OPENING R IJ N S T R E E K Gouden huwelijksfeest Commandant der Rijkspoli tie binnenkort in het zilver Van Dries ten, schilder van 't echte Hollandse landschap Parijs wil geen hulp van de UNO VRIJDAG 8 MEI 1953 PF LETDSE COURANT EER5TE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN 16 MEI A.S. RIJKSSTRAATWEG IIOGE ZIJDE WEER VRIJ VOOR ALLE VERKEER Naar wij vernemen zal de ver- keersomlegging aan de Hoge Rtyn aijk, nodig voor de bouw van de tunnel van de Rijnbrug, op 16 Mei a.s. reeds weer zijn opgeheven. Dat zal dan een maand eerder zijn, dan aanvankelijk het plan was. Geslaagd jubileum-concert van „Kuphonie". Voor de jubileum uitvoering van het dubbelmannen- kwartet „Euphonic" bestond gister avond in het Nutsgebouw grote be langstelling, hetgeen door de wet houder van Onderwijs en Sociale Za ken de heer A. J. Dekker in zijn openingswoord dankbaar gememo reerd werd. Hioruit moge de jubile rende vereniging duidelijk geworden zijn, dat de zangliefhebbers het dub- belmannenkwartet een warm hart toedragen. Namens .,Bel Canto" werden bloe men aangeboden, evenals namens de R.K. Zangvereniging St. Bonifacius. Na deze plechtigheid werd een uitgebreid programma afgewerkt in samenwerking met „Bel Canto". ALKEMADE Geboren: Aloysius H. M. z. van J S. Kleijn cn J. M. v. d. Salm. Anthonius W. M. z van N. C. Bouw meester en W. M. C. Bocxe. Gerar- dus J. M. z. van G. Roos cn P A. Zoetendaal. Hemrica C. J. d. van L. G. H. Hoogenboom en Th. Spieren burg. Martinus z. van M. J. Vol- water en A. C Jansen. Ondertrouwd: J. N. Tulen en J M. van der Stelt. J. Th van Beu- sekom en J. S. van der Poel. Gehuwd: J. P. F. Schoonder- woerd en J. G. van Veen. G. W. van der Laan en P. C. Vrijburg. J. J. de Jong en G. P. Zoetendaal. Overleden: Geertruida H. Heems kerk wed. H. van der Hulst) 64 j. Lena M Kraaiikamp e, v. J. Aker boom) 62 j. Cornelis M. van der Ploeg 20 maanden. LEIMUIDEN Aanstaande Zondag wordt het gou. den huwelijksfeest gevierd van het echtpaar Andrics de Rijk cn Dlever- tjo de RijkZeldenthuis. De bruide gom afkomstig uit Noorden cn de bruid uit Vrouwenakker vestigden zich na hun huwelijk in een huisje in het Oosten, waar zij thans nog wonen, hoewel hun adres nu Dokter Slapcnseastraat 31 geworden is. De bruidegom verdiende de eerste jaren de kost voor zijn gezin als los arbei- dor en heeft daarna in ruim 20 ja ren ontelbare koekblikken van de fa. Beuk van een keurig omhulsel voorzien. In 1945 moest hij wegens zijn gezondheid zijn werkkring ver laten. Deze week konden beiden nog eens naar dc kerk om de H. Mis bij te wonen, die tot hun intentie werd op- ccdrogen. Do bruid Is 79 jaar en dc bruidegom 74. We wensen het gouden paar toe, dat zü Zondag temidden van hun kinderen en kleinkinderen een gezellige dag mogen hebben. TER AAR Aan besteding van 20 woningen. Gisteren had op het Gemeentehuis de aanbesteding plaats van 20 wo ningen. Er waren twee bestekken, een voor 8 woningen te Langeraar en een voor te samen 12 woningen te Papenveer en Aardam. Dc vol gende inschrijvingen kwamen bin nen, resp. voor Langeraar en Papen- veer-Aardam: C. J. v. Berkel, Lei- muiden 96.000,—, f 142.000,— H. C. Schutter. Noordon f 105.000, 140.000.fa. Stam cn Visser, NicuwkooD 104.132,—, 139.712,—; P. C. v. Willigen, Gouda 94.320,—, 132.200,Joh. Akerboom, Ter Aar 97.000,—, f 138.000,—; Gebr. Akerboom, Rijpwctering 92.000, 130.000.H. Heemskerk, Ter Aar f 130.200,C. Aartman, Nieuwveen 129.850,fa. van Wijk, Nieuwveen 88.900, f 124.800; Chr. Overdevest, Rijnsaterwoude 85.890,—, f 119.900,— Joh. West maas, Alphon a. d. Rijn 118.200,—; D. C. van Kints, Ter Aar 85.300—, f 118.600,—. ZOETERWOUDE (H. R.) Bescherming Bevolking. Gister avond werd er voor het gedeelte Ho ge Rijndijk een voorlichtingsavond gehouden betreffende de B.B. onder leiding van de burgemeester, die een korte inleiding hield over de nood zakelijkheid van de Bescherming Be volking, daarbij mededeelde, dat de gemeente Zoeterwoude in vier blok ken verdeeld is n.l. het Dorp, de Vrouwenweg, de Weipoort cn de Hoge Rijndijk. Dc heer Ros, de leider van de Kring Alphen a. d. Rijn, waaronder ook" Zoeterwoude met 21 andere ge meenten behoort, gaf hierna een dui delijke uiteenzetting van de organi satie en werkwijze van de B.B., waarna de film „Wij leven vrij" werd vertoond. Als propagandist voor dB.B. gaf de heer Stroo een uitvoerige uiteen zetting over wat ons te doen staat in geval van oorlog; hoe wij ons te gen luchtaanvallen moeten bescher men en hoe de bescherming bevol king werkt. Om tenolotte tc wijzen vooral op de plicht van naastenliefde om mede tc werken aan dc B.B. Van de gelegenheid tot voorlopige aan melding werd door 18 personen ge bruik gemaakt. Nadat nog verschillende vragen waren beantwoord werd met een film „Buurmans Buurman" de nood- zaal van de B.B. onderstreept. Geboren: Simon-, z. van M. Leune en H. G. op den Brouw; Martha Gi- lette Antoinette, d. van R. Th. Kai ser en M. C. Onderwater; Piet, z. van F J. Vis en T. H. Klijn H esse link; Jo hannes Leonardus, z. van J. G. Koek en G. C. van Meurs. Ondertrouwd: J. Groen 34 j. en M. C. van Veen 30 j.; L. P. Hillenaar 31 ,j. en H. J. Straathof 29 j.; H. H. van veen 34 j. en J. P. van der Drift 29 j. Overleden: G. A. Cocx 65 j., wed. van J. J. Grossat. van onze geheel verbouwde zaak in MEUBELEN, TAPIJTEN ETC. Woninginrichting P. I. COUVEE ALPHEN AAN DEN RIJN Hedenavond van 7-10 uur bezichtiging. Zaterdag 9 Mei begin verkoop. (Advertentie) Het gouden paar te Zevenhoven Voor MOEDER natuurlijk ItYLONS van PRONONCE (Advertentie) Jubileum te Roelofarendsveen Op 25 Mel as. zal de groepscom- land) en werkkamp te Bergensdorf. mandant der Rijkspolitie te Roelof-j In Mei 1945 werd hij hier door de arendsveen, opperwachtmeester P.Amerikanen en Engeslen bevrijd. In de Bil, zijn 25-jarlg ambtsjubileum Leiderdorp begon toen opnieuw de politieloopbaan, waarna hij in Juli 1946 overgeplaatst werd als groeps commandant naar de gemeente Al- kemadc en bevorderd werd tot op perwachtmeester. In deze groep, welke omvat de gemeenten Alke made, Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsaterwoude, werict hij thans met 15 man personeel. Vermelden wij nog dat de heer De Bil gedurende de bezettingstijd tot 5 maal toe is gear resteerd. Roelofarendsveen zal bij dit jubi leum zijn sympathie voor deze po litieman duidelijk laten blijken. vieren. Vanzelfsprekend zal dit jubileum met enige luister herdacht worden en ongetwijfeld zal „opper De Bil", zoals hij in de volksmond genoemd wordt, op deze dag wel enige lof en terecht toegezwaaid krijgen. Daar de jubiaris er de vo trkeur aan heeft gegeven om de dag zelf in fam.- kring door te brengen, zal er gele genheid zijn om de jubilaris te ko men feliciteren op de receptie welke Zaterdagmorgen 23 Mei in de Raad zaal wordt gehouden. De heer De Bil is geboren op 7 November 1907 te Nieuwerkerk (Z.) en heeft reeds een mooie staat van dienst achter de rug. Hij trad in 1927 in militaire dienst bij het wa pen der infanterie te Middelburg. Op 23 Mei 1928 ging hij vrijwillig over naar het wapen der mare chaussee. In 1934 trad de heer De zonder toestemming (van de marechaussee althans) In het huwe lijk, hetgeen tot gevolg had, ontslag bij het wapen. Hierop volgde aan stelling als gemeenteveldwachter in het stadje Tholen (Z.). Na November 1940 kwam de heer Dc Bil op ver zoek terug bij de marechaussee in de rang van wachtmeester, met stand plaats Bergen op Zoom. In 1941 werd hij bevorderd tot postcommandant te Haamstede. In 1942 volgde over plaatsing naar Oostburg (Z.) afde ling staf. Deze plaats werd hem noodlottig. In het voorjaar 1944 werd hij door de bezetter gearresteerd en overgebracht naar de strafgevange nis te Breda. Zijn gezin werd staats gevaarlijk verklaard en moest dc provincie Zeeland verlaten. Wegens gebrek aan bewijs werd hij uit dc Middenstandsver. „St. Maarten". In café Rodewijk kwam de mid denstandsver. ,St. Maarten" voor haar goed bezochte jaarvergadering bijeen. Secr. Th. v. d. Meer riep in zijn jaarverslag de gevoerde acties, gehouden vergaderingen en bijeen komsten in herinnering, o.a. oprich ting Vaandelfonds. Penningm. J. Klein kon in zün financieel verslag vermelden, dat het nadelig saldo van vorig jaar ad 65,38 was inge lopen tot een nadelig saldo van f 11.82. Bij de bestuursverkiezing zag Th. v. d. Meer zich in het bestuur herkozen, terwyl in de vacature Jac. v. d. Meer gekozen werd G. van Rui ten, welke met enkele hartelijke woorden door voorz. in het bestuur werd verwelkomd. Voor de tradi tionele bedevaart naar Heiloo op 9 Juni a.s. zullen de leden aan huis tot deelname worden aangespoord. Bii de mededelingen werd besproken het aan het Oranje-Comité gerichte verzoek om bij leverantie voor kin- dertractatie de plaatselijké midden stand in te schakelen, waarop goed gunstig was beschikt. üSBüaj-ar «sarias van diverse moeilijkheden. Door de Het echtpaar FrederiksGroen te Zevenhoven, dat deze week zijn gouden bruiloft vierde. bruikelijke zenuwen een hartig woordje meespreken. DOSR weet zich echter gesteund door een grote ge tal supporters, heeft het eigen ter reinvoordeel en staat één puntje ho ger geklasslficeerd op de ranglijst. Willen zij echter de kampioensvlag hijsen, dan dient er gezorgd te wor den voor de volle winst. Aanvang 2.30 uur. Voorts te 12 uur DOSR 3—ASC 5 en eveneens te 12 uur Docos 3 DOSR 4. Treffers. Na een lange rustpauze is er dan eindelijk nog weer eens een belangrijke tafeltenniswedstrijd te zien. A.s. Zaterdag in het VVV uit Leidschendam die om 7 uur in de Pancratiuszaal te R.Veen de strijd zal aanbinden tegen Treffers 2 vpor de promotie-degradatie naar de Over gangsklasse. Beide teams hebben nog niet verloren, zodat hier een felle strijd verwacht kan worden voor be zetting der bovenste plaats. Treffers komt met Jos v. d. Meer, Jan v. d. Zwet en Ton Hogenboom achter de tafel, terwül VVV met Zalme, Tette- roo en van Rijn de strijd zal aanbin>- den. Vooral partei Jos v. d. Meer— Z&lme is van groot belang, daar deze païty de weastryd reeds kan be slissen. Ook kunnen de supporters vqor het eerst thuis het debuut van de comingman Hogenboom volgen. Het is het vierde nerenteam thuis niet mogen gelukken om TOV uit Nöordwljk er onder te houden voor de promotiewedstrijd naar de 3e klasse. Met 46 werd verloren, maar de kans op promotie is nog vrij goed te noemen. Ant. v. d. Wereld won 2 en P. Bakker een partij, alsmede het dubbel. Treffers 3 deed het heel wat beter en keerde met een 91 over winning op Deco 2 uit Leiden terug. Th. v. d. Meer en Arie Hogenboom wonnen beiden 3 maal, terwijl L. v. d. Meer met 2 overwinningen genoe gen moest nemen. Het derde team moet nu' nog een wedstrijd spelen te gen het Haagse Dos 7. Bij winst is de promotie naar de 2de klasse een feit. Tentoonstelling in De Lakenhal Men kan niet anders dan zich er over verheugen, dat de thans 75-ja- rlge kunstschilder Arend Jan van Driesten eindelijk heeft toegestemd in een tentoonstelling van zijn oeuvre in de Lakenhal Want Van Driesten moge dan al niets nieuws te zeggen hebben en zelfs geen klank bord meer zijn van deze tijd, bij heeft ous iets te zeggen, dat boven tijdelijk is; hij vertelt van schoonhe den, die ook wij nog bij enig zoeken kunnen vinden en waarvan bij het genieten een rust uitgaat, die wij in onze dagen niet meer kennen. Van Driesten, die in zyn jonge ja ren een tijdje duvelstoejagertje was bij Theophile de Bock en stylistisch volkomen bü de Haagse school thuis hoort, was geen slaafs navolger, maar een in alle bescheidenheid krachtige kunstenaarspersoonlijkheid, die eerlijk en trouw zijn idealen heeft nagestreefd. Daarbij heeft hij invloeden van zijn tijd van verre on dergaan en zelfstandig verwerkt. Er hangen op deze tentoonstelling bijv. schilderijen, die herinneenr aan de „zilveren" Maris; andere doeken to nen een losser penseelvoering. Maar bij dat alles is Van Driesten Van Driesten gebleven, een man. die door een bepaalde bril keek, een roman tische of poëtische bril, zo men wil, maar niettemin een bril, die ons het Hollandse landschap voor ogen to vert in al de bekoring, die daarvan uit kan gaan. Daarbij ls Van Driesten een tech nisch knap schilder, die uitstekend wist en weet te componeren, zowel lineair als coloristisch,. De luchten, essentieel onderdeel van ons land schapsbeeld zijn ook in zijn schilde rijen een wezeniijl bestanddeel. Zie bijv. het kleine schilderijtje no. 3£ „Duinlandschap bij Noordwijker- hout" Een bijna klaar-blauwe hemel (iets wat bij Van Driesten weinig voorkomt, zoals trouwens ook in ons regenachtige klimaat), en daarin een paar kleine, drijvende wolkjes, die bijna zichtbaar over een donkere bos- partij zeilen. Dat Van Driesten wist, dat hij het| landschap in zekere zin deformeerde, bewijzen zijn olieverfstudies, die bui ten gemaakt er. veel lichter van kleur zijn. Maar, eenmaal in het ate lier terug, werd het toch altijd weer zo'n schilderij in gouden toon en daarover kan men blij zijn. want dat was Van Driesten fcèlf en daarom gaat het toch in de kunst De wereld van vóór 1914. De tentoonstelling, die behalve olieverfschilderijen en olie verf stu- overgeplaatst naar Leiderdorp en aangesteld als commandanv econo mische groep. Doch na 7 dagen word hij opnieuw gearresteerd, verdacht van poging tot moord o-p een NSB- officier, welke verdenking geheel uit de lucht gegrepen was. Nu volgde het kampleven/ 3 maanden Amers foort, daarna Neuegamme (Duits- Vuile was liever thuis Dc Franse regering staat weiger achtig tegenover Amerika's wens om dc communistische aanval op de Indo- chinese staat Laos te brengen voor het forum der Verenigde Naties te brengen. Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, is van mening, dat men daar te doen heeft met een geval van on verhulde agressie, waar de Verenigde Naties zich dns in moeten mengen, evenals dat bij Korea is gebeurd. Bo vendien zegl Dulles, vormen de com- xnunistischo Jegers in Laos een di recte bedreiging voor het aangren zende Thailland (Siam) en dat land, dat zo moedig deelneemt aan de strijd in Korea, heeft er alle recht op om in deze moeilijke uren te worden bij gestaan. Dc Franse regering denkt er ech ter anders over. Haar voornaamste bezwaar tegen een debat in de Ver enigde Naties is, dat men daarmee waarschijnlijk dc Arabisch-Aziati- sche landen alleen maar zal aanmoe digen tot een hernieuwde aanval op Frankrijks koloniale beleid, o.a. in Noord-Afrika. Practische resultaten verwacht Frankrijk van een debat niet. Men neemt dan ook niet aan. dat de inval in Laos op de agenda van de Verenigde Naties zal worden geplaatst. Overigens heeft dc Franse rege ring aan die te Washington een lijst vragen voorgelegd, die men in dc Amerikaanse hoofdstad „uiterst be langrijk" noemt. Van de beantwoor ding van die vragen (waarvan de in houd niet is onthuld) wil Frankrijk het laten afhangen, of het zal blij ven bij zijn weigering om de zaak aan het wereldforum voor te leggen. contact-commissie, voortgekomen uit dc- drie standsorganisaties, zal een beroep gedaan worden op medewer king van het tijdens de vacantiebe- zig houden der jeugd, b.v. door wan deltochten, fietstochten, voetbaloom- petitie e d. Op 14 Mei zal de zegening der werktuigen plaats hebben in de kerk „Maria Presentatie" met 's na middags te 3 uur zegening der auto's op het pastoor Onelplein. Het win- temrogramma zal geopend worden met een feestavond voor de jongens, terwijl voor de overige avonden wensen kenbaar gemaakt kunnen worden bU het bestuur. Op de te houden contactavonden der gevorm de kernclub zullen de leden van har te welkom zijn. In verband hiermede propageerde de g. a., kap. Sikking, het werk van deze kemclub omdat dc Kath. middenstander hierdoor godsdienstig en cultureel op een ho ger plan gebracht kan woraen. In de rondvraag werd o.a. besproken de mogelijkheid tot het organiseren van een feestmiddag voor de kinderen ter plaatse, alsmede enkele informa ties betreffende Vaandelfonds, San tos, Winkelsluiting (welke in Roe lofarendsveen nog steeds niet wette lijk geregeld is) enz. Zowel bestuurs lid W. Vesseur, alsmede voorz. Cl. Stockmann spraken woorden van dank en afscheid tot het scheidende bestuurslid Jac. v. d. Meer. DOSR. In Roelofarendsveen is het momenteel 't gesprek van de dag of DOSR Zondag tegen Oranje-Groen het kampioenschap zal weten te be halen. Ongetwijfeld is het een zware opgaaf, want de twee leiders zullen In deze wedstrijd naast normaal voetbal nog met andere invloeden te kampen hebben en zullen ook de ge- - i Met MOEDER- >AG heeft onder- taand adres al- ijd iets bijzon- Iers. Beneden Ue prijzen, lames jasschortcn net ritssluiting 6,95; Dames Ja- onjasschorten m. raagje ƒ7,95; de 'lergrootsfe antasieschorten 3,95. Bijna onverslljtbare Werkkousen 1,97. Enkalon Nylon dameskousen p, p. 3,95. SASSENHEIMERS weet U nog? Dat wU als kind in 1918 tabak ver kochten aan de deur voor 54 cent per ons? Schrijf ons even een briefkaart en wij komen direct. Ook maken wij alle aparte maten Werkbroeken voor 4,50, M. KAPTÉIN Vliet 53 - Rijnsburg (Advertentie) LEVENSLANG WEGENS ROOFMOORD. Het Amsterdams Gerechtshof heeft vanochtend, conform de eis, dc 39- jarige los-werkman G. L. uit Naar- den en de 27-jarige grondwerker T. J. W. V. uit Hilversum levenslange gevangenisstraf opgelegd voor de mooraop de 72-jarige tuinder Manus Verheul. Ook in eerste instantie waren deze beide verdachten door de Amster damse rechtbank tot dc zwaarste straf veroordeeld. Naar men zich zal herinneren, wa ren het deze beide mannen, die op Woensdagochtend 20 Augustus jl aan de Keizer Ottoweg te Naarden de oude tuinder verzochten, voor hen een aantal boerenkoolplanten uit de grond te halen. Terwijl hij daarmee bezig was grepen zij hem vast, dien den hem met eer. hamer harde sla gen op de schedel toe en brachten hem met een dolkmes sneden in de polsen en de hals toe. Zy ontroofden de oude man ver volgens zün portefeuille met 700 en maakten zich per njwlei uit de voeten Nog vóór het slachtoffer de laatste odem uitblies, deelde hij, ter wül hy zwaar gewond in zijn tuin iag, aan een andere tuinder, die voor- bykwam, mede wie de daders waren, van het Plan-Schuman. Nieuwe bestemming voor 't Gravensteen? In Leiden bevindt zich het oude „Gravensteen" een uniek gebouw dat gedurende eeuwen als gevange nis en rechthuis heeft gediend. Twee Nederlanders hebben zich enkele weken geleden tot het gemeentebe stuur gewend met het verzoek dit huis te mogen bestemmen als ont vangst- en touristencentrum. Daar bij bleek, dat de gemeente Leiden niet het Rük reeds besprekingen voerde over de bestemming van het gebouw. Het Rük is namelyk voor nemens het te huren en in te rich ten als studiecentrum. Bedoelde Ne derlanders hebben gewezen op de inkomsten (deviezen o.m.) welke deze bezienswaardigheid kan opleve ren. Het huis, in de loop der jaren ge meentelijk eigendom geworden, kan alleen bij besluit van de raad een bestemming verkrügen. Thans ligt het renteloos en ongebruikt. Bij ge brek aan belangstelling zou het in- riertyd tot stedelyke werkinrichting worden aangewezen, terwül er ook plannen zyn geweest om het als nachtlogies voor het Heilsleger te exploiteren. Verschillende kunstzinnigen in den lande hebben zich voor het plan van beide vorenbedoelde Nederlanders verklaard. Mr. Tj. D. Schaper, advocaat te Leiden, hoopt dezer dagen hierover een publicatie het licht te doen zien KON. NED. GROFSMEDERIJ. Verhoogde omzet en winst. In de onder voorzitterschap 4 van jhr. mr. F. H. van Kinschot gehou den aandeelhoudersvergadering van de Koninklüke Nederlandse Grof- smedery te Leiden is Donderdag als commissaris herkozen ir. A. H. Ingen Housz. In de vacature van ir. J. E. Inckel werd als zodanig ir. J. W. v. Herwünen gekozen. Medegedeeld werd, dat de bruto winst over 1952 bedroeg 1.452.507 tegen 1.156.908 m 1951. Van dit bedrag werd onder meer gereser veerd 300.000 voor belasting. 110.242 voor algemene reserve. 128.609 voor de vernieuwingsreserve en 100.000 voor de pensioenreserve. De vergadering ging accoord met toekenning van 8 procent dividend op de gewone aandelen na toekenning van 6 procent op de prioriteitsaan delen, uit te keren uit de netto winst van 2298.024 (ir. 1951 f264.175). De directeur van het bedryf, ir. M. C. de Jong, deelde mede, dat de grofsmederü er in het afgelopen jaar in is geslaagd, zowel de omzet als de winst te verhogen. De markt is momenteel ruim en het bedrijf is goed van opdrachten voorzien, in sommige afdelingen reeds tot 1956. De directeur was van mening, dat het bedryf een gunstige invloed on dervindt van de verwezenlyking dies ook prachtige aquarellen cn te keningen omvat, werd Ingeleid door prof. ar H. v. d. Waal. Deze gaf eerst een kort overzicht van het leven van de schilder (die met zijn vrouw bij de openingsplechtigheid aanwezig was) en legde er vervolgens de na druk op. dat Van Driesten niet alleen een sterke indruk heeft gegeven van de schoonheid var de Hollandse na tuur en van die rond Leiden) maar ook een beeld oproept van de wereld van vóór 1914, die wereld, waarin men nog plezier had in lange wande lingen naar buiten en de fiets een hypermodern vervoermiddel was, dat de mensen dichter by ue natuur bracht; een wereld, die reeds byna tot een legende is geworden. De burgemeester, die het openings woord sprak, noemde deze tentoon stelling „indrukwekkend". En dat is zÜ in dit speciale kader ook. De belangstelling bü de openings plechtigheid gistermiddag was méér dan groot. Wij hopen voor de kunste naar en voor de organisatoren, dat deze belangstelling ook verder mo ge blyken in een groot aantal bezoe kers, die tot 8 Mei in de Lakenhal te recht kunnen. C. Th. R. Ir. A. THOMASSEN SPRAK VOOR OUD-M.T.S.-ERS. Voor een ruim aantal afgestudeer de M.T.S.-ers uit Leiden, Den Haag en Delft hield gisteravond ir. A Tho massen Sr., directeur van de N.V. Mij. voor Oppervlak- en Metaaltechniek, in het gebouw /an dc voormalige Leidse Zoutkeet een lezing over mo derne chemische middelen voor de bestryding van corrosie op metalen en ter verkryging van een betere lak- of verftechting. Nadat ir. Thomassen de verwoestende werking van roest en andere corrosies op metaal had aangetoond, zette hij uiteen, hoe van een fosfaatlaag, rechtstreeks op het metaaloppervlak aangebracht, een zeer grote beschermende werking uit gaat. Of het nu paperclips, vuurwa pens of scheepsrompen betreft, alies kan door middel van fosfateren tegen de corroderende invloed van lucht cn water worden beschermd. Ir. Tho massen was van oordeel, dat op de ambachtsscholen, middelbaar techni sche- en technische hogescholen te weinig aandacht aan de mogelijkhe den van bescheiming tegen corrosie wordt besteed. Dat deze kwestie wel de aandacht verdient, bevijzen de statistieken die. aldus ir. Thomassen, aantonen, dat in ons land per dag voor een waarde van ruim een half EEN LEIDSE INBREKER. De officier van justitie bij dc rechtbank te 's-Gravenhagc heeft vanmorgen één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest gevorderd tegen de 20-jarige schilder C. K uit Leiden, die in de afgelopen winter vier inbraken haa gepleegd en be hulpzaam was geweest bij een in braak. K„ die erkende de tenlaste geleg de feiten gepleegd te hebben, had echter weinig Luit kunnen maken. In twee bioscopen te Leiden vond hij een zaklantaarn, 100 pakjes sigaret ten, 8 pakken koffie, enige repen chocolade en postzegels. Een inbraak in een villa te Oegstgeest leverde hem niets op. Uit een winkellade van een technisch bureau te Leiden stal hü 80. K. was reeds meerdere malen ver oordeeld cn had enige jaren in een opvoedingsgesticht doorgebracht. Uitspraak over 14 dagen. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Adriaan Al- bert Maria zn van H. F. Kwinten en G. M. van der Ham; Martinus Johan nes Petrus Maria zn van C. Sloos en W. C. van Goozen; Machiel Nicolaas zn van H. Onos en G Bax; Arie, zn van A. Brouwer en C. Eradus; Adria- na Anna dr van W. G. A. van de Kooy er J. C. vai Benten; Jannetje, dr van P. Barnhoorn en Slijkhuis; Sophia Mario Clara Clementine, dr. van A. P. J. M. Geyer en C. C. van der Zande. Gehuwd: M. Mos en J. E. Schone- veld; K. Mulder en W. Luybcn; M. G. van Rossenbergen M. E. J. Visser? H. Trommelen Th. Meerbeek; J. L. H. Vors. en E. M. M. Visser; Ph. Mo ré en E. Teske; J. A. Brouwer en G. A. Stiver; P. Nieuwenhuijsen en M. C. Lagas; J. W. de Blok en A. van den Bosch; B. C. de Jong en H. Beü; H. Niepoth en A Koning; W. F. van der Blom en S, Kooreman. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „Theorie en praktijk der Rechtsvinding" de heei J. M. Polak, geboren te Den Helder cn thans wo nende te Den Haag. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzèr vorige oplage). KROMSTAF UITVERKOCHT. De Stichting 18531953 deelt mede, dat het geen zin meer heeft plaats- kaarten voor het stadion te Utrecht aan te vragen' daar alle beschikbare plaatsen uitverkocht zijn, Zy, die op de normale Lijd hun plaatskaarten hebben aangevraagd en deze nog niet ontvangen hebben, behoeven niet ongerust te zün, want zü zullen het gevraagde aantal in de loop van deze week of uiterlük begin volgende week ontvangen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2