Rijnstreek REX Prof. M. A. Jansen benoemd om oprichting voor te bereiden Eerste plechtige H. Mis van pater H. Geerlings, O.F.M. Met Pasen ontving ook Wassenaar een neomyst in zijn midden Grootse intocht te Nieuwkoop van pater Jerentius Zijerveld De man op de Eifeltoren DINSDAG 7 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 St. Lodewijk zal parochiekerk worden r\E B1SSCH0P VAN HAARLEM U heeft bf^aoemd tot assistent vaD de St. Petr/isparochic de zeercerw. hooggeleerde heer M. A. Jansen, pro fessor aan, het Philosophicum tc War mond, rr/et de opdracht de oprichting van de,St. Lodewijksparochic in Lei den -^oor te bereiden Mgr. Huibers heeft» deze benoeming eerste Paas dag persoonlijk in Warmond bekend gepiaakt. Prof. Jansen zal voorlopig ri/n intrek nemen in het St. Liduina- Huis aan de Zoeterwoudsesingel. De zeereerw heer Jansen werd op 29 Augustus 1905 te Amsterdam ge boren. Hij studeerde aan de semina ria te Heemstede en Warmond en werd op 25 Mei 1929 priester gewijd Daarop volgde zijn benoeming tot kapelaan van de St. Jcroensparochie jn Den Haag en twee jaar later (1931) de benoeming tot professor te War mond, waar prof. Jansen logica, psy chologie en methaphisica doceerde gedurende bijna 22 jaar. Tijdens een kort onderhoud, dat wit met prof. Jansen mochten heb- b/_*n, toonde hij zich #eer verheugd over de benoeming, hoewel hij zich er terdege van bewust was, dat hem in Leiden 'n zware taak wacht. Over zijn plannen kon prof Jansen nog niet uitweiden. Vandaag reeds heeft hij contact opgenomen met het Leidse architectenbureau ir. H- A. v*n Oerle en J. J. Schrama om de restauratie-plannen voor de St. Lodewijks- kerk e. d. te bespreken. Tenslotte uitte prof. Jansen de hoop, dat hij met de gemeentelijke instanties tot een zeer prettige samenwerking zou komen. (Foto: H. Jonker, Leiden). Op tweede Paasdag droeg pater Hermenegild Gcerlings O.F.M. zijn eerste plechtige H. Mis op in de St. Petruskerk. De neomyst werd daar bij geassisteerd door pastoor Th. M. Beukers, als presbyter assistens, door directeur H. B. Schrama van het Pauselijk Liefdewerk van de H. Apostel Petrus, eertijds kapelaan der St. Petrusparochie, als diaken en pa ter Regalatus Pollmann O.F.M., die op eerste Paasdag zijn eerste plech tige H. Mis in dt. Hartebrugkerk had opgedragen, als subdiaken. Als cere- moniarius fungeerde een student van het Klein Seminarie „Hageveld", de heer H. v. d. Hondel uit Gouda. De feestpredicatie werd gehouden door pater Egbertus de Groot O.P., die uitging van de gedachte, neer gelegd in de film ,.God heeft de men sen nodig", dat de mensen in hun gevoel van onmacht en in hun besef van onvermogen behoefte hebben aan een medemens om voor hen ten beste te spreken bij God. De mens heid heeft reeds lang vóór de komst van Christus uitgezien naar een Mid delaar. Christus is gekomen als Mid delaar tussen God en de mensen; Hij heeft niet alleen de Sacramenten in gesteld, maar ook gezorgd, dat er mensen waren, om de Sacramenten uit te delen. Zó heeft God de men sen nodig. Het kost ons wel eens moeite, net als de Emmaüsgangers, om in de mens Christus te herken nen; doch door het geloof gaan onze ogen open. Hreinnerend aan het Eeuwfeest van het Herstel der Kerkelijke Hiër archie in Nederland, noemde spr. het een geluk, dat in ons land gedurende de laatste eeuw het aautal priester roepingen gelijke tred heeft gehou den met de aanwas der Katholieke bevolking, in tegenstelling met an dere landen. Zich tot de neomyst wendend wen ste hij hem toe, dat God hem de kracht mocht geven om de hem op gelegde taak naar behoren te vol brengen. Daarbij kon de jonge pries ter rekenen op de voorspraak van zijn ouders in de hemel, op het ge bed van zijn zuster in het klooster, op het gebed van de zusters der St. Jacobsgracht waarvan deze neo myst reeds de vierde pupil in korte tijd is, die priester is gewijd en op het gebed van de her der en de gelovigen van deze parochie: Het zangkoor van de St. Petrus- kerk voerde onder leiding van de heer A. Devilee en op het orgel bege leid door de directeur-organist de heer H. Rijnbeek, de „Messe en l'honneur de St. Charles Borromée" van L. Saint-Requier op voortreffe lijke wijze uit. Na het Offertorium werd het bekende Ave verum" van Mozart gezongen en na de H. Mis het „Tantum ergo" van L. Refice en het „Jubilate Deo" van Caspar Aib- linger. Met de uitvoering van deze gezangen heeft zowel het mannen- als het knapenkoor van de St. Pe truskerk zijn goede naam uitstekend weten te handhaven. Des middags had een geanimeerde receptie plaats in het gesticht aan de St. Jacobsgracht waarvoor het we derom één van die dagen was „wel ke de Heer gemaakt heeft." Des avonds om 7 uur had een plechtig Lof plaats, dat gecelebreerd werd door de neomyst met assisten tie van kapelaan de Jong en pater Egb. de Groot, resp. als diaken en subdiaken. ALPHEN AAN DEN RIJN VOGELS UIT NIEUW-GUINEA VOOR AVIFAUNA. Met een Skymaster van de K.L.M., gecharterd door het vogelpark „Avi fauna", zijn gisteren vijfhonderd vo gels uit Nieuw Guinea op Schilhol aangekomen. Daarbij bevonden zich zeven soorten Parad ijsvogels, Ni- cobarenduiven. Kroonduiven, Victo- riaduiven, Fruitduiven, Zwarte Lori's, Roodvleugelparkieten, Neushoornvo gels, Corella's en heel zeldzame vo gels als Koningslori's, Palmkakatoe's en Eytonsboomeenden. Bij de Casua- rissen was een baby van zestien da gen. Verder verschillende soorten Lori's en eenden en enige „nog niet te determineren" vogels. Een gedeelte van deze partij is door de heer Jaap van den Brink, zoon van de directeur van „Avifau na", die negen maanden op Nieuw- Guinea heeft vertoefd, zal gevangen. De meeste vogels blijven in „Avifau na", een gedeelte heeft zenn weg ge vonden naar het dierenpark Wasse naar en een ander gedeelte wordt doorverkocht naar Amerika. AlphenHBC 11. Hoewel de gasten met de wind in de rug begon nen trokken zij zich direct al terug in eigen verdediging en hierdoor kwam het eerste initiatief aan Alphen. Uit een goede pass van Post wist Groeneveld na een kwartier spelen vrij voor het BHC-doel te komen, waar hij geen fout maakte en de bal hard inschoot (10). Geruime tijd wordt er nu zonder enige gevaarlijke aanval op het middenterrein gespeeld. Tot in de dertigste minuut, toen de paal Jansen te hulp moest komen, 't was echter uitstel van executie, want even later wist de linksbinnen uit 'n voorzet van de rechtsbuiten onhoud baar te scoren (1—1). Op het Hoogfeest van Pasen heeft de parochie van St. Willibrord het voorrecht gehad, wederom een luis terrijk welkom te mogen toeroepen aan een zoon van de parochie, die tot het H. Priesterschap geroepen werd. Frans Gijsen keerde naar zijn paro chiekerk terug als Fater Joh. Berch- mans O.F.M. om er Zondag zijn plechtige eerste H. Mis op te dragen. Op Zondag Laetare. 15 Maart, ontving hy in de Kloosterkerk van de Minder broeders te Weert de Priesterwijding uit de handen van Z.H.Exc. Mgr. Con- stans Kramer O.F.M., Bisschop van Luan in China. Voorafgegaan en gevolgd door lan ge rijen bruidjes met witte bloemen en palmtakken werd de jonge pries ter de kerk binnengeleid. „Dat na een heilig leven van arbeid voor uw God, gij eeuwig Hem moogt schouwen" zongen dc parochianen hem toe in hun welkomstlied. Op het met witte bloemen rijk versierde altaar droeg pater Gijsen, geassis teerd door pastoor J. P. Buys als presbyter-assistens en dor twee or degenoten z(jn eerste H. Mis op. Het mannen- en knapenkoor van dc paro chie zong_de Missa S. Eduardi Regis van L. Refice. Een van de assistenten van de neo mist, pater van den Barselaar zelf ook priesterzoon van de St. Willi- brordparochie hield een indruk wekkende feestpredicatie, waarin hij sprak over het wezen van het pries terschap en waarin hij de neomist, zijn ouders en andere familieleden en de gehele parochie gelukwenste. Na dc H. Mis zong het koor de ju belende Priestercantate, gecompo neerd door de organist van de St Wil- librordkerk, dc heer J. C. Beuk, het Regina Coeli en het Ave Maria. 's Middags kwamen vele parochia nen cn vertegenwoordigers van het katholieke verenigingsleven in Was senaar hun gelukwensen aanbieden aan de neomist en zijn familieleden in de ouderlijke v/oning aan de Jon kerlaan. De feestdag werd besloten met een door Pater Gijsen gecele breerd plechtig Danklof. In de tweede helft werden dc aan vallen vanuit het middenterrein zo wel door de Haarlemmers als door Alphen wel iets beter opgebouwd, maar voor het doel ontbrak het bij beide partijen aan goede afwerking. Naarmate de tijd verstreek werden de pogingen van beide kanten om nog een overwinning te behalen hef tiger, maar daarbij trad ook tevens de onmacht om tot snel en goed voet bal te komen nog meer aan het licht. OlympiaAlphia 04. Aan bei de kanten is het aanvankelijk een wat zenuwachtig getrap, maar ge steund door dt vrij strakke wind neemt Alphia het spel in handen en wordt de thuisub op eigen helft ge drongen. Zo nu en dan trachten de Gouwenaars door kort spel de Al- phianen terug te dringen maar Bout hoorn en Uithol zijn er prima in, ter wijl Idelenburg hen keurig bijstaat. Keiharde schoten van v. Egmond en Leeuwenhoek suizen naast, maar eerstgenoemde heeft na 20 minuten eindelijk succes als hij een fraaie aan val besluit met een steenhard schot op grote afstand, waarnaar de keeper vergeefs duikt (01). Alphia heeft dan opnieuw succes als de Olympia- doelman een schot niet klemvast kan krijgen en de toegesnelde S. Bout hoorn in het doel schiet (0-2). Steeds beter vlot het nu bij Alphia en we denken haar de voorsprong te zien vergroten als Bouthoorn een voorzet van rechts in volle ren opvangt, maai de bal vliegt juist naast het doel. Twee minuten voor de rust weet de Goudse rechtsbuiten door te breken en plaatst de bal hoog voor het doel waar de midvoor van Olympia op springt en de bal in het doel ver dwijnt, maar het doelpunt wordt door de scheidsrechter afgekeurd wegens hands. Rust. De tweede helft gaf een aanvallend Olympia te zien, maar spoedig neemt Alphia het initiatief over en prachtig gaat de bal langs de grond van man tot man en wordt de thuisclub voor zware problemen ge steld. v. Egmond is een voortdurend gevaar voor de Goudse defensie en als v. Laar de bal keurig voor het doel plaatst weet van Egmond geheel onverwachts met een keurige om haal de stand op 03 te brengen Dit betekend voor Olympia de ge nadeslag en Kramer behoeft er niet meer aan te pas tc komen. Bij een volgende Alphia-aanval weet Goed hart zuiver naar de Alphia-midvoor te plaatsen, welke op zijn beurt de Goudse rechtsback van zich afschudt en vervolgens nummer vier in de tou wen jaagt (04). Omgekeerde wereld. Onlangs meldden wij de heldenmoed van een krielkip om een rcuzen-ci te leggen. Waarschijnlijk heeft dit een gewone kip van de heer W. Maas aan de Woubrugseweg gestimuleerd om een bijzonderheid in omgekeerde rich ting aan de dag te leggen. Die kip heeft n.l. dezer dagen een eitje ge legd van amper twee gram. BODEGRAVEN Gezinszorg. Het bestuur van de Stichting Kath. Gezinszorg cn Ge zinshulp heeft een belangrijk besluit genomen, dat inhoudt, dat de stich ting vanaf 1 April zich heeft aange sloten bij het district Gouda van de Stichting Kath. Gezinszorg. Dit brengt met zich mede, dat voortaan in het gebied waar tot dusver werd gewerkt door krachten al of niet in vaste dienst van de stichting, voortaan uitsluitend werkzaam zullen zijn gezinshelpsters en -verzorgsters, die daarvoor een speciale opleiding hebben ontvangen en ir. dienst staan van het Goudse district. De hoofdoorzaak van een en ander is wel, dat uit eigen kring geen meisjes zich melden voor dit mooie werk. Aanvragen om hulp die nen gericht te worden aan moj. Th. Lelieveld, Wilhelminastraat 67, tus sen 910 uur 's morgens. BOSKOOP W. C. Hage f- Na een ziekbed van enige weken ia Zaterdagmiddag op 65-jarige leeftijd overleden, de heer W. C. Hage. Met hem is een be kende en geziene figuur in de boom kwekerswereld heengegaan. De heer Hage stond niet alleen in Boskoop bekenid als ervaren vakman, ook in het buitenland, dat hij in zijn leven vaak bereisde, was hij een vraag baak in boomkwekerskringen. Naast zijn vele, vaak meer dan drukke werkzaamheden, wist de overledene toch dikwyls nog tijd te vinden voor het verenigingswerk en had voorts vele jaren zttting in de gemeenteraad voor de liberale partij. Ongetwijfeld zal het verscheiden van de heer Ha ge, door vele» als een groot gemis worden gevoeld. HAZERSWOUDE Motorrijder reed tegen autobus Tweede Paasdag om ongeveer kwart over zes is een motorrijder te gen 'n bus van de Citosa gereden. De bus remde, om te stoppen bij de hal te „De Hoop" in de Groenendijk, en daar passagiers in te laten stappen. Achter de bus reed 'n motor, 'even eens in de richting Leiden. De be stuurder van dit voertuig merkte niet op, dat de bus stopte en reed achter tegen de bus aan. De mar# is met een hersenschudding en een knie- wond door de heer v. Oogen met een ziekenauto naar het ziekenhuis ge bracht. Dc autobus liep lichte schade op. De motor werd flink beschadigd. NOORDEN K.V.P.-groslijststemining. UI gebracht werden 183 stemmen, waar van 2 ongeldig: S. Splinter 156, H. Pictersen 144, Dom. Pictcrse 85, L. M. v. d. Tol 79, Joh. Vianen 53, A. Schalkwijk 26. Met deze groslijststemming is der halve geen verandering im dc be staande toestand gekomen en zullen de namen van de raadsleden S. Splin ter, H. Pietersen en Dom. Pieterse resp. voor Middenstand, L.T.B. én K.A.B. bij de definitieve stemming op een verkiesbare plaats prijken. „Gelukkig is liet volk. dat zijn priesters weet te eren". Dit waren de woorden, die burgemeester Van der Weijdcn sprak bij aankomst in het Zuideinde van Nieuwkoop van pater Terentius Zijerveld. Spr. wees op de gelukkige omstan digheid, waarin wij in ons vaderland verkeren, ten opzichte van vele an- dero landen. Wij leven hier in een volledige godsdienstvrijheid, terwijl in vele andere landen de godsdienst cn zijn bedienaren het werk stelsel matig onmogelijk wordt gemaakt. Dc burgemeester sprak de hoop uit, dat God Zijn rijkste zegen zou schenken aan de arbeid van deze nieuwe pries ter en dat hij werkelijk een mensen- visser zou zijn. Hij wenste verder de ouders en de familieleden van dc neomist geluk en hoopte, dat zij en ook vooral de pastoor van de paro chie nog lang getuigen zouden mogen zijn van de zegenrijke arbeid van deze parochiezoon. Grootse intocht Tijdens de toespraak van de bur gemeester hadden inmiddels de deel nemers aan de intocht zich opgesteld er. vooraf gegaan door twee herau ten zette dc stoet zich in beweging. Voorop marcheerde het tamboer- corps uit Langeraar, de onderafde ling van de muziekvereniging „Arti et Religione" onder aanvoering van de tambour-maitre Nico Pieterse uit Langeraar. Dit was voor Nieuwkoop iets nieuws en het keurige werk van dit corps maakte op de toeschouwers grote indruk. Vervolgens gaf dc plaatselijke muziekvereniging in nauwe samenwerking met het tam boercorps marsmuziek. Als steeds viel op het werk van „Eensgezind" niets aan te merken. Achtereenvol gens werd de stoet gevormd door welpen, verkenners, gidsen, leden van de meisjesvereniging, Kajotters, K.A.V. en KAB. Vlak achter deze zeer keurig marcherende groepen volgden zes ruiters, waarachter de vier open koetsen, waarin gezeten de neomist en zijn familie en andere autoriteiten, gevolgd weer door zes ruiters. Nadat de stoet nabij de Hoogte was gekeerd en bij de kerk aankwam stelden alle deelnemers zich langs dc weg op, zodat een haag werd ge vormd waartussendoor de neomist en gevolg zich naar het kerkerf be gaven. Daar wachtte een stoet van bruidjes de neomist op om hem de kerk binnen te geleiden, maar voor af werden bloemen aangeboden door een neefje en een nichtje van vijf en vier jaar. Welkomstwoord van de pastoor In de prachtig met bloemen ver eerde kerk zong het koor de pieen- tigc zang: Gezegend Hij, die komt ir. dc Naam des Heren, Hosanna in excelsis!, en hadden langs het mid denpad zich weer bruidjes opgesteld met •palmen een creboog vormend. Met een stoet van misdienaars cn bruidjes schreed de nieuwgewyde dc parochiekerk binnen, omringd door zijn broer, pater Leo Pacificus, de pastoor, andere autoriteiten en de familie. Na enige plechtige zang van het koor nam pastoor Vloothuis het woord en heette de jonge priester hartelijk welkom in de parochie van Nieuwkoop. Pastoor ging wat dieper in op het priesterfeest en feliciteer de de ouders, die het grote geluk mo gen smaken om nu voor de tweede maal een zoon aan God te kunnen schenken. In zeer schone bewoor dingen werkte de parochieherder enige zinsneden uit het welkomstlied uit en verzocht daarna alle gelovigen neer te knielen voor het ontvangen van de priesterzegen van de jonge priester. Het schone moment, waarop de neomist zijn zegen gaf, werd gevolgd door het door alle gelovigen gezon gen welkomstlied. En hiermede was de plechtigheid van Zaterdagavond afgelopen. Zag het weer in de morgen van Zaterdag er erg somber it, de in tocht van pater Terentius is ten vol le geslaagd, dank zij de medewerking van allen, die deelnamen, maar ook omdat het weer tenslotte zeer gun stig was. De zon kon zelfs niet nala- non ook nog even een paar lichtstra len door de kerkramen te zenden. Eerste ricchtige H. Mis Zondagmorgen om tien uur droeg pater Terentius Zijerveld zijn eerste Plechtige H. Mis op, daarbij geassi steerd door pastoor S. A. J. Vloot huis als presbyter-assistens, zijn broer pater Leo Pacificus Zijerveld, Norbertijn, als diaken en patci; Cle mens Epping o.f.m. als subdiaken. De feestpredicatie werd gehouden door de broer van poter Terentius, Met als tekst „Zoals God Mij gezon den heeft, zo zend Ik u". ontvouwde de predikant de waardigheid van het priesterschap. Zich tot dc ouders richtend, be schreef dc predikant de offers, die zii zich hebben moeten getroosten om zijn broer, de neomist en hem zelf tc kunnen laten studeren. Maar clat studeren zou geen nut hebben, wanneer diezelfde ouders hen niet hadden leren bidden het eerste ge bed en hen niet hadden opgevoed in een sfeer, waarin een priesterroeping mogelijk was. Naast God, dus dank aan de ouders, aldus spr., die voor ons veertig jaar hebben gewerkt. De gelovigen spoorde dc predikant aan om te bidden voor vele, zeer vele heilige priesters. Hij vroeg voor al te bidden voor de jonge priester aan het altaar. Het parochiële zangkoor voerde uit de wisselende gezangen van de Eerste Paasdag en de vaste gezangen uit de Missa „Pro Pace" van fr. Ed. Huigens voor drie-stemm'g koor on der leiding van de heer Th. J. F. Teunissen, dirigent van het koor. Toen de neomist dc kerk betrad voor de H. Mis, werd gezongen een 3-stem- migc Veni Creator van J. Haagh C.ss.R. en onder de offerande Lo renzo Perosi's 4-stemmige O, Salu- taris Hostia. Na de Hoogmis voerde het koor uit de priestercantate „Priesterglorie" van fr. Kelder, ge componeerd door de Nieuwkoper Jan Vergeer in het jaar 1951 en thans voor deze gelegenheid opnieuw be werkt. De cantate werd gezongen onder leiding van de componist. Na de plechtigheid gaf de organist Nico van den Haak een uitvoering van „Toccata" van Hendrik Andrics- sen, op een zeer verdienstelijke wij ze. De keurige verzorging van de zang door het koor op i.eze dagen heeft er zeker toe bijgedragen, dat het feest in de kerk op zeer stichte lijke wijze verliep. Receplic Zondagmiddag werd van twee tot drie uur een receptie gehouden, van welke gelegenheid zeer vele paro chianen cn anderen gebruik hebben gemaakt. Namens het huldigingsco mité bood cen der leden bloemen aan en hield een korte toespraak, nadat het R.K. Dameszangkoor een huldigingslicd had gezongen o.l.v. de heer Nico van den Haak. Des avonds om half zeven cele breerde de neomist een plechtig Lof en hield een toespraak, waarin hij dank bracht aan allen, die hadden meegewerkt aan het welslagen van het feest. Na dank gebracht te heb ben aan God, van Wie alle goed komt, dankte pater Terentius zijn ouders, de pastoor en de gehele pa rochie. Spr. vergeleek het gcschon- kene als een grote ruiker bloemen, waarin van een ieder een bloem aan wezig is. Eén bloem wilde hij toch wel even naar voren holen, een bloem was het die zo'n beetje ach teraan stond, n.l. die van de eer waarde zusters. Zij hebben enorm veel werk gedaan voor deze dag. Nadat het koor en het volk samen met de priesters aan het altaar God hadden gedankt met een ,.Te Deum" cn de neomist met het Allerheilig ste de zegen had gegeven, werd het feest besloten met het zingen van een huldigingslied aan de priester door wederom het gehele volk. Vanwege de NIeuwkoopse Katho lieke Jeugdbeweging werd van de feestelijke intocht van pater Teren tius Zijerveld cen film opgenomen, welke t.z.t. zal worden vertoond. VrCrradelingenbezoek aan het Plas- sengebled. Terwijl het vrachtver voer per vaartuig steeds afneemt, zo beweegt zich het bezoek van plezier vaartuigen naar hier n steeds stij gende lijn. Dit blijkt telkenjare uit het aantal schuttingen in de twee sluizen van cn naar het plassengc- bied. Passeerden in 1951 de Ziende- sluis 4666 vaartuigen, in 1952 was dit aantal 5164. In dc sluis te Slik- kendam werden in 1951 2510 vaar tuigen geschut cn in 1952 waren het er 3023. alzo in één jaar tijd voor beide sluizen precies een toename van 1001 vaartuigen. Bedroeg het aantal vergunningen om te mogen varen met motorvaar tuigen in 1P51 754, in 1952 werden 940 vergunningen uitgereikt, d.i. 186 meer. KOUDEKERK Jubilea. Zaterdag om half twaalf werden op 't kantoor De Graaff de heren C. Geerlof en J. Hogencs ge huldigd. Ze werkten 25 jaar bij de Gebr. Oppelaar. De heer De Graaff sprak de beide jubilarissen toe en overhandigde hun een enveloppe met inhoud. Ook werden dc jubUariOMO toegesproken door de heer B. de Wit. A.s. Woensdagavond zal de fabrieks- kern de jubilarissen thuis opzoeken cn ze een geschenk aanbieden na mens de collega's. Geit kreeg vierling. Bij de heer Kaptein in dc Lagcwaard werd cen geiten-vierling geboren. Moeder cn kinderen maken het goed. Wilt U iets weten? Vraag: R.K. Middelbare meisjes school. Antwoord: De R.K. Middelbare Meisjesschool te Leiden is: St. Agnes Lyceum, Oude Vest 195. Tel. 23775. Directie: Zr. Augustine. Spreekuur: Zaterdags van 35 uur. MARKTBERICHTEN LEIDjlN, 7 Apn Varkens. Aan gevoerd 191 vette varkens. Pryzen: zware 1.90—1.78, lichte j 1.90—1,76, zouters en zeugen geen notering. Handel zeer traag, lichte moeilijk tc plaatsen. Bovendien -il nuchtere kal veren van 25 tot j 35 per stuk. BODEGRAVEN, 7 April. Kaa». Aanvoer: 18 partijen. Prijzen: le soort J 2.16—2 20,12e soort 2.10—2.15, ex tra J 2.28 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM. April. Vee. Aanvoer totaal 5627 stuks waarvan 900 vette koeien, 1469 (514) gebruiks- vec, 20 vette kalveren 112 (i3) gras- xalveren, 2430 nuchtere kalveren, 471 varkens, 87 paarden. 15 veulens, 63 schapen, 10 weidelummercn cn 50 bokken of geiten Prijzen: vette koeien 2.82—2,90, 2.70—2.78 en S 2,20—2,39, vette kalveren J 2.80— 2.90, 2.70—2.80 en 2.40—2.60 per kg. levend gewicht, graskalveren J 380330260, nuchtere kalveren f 4442—38 per stuk. varkens 189, 187 j 175, slachtpaarden 2. J 1.95, 1.85 per kg revend gewicht; schapen 13011090, lammeren 1009070, kali- en melkkoeien f 1200—1000- 860; van-koeien 825— 725—080, vaarzen 875—775675 cn pinken 575500—40C per stuk. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven notering; vette kalveren aan voer gering, handel nauw, prijzen iets lager; graskalvcren aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen onver anderd; nuchtere ka'.veren aanvoer groot, handel redelijk, prijshoudend; varkens aanvoer kleiner, handel vlot, 'ets stijver in prijs prima's boven no tering; slachtpaardcn aanvoer klei ner, handel iui, prijzen als vorige week, schapen en lammeren aanvoer matig, handel traag, prijzen stabiel; kalf- cn melkkoeien aanvoer iets kleiner, handel redelijk, ruim prijs houdend. varekoeien aanvoer even minder, handel kalm, prijzen con stant, vaarzen aanvoer korter, han del slepend, prijzen rtabiel, pinken alsvoor; t.b.c.ivrij aanvoer als vo rige week, handel goed, ruim prijs houdend. TER AAR, 6 Apri Groente. Wit lof I 3036 cent, idem II 1927 cent, idem stek 513 cent spinazie 2438 cent, kroten 5 cent prei 25 cent alles per kg., stoofsla 70 cent per kist, raap stelen 23 cent, radijs 7 cent per bos, sla I 1219 cent idem II 7—11 cent per stuk. Officiële Publicatie OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 8 en 9 April a.s. voor eerste oefening ond?r dc wapenen ko men, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoem de dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen die, in verband met Ivun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgele genheid na 7.00 uur Op Woensdag 8 April a.s. lopen ae volgende extra-treinen, beide voor dienstplichtigen, die Bergen op Zoom en legerplaats Ossendiecht als bestemming hebben. Den Haag H.S. v. 8.38, Delft v. 8.49, Rotterdam D.P. v. 9.07, Fcijenoord v. 9.17, Dor drecht v. 9.42, Roosendaal v. 10.31, Bergen op Zoom a. 10.46, Amsterdam C.S. v. 8.20, Haarlem v. 8.40, Leiden v. 9.06, Roosendaal v. 11.26, Bergen op Zoom a. 11.41. Op Donderdag 9 April a.s. lopen de volgende extra treinen: le voor dienstplichtigen met bestemming Utrecht, Amersfoort, Wezep cn Ede: Den Haag S.S. v. 9.19, Voorburg v. 9.24, Rotterdam Maas v. 9.32, Gou da v. 9.50, Utrecht C S. v. 10.21, Amersfoort v. 10.42, Wezep a 11.25. Voor Ede te Utrecht overstappen. 2c voor dienst plichtigen met bestemming Utrecht en Ede: Amster dam C.S. v. 9.40, Amsterdam M.P. v. 9.45, Amsterdam Amstel v. 9.51, Utrecht C.S. v. 10 21, Ede-W. a 10.50, 3e voor dienstplichtigen met bestemming Assen, We zep, Amersfoort, Utrecht, Arnhem of Ede: Groningen v. 8.48, Assen v. 9.11, Beilen v. 9.29, Hoogeveen v. 9.44, Zwolle v. 10.32, Wezep v. 10.45, Amersfoort v. 11.50, Utrecht C.S. a. 12.11, voor Arnhem of Ede te Zwolle overstappen. 4e Eveneens voor dienstplicntigen met bestemming Wezep, Amersfoort, Utrecht, Arnhem of Ede: Leeuwar den v. 8.38, Heerenveen v. 9.07, Steenwijk v. 9.29, Mep- pel v. 9.43, Zwolle v. J0.25, Deventer v. 11.05, Zutphcp V. 11.23, Arnhem v. 11.50. Ede-W a. 12.11, voor Wezep, Amersfoort of Utrecht te Zwolle overstappen. DONDERDAG 9 APRIL In da Q.onde/idaq.-Qtyclut Charles Laughton Patricia Roc Burgess Meredith Aanvang dar voorstallingen 2.30, 7.—, 9.15 uur Caua do gehelo dag geopend vanat half twee Toegang 18 jaar Betpre ekttjjdig uw plaataon Oolc per telefoon "J j414 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk VarkrIJifcaar N.V. De Liidiche Courant Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3