DUINSTREEK Hólland Festival '53 brengt een uitgelezen programma Meine Pot plotseling uit zijn woonplaats verdwenen Vele moeilijkheden wachten nog op de juiste oplossing VRIJDAG 1 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Met opera, orkesten, koorconcerten en kamermuziek Het zesde Holland Festival zal Maandag 15 Juni officieel worden ge opend met een gala-première In het gebouw voor Kunsten en Weten schappen in den Haag van Manuel de Falla's ,Lt Vida Brave el Rc- tablo del Maese pedro", uit te voeren door de Nederlandse Opera onder leiding van Henri Tomasi. Het programma van het ..Holland- Festival 1953" dat van 15 Juni tot 15 Juli zal worden gehouden, bevat dit jaar een vrij groot aantal werken van Nederlandse componisten, uit te voeren zowel door orkesten aks door kamermuziek-ensembles. Zo zal het P.adio-Philharmonisch orkest onder leiding van Eduard Fiipse op 25 Ju ni in de concertzaal in Haarlem ten gehore brengen de in opdracht van dc Nederlandse Radio-Unie gecom poneerde zeven variaties -voor or kest en koor van een Vlaams volks lied en dc Psalmensymphonie van Badings. Do orkesten, die hun medewerking aan het festival verlenen, zijn het Concertgebouw-orkest met als diri genten Eduard van Beinum, Josef Krips, Jean Martinon en Eugène Ormandy, het Residentie-orkest on der leiding van Willem van Otter- ]oo, Carlo Maria Guilini, Antal Do- raty, Karl Elmendorff en Paul Klecki, het Radio Philharmonisch orkest met als dirigenten Eduard Füpse en Paul van Kempen, het Stuttgartcr kamerorkest ondor lei ding van Karl Münchin^er en het Collegium Musicum Italicum onder leiding van Renato Fasano. De solisten, die dit jaar voor de eerste keer in het Holland Festival zullen optreden zijn oa. de violist Wolfgang Schneiderhan, de pianist Clifford Curzon, do tenor Set Svan- holm, de bariton Dietrich Fischer- dieskau alsmede de dirigent Jean Martinoru Het opera-programma omvat de hierboven reeds gemelde uitvoering door de Nederlandse Opera van Ma nuel de Falla, Verdi's ..Othello", ,,Dcr Freischütz" van Wcber, „Le Nozc di Figaro" van Mozart en Al- ban Bergs „Lulu" door het operage zelschap uit Essen. Koor concerten zullen worden ge geven door de Nederlandse Bachver- eniging onder leiding van Anthon van der Horst, de koorvereniging Apollo" met als dirigent Fred Roes- kc en door de „Mastreechter Staar" onder leiding van Martin Kockelko- ren. Het programma vermeldt voorts zangrecitals door de sopraan Victo ria do los Angelos, die zal worden begeleid door de pianist Paul Berl, de sopraan Elisabeth Schwarzkopf, begeleid door Jean Antonietti en do bariton Dietrich FischerDieskau, die zal worden begeleid door Her mann Reutter. Kamermuziek zal worden uitge voerd door het Nederlands kamer koor onder leiding van Felix de No bel, het Radio Philharmonisch sextet, de Belgische Kamermuziekvereni ging onder haar dirigent Paul Col- lacr, het Holland-Festival piano- quintet, de Amsterdamse Kamermu ziekvereniging, dc sopraan Elisabeth Lugt, de cellist Care] van Leeuwen Boomkamp en de pianist George van 't Bromfietsprobleem Op een bijeenkomst te Utrecht gaf het hoofd van de verkeersafdeling van de A.N.W.B. ir C. A. Kuysten een beschouwing over de status van de bromfiets. Hij herinnerde er aan, dat de Minister van Verkeer en Wa terstaat in zijn Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer heeft ge zegd, dat de bromfiets met een maxi- nium-cylinderinhoud van 50 cc naar zijn mening gelijkgesteld dient te worden met een fiets (rijwiel met hulpmotor). In zijn rede ter gelegen heid van de opening van de RAI ver klaarde de minister, dat de maximum cylinderinhoud van een rijwielhulp- motor bepaald blijft op 50 cc en dat zijnerzijds zal worden bekend ge maakt aan welke eisen het rijwiel- gedeelte zal moeten .oldoen. Een na dere precisering van deze eisen is tot nu toe niet gevolgd, aldus ir. Kuyster, maar wel is het in dit verband inte ressant, dat in het arrondissement Botterdam de bromfiets de status van rijwiel heeft, dus op de rijwielpaden thuishoort. Of de bromfiets nu ook zal worden toegelaten op de toeristi sche rijwielpaden was voor ir. Kuys ten nog een open /raag. Al bestaat dus bij de regering een streven de bromfiets van de grote rijweg af te houden, formeel is dat niet vastge legd. Volgons ir. Kuysten volgt daar uit, dat de bromfietser nog steeds rij den mag waar hij wil. Hij vond het logisch, dat de regering zich stqlt achter dc Conventie van Genève, doch vond het jammer, dat dit niet drie jaar geleden is gebeurd, toen de A.N.W.B. zulks adviseerde. Ook nu nog zou de A.NrW£. het toejuichen wanneer het regeringsstandpunt zo spoedig mogelijk wettelijk zou wor den geregeld. Door het ontbreken van een tijdi ge regeling is intussen, naar spre kers mening, de ontwikkeling van de bromfietsindustrie scheef gegroeid en is er een acuut bromfietsprobleem ontstaan. Hij verwachtte, dat, wan neer dc bromfiets formeel naar de rij wielpaden wordt verwezen, er hier door de grote aantallen moeilijkheden i.ullen komen. Wel wordt van rege ringszijde overwogen, om als correc tiemaatregel gedeelten van bepaalde rijwielpaaen geheel of op de spitsuren voor de bromfietser to verbieden. Omdat in deze gevallen de brom- fiotser dan weer naar de rijweg ver wezen wordt, zal dat wellicht tot nog grotere verwarring leiden. Rcnesse, die op Maandag 2 Juli een concert in het Amsterdamse Con certgebouw zullen geven ter nage dachtenis van Hcnriettc Bosmans, cn Alma Musica. Balletuitvoeringen zullen worden gegeven door het „Grand ballet de Marquis de Cucvas", het Spaanse gezelschap van Manolita y Salvador Vargas, het Indische gezelschap van Ram Gopal en een nationale dans groep uit Griekenland. o Nederlandse comedie cn de Haagsche comedie tenslotte hebben „Elckerlyk", „Der Schwierige" van Hofmannstal en Shakespeare's „The Tempest" op het programma staan. Ook dit jaar bestaat van Ameri kaanse zijde grote belangstelling oor het Holland-festival. De ..Co lumbia Broadcasting Corporation" zal er op twee achtereenvolgende Zondagen een programma van ieder 1 Y, uur aan wijden die in het ge hele land kunnen worden gehoord. Ook zullen vele buitenlandse kunst critici voor het festival naar Neder land komen. PROF. ROMME PAUSELIJK. ONDERSCHEIDEN De voorzitter van de Tweede Ka merfractie van de K.V.P., prof. mr. C P. M. Romme is door de Paus be noemd tot commandeur met grote zilveren ster in de orde van de Hei lige Gregorius. De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft gisteren de benoemingsbul met de versierselen ten huizevan prof Romme in Overveen overhandigd. Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig dc ministers prof. dr. L. J. M. Beel, de heer A. C. de Bruijn en dc voorzitter van de Tweede Ka mer, dr. Korlenhorst Mgr. Huibers uitte in een toespraak zijn waarde ring voor hetgeen prof Romme in het belang van de Nederlandse Ka tholieke zaak heeft verricht. ZES EXTRA TREINEN VOOR „ST. RAPHAEL" Meer dan vierduizend personen zullen deelnemen aan de bo»dsdag van de Nederlandse Katholieke Bond van Vcrvoerspersoneel „St. Raphael" op Zondag 3 Mei a.s. in de veemarkt- hallen te 's-Hertogenbosch. Er zul len zes extra treinen lopen, namelijk van Haarlem. Roosendaal, Arnhem, Heerlen en Maastricht, Eindhoven en Amersfoort. De treinen van de ge wone dienstregeling worden 's mor gens en 's avonds versterkt. De wijk genomen naar het buitenland? Een van de hoofdschuldigen bij de anslag op de Indonesische militaire attache in Nederland, Meine Pot. die enige maanden geleden tot 4 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en tegen dit vonnis in beroep is gegaan, is plotseling verdwenen en men ver moedt, dat hij de wijk naar het bui tenland heeft genomen. Zoals bekena werd enige dagen na de aanslag op de Indonesische auto riteit begin van het vorig jaar. Mei ne Pot gearresteerd en na een lang durige justitionele voorbereiding, enige maanden geleden tot 4 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Zijn ver dediger drong er toen op aan het oor deel van de Raad van Cassatie af te wachten en tot zolang zijn cliënt in vrijheid te laten, hetgeen het ge rechtshof toestond. Vooral voor de verdediger is de huidige situatie pijnlijk, te meer, om dat zijn cliënt thans in een onmoge lijk parket verzeild is geraakt. Niet alleen moet de kans op een mild vonnis practisch als verlo ren worden beschouwd, maai tevens zal zyn vlucht hem weinig baten daar hij geen geldig paspoort bezit cn dus of uitgeleverd zal worden, of als illegaal vreemdeling in het bui tenland veroordeeld zal worden. De vlucht van Meine Pot. die hoogst waarschijnlijk vergezeld wordt van zijn vrouw, met wie hij onlangs in het huwelijk trad, wekt daarom zo veel verbazing, omdat hij voor de rechtzitting een aanbod, on. illegaJ Gaat Ned. industrie met atoomkracht werken Volgens een bericht in dc New York Times uit Den Haag heeft een vijftal leidende Nederlandse onder nemingen besloten samen te werken b\j de uitvoering van plannen wel ke een spoedige toepassing van stoomkracht voor industriële en commerciële doeleinden beogen. De betrokken ondernemingen zijn Philips, de Bataafsche Petroleum Maatschappij, de Staatsmijnen, de K.L.M. en de KEMA. Vertegenwoordigers van deze on dernemingen zullen volgende week to Utrecht bijeenkomen met verte genwoordigers van de stichting voor fundamenteel onderzoek der materie (F.O.M.)", ter opstelling van de vereiste contracten. De New York Times vernam uit goede bron dat de overeenkomsten waarschijnlijk nog voor September getekend zouden zijn. GELDBOETEN VOOR GELEGEN HEID GEVEN TOT HAZARDSPEL De zittingzaal van de politierechter te Amsterdam was omgetoverd een speelhol met dien verstande, dat er natuurlijk in het Palefs van Ju stitie geen hazardspel werd bedre ven. Maar wel was er een tentoonstel ling van alle materialen, die voor het uitoefenen van hazardspel nodig zijn. De politierechter moest een zaak behandelen tegen een drietal personen, waarvan de 39-jarige kooD- man C. G. Th. E. een kamer in zijn woning aan de Overtoom ter be schikking had gesteld voor het be oefenen van hazardspel, de 43-jari- ee procuratiehouder J. A. P. uit Den Haag heeft het materiaal geleverd en de 43-jarige restaurateur D. A. van Z. uit Rotterdam als croupier heeft gefungeerd. De els van de officier luidde tegen elk der verdachten een geldboete van 100 subsidiair 110 dagen hechtenis verbeurdverklaring van een bedrag van 795 en vernietiging van het spelmateriaal. De politierechter, mr. L. de Blecourt. bracht de geldboeten voor elk op f 25 subsidiair 5 dagen hechtenis, „omdat het feit al zo lang geleden in 1951 WW gepleegd" en beval verbeurdverklaring van de 795 en vernietiging van het mate riaal. naar Amerika te worden gebracht, van de hand gewezen had. Voordat het Hof van Cassatie een uitspraak gedaan heeft, zal de Neder landse justitie niet in staat zijn een bevel tot opsporing of een verzoek tot uitlevering uit te vaardigen. Het gehele bedrijf der Nederland se Spoorwegen zal bij gelegenheid van de nationale herdenkingsavond op 4 Mei van 20.00 uur tot 20 02 wor den stopgezet. Ook de treinen zullen twee minuten stilstaan. Directie en personeelsraad rullen 's avonds om 17.55 uur een krans loggen bij het monument nabij hoofd gebouw 3 te Utrecht. Opa Klijzing ongeslagen Er moet een vergeefse aanval op het Nederlands record ..lang pijpro ken" worden gemeld. Onder het wa kend oog van de Purmerendse pijp- rokersclub „De Gesellighe Damp kring" deed een groep van zeven Hilversumso opa's, die zich verenigd hadden in de pijprokersclub „Ons Genoegen", een poging het landelijk record te verbeteren. De Purmeren- ders hadden hun „vlaggeschepen" meegebracht: opa Klijzing, wereld recordhouder 3.3 gram Amerikaanse Burleytabak met 92 minuten 18 se conden «n opa S. de Ridder, Neder- 'ands recordhouder 2 5 gram Neder landse herenbaai met 77 minuten 20 seconden. De Hilversummers, die enkele veelbelovende oudjes in hun mid den hadden, die bij een vorige wed strijd prima successen boekten, had den in de wijnkelder van de ten toonstelling „De Gooise Hoofdstad" gisteravond geen kans. De meeste van hen waren nerveus door de aan wezigheid van opa Klijzing en de Ridder en de belangstellende ogen van een talrijk nubliek. Het werd dan ook geen topprestatie, al bereik te de winnaar nog een tijd van 64 minuten 25 seconden, een tyd, die aoor de insiders als ternationaa! niveau" wordt gekenschetst. Win naar was de 73-jarige Hilvcrsumse cpa D. Beekhuys. die de anderen ver achter zich liet: nummer twee noteerde „maar" 50 minuten. HILLEGOM GEMEENTERAAD. De raad van Hillegom kwam in vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken infor meerde de heer Van Lierop naar de dasvoorziemng. De voorz. zal in be sloten vergadering hierover mede delingen doen. Het aanbrengen van 'n ventilatie-' kap aan de jongensschool van St. Martin us werd toegestaan; de kosten zijn niet bijster groot en 't is oorlogs schade. Een nieuwe school daar staat op de urgentielenst 1954. Over het verlenen van subsidie aan bizondere kleuterscholen werd zeer lang van gedachten gewisseld. De heer Stokman wist verschillen de wijzigingen te doen aannemen. Bij de benoeming van leerkrach ten van de avondnijverheidsschool zei de heer Van Lierop: wo staan voor in voldongen feit. We gaan be noemen en 't seizoen 1952-1953 is voorbij. Spr. betreurde het dat no. 2 niet uit Hillegom werd be noemt! De voorz. zei, dat de leeftijd in deze de doorslag heeft gegeven. De kinderbijslagverordening k la Maastricht wera aangenomen. Het verheugd de heer Be-ersbergen, dat B. en W. 't voorstel van de K.V.P.- fractie overnamen. De voorgestelde verlaging van de huur voor de Sport velden werd goedgekeurd, in de hoop, dat het besluit door GecL Sta ten ook wordt goedgekeurd. Bij de grondruil ten behoeve van de ambtswoning voor de burgemees ter zei de heer Van Lierop, dat hier weer geldt: 2 ruilen, één huilen; de gemeente trekt aan het kortste eind. De voorz. wees op de grotere waar de van de grond van Leeuwenstein als bouwgrond. De heer Van Lierop meende, dat daar niet gebouwd mag worden. De voorz. zei, niet zonder toestemming van Waterstaat, maar op zich heelt die grond toch grotere waarde dan die aan de achterzijde van de villa. Besloten werd tot de bouw van 2 woningen in de vrije sector ten be hoeve van het Electriciteitsbedrljf Hillegom-Lisse-Sassenheim. Het cre- diet a 36000 werd verleend. Ook werd 't gevraagde crediet verleend voor schuurtjes bij 24 woningen aan de Brouwerslaan. Een bijdrag van 1500 werd toe- festaan voor een nieuwe afscheiding er begraafplaats St. Josephparochie. Uitslaande brand te Doetinchem Grote schade in gieterij Om kwart ovei twee gistermiddag ontstond brand in de smederij van de N.V Doetinchemse Ijzergieterij te Doetinchem, welke zeer snel om zich heen greep. De aanwezige arbeiders, die de 'brand ontdekten, trachtten terstond met snel blussers het vuur te doven, maar toen enige minuten later de Doetinchemse brandweer met groot materiaal verscheen, was de werkplaats reeds een loeiende vuurzee. Ook de portierswoning, die tegen de fabriek is aangebouwd vatte door overslaande vonken vlam. Pas om kwart voor vier was men het vuur meester. De brand is zeer waarschijnlijk ontstaan door vonken die uit de zes zeven meter hoge smeltoven over gevlogen zijn naar de er naast gele gen smederij. Er was geen positief antwoord te krijgen op de vraag of in de fabriek tengevolge van de brand voorlopig niet kan worden ge werkt. De smederij en de metaal modelmakerij zijn geheel verloren gegaan. De gieterij is nagenoeg on beschadigd gebleven, doch de ge noemde afdelingen zijn van elkaar afhankelijk. Naar schatting zijn circa twintig machines verloren. De fabriek ligt tussen Doetinchem en Laag Keppel. Er werken circa honderd twintig per sonen. Men heeft vergeefse pogingen ge daan de directeui van het bedrijf, de heer H. J. Tenkink, op de hoogte te stellen van de brand. Deze was n.1. om 2 uur naar België vertrekken. Rondom „De Ommelanden" Raadselachtig optreden van ex-hoofdboekhoudster De kwestie van de „Ommelan den' die de vorlga week na het ont slag van de directeur en de felle op positie van vele leden een zeer drei gend karakter had aangenomen, schijnt momenteel iets minder ge vaarlijk te zijn, alhoewel het nog veel te vroeg is om over een stabi lisatie van de toestand te spreken. Niet alleen wordt er met de dag minder melk aan de fabriek gele verd, maar ook schijnt de leiding nog steeds geen „grootste gemene deler" gevonden te hebben, waar door nog steeds ontslagen worden genomen en merkwaardige handelin gen voorkomen. Zo heeft eind vo rige week een hoofdboekhoudster, die uit protest tegen de gang van zaken ontslag genomen had gepoogd haar procuratie te misbruiken door een chèquu van 110.000,— te in nen; zij wei" naar de bank vergezeld van de ex-directeur De bankdirectie, die op dc hogte was van haar ont slag. belde de fabriek op en betaalde na dit telefoongesprek de c'nèque niet uit. Wanneer men de huidige leiders I naar dit voorval vraagt, hult men zich in een stilzwijgen, alhoewel er eerst geruchten de oade deden, dat een strafrechtelijke vorvolging tegen be doelde boekhoudster ingesteld zou worden. De gehele situatie is nog niet erg duidelijk en de mogelijk heid voor de fabriek om zich nog een bestaan te verzekeren, zal afhangen van de uitspraak, die de arbitrale commissie zal doen in verband met de fantastisch hoge som, die de A. N. A. B. geëist heeft in verband met 't niet nakomea van de uitspraak, die de arbitrale-commissie enige maan den geleden gedaan heeft. Inmiddels is deze uitspraak wel na gekomen en z^n alle arbeiders weer te werk gesteld. Men poogt nu melk uit andere provincies aan te trek ken. ten einde de productie van de fabriek weer op het niveau te bren ger., waarop het bijna 9 maanden ge- 'leden toen het conflict uitbrak,' ge staan heeft. Daar er meeidere bestuursplaat- 'cn onbezet zijn omdat velen na de laatste rumoerige vergadering hun -etel beschikbaar hebben gesteld, heeft het bestuur voor Zaterdag 9 M«i 'oen algemene ledenvergadering bijeengeroepen die dan nieuwe be- stuurderen op deze ledige zetels kan plaatsen. De straatverlichting aan de Oost- einderlaan zal worden verbeterd. De heer Keyzer vroeg ook meer verlichting voor de Vosselaan. Aangeboden werden de rekenin gen over 1951. Het gasbedrijf gaf 'n batig saldo van f 27108: het Water bedrijf van 6000; Openbare Werken sloot met 'n nadelig saldo- van 11.241. KATWIJK AAN ZEE Koninginnedag:. Een van de grote dagen in het jaar is de Konin ginnedag. Deze werd hier gisteren op grootse wijze gevierd. Wel hield de zon zich vele malen schuil en woei er, vooral in de Westelyke zone, een vrij koude wind, maar op Ko ninginnedag moeten we het niet zo krenterig opvatten. Het was droog en dat zegt veel, zo niet alles. De start was reeds te 8 uur met het hij sen der vlag op het schoolplein aan de Voorstraat met medewerking van de muziekver. „UNI", waarna het korps zich verplaatste naar het Zee hospitium waar „U.N.L" de patiën tjes in een vrolijke stemming bracht Hierop volgende* de tractatie der schoolkinderen, waarna de kinder optocht, die dit jaar iets bijzonders was, omdat in de optocht een aard rijkskundig motief was verwerkt. Te half elf begonnen de volksfeesten met een bromfietsen puzzlerit, waar van de start en de finish aan Vuurbaakplein waren. Hierop volg de .,de ronde van Katwijk", waar van de start en de finish in de Re misestraat waren. Voor deze num mers was veel belangstelling. Voor het versterken van de inwendige mens was niet eens veel tijd want te 2 uur werden de volksspelen weer voortgezet, aanvangende met Touw trekken op het Quick Boysterrein Voor dit spel was een wisselbeker beschikbaar. Ook de demonstratie door de Rijveren iging „Irene" op het terrein te Katwijk a. d. Rijn trok veel belangstelling. Vervolgens ringrijden op versierde fietsen, zaklopen voor jongens van 10 tot 12 jaar, dan be hendigheidswedstrijd met autopeds voor kinderen van 612 jaar, ge- olgd door een voetbalwedstrijd Quick BoysNeptunus (R'dam) wel ke met 32 werd gewonnen door Neptunus. Tegelijk met het ringrijden met versierde sjezen had bij de Ka- rel Doormanlaan een levende stoe lendans voor alle leeftijden plaats. Met het neerhalen van de vlag op het schoolplein waren de volksfees ten beëindigd en ving te 8.15 de tra ditionele lampionoptocht aan, waar bij „U.N I." medewerking verleende. Het was intussen bijna 10 uur toen het volksconcert in de tent bij Rijn mond kon beginnen en tot slot van de feestelijkheden had op Rijnmond een vuurwerk plaats. Het was, voor al in de avonduren we! koud, maar het feest is schitterend geslaagd. KATWIJK AAN DEN RIJN RIJNBRUG IN REPARATIE Het boven- en onderdek van de Rijnbrug zijn in zodanig slechte toe stand, dat directe voorziening drin gend nodig is. Daar er maar een over gang over de Rijn is, kan vernieu wing hiervan overdag niet plaats hebben en moet dit des nachts ge beuren. Mitsdien is de gehele vol gende week van des avonds 10 uur tot 's morgens 6 uur het weg- en waterverkeer geheel gestremd en vanaf richting Rijnsburg kan men met wagens Valkenburg, Katwijk aan Zee en Noordwijk en Katwijk- Rijn alleen bereiken via een omweg over Haagsche Schouw of over ..Kloosterschuur" dus de weg vol gen via Rijnsburg. Belanghebbenden dienen hiervan wel goede nota te nemen. RÏJNSBURG Groenteveilingver. -- De groente veilingvereniging „Tuinbouwproduc ten" hield de jaarvergadering in „Vliethof onder" presidium van de heer D. van Egmond, die dit voor de laatste maal deed, omdat hij afscheid nam als bestuurslid. Spr. gaf een cverzicht van het afgelopen jaar, dat goede uitkomsten had gegeven. De veiling bestaat 50 jaar doch de eer ste 10 jaar kan men het geen veiling noemen Een afslag van vroege aard appelen had dan plaats des avonds in een zaal van een café. Doch 40 jaar is het dan toch werkelijk oen groenteveiling. Bij de behandeling van de verlies- en winstrekening bleek dat de omzet in 1952 had be dragen 1.064.693. Uien waren er verkocht voor f 82.000, bloemkool voor 121.000, rode kool v. f 33 000, kroten voor 32.000, en peen voor pl.m. 600.000 De balans sloot met sis eindcijfer 140.619.74, het winst cijfer bedroeg 553.98 aoch er had tevens een grote afschrijving van emballage plaats gehad. Bij de be stuursverkiezing bleek dat èn de heer D. v. Egmond en de heer Jac Krorphout zich niet meer beschik baar stelden. Ook de heer G. v. d Haak bedankte. Gekozen werden in deze vacaturen de heren P. van der Haak, W. Brusee en C. J. Kromhout Cz. Besloten werd voor de proeftuin een bedrag van 375.af te staan Na woorden van afscheid en hel aanbieden van geschenken aan de vertrekkende bestuursleden werden do heren D. v. Egmond en Jac Kromhout nog tot ere-lid benoemd SASSENHEIM Ziekte-beclden-wedstrijd. In sa menwerking met de besturen van de Unie van- Landbouwarbeidersbonden in de Bollenstreek en dank zij de wel willende medewerking van de heren G. Demmink v. d. Plantenziektekun- diee Dienst en F. Limburg v. d. Keu ringsdiensten, zal er weer een ziek- teJaeelden-wedstrijd worden gehou den te Sassenheim, waaraan alle vak genoten kunnen deelnemen. Deze wedstrijd zal worden gehou den op Zaterdag 9 Mei a.s. in de bol- lenschuur van de firma Martin van Diest, Hoofdstraat 329 te Sassenheim. die door deze firma belangeloos be schikbaar werd gesteld. VOORSCHOTEN DRUK FEESTPROGRAMMA Een wier veel fleuriger optocht dan de vorige jaren gaf aan het be gin van de dag een aardige inzet van de feesten. Versierde steps en fietsen werden meegevoerd, terwijl van iedere school een groepje ver klede jongelui meeliep, wat sfeer en stemming gaf aan het geheel. De route was iets bekort en de samen zang met de muziek op de Voorstraat verliep nu bepaald gelijk. De kinder voorstellingen, die daarna de kinde- ien aangeboden werden vielen in de smaak en evenzo de tractatie. De puzzlerit voor wielrijders had dit jaar niet die grote belangstelling van de andere jaren, wat waarschijnlijk gezocht moet worden in het dreigen de regenweer. Toch trokken er toch altijd nog een 90-tal fietsers op uit, om de tocht door Meyendel en de Kieviet al puzzelende te fietsen. De deelnemers waren er best over te vreden. Het concert in het burge meester Berkhoutpark vond helaas geen doorgang. Hier schuilde beslist een organisatorische fout. De drum band van St. Laurentius maakte wat muziek en de volksdansgroep zette haar beste beentje voor. 's Middags was er een bont allerlei. De win naars van het tafeltennistournooi zijn, afd. heren: 1. A. G. H. Vogels, 2. J. Verrips, 3. G. A. S. van Geest. Afd. dames: 1 G. Verrips, 2. W. den Elzen en 3. mej. van Bemmelen. Voor het eerst was er dit keer een hon denshow. Er waren prijzen uitgeloofd voor de best verzorgde hond. Win naars: 1. Marleentje Pels, 2. Els v. d. Mey, 3. Tony de Groot, 4. F. Schröders, 5 Jopie Huisman. Voor het ringrijden per fiets op de Voor straat bestond aardige belangstel ling. 1. Ji van 't Wout, 2. J. Klaasen, 3. N. van Wissen, 4. mej. v. d. Ma- rel, 5. J. van Biemen Het touwtrek ken had het volgende verloop. Als winnaar kwam te voorschijn de ploeg van de Int. Nat. Kunsthoorn indus trie, 2. de ploeg van de Fa. Hen driks, 3. Gebr. Niersman. De puzzle rit voor auto's en motoren in samen werking met Veilig Verkeer trok evenzeer de belangstelling. Aan de start verschenen circa 50 deelne mers. De route was niet bepaald ge makkelijk en we geloven niet, dat er één deelnemer is, die zonder strafpunten aan de finish is ver schenen. De tocht voerde door Leid- schendam, Voorburg, Delft en bijna het halve Westland om via den Haag weer in Voorschoten te eindigen De wielerwedstrijd voor fietsers op de Willem de Zwijgcrlaan gesplitst in een Jun. en Sen. afdeling had weer de nodige belangstelling. Bij de Ju nioren werd nr. 1 A. van Geloven, 2. W. Kamphorst en 3. P. Zwetsloot. Bij de Senioren had het een minder vlot verloop^ De uitslag werd als volgt: 1. A. Anker, 2 K. Balfoort en 3 vier andere deelnemers. Om de 3e en 4e plaats moest gereden wor den met vier man. Alle vier starten gelijk cn kwamen „gearmd" gelijk aan de finish, dus solidair in de strijd. De voetbalwedstrijd SVLV ASC vriendschappelijk gespeeld op het SVLV-terrein eindigde heel vreemd 11. De stand bij de rust was 00. 's Avonds gaf de toneel vereniging A.T.V.V. Voorschoten een voorstelling van „Polly Perkins". Voorts was er „hosmuziek" en wa ren er attracties als de scooterbaan en de draaimolen. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield de jaarverga dering in „Irene". De nieuwe kassier, de heer L. Segaar, werd aan de ver gadering voorgesteld. Als lid van de R. v. T. werd herkozen de heer A. v. d. Helm. In de vacature W. R. Lek- kerkerker, die na vele jaren trouwe dienst zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer B. Hoogwerf Kroon. De heer A. J. Turion werd herkozen in het bestuur. Uit het ver slag over het boekjaar '52 noteerden we: Ingelegde spaargelden per 31 Dec. jj. 1.076.157,16. Aan voorschot ten staat uit 87.953.76. De omzet over '52 was 7.302.257.27. Verlies was 141.hetgeen gedekt wordt door de reserve, die tnaris nog be draagt ƒ63.719.05. Geslaagde E.H.B.O.-ers. Op de Maandagen 20 en 27 April zijn exa mens gehouden voor het verkrijgen van het eenheidsdiploma voor E.H. B.O. De cursus, in de afdeling Voor schoten van de Nederl. Vereniging voor E.H.B.O. organiseerde, stona onder leiding van dokter Th. J. Thies cn de heer B. L. den Boef. Voor dit eindexamen, dat door dokter F. W. Stiel van de Genees kundige dienst in Den Haag werd afgenomen,'slaagden de volgende da mes en heren: Mevr. E. A. J Borggraaf-Nijkamp; Mevr. A. S. v. d. Marel-Berkhuizen Mevr. J. C. van Oostrom-van Konij nenburg; Mevr. G. van Ooyen-Brou- wer; Mevr. A. E. Schnabel-Bruinse; Mevr. C. Veerman-van Egmond; Mevr. J. v. d. Veer-Dijksman; Mevr. E. C. Oosterbaan-Mulder; Mevr F. O. van Stijn-Mines; Mevr. Th. P. de Vries-Jansen; Mevr. C. P de Neef- Dijkman; Mevr. M. Plomp-van Voo- ren; Mej. A. K. Visbeen; Mej. M. van Leeuwen; Mej. R. Oerkes; Mej. C. H. Bengsch; Mej. N. der Bijl; Mej. C. J. Koers; Mej. M. de Bode; Mej. B. Honsbeek; Mej. E. Segaar: Mej. I. Segaar; Mej. H. A. Teunissen; Mej. R. van Winkel. De heren: J. van Biemen, P. J. Oostwouder. A. B. van Reek, A de Water, Tj. Westra, A. W. den Boel. P. Spruit, L. Popp Z. A. Plomp. Een candidaat moest in de gele genheid worden gesteld herexamen tc doen. ZOETERMEER Puzzlerit. Zaterdag a.s. zal weer een puzzlerit worden gehouden. De ze rit gaat weer over goede wegen cn is ongeveer 100 k.m. lang. De sportcommissie heeft deze keer eens een pittige rit uitgezet, die veel van de scherpzinnigheid van de deelne mers zal vragen. Opletten is dus de boodschap. Dit is tevens een mooie oefening voor die rijders welke mee doen aan de Delfland competitie. Na afloop is er de prijsuitreiking van de vorige puzzlerit De inschrijving vindt plaats op 2 Mei des avonds om 6 uur in café „Ons Genoegen".

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8