L -► I ijver Humor in onze literatuur! B De Hl Koninklijke Nederlandsctie Grofsmederij Coöp Boerenleenbank Rudi Schuricke m Jongeman FaWed.W. Kooreman Zn. R.K. Jongen Boerderij V Bericht van Inzet Vrouwen en Meisjes ZATERDAG 11 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Credieten voor Gezondheidscentrum, Zeilweteringbrug en nieuwe verlichting De raad van Voorschoten, die gis teravond bijeenkwam voteerde 130.300.voor de bouw van een Gezondheidscentrum. De bestaande straatverlichting zal worden vervan gen door fluorescentieverlichting, waarmede een bedrag gemoeid is van 58,000.De Centrale boekhouding krijgt een nieuwe boekhoudmachine van 22.000.en Voorschoten draagt 7.934.13 bij in de kosten van ver nieuwing van de Zeilwateringbrug. Direct na de opening deelde de voorz. mede, dat weth. L. A. Mooy in de eerstkomende vergadering van de raad weer aanwezig hoopt te zijn. De heren Viveen en Korthals spra ken er hun teleurstelling over uit, dat het voorstel van de aanstelling van de sociale werkster nog niet aan de orde werd gesteld. De voorz. zeg de nadrukkelijk toe, in de eerstko mende vergadering nu met een voor stel te komen. De voorz. sprak er' zijn vreugde over uit, dat B. en W. thans met het voorstel voor de bouw van een Ge zondheidscentrum kunnen komen. In 1947 waren de besprekingen begon nen cn het is mogen gelukken sa menwerking tot stand te brengen tussen de pl. kruisverenigingen. De heer Fortanier sprak een woord van hulde tot de initiatiefnemers en hij noemde dit voorstel het resultaat van zeer veel en moeizaam verrichte ar beid. Hoge huur. De huur van het gebouw door de Vereniging Gezondszorg getaxeerd op 1000.per jaar vond de heer Fortanier wel hoog, waarop de voorz. kon meedelen, dat dit geen exact be drag is, doch een taxatiebedrag. Eveneens de heer Korthals begon met zijn vreugde uit te spreken over dit voorstel. Hij bracht hulde aan de ontwerpers van het object en een openlijk woord van hulde aan dr. M. v. d. Stoel, die reeds bij zijn zilveren artsjubileum blijk had gegeven van goede burgerzin, door zijn cadeaux af te staan aan de vereniging „Ge zondheidszorg". Het gevraagde cre- diet va.i 130.300 werd daarna z.h.st. beschikbaar gesteld. Het voorstel tot verlening van subsidie van 150. per jaar per leerling aan het semina rie Missiehuis Pater Damiaan werd even nader besproken. De heer Kort hals, stelde hieromtrent enige vragen. Is het meer voorkomend, dat de ge meente subsidieert, waar het Rijk dit niet doet? Welke consequenties brengt dit mede voor Voorschoten? Hierop werd het voorstel uitvoerig besproken. Besloten werd in dit spe ciale geval een éénmalige subsidie te verlenen en wel voor 1953 en verder zonder enige vérdere verplichting of consequentie voor de gemeente. De plaatselijke harmonie- en fan farecorpsen krijgen meer subsidie. B. en W stelden voor de subsidie te stellen op een vast bedrag van 300 per jaar en daarenboven een aanvul lende bijdrage van 5.— per jaar voor iedere werkend lid. Z.h.st. werd dit voorstel door de raad aangeno men. Voorgesteld werd over te gaan tot aankoop van eer. nieuwe boekhoud machine van 22.000.voor de cen trale boekhouding/, waardoor een aanzienlijke besparing van arbeids kracht wordt verkregen en tevens een betere controle op de verrichte werkzaamheden. Het voorstel werd daarna met alg. stemmen aangeno men. Beplantingen. Het voorstel van de beplanting rondom de nieuwe R.K. Jongens school, waarvoor door B. en W. een crediet werd gevraagd van 4000. was nu bepaald geen hamerstuk. De heer Fortanier opende de bespre king door te vragen of dit nu wel beslist in eigen beheer moest geschie den? Kon dit niet gebeuren door de pl. hoveniers? Waar gaan we naar toe? Controle door de gemeente blijft mogelijk en volgens spr. komt dit de gemeente voordeliger uit. Den Haag en Wassenaar besteden ook uit. De voorz. en de weth. Van Dodeweerd verdedigden het voorstel. Deze be planting moet gezien worden als een uitbreiding van de openbare plant soenen. Het wordt gedaan in eigen beheer om eenheid te verkrijgen en het sluit aan bij wat reeds bestaat. Uiteindelijk werd besloten het voor stel van B. en W. in stemming te brengen echter uitgebreid met de conditie, dat B. en W. in voorkomen de gevallen een prae-advies zullen uitbrengen. Dit voorstel werd met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Het voorstel betreffende de verkoop van stukjes grond tegen de prijs van 5.per m2 ten behoeve van tuin- uitbreiding achter enige huizen aan de Wijngaardenlaan werd z.h.st. aan genomen. De Zeilwateringbrug. Dit voorstel van B. en W., dat in September 1952 niet werd aangeno men verkreeg thans aller goedkeu ring. Op voorstel van de heer Kort hals werd toentertijd besloten eerst rechtskundig advies in te winnen. Voorschotens aandeel in de verbre ding en vernieuwing van de brug zou bedragen 7.934.13. De heer v. d. Hulst bestreed de stelling, dat Voorschoten en Valken burg alleen belanghebbend zouden zijn. De voorzitter deelde mede, dat Valkenburg de volledige eigendom schriftelijk erkent. De heer Kort hals bracht hulde aan de samenstel lers van dit voorstel, zoals het nu was gesteld en eveneens aan mr. P. E. Briët, die een duidelijk advies heeft gegeven. Hij trok de conclusie, dat deze zaak een lering is geweest om toch vooral goede juridische ad viezen in te winnen. Daarop werd het voorstel aangenomen. Betreffende de verbetering van de straatverlichting kwamen B. en W. met een nogal radicaal voorstel. B. en W. stelden voor ter verbetering van de verlichting van de straten buiten de hoofdwegen gelegen de gloeilampen te vervangen door fluo rescentieverlichting, zoals deze reeds enige tijd geleden is aangebracht op de Raadhuislaan eij Pr. Margriet- laan. Deze lampen zijn in het ge bruik goedkoper en hebben het voordeel dat zij 's nachts automatisch op halve kracht gaan branden De aanschafkosten bedragen 58.000. De meningen van de raadsleden over dit voorstel liepen nogal uiteen. De heer Fortanier vroeg zich af of het in Voorschoten nu zo duister was? Moeten we nu alles wel gaan veranderen en verbeteren? Hij was voorstander het te laten, zoals het momenteel is. Ook de heer Lamboo vroeg sceotisch of het nodig was, om nu heel Voorschoten met de nieuwe verlichting te voorzien. De heer Korthals kwam neer op de soberheid. Kwam er door. De voorz. deelde mede, dat er In dertijd stemmen uit de raad waren gekomen voor de verbetering. Ver der verbetert het het aanzien van /oorschoten aanzienlijk en dit is toch wel van belang in verband met de woonfunctie, die Voorschoten ver vult. Een ander voordeel is dat er nu 's nachts geen lampen uitgeschakeld behoeven te worden zodat er in de gehele gemeente een behoorlijke nachtverlichting bestaat. Na de uit gebreide discussie bracht de voorz. het voorstel in stemming. Het werd daarop aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen waren de heren Lamboo, Fortanier, Schrama, v. d. Hulst en Korthals. De rondvraag was een bont aller lei. De heer Griffioen vroeg naar de mogelijkheid van een „Natuurwacht", doch vond geen steun. Voorts ver zocht hij cm een tramhuisje nabij „De Vink". Dit zullen B. en W. op nemen met de N.Z.H.V.M. De heer Dekker zag gaarne een al gemeen verbod voor auto's en paar- dentractie in de Tramstraat en te- vens een parkeerverbod aan het ein de van de Voorstraat en in de Treub- straat. De heer v. d. Werf vroeg om medewerking van de gemeente inza ke de plaatsing van een brievenbus in het plan Klein Langenhorst. Idem de heer Bolle doen nu inzake de ope ning van een derde loket op het post kantoor. De heer v. d. Hulsi besloot de rondvraag met zijn vraag naar het voetpad op de Rijndijk, waarop de voorz. meedeelde, dat hieromtrent een voorstel in de eerstkomende raad tegemoet kan worden gezien. Deze avond was in de raad een proef genomen met een zgn. wire- recorder. D.i. een opname apparaat ter vergemakkeLng van het notule ren. Op een gegeven moment werd de raad dan ook even onderbroken en werd het opgenomene ten gehore gebracht, zodat alle raadsleden ken nis konden nemen van dit moderne toestel. Gemeenteraadsverkiezing. De candidatenlijst van de P.v.d.A. is als samengesteld: 1. Dr. P. S. Pels; 2 G. Mol; 3. C. v. d. Werf; 4. Mevr. H. A. S. Romein-Oostveen; 5. G. E. Ver- steegen; 6. Mevr. A. Stoker; 7. H. J. M. Harms; 8. Mevr. G. Westerbeek- Wissing; 9. B. Hoogwerff-Kroon; 10. A. H. van Deth. De medische Zondagsdienst. De medische Zondagsdienst der dokto ren wordt gedurende dit weekeinde waargenomen voor spoedgevallen door dr. M. v. d. Stoel, Veurseweg 20, Tel. 356. NOORD WIJKERHOUT Gouden kloosterfeest van Zuster Macaria Zondag 12 April a.s. viert zuster Macaria in „De Voorzienigheid" haar gouden kloosterfeest 's Morgens om half negen zal in de St. Victorkerk, ter harer intentie, een H. Mis wor den opgedragen, 's Middags om half vijf is er in „De Voorzienigheid" ge legenheid gelukwensen aan te bie den. Zuster Macaria is jaren werk zaam' geweest in „De Voorzienig heid". ST. GERARDUS-BEELD IN DE ST. JOZEF-KERK Zondag 12 April zal in het Lof van 7 uur de wijding plaats vinden van een beeld van de H. Gerardus Ma- jella. Dit beeld is geschonken door vereerders van de H. Gerardus. Een pater Redemptorist zal tijdens het Lof een predicatie houden. STOMP WIJK Kaarten uitgesteld In verband met de propaganda-avond van de BB, is de kaart wedstrijd van de IJs club „Nut en Vermaak" verschoven naar Woensdag 15 April, op hetzelf de uur. f Bijzondere Dansavond A.s. Zondag 811 uur in het St. Ant. Clubhuis, Mare 43, Leiden Entree 1.60. Orkest Lou Boellaard. Toegang onder strikt voorbehoud. Voor Dansles... kies dan de JUISTE CLUB Schoolexamens 5 lessen as. Zondag 4.30 uur. Clubhuis en Zaterdag -8 April 9 uur Wijnstok Oegstgeest. Beginners-clubs: A.s. Zondag f uur Clubhuis. Woensdag 7.30 uur Wijnstok Oegstgeest. Tangoclubs: 10 lessen Zaterdag 18 April 7.30 uur Wijnstok Zondag 0 Mei 3 uur Clubhuis. Volksdansclub beginners en Rumba in voorbereiding. Dansschool HENNY BOES, Oegstgeest - Rijnzichtweg 44, Tel. 25439 Speciaa.'schoo! voor R.K. jongelui Hierover vertellen en lezen: ANNIE SCHMIDT SIMON CARMIGGELT GARMT STUIVELING op Maandag 20 April in de Foyer van de STADSGEHOORZAAL. Kaarten a f 0.75 bij de boekhandelaren, aangeslo ten bij de Ned. Boekverkopersbond, afdeling Leiden STADSGEHOORZAAL Donderdag 16 April - 8 uur PIANO RECITAL: ISKAR m. w. v. Beethoven (Son. Op. 111) Chopin, Debussy en Rachmaninoff. Kaarten ad 2.(r. i.) bij Fa. C. C. BENDER, Hogewoerd 90, tel. 20097, en 's avonds a. d. zaal TE LEIDEN. vraagt voor spoedige indiensttreding: i. «Ml voor wie de mogelijkheid bestaat van opleiding tot tariefcalculator. Vereist: diploma A.B.S.; enige ervaring in technische functie in Metaalnijverheid. Leeftijd tot 25 jaar. Vereist: Behoorlijke tekenvaardigheid; leeftijd 1821 jaar. Mulo-diploma gewenst. Schriftelijke sollicitaties, vóór 18 April as. te richten aan de Afdeling Personeelszaken, Zuidsingel 6668. Op een „GAZELLE" kunt gij bouwen, De aankoop zal U nooit berouwen! GEBR. HUISMAN SHOWROOM H0QEW0ERD 66-68, LEIDEN, TEL. 22862 Kouze uit meer dan 200 GAXELLK Kjjwielen VOORSCHOTEN" ALGEMENE VERGADERING te houden op Woensdag 29 April a.s.. des avonds 8 uur in de vergaderzaal „IRENE", Leidseweg 95, te Voorschoten. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen Alg. Verg. 1952. 3. Verkiezing leden Raad van Toezicht (periodieke aftreding en overlijden) 4. Verkiezing Bestuurslid (periodieke aftreding) 5. Rekening en verantwoording over 1952 6. Wijziging Huishoudelijk Reglement art 5 en 6. 7. Mededelingen, rondvraag cn sluiting. 8939 HET BESTUUR. I KO De zanger van da 1001 grammofoonplaten „Florentinische Nachte'', „Auf Wiedersehen" e. v. a. KOMT MET ZIJN GEZEi. SCHAP Drukkerij in de omgeving van Leiden zoekt voor haar afd. Boekhouding een Pientere en accurate met M.U.L.0. diploma Leeftijd circa 16 jaar. Aan biedingen onder no. 8928 bureau van dit blad- Wegens Huwelijk Maandag 13 April GESLOTEN Handel in Lompen, Papier en Metalen <5ude Rijn 51. Tel. 25277, Leiden. Levensmiddelenbedrijf Ge rard Lojijenstein vraagt een flinke van pl.m. 16 jaar om opge leid te worden in het krui- deniersbedrijf. Rozenstein- straat 50, Wassenaar, tel. K 17512585 Aanmelden 's avonds na 7 uur. Te koop een vrij komende zonder land, gelegen Zuid- ei"de 47. Nieuwkoop. C. J. Groenendijk, Nieuw koop tel. 103. 8931 GEVRAAGD: R.K. MEISJE voor dag en nacht in tuin dersgezin met 5 kinderen te Poeldijk Brieven onder no. 10 aan Mauvelaan 22,. Leidschccdam. 8940 Q L A> In LUOD IN ELKE UCtVOEOING GLA^BEWERKINQ r\ AC W,E" r-G!A5-7 glas VEMIIVERD (jelrrSulliiart LEIDEN GLAS AUTO GLAS QEHABO GLAS NARMSTRAAT3TEI-UÏ De huizen aan de Schen- keiweg 89 en 91 te Zoeter - woude zijn ingezet op resp. f '640 en 1620. Gunning op Vrijdag 17 April a.s. des avonds 7 uur in net Venduhuis der No tarissen te Leiden. Notaris J. A. DIL, H. Rijndijk 17 Zoeterwoude Telefoon 24620 8945 PERSONEEL 2 Gevraagd per 1 Mei een meisje voor de dag of werkster, niet onder de 16 jaar bij C. C. Borst, Kerk straat 85. Hoogmade. 9393 2 Gevraagd een R. K. dienstbode 15 a 16 jaar voor de dag of dag en nacht, tegen 1 Mei bij Chr. Straathoi, Weipoort no. 67, Zoeterwoude. 8926 2 Gevraagd net meisje v. 8.303 uur. Mevr. Valken burg, Leidseweg 198, te Voorschoten. 8934 2 R. K. Meisje gevraagd minstens 16 jaar, in gezin met 3 kinderen, van half negen tot 2 uur of 4 dagen van half negen tot half vijf. Loon 13 Mevr. Duin dam, Witte Rozenstraat 10. 2 Meisje gevraagd voor dae of dag en nacht in R. K. gezin met kinderen, zelfstandig kunnende wer ken. Mevr. M. Rijven, van Boetenerlaan no. 198, Den Haag. Tel. 554562. 8932 2 Tuindersknechtje ge vraagd 14-16 jaar P. Wes- selman, Zuideinde 131. te Roelof arends veen. 9411 2 Gevraagd tuinders- knechtje 1516 jaar. J. _N. Bakker, Noordeinde 16oa, Roelofarendsveen. 9411 2 Gevraagd per 1 Mei net R. K. meisje voor d. en n. of v. d. d. dichtbij Lei den. Br. met inlichtingen onder no 8924 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: net R. K. meisjes, tevens gevraagd wei'kstar voor de Donder dag bij P. L. A. v. Wissen, Herenweg 67, Warmond. Teiefoon 216 2 Mevr de Wilde, Joh. de Wittstraat 10, vraagt een net flink meisje voor 3 dagen ner week. Tele foon 24978.9418 2 Gevraagd flink meisje, niet beneden 18 jaar. zelf standig kunn werken, van 822 30 uur, 's Maandags en Donderdags tot 6 uur Fa Warnecke, Breestr. 126. AANGEBODEN 2 Kunt u een beetje piano spelen, maai toch niet vlot een foxtrot Engelse wals of tango, volgt dan onze nieuwe Amerikaanse cur sus en U speelt perfect. Muziekschool Zwaag, Ko- revaarstraat 5, tel. 24358. 2 Kamers Aangeboden voor dames gem. of gestof. kamer a la suite en zit- en slaapkamer (b. b. h. h.) van alle gemakken voor zien met aparte kookgele genheid (centrum stad.) Tel. 25835 9405 2 Norton 500 cc te koop aangeboden, in prima staat 650.Zeemanlaan 39, Tel. 262*1. 9407 2 Essen en Wilgen Palen en zware Takkenbossen te koop. v. Leeuwen St. Aag tenstraat 21, bij de Vee markt, Tel. 20898 9403 2 Aangeboden Amaf gas- radiator, compleet, in pri ma staat. Billijke prijs. Adres de Sitterlaan 106. <2 Stalling aangeboden "oor luxe auto's Te bevra gen Auto Rijschool „Rijn- ka". Oosterstraat 2c, Tijd. telef. 25866. Luxe verhuur. Stalling. 9414 2 Tweeling kinderwagen te koop J. W. Zandbergen, Rijnegommerstraat 17. te Zoeterwoude. 9415 2* Tegels. Te koop aange boden vloer- en wandte- gels, plavuizen, trottoir- tegels enz enz. Aann. en Hand. bedr. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat no. 31, Leden 8924 2* Aangeboden: donkerbl kinderwagen in goede staat met sierkussen en gest. de kentje. Druivenstraat 34. 2 Pootaardappelen: Eer steling, Ooré, Eigenheimers Noordelingen, alles op kiem H A. v. d Berg, Boerhaa- vestraat 45 Voorhout, tel. Sassenheim K 2532-7586. 2 Aangeboden ongeveer 7000 kg. geperst hooi bij A. G. v. d Hulst, Hoorn 77 Alphen aan den Rijn. 9396 2 Te koop- een goed on derhouden kolenfornuiska- chel. Br onder no, 8925 bureau van dit blad. 2 Te koop: pracht buffet .25, vloerkleden f 25 en 45, keukentafel 9,. gro te en kleine rijwielen 25 en 45, wringer 12.50, opklapbed f 15, vier stoe len 20, ledikanten 7.50 2'oers. bedstel 35. 1 pers. f 17.50, Nieuwenburg, Hooigracht 55, (Geen win kelhuis). 9409 <2 Voor-oorlogs Dames rijwiel, in goede staat, met ïemnaaf en bagagedrager met standaard voor 40, wegens vertrek, Kooipark no. 6. 9410 2 Sanitair te koop, w. o. wasbakken in div. maten, fonteinbakken, closets, wit emaille bad, aanrecht lang ca. 3 m. Aann. en Hand.- bedr. Nic. v. d. Akker, Ko revaarstraat 31, Leiden. 2 H.H. Landbouwers. Te koop aangeboden afraste ringsdraad. palen en plan ken, Aann. en Hand.bedr. Nic v. d Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 2 Babv-uitzet te koop 8 Truitjes enz alles nieuw Waarde 71,voor 55. Br. onder no. 9421 bureau van dit blad GEVRAAGD 2 Te k^op gevraagd 6 of 4 mahonie stoelen, ronde tafel en andere antieke meubelen Mag beschadigd zijn. Br. onder no. 8586 bu reau van dit blad. 2 Gevraagd Siert. verg. A en B, warme kas en warme bak, koude kas en koude bak, Jaarverg. en periodiek c.v. N. Bakker Hzn., -Roe lofarendsveen, tel. 487 K 1713. 7670 2 Te koop gevraagd eec boot kperkoppeling voor jacht. Aanbiedingen, de Goejestraat 34, Leiden. 2 Te koop gevraagd zwarte .Darie of Veen" om zeif uit te delven. Tevens gevraagd graszoden per R. R. of H. A. Van der Tol en Van der Oetelaar, Havenstraat 30, Noordwij- kenhout cel. K 2520—5598. 2 Draadglas dakpannen Te koop aangeboden par tijen draadglas in diverse afmetingen. Alle soorten dakpannen en leipannen voorradig Aann. en Hand. bedr. Nic. v. d. Akker, Mie ning 33, Zoeterwoude. 2 Te koop aangeboden binten, baddings, plank hout, kraalhout, regels, lat ten enz. enz. Aann. en Hand.bedr Nic. v. d. Ak ker, Miening 33, Zoeter woude tel. 264. 2 H.H. Aannemers. Pracht partij nieuwe Bruyn zeeldeuren in alle soorten en maten. Bij grote par tijen belangrijke reductie. Tevens diverse ramen met en zonder kozijnen. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. 8924 2 2 Contrabassen. Te koop aangeboden 2 strijkbassen, goede instrumenten 1 a 300 gulden en een voor 200 guiden. Te bevragen bij P. Breeveld. Prins Hendrik straat 15, Alphen a. d. Rijn 2 Kinderwagen te koop aangeboden Warmonder straat 9 9399 2 Aangeboden Wegens be ëindiging bedrijf aangebo den 40 bioemenemmers, 17 pootaardappelbakjes, plant- hex enz Te bevragen bü C. A Heemskerk, Warmun- dastraat 33. Warmond. 2 2 dames b. b. h. h. zoe ken een gestoffeerde ka- mei' met gebruik van keu ken te Leiden of Oegst geest. Weekend afwezig. Br onder no. 9377 bureau van dit blad. WGNINGRUIL 2a Woningruil. Aangeb. heel huis (5 kam.), straat Prof.wijk, voor- en achter tuin. Gevr. heel huis M Treublaan, S. Bakh. 1, omg H. Rijndijk of Oegstgeest.. Br. onder no. 9400 bureau van dit blad. 2 Bromfietsen verhuur c.v. Avros- G. M. F. en de nieuwste Solex voor Zon dag, Zaterdagavond halen. Grootste bromfietsen ver huur voor Leiden en Om streken. Halte (Tram- en Stadsbus). Prof wijk T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39, Tel. K. 1710-26281. DIVERSEN 2 R- K. Meisje, 27 jaar, zoekt reisgenoot (e) voor vacantie aan de Rivièra (treinreis). Reis- en ver blijfkosten 10 dagen 139.- Br. onder no. 9404 bureau van dit blad. 2 Voor drie gulden per week uw eigen electrische wasmachine (geen vooruit bet.) Vrijbl inlichtingen en gratis proefwas. Br. onder no. 9401 bur. v. d. blad. 2 Alt op de Mare. Laag damesrijwiel remnaaf 45, idem normaal 65, laag heren Raleigh dubbelrem- rijwiel met 3 versn. naaf 85, hoog herenrijwiel ge ëmailleerd f 85, idem nor maal 100Jongensfra me met spatborden nieuw f 45.—. 9412 GEVRAAGD: voor fabriekswerkzaam heden Aanmelden: VTTA N.V, Snelvriesconserven, Leven daal 174, Leiden. 8919 10 dagen Llsieux LOURDES Parijs f250.- Vertrek: 11 Mei, 122 Juni, 13 Juli, 10 Aug en 14 Sept. Voor 11 Mei zeer spoedig reserveren; nog enkele plaatsen 13 dagen LisieuxFATIMA Lourdes f425.- 10 d. Oostenrijk ƒ199, 11 d. Innsbrück „171, 13 d. Rivièra „307,— 13 d Spanje „297, 20 d. Z'iid Spanje „465, 5 d. Rijn en Moezl f 101, 5 d. Parijs 99, 6 d. Scawarzwald 128, 6 d. Vogezen 134, 7 d. Oostenrijk „141, 8 d. Bregenz. nachtr. 114, Ai onze reizen zijn uitmuntend verzorgd 1e klas reiswagens Vraagt toezending van onze programma's. Vanaf 12 April elke Zondag, Woensdag en Zaterdag 's middags en 's avonds Prachtige trip door de Bollenvelden en bezoek aan de FLORA te Heemstede 's avonds extra rit door feestelijk verlicht Haarlem., Vertrek 14 uur Stadhuisplein Leiden Vertrek 19 uur Stadhuisplein Leiden Vertrek Noordwij k 13.30 uur en 19 30 uur. Voor volw. prijs 3.pp. (ind. entrée Flora) Kind, tot 14 jaar 2.59 p.p. (incl en:.rée Flora, alleen 's middags) Hoofdkantoor Noordwijk Tel. 2545 Reisbureau Stadhuisplein Tel. 25079 Vooraf reserveren: Noordwijk 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet. Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. 2 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden. spuiten, verchro men. regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Telef 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering 2 Smyrnakleedjes. Pracht nieuwe kleedjes, oitriet serre-ameublement, uitschuiftafels. ameuble menten. kasten, wit-email- le kolenfornuis schrijfbu- reau's, kinderledikanties. KDODjes halen Koopt in boedels. Pluvm Zonen, Hoeewoerd 41. Tel. 21266. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek Donkersteeg 3. 2 Apri'kuikens. Dat zijn uw kuikens! Hennetjeskui kens sexgarantie 98% met Rijksdocument uw garan tiebewijs Woensdag we derom kuikens leverbaar. Broederij Groeneveld Erk. 15?86, Valkboumanwee, Tel. 25590. 9381 2 Zaal te huur voor brui loften, partijen, verg. enz. Koffiezetmachine aanwezig Wilt U een lekker dinertje? Wij hebben relaties met ervaren koks en kooksters. W. F van Wijk, Hogewoerd 106. Tel 24414. 9117 2 Auto rijles!! Snelle op leiding rijbewijs met een speciale lesjeep, slechts 4.50 per uur. Autorij school „Rijnka", Oosterstr 2c, Leiden. Het adres voor luxe verhuur, stalling. Tij- de..:k te 25856. 2 Dierenvrienden. Nu is het de tijd om uw hon i vakkundig te laten wassen, scheren of trimmen, onze jarenlange ervaring waar borgt de juiste behandeling Ook aan huis: H. Teunissen Levendaal 98. Leiden, Te lefoon 22053 2 Bromfietsen verhuur. Wij verhuren Solex en Be- rini bromfietsen. Bespreek vroegtijdig voor uw vacan tie. Rijwielbedrijf M. F. Zandbergen Herenstraat 86 Leiden rel 22988. 8894 2 Alt op de Mare Simplex motorrijwiel met 98 cc Sachsmotor (kickstarter) defect 85 Losse Sachs motor 74 cc gerevideerd f 85.—, Hassia koplamp en nWordvramo 5 watt f 18. 2 Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien, Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities. Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 6027

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10