Minister Staf houdt Juin de hand boven het hoofd Per helicoptère naar Brussel Nieuwe vliegtuigen voor Nederlandse luchtmacht Arie Biever arriveerde op Schiphol VRIJDAG 8 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Nederland en de Europese verdediging Minister Staf heeft gistermiddag: nog eens bevestigd, dat op de NATO- conferentie te Parijs aan het nieuwe Nederlandse legerplan de volledige goedkeurig is gehecht. Tevens is daar, zoals bekend, goed keuring gehecht aan de overeen komst over de infrastructuur der W. Europese verdediging. Dit houdt in dat in drie jaren een bedrag van 250 millioen pond zal worden be steed. Niet opgelost is echter nog het probleem der lastenverdeling. Hier is het, zoals de minister het uitdruk te, een kwestie van loven en bieden geworden. Voorlopig zal echter een aantal objecten worden uitgevoerd. Men weet, dat de territoriale ver dediging de verantwoordelijkheid van ieder land afzonderlijk is, maar dit houdt niet in, dat er geen onder ling contact kan zijn. In wezen moet die er wel zijn, want in tijd van oor log kan de opperbevelhebber der strijdkrachten van Navo aanwijzi- gingen geven aan de nationale terri toriale bevelhebbers en de urgentie van voortdurend overleg spreekt hierdoor wel zeer duidelijk. „Men is" aldus de minister „dan thans ook aan het praten over coördinatie van de teritoriale verdedigingen". De paraatheid van de territoriale troepen is, wat Nederland betreft, nog het grote punt. In de Verenigde Staten heeft men, zo zeide de minis ter, echter wel begrip voor onze be langen in deze en de territoriale troepen hebben reeds kunnen profi teren van leveranties uit de V.S. Komende op het probleem der in ternationale bevelvoering; en speciaal op de persoon van de Franse maar schalk Juin, die genoemd is als op- Super-weeldebelasting volgende week vervallen Van bevoegde zijde verneemt het N. v. d. D., dat het in de bedoeling van de regering ligt te bevorderen, dat de afschaffing der super-weeldebe lasting van 30 procent, waartoe ook de Eerste Kamer gisteren heeft be sloten, reeds in het midden van de volgende week een feit zal worden. Daardoor zal zo spoedig mogelijk een einde komen aan de kopersstaking t.a.v. de ruim 250 artikelen, die in prijs zullen kunnen dalen. Getroffen middenstand Lagere ambtenaren slecht Geïnformeerd Binnenkort handleiding Gisteren heeft de Commissie voor de Watersnood in de Tweede Ka mer een verslag uitgebracht over haar werkzaamheden, speciaal wat betreft besprekingen, die gevoerd zijn in het belang van de getroffen middenstand. Aanleiding tot deze bespreking was geweest de onrust, die bij véle ge troffen middenstanders heerst. Men twijfelt er wel niet aan, óf de scha de uitgekeerd wordt, doch wel over de wijze, waarop en het tijdstip wan neer een bevredigende oplossing zal worden bekend gemaakt en uitge voerd De diverse ministeries, die bij de söhade-regeling betrokken zijn, ver lenen wel alle mogelijke medewer king, doon men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat er een ge brek aan coördinatie bestaat. Daar op verschil ende plaatsen zelfs de schade nog niet eens is opgenomen, heeft de commissie zich tot de staatssecretaris van Economische Za ken gewend, die speciaal de belan gen van de middenstand behartigt, en met hem gepcogd een dreigende impasse te voorkomen. De staatsecretaris had tijdens dit onderhoud blijk gegeven van ver wondering, daar hij meende, dat de coördinatie wel voldeed aan de eisen. De moeilijkheden, die men hem schilderde waren hem niet be ker d. De commissie had hierop geant woord, da' het wachter op een de finitieve watersnood wet voor vele middenstanders ruïneus zou zijn en drongen bij de staatssecretaris op in terdepartementaal overleg aan. De staatssecretaris achtte dit niet wenselijk en meende dat persoonlijk '.verleg in vele gevallen beter re sultaat zou kunnen afwerpen. Hierna had de commissie hem erige feiten voorgelegd van ambte naren in het rampgebied, die in het geheel niet op de hoogte waren van bestaande maatregelen, zodat ver zoeken van getroffenen door hen werden afgewezen, terwii1 in hun moeilijkheden dikwijls wettelijk reeds voorzien was. Wanneer de midden stander hier strandt, weet hij niet meer tot welk orgaan hii zich wen den moet. Dc commissie kwam tot de conclusie, dat het aan de top wel klopte met de schade-regeling, doch dat er ergens een hiaat was. waar door aan de voet van de organisatie niet rationeel gewerkt kan worden. De staatssecretaris had hierop ver klaard, dat hij wellicht een korte overzichtelijke handleiding het licht zou doer zien, waarin voor de mid denstander een duidelijk overzicht gegeven zal worden welk» bepalin gen er uitgevaardigd zijn en hoe deze toegepast kunnen worden Tevens deelde de staatssecretaris mede, dat van de zijde der rege ring met het Rampenfonds contact was opgenonvr. oveT he: vraagstuk van de materiële schade. perbevelhebber van de strijdkrach ten in de centrale Europese sector, gaf de minister als zijn mening, dat hij het zou toejuichen dat Juin in zijn eventuele toekomstige functie tevens opperbevelhebber zou blijven van de landstrijdkrachten in de cen trale sector. Dit voorkomt een uitbreiding der hoofdkwartieren en daaraan ver bonden staven. Mocht men toch overgaan tot de benoeming van twee afzonderlijke bevelhebbers (een van alle strijdkrachten en een van de landstrijdkrachten) dan zag de mi nister riet *"~arne twee Fransen op deze posten, maar zou hij de voor keur geven aan een Fransman en een bevelhebber van een ander Navo land. Overigens was hij er in genen de le bevreesd voor, dat maarschalk Juin te veel een eigen conceptie zou volgen. Integendeel was hij overtuigd, dat Juin een open oog heeft voor de Ne derlandse omstandigheden. „Hij is een zeer openhartig en op recht man en dit geeft veel vertrou wen", aldus minister Staf. Wel achtte hij het juist, dat Juin eventueel afstand zou doen van ge honoreerde Franse militaire functies. Telefoon automatisch Gedupeerde stationhouders Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der W'eijden, heeft aan de minister van verkeer en waterstaat de volgende vragen schriftelijk ge steld: 1. Is het de minister bekend, dat door de automatisering der telefoon districten verschillende stationhou ders in ernstige financiële moeilijk heden komen te verkeren? 2. Acht de minister het in over eenstemming met de rechtvaardig heid, dat, met terzijdestelling van contracten tussen de stationhouders en de PTT, stationhouders in vele gevallen meer dan de helft van hun inkomsten zich zien ontvallen zon der compensatie? 3 Is de minister bereid naar ge noemde omstandigheden een onder zoek te laten instellen en de gedu peerde stationhouders in een of an dere vorm schadeloosstelling te ver schaffen? 824 CANADESE JEEPS VOOR NEDERLAND. Canada zal 824 gereviseerde jeeps uit de laatste oorlog naar Nederland sturen binnen het kader van zijn hulpverleningsprogramma ad 324 millioen dollar aan Europese bond genoten. De eerste zending is reeds onderweg: de laatste zending zal 18 Mei verscheept worden. Maak Uw bloed zuiver met Kruschen Salts. En voorkom zo Rheumatische Pijnen. De bloedzuiverende orgaren tot jeugdige, krachtige werking crengen, het bloed vrij maken van pijnver- wekkende onzuiverheden, die zich anders vastzetten in spieren en ge wrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een regelmatig gebruik van Kruschen; daarmee bevrijd ge Uzelf van de jammer en de chagrij nige pijnen die U leven maken tot ■een last. Koop vandaag Kruschen bij uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. (Advertentie) KARDINAAL VAN ROEY OOK NAAR ACADEMISCHE ZITTING. De plechtige academische zitting, op 18 Mei a.s. in „De Vereniging" te Nijmegen ter viering van Honderd Jaar Kromstaf" zal niet alleen een universitair karakter dragen. Kardi naal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen, Pauselijk Legaat bij de viering van deze feesten in Neder land, zal 18 Mei a.s. ook Nijmegen bezoeken en de academische zitting bijwonen. Aan de ingang der stad nabij de Waalbrug zal de prelaat worden begroet door de deken van Nijmegen, drs C. van Dijck, en de burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx. In de morgen van 18 Mei zullen mgr. W. P. A. M. Mutsaers, Bisschop van Den Bosch, in de Carmelkerk aan de Doddendaal en mgr. A. Al- bers O. Carm. in de Christus-Koning kerk een pontificale H. Mis celebre- GOEDKOOP REIZEN IN ENGELAND VOOR BUITENLANDSE TOERISTEN. Reizigers van het vasteland van Europa die in het kroningsjaar 1953 Engeland willen bezoeken, kunnen in hun eigen land vóór het aanvaar den van hun reis een abonnement kopen, waarmee zij gedurende negen dagen een onbeperkt aantal reizen op het net van dt Britse spoorwegen kunnen maken. De prijs van deze toeristen-abonnementen bedraagt 135.voor de le klasse en 90.— voor de 3e klasse. Deze kosten kun nen in Nederlands geld worden vol daan. Een tweede tarieffaciliteit bij gele genheid van het kroningsjaar bieden de Britse spoorwegen door bezoe kers van het vasteland in de gelegen heid te stellen in hun eigen geld soort „kilometers" te kopen. 500 En gelse mijlen (ongeveer 800 kilome ter) reizen kosten het equivalent van 6 pond sterling voor de le en 4 pond sterling voor de 3e klasse. Voor kin deren betaalt men half geld. Het „ki lometertegoed" dat men koopt, kan niet alleen voor het aanschaffen van plaatsbewijzen, doch ook voor het reserveren van zit- en slaapplaatsen worden gebruikt. Deze abonnementen zijn verkrijg baar bij reisbureaux. ONDER-DIRECTEUR WILCO WEER IN VRIJHEID De felle brand, die destijds een ge deelte van de Wilco Conservenfa- brleken N.V. in Warffum verwoestte houdt de gemoederen nog steeds in beweging. Naar aanleiding van deze brand werd de te Assen wonende onder-directeur, de heer W. H. J. W. gearresteerd, doch krachtens een be slissing van het gerechtshof te Leeuwarden weer in vryheid gesteld, Naarmate het onderzoek vorderde bleken er wederom verdenkingen te gen de onder-directeur te rijzen, want enige weken geleden werd hij voor de tweede maal in hechtenis ge nomen. Bij de beschikking van het Leeuwarder gerechtshof is de heer W. gisteren wederom in vrijheid ge steld MEDISCH LEIDER ONDERSCHEIDEN Tot gistermiddag is in het Natio nale Rampenfonds een bedrag van 110,9 millioen bijeengebracht. Dit is ten opzichte van Woensdag weer een vooruitgang van twee ton. DE ZOMERDIENSTREGELING IN INTERNATIONALE SPOORWERKEN Enige D-treinen rijden reeds op 16 Mei in de nieuwe dienstregeling. In de zomerdienstregeling, die op 17 Mei a.s wordt ingevoerd, zullen o.m. de Nederland verlatende D-trei nen 108 AmsterdamArnhemEm merik en verder, 171 Hoek van Hol landUtrechtBentheim' en verder en 252 (thans 254) Hoek van Hol landEindhovenKaldenkirchen en verder, belangrijk vroeger rijden dan in de huidige dienstregeling. Om de overschakeling van de winter- op de zomerdienst zo goed mogelijk te bewerkstelligen, zullen de genoemde drie treinen reeds op de avond van Zaterdag 16 Mei 1953 in de nieuwe, sterk ver vroegde dienstregeling rijden, opdat de reizigers, die van deze treinen gebruik maken, zoveel mogelijk de nieuwe aansluitingen in het buiten land zullen halen. Ook de boottrein 42 Hoek van HollandRotterdam Amsterdam, die aansluit op de dag boot uit Harwich, zal op 16 Mei reeds vroeger rijden. Op alle stations, j N.S.-inlichtingenkantoren kunnen hierover nadere inlichtingen worden verstrekt Ook in de andere verbin dingen met het buitenland zullen wijzigingen komen. De brand te Rotterdam Personeel gedeeltelijk weer aan het werk Naar aanleiding van de brand, die Zondag jl. heeft gewoed in het bedrijf van de Verenigae Industrieën Rot terdam aan de Oudedijk, wordt ver nomen, dat Maandag a.s. zal wor den begonnen het verwoeste gedeelte te slopen. Voorloopip zal de fabrica ge van lampen en tricotages in dc gering besonadigde nieuwbouw aan vangen. De benodigde machines zijn reeds of worden zo spoedig mogelijk besteld. Het ligt in de bedoeling van de directie op hetzelfde terrein een nieuw bouwwerk op te trekken. Bij dc V.I.R. werken ruim 500 arbeiders, van wie vele meisjes. Er zijn reeds weer 200 in het bedrijf ingeschakeld en de overigen, die hun plaats in de fabrieken weer in zullen nemen genieten thans een wachtgeld -'an honderd procent. Het bedrijf werkte voor vijftig pro cent voor de export, zo deelde men ons verder nog mede deze zal zo spoedig mogelijk weer opgebouwd worden. Het verzekerd bedrag van het be drijf bedraagt volgens de directie rond tien millioen gulden en de schade zou tachtig a vijfentachtig procent van het verzekerd bedrag bedragen. Twee maal per dag De eerste geregelde helicoptère- verbinding ter wereld voor passa giersvervoer zal begin September ge opend worden tussen Rotterdam en Brussel. De toestellen, welki zeven personen kunnen vervoeren, zullen eventueel ook Antwerpen aandoen. Er zullen dagelijks twee vluchten tussen Brussel en Rotterdam ge maakt worden, welke zeventig mi nuten in beslag zullen nemen. Het begin- en eindpunt van Brus sel zal het oude station „Alles Verte' zijn, dat niet meer gebruikt wordt aldus vervolgt „Trouw". Van datzelf de station vertrok ruim een eeuw ge leden de eerste Europese trein. Alle vliegtuigen zullen op verzoek landen op 't Brusselse vliegveld Melsbroeck. In Rotterdam zullen dc helicoptères landen bij de Rottekadc. Op 18 Mei de Rotterdamse Op bouwdag krijgt de Maasstad dc primeur. Bij wijze van proef zullen dan twee Belgische helicoptères lan den. In de in de Philips Schouwburg te Eindhoven gehouden bijeenkomst ter viering van het 25-jarig bestaan van de bedrijfsgeneeskunde bij dc N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, alsmede ter viering van de officiële opening van de nieuwe polikliniek Philips Gezondheidscentrum, heeft de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de heer J. G. Suurhoff meegedeeld, dat het II. M .de Koningin heeft behaagd Dr. C. G. E. Burger, het hoofd van de Medische Afdeling van Philips) te benoemen tot Ridder in dc Orde van de Nederlandscs Leeuw. Minister Suurhoff (rechts) overhandigt Dr. Burger de versierselen van de Ridderorde \an dc Nederlandse Leeuw. Medio 1956 zal Nederland, de be schikking krijgen over Engelse De Hawker Hunter jachtvliegtuigen, die de zo langzamerhand verouderde Me teors zullen opvolgen, zo heeft gis termiddag de minister van Oorlog en Marine verklaard. Zoals bekend is op de laatste Nato-conferentie, te Pa rijs besloten, dat België, Frankrijk, Engeland, Amerika en Nederland dit toestel als standaard „interceptor" zullen krijgen toegewezen, onder het off-shore contract. Evenals dit bij de Meteors het ge val was zullerr voor dc Belgische en Nederlandse toestellen de Belgen de motor en enkele andere onoerdelen bouwen, terwijl in ons land de' fu selage zal worden vervaardigd en de assemblage zal geschieden. De s^riebouw van Meteors loopt eind van het jaar af en tot 1956 zul len deze toestellen dus dc leemte in de aanvoer moeten overbruggen. Dc marineluchtvaartdienst krijgt aan het eind van het jaar de bc.chikking over Avengers, als opvolger van de Fireflies. Dit Amerikaanse toestel is bestemd voor verkenning en voor duikbootvernictiging en zul evenals de Fireflies van vliegdekschepen kunnen opereren. Op het vlicgdck van dc Karei Doorman zullen voor de Avenger enkele beperkte voorziening nodig zijn. De Avenger is een eenmo- torig toestel met Pratt and Whitney Double Wasp-motoren. De bewape ning bestaat uit twee 20 mm. kanon non daarnaast torpedo's, dieptebom men of bommen. Voorts is aan de buik van het toestel een speciale ra darkoepel voor dc opsporing ge bouwd. Dc Harpoons van de M.L.D. zullen in het begin van het volgend jaar op gevolgd worden door dc Amerikaan se Neptune, een twee-motorig toestel met Wright Cyclo-motoren. De bewa pening is in de loop der jaren nogal Na twee-en-half jaar weer herenigd De vlugge K.L.M.-mannen had den gisteren op Schiphol maar nau welijks tijd om de trap voor het vliegtuig, dat uit het Verre Oosten aankwam, te rollen of de 30-jarige mevr. Biever stormde op de ge bruinde jongeman af, die onmiddel lijk nadat het vliegtuig stilstond voor de deur verscheen. Na ruim 2 y, jaar zagen deze man en vrouw el kaar eindelijk wetr en in deze tijd is er meer gebeurd dan een nor maal in zijn gehele leven meemaakt. Zoals geheel Nederland nu onder hand wel weet is Arie Biever de enige Nederlander, die in het ka der van de uitwisseling van gewonde krijgsgevangenen op Korea enkele weken geleden de vrijheid herkreeg en in Tokio heeft men niet geaarzeld dcCe militair zo spoedig mogelijk naar zijn vaderland terug te zen den. Het is een beetje moeilijk om al de verhalen, die zo'n opgewonden man vertelt, geheel op waarheid te toetsen, want de geschiedenis, die de Nederlandse oorlogscorrespon dent in Korea de vorige week over seinde, wijkt in details wel enigs zins af van hetgeen Arie gisteren op Schiphol vertelde. Dit betreft vooral de wijze, waarop de man gevangen werd genomen. Arie vertelde, dat hij op de beruch te Februari-middag alleen met een karabijn op een heuvel lag. Nadat hij eerst verscheidene tegenstan ders neergeschoten had, werd- hij plotsceling omrir.p door Qvnezen, die hem merkwaardig vriendelijk ontvingen. Zij omhelsden hem en voerden hem mee naar hun linies. Zeven doden per dag. De tijd, die hierna volgde, was uiterst slecht. Arie kwam in een convooi van 1500 krijgsgevangenen terecht waarvan er gemiddeld 7 per dag stierven van uitputting. Het eten en drinken was zeer gering en van minderwaardige kwaliteit, zodat vele gezonden na enkele dagen ern stig ziek werden. „Ze namen mij op een dag mee, vroegen mij of ik vrouw en kinde ren had en of ik van ze hield. Toen ik dat bevestigd had, stak een offi cier me zijn geweer in de rug en zei me, dat ik alles van mijn land vertel len moest, anders zou ik mijn fa milie niet meer terugzien. Vliegveld bij Woerden. Ik heb ze toen het een en ander verteld. Ze wisten namen van vlieg velden en van kazernes. Ik heb o.a. een vliegveld bij Woerden neerge legd en boerderijen in de buurt van Scheveningen aangewezen als kazerne Maar ik zal eerlijk zijn: Later ben ik van mijn kant wat gaan strooplikken. Als gevangene moest je met de be waking van het kamp goede vrien den blijven. Het leven werd toen heel wat prettiger. Daar kwam nog bij, dat de Chinezen, Nederlanders, Belgen en Engelser meer mochten, dan Amerikanen. Op een dag werden zes andere ge vangenen en ik opgeroepen, om ter keuring te verschijnen. We vertrouw den de zaak niet erg, ook niet toen ze ons zeiden, dat we naar huis zou den worden gestuurd. Maar het bleek toch waar te zijn. Twee dagen voor de uitwisseling kreeg ik flesjes le vertraan te slikken om wat op te knappen en dat heeft goed gehol pen ook". „Vertel je landgenoten dat wij hier in Noord-Korea 'n vredelievend volk zijn", was de vaarwelboodschap ge weest, toen Arie Biever werd terug gestuurd. Gewerkt is er in de kampen niet, wel werd er veel gedoceerd. „Ik heb heel veel van de politiek geleerd",vertelde Arie voorts. „Uiteraard veel van het communis me. Een enkeling onder de gevange nen is wel bekeerd, doch op de over grote meerderheid kregen de Chine zen met hun leerstellingen geen vat". Blijde thuiskomst. Een snelle auto heeft Arie Biever daarna met zijn vrouw en beide jor.-- ge dochtertjes van 4 en 3 jaar naar zijn woning in dc Wouwermanstraat in Den Haag gebracht, waar zijn fa milie en vrienden hem hartelijk ver welkomde aan de feestelijk versier de voordeur. Buren schoten toe om Arie le be groeten en de hand te drukken. Mevrouw Biever, die tijdens Arie's afwezigheid bij haar zuster had ge woond, had haar eigen huis weer be trokken en alles gereed gemaakt voor de terugkomst van haar man-, die van avond in de kring van gelukkige fa milie en vrienden op verhaal kan komen van de reis. Arie Biever is terug in zijn gezin en kan nu zijn avonturen vertellen en verhalen doen over alles wat hij heeft meegemaakt in al die lange maanden» welke hij zover van huis in krijgsgevangen schap doorbracht. De verwelkoming door vrouw en kinderen was allerhartelijkst.. eens gewijzigd in verband met de ta ken die het vliegtuig kreeg toegewe zen. Thans bestaat /ij uit twee 2d mm. kanonnen en voort kunnen naar ver kiezing 12 dieptebommen, 10 bom men van 500 Engelse ponden of twee torpedo's mee worden genomen. Ook de Neptune heeft een speciale radar koepel. De Neptune en Avenger zul len geleverd worden in het program ma der wederzijdse hulpverlening. Voorts krijgt de M.L.D. zeer bin nenkort de beschikking over do vier bestelde helicopters. Een z.g. „all-vc thcr fighter" is nog niet besteld, omdat deze modern ste jager nog niet op dc markt is. Wel z(jn er enige prototypes zoals b.v. de Engelse Javelin. NOG SLECHTS 75000 WERKLOZEN. In dc openbare jaarvergad ring van 't Protestants-Christelijk Werk geversverbond heeft dc staatssecre taris van Sociale Zaken, dr. A. A. v. Rhijn meegedeeld, dat het aantal werklozen per 1 Mei nog slechts 75.000 bedroeg. In één maand is dus het aantal werklozen met ruim 11.000 man teruggelopen. Vergeleken met de werkloosheid op 1 Mei 1052 is dit cijfer thans 46.00o lager. Carl Strassburger overleden Te Trellcborg in Zweden is gister ochtend op 53-jarige leeftijd de po pulaire Nederlandse circus-directeur Corl Straasburgcr tengevolge van een hartverlamming overleden. Dc heer Strassburgor zal worden begra ven te Hilversum, waar het circus zijn winterkwartier heeft. Zonder twijfel zal het heengaan van een van dc laatste volbloed cir cusdirecteuren niet alleen in dc ge hele circuswereld maar ook bij het circuspuibliek in Nederland ontroe ring teweegbrengen. Met de domine naar benedenI Dc domlné van Oudkarspel zou enige jongelui eens laten zien hoe n;Jo. zijn ciute kerktoren w.l was er daarom voerde hij de jongeman nen langs een v.-rmolmde trap naar het topje van de toren, waar dc ge hele omgeviug zich a.s ojil kleurig tapijt aan hen vertoonde. Het was werkelijk allemaal erg mooi, maar de verrukking over :'cze schoonheid verdween schielijk, toen het groepje belingste'lenden te za- men met de dominé tijdens de af daling door »rn vermolmde vloer zakte. Zij kwamen op een vijf me ter lager gelegen verdieping te recht en alhoewel het merendeel er goed af kwam, moest toch een hunner met een gebroken arm en gekneusde ledematen in he- zie kenhuis te Alkmaar worden opge nomen. Post voor dc naar Nederland terugkerende militairen van het Ne derlands detachement Verenigde Na ties, die op 3 Mei uit Korea zijn ver trokken, moet uiterlijk op 17 en 21 Mei in Nederland ter post worden bezorgd. Een binnenbrand in een maga zijn te Zutphen werd door de brand weer snel geblust. Een winkclmei je viel bij het verlaten van het pand in glasscherven, waardoor haar pols slagader werd doorgesneden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5