B Rijnstreek Koning valsmunter leefde als bescheiden mannetje te A dam HELDEN OP SOKKEN SiaKte GOLF Overste St. Jacobsgesticht viert gouden jubileum MAANDAG 18 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT EERFTE BLAD PAGINA 2 Politie vond kisten snoepgoed en sigaretten Op 27 Mei a.s. zal een van Neder lands grootste valsmunters, een bc. scheiden 44-jarige Amsterdamse vrij gezel, voor de Amsterdamse Recht bank terecht moeten staan. De be- oohuldiging bevat o.m. het vervalsen van 17.000 aan vals geld; men Is er echter van overtuigd, dat het eigen lijke bedrag enige veelvouden van deze som bedraagt. De man, die in vroeger jaren le raar M.O tekenen was, leidde in Am sterdam een ietwat teruggetrokken bestaan. Men zag hem 's morgens in een klein oud autootje wegrijden en 's avonds kwam hij op behoorlijke tijden weer thuis, zodat hij volko men in het leven van Iedere dag op ging, zonder ook maar het minst op te vallen. Wanneer hij echter 's morgens weg ging, reed hij naar dorpjes, waar hij in kleine winkeltjes inkopen deed als rolletjes drop, pakjes sigaretten, stukjes zee c d. Hij kocht deze artike len met vals geld en ontving als wis selgeld hc! officiële betalingsmiddel, waarmede hij clan zijn inkopen in de hoofdstad verrichtte, want de vals munter was oen voorzichtig man en waagde het niet in de hoofdstad zijn zelfvervaardigde geld uit te geven uit angst voor ontdekking. Wanneer hij 's avonds thuis kwam, maakte hij op een kleine drukpers nieuw geld en het vakmanschap waarmede deze bezigheid verricht werd, heeft de politic vele gezichts punten geopenbaard, d'c haar tot nu toe niet bekend waren. Daar de man echter meestal rijks daalders maakte en voor iedere bankbiljet minstens één zakje snoep, pakje sigaretten, rolletje frujetta of pakje kauwgum gekocht moest wor den, kreeg hij veel te veel van der gelijke zaken. Grote kisten vol met al dergelijke producten vond de politie na zijn arrestatie op zijn kamer en deze producten zijn ook indirect de oor zaak van ziin arrestatie geworden. Toen op de bewuste December dag zijn auto plotseling panne kreeg, zag hij zich genoodzaakt met een grote koffer vol snoepgoed en siga retten te voet naar zijn woning te gaan. In de Amsterdamse binnen stad was juist controle op tabaksac cijns en een van de controleurs vroeg de valsmunter zijn koffer te openen De ambtenaar vond niet wat hij zocht, doch de merkwaardige inhoud van de koffer tientallen zakjes snoep, pakjes sigaretten en stukjes zeep maakte hem argwanend en de valsmunter werd meegenomen naar het politiebureau Hier legde hij onmiddellijk een volledige beken tenis af, gaf de politie de sleutel van ztfn huis en ging omstandig uitleggen hoe alles in zyn werk gegaan was. De indruk, die hij momenteel op de politie maakt is die van een man, die zijn fout niet inziet, die feitelijk bui ten het leven staat en die zijn eigen misdaad als een soort wetenschap pelijk experiment beziet. LUCHTMACHT WORDT UITGEBREID De minister van Oorlog heeft met het oog op de noodzakelijkheid tot verdere opbouw der tactische lucht strijdkrachten bepaald, dat met in gang van 1 April 1953 opgericht is het nummer 310 tactische jachtsqua- dron. Tevens acht de minister het nood zakelijk te kunnen beschikken over een groep lichte vliegtuigen. Met ingang van 15 April is opgericht een groep lichte vliegtuigen. Deze groep zal bestaan uit de staf, drie vliegen de squadrons genummer nr. 298, nr. 299 en nr. 300, en een onderhouds- en bevoorradingssquadron. Tot na der order zal alleen het nr. 298 squadron vliegen. „Stella Maris" onder de kap Tehuis voor zeelieden in September a.s. gereed Vandaag viert Rotterdam de jaar lijkse opbouwdag en die heeft deze keer voor de katholieken van de ha venstad een bijzonder feestelijke kant. Want vanmorgen is de vlag in top gegaan op het nieuwe R.K. Zee manshuis „Stella Maris", dat vorige week onder de kap is gekomen, zoals men dat in bouwvakkringen noemt. Als de bouw voorspoedig blijft ver lopen, zal het nieuwe tehuis voor zeelieden in de loop van September in gebruik genomen kunnen worden. EINDE FLORA 1953. Met een korte plechtigheid in de erehal is gisteravond de Flora 1953 officieel gesloten. Waar zo de liefde viel..... In dromen verzonken en de wereld om zich heen vergetend wandelde op Hemelsvaartsdag een verliefd paar tje door een van de stille straten van Den Haag. Een snoodaard, zoals die in romans óók pleegt voor te ko men, zag het geluk, maar sloeg meer aandacht op de volkomen afwezig heid van de twee mensen, die een eeuwige band aan het smeden wa ren. Het vakmansoog van de booswicht zag al zeer spoedig, dat de geeste lijke band moeilijker te doorbreken zou zijn, dan de band van de schou dertas, die het meisje droeg. En daar hij slechts belangstelling had voor de dorre materie, gaf hij een flinke ruk en verdween met de tas in de duisternis. Hij had nog een goede greep gedaan ook, want in de tas bevond zich ongeveer 92, Zozeer was de jongen die avond echter vervuld van de macht der liefde en de verzaking van alles, wat de nuchtere stof betreft, dat hij er niet meer toe kon komen, na zijn meisje thuisgebracht te hebben, nog de prozaïsche vertrekken van het politiebureau op te zoeken. De vol gend»» dag begon echter ook de we reld zijn tol weer'te eisen en toen bleek de som van 92.— de moeite waard om op een holletje naar de politie te iennen. Deze is momen teel nog aan het zoeken! STEEKPARTIJ TUSSEN SOLDATEN. De krijgsraad te velde West heeft de soldaat M. B. S. die in de kazerne te Bergen op Zoom de soldaat S. tij dens een wist twee steken met een tafelmes in een arm en de borst toe bracht, tot twee maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. St. Christollel vergaderde Vele verlangens op economisch gebied De Katholieke Vereniging van handelsagenten, handelsvertegcn- woordigers en verzekeringsinspec teurs St. Christoffel hield Zaterdag haar jaarvergadering in het jaer- beursrestaurant te Utrecht. Dc voor zitter sprak in zijn openingswoord van een toenemende geloofsver- vlakking, gepaard aan lauwheid ten opzichte van de toepassing cn bele ving van de Christelijke beginselen in dc maatschappij. Hierdoor is hot voor de vereniging moeilijk leden te winnen. Maar nog altijd kan de organisatie bogen op een krachtige kern. Wat de verzekerde economische positie van ons land betreft, onder schreef spr. de uit het bedrijfsleven naar voren gebrachte verlangens tot vermindering van de belastingdruk. Wat de huurverhoging betreft, vroeg hij volledige compensatie door een loonsverhoging, die dwingend moet worden voorgeschreven. Verder is het hoofdbestuur cr over bezorgd, dat door het niet tot overeenstemming komen van de Ka tholieke organisaties dc algemccne belangen van dc Katholieke hoofd arbeiders in dc knel dreigen te ge raken. Over dc positie van dc handels reiziger zcidc dc voorzitter van St. Christoffel dat de ervaringen aan geven, dat er bij verschillende on dernemers een geneigdheid bestaat, het risico van de verkoop geheel of gedeeltelijk af te wentelen op de handelsreiziger. Dit in tegenstelling met de hoogconjunctuur van de af zet In de jaren direct na de bevrij ding. toen omgeschakeld werd tot zo goed als geheel vast salaris. PINKSTERVERLOF VOOR MILITAIREN Ter gelegenheid van Pinksteren zijn voor de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht re gelen vastgesteld inzake verlof. Deze regelen gelden niet voor die scho len en onderdelen waarvoor een af zonderlijke regeling is vastgesteld, noch voor dc parate onderdelen voor welke een. nadere regeling zal wor den getroffen. In het algemeen kan, met inacht neming van o.a. het bovenstaande, voor zover de dienst het toelaat, al naar gelang de categorie waartoe de desbetreffenden behoren, algemeen- of buitengewoon verlof worden ver leend van Zaterdag 23 ,Mei tot Dins dag 26 Mei eerste reisgelegenheid na 0.59 uur. Het vertrek met verlof mag niet eerder geschieden in de mor gen van 23 Mei voordat kan worden gereisd volgens de militaire dienst regeling. De proef van de Apeldoornse tex tielfabrikant, die 4 bekende wande laars had uitgenodigd gisteren een mars van dertig km. op de door zijn firma vervaardigde aokken tc lopen, is een succes voor hem geworden, want geen van de sokken» vertoonde enige slijtage, toen na een flinke mars over dc Veluwc de vier wande laars in Apeldoorn terugkwamen. Gedurende hun gehele tocht waien de Apeldoorners gecontroleerd door een notaris, die met twee getuigen in een volgauto dc verrichtingen van dc sokken controleerden. Slechts een van de acht candidaten vertoonde een heel klein gaatje en dat was veroorzaakt, doordat de dra ger in een scherp stukje kiezel ge trapt had, dus dat werd niet als slij tage aangerekend. In Apeldoorn wachtte, de helden op sokken een enthousiaste ontvangst van de burgerij, die met duizenden uitgestroomd was, om de toestand van de sokken met eigen ogen te be zichtigen. Zo zij grote gaten verwacht had den, werd het een gruwelijke teleur stelling en de notaris kon aan de fabrikant het authentieke bewys van de deugdelijkheid van zijn product ter hand stellen. Een 14-jarig Ambonnees meisje, Agnes B. L. te Assen, dat pas kon fietsen, yiel Zaterdagmiddag met haar fiets voor de wielen van een tankauto met aanhangwagen en werd vrijwel op slag gedood. - Terwijl zij geheel rechts van dc weg fietste werd het 10-jarige meisje G. te Weert door een auto gegrepen. Zij werd meegesleurd, waarna dc auto tegen een bruggetje botste cn even later omsloeg. Het meisje over leed ter plaatse. De chauffeur is in arrest gesteld. Een krasse muzikant is de 93-ja- rige J. Bagger uit Geleen. die giste ren zijn 80-jarig lidmaatschap van dc harmonie vierde. Door de koningin onderscheiden met de gouden me daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, werd hij gehuldigd met een concert van de harmonieën van Geleen, Puth, Munstergeleen cn Schimmen. De kinderpolitie van Amsterdam is sinds Dinsdag j.l. op zoek naar een 4-jarig knaapje, dat sindsdien ver mist wordt. Door gasverstikking is Vrijdag een 33-jarige vrouw uit Amsterdam om het leven gekomen. De vrouw kwam tijdens werkzaamheden in de keuken te vallen cn trok de gas slang uit het gastoestcl, waardoor het gas de keuken instroomde. Arnhem verkocht een kasteel ruïne Zaterdag voor de prjjs van f 11aan een stichting, die meer lasten dan baten van dit kasteel, de „Batenburg", zal hebben, maar die het gedeeltelijk wil laten restaure ren. De oude Zeedijk bij Herkingcn zal de komende week worden afge graven. De grond zal voor het her stel van de Rossenisse-polder ge bruikt worden. De Wageningse studenten zün Zaterdag j.l. op waardige wijze be gonnen met de viering van hun 15e lustrum. De oudste Hilversumse inwoon ster, die in Febr. j.l. de leeftijd van 101 jaar bereikte, Aaltje Verschoor, is Zaterdag overleden. De oudste inwoner is thans geworden een 98- jarige. ALPHEN AAN DEN RIJN Op het terrein van de Alphense Ruiters aan de Verlengde Aarkade zijn Zaterdag de gehele dag wedstrij den gehouden door een aantal lan delijke rij verenigingen uit het Streek- verband Gouda. Zowel in de voormiddag als in de namiddag werd er met veel animo deelgenomen aan deze wedstrijden. Des morgens betrof dit de dressuur- proeven en des middags de viertallen en springen. De uitslagen waren: Klasse N Dressuurproeven: 1. H. Paul Eendracht Ruiters met Walter 7,03 pnt.; 2. D. Ransink Bentruiters 6,53 pnt.; 3. D. Vergunst Boreftse Rui ters met Nelly 6,50 pnt.; 4. H. Sol Eendrachtruiters met Sjors 6,00 pnt.; 5. G. van Vliet Eendrachtruiters met Alfredo 0.30 pnt Klasse D: 1. E. C. van Schaick Alph. Ruiters met Jans 124 pnt.; 2. mej. N. Ruigrok Eendrachtruiters met Ajax 119Yi pnt.; 3. D. Vergunst Boreftse Ruiters met Nelly pnt.; 4. J. Visser Gouwe Ruiters met Han- nie IW/2 pnt.; W. Sol Eendrachtrui ters met Flip 118 pnt. Klasse L: 1. L. de Graaf Boreftse Ruiters met Desiree 123%; 2. PI. Koetsier Goudse Ruiters met Sjors 122 pnt. Viertallen: 1. Eendrachtruiters Ze venhuizen 81; 2. Boreftse Ruiters Bo degraven 77; 3. Gouwe Ruiters Wad- dinxveen 75Yi\ 4. Bentruiters Bent huizen 68. Springen: 1. H. Paul Eendrachtrui ters met Walther; 2. Jac. Visser Gou we Ruiters met Hannie; 3. mej. G. van Vliet Eendrachtruiters met Al fredo. Zonder Commando: 1. C. van Schaik Alph. Ruiters met Jans; 2. H. Vergeer Alph. Ruiters met Jella; 3. G. A. De Regt Alph. Ruiters met Harmuntha. Zaterdagmiddag hoorden twee jon gens aan de verlengde Aar kade een angstig hulpgeroep vanuit een der vrij diepe sloten langs de schietbaan aldaar. Al spoedig bemerkten zij, dat de zes-jarige Daan Visser uit de Le liestraat krampachtige pogingen deed om uit een diepe baggersloot te ko men. Met vereende krachten wisten de knapen hem er uit te trekken, waar- na hij zich naar huis spoedde. Geluk kig liep dit avontuur nog goed voor Daan af. Te water geraakt. De heer H, W. J. S. geraakte Zaterdagmorgen, doordat hij onwel werd, met zijn rij wiel in dc Aar. Omstanders wisten hem met enige moeite op het droge te brengen. Dr. J. v. Eek verleende geneeskundige bijstand. BODEGRAVEN Geboren: Jan Hendrik Anton, z van P. Zeeuw-Dobben; Johannes Pau- lus, z. van J. Pouw-Bontje; Johanna Theodora, d. van C. ten Brink-v. d. Wiel. Overleden: D. Fr. te Pas 73 j., echt- gen. van P. J. Heesterman. BOSKOOP AUTO MET KAAS IN HET WATER. Zaterdagavond geraakte een zwa re transportauto, geladen met kaas, toebehorend aan de expediteui Steen bergen uit Bodegraven, op het Goud se Rijpad te water. Het ongeluk vond plaats, doordat de motor van de auto op de helling van de tweede brug in het Goudse Rijpad afsloeg, waardoor de wagen terugrijdend, in de naast de weg gelegen sloot afgleed. De in zittenden zagen kans om uit de ca bine te komen, zodat zij er met een nat pak afkwamen. Een kraanwagen van de firma De J. uit Gouda was niet alleen bij mach te om het zware gevaarte op de weg te brengen. Eerst nadat een tweede kraanwagen uit Alphen a.-d Rijn hulp kwam bieden, mocht het gelukken de auto met kostbare inhoud op het droge te brengen. LEIDERDORP VOORTGEZETTE BRANDWEERWEDSTRIJDEN. Onder heel wat behaaglijker weers omstandigheden dan verleden week zijn Zaterdag de wedstrijden van de Z.-Hollandse Prov. Brandweerbond voortgezet. Ditmaal ging de strijd tussen 12 bedrijfsbrandweerploegen die uitkwamen in klasse HIa en 6 vrijwillige ploegen uitkomende in klasse IV, onder welke laatste Lei derdorp deelnam. Van de bedrijfs brandweerploegen kl. IHa werd win naar de Betondak fabr. v. bouwmat. te Arkel met 705 pnt. De laatste plaats was voor dc Heinekens Bier brouwerij Rotterdam met 61 pnt. Ini klasse IV was de uitslag: 1. Vrijw. Brandweer Leiderdorp met 663 pnt. verg. zilv. med. 2. Bedr. Brandweer v. Nel-Ie, Rot terdam 596 pnt. 3. Vrijw. Erandweer Noordwijker- hout 594 pnt. 4. Vrijw. Brandweer Warmond 535 pnt. 5. Vrijw. Brandweer Klaaswaal II 515 pnt. Vrijw. Brandweer Klaaswaal I 476 pnt. De jury bestond uit de heren G. Flux, brandw.comm. te Hillegom; H. Becu, hoofd br.wacht te Den Haag; B. Klaassen Br.meester te Leiden; J. W. Treuren, hoofd br.wacht te Lei den en W. Jansen onder-comm. te Voorburg. BEZOEK VAN DE BéLIARD SPORTINGCLUB AAN LEIDERDORP. Het bezoek van de Belgische sport club zal ongetwijfeld een aangename herinnering levendig houden. Na een zeer gastvrije ontvangst ten gemeen tehuize, waar de burgemeester zich als een goed gastheer liet kennen, werd een bezoek gebracht aan de kunstpottenbakkerij van» de heer Zaalberg. De gasten toonden zich zeer enthousiast over het getoonde. Des middags hield de Gymn.ver. Sparta een zeer geslaagde demonstratie. Om half vier volgde de kamp tussen de Belgen en RCL. Ter ere van de gas ten werden qc beide volksliederen gespeeld. De strijd eindigde in een verdiende overwinning van de Bel gen. Zij vertoonden een zeer goed vlottend spel en waren de Leiderdor pers over alle linies de baas. In de eerste helft scoorden zij uit een cor ner het eerste doelpunt. De tweede helft was twee min. oud toen de linksbinnen der gasten met een ver hard schot er 20 van maakte. In deze stand kwam geen verandering meer. LEIMUIDEN Met ingang van 1 Juni is tot on derwijzer aan de St. Jansschool be noemd de heer J. v. Eynden thans onderwijzer aan de R.K. school tc Klazinaveen. NIEUWKOOP Ondertrouwd: W. P. de Groot 30 j., te Zevenhoven, en A. W. Ver geer 25 j.; W. van der Voorn 26 j en G. C. van Veen 24 j., te Ter Aar: 1'. Kranenburg 25 j. en G. H. Hol 23 j., te Bodegraven. Getrouwd: A. van der Spek 27 j., te Moerkapelle, cn B. C. Verduijn 23 jaar. Overleden: Picter Molenaar 15 j. NIEUWVEEN Nic. Boys. Met niet minder dan 73 werd Boskoop gisteren onder do voet gelopen, in een aan Boyszijde schitterend gespeelde wedstrijd. Het plaatsen en positiespel was prima verzorgd en de talrijke aanvallen werden op de juiste wijze afgewerkt. Binnen 5 min. was de stand al 3—0 in het voordeel van Nic. B. Handig wist midvoor Loef van 'n fout in on ze verdediging te profiteren en Ba der onhoudbaar te passeren. Nadat P. Lenting de stand nog op 41 bracht is 't rusten geblazen. Direct na de hervatting trokken de Boys weer ten aanval. Uit zo':, aan val kreeg G. Spring in 't veld de bal afgemeten van de linksbuiten aan gegeven en wist onhoudbaar de stand op 51 te brengen. In zeer hoog tempo werd de stand opgevoerd tot 61. Hierna werd wederom een fout in onze achterhoede afgestraft (62) Bij 'n fraai scoringskans werd P. Lenting in 't beruchte gebied ge vloerd hetgeen de zeer goed leidende scheidsrechter niet ontging. Hij vol trok 't vonnis zelf op de juiste wijze (7—2). Nadat Boskoop ook 'n penal ty benut had wegens hands van een onzer achterspelers kwam 't einde. De verdere uitslagen van de le klas GVB waren NieuwerkerkUnio 11, (Unlo kampioen) Groot Ammers— Groeneweg 30; BergambachtBo degraven 6—3; Gouderak—WSE 2—2 ROELOFARENDSVEEN Besluit viering „100 Jaar Kromstaf" Nadat ook in Roelofarendsveen kerkelijk met enige luister Honderd Jaar Kromstaf was gevierd, had Zondagavond in de Pancratiuszaal nog een buitenkerkelijke viering plaats o.l.v. kapelaan Sikking. Door leden van de jongens- en meisjescongregatie was het zeer toe passelijke toneelstuk „De grote vijf" door Ben Heuer ingestudeerd. Dit stuk is als het ware een lezing uit het boek der kerkgeschiedenis, waar in verschillende bekende persoon lijkheden uit onze kerkelijke geschie denis naar voren werden gebracht en tot leven geroepen. In het eerste bedrijf zien wij dat Luther Willibrordus van zijn troon verdringt en plaats neemt op de puinhopen van het kerkelijk gezag. Dan komt „vrouwe historia" die het puibliek meeneemt door de jaren van de kerkgeschiedenis. Hierbij worden op het toneel de verschillende eigen schappen voorgesteld zoals 1. stand vastigheid, 2. wijsheid, 3. offervaar digheid, 4. dapperheid, 5. liefde welke tesamen,, De grote vijf" uitmaken. In het tweede bedrijf wordt de ge schiedenis zelf weergegeven, waarin de tegenstand tegen het katholicisme wordt aangetoond. Ook de jaren '40—'45 worden in herinnering ge bracht, waarbij de toen heersende vijand door de kracht van het bis schoppelijk gezag, welke als wapen de -kromstaf draagt, in bedwang werd gehouden. Het slottoneel was een hulde aan de Nederlandse Bisschoppen. Op werkelijk bekwame wijze heb ben de tonelisten zich van hun taak gekweten. De muzikale omlijsting van J. van der Meer was voor treffelijk. Decors door H. Hoogen- boom, alsmede grime door J. Pouw, waren goed verzorgd. Morgen, Dinsdag 19 Mei, zal de moeder-overste van het St. Jacobus- gesticht te Roelofarendsveen haar gouden kloosterfeest vieren. Moeder Margaretha is nog niet lang in Roelofarendsveen, want zij kwam pas op 28 Dec. 1951. In de korte tijd sindsdien heeft zij zich echter zowel bij de Zusters als bij de inwonende ouden van dagen zeer bemind weten te maken. Moeder Margaretha werd op 13 Juli 1883 te Raamsdonkveer (N.B.) geboren. Op 19 Mei 1903 deed zij in het Moederhuis van J.M.J. te Den Bosch haar intrede en werd in 1907 geprofest. Na 1 jaar verblijf in het klooster Wittenburg te Amsterdam heeft zij 31 jaar lang het onderwijs gediend aan de school, verbonden aan het St. Maria-gestieht aan de Zwarte Paardenstraat te Rotterdam. Hier heetf zij zich vooral ook verdienstelijk gemaakt voor de in Rotterdam wer kende dienstmeisjes, die elders haar ouderlijk huis hadden. In 1939 volgde haar benoeming tot overste van Marienbosch te Nijmegen, waar zij de verschrikkingen van de oorlog en bombardementen medemaakte. 1945 werd zij moeder overste van Moederhuis te 's Hertogenbosch, waarna zij op 28 Dec. 1951 overste werd van het St. Jacobus-gesticht te Roelofarendsveen. Dinsdagmorgen wordt te 7.30 uur de H. Mis tot haar intentie opgedra gen, waarbij alle leerlingen van de meisjesschool tegenwoordig zullen zijn. Woensdagmorgen zullen de kleuterschool cn 's middags de meis jes-leerschool op enige feestelijke wijze het gouden feest van de over ste vieren. Op 3e Pinksterdag wordt het feest in het huis gevierd en op 4 Juni voor de familie. JUBILEUM DRAGERS VERENIGING ST. JACOBUS. Vorige week hebben wij reeds zeer uitvoerig melding gemaakt van •het feit, dat de dragersvereniging „St. Jacobus" haar 25-jarig bestaan ging vieren. Zondagmorgen werd deze dag be gonnen met een algemene H. Com munie, waarna de Hoogmis voor le vende en overleden leden werd op gedragen. Na de Hoogmis kwamen de leden ten huize van de voorzit ter, de heer J. v. d. Meer Azn., bij een voor een meer feestelijke her denking. Van de opzichters waren hierbij ook aanwezig de heren E. Koek en M. van Rijn alsook de heer D. Elstgeest, welke wij vorige week abuisievelijk niet als oprichter ge noemd hebben. Natuurlijk kwam ook pastoor Schoenmaker zyn ge lukwensen aanbieden, alsmede pater Van Dijk en de koster J. van Schie. Ook verschillende parochianen toon den hun medeleven. Van de pas op gerichte zustervereniging „Pro Deo" was een bloemstuk binnengekomen, terwijl ook het bestuur ter receptie kwam. Bij de hierbij gehouden we derzijdse toespraken toonde de jubi lerende vereniging haar vriendschap door 100.te schenken aan de nieuwe dragersvereniging. Voorz. J. v. d. Meer Azn. sprak 'n dankwoord en betrok hierin vooral de oprichters en zuster Maria van het St. Jacobus-gesticht voor haar goede zorgen steeds voor do vereni ging gedaan. OOK IN DE PAROCHIE MARIA PRESENTATIE THANS EEN DRAGERSVERENIGING Sinds de oprichting van de paro chie Maria Presentatie, werd het als een gemis aangevoeld, niet te kun nen beschikken over een eigen dra gersvereniging. Thans heeft men ook hier tot op richting van een dragersvereniging besloten, welke de naam zal dragen van ,.Pro Deo''. Een zeer toepasse- weer (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MORGEN OPKLAREND. Aanvankelijk regen, of on weersbuien, daarna opklarend. Overwegend matige wind, aan vankelijk tussen Oost en Zuid, later tussen Zuid en West. Mor gen overdag minder warm dan vandaag. 19 Mei: zon op 4 41 en onder 20.33; maan op 10.28 en onder 1.15 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: weer max. temp. HELSINKI geheel bcw. 17 C. STOCKHOLM licht bew. 21 OSLO onbewolkt 15 KOiFENHAGEN onbewolkt 17 AMSTERDAM zwaar bew. 19 EDINBURGH half bew. 17 LONDEN mist 18 LUXEMBURG licht bew. 20 PARUS onweer 24 BORDEAUX regen 25 GRENOBLE half bew. 26 NICE onbewolkt 20 GENEVE half bew. 28 ZURICH nevel 29 BERLUN nevel 28 FRANKFORT onbewolkt 26 MUNCHEN licht bew. 28 WENEN licht bew. 28 INNSBRUCK onbewolkt 31 lijke naam, als men bedenkt, dat ook de leden van deze vereniging voor zichzelf geen enkele vergoeding in ontvangst willen nemen. Echter is het begrijpelijk, dat de vereniging zelf niet geheel zonder middelen kan, want er is nog veel nodig voor het aanschaffen van passende rouw kleding e.a. Dat de parochianen met de nieuwe instelling sympathiseren, bleek Zaterdag bij de huis aan huis collecte, welke een mooi resultaat opleverde. Vermelden wij nog dat het be stuur bestaat uit de heren L. A. v. d- Meer, voorz.; M. van Klink, secr., en Joh. van Beek, penn. Jaarvergadering Treffers. Zater dagavond kon voorz. L. M. v. Berkel vrij veel belangstellenden welkom heten op de jaarvergadering van de tafeltennisver. „Treffers" welke in de Pancratiuszaal werd gehouden. Na lezing der notulen en bespreking bekerpost, welke noodzakelijk een veel grotere omvang dient te verkrij gen, volgde met enkele toepasselijke woorden installatie van het nieuwe bestuurslid, de Keer A. Straver, wel ke destijds als juniorenleider was aangezocht. Bij de bestuursverkie zing werd allereerst een hartelijk woord van afscheid gesprokén tot de scheidende penningm. M. Heemskerk die als eerste der vereniging tot ere lid werd benoemd. Met grote meer derheid van stemmen zag Jos v. d. Meer zich hierna tot penningm. ge kozen. Bij de bespreking aardbeien- tournooi deelde voorz. mede, dat dit tournooi dit jaar veel groter van op zet zal zijn en hiervoor ruim 1700 uitnodigingen zijn verzonden. Een dringend beroep deed voorz. derhal ve op de leden om allen zoveel mo gelijk bij de organisatie en werk zaamheden van 1 et tournooi behulp zaam te zyn. Tot tafelcommissarissen werden benoemd C. Rodewijk, S. van Ruiten en C. v. d. Meer. Vanaf Juni tot half Augustus zal Treffers zijn gesloten seizoen hebben en zullen er geen wedstrijden worden gespeeld. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Diploma-uitreiking 18-jarigen-cur- sus. Met een gezellige avond voor ouders en cursisten is Zaterdag de cursus voor 18-jarigen besloten. Pas toor v. Leeuwen» sprak zün grote te vredenheid uit over de belangstelling van de cursisten, die vaak oorzaak was, dat het godsdienstuurtje uit groeide tot een hele avond. Hy hoop te, dat de op de cursus verkregen kennis door hen zou worden uitge dragen en benadrukte nog eens extra het doel van deze cursus. Aan 25 cur sisten reikte hij vervolgens het diplo ma uit. De heer P. v. d. Geer sprak een woord van dank voor hetgeen de pastoor voor de 18-jarigen had gedaan en liet dit vergezeld gaara van het boekwerkje „Innerlyk leven" van W. Grossouw cn sigaren. Hiermede was het officiële gedeel te afgewerkt en werd in een genoeg lijk onderonsje de avond verder door gebracht. Reoaratiei50*t in de nabijheid. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 18 Mei. Vee. Aanvoer 1780 stuks, waarvan 1106 vette koeien en 674 varkens. Prijzen: vette koeien 2.84—3.—, 2.70—2.80, 2.202.40, varkens 1.87, 1.85 en 1.82 per kg. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, pryzen onveran derd prima's boven notering; varkens aanvoer iets korter, handel redelyk, pryzen iets hoger, enkele zware exem plaren boven notering.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2