Duinstreek De prijsbeheersing van landbouwgronden M.T.S. wil naam veranderd zien in „Hogere Technische School" Indon. student-met-verleden teruggezonden naar Tropen Verruiming noodwet Drees Melkprijs in W.-Nederland blijft voorlopig gehandhaafd 2 Kousendagen VEENSE AARDBEIEN VOOR ENGELSE KONINGIN Wanneer en door wie worden de eindexamens afgenomen? DONDERDAG 16 APRIL 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Tweede Kamer Er zijn 28 amendementen ingediend Bij de voortzetting van de algeme ne beraadslagingen in de Tweede Kamex- over het wetsontwerp op de vervreemding van landbouwgronden vroeg de heer DEN HARTOG (V.V. D.) zich met bezorgdheid af of van het wetsontwerp niet een verschui ving van de moeilijkheden het resul taat zal zijn. Het recht van voorkeur moet naar zijn mening ook van toe passing zijn bij onderhandse ver koop en niet slechts bij openbare verkoop. De heer LEMA1RE (K.N.P.) bleek van oordeel, dat het tegenwoordige peil van dc pachtprijzen te laag is. Dit zal, zei hij, omhoog moeten. In beginsel koos de heer BIEWEN- GA (A.R.) voor doelmatige beheer sing van de prijzen boven het vrij laten daarvan. Maar de tot nu toe gevolgde prijspolitiek heeft niet een zodanig resultaat gehad, dat op grond daarvan de prijsbeheersing kan wor den verdedigd. De heer HAKEN (C.P.N.) ver klaarde tegen openbare verkoop van landbouwgrond te zijn teneinde spe culatie te voorkomen. Minister MANSHOLT achtte het niet nodig een uitvoerig pleidooi te houden voor prijsbeheersing van de landbouwgronden. De georganiseer de landbouw acht vrijlating van de prijzen onder de tegenwoordige om standigheden ongewenst cn gezien de onmogelijkheid van uitbreiding van het landbouwareaal zullen de tegenwoordige omstandigheden wel \oorlopig blijven gelden. Do beekenis van de wet is dat het parlement zich uitspreekt over het principe van dc prijsbeheersing. Wil men een landbouwbeleid voeren dat gebaseerd is op het verschaffen van een bepaalde bestaanszekerheid, dan is het noodzakelijk dat men dit be leid op lange termijn kan voeren. In de wet liggen voldoende mogelijkhe den om de regelingen en normen te wijzigen. Dc minister verklaarde zich gaar ne bereid nadere voorstellen te doen die dc vestiging van landbouwers betreffen. Het weglaten van een regeling van het voorkeursrecht voor de pach ter noemde ook de minister een ver arming van de wet, maar hij zag geen mogelijkheid dit recht in deze wet te leggen. In dc pachtwet zou een bevredigende regeling kunnen worden opgenomen. De regering zal zich nog moeten beraden over dc hoogte van de ren tevoet. De minister meende dat men dc wet enige tijd zou moeten geven; op verscheidene punten zal ze naar zijn mening verbeteringen brengen. Maar mocht ze falen dan wil dat niet zeggen dat de prijzen moeten wor den vrijgelaten. Men zal dan moe ten nagaan wat de moeilijkheden zijn cn welke methode van prijsbe heersing beter zou zijn. Dan zou ook kunnen worden overwogen toewij zing door de grondkamers. Er zal naar worden gestreefd, als de wet in het najaar in werking kan treden, tevens de beschikking te heb- ben over de algemene maatregel van I hebben gediend inleidingen, die R.K. WERKGEVERS IN GESPREK MET R.K. WERKNEMERS Door de Katholieke Arbeidersbe weging en de Katholieke Werkge versvereniging in het diocees Den Bosch is gisteren een bijeenkomst gehouden in huize Bergen te Vugnt, welke van beide zijden dco- een der t'gtal deelnemers werd bijgewoond. De besturen van genoemde orga nisaties hebben gemeend, dat h it bijeenbrengen van enkele leden be langrijk kan bijdragen tot een beter oegrip van de motieven, die weder zijds de standpunten bepalen. Als aanleidingen tct de onderlin ge gedacfrtenwisselingendie deels in kleinere groepen zijn gehouden bestuur en de normen. De minister meende wel dat er behoefte is aan een vaste commissie voor de pacht- vraagstukken. Over de opmerking van de heer Lemaire betreffende verhoging van de pachtprijzen vroeg de minister zich af hoe men tot een verhoging zou moeten komen zonder de bestaandszekerheid van de pach ters geweld aan te doen. Vanmiddag wordt er over dit ont werp gerepliceerd. Er zijn 28 amendementen inge diend. GEBRUIK OPZETGELDEN VALSHEID IN GESCHRIFTE? De Nijmeegse aannemer W. A. P. is Dinsdag door de Arnhemse recht bank veroordeeld tot 100 gulden boe te. Dc officier van Justitie, die door prof. dr. L. Janssens en dr. F. J. C. J. Nuyens hebben genouden over resp. „Gelijkheid en ongelijkheid" en ,.De goede samenwerking binnen de onderneming". Deze eerste bijeenkomst, die bij wijze van experiment was bedoeld, zal gevolgd worden door andere. VERZOEKSCHRIFT AAN DE MINISTER Diploma's worden ondergewaardeerd Het algemeen les tuur van het Ne derlands Instituut van Middelbare en Hogere Technici (N.I.M.H.T.), waarvan zowel de confessionele als de algemene Verenigingen van Mid delbare en Hogere Technici deel uit maken, heeft zich in een schrijven tot de minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen gericht, waarin met aandrang een beroep op de mi nister wordt gedaan de wijziging WAAR WERD OPRECHTER TROUW li 11 leiderschap van de door vriend en Inaonesie antwooraae vijand gevreesde Laskar Rajat nu niet direct een aanbeveling. De Indo- j j- Het wil nog steeds niet al te best nesische regering heeft trouwens ÏZL™" kunflftln 31 lukken met de broederlijke samen-1 jn het verleden ook niet zo heel erg veelomstreden kwestie van de „,n.i,;numiarinn/i an inHn.i_jjt opzetgclden van een andere zijde had willen hanteren, had veertien dagen geleden 200 gulden boete ge- eist. P. had een inschrijvingsformulier van de gemeente Nijmegen voor het uitvoeren van grond- en riolerings werken ingevuld en ondertekend. In dit formulier was een passage op genomen, dat geen opzetgelden in de aanneemsom waren begrepen, maar P. had zijn aanneemsom wèl met| ruim 8000 gulden opzetgelden ver hoogd. Dit bedrag was onder meer bestemd om de kosten van mededin gers naar de gunning te dekken, ter wijl een ander gedeelte van dit be drag betaald moest worden voor het recht, dat hij van zijn collega's had gekregen om een fout in zijn begro ting te verbeteren. De ondertekening van deze verklaring werd door de rechtbank als valsheid in geschrifte beschouwd. (Volkskr.) werking tussen Nederland en Indo nesië en alhoewel de wereld het de laatste tijd veel te druk heeft met an dere belangrijke kwesties, duiken zo nu en dan toch berichtjes op, die de zozeer gewenste, maar zo weinig tast bare band in al zijn povere naaktheid aan de openbaarheid prijsgeven. Zo is momenteel weer een spiegel gevecht gaande over het Nederland se bevel tot uitwijziging van een In donesische student en de daarop vol gende adhaesie-betuiging van_ Indo nesië door een Nederlandse journa list een langer verblijf in het land van palmen en zonneschijn te ontzeg- gen. De Indonesische student, op wiens aanwezigheid Nederiand niet langer prijsstelde, werd uitgewezen op grond van zijn activiteiten in het verleden. Nu is dat verleden wellicht in Indo nesische ogen bijzonder krijgshaftig, maar voor insiders is het voormalig Dc Regering is bereid 200 gulden eigen inkomsten voor de aftrek bij dc Noodwet ouderdomsvoorziening buiten beschouwing te laten. Op welke wijze deze maatregel moet worden ingepast in de andere wij zigingen van de Noodwet, welke met de huurverhoging noodzakelijk zullen blijken, wordt nog nader be zien. Dit deelt minister Suurhoff aan de Eerste Kamer mede in zijn Me morie van Antwoord. Bij de jongste wijziging van de wet werd de „honderd guldcnaftrek" ingevoerd. Dit betekende dat bij het bepalen van het pensioen dat groter of kleiner is naar gelang het eigen inkomen de eerste honderd gulden van het inkomen buiten be schouwing wordt gelaten. Dit bedrag ral thans dus verhoogd worden tot 200 gulden. HERZIENING SALARIS LERAREN VÓÓR HET NIEUWE SCHOOLJAAR. „Vaststaat dat vóór het nieuwe schooljaar wijzigingen komen in de salarissen van de leraren," aldus dc minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, rar. J. Cals, die gis termiddag in dc Eerste Kamer er kende, dat er van regeringszijde fou ten waren gemaakt bij de besprekin gen over de lerarensalarissen. De minister stond volledig achter het afschaffen van schoolgelden voor het lager onderwijs, maar verder wilde hij in dit stadium niet gaan. Overleg is thans gaande over het vraagstuk van de gehuwde onderwij zeres, dat men niet los kan zien van dat van de gehuwde ambtenares. De begroting van 0„ K. en W. werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aantalvrachtauto's in Ned. sterk vermeerderd Het Nederlandse bedrijfsautopark bestond per 1 Augustus 1952 uit 6587 taxi's, 6183 (per 1 Aug. '51 6160) autobussen, waarvan 3162 (2858) die sel, 7281 (5773) drie wieiers voor vrachtvervoer, 82.196 (77.550) vracht auto's, waarvan 3347 (2282) diesel; 3645 (3500) trekkers met oplegger, 3460 (3170) speciale voertuigen en 13.253 (12.752) aanhangwagens (zon der eigen beweegkracht), aldus het C3S. De algemene Vereniging voor Melkvoorziening te 's-Gravenhage is tot het besluit gekomen, dat een verhoging van de verkoopprijzen voor consumP- ticmelk bU de wijziging van de prijzenpolitiek der regering en de afschaf fing per 19 April a.s. van de sedert jaren geldende maximumprijzen, zo lang mogelijk moet worden voorkomen. Dientengevolge zijn alle prij zen met ingang van 19 April op het bestaande niveau gchai dhaafd. De ge wijzigde regeringspolitiek zal wel ten gevolge hebben dat binnen afzienbare tijd enige wijzigingen in de prijzen in overweging moeten worden genomen. Bedoeld besluit geldt voor de provincies Zuid-Holland, Utrecht en het Zui delijk gedeelte van de provincie Noord-Holland. ONREGELMATIGHEDEN BIJ GROSLIJSTSTEMMING De centrale der K.V.P. in Breda heeft een verklaring afgelegd over hetgeen is voorgevallen bij de laat ste groslyststemming. Op de dag van de stemming is, aldus de verklaring, in strijd met het reglement van de K.V.P. door vele kiezers gestemd op de reeds in gevulde stembiljetten, die tevoren waren verspreid. Bij het onderzoek is gebleken, dat de heer J. A. Meys (wethouder van Financiën) zich aan deze onregle mentaire en ondisciplinaire hande lingen heeft schuldig gemaakt. Om royement tc voorkomen, heeft men de heer Meys verscheidene ke ren de gelegenheid gegeven zich te rug te trekken, hetgeen hij aanvan kelijk weigerde. Toen de royements- aanvraag echter al was doorgezon den, liet de heer Meys weten zich te zullen terugtrekken onder voorwaar de dat er geen publicatie zou plaats hebben. Dit aanvaardde de centrale commissie. Hierbij zou het zyn gebleven, in dien de heer Meys niet Maandag j.l. had bedankt voor de K.V.P. De fractievoorzitter van de K.V.P. in Breda verklaarde gisteren bij de aanvang van de raadsvergadering dat ook mejuffrouw Zuster Kobbe laar en de heren Cosijn, Van Gils, Koertshuis. Van Swol en Wezenbeek hebben bedankt voor het lidmaat schap van de K.V.P. en dat zij geen deel meer uitmaken van de raads fractie. In Leeuwarden wordt dagelijks een groot aantal kievitseieren aange voerd. De handel verloopt hier bijna geheel over één poelier. Deze no teerde verleden week Dinsdag -:en aanvoer van 20.000 stuks tegen 17 cent per stuk. Woensdag 8.000 stuks tegen 15 cent per stuk. Deze laatst genoemde prijs heeft zich tot nu toe weten tc handhaven. Donderdag be droeg de aanvoer 3200 en Vrijdag 9000. Maandag en Dinsdag j.l. zakte de aanvoer echter tot 3000 eieren, hetgeen men in Leeuwarden toe schreef aan het feit, dat volgens een bericht uit Barneveld daai slechts 86 cent zou zijn bei-aald. In Leeu warden wordt nog steeds 15 een* be taald voor een kievitjei. Werkt samen om onheil en ramp te bestrijden. B.B.-Raad voor de A-kring Lelden. Vrijdag en Zaterdag Ook U zult als U deze kousen zie /eggen„Dl I ZIJ.N WEER ECHTE DE KONING AANBIEDINGEN". Uitsluitend eerste klas fabrikaten en kwaliteiten voor uiterst lage prijzen ROCO Klassémerk sinds jaren. Links geweven, nylon versterkt, geheel geminderd, alle kleuren niet f. 2.75 maar T. I.Öo De kous met „hel loodje", links ge weven Perion versterkt.de naam en kwaliteit spreekt voor - 1 oc zich zelt, niet f. 3.25 maar T# l.oö Cnkflilon de Nederlandse Nylon, alle modekleuren,donkere - -- naad, niet f.3.95maar T. c./O Oupont Nylon, 60 gauge. Full fashioned, geheel geminderd De fijnste wandel Nylon, waarde h 5.25, alleen Vrijdagen Zaterdag f. 3.95 ).<k van de benaming „Middelbare Tech nische School" in „Hogere Technische School" te willen bevorderen. Uit ervaring is gebleken, aldus het schrijven, hoeveel misverstand er in het buitenland ten aanzien van de naam „Middelbare Technische School" bestaat; groot en vele zijn dan ook de moeilijkheden, waarmede de afgestudeerden van deze scho len voor een juiste waardering en bescherming van hun opleiding en diploma te kampen hebben. Belangrijke posten gaan in het buitenland voor deze afgestudeerden verloren, omdat aan hun collega's van 'n gelijkwaardig opleidingsniveau uit andere Europese landen, afkomstig van het Höhere Technische Lehr- anstalten, Technical Colleges, Ecoles Techniques Superieures e.d. maar al te vaak de voorkeur wordt gegeven. Daarmede wordt de goodwill, die de plaatsing van afgestudeerden in het buitenland ongetwijfeld voor de Ne derlandse nijverheid en industrie heeft, ernstig geschaad, vooral in die landen, waar voor onze industriële export aanzienlijke kansen aanwezig zijn. Voor zover bekend, wordt de wen selijkheid van dc gevraagde naams wijziging ook in de kringen van de directeuren en leraren van de Mid delbare ^Technische Scholen erkend en onderschreven. Met de benaming „Hogere Tech nische School'' wordt ook een aan- nistische activiteit- daar men de In- duiding verkregen, die past in het donesische regex-ing toch waarlijk kader van de Nederlandse verhou gunstig over het verleden van de be trokken student gedacht, want hij is reeds tweemaal door haar gearres teerd en alhoewel hij ook weer tel kens na verloop van tijd vrijgelaten werd versterkt een dergelijke car- cière nu niet direct het vertrouwen. Daar kon)t nog bij, dat een van de twee arrestaties berustte op coramu- Meer dan 75 jaar Tcxtielapedaliit geexx overdreven scrupules, wat be treft de tolerantie op dit gebied van de politiek mag verwijten, moet de betrokken student het toch wel erg bar hebben gemaakt. Op een goede dag besloot deze student, Saleh ge naamd, dan om naar Europa te gaan studeren en via Zwitserland kwam hij in Leiden terecht, waar nog oude bekenden moesten wonen uit een vroegere studie periode. Nadat de Nederlandse regering haar besluit tot uitwijziging bekend gemaakt had, beval Indonesië aan de journaliste, mevr. Fuhri Mierop, hoofdredactrice van een Soerabaja's dagblad, om cmmiddellyk Indonesië te verlaten omdat zij een voor Soe- karno krenkend artikel geschreven zou hebben naar aanleiding van de roerende rede, die Soekarno had uit gesproken op 16 Nov. jl. Toen het In donesische besluit Nederland bereik te, was mevr. Fuhri nog geheel on bekend met het bevel. dingen, immers op textielgebied kent men reeds de Hogere Textiel school, terwijl handhaving van de status der scholen onder de Nijver heidsonderwijswet mogelijk blijft, al dus het schrijven. H1LLEGOM Gouden bruiloft. Op 12 Mei viert het echtpaar Th. Klinkenberg— Audieffred wonende Haarlemmer straat 18, zijn gouden huwelijksfeest. Het huwelijk werd gezegend met 10 kinderen, 47 kleinkinderen en 2 ach terkleinkinderen. De gouden bruid vooral is bijzonder kras. Er kwamen oortjes. De Kath. Arbeidsjeugd heeft een tweedaagse fancy-fair gehóuden in het gebouw aan de Hoofdstraat. Vele ingezetenen verileenden hun steun, doch de leden zelf hebben zulke mooie producten vervaardigd, dat het talrijke publiek wel kopen en genieten moest. De ope ning geschiedde door de heer Van de Water. Wethouder Van Dam leidde Zondagavond te verloting. Voorlopig is de geldnood weg. Personeel steenfabriek. In „Flo ra" werd een feestelijke bijeenkomst gisteren gehouden door de perso neelsvereniging van de Arnout. Een eigen toneelclub voerde op de klucht in drie bedrijven „Graf Janus" van Jac. Bess. Na de uitvoering zorgden dc Vrolijke Vrijbuiters uit Aalsmeer voor verder amusement. KATWIJK AAN DEN RIJN LUSTRUM K.A.B. Op 23 April a.s. zal het 5 jaar ge leden zijn, dat de K.A.B.-afdeling Katwijk aan den Rijn werd opge richt. De heer C. van der Kamp die in samenwerking met dc heer Wee- ber, lid van» het Hoofdbestuur, zich in de eerste maanden van 1948 hier voor beijverde, heeft wel eer van zijn werk gehad. Het eerste werk, de op richting, is in den regel niet het ge makkelijkst, integendeel. Maar steeds is de afdeling in ledental uitgegroeid. Na veel arbeid en propaganda begon nen met 25 leden is ''it getal nu toe genomen tot ruim 50 met een actief bestuur en een Commissie voor Her wonnen Levenskracht die er zijn mag. En vóór het volgend lustrum hoopt het bestuur minstens 75 leden te heb ben ingeschreven. Op speciale bestelling werd Dinsdagavond te 7 uur, vanaf Schiphol per vliegtuig een zending van 300 doosjes glasaardbeien, afkoxnstig uit Roe- lofarendsveen, verzonden naar Glasgow in Schotland. Deze aardbeien zijn bestemd voor de lunch welke hedenavond ter gelegenheid van het bezoek van koningin Elisabeth van Engeland aan deze stad, zal worden aange boden. Het merkwaardige is bovendien, dat koningin Elisabeth reeds eer der speciale belangstelling aan de dag. heeft gelegd voor dit kostelijke Roe- lofarendsveense product, n.l. bij haar bezoek aan Canada in 1951. De ver zending werd verzorgd door de fa. J. v. d. Wereld, te Roelofarendsveen. Middelbare scholen in Leiden en omgeving In de Staatscourant zijn de data en deskundigen gepubliceerd voor de mondelinge eindexamens van de middelbare scholen in Leiden en omgeving. Gemeentelijke Hogere Burge^ school, afd. A, 2, 3 en 4 Juli, mevr. F. J. van GelderDroste, 'sGraven- hage, C. A. A. van Luttervelt, Was senaar, W. Antheunissen, 'sGraven- hage. Gemeentelijke Hogere Bur gerschool, afd. B, 15, 16, 17, 18, 19, 20 en 22 Juni, dr. W. K. Baart, Haar lem, dr. J. Leest, Gouda. Gemeent. Hogere Burgerschool voor Meisjes, afd. HBS B. 30 Juni en 1 en 2 Juli, prof. dr. Chr. van Os, Delft, mevr. ir. T. de BoerVan der Hoek, 's Gra- hage, ds. J. Fokkema, Ede. Christ. Lyceum, afd. HBS A, 27, 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli, dr. H. J. Smit, 's Gravephage, mr. E. R. Deves, Ba- rendrecht, Ch. A. Oocheret, Rotter dam. Christelijk Lyceum, afd. HBS B, 23 25, 25 en 26 Juni, dr. W. K. Baart, Haarlem, dr. J. Leest, Gouda. R.K. Lyceum „St. Bonaventura", afd. HBS A, 23, 24. 25. 26 en 27 Juni, dr. D. Langedijk, 's Gravenhage, mr. IT. B. WildtMeyboom, Overveen, dr. D. M. E. Habbema. 's Graven- hagc. R.K. Lvceum „St. Bonaven tura", afd. HBS B, 27, 29 en 30 Juni en 1. 2. 3 en 4 Juli, dr. W. K. Baart, Haarlem. Wassenaar, Rijnlands Ly ceum, afd. HBS A, 6 en 7 Juli, dr. D. Langediik. 's Gravenhage, mr. H. B. WildtMeyboom, Overveen, dr. D. M. E. Habbema. 's Gravenhaee. Wassenaar, Rijnlands Lyceum, afd. HBS B, 30 Juni en 1, 2, 3 en 4 Juli, dr. J. J. Seidel, Delft, mei. W. H. ten Bosch, Utrecht, mr. F. P. E. Bloe- marts, Rotterdam. Chr. Lvceum t< Alphen aan den Riin, afd. HBS A. 15 en 16 Juni, dr. D. Langedijk. Den Haag, mr. H. B. WildtMeyboom, Overveen en dr. D. M. E. Habbema, Den Haag. HBS B 18, 19. 20, 22 en 23 Juni, W. J. Al, Rijswijk, dr. C. O. van Regteren Altena, Oegsteeest en mevr. J. S. OudemansHoeksma, Delft. Lycea en Gymnasia. Alphen aan den Rijn, Christelijk Lyceum, afd. Gymnasium, 24, 25, 26 cn 27 Juni, prof. dr. F. B. J. Kuiper, Leiden, prof. dr. W. J. H. Caron, Amsterdam, dr. J. Bouman, Delft, dr. J. A. A. Verlinden (op 24 en 25 Juni), 's Gravenhage. Leiden, Gemeentelijk Gymnasium, 18. 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 29 Juni; prof. dr. M. J. Dresden, 's Gra venhage, dr. A. J. van Veenendaal, 's Gravenhage, dr. J. Teixeira Mattos, 's Gravenhage, prof. dr. C. L. Rümke (op 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 29 Juni), Utrecht. Middelbare Meisjesscholen. De eindexamens van de middelbare scholen voor meisjes en afdelingen middelbare school voor meisjes ver bonden aan lycea en hogere burger scholen zullen dit jaar, voor zover het mondeling gedeelte betreft, wor den afgenomen; Laiden, Gemeentelijke Hogere Bur gerschool voor Meisjes en Middel bare School voor Meisjes, afd. MS VM, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23 en 24 Juni, G. Oldeman, Rotterdam, mej. dr. Th. Voigt, Voorburg, mevr. W. Nieulant PelkmanHarcksen, 's Gravenhage. Leiden, R.K Lyceum „St. Agnes", afd. MSVM, 19, 20, 22 en 23 Juni, mevr. M. A. de JongDe Monchy, Rotterdam, mevr. mr. H. Wertheim Gijse Weenink. Amsterdam, mevr. I. C. IT. ErnéFleischer, Delft. Vooi'schoten. R.K. Middelb. Meis jesschool, MSVM, 27, 29 en 30 Juni en 1, 2, 3 en 4 Juli. G. Oldeman, Rotterdam, mej. dr. Th. Voigt, Voor burg, mevr. W. Nieulant Pelkman Harcksen, 's Gravenhage. Wassenaar, Rijnlands Lyceum, afd. MSVM, 15, 16, 17 en 18 Juni, mevr. M. A. de JongDe Monchy, Rotter dam, mevr. mr. H. WertheimGijse Weenink, Amsterdam, mevr. I. C. H. ErnéFleischer, Delft. ZOETERWOUDE UITVAART EN BEGRAFENIS VAN MEJ. CORRIE VAN RIJN In volle liturgische schoonheid en onder zeer grote belangstelling had gistermorgen de uitvaart en begra fenis plaats van mej. Corrie van Rijn, onderwijzeres aan de H. Hart School alhier. Reeds Maandagavond was het stof felijk overschot in de St. Janskerk opgebaard en 's middags en 's avonds was de kerk gevuld met kinderen en parochianen tot het bidden van het j rozenkransgebed voor de zielerust van de overledene. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken Bont met assistentie van ka pelaan C. Nieuwenhuizen en pateri S. v. Beurden. Onder de H. Mis gin gen ook alle leerlingen van de school ter Communie. Na de absoute verlieten de kinde ren eerst de kerk cn in keurige 0rde onder leiding van de zusters en on derwijzeressen, vormden de kinderen een dubbele haag van de kerkhof- poort van de kerk tot aan het kerk-| hof tussen deze haag trok de lijk-, stoet onder de schone zang „Iri Para- disum" naar het graf, waar de kin deren van de klas der overleden on-l derwijzeres reeds biddend stonden te wachten. Na de verrichting van de begi'afe- nisplechtigheid bad deken Bont met alle aanwezigen voor de zielerust var de dierbare overledene. Bescherming Bevolking, dat is: Wijs beleid. Verbond voor Veilig Verkeer Dankbaarheid in klinkende munt DENKT U ER OM Collecte van dankbaarheid! „Waar gaat het nu ech ter precies om? Kijk: eni ge parochies hebben reeds in klinkende munt hun dankbaarheid bewezen, de meeste evenwel nog niet. Zü hebben de kans niet gekregen - zij wilden wel en wat graag, maar zij konden niet. Overmacht! Als nu deze pa rochies, deze door overmacht overrompelde parochies, de volgende week eens in één collecte hun dankbaarheid toondenAldus lezen we in de lekenbrief, die Zondag 1.1. in alle katholieke kerken van Nederland is voorgelezen. De brief van de Stichting 18531953, die de geloofsgenoten aanspoort de collecte van a.s. Zondag niet te vergeten, omdat deze collecte het feestgeschenk vormt voor de Ne derlandse bisschoppen op 't feest van het herstel der bisschoppelij ke hiërarchie. Wat zou het prachtig zijn, wanneer onze bisschoppen straks op het grote feest in Utrecht een geschenk in handen kre gen, dat door z'n grootte uiting zou geven aan de ontzaggelijk grote liefde, die wij allen onze bisschoppen toedragen! Vergeet het Zondag niet! Leg nu reeds een bedrag opzij!

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6