RIJNSTREEK VRIJDAG i MEI 1953 DE '.EIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 dere kinderen ontvingen voor hun moeite alllemaal een reep chocolade als troostprijs. Na afloop van de optocht werd op de scholen het gebruikelijke zakje Gouden huwelijksfeest in Noorden terscholen waren reeds een dag eer- Op 7 Mei Uk hopen Ni- colaas de Jong en WUhcl- mina dc Vos dc dag te her denken, dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk zijn getreden. Dc bruidegom werd op 20 Nov. '78 te Noorden ge boren, de bruid op 1 Mei '60 te Vleuten Uit dit hu welijk zijn 6 kinderen ge boren. Er zijn 63. kleinkin deren en een achterklein kind. Dc bruid is nog wel kras, doch slecht ter been, al gaat het normale huis werk haar nog goed af. Het helpen van kraam vrouwen heeft zij moeten staken, wat haar zeer aan het hart gaat. Zij heeft meer dan 100 babies hun eerste hempje aangetrokken. De bruidegom is als bakkersknecht de wereld ingetrokken cn na enkele omzwervingen kwam hij in Oude- watcr terecht, waar hij zijn bruid voor het eerst heeft ontmoet. Noor den kon hij echter niet vergeten; hij was als bakkers-leerling weggegaan, als volslagen bakker kwam hij te rug. Na enkele jaren zetbaas ge weest te zijn kon hij in 1918 de zaak overnemen. In 1946 heeft hij zijn bedrijf aan zijn jongste zoon over gedaan. Het zal het gouden paar op 7 Mei niet aan belangstelling ont breken. Wy wensen, dat ze nog vele jaren met de buren, die de gouden bruiloft ook al achter de rug heb ben, een gezellige kaartclub mogen vormen. ALPHEN AAN DEN RIJN Koninginnedag ging rustig voorbij.. Hoewel de beide plaatselijke ver enigingen, de Chr. Oranje Vereniging cn de Wilhelmina Vereniging ter ge legenheid van de Koninginnedag geen groot feest georganiseerd had- dep, hebben toch dc kinderen op de scholen hun gebruikelijke tractatie ontvangen. Dit keer waren overal af gevaardigden van de besturen der beide verenigingen bij deze tractatie aanwezig en werd door hen een enkel woord gesproken. De leerlingen van de school van de heer Knook aan de Oudshoornseweg hadden er iets meer van gemaakt cn trokken in een ge- costumeerde optocht door het Ouds- hoornse gedeelte van de gemeente, vanaf de 's-Molenaarsbrug tot aan- de Aarbrug, welke optocht uiteraard veel belangstelling trok. Des middags werd onder leiding van de lieren P. Koren een puzzlerit gehouden voor wielrijders (sters) waarvoor grote belangstelling be stond, zodat de heer Koren en zijn helpers bij dc start voor het ge meentehuis schier handen te kort kwamen, om de deelnemers om dc minuut te laten starten. De finish was in> dc Hoofdtstraa. bij hotel Cen traal. Dc:, avonds trokken de beidé plaat selijke muziekkorpsen ,,Arti" en „Crescendo" door dc gemeente, waar na in de muziektent in hf Bospark door „Arti" nog een concert werd gegeven. MET OLIEBOLLEN OVERSTROOMD. Reeds voor dag en dauw om streeks 4 uur begonnen gisteren dc eerste dames dc voorbereidingen te treffen voor de Oliebollenverkoop- dag ten bate van de Nutskleuter- school in do Hooftstraat. Tegen acht uur zwermden de ver koopsters met dc warme producten over de gemeente uit en opvallend snel werden- de bollen aan de man gebracht. Men kon het op de een trale post nauwelijks meer voorbak ken steeds weer kwamen de meisjes met lege manden terug en steeds weer trokken zij er op uit. Al spoedig werd het aantal verkochte oliebol len van vorig jaar (12.000) bereikt. Toen het dan ook middag werd en men tegen de avond besloot de ver koop stop te zetten waren niet min der dan 14.000 oliebollen door de meisjes verkucht. Politic overwon Samsomplocg. Het voetbal elftal van de politie wist gistermiddag de wedstrijd tegen het elftal van NSA met 10 te winnen. Aanbesteding uitbreiding school Jan van Nicuwcnhuizenstraat. Onder leiding van de architect, de hoer W. Brouwer, cn in aanwezigheid van ds. Joh. Stehouwer cn de heer Westmaas als bestuursleden van de vereniging voor Chr. onderwijs heeft gistermorgen in hotel „Toor" de aan besteding plaats gehad van het bij- oouwen van een klaslokaal met ver dere uitbreidingen aan de Groen var.- Prinsterenschool in de Jan van Nicu wcnhuizenstraat. Er waren in totaal negen inschrij vingen als volgt ingekomen: J. Bon- tebal Zevenhuizen 23.950.A. van Dam ƒ23.250.— S. Tromp ƒ21.025.— W. van Beijcren cn J. W. Snel 21.840.tH. Oudenes en Turken- burg 21.750.—; C. de Raat cn Tolk ƒ21.545.G. Slingerland en Zn. 20.638.cn L. van Beusekom 20.525.Waar geen plaatsnaam vermeld wonen de aannemers te Al phen. De begroting was gesteld op 19.600.Dc gunning is aange houden.. Ilalvc eeuw in dc beton. Op Maandag 11 Mei a.s. hoopt de heer H. van Leeuwen het feit te herden ken, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de betonfebriek der fa. F. P, Bos en Zoon aan het Woubrugse pad. Dat het de krasse jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken, behoeft nauwelijks betoog. ALKEMADE Schaken. Woensdag werden voor de kampioenschappen van Al kemade e.o. nog enkele afgebroken partijen uitgespeeld, welke de span ning in dc le klasse schaken nog aanmerkelijk verhoogden Th. J. Olijerhoek won van W. v. Beek en A. Spaargaren won van Joh. Olijer hoek. Th. J. Olijerhoek cn A. Spaar garen zullen nu met H. A. Bakker een driekamp moeten spelen om de eerste plaatsen. Prijswinnaars in dc overige klas sen zijn: Schaken 2e klasse: le prijs L. Hoo- gebooiiv, 2e pr. Jac. v. d. Meer Cz. Dammen le klasse: le pr. J. Meyer 2e pr. T. v. Luiing. Dammen 2c klasse: le pr. A. van Tol; 2e pr. J. Kinkel. BOSKOOP VIERDE WEER KONINGINNEFEEST Tengevolge van verschillende om standigheden was de viering van het koninginnefeest enige jaren geleden in Boskoop in discrediet geraakt, doordat het vroegere Oranjecomité de wind uit de zeilen werd geno men. De voor een ^oede feestviering zo nodige bronnen droogden uit en het getuigd van moed, dat er mannen gevonden werden, die de taak van het opgeheven Oranjecomité durf den over nemen. Veel moeilijkheden moesten worden overwonnen doch dc bedacht. In de middag werden op een terrein aan de Wllhelminalaan kinderspelen gehouden. Deze in alle opzichten geslaagde dag werd besloten met een muzikale rondgang van beide muziekkorpsen, en een concert in de feestelijk ver sierde muziektent. Kano sloeg om. Een drietal jon gelui, die in de Gouwe aan het kano varen waren, moesten ervaren dat een .dergelijk vaartuigje niet bere kend is op drie personen. Korte tijd ging het goed doch op een gegeven moment sloeg het vaartuigje om en kreeg het drietal' een „verfrissend" bad te nemen. Twee hunner bleken de zwemkunst machtig doch de derde, een evacué, niet. Geluk kig kon deze door snel toegeschoten omwonenden met behulp van een reddingshaak, op het droge worden gebracht. Amerikaan op bezoek. Tachtig leden van de ..Garden Club of New- York" een vereniging van tuinlief- hebbers in de Amerikaanse hoofd stad, brachten tijdens hun trip door West-Europa ook een bezoek aan Nederland en aan Boskoop. Nadat zij met de boot uit Amerika te Aïï sterdam waren gearriveerd werd gezelschap met luxe tourings-cars naar Boskoop gebracht. Onder des kundige leidiing werden meerdere Boskoopse kwekerijen bezichtigd Ter ere van de gasten wapperden in het fraaie gazon voor 't gemeen tehuis de vlag van de Ver. Staten. Door de heer J. Dijkhuis werd nog een causerie gehouden over de Bos koopse kwekerijen, waaran thee en andere dranken werden aangeboden HAZERSWOUDE ERNSTIGE AANRIJDING Hedenmorgen had een ernst'ge In zeis gevallen, Terwijl het 10- jarig zoontje van de veehouder M. bezig - was met een zeis gras te maaien voor de konijnen, viel hij en kwam met zijn rechterhand in de zeis. Hij liep een diepe wond op. Dokter Meijst, die de knaap ver bond, constateerde dat van de duim en een tweetal vingers de spieren wareri doorgesneden. De knaap is voor verdere behan deling naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. HAZERSWOUDE (H. R.) Van de trap gevallen. Bij het schoonmaken had mej. Van der Vel den aan de Rijndijk het ongeluk, dat de haak van de trap waarop zij stond, los liet. Zij vield en liep een ernstige hoofdwonde cn een gebro ken pols op. Dokter Blaauwendraad achtte het wenselijk, dat mej. Van der Velde in het ziekenhuis werd behandeld. LEIMUIDEN Zilveren jubileum bij N.V. Hol land. Op 10 April j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Zemel, als 16-jarige leerling in dienst trad Nieuwkopers werkten gisteren een uitgebreid programma af Dit jaar heeft Nieuwkoop het Ko ninginnefeest weer eens op een ge zellige manier gevierd. Het begon allereerst met de kin derspelen, die o.l.v. het onderwijzend personeel werden gehouden. De kin deren van 7 en 8 jaar moesten ge blinddoekt touwtje trekken en gin gen allen met een prijsje naar huis. Verdere uitslagen: Jongens 3 en 9 jaar: blokje lopen: 1. Jo Blijleven, 2. Wim de Groot, 3. Jos van Koert, 4. Hans Kuyf, 5. Adri v d. Lek. Meisjes 8 en 9 jaar: blokjesrapen: 1. Lia van Benten, 2. Alie Bijlemeer, 3 Jannie de Koning, 4. Kobi van Koert, 5. Ria v. d. Voorn. Jongens 10 en 11 jaar: zaklopen: 1. Hennie Kwakkenbos, 2. Arie Mo lenaar, 3. Theo v d. Weijden, 4. Jan Veenboer, 5. Cor Kat. Meisjes 10 en 11 jaar: Lopen met bal op lepel: 1. Annie Kwakkenbos, van dc N.V. Melkinrichting en Fles- 2. Willy v. d. Voorn, 3. Ria van Dam, senmelkfabriek „Holland". Thans is i 4. Nelly Verklei. 5. Rika van Diemen hij werkzaam als centrifugist aan dit Jongens 12 en 13 jaar: Koekhap- bedrijf. Ter gelegenheid van dit ju- pen: 1. Kees v. d L'aan, 2. Rien v. d bileum kwam het personeel bijeen in Sar, 3. Joop Verweij. 4. Andries de cantine. Stellingerwerf, 5. Joop v. Capel. De heer E. de Jong, adj.-directeur, richtte woorden van dank tot de ju bilaris en diens echtgenote. Hij wees op de grote eerlijkheid en nauwge zetheid van de jubilaris. Spreker Meisjes 12 en 13 jaar: Hindernis loop: 1. Pauline Verkaik, 2. Corrie v. Lammeren, 3. Truus van Dam, 4. Corrie Verklei, 5. Janny de Keizer Meisjes van 14 en 15 jaar: stoelen hoopte, dat de jubilaris nog vele ja-1 dans: 1. Hennie Leliveld, 2. Annie ren in gezondheid zijn- werkzaamhe-J van Benten, 3. Lies Pietcrse, 4. Wil den ten dienste van dit bedrijf mag i ly Schutter. blijven voortzetten. Tenslotte ont ving de jubilaris uit handen van de heer De Jong een enveloppe met in houd. OUDE-WETERING Jaarvergaderiug V.V.V. In Pa viljoen „De Brasem" hield de V.V.V. haar derde jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Kris pijn. In zijn openingswoord bracht de voorz. dank aan het gemeentebe- aanr ter hooete van de stuur van Alkemade voor de steun, het moet gezegd dat het nieuw op- Kippenbuurt. die, het. het ^gelopen jaar mocht gerichte Ornn.iecomité er in slaagd de viering van de verjaardag van de koningin nieuwe luister bü te zetten. Reeds in de vroege ochtend wer den de inwoners gewekt door de zware tonen, welke de beide drum bands der Boskoopse muziekkorpsen produceerden, hoewel de meeste kinderen, gezien de vroege drukte op de straten deze wekker niet nodig hadden. De kinderen der lagere scholen waren reeds tijdig present om voor afgegaan door muziek naar het raad huis te marcheren voor het brengen van een aubade. Na de toespraak van de burge meester werd een rondgang gemaakt door het centrum der gemeente, waarvoor veel belangstelling be stond. Door een deskundige jury werden de prijzen toegekend voor de mooi ste en origineelste voorstellingen. De uitslag was. 1: symbool der we tenschap, leerlingen van de open bare school; 2 voorstelling van de Boskoopse kwekerijen, leerlingen van de R.K. school: 3 Doornroosje, leerlingen van dc Ned. Herv school; 4 groep voorstellende het koninklijk gezin, leerlingen van de Rozenlaan- school; 5 Sneeuwwitje, leerlingen van de Nieuwstraatschool. Door de ere-voorz. van de Oranje vereniging, burgemeester E. P Ver- kerk, werden met een toepasselijk De heer P. de Wit, die per fiets de Kippenbuurt uitkwam rijden en wegens het drukke verkeer op het langs de rijweg liggende voetpad bleef fietsen, bracht hierdoor een chauffeur .van een veewagen in on- ze'-orhrid. Toen P. de Wit dan ook plotseling dc riiweg op kwam raakte het spiegeltje vqn de auto hem in de nek, waardoor hij viel. De E.H.B.O. ver leende eerste hulp. Het slachtoffer had een gapende hoofdwond en wonden aan de handen. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Kinderfeesten. Gisteren hebben de kinderen van de scholen geza- zeqjijk feest gevierd. 's Morgens om 10 uur brachten zij een aubade aan de burgemeester voor het raadhuis. Na verschillende feestliederen te hebben gezongen, maakten zij met de muziekver. „De Harmonie" voor op ,een mars door het dorp. Verschillende kleuters waren ge kleed als boerinnetje en boer. Na de mars verzamelden zij zich op 't school plein en werden getracteerd. 's Avonds omstreeks 8.30 uur ver trok vanaf het raadhuis de fakkel en lampionoptccht, waaraan deel namen de R.K. rijvereniging, de kna- oenvereniging, de E.H.B.O., de meis jesvereniging, de jongelingsvereni ging en niet te vergeten de brand weer in nieuw uniform. Het een en ander bracht veel volk op de been. Ook nu weer verleende de Har woord de prijzen uitgereikt. De an-monie haar medewerking. ondervinden. In het jaarverslag werd gememo reerd, dat het weer in het afgelopen seizoen niet meewerkte. Vooral de weekends, die van het meeste belang zijn waren door elkaar genomen slecht De gezamenlijke pogingen om de molen van Kraan te behou den werden met succes bekroond. Het financieel overzicht over 1952 sloot met een batig saldo van 27.49 Aan de orde was de verkiezing van een bestuurslid, daar de heer G. Krispijn periodiek aftredend was. Met grote meerderheid van stem men werd het bestuurslid herkozen. In verband met het aftreden v^n de heer J. L. Zoet, werd als nieuw lid voor de kascommissie gekozen de heer W. M. van Staveren. Het bestuur stelde voor, om even als in het afgelopen seizoen, gedu rende de maanden Juni-Juli-Augus- tiife, gratis dagbladen aan de bezoe kers te verstrekken. Medegedeeld werd, dat van de watersport-kalen der 1953 12.5000 exemplaren waren ingelegd in de Waterkampioen. In aansluiting aan deze vergade ring was een gevarieerde avond ge organiseerd, die voor het publiek toe gankelijk was en waarvan 'de baten bestemd waren voor het comité ouden van dagen. De avond werd verzorgd door het mandoline gezelschap de Trimolo's en de accordeonist v. Driel. Tot slot draaide dr. van der Bijl nog enige door hem opgenomen films waarna de jongelui gelegenheid kregen om een dansje te maken. Na afloop der spelen werden alle kinderen getracteerd. Des namiddags om half twee ver zamelden alle kinderen zich bij de R.K. Meisjesschool en trokken in op tocht voorafgegaan door het fanfare corps „Eensgezind" naar de Kerk straat, alwaar zii zich opstelden voor het oude Raadhuis. De erewacht v.erd gevormd door de meisjes van de Gidsenbeweging. Daarna arriveerde burgemeester M. P. v. d. Weijden, die vanaf het bordes van het oude Raadhuis een toespraak hield, na verwelkomd te zijn door de voorzitter van het Oran je-comité, de heer C Snijders. In zijn rede wees d° burgemeester voor het gehele volk en verklaarde op de betekenis van ons Vorstenhuis oan ook het zeer aangenaam te vin den, dat men hier in Nieuwkoop van plan was om de verjaardag van Ha re Majesteit ieder jaar te gaan vie ren. De burgemeester besloot ziin toespraak met een „Lang leve de Ko ningin". Hierna speelde de muziek twee coupletten van het volkslied. Diverse volksspelen werden ge houden in de loop van de middag. Begonnen werd met het boogschie ten; mikpunt was een haan! Aller- Langeraar vierde zilveren jubileum van onderwijzer J. Zwirs Op 1 April j.l. was het 25 jaar ge leden, dat de heer J. Zwirs als on derwijzer in dienst trad aan de R.K. Lagere School te Langeraar. Giste ren Is dit feit op feestelijke wijze her- dacht. Om 8 uur 's morgens waren leer lingen der school in de kerk met het onderwijzend personeel om deel te nemen aan het H. Misoffer dat tot in tentie van de jubilaris werd opgedra gen. Onder deze H. Mis zongen de meisjes van de 6e klas de wisselende gezangen onder leiding van de heer Groenewegen. De vaste gezangen werden gezongen door alle kinderen. Te kwart voor tien kwam heel de schooljeugd bijeen in he parochie huis om op hun kinderlijke wijze hul de en dank te brengen aan hun on derwijzer. De heer A. W. v. d. Hoorn, hoofd der school, sprak een wel komstwoord tot de jubilaris en diens echtgenote namens heel de jeugd en de "collega's. Hierna kwamen de kin deren aan de beurt en in een feest lied klonk de kinderlijke blijheid, waarmede alle jongens en meisjes dit feest meevierden. Door de onderwijzers en enige jon gens werd vervolgens een toneelstuk je opgevoerd getiteld „Hoe de duivel begraven werd". Een opvoering die buitengewoon goed geslaagd is. Ver volgens werden verschillende ca- deaux aan de jubilaris aangeboden. Dc collega's gaven een Missaal, de leerlingen een huiskamerlamp. een clectrische straalkachel, een boek werk en nog een cigaret van een meter lang. Mevr. Zwirs kreeg bloe men. De feestviering ging voort met een poppenkastvoorstellen „De gefopte heks". Met deze vertoning leefde de jeugd geheel mee en zii had er dol veel pleizier in. De jubilaris sprak ten slotte nog een dankwoord. Ook de ouders kwamen. Dc viering met de kinderen was hiermede ten einde, doch dit bete kende nog niet het einde van het feest, want 's avonds werd de viering in het Parochiehuis voortgezet. In groten getale waren nu de ouders en oud-leerlingen te samen gekomen om van hun medeleven blijk te geven. Naast de jubilaris met zijn echtge note en familie waren ook aanwezig pastoor Halkes en de kapelaans Buis en Saers, burge leester Hogenboom, het Schoolbestuur, de heer v. Groe ningen, voorz. van de onderwijzers- vei-. St. Augustinus afd. Aar en Am- stelstreek, het onderwijzend perso neel van de school en collega's van elders. In een inleidingswooru heeft het hoofd der school, de heer v. d. Hoorn, de jubilaris dank gebracht voor de 25-jarige trouwe vervulling van zijn taak. Op het podium had Arti plaats ge nomen en zette een feestmars in. Met vrolijke en pittige marsmuziek zorg de de muziekvereniging voor een pas sende omlijsting van deze feestavond. Het glanspunt van de avond was de toespraak, die de pastoor hield. Hier in hield Z.Eerw. de aanwezigen voor de mooie roeping van de onderwijzer. Priester en onderwijzer werken naast, ja met elkaar, om de kinderziel te vormen. Aan de hand van de Ency cliek van Paus Pius XI over de op voeding wees de pastoor erop hoe belangrijk het is goede onderwijzers te hebben. Met enkele hartelijke woorden feliciteerde de pastoor de heer Zwirs. Daarna zongen de colle ga's een daverend feestlied. De burgemeester feliciteerde na mens het gemeentebestuur, dat waar dering heeft voor het onderwijs. De heer v. Groeningen sprak na mens de onderwijzers ver. St. Augus tinus, waarvan de heer Zwirs nu ook 25 jaar lid is. Zijn felicitatie liet hij vergezeld gaan van een geschenk in de vorm van een tweetal boekwer ken over muziek. De heer A. Heemskerk sprak na mens de ouders woorden van dank en gelukwens. Ten besluite heeft de jubilaris een dankwoord gesproken. Zijn gevoelens waren op deze dag vooral gevoelens van dankbaarheid. SCHOOLJEUGD VIERDE KONINGINNEDAG. Om twee uur verzamelde de schooljeugd zich op de speelplaats der R.K, School waar de feestelijk heid voor de kinderen begon. Men formeerde daar een optocht. Onder begeleiding van vrolijke marsmuziek trok de met Oranje sjerpen en rood- wit-blauwe petten en feestmutsen getooide jeugd door Langeraar. De enige honderden meters lange stoet trok naar de Grote Brug en weer te rug naar het voetbalveld. Daar aan gekomen was het een gewirwar van je welste en Oranjecomité Juliana, geassisteerd door het onderwijzend personeel, had de grootste moeite om de beweeglijke gasten in bed -ang te houden. Er werden tractaties uitge deeld en verder werden er kinder spelen gehouden. Ook voetbalwed strijden van klassen tegen elkaar maakten deel uit van het program ma. Een dezer wedstrijden gold zelfs als selectiewedstrijd voor komenden school voetbal wedstrijden. Later in de middag zagen we nog een jeugdoptocht van kinderen uit de buurt Grote Brug. Een tamboer- maitre ging voorop en vele versierde fietsjes werden meegevoerd. Men bracht een zanghulde bij de burge meester en daarna werd in de garage van de heer Ph. Lek het feest voort gezet. De uitslagen van de gehouden kin derspelen op het Koninginnefeest waren: le klas meisjes:: vlaggetje steken: Marie Vaientijn 1; Gatha Lek 2; Nelliié Koeleman 3. 2e kL meisjes: Vlaggetje planten: Nel Kelder 1, Nel Kroft 2, Lies van Zaal 3. 3e en 4e kl. meisjes: Balletje lo pen: Annie Egberts 1, Tonrtie Hel ling 2, Lida v. d. Boogaard 3. 5e kl. meisjes bal werpen: Miep v. d. Boogaard 1, Annie Hoogervorst 2, Henny Zevenhoven 3. 6e kl. meisjes: Balwerpen: Sjaan Burgmeijer 1, Alie Hijdra 2, Cilia Vaientijn 3. le kl. jongens: Blokjesrapen: Leo v. Rijzen 1, Jan van Tol 2, Theo v. d. Hoorn 3. 2c kl. Jongens, zaklopen: Tonnie Nieuwenhuizen 1, Gerrit Keijzer 2, Berti Ubrink 3. 3e kl. jongens, hardlopen: Flip Keijzer 1, Antoon v. Zanten 2, Karei Blom 3. 4è klas jongens kruiwagenrace: Ariè van Tol 1, Wil v. d. Hoorn 2, Nelis Groen in 't Woud 3 5e, 6e en 7e klas Voetbalmatch 0 0, gewonnen met het nemen van pe nalty's door de 6e klas. NTEUWVEEN Biljarten. Gisteravond weiden de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap dei biljartver. Dito voortgezet. De uitslagen waren als volgt: W. Lenting wint van N.N., G. v. d. Berg wint van A. Straathof, W. Lenting wint van H. Leliveld, G. v. d Berg wint van N.N., W. Lenting wint van A J. v Trigt. Ondanks de nederlaag van H. Le liveld is deze toch kampioen gewor den, aangezien de enige die ten hoogste nog gelijk kon komen, t.w. A. Straathof, ven oor. De heer Leli veld komt dus nu in 't bezit van de fraaie wisselbeker, die in handen was bij de kampioen van vorig jaar, A. J. v. Trigt. - j ROELOFARENDSVEEN Jaarlijkse Kindsheidsoptocht. In RoeJolai endsveen maar ook in de wijde omgeving, heeft de jaarlijk se Kindhcidsoptocht om zijn pracht en praal bekendheid gekregen. Dat deze optocht juist in Roeiofarends- veen zo mooi is, en daardoor steeds zo'n grote belangstelling langs de te volgen route weet te trekken, is naast het vole' voorbereidende werk van mej. A. v. Dijk in hoofdzaak wel te danken aan de uitgebreide mede werking welke de zusters van het St. Jaoobus-gesticht hierbij verlenen. Zondag a.s. zal deze optocht met niet minder dan 40 groepen, w.o. 7 wagens en de traditionele muzikale medewerking van „Liefde voor Har. monie" weer uittrekken. Bijzonder veel aandacht is iit jaar besteed aan de uitbeelding van de Rozenkrans. Voorts noemen wjj bij voorbaat nog de wagen „100 Jaar Kromstaf". In afwijking van an,••ere jaren zal de optooit dit jaar niet door het Zuid-Einde trekken. Dit heeft men gedaan om de rondf niet te lang te maken en hierdoor meer aandacht te kunnen bestr 'en aan de grens van Nieuwe Wetering en de nieuw ge bouwde gedeelten aan het Noord- Einde van Roelofarendsveen. De te volgen route is#thans: Opstellen bij de veiling, waarna door het Noord- Einde via West-Einde naar het Via duct. Vervolgens terug langs pas toor Onelplein, Spoorstraat, Noord- Boerenleenbauk had gunstig jaar Gisterenavond kwamen de leden van de Coöp. Boerenleenbank in ho tel „De Vier Heemskindexen" voor de algemene ledenvergadering bijeen. De kassier Seb. Bakker zag zich tot secretaris benoemd, terwijl in het stembureau zitting namen J. Volwa- ter. P. Akerboom en Joh. J. v. d. Meer. Uit de rekening 1952 bleek, dat ƒ512.137.30 en terugbetaald ƒ449.03 aan» spaargelden waren ontvan gen ƒ512.137.30 en terugbetaald 449.031.04. Aan voorschotten waren verleend 175.045.15 en terugbetaald 7.211.975.47. Aan ontvangen intrest totaal 53.643.27 en uitgegeven in trest totaal ƒ31.106.96. De totale om zet beliep ƒ22.284.369.12. De totaal telling der balans beliep 1.900.805.76, waarbij besloten werd het saldo winst ad f 2.872.18 toe te voegen aan dede reserve. De kassier Seb. Bakker, bracht hierna zijn keurig verzorgd verslag over 1952 uit De vooruitgang eerst beproefde burgemeester v. d. Weijden zijn schutterstalent, alsook mevrouw v. d. Weijden. Ds. de Jong en de heren Bots en de Gast lieten het daarbij niet zitten en deden hun best om ook de haan omver te schie ten. Er was grote deelname aan de wedstrijden en de uitslagen waren als volgt: Boogschieten:: 1. P. Langeslag^ 2. W. Kalshoven, 3. Joop van Leeuwen. Ringrijden per rijwiel:: 1. P. Lan- geslag, 2. H. Kranenburg, 3. N. Ver kaik. Touwtrekken dames: 1. Map Kor- ver, 2 Cobi Slingerland, 3. Reina van Tilburg. Touwtrekken heren: 1. P. Slinger land, 2. J. Slingerland, 3. Fr. van Beek. Het avondprogramma werd opge luisterd met muziek door het fanfa recorps „Eensgezind" en zang van de Gemengde Chr. Zangver. „Con Amore". Met het zakslaan voor heren wer den de prijzen als volgt gewonnen: 1. Cor de Koning, 2 Co Schutter, 3. Theo van den Helder. Voor het mastklimmen was de be langstelling niet erg groot. De uit slag was: 1 Dirk de Jong 20,9 sec., 2. Leen van Dam 22 sec. en 3. Rinus van Dam 27,9 sec. Hierna was er een polonaise waar aan men gecostumeerd kon deelne men. Nu daar was nogal wat werk van gemaakt en het was een kleurig schouwspel en men kan verbaasd zijn over de gave der fantasie, van enze Nieuwkoopse jongelui. Waren er de gebruikelijke boerenkleder- drachten te zien, tevens had men cok iets nieuws bedacht. De cost- tuums werden beoordeeld door een jury bestaande uit de heren Sega ar en van Hecke en de groep Spaanse schone en Spanjool" (Truus v. d. Voorn en Nel van Dam) verwierf een prijs als mooiste groep; „Faroek en Narriman" (Gerrie Stigter en Mar ry ten Haken) werd als de meest originele groep beschouwd terwijl het meest komische werd uitgebeeld door „De Bieten bouwers" (een groep meisjes). Kruiswerk en Poppenspel. In de zaal van de heer De Koker werd, onder auspiciën van de beide Kruis verenigingen ter plaatse, vertoond het poppenspel „Zó of Zó?", een prachtige creatie van Cia van Boort, gemaakt in opdracht van de stichting „Moeder en Kind". In een vijftiental geheel uit de rea liteit genomen schetsen, wordt het interne leven in en óm de Kruisver eniging op een originele, pakkende cn artistieke wijze belicht, De toe schouwers volgen het spel, dat be doeld is als voorlichting en propa ganda, geboeid van het begin tot het eind. Het geheel wordt gedragen door een onde^rond van zoveel bedekte humor, fijne geest en echte blijheid, dat er een permanente glimlach "over de lippen der kijkers blijft hangen, welke zich af er. toe wel moet ver breden tot een hartelijke lach bij een geestige kwinkslag van een der figu ranten of wanneer in een komische scène b.v., de helemaal niet zenuw achtige „kraamheer", ten tonele wordt gevoerd. Dit fijne spel, dat tegelijk een in structieve en een propagandistische inslag heeft, zal ongetwijfeld op zijn tocht door het land, een breed spoor van geestdrift achterlaten voor het werk der Kruisvereniging in al zijn facetten. Wij kunnen de afdelingen der Kruisverenigingen niet genoeg aansporen, dit spel met zijn prachti ge décors van Trudy de Ruyter, voor hun leden te laten opvoeren. De opening geschiedde door de heer van der Vaart van het Groene Kruis. De heer Teunissen sprak aan het einde een kort dankwoord na mens het Wit Gele Kruis. Geb.: Nicolaas Cornelis z. v. Jac. Kranenburg en N. M. de Pater; Mat- thijs z. v. J. Molenaar en J. E. de Bruin. Ondetr.: A. v. d. Spek, 27 j. won. te Moerkapelle en B. C. Verduijn, 23 j.; W. P. Verhag, 25 j.; en Th. G. Wansinck, 21 j. Getr.: J. van Leeuwen, 37 j. en M. Koole, 42 j.: J. C. Harteveld, 24 j. te Nieuwveen en C. G. Schoonder- woerd, 30 j. 2269 boekjes waren uitgegeven, waar van 152 voor een jaar vastgezet. Per 31 Dec. 1952 waren er 386 rekening houders Namens de Raad van Toezicht bracht J. L. Bakker verslag uit. Be sprak hierin de voorschotten onder garantie Waarborg-Instituut. Met 52 nieuwe leden bedraagt het totaal thans 403 en besloot met de conclusie dat 1952 ebn gunstig jaar is geweest. De vergadering ging accoord niet de voorgestelde wijziging van art. 1, 3, 4, 5 en 6 van het Huishoudelijk re glement, waarvan art 4 behelsde o.a. dat thans de byeenroeping van de Alg. Vergadering in ieder geval middels 'n advertentie in de „Leidse Courant" dient te geschieden. In het bestuur werd de heer Th. G. Wesselman bij acclamatie herko zen. Bij de verkiezing vacature lid Raad van Toezicht B. v. d. Meer Jz. ontspon zich een soms heftig debat. Dit doordat naast de door het bestuur festelde candidaten, door onkundig- eid van enkele leden inzake het huishoudelijk reglement een candida- tenljjst te laat was ingediend. Het verzoek om een vrije stemming werd door het bestuur, zijnde in strijd met het huishoudelijk reglement afgewe zen. Hierna werd de heer H. J. de Jong in de Raad van Toezicht geko zen. Voorz. bracht hierna dank aan de scheidende functionaris B. v. d. Meer Jz. Op hoge leeftijd, aldus de voorz. heeft de heer v. d. Meer steeds nog zijn beste krachten ingezet in het belang van de bank. Tot plaatsvervangend bestuursle den werden benoemd de heren J. in spaargelden bedraagt 63.106.— en Bakker en H. de Jon*

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2