groent lalel K.V-P. wenst geen verdeling van landbouwgrond via Grondkamer Koopman gaf dieven sleutels van kaaspakhuis in Woerden J. de Bruyne y. H. Pleiter VERENIGINGS DRUKWERK WOENSL 15 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTK BI.AU PAUINA 3 Tweede Kamer In de eerste vergadering van de Tweede Kamer na het PaasrecCs werd begonnen met de behandeling van het wetsontwerp op de vervreemding van landbouwgronden. De voorgestelde maatregelen heb ben betrekking op de beheersing van het prijspeil van landbouwgronden, het tegengaan van ondoelmatige ver kaveling en ligging van gronden en van het ontstaan van de kleine bedrij ven. Een en ander bij verkoop, ves tiging, wijziging, verlenging of over dracht van een zakelijk recht op land. De heer VONDELING (P. v. d. A.) verwachtte niet veel voor de verka veling van dit ontwerp; dan zal er meer moeten gebeuren. Hij meende, dat met behulp van de vestigingswet bepaald zou kunnen worden, dat een bedrijf een zekere minimum-grootte moet hebben en aan eisen van een behoorlijke verka veling dient te voldoen. Om de moraliteit bij vervreem ding van landbouwgronden niet ver der achteruit te laten gaan bepleitte de heer Vondeling verkoop via de Grondkamer. Tenzij de regering ter zake een toezegging doet, kondigde hij aan, dat zijn fractie zich nader over het ontwerp zou moeten bera den. De heer DE RUITER (C.H.) kan er mee instemmen als kleine bedrijf jes er wat grond bij kunnen krijgen. De regering moet daarmee het voor beeld geven, doch met de domein gronden gebeurt dat niet steeds. Vele vruchtbare gronden gaan achteruit omdat er geen behuizing bij ligt. Er zijn onafzienbare velden zonder boer derijtje. Menige kleine boei- zou ge holpen kunnen worden en men zou meer uit de grond halen. De heer VAN DEN HEUVEL (A. R.) had twee overwegende bezwaren tegen het ontwerp. Het eerste is dat er volgens hem geen behoorlijke methode is te vinden voor de bere kening van de pachtprijs en het an der zijn hoofdbezwaar dat de prijsbeheersing niet effectief is te maken zonder middelen die erger zijn dan de kwaal. De heer DROESEN (K.V.P stelde vast, dat er in kringen van landbouw deskundigen een aanzienlijke meer derheid is voor handhaving van de prijsbeheersing. Als men komt tot een redelijke prijsbepaling zal het pu bliek zich daar gemakkelijker aan onderwerpen dan aan de regeling van thans. Als de regering een verklaring zou afleggen, dat het de bedoeling is over enige jaren aan de Grondkamers de 104 Millioen voor Nat, Rampenfonds In het Rampenfonds was tot gister avond 104 millioen gulden binnenge komen. Maandagavond bedroeg de stand, 103,9 millioen. Nieuwe Spoorbrug over Hollands Diep Zoals men weet bestaat het plan in de kamende twee jaren de enkel- sporige brug over het Hollandsche Diep bij Moerdijk te vervangen door een nieuwe .spoorbrug, die zal wor den ingericht voor dubbel spoor. Deze nieuwe overbrugging zal zo vernemen wij thans bestaan uit vijf bruggen van tweehonderd meter, elk op drie steunpunten en een brug van dertig meter op twee steunpunten. Er zal gebruik worden gemaakt van de bestaande pijlers, die voor het dragen van een dubbelsporige brug geschikt zijn. Het assembleren van twee van de vijf bruggen zal op een fabrieksterrein te Dordrecht geschie den. De overige drie bruggen wor den op een, nabij de Moerdijkbrug te bouwen montagestelling geassem bleerd. Het ligt in de bedoeling in de loop van 1954 drie bruggen op de pijlers te plaatsen en in 1955 de overige twee. Elk der vijf bruggen zal in twee helften worden ingevaren, zo dat in totaal tien brugdelen rr/et tus senpozen door invaring op hun plaats zullen worden gebracht. De overige overspanningen zullen eerst worden verwijderd door ze uit te varen. Naar verwacht wordt, zal de nieuwe over brugging in 1955 dubbelsporig bere den kunnen worden. Het gehele werk zal worden uitgevoerd door veertien Nederlandse bedrijven. verdeling van de grond op te dragen, zou dat voor zijn fractie aanleiding zijn te overwegen het wetsontwerp af te wijzen. Een leemte in het ontwerp noemde hij het ontbreken van enige aandui ding over het peil der koopprijzen. Ook wilde hij weten of de minister niet een instelling wenselijk acht die een onderzoek zal instellen naar de juiste pachtnormen. Hij betreurde het dat het voorkeursrecht voor de pachter nog niet wordt geregeld. Zij het zonder veel enthousiasme kon hij echter wel meegaan met het ontwerp. De vergadering is verdaagd tot vanmiddag. ZWOLLE HAD GEEN GELD. Enige weken geleden heeft de Zwolse gemeenteraad besloten het zo zwaar getroffen Zeeuwse dorp Krabbcndijke tc adopteren cn een crediet van 10.000 beschikbaar te stellen om materiële hulp te kunnen bieden. ..Hoe kan Zwolle iets geven van wat het zelf niet heeft?" vroeg het WD-raadslid Coenradi zich destijds af. Deze mening is nu onderschreven door Ged. Staten van Overijssel, die hebben verklaard bezwaarlijk hun goedkeuring te kunnen hechten aan het uittrekken van dit bedrag. Ze wijzen er op. dat de Zwolse begro ting voor 1953 een tekort aanwijst van 814.300 en dat de beschikbare middelen van de gemeente zeker no dig zijn voor de verzorging van de eigen huishouding. Verslagen heeft de raad het oor spronkelijke besluit weer ingetrok ken. Krabbendijke zal geen hulp uit Zwolle ontvangen(Tel. Gecamoufleerde auto moest lading dekken Voor de Utrechtse rechtbank heb ben zich gisteren twee ingezetenen uit Den Haag moeten verantwoorden, verdacht van diefstal van een grote hoeveelheid kaas uit een pakhuis van de coöperatie „De Producent" te Woerden. De 27-j. marktkoopman N.V. was in de avond van 22 Decem ber j.I. met een gehuurde vrachtwa gen in gezelschap van de 33-jarige landarbeider H. P. naar het pakhuis gereden. Om de opzet te camoufleren, werd over het portier van de wagen een jas van een der verdachten ge hangen, terwyl ook het nummer bord van de wagen met modder werd besmeurd. Twee maal brachten de verdachten een bezoek aan het pakhuis; de laatste keer, in de och tend van 23 December, werden zij bij het pakhuis te Woerden door de politie aangehouden. In totaal bleken 304 kazen te zijn ontvreemd voor een waarde van 15.000. Een en ander zou zijn gebeurd op instigatie van een kaashandelaar te Woerden, die aan verdachten de sleutel van het pakhuis verstrekte. Tegen de marktkoopman, die het hem ten laste gelegde toegaf eiste de officier van justitie een jaar met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar cn toezicht van de Prote stants-Christelijke reclassering. Dc landarbeider, die medeplichtig werd geacht aan het misdrijf, maar be weerde niet geweten te hebben, dat het hiei een misdaad betrof, hoorde acht maanden i.»et aftrek eisen. Als 'derde verdachte stond terecht de 35-jaTige kaashandelaar uit Woer den, verdacht var het uitlokken vari het misdrijf. De officier van justitie eiste tegen hem twee jaar gevange nisstraf zonder aftrek. Verdachte zelf ontkende hardnekkig iets met de zaak uitstaande te hebben. Als ge tuige a charge trad op de man, die de diefstal had gepleegd, de 27-jar.ge marktkoopman. Deze verklaarde, dat de kaashandelaar bij hem had aan gedrongen op het misdrijf. Boven dien had hij hem de sleutel van het LEZINGEN OVER TITUS BRANDSMA. Pater P. Starmans O.C., vice-pos- tulator van het voorbereidend pro ces ter zaligverklaring van prof. dr. Titus Brandsma, heeft een lezing met lichtbeelden in voorbereiding over het leven en de dood van Pater Brandsma in het concentratiekamp Dachau. Het is zijn bedoeling in het gehele land deze lezing te houden teneinde daardoor de devotie tot de grote Nederlandse, martelaar van het nazisme en daarmede ook een voor spoedig verloop van het voorberei dende proces te bevorderen. Vooral voor organisaties, tehuizen, scholen en parochies zal deze lezing bijzon der interessant zijn. Pater Starmans geeft in zijn voor dracht o.a. een korte uiteenzetting van het voorbereidend proces met alles van wat er aan vast zit, zoals de bestudering van het leven van pater Brandsma, zijn deugden en tal rijke geschriften, waarvan de titels reeds een boekdeel vormen. Hij zal dan tevens een o\*erzicht geven van de meest éclatante gebedsverhorin gen en met lichtbeelden zijn toe hoorders een inzicht trachten te ge ven in het heroïeke leven van Titus Brandsma. Deze lezing zal zeker niet mogen ontbreken in het winterprogramma van het Nederlandse Katholieke or ganisatieleven. Belangstellenden kunnen zich nu reeds wenden tot pater Starmans, Carmclietenkloos- ter te Oss. kaaspakhuis verschaft. Ook dc vrouw van deze getuige legde nogal bezwa rende verklaringen voor verd. af. De verdediger, achtte de schuld van z|jn cliënt allerminst vaststaan de, omdat de door de officier van ju stitie aangevoerde bewijsgronden hoofdzakelijk berustten op de verkla ringen van een mede schuldige. Deze zou bovendien niet betrouwbaar zijn. Op deze gronden concludeerde plei ter tot vrijspraak. De rechtbank zal 28 April vonnis wijzen. Grote gebeurtenissen. Amsterdam komt maar met 6 lijsten uit Bij de gisteren gehouden candidaat- stelling voor de as. gemeenteraads verkiezingen, is komen vast te staan, dat in Amsterdam slechts het uitzon derlijk lage aantal van 6 politieke partijen aan dc strijd zal deelnemen. De Prot.-Chr. partijen hebben zich weer op één lijst verenigd en de ka tholieken hebben zich gesplitst in K.VP. en K.V.P Voorts zullen de stembiljetten de V.V.D., P. v. d. A. en C.P.N. presenteren. In Rotterdam hebben de Prot.-Chr. partijen eigen lijsten, waardoor het aantal partijen hier met twee vermeerderd is, Den Haag heeft het nog overv'oediger ge daan» en komt met 10 lijsten uit de bus, omdat de Staatk. Ger. en de Vrijz. Democraten hier ook Candida ten hopen te. plaatsen en de kroon van de grote steden spant Utrecht, waar behalve de bovengenoemde ook een mysterieuse partij met de klin kende naam van Republikeinse Volkspartij zetels poogt te veroveren. In 39 gemeenten van het rampge bied zijn geen lijsten ingediend; daar zullen de gemeenteraadsverkiezingen op een nader te bepalen tijdstip plaatsvinden. OP 21 APRIL WEER PER TREIN NAAR VLISSINGEN. De Ned. Spoorwegen zullen op Dinsdag 21 April de verbinding met Vlissingen via Zuid-Beveland en Walcheren herstellen. Van die datum af wordt de tijdelijke N.S.-autobus- dienst Bergen op Zoom-Breskens via België gestaakt. De uur-dienst met treinen uit de richting Roosendaal zal van Bergen op Zoom worden doorgetrokken tot Krabbendijke, waar ieder uur aan sluiting zal bestaan op een N.S.- autobusdienst naar Goes. LUCHTMACHT KAPEL Sinds lang werd te Gilze-Ryen in het steeds groter wordende lucht machtgarnizoen de behoefte gevoeld aan een geestelijk centrum, waar het groot aantal katholieken zowel op Zondag als in de week op enigs zins behoorlijke wyze een kerkelijk leven zou kunnen hebben. De barak die tot nu toe is gebruikt. Ls daar voor ongeschikt en verplicht de aal moezenier in weinig devote omstan digheden het H. Misoffer op te dra gen. Daarom moest naar een nieuw object worden uitgezien. Met de hulp van Nationaal Katholiek Thuis front, dat 20.000,— beschikbaar heeft gesteld, kan thans een eenvou dige kapel worden ingericht, waar aan ongeveer 200 militairen plaats wordt geboden De kapel zal ge bruikt* worden zowel voor gods dienstoefeningen als voor geestelijke conferenties. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Vannacht te ongeveer half een is op de rijksweg nr. 1 onder de ge meente Hooglanderveen een auto ongeluk gebeurd, waarbij db 23-ja- rige heer H. J. Willard uit Laren (N.-H.) het leven verloor. Zijn moe der, de 52-jarige mevr. J. Willard Mossink en de 26-jarige mej. G. M. Willard werden zeer ernstig gewond. Drie andere inzittenden, twee meisjes S. Willard en A. M. Wil lard, resp. 14 en 13 jaar, en een 11- jarige jongen, Wilh. Willard. bekwa men minder ernstige verwondingen. Allen werden naar het St. Elisa beth ziekenhuis te Amersfoort over gebracht. Op de berm langs de rijksweg stond een auto geparkeerd met een lekke band. De bestuurder hiervan had de hulp ingeroepen van een Chauffeur van een vrachtauto met oplegger. De aandacht van de heer W. was waarschijnlijk getrokken door de op dc berm staande auto. De wagen schoot met grote vaart onder de oplegger, met het noodlottige ge volg. De geheel vernielde auto moest worden opengesneden, om dc slacht offers te kunnen bevrijden. Jiaxte GOLF Minister Zijlstra van Economi sche Zaken zal op 21 April van Schiphol naar Willemstad (Ned. An tillen) vertrekker voor een bezoek aan West-Indië en de Ver. Staten. Dit zaken-bezoek -a.' duren tot 16 Mei. Zeven Amsterdamse studenten, 3 dames en 4 heren, haalden .een nat pak. toen zij, op weg naar een con gres in Groningen, tussen Smilde en Assen in de Drentse Hoofdvaart slipten. Luit-generaal C. Foulkes, dc Canadese bevelhebber die in 1945 te Wageningen de Duitse capitulatie afdwong, zal Vrijdag 17 April door Koningin en Prins op paleis Soest- dijk worden ontvangen. De .Carthage" de attractie van het Scheveningse strand, is nog steeds niet vlot. Hedenmiddag zouden sleepboten bij het laatste „hoog-wa- ter*van deze maand weer een po ging wagen. Vaoï de HAAGSE POLITIERECHTER. De schoonouders. De Leidse op koper van tweede hands goed, die voor de Haagse Politierecnter ver scheen omdat hij onder invloed van sterke drank op een fiets had gere den, verweerde zich met te zeggen, dat hij aan de drank was geraakt dordat bij. bij zijn schoonouders in woonde. De officier van justitie re- quireerde 30,— boete. De Politie rechter veroordeelde de man tot 25 boete. Hij had zc nodig. „Ik had ze no dig' zei de 18-jarige Leidse beton- vlechter tegen de Haagse Politie rechter. Hij stond terecht wegens diefstal van schoenen op zijn werk. De rechter hield hem voor, dat het dubbel gemeen was een collega te be itelen, maar de verd. betoogde dat hij dit niet wist De schoenen hadden op het magazijn van de baas gestaan. Aarvankelijk had verd ontkend De rechter vond het vrij brutaal dat verj met de gestolen schoenen aan gewoon naar het werk was gegaan. „Ik hod ze nodig'zei verd. nogmaals. Het werd f 25,boete. Dure klap. „Ik ben een alleen staande vrouw met kinderen", zei de Leidse huisvrouw F., maar hoe ze ook praa.te re voorkwam hiermee niet, dal de Haagse Politierechter haar conform de eis ƒ15,— boete oplegde. De vrouw had op 10 Januari jl. een buurvrouw geslagen. Groentekistenfraude. 40,— boe te of 20 dagen en veertien dagen voorv aardeluke gevangenisstraf leg de dc Haagse Politierechter op aan dc cvhauffeur uit Leiden cie vei'ing- kisten had verduisterd. Een Leidse groentenhandelaar, die de kisten had ingeleverd bij de veiling en de sta- ticge'dopbrengst met de vorige verd. had gedeeld, kreeg 60.boete of 30 dagen en veertien dagen voorwaar delijk Allecnverkoop. Een Utrechtse koopman had te Vooischoten een winkelier opgelicht. Hij was daar met een aanbieding gekomen voor een plakmiddel „vloeibare wol'Op zich zelf vond de winkelier dit niet zo'n geweldig artikel, maar toer. de koop man vertelde, dat hij de alleenver koop vvor Voorschoten rou hebben, dat er huis-aan-huis fo'ders zouden worden verspreid waarep de naam van de abt-en-verkoper zou staan cn dat er demonstraties zouden worden gegeven, toen werd de zaak anders. Dc winkelier kocht cn betaalde dan ook direct een aantal Hesjes. De koopman verdween en liet nooit meer wat van zich horen. „Ziekte", zei hij nu als verdachte tegen de Haagse Politierechter. Hiermee kon hij echter niet goedmaken dat hij andere winkeliers in Voorschoten ook de alleenverkoop had beloofd De inkoopprijs van de flesjes was voor de winkelier 66 cent, de verkoops prijs rond een gulden. Het gerechte lijk laboratorium had uitgemaakt, dat de werkelijke waarde van de inhoud der flesjes.vijf cent was. Con form de eis werd verd. tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld: Raad van Arbeid. Eer. verte genwoordiger uit Voorschoen had in Januari 1953 ruim ƒ700 verduisterd in zijn hoedanigheid van agent-incas- seerder bij de Raad van Arbeid te Leiden. Eon cliënt van een verzeke- :ing, die verhuisd was naa: Nijme gen, had het geld op de girorekening vac. verd overgemaakt. Deze ge bruikte hnt geld ten eigen bate en gaf de cliënt geen kwitanties. Die gouden door hem zijn verzonden, maar zijn roekgeraakt, zo had hij aanvankelijk beweerd Voor de Haag se Rechtbank gaf hij dit feit echter toe Hij ontkende echter geld, dat hij van de mensen kreeg om zegels voor de rente'.aart te koopen, te hebben gebruikt. Hij zou wel degelijk de ont- J brekende regelt* heboen "bijgeplakt I op de kaarter, van die mensen en die j raarten nebben gepost. Eer. aantal kaakten vrd echter vermist De of- ficier van justitie eiste 9 maanden I gevangenisstraf. Uitspraak 28 April. HOE wordt het weer: (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND VRIJ KOUD. Veranderlijke bewolking met enkele verspreide buien. Matige tot zwakke wind aanvankelijk uit Noordelijke richtingen, later veranderlijk. Vannacht plaatse lijke nachtvorst, morgen dezelfde of iets hogere temperaturen. Laatste Berichten Aardschokken bij Smyrna In het gebied van Smyrna (Tur kije) doen zich de laatste 36 uur aardschokken voor van ernstige cn minder ernstige aard. Er is een paniek ontstaan en de bevolking heeft dc nacht in de bui tenlucht doorgebracht. De materiële schade is gering, doch er Ls een dode, slachtoffer van de schrik. Een viertal leerlingen zijn in het gedrang gewond geraakt. Zij bevonden zich in een school, waar een schik bijzonder krachtig te voelen was. 16 April: zon op 5 42 en onder 19.39; maan op 6.23 en onder 23.59 uur. Het blijft koud Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat aan het begin van deze week een koufront over ons land was ge trokken, stroomde voortdurend kou dere lucht West-Europa binnen. Te gelijkertijd trok oen uit de omgeving van IJsland afkomstige storing naar het Noordzeegebied. Deze storing, die geheel gevuld is met zeer koude lucht, veroorzaakte vandaag buien. Een nieuwe storing, die vanmorgen de barometers in Schotland deed da len, zal morgen het weer in» ons lend beïnvloeden. Tussen Groenland en IJsland be vindt zich nog een derde storing, die zich eveneons opmaakt naar dc Britse eilanden tc trekken. De algemene drukverdeling maakt een aanhouden van het koude weer waarschijnlijk, waarbij de neerslag kansen groot blij. Het weer in Europa De weerropporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI licht bew. 4 C. OSLO licht bcw. 3 STOCKHOLM geheel bew. 4 KOPENHAGEN regen 6 LONDEN zwaar bew. 3 AMSTERDAM regenbui 4 BRUSSEL zwaar bew. 3 PARIJS zwaai' bcw. 3 BORDEAUX onbewolkt 1 NICE zwaar bcw. 10 WARSCHAU half bcw. 7 BERLIJN regen 6 FRANKFORT nevel 4 MüNCHEN regen 2 ZURICH sneeuw 1 WENEN geheel bcw. 7 - JOHN CHRISTIE BESCHULDIGD VAN NOG DRIE MOORDEN. John Christie is thans beschuldigd van de moord op nog drie vrouwen, wier lijken in en bU zijn huis zijn gevonden. Hy was reeds beschuldigd van moord op zijn echtgenote, wier U)k men onder de vloerplankem had gevonden. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 15 April Kaas. Aangevoerd 12 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.07—2.12, 2e soort 2.00—2.06 per kg. De handel was kalm. De Heer en Me- vrouw J. PLE1J- KAIZER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter: PAULINE ANNETTE Vancouver B G. Canada, 3 April 1953. 4314 West 11 th Ave 9049 lim Ouimd IN MUIZENDAM 1928 1953 Op 9 Mei a.s. hopen on ze geliefde Ouders ei Grootouders GERARDU8 VANEMAN HELENA TURK de dag te herdenken, waarep zij vóór 25 jaar in de echt zijn verbon den. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Rijpwetering. 14-4-1953 Zuid weg 37. 9026 14. „Nou", dacht Tim, „dat valt me toch tegen van de commissaris. Enfin, dan alleen de trap maar op, ik moet er toch het mijne van weten! Spoken bestaan niet Onzin! Maar Hoei.ü Allemensen wat schrok die Tim!! Daar was toch heus een spook! De commissaris had zich ondertussen toch wel wat geschaamd over z'n ge drag en was, zonder dat Tim het be toen hij boven aan de trap kwam.. merkte, met getrokken revolver ach ter hem aan gekomen en loste, een schot En onze Tim schrok zo moge lijk nog erger dan d< eerste keef. Doch het spook spatte met een dwaas plofje uit elkaar en dwarrelde -tegen de grond. 1913 1953 Op 7 Mei a.s. hopen on ze dierbare Ouders, Be huwd en Grootouders NICOLAAS VERHAAR en AGATHA KOUWENHOVEN de dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in het huwelijk zijn getre den. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen De H. Mis uit dank baarheid zal worden op gedragen op Zondag 10 Mei om 10.15 uur, in de kerk van de H. Bavo te Oud-Ade. Oud-Ade. 15 April 1953 Boekhorsterweg 10. In Huize „Overdonk" te Dongm overleed heden, na een langdurige ziek te, onze dierbare Broer Zwager en Oom, de Heer WILHELMUS HENR1CUS DE JONG in de ouderdom van 60 jaar. Namens de familie, C W. DE JONG Hazerswoude 14-4-'53. Groenendijk 67. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog ge heel onverwachts, voor zien var. het H. Oliesel onze geliefde Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, Broeder en Oom WILHELMUS LIDWINA OVERMEER Echtgenoot van JOHANNA WARMENHOVEN in de leeftijd van 63 jaar J. OVERMEER— WARMENHOVEN H OVERMEER M. OVERMEER— HOCKX en kinderen De H Uitvaartdienst zal plaats hebben Vrijdag 17 April a.s. des mor gens half tien, in de Parochiekerk van de H Pancratius te Sassen- heim, waarna de begra fenis co het R. K. Kerk hof aldaar. Rozenkransgebed: des avonds 8 uur, Zandsloot- kade 47. Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk 'overleed geheel onver wacht onze innig ge liefde en zorgzame Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Zuster. Behuwd zuster en Tante JOHANNA MARIA VAN SCHAIK Weduwe van ANTONIUS ADRIANUS RODENBURG 'n de leeftijd van 53 jaar A. A. RODENBURG A. A RODENBURG- VAN BREUKELEN en kleinkinderen. Leiden, 14 April 1953. de Ruyterstraat 26. De H H Uitvaartdien sten worden gehouden Vrijdag 17 April a.s. in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef te 7.45 cn 8.15 uur, waarvan de gezon gen H Mis van Requiem te 8.15 uur, waarna de bijzetting in het familie graf, vanuit de kerk te 11 uur ot> de R. K. Be- graafDlaats „Zulpoort". Rozenkransgebed Woensdag- en Donder dagavond te 8 uur Kor- tenaerstraat 72, alwaar de overledene is opge- oaard 9047 ARTS AFWEZIG TOT A S. MAANDAG •Waarneming: dokteratelefoon 22222. 930 Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan Mevr. J. C. ROODHUIZEN LINDERS daar door mij niets ver goed wordt ROODHUIZEN Merelstraat 40. Leiden X Gevraagd tegen 1 Mei flink meisje, zelfst. kunn werken, van 812.30 uur. 's Maanoagr en Donder dags van 86 uur. Firma Warnecke, Breestraat 126. 9460 ARTS AFWEZIG TOT ZATERDAG Waarn. tel. 22222. Verhuisd: van de Laat de Kanterstraat 15a naar Ho ge Rijndijk 40 tel. 31337. Spreekuren Hoge Rijndijk 19, ongewijzigd. 9029 Nette Slagersleerling of JONGEN gevraagd A. H VISSER, de Gcnestetstraat 4, Leiden Telefoon 23393. x Te koop aangeboden kinderwandelwagcntje z. g a. n. Te bevragen Smiet, Os- en Paardenlaan 10. X Gevr-agd een net R. K. aankomend meisje. G. J. Visser, Haarl straat 71, Lei den, tel 20358. Aanmelden na 6 uur. Voor •Is: programma's reglementen convocaties biljetten n.v. De LeMeCaitriRt PAPENGRACHT 32. LEIDEN

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3