtelingen gingen, soepel rij dend en elkaar regelmatig aflossend, met een flink gangetje naar boven. Op het hoogste punt hadden ze bijna 4J4 minuut voorsprong op de Span jaard Bernardo Ruiz en 5 minuten op het peloton. Nog altijd bleef een scherpe achtervolging achterwege, met het gevolg, dat het verschil steeds groter werd. Men moet echter niet denken, dat er in het. peloton helemaal niets ge beurde. De Nederlandse ploeg, die ditmaal geen manntjes bij de uitlo pers telde, gedroeg zich verre var passief, en met name Roks en Dek kers probeerden telkens weer achter de koplopers aan te gaan. Maar wan neer ze zich los gereden hadden wa ren er steeds een paar Italianen Spanjaarden of Fransen, die het pe loton aantrokken. Coppi had tijdens de bestijging van de San Bartolomeo moeten afstappen wegens materiaal- pech, en even later zag van Est zich genoodzaakt van wiel te verwisselen. Maar omdat er niet gejaagd werd konden ze na korte tijd, met bijstand van hun helpers, weer aansluiting krijgen. Intussen voelde Koblet zich hoe langer hoe onbehaaglijker, en ook de ploegleider Guerra gaf tekenen van ongerustheid. Daar was alle re den voor, want de drie aan de kop bleven onvermoeid doorjakkeren, en de fijne geur de milde smaak en de goud-gele kleur! In Amsterdam werd de voetbalwedstrijd DWSEnschede gespeeld, welke in een 5—1 overwinning voor de gastheren eindigde. Aanval op het En-' schedese doel: doelman Peters (E.) wordt belaagd door Eydenb'erg (D.), terwijl Stern (D.) op de achtergrond toekijkt, hoe dit afloopt. Groen (links) en Moddejonge, beiden Enschedeërs helpen hun doelman een handje door het doel af te schermen. toen bij Mondovi, 150 kilometer van Bördighera, de verschillen werden opgenomen bleek de achterstand van de hoofdgroep ruim negen minuten te bedragen. Op dat moment was Ko blet de rose trui dus kwijt geraakt aan Schaer, die in de algemene rang schikking slechts 8 min. 32 seconden achter hem stonaMen zag Ko blet herhaaldelijk aan de kop van het peloton, alles in het werk stel lend om er wat meer gang in te krij gen, waarbij hij hulp van de Oranje mannen kreeg. Inderdaad steeg het tempo, en aangezien de drie leiders iets verslapten omdat de vermoeid heid zich gelden deed, werd de grens geleidlijk minder wijd en keerde de gemoedsrust terug bij de heren Ko blet en Guerra. Toen er 200 km ge reden was sloten elf Italianen, Giu dici, Perdroni, Vincenzo. Rossello, Se rena, Roma, Biagioni, Benedetti, Con terno,^ Baroni, Pellegrini en Pasotti, Fransman Buschonnet zich aaneen en stormde achter de leiders aan. Het werd een verwoede strijd t ssen twaalf nog tamelijk frisse ren ners en drie vermoeide vluchtelin gen, die meer dan 150 kilometer al leen hadden gereden. Geen wonder, dat de drie het hoofd moesten bui gen en dat zij een kilometer of vijf- en twintig voor Turijn werden ach terhaald. De sportieve rechtvaardigheid eis te eigenlijk, dat een van het trio, dat het zwaarste karwei had opgeknapt, de zege zou behalen. Even leek het er op, dat dit Inderdaad zou gebeu ren toen Fritz Schaer als eerste op de baan verscheen en zijn eindspurt inzette. Maar Giudici viel hem aan en bleek nog over zoveel reserve te beschikken, dat hij de Zwitser vrij gemakkelijk inhaalde en met drie a vier lengten voorsprong als eerste over de streep ging. Ruim vijf minu ten later kwam het grote peloton op zetten met alle favorieten, en ook met alle Nederlanders behalve Hein van Breenen, di=? in het laatste deel van de etappe wat was teruggeval len. De leden van de kopgroep van 15 man verbeterden uiteraard allen hun positie in de algemene rang schikking. Conterna en Schaer deden dit o.m. ten koste van Wim van Est, die nu zevende staat, achter Koblet, Coppi, die Santi, Fornara, Conterno en Schaer, met vier minuten achter stand op de drager van de rose trui. De 13e etappe van Bördighera naar Turijn, een afstand van 242 km, gaf het volgende klassement: 1. Giudici 7.06.04;2. Schaer op 3 lengten; 3. Gis mondi 7.96.10; 4. Baroni; 5. Conterno; 6. Pasotti; 7. Biagioni; 8. Benedetti; 9. Serena. Vervolgens de hoofdgroep. Hierbij bevonden zich alle Nederlanders, be halve van Breenen. Na de 13e etappe luidt het alge meen klassement: 1. Koblet 77.02.38; 2. Coppi 77.03.33; 3. de Santi 77.03.55; 4, Fornara 77.04.14; 5. Conterno 77.05.26; 6. Schaer 77.05.33; 7. Wim van Est 77.06.36; 30. Louison Bobet (Fr. 77.18.06; 55. Wagtmans 77.40.30; I 56. Dekkers 77.42.36; 67. Roks 77.53.141 78. Peters 78.13.33; 82. Suykerbuyck 78.28.03; 92. van Breenen 78.52.13. VAN LOOY WINT DE RONDE VAN MIDDEN—NEDERLAND. De 19-jarige Belgische amateurkam pioen Rik van Looy hèeft de 6e Ron de van Midden-Nederland over een afstand van 210 km gewonnen. De uitslag luidt: 1. van Looy (Bel gië) 5 uur 76 min. 29 sec.; 2. Pauw (Utrecht zelfde tijd; 3. Schollen (Tilburg) op 20 sec.; 4. Stoete (Am sterdam) op 40 sec.; 5. de Weerd (België) op 1 min. 6. Post (Nieuw Vennep). 19. Wallet (Leimuiden). WIELRENNER GEDOOD. De Spaanse wielrenner Mateo Gon zales Morena, 18 jaar oud. reed in een bocht tijdens de wedstrijd op het cuit van Oviedo (Spainje) tegen een muur. Met een schedelbasisfractuur op genomen, overleed hij spoedig .aan de- gevolgen van deze val. Een andere deelnemer maakte eveneens op dezelfde plek een val. De Route de France Het eerste gedeelte van de 10e étappe van de Route de Franse, een tijdrit over 40 kilometer van Vivier Decazeville naar Villefranche de Rouergue is gewonnen door de Frans man Gnoinski in 1 uur 4 min». 50 sec. Het verdere klassement luidde: 2. Ot- tavi 104.56; 3. Huyghe 1.05.17; 4. Brun 1.05.35; 5. van Genechten z.t.; 25. de Groot 1.07.55; 28. van 't Hof 1.08.10; 35. Leo Stevense 1.09.10; 46. van Roon 1.10.20. Het resultaat van het tweede ge deelte, leidende van Villefranche de Rouergue naar Brive» over 127 km., luidt als volgt:' 1. Bares 3 uur 39 min. 17 sec.; 2. Guguin 3 uur 39 min. 52 sec.; 3. Fanuel; 4. Picot )Fr.); 5. de Groot; 6. Picard, alleru zelfde tijd als Guguin. Stevens werd lie in 3.41.10, van Roon 14e in dezelfde tijd als Stevens, van 't Hof eindigde als 21e in 3.41.58. In het algemeen klassement na bei de halve étappes heeft Louis Bares de leiding met een totaaltijd van 49.17.10 gevolgd door de Belg Lowie met een totaaltijd van 49.17.18, door Huyghe met 49.17.29 en Daan de Groot met 49.18.54.; 9. van 't Hof 49.23.33; 16. Stevens 49.33.20; 19. van Roon 49.36.51. Het resultaat van de 11e étappe de voorlaatste van» de Route de France van Brive naar Pons over 198 km. luidde: 1. Brun 5 uur 37 min. 18 sec. gemiddelde 35.576 km/h.; 2. Buitel, 3. Lelli, 4. Poyot, 5. Duprez, 6. Barres, 7. Bertolotti, 8. Roca, 9. Pi cot, 10. de Groot, 11. van Roon, 47. Van 't Hof, 51. Stevens. 59 renner waren gestart voor deze étappe, welke gekarakteriseerd zou kunnen worden met ..étappe van de hitte". Toch werd er fel gedemarreerd en na 16 km., bij Terrasson waren er al 6 renners los, te weten: Brun, Jiot, Buitel, Poyot, Maelfait en Nelli. Het gehele peloton werd uit elkaar ge rukt. Na Perigueux hadden de zes leiders niet minder dan 5 min. 15 sec. voorsprong op een groepje van 13 renners, onder wie zich bevonden Lowie en Fanuel en 7 minuten op het peloton, waarin de drager van de gele trui, Barres zat. De hitte was zo uitputtend, dat verscheidene renners het slachtoffer werden van hun zucht naar water. Want degenen, die te veel water dronken kregen het te kwaad met de maag en stapten af. Geduren de de laatste 60 km. werd het een achtervolging tussen de groep vluch telingen en Barres, die met Dupré en Bertolotti jacht maakten op degenen, die blijkbaar duidelijk van plan wa ren hem zijn leiderstrui te ontnemen. Inderdaad slaagde Barres erin enkele minuten van zijn achterstand in te halen. Hij eindigde op ruim 5 minu ten van de winnaar van deze étappe, Brun. Daan de Groot en Piet van Roon hebben schitterend werk in deze étappe gedaan. Toen zjj zagen, dat Barres er alles en alles op zette om de achterstand op de vluchtelingen te verkleinen, begonnen ook zij aan de achtervolging. Daarmede bereikten zij een belangrijke winst,' immers Huyghe en Lowie, de renners, die zo gunstig in het algemeen klassement stonden, werden gelost en verloren vele kostbare minuten. De Groot werd 10e en varn Roon lie in de étappe. En toen het algemeen klas sement na de 11e étappe werd op gemaakt, bleek, dat Barres nog wel de leiding had, maar dat op de twee de plaats.... onze landgenoot Daan de Groot was gekomen met slechts 2 min. 57 sec. achterstand op Barres. Van de 5e naar de 2e plaats was de Amsterdammer geklommen, een fraaie prestatie. Op de derde plaats stond Desmet, vierde Roace, vijfde Bertolotti, zesde Huyghe en zeven de Lowie. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Louis Barres 54.59.47; 2. de Groot 55.02.44; 3. Desmet, 4. Roca, 5. Bertolotti, 6. Huyghe, 7. Lo wie, 14. van Roon 55.20.43, 15. van 't Hof 55.20.48. In de laatste etappe van Cognac naar Limoges, heeft Daan de Groot, die tweede stond in het algemeen klassement met een kleine drie mi nuten achterstand op de leider Ba res, grote pech gehad. Hij kreeg twee maal achter elkaar bandenpech op enkele kilometers voor de bevoor- radingspost van La Rochefoucault (64 k.m.). En aangezien hij niet meer over een resrveband beschikte, OLYMPISCHE SPELEN „ALLES IS IN ORDE". De organisatoren van de Olympi sche Spelen te Melbourne hebben zich telegrafisch tot de president van het Internationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, gewend, waarby Brundage gerustgesteld wordt met de woorden „Alles is in Orde^met de organisatie van de spe len". Het lid van het I.O.C., de Australiër Lewis Luxton verklaar de, dat hij Brundage zou gerust stellen met een brief, waarin hy de verzekering zou geven, dat de orga nisatie van de spelen op efficiënte wyze wordt voortgezet. Een opvolger van Coles, die we gens moeil'jkheden als directeur van de spelen was afgetreden, is inmid dels nog niet benoemd. CRICKET. AJAX WON VAN ROGGEWONING. Tegen iedere verwachting in is Ajax er in geslaagd haar eerste com petitiewedstrijd in de 2e klasse van de Nederlandse Cricket Bond tot een overwinning te brengen. De overwin ning werd behaald op de cricketver eniging De Roggewoning te Wasse naar, welke club in het afgelopen seizoen kampioen van deze afdeling was. De thuisclub miste een tweetal vooraanstaande batsmen, doch hun bowlerij was op volle sterkte. Ajax won na spannende strijd de wedstrijd met 22 runs op de eerste innings. Cijfers: le innings Roggewoning 62 runs waarvan G. de Vries 12 runs, J. van Ginkel 11 en C. Breuning 10 runs, J. van Ginkel 11 en C. Breu ning 10 runs. Bowlingcijfers Ajax Mr. J. J. de Jongh 5 voor 32, A. Wempe 2 voor 20 en J. de Wit 2 voor 9. le Innings Ajax 84 runs waarvan Mr. J. J. de Jongh 19 runs, J. de Wit 17 runs en A. de Goederen 12 not out. Bowlingcijfers Roggewoning. J. E. Koch 6 voor 23, J. van Dyk 3 voor 10 en G. de Vries 1 voor 3. Roggewoning probeerde het nog op de 2e innings, sloot op een stand 71 voor 5 waarvan C. Breuning 41 en J. E. Koch 16. Bij een stand 30 voor 1 waarvan J. de Wit 16 not out en A. Wempe 7 not out voor Ajax werd de wedstrijd door Roggewoning opgegeven. Verzorg Uw huid! Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huidi PuroL (Advertentie) opgeven zag genoodzaakt. Deze laatste etappe werd door de wedstrijdleiding bekort en de start had plaats te Cognac en niet te' Pons, het eindpunt van de rit van de vorige dag. De Auvergnaat Roca, die vierde stond in de rangschik king, kon wegens steenpuisten niet vertrekken, zodat zich nog slechts 55 renners opmaakten voor de laat ste stryd. Al spoedig ontsnapten Huyghe, zesde in de rangschikking, en Spicarolen, samen met Buitel. Zij verkregen meer dan een minuut voorsprong maar werden nog voor Angoulême, bij kilometerpaal 35, achterhaald. Bij de passage van Anagoulême ging Ottavia aan de haal. Hij reed in een hoog tempo en lag iets voor bij de bevoorrading van La Roche foucault (164 km.) 1 min. 15 sec. voor op Gillet, Vallas en Perrault, 1 min. 50 sec. op Bouvet en Michel Tombelaine, 3 min. op de drager van de gele trui Bares met het pe loton en 8 min. 45 sec. op onze landgenoten Van 't Hof en Van Roon. Intussen was Daan de Groot zoals boven vermeld reeds uitgescha keld. Daarmee, was het pleit beslist, al hoewel Gnoinski zich in het einde van de rit los reed en de tweede plaats verwierf achter Ottavi, die met ruime voorsprong als eerste te Limoges arriveerde, na een solorit van 110 kilometer. Klassement: 1. Ottavia 145 km. in 4.02.46; 2. Gnoinski 4.05.10; 3. Mi chel Tombelaine 4.06.22 4. Perrault 4.06.32; 5. Gillet 4.09.10; 15. Leo Ste vens z.t.; 48. van 't Hof 4.13.0; 40. van Roon z.t. Het eindklassement luidt: 1. Bares 59.10.42; 2. Desfet 59.13.43; 3. Berto- en zijn volgwagen doorgereden was I lotti 59.18.33; 4. Huygne 59.18.59; 5. naar de bevoorrading, zodat hij ver- Lowie 59.20.48, 12. van Roon 59.33.43; geefs op hulp wachtte, werd zijn 13è van 't Hof 59.33.48; 16. Leo Ste- achterstand zo groot, dat hij zich tot 1 vens 59.41.30. RCH kampioen, Theole en Achilles degraderen Eerste klasse A: AjaxDOS 23; VSVFrisia 23; HeraclesGVAV 4—1; RCH—Sneek 3—3 (RCH kam pioen); EDOWageningen 00; NEC Zwolse Boys 2—4; Enschedese Boys —de Volewijckers 14. Eerste klasse B: DWSEnschede 5—1; Achilles—Vitesse 0—1; AGOW —Haarlem 02; HeerenveenGo- Ahead 31; Be Quick't Gooi 35; LeeuwardenStormvogels 13; ElinkwijkBlauw Wit 31. Eerste klasse C: SpartaJuliana 5—1; HBS—Theole 2—2 (Theole de gradeert). BrabantiaSVV 62; Lon- ga—Willem II 0—2; VW—MW 3—1 EmmaExcelsior 0—2. Eerste klasse D: Feyenoord—NO AD 1—0; LimburgiaPSV 01; DHC RBC 00; TECADO 52; Maurits Eindhoven 04; BleijerheideT—Xerxes 8—1. Eerste klasse A Eerste klasse C RCH 24 15 6 3 36 42—18 Sparta 25 17 4 4 38 56—25 VSV 24 12 6 6 30 44—27 Willem II 25 16 5 4 37 78—40 Ajax 25 12 6 7 30 52—37 Excelsiór 25 13 6 6 32 65—41 EDO 25 10 7 8 27 28—31 BW 24 12 6 6 30 47—26 Wageningen 24 6 14 4 26 27—24 VVV 25 11 7 7 29 41—37 DOS 25 12 2 11 26 59—49 MW 25 10 8 7 28 46—33 Heracles 24 9 7 8 25 49—47 Sittardia 24 10 3 11 23 53—60 Ensch. Boys 25 9 6 10 24 38—44 Emma 25 9 5 11 23 49—52 GVAV 24 9 5 10 23 44—40 Longa 25 11 1 13 23 41—53 NEC 24 7 7 10 21 27—37 SW 25 10 1 14 21 46—57 Sneek 24 6 8 10 20 28—42 Brabantia 25 9 1 15 19 43—51 Volewijckers 25 8 3 14 19 38—42 Juliana 25 5 7 13 17 30—52 Zwolse Boys 25 6 6 13 18 31—56 HBS 25 6 4 15 16 43—64 Frisia 24 5 7 12 17 27—40 Theole 25 4 4 17 12 35—84 Eerste klasse B Eerste klasse D Heerenveen 25 15 4 6 34 59—38 PSV 25 15 5 5 35 56—29 Vitesse 25 15 4 6 34 40—31 Eindhoven 24 14 5 5 33 40—20 Stormvogels 25 14 4 7 32 62—33 ADO 25 12 6 7 30 38—28 Haarlem 25 12 8 5 32 42—32 Bleyerheide 24 11 6 7 28 45—27 Enschede 25 12 6 7 30 46—40 Feijenoord 25 9 8 8 26 43—41 DWS 25 11 4 10 26 46—36 Limburgia 25 10 5 10 25 36—33 Elinkwijk 25 11 3 11 25 35—36 NAC 24 9 5 10 23 40—45 Leeuwarden 25 10 4 11 24 48—40 Hermes DVS 24 8 7 9 23 40—53 Blauw Wit 25 9 5 11 23 32—32 RBC 25 10 2 13 22 43—44 't Gooi 25 8 7 10 23 33—35 Xerxes 25 7 8 10 22 40—49 AGOW 25 8 6 11 22 40—46 DHC 25 9 4 12 22 45—63 Be Quick 25 8 6 11 22 47—65 Noad 25 7 7 11 21 32—41 Go Ahead 25 4 6 15 14 30—49 Maurits 25 6 7 12 19 44—52 Achilles 25 2 5 18 9 25—72 TEC 25 6 5 14 17 40—67

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5