RIJNSTREEK RUDI SCHURICKE DINSDAG 14 APRIL 1953 E \XnSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN GOUDEN JUBILEUM VAN „DE LEERHOEVE" Hoewel met de fabrikage pas in de zomer van 1903 werd begonnen, is de oprichting van de N.V. Veekoeken- fabriek „Dc Leerhoeve" te Alphen aan den Rijn reeds in de algemene vergadering van voorlopige aandeel houders, welke 4 Maart 1903 werd gehouden officieel een feit, gewor den. De statuten werden opgemaakt en door wijlen notaris J. C. Spruijt, die toen kantoor hield in het grote herenhuis aan de Julianastraat, naast de Herv. Kerk. Het stichtingskapi taal werd op 50.000 gesteld. Dit ju bileum is alleszins het herdenken waard. Immers „De Leerhoeve" ver vult in agrarische kringen een be langrijke rol en haar fabrieken vor men in het plaatselijke industriële leven een schakel die moeilijk te missen is. Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan zullen de Raad van Be heer en de Directie op Woensdag 22 April a.s. van 25 uur in het Nuts- gebouw recipieren. Het was de heer J. W. Clant, een bekende figuur in landboywkringen, die de grondslag voor de Leerhoeve heeft gelegd. Op 26 October 1902 werden door hem in een publieke veiling, aange kocht de gebouwen van de voorma lige Zuid-Hollandse „Leerhoeve" voor zuivelbereiding te Oudshoom. De Leerhoeve van toen was een land bouwschool onder de ouderen nog wel bekend, waar jonge boeren en boerinnen hun opleiding in 't berei den van zuivelproducten kregen. Na 15 jaren werd deze school evenwel opgeheven. Op dezelfde plaats is echter de herinnering aan de land bouw en veeteelt voorgezet door de toen reeds enige tijd bestaande Coö- iperatieve vereniging tot aankoop van landbouwbenodiffheden en waarvan de heer J. W. Clant vice-voorzitter was. Deze Coöp. heeft later ook de naam „Leerhoeve" in ere hersteld, toen de gebouwen en machinerieën van de eerstgenoemde school, res pectievelijk voor 10.116 en 1711.40 aangekocht en dezelfde coöperatie in haar vergadering van 1 Dec. 1902 ha4 besloten tot het zelf fabriceren van veekoeken en het malen van granen. Het kapitaal werd verkre gen uit aandelen welke door de af nemers konden worden volgestort. De eerste aandeelhouders waren de heren J. W. Clant, Alfen, C. den Hertog. Oudshoorn, G. J. den Hertog, Oudshoorn, G. van Dam, Oudshoorn, J. J. Wolmerstett, A'fen, J. W Mar- bus Sassenheim, W. C. v. Giesen Aarlanderveen en C. Hoogendijk te Oudshoorn. Reeds in Dec. 1902 traden in de te Sassenheim gehouden vergadering 17 en te Oudshoorn eveneens 17 leden toe, spoedig gevogd door een 40 tal in de Haarlemmermeer, vergaderin gen welke te1 kens met medewerking van de Holl. Mij. van Landbouw, tot stand kwam Deze maatsohaDpij heeft, zoals bukt, toen het initiatief een maal genomen was, de belangrijkste stoot tot groei van de Leerhoeve ge geven. In de afgeloDen 50 jaar is „De Leerhoeve" telkens uitgebreid en telkens gemoderniseerd waardoor zij een goede plaats in het bedrijfsleven is gaan innemen. Grofilijststemming. in 't bericht betreffende de groslijststemming van de K.V.P. is vermeld dat de 4e en dc 7e plaats is beschikbaar voor de Aar landerveense candidaten. Dit moet zijn 3e en 6e plaats. Aanbesteding. Maandagmorgen werd ten raadhuize aanbesteed de riolerings en bestratingswerkzaam heden t.b.v. de Chr. Techn. School ten Westen van het Bospark. Er wer den 9 inschrijvingen ontvangen. De hoogste was de fa. P. v. d. Dool te Bergambacht met f 53.144.—; de laagste de aannemer C. A. Lange- veld alhier met f 39.900,—. De gun ning is aangehouden. Postzegelverzamelaars. De pl. afd. van de Ned. Vereniging van Postzegelverzamelaars hield o.l.v. de heer H. Verschuur Maandagavond in Hotel „Centraal" 'n leerzame avond. De heer J. Rol uit Haarlem hield 'n lezing over kleine rondstempels en belichtte de geschiedenis ervan. Een en ander werd verduidelijkt met een verzameling zegels. Verder toonde de heer Rol nog een verzameling Scan dinavische postzegels, terwiil de heer J. H. Geerlings de verzameling IJP.V. van de laatste 75 jaren heeft ge toond. Aquariumvereniging. Tijdens de Maandagavond in Hotel „Centraal" gehouden bijeenkomst van de pl. Aciuarium- en Terrarium-vereniging „De Natuur in Huis", welke geleid werd door de voorz., de heer Th. Feenstra, hield de heer A. A. Gols uit Rijswijk, namens de Ned. Bond „Aqua-Terra" een leerzame cause rie over hetgeen de leden als liefheb berij nastreven. Aan de hand van 'n 40-tal lichtbeelden werd tevens geïl lustreerd hoe men 'n aquarium mooi en goed kan maken, maar ook waar door dit lelijk en slecht kan zijn. Geb.: Bert Tjaard, z. v. R. Ger main en H. Molenkamp; Pieter, z. v. P. Aalbersberg en H. W. Lager- weijij Aloysius Gerardus Maria, z. v. C. G. M. v. d. Sandt en C. W. Zirk- zee; Charlotte Louise, d. v. C. Ver boom en C. Mijs; Marina Arida, d. v. A. v. Beusekom en G. v. Dam; Nico- laas Wilhelmus Maria, z v. L. van Schaik en A. M. d. Leeuw; Yvonne Louise, d. v. H. Windhorst en A. van der Landen; Jansje Cornelia, d. v. L. de Kleer en P. A. Splinter; Wilhel- ^'na Maria H., d. v. p. v. d. Werf en ■T. Heijne; Anne Dirk Maas, z. v. J. Berkhout en N. Hogendoorn; Koos Jan, z. v. J. Steeenhouwer en J. M. v Wijk; Elize, d. v. J. van der Horst en H C. Bal; Gerard Hendvi'- H. Kranenburg en W. v. d. Brink; Jannetje Johanne, d. v. P. Gijsbert v. Muijen en L. A. Rijnsburger- Overl.: R. de Jager 77 jaar. Ondertr.. G. Rijnsburger, 22 j. en A. v. Dam*, 26 j.; J. P. Verbeij. 29 j en E. C. v. Schaik. 28 j.; H. J. van Egmond, 23 j. en J. E. A. F. Lam- mertsv. Bueren. 23 j.; J. de Bruin, 28 j. en M. N. W. Zwaserijn, 22 j. Getr.: J. van Dam, 21 j. en P. J. de Jong, 18 j.; F. Oskom, 27 j. en J. Ver BODEGRAVEN Geb.: Pieter Daniël, z. v. H. Kok Slaföbekoorn, wonende te Krabben- dijke; Jan, z. v. J. MostertWassink; Fhilippus, z. v. W. de BruijnVan Buren; Annerr.arie, d. v. H. Aberson v. Stuivenberg; Anthonius Wilhel- mina M., d. v. L. WolswijkDe Boer; Andries Stephanus, z. v. G. RitmeesterSchouten; Hendrik Ni- colaas, z. v. H. BruntZwaneveld; Johanna, d. v. W. Boermav. d. Stelt. Overleden; Pieternella v. Dlemen, j., gehuwd met Theodorus Cor nells Röling. BOSKOOP FEEST OP KONINGINNE- VERJAARDAG In verband met de a.s. verjaardag van H. M. de Koningin, zal de Oran jever. ..Boskoop" ook dit jaar weer feestelijkheden organiseren. De voorbereidingen voor een zeer aantrekkelijk programma zijn reeds in een vergevorderd stadium. Slechts enkele onderdelen wachten nog op definitieve beslissing. Wel staat vast, dat de kinderen speciaal in het te ken van belangstelling zullen staan. Naast de aubade op het plein voor het gemeentehuis zal in de voormid daguren een kinderoptocht worden gehouden, waaraan ditmaal, zowel voor groepen als enkelingen, bege renswaardige prijzen zijn verbonden. Ir. de middaguren zullen kinderspe len worden georganiseerd, eveneens met mooie prijzen. Voor zover bekend zullen de beide plaatselijke muziekverenigingen, het zij in de morgen- of avonduren, het hunne aan de feestelijkheden bijdra gen. In afwijking van vorige jaren worden de mogelijkheden bezien om de feestelijkheden in het Westelijk gedeelte van het dorp te houden Julianakwartier) en niet in het Oos telijk gedeelte (eind Reyerskoop). Wel ligt het in de bedoeling om de festiviteiten in de avonduren voort te zetten in het centrum van de ge meente, t.w. in de nabijheid van de hefbrug, alwaar op het voormalig ten-ein „Klaassen" de muziektent zyn standplaats heeft cn waarin een muziekgezelschap bij deze gelegen heid voor dc vrolijke noten zal zor gen. Naar het zioh laat aanzien, zal de Oranjever. „Boskoop" ook dit maal weer voor een gevarieerde feest dag zorgdragen. Geboren: Adriana Maria dr van B. G. Kompeer en M. Th. Stolker; Wil- helmina Cornelia dr van P. Verduijn en C. M. Verburg; Jan zn van W. v. d. Kraats en P. J. Blootshoofd. Getrouwd: C. L. Heemskerk en E. C. Heemelaar; P. Terwee en J. Both. P. de Rooij en M. Schellingerhout Overleden: Jacobus van Oosterom 72 jr; Abraham Hubërtus Oppelaar, 75 jaar. DE KWAKEL Aanbesteding R.K. Kleuterschool. Gisteren heeft de aanbesteding plaats gehad van nieuw te bouwen R.K. Kleuterschool. De uitslag is als volgt: M. J. Woerde en Zn. Uithoorn 44444; P de Jong en Zn. de Kwa- kel 46231; W. de Horde en Zn. de Kwakel 46481; M.J. v. Scheppingen Wilnis 47000; P. S. M. Ottoline Haarlem f 47595; Gebr. Akkerboom Rijpwetering f 51110; Fa. J. Kwak ken bos en Zn Nieuwveen 52200; C. J. Albers Ouderkerk aan den A 52800; J. Trouein Dreukelen ƒ56250; C. Kok Amstelveen 61041. Schilderwerk: M. Winter de Kwa kel 3857; M. Fr. v. Danzme Amstel veen 3980; W. de Prie Uithoorn 4850. Gunning aangehouden. Geb.: Petrus Willebrordus, z. v. J. G. v: d. Meer en M. K. A. Konst; Drik Piet, z. v. P. Bruines en Z. M. °- Boer; Gerarda Bernadette Johanna Maria d. v. M A. M- Koel em an en C. N Schalkwijk; Rudolfus Johannes, z. v. F. J. Hogenboom en M. W. C. Pot huizen; Maria Anna Gerarda Bernar- dina, d v. A. C. Fr. M. ten Wolder en M. A. Z. J. Koopmans; Paulus Anto- nius Johannes, z. v. M. A. J. Meeu- wisse cn M. Koeke; Gijsbert Comelis z. v. A. M. Maat cn G. B. v. Selm. LANGERAAR Wit Gele Kruis. Voor de jaar vergadering van het Wit Gele Kruis die in het Parochiehuis gehouden werd was iets meer belangstelling dan gewoonlijk. Waarschijnlijk was het agendapunt, behelzende een be stuursvoorstel tot contributieverho ging in verband met plannen -tot stichting van een Wijkgebouw, hier aan niet vreemd. De voorz., de heer C. Hoogervorst, sprak een welkomst woord bijzonder tot de districtsver pleegster Zr. de Greeuw cn de ver pleegster van het W. G. K., zuster Corneli. De voorz. voegde hierbij r.og een extra dank aan de zuster voor het vele werk dat zij doet aan onze zieken en op alle terrein van de bevordering der volksgezondheid. De secretaris, de heer A. P. Uüt- tewaal las zijn jaarverslag waaruit we vernamen dat het ledental voor uit gegaan is, hoewel het ong beter zou kunnen. Uitgebreid memoreerde de secr. het werk der afdeling. Dc zuster heeft in het afgelopen jaar de volgende bezoeken afgelegd. Zieken bezoeken 2956, huisbezoeken voor t.b.c.-bestrijding 115, huisbezoeken voor zuigelingen 439. Bezoeken van poliklinitkpaticnten 779, consulten zuigelingen 570. Uitgeleende vcrple- gingsartikelen 310 stuks. De Moeder cursus werd bezocht door 37 perso nen. De emigratiecursus door 25 per sonen. De voorz. dankte de secr. voor het verslag en deelde mede, dat door huisbezoek door het bestuur 40 ge zinnen als lid zün bijgewonnen. Nog 40 a 50 gezinnen zijn geen lid dei- vereniging. 'Het ledental is totaal 486 leden. Dit zijn 441 gezinshoofden en 45 zelfstandige personen. Deze laatste categorie kan veel meer leden opleveren. Inwonende zoons boven 20 jaar behoren ais zelfstandige per sonen lid der vereniging te zijn. Nu is er practisch geen enkele van deze lid. Het bestuur hoopt dat hierin ver betering komt. De penningmeester, de heer A. W. v. d. Hoorn gaf het financieel ver slag. Dit was niet ongunstig. Het to taal der inkomsten bedroeg 6182,22, dat der uitgaven 5490,83, batig sal do 691,39. Het vermogen der ver eniging was op 1 Jan. 1953 f 2348,66. In totaal is er aan subsidies ontvan gen 3576.—. Hiervan is door de ge meente bijgedragen 1102.50. Namens de controle-commissie bracht de heer P. C. v. Rijn een gun stig rapport uit. Ook het rapport van de accountantsdienst van de Z.H Bond luidde gunstig. Bij de bestuursverkiezing werden öe aftredende bestuursleden A. P. Uijttewaal en A. Heemskerk bij en kele candidaatstelling herkozen. Daarna was aan de orde het be stuursvoorstel om de contributie met één gulden te verhogen in verband met de plannen van het bestuur tot het stichten van een wijkgebouw. De voorz. lichtte dit voorstel toe. Reeds jaren wordt er gesproken over een eigen wijkgebouw. In het Rust oord is altijd nog onderdak gevon den, doch door de uitbreiding die het W. G. K.-werk ondergaat zal dit op den duur bezwaarlijk worden. Het bestuur wil rustig de geschikte tijd afwachten, maar er nu toch reeds bijzondere aandacht aan wijden. In de loop van enkele jaren kunnen dan plannen en voorbereidingen ge maakt worden, waarvoor uit deze voorgestelde contributieverhoging de middelen geput kunnen worden. Na enige bespreking keurde de verga dering het voorstel met algemene stemmen goed. De heren P. Otto, J. Hoogervorst Wz. en G. Koeleman werden be roemd in de controlecommissie 1953. De heer J. Zwirs gaf een overzicht van do financiële toestand van het begrafenisfonds ,.St. Joseph", onder- efd. van het Wit Gele Kruis. Ook dit luidde gunstig. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de exploitatiereke ning een tekort aanwees, was cr nu een winstsaldo groot f 132.75. De ontvangsten waren 1054,64, de uit gaven 921,75. Het vermogen van het fonds bedroeg op 31 Dec. 1952 2702.94. Het fonds telt 344 leden. De administratie werd door ëcn commissie gecontroleerd, namens welke de heer Joh. v. d. Hoorn een gunstig rapport uitbracht. De con trolecommissie voor 1953 zal worden gevormd door de heren C. v. Dam Sr. en J. v. d. Pijl. B'j de rondvraag heeft de heer P. v. Rijn een dankwoord gesproken namens de leden tot zuster Corneli, hetgeen door de vergadering met een hartelijk applaus werd onderschre ven. NIEUWVEEN Nic, Boys. Zoals we hadden verwacht heeft Nic. Boys te Oude water in Unio haar meerdere moe ten erkennen. De uitslag was 2—0, maar dit resultaat werd door Unio pas in de laatste 5 minuten bereikt, na een zeer goede en sportieve wed strijd. Als de héél goed leidende Snelleman beginnen laat, beleven we de eerste minuut al 'n sensatie. Van af de aftrap lanceert Unio een aan val op ons doel. De bal wordt door een der backs weggekopt cn tevens met de hand gespeeld. Zeer terecht penalty, 't Keihard recht op hem af komende schot wordt door keeper Bader gehouden, en na enig gewir war weggewerkt. Aangemoedigd door deze meevaller gaan de Boys tot de aanval over en dringt Unio ge heel in de verdediging. Maar zoals steeds voor doel eer> volkomen fa lende voorhoede, waarin ieder schot ontbreekt. Een enkele maal weet Unio uit te breken, maar onze ver dedigers weten er wel raad mee cn weten uit afgeslagen aanvallen ge steund door de straffe wind steeds weer nieuwe aanvallen, op te zetten. Speciaal de rechtsback verzet bergen werk vooral na de rust en mag dan ook zeer zeker tot de uitblinkers ge noemd worden. Rust breekt aan 0—0. Na de rust krijgt Unio de wind in de rug en zet 'n geweldig offensief in, hetgeen echter geen resultaat op levert. Eindelijk denken we de Boys de leiding te zien nemen, als de kee per een voorzet wil onderscheppen en de bal mist, en Leo 'n goede koo- bal in het' verlaten doel plaatst. Via de lat springt de bal echter 't veld weer in en kan verder worden weg gewerkt. Ook P. Lenting krijgt een unieke kans als hij alleen voor de keeper komt. maar deze werpt zich onvervaard op z'n schoen, cn voor komt zo doende een zeker doelpunt Zo breken de laatste en voor de Boys zo fatale minuten aan. Bij een Unio- aanval wordt de bal corner gewerkt Deze wordt door de linksbuiten over alles heen naar de vrijstaande rechts buiten Duits geplaatst, en met 'n prachtige kopbal weet hij Unio de leiding te geven. Had onze keeper deze voorzet niet moeten „hebben?" Nu zetten de Boys alles op de aan val en, zoals reeds zo vaak gebeurd is, voltrekt het zich ook nu weer. Bij een snelle doorbraak stormt midvoor de Goey alleen op ons doel af, en weet onhoudbaar de zege voor z'n elftal vast te leggen. Kort hierop blaast de scheidsrechter bet einde van deze sportieve strijd- Handbal DTS. In een vlot ge speelde wedstrijd hebben onze da mes zich van een lastige tegenstand- ster ontdaan t.w. KDO uit De Kwa kel. Dc talrijke toeschouwers hebben kunnen genieten van een mooie open wedstrijd met DTS steeds meer in de aanval dan KDO. Als scheids rechter Kriek uit Voorschoten om even half één laat beginnen gaan onze dames onmiddellijk ten aanval en komt 't doel van KDO aanhou dend onder zware druk te staan. Na 5 minuten krijgt Riet Lek dc bal op de vleugel vry en met een hard hoog schot geeft ze de prima keepster van dc gasten het nakijken. Aanval op aanval volgt, en gesteund door de sterke wind zijn ze overwegend in de meerderheid. Bij zo'n algemene aanval krijgt Clare Lenting de bal te pakken, en weet op beheerste wijze met een zuiver schot dc stand op 20 te brengen. Na de rust komt KDO, nu ge steund door de wind, meer in de aan val en krijgen we een gelijkopgaandc strijd. Hoewel zich aan beide zijden nog mooie kansen voordoen, wordt er echter niet meer gescoord. Met nog een wedstrijd te spelen kan onze dames 't kampioenschap haast niet meer ontgaan. TER AAR Nog goed afgelopen. Gistermid dag is de opzichter Jac. Bogerd bij de werkzaamheden aan de brug te Aardam getroffen door een tweetal katrollen die uit de heistelling naar beneden vielen. De heer Bogerd liep hierdoor vrü ernstige verwondingen op vooral aan het hoofd. De verwon dingen werden door de dokter gehecht en voorzover ons nu bekend is mo gen we spreken van een nog betrek kelijk goede afloop van dit ongeval. Dammen en Schaken. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden om het Kampioenschap van Ter Aar Dam men cn Schaken. Deze wedstrijden gelden tevens voor de onderlinge bordencompetitie. Dammen: W. SmterseJac. v. d. Starre 20; W. SnaterseJac. v. d. Starre 02; J v. d. StarreW. v. d. Starre 20. Schaken: H. AaftinkM. Heijns 0—1. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 April Vette varkens. Aanvoer: 32* stuks, notering: zware 1.91—1.85, lichte 1.00—1.78, zou ters 1.74—1.64, zeugen 1.751.55 per kg. Handel lui. enkele boven no tering. 28 nuchtere kalveren f 2535 0.901.per kg. ROTTERDAM, J4 April. Vee. Aanroer 6162 stuks totaal waarvan 750 vette koeien, 2222 gebruiksvee (562 tbc), 60 vette kalveren, 222 graskalveren (68 tbc.)- 2512 nuchtere kalveren, 38 varkens 133 paarden, 10 veulens, t05 scoapcn 59 lamme ren, 46 geiten Prijzen: vette koeien f 2.85—3.00, 2.70 -2 78 2.15—2.25 cn vette kalveren f 2 80*—2.90, 2.60 —2 70 en 2 30—2.40 per kg. levend gewicht: graskalveren f 370320— 250, nuchtere kalveren 464439; slachtpaardea 2.05 f 2.— en 1.90 per kg. levend gewicht - schapen 130 HO90, lammeren 1009070, kalf- en melkkoeien J 12001000 850, varekocien 320 -760—060, pin ken 560—500—375 vaarzen 850— 750—650 per stuk Vette koeien aan voer ruim. -iandel traag prijzen lc kwat als gisteren, 2e en 3 iets minder prima's boven notering; vette kalve ren aanvoer iets groter, handel kalm le kwal. prijshoudend verder iets minder; graskalveren aanvoer aan merkelijk meer, handel flauw, niet geheel prijshoudend; nuchtere kal veren aanvoer rui ner, handel tame lijk prijzen iets stijver: slachtpaarden aanvoer groter, handel traag, ruim prijshoudend, schanen en lammeren aanvoer even meer, handel redelijk, prijzen constant; kalf en melkkoeien aanvoer ruimer, handel stil, niet ge heel prijshoudend- varekoeien aan voer even groter, handel slepend, prij zen iets minder; vaarzen en pinken aanvoer flink, handel traag, prijzen iets teruglopend. BODEGRAVEN, 14 April. Kaas. As'rvoer 28 partijen, prijzen lsts soort f 2.10—2 15, 2e soort 2.03— 2.09, extra 2.18 pei kg. Handel kalm. LISSE. 14 April Plantgoedveiling Gladiolen. Op de veiling werd voor plantgoed van gladiolen de volgende prijzen besteed: Gladiolen 6/8, 4/ 2/4: Acca Laurentie f 0.40, 0.10, Allard Pierson 0.36, 0.12; Bloemfontein 0.55, f 0.28, 0.10; Grand Monarch f 0.65, 0.18; Hawaii 0.65, 0.40, Joh. Strauss 0.75, f 0.50, f 0.20; Leeuwenhorst 1.f 0.80, f 0.14; Montgomery 1.20, 0.50, f 0.24; Morning Kiss 1.70, 1.70, Paul Rubens 1.10, f 0.80, Sneeuwprinses f 0.70, f 0.55, f 0.18. Gladiolenkralen. per liter: Joh. Dagenaar 1.75; Nieuw Europa 1.— Bijgoed: Lüium Regale 22-op 20.- idem 20/22 15.—; idem 18/20 10.-; Begonia gemengd 5-op 14.idem 2/22.75; Scabiosa 2.95; Mont- brqtia Meteor 7-op 0.50; Montbretia Crocus Mea Flora S 0.45; Liatris I 16.—; Liatris II 10.—; Anemoon The Caen 5/6 f 0.50; idem 4/5 0.26; Anemoon Hollandia 5/6 0.55; Da hlia Albino 10.50. ROELOFARENDSVEEN, 13 April. Groente. Aardbeien I 1.95—2.40, idem II 0.80—1.40 per doosje, krop sla 5.80—10 20, spinazie 4647. Bloemen. Crown Imperial 2844 cent. Bartigon 38—61 cent, Hillegarda 37—58 cent, Rose Copland 32—55 ct., WThite Sail 29—55 cent, Golden Har vest 5075 cent, Son ja 26—59 cent, Samcerds 5865 cent, Campfirc 46 —58 cent, Donyzetten 50—63 cent, Piccadilly 44—60 cent, Olympiade 4055 cent, Golden Age 60—58 cent, \\r. Pitt 4861 cent Theems 4457 cent Zenober 28—44 uent, Moederdag 50—75 cent. Weber 51 —58 cent. Rose Bella f 0.90—1.—, Krelage 40—44 ct., Rijnland 36—52 cent. Dubbele Tulpen 1844 cent, Parkiettulpen 0.50 1.20, Narcissen 5—26 cent, Irissen 38 weer: (Geldig van Dinsdagabond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERDAG OPKLARINGEN. Aanvankelijk enkele buien maar morgen overdag opklarin- §ct. en tot het einde \;in dc mid- ag droog weer. Aanvankelijk matige tot krachtige wind hoofd zakelijk tussen West cn Noord, later matige tot zwakke wind draaiend naar richtingen tussen West cn Zuid. Weinig verande ring in temperatuur. 15 April: zon op 5.44 en onder 19.37; maan op 5.52 en onder 22.39 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI zwaar bew. 6 C. OSLO licht bevv. 1 STOCKHOLM zwaar bew. 5 KOPENHAGEN zwaar bew. 6 LONDEN zwaar bew. 4 AMSTERDAM zwaar bew. 5 BRUSSEL geheel bew. 4 PARIJS licht bew. 2 BORDEAUX zwaar bew. 3 NICE regen 12 WARSCHAU zwaar bew. 4 BERLIJN nevel t FRANKFORT nevel 2 MüNCHEN regen 6 ZURICH regen 5 WENEN onbewolkt 4 59 cent, Lathyrus 3685 cent, Anr. moncn 1928 cent. Freesia's 4149 cent. TEK AAR, 13 April. Groente. Witlof 1 26—32 cent, idem 2 13—22 cent, idem stek 29 cent, spinazie 30 43 cent, idem afw 22—28 cent, an dijvie 2833 cent, uien 24—35 cent, ideir. afw. 11 cent, warpcen 1622 ct, aardappelen 1012 cent, rode kool 10 cent, sjalotten 39 cent alles per kg., stoofsla 0.30—1.10 per kist, radijs 7 8 cent per bos, sla 1 1015 cent, idem 2 59 cent ner stuk Bloemen: Cineraria's 2736 cent per pot. VINKEVEEN, 13 April. Groente. Spinazie 22—35 ct witlof I 3240 cent. witlof II 12 cent per kg., radijs 910 cent per bos, waspeen 1124 cent r^r kg., sla I 14 cent sla II 89 cent per stuk, stoofsla 3133 cent cn rabarber 11—20 cent per kg, selderij 15 cent per bos, tomaten 31 cent per stuk. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij U onze hartelijke dank voor de belangstelling en het medeleven, betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve en zorgza me Moeder. Grootmoeder en Tante WILHELMINA MARIA v. d. ZALM Weduwe van JACOBUS ARNOLDUS v. d. BOSCH Uit aller naam, E. OVERDEVEST— v. d. BOSCH C. OVERDEVEST Stompwijk April 1953. Westeinderweg 10. 8895 DANKBETUIGING Hierdoor betuigen wij allen onze hartelijke dank voor hun hulnverlening tijdens de ziekte en voor hun vele bbjken van medele ven, na het overlijden van mijn inmg geliefde Man en onze innig geliefde Vader, Behuwd en Grootvader ALBERTUS ADRIANUS BISSCHOP Namens de familie, A. BISSCHOP VAN DER MEER. Rijpwetering, 14-4-'5>3 2 Gevraagd Slagersbe- diende (halfwas). Ed. No- zeman, van 't Hoffstraat 9, Leiden. 9444 VLEESWARENBEDRUF HOGE WOERD 19 WOENSDAG EN ZATERDAG staan wy niet op dc markt, maar wel dicht er bij. Kom daarom altijd even kijken! HET SPAART U GULDENS! EXTRA LAMSVLEES .RECLAME Lantscarbonade 1, Lamelappen m. b. 1,— Lamslappen mager 1,40 Lamsbout 1,60 Lamsvet 0,70 Lamsvet, 2^ k.g, 3,25 VARKENSVLEES Carbonade 1,55 Hajnlappen 1,80 Fricandeau 1,90 Verae Worat1.25 Magere Speklappen 1,25 Kxilfsluppcn 1,15 Kalfsfricandeau 1,40 Kalfssoep (eompl.) 0,65 Kalfsniertjes, 100 gr. 0,25 Kalfslever, 100 gram 0,35 Kalfsschenkel p. at. 0,15 Doorr. Speklappen 0,90 Dikke Bladrcuxcl 0,60 Runderlappen, prima 1,45 Runderlappen mager 1,60 Rosbief 1,90 GEHAKT h.o.h1,20 Een greep uit onae VIeoswarenafdeling. KALFS8MEERLEVERWOBST, ons succee 0,20 Palingrookworst 0,25 Hoofdkaas 0,18 Gebr. Gehakt 0,25 Hamworat 0,30 Tongenworst Boerenmetworst 0,40 (met tong) 0,30 Fijne Ham 0,45 Alles uitsluitend vers. Eigen geslacht binnenlands vlees. Let op de kwaliteit in onze etalages P.8. Knip deze advertentie uit en profiteer ervan! T Net R. K. Meisje biedt zich aan voor drie midda gen per week. Liefst in Voornout of omgeving. Br. onder le'ter P aan A. Hoo gervorst, 's Gravendamse- weg 8, Voorhout. 9440 27 April van 812.30 uur in gezin van 2 personen een net meisje Mevr. Timp, Cronesteinkade 2, by de Zoeterwoudse Singel. 9002 Te koop: Graszoden, ligustrum bomen en hees ters bh grote en kleine hoeveelheden. J. J. Philip- po, Ambonstraat 12, J. L. Philippo, Margrietstraat 5, Leiden Tel. 31512. 9441 3T Gevraagd een nette slagersleerling om in het vak te worden opgeleid. Slagerij P. Verhoef, Haar lemmerstraat 13. 9442 Aangeboden best ijzeren tuindersschuitje 3 a 4 ton, Haarlemmertrekvaartweg 10, Noord wij kerhout. 9001 Bonenstokken 1.95 per bos (25 stuks), 4 bos a 1.90 Vlieland's Zaad- handel, Nieuwe Rijn 50. Te koop gevraagd een antieke marmeren of eiken houten schouw of schoor steenmantel. Br met inlich tingen onder no. 8937 bur. van dit blad I Stadsgehoorzaal Leiden I VRIJDAG 17 APRIL 8 uur. Slecht* een enkele GastvKiretc-lling van dc TROUBADOUR DER LIEFDE met zijzi gehele ensemble. De zanger van 1001 gramofoonplaten o. a.: „Florentluische Nachtc" Auf Wiedersehn Lago Maggiorc Warum Weinst du klcire Tamarc Frübling in Sorrente en v a. Prijzen der plaatsen 3 50, 2.75, 2.cn 1.50. a.r.i. Plaatsbesprekcn van Woensdag af da gelijks van 12-15 u. a d. zaal Telef. 31704. _WONINGRUIL_i Aangeboden: vrije woning in Tuindorp „Dc Burgh" te Eindhoven, bevattende 5 kamers, bad kamer, kelder, zolder, grote woonkeuken, bij keuken. Tuin aan 3 zijaen van het huis. Gevraagd: Soortgelijke woning tc Leiden of Oegstgeest. Ook driehoeksruii via andere plaat sen mogelijk. Brieven aan N.V. SIKKENS LAKFABRIEKEN, afd. Personeelszaken, te Sassenheim. 9004 Verloren Zondagmid dag van Zoeterwoude naar Leiden via Nieuwe Vaart, H. RZijlsingel, een voet balpakje en schoenen in diensttas. Terug tc bczor- £ea bij J. v. d. Drift Wa- :rtje 20. Zoeterwoude. Gevraagd een hulp- cn een 2e automonteur. Pret tige werkkring. Goede po sitie, Vergoeding reisgeld na indiensttreding Fa. D. j. van Oullenborg en Zn Voorschoten Leidsewcg 11, Telefoon 426 (K 1717). 'S' Gezellig en voordelig 3000 knotten pracht krimp- vrije Jaeger 1.29 per 1Ö0 gram. Bollen wol in 14 kleuren f 1 10 per bol; kantwol 1.18 per knot. Bij de goedkope wolkraam H. van den Bosch. 9443 *2 Eechtpaar zonder kin deren zoekt kamers. Br. onder no 9445 bur. van dit blad. 2 Len persoon zoekt een net kosthui? in rustig ge zin in Leiden (geen be roeps) Bezit eigen bed. Br. onder no. 9434 bureau van dit blad. 2 Te buur aangeboden ongemeub. zolderkamer en haive zolder. stookgelc- genhcid en kqst. A. v. Rij- scwijk, Herengracht 3, tol. no. 30783 9439 2 Te koop gevraagd een oude mahonie canapé met snjwérk, zes stoelen en Frans ameublement, be staande uit 4 stoelen, twe« armstoelen en oen tafel. Br. onder no. 8W)1 van dit blad.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3