Twintigduizend peuters zochten naar 1000 eieren Paasviering in Jeruzalem De bollenstreek en Flora trokken ondanks het slechte Paasweer Pater Eustachius de Ridder O.F.M. droeg Eerste Plechtige H. Mis op DINSDAG 7 APRIL 1953 DE '.E1DSE COURANT BLAD - PAGINA Overbevolkt kinderparadijs Eindhovens initiatief met onverwacht succes Een nobele Eindhovense kinder vriend kwam op het idee om enkele bleekneusjes uit de Lichtstad eens een onvergetelijke Pasen te bezor gen. Hij stapte naar de burgemeester en stelde deze voor oni in een van de Eindhovense parken TO Paaseieren te verstoppen, die de kinderen dan op 2e Paasdag zouden mogen komen opzoeken. Do burgemeester vond het een schitterend plan, alleen leek hem het aantal 50 een beetje aan de krap pe kant en daarom schreef men nog eens een paar fabrieken aan en het slot was, dat de verkenners 1000 cho colade-eieren konden verstoppen. Maar ook dit leek nog niet geheel voldoende en daarom werd besloten nog 3000 zakjes met suikereitjes als troostprijs in het park te laten ver dwijnen. Om 3 uur zou het feest beginnen en om half twee stonden er al enkele bleekneusjes voor het hek van het park. De organisatoren venden het ge weldig. zij genoten er reeds van hoe deze peuters over een uurtje door de paden zouden draven, speurend on der ieder struikje en achter iedere boom naar de begeerde eieren. Een half uur later waren de initia tiefnemers reeds verzekerd, dat hun plan zou slagen, want een dichte schare kinderen verdrong zich voor het hek. Was echter gedurende het eerste half uur iedere aankomst van de stadsbus met een milde glimlach bekeken, naarmate het uur draai de, begon een klein angstduiveltje in de harten van de organisatoren steeds groter te worden. Een half uur voor het begin van de zoek-wedstrijd zagen de heren in het park met starre ontzetting de vloed van duizenden kinderen geëscor teerd door Pa's en Ma's stijgen tot een angstwekkende hoogte, die iedere tien minuten met de aankomst van de stadsbus gevoed werd. Bevende parkwachters hadden hun Bruiloft zonder bruidspaar De jongste zoon van het gezin Y. Lammertsma te Bolsward is in 1950 vanuit Indonesië naar Australië geëmigreerd. Daar stapte hij dezer dagen in de hu welijksboot. De elf getrouwde broers en zusters vonden de reis naar Australië wel wat ver. Toch vonden ze het jammer het zonder bruiloft te doen*. Uit Zuid. Limburg en Holland en waar ze verder ook mogen wonen trok ken ze daarom op de trouwdag naar Bolsward, waar zij in de ouderlijke woning dan toch maar bruiloft vierden. Het was- net echt, alleen het bruidspaar ont brak. De bruiloft duurde tot 's nachts 2 uur. grasgazons al reeds lang afgeschre ven en poogden elkaar moed in te spreken door te vertellen, dat de bo men over het algemeen wel tegen een stootje kunnen. En zo werden om 3 uur de hekken geopend. Twintigduizend kinderen met gelei ders stortten zich in het Paasei-para- dijs en een wilde jacht begon. Wan neer echter twintigduizend kinderen naar 1000 chocolade-eieren en 3000 zakjes suikereitjes zoeken, dan duurt deze speurtocht niet zc erg lang en toen bovendien enige opgeschoten vlegels „mee kwamen helpen" en zelfs gelukkige peuters van hun schat kwamen beroven, ontstond er zo'n kinderverdriet, dat de politie- haar jeugdige stadgenootjes te hulp kwam. De bengels werden zonder eieren het park uitgezet en alhoe wel duizenden kinderen vuil van het zoeken en teleurgesteld door het riet vinden huiswaarts keerden, vin den de organisatoren, dat het gehele experiment geslaagd is „Het volgend jaar", zo verklaarde een hunner, ,doen we het weer, maar dan komen er veel en veel mee* eieren. INTELLIGENTIE-ONDERZOEK VOOR ONDERWIJZERS? „In de toekomst voorzie ik bij de opleiding van onderwijzers psycho technisch onderzoek, beoordeling van psychische geschiktheid en intelligen tie-onderzoek van hen, die bij het on derwijs een loopbaan willen vol gerij". Deze voorspelling deed prof. dr. R. Casimir, oud-hoogleraar in de paedagogiek op de algemene verga dering der Vereniging van Hoofden van Scholen. TWEEDE KAMER. In de plaats van dr. J. van Baal (A.R.) te Doorn, die tot gouverneur van Nieuw Guinea is benoemd, heeft de voorzitter van het centraal stem bureau benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer C. P. Hazenbosch te den Dolder. PRIJS UITDELING SCHRIJF WEDSTRIJD 15 APRIL. Aan de door de vereniging van le raren schoonschrijven M.O., Steno grafie „Groote" en machineschrijven georganiseerde nationale schrijfwed strijd voor leerlingen der 6e klas la gere school, hebben meer dan 15.000 leerlingen deelgenomen. De schrijf proeven worden door een jury, be staande uit 12 lelaren geselecteerd. De volledige uitslag zal worden be kend gemaakt in een bijeenkomst in het Utrechtse stadhuis op Woensdag 15 April. Tijdens deze bijeenkomst die door de Utrechtse wethouder van onderwijs zal worden geopend, zullen de 250 prijzen en een groot aantal schrijfproeven worden geëxposeerd. Voorts wordt bij deze gelegenheid een oorkonde uitgereikt aan de hoof den van de drie scholen, die de beste resultaten in deze wedstrijd hebben behaald. Een voor de huidipc toestand in het H. Land uitzonderlijk groot aan tal pelgrims was gedurende de Paas dagen naar .Jerusalem gekomen, om in de H. Stad het feest van Christus' Opstanding te vieren Deze drukte kwam vooral hieruit voort, dat voor alle Christelijke groeperingen dit jaar op dezelfde dag het Paasfeest viel. Ook de Grieks- en Russisch-Or- thodoxe kerken, die niet de Grego riaanse maar de Juliaanse tijdreke ning volgen, vierden het Paasfeest dit jaar op 5 April In de Paasmorgen droeg de Pa triarch van Jerusalem Mgr Alberto Gori een pontificale H. Mis op voor het mausoleum van het H. Graf tot intentie van de Nederlandse Katho lieken. Tijdens deze H. Mis waren de dertigduizend intenties van Katho liek Nederland, ingezameld door het Apostolaat der Hereniging, geplaatst op de grafsteen, waarop Christus' Li chaam heeft gerust. Eij deze inten ties waren ook talrijke afkomstig van Katholieke Nederlanders uit België, Engeland, Frankrijk en Spanje. Pater Brockbern O.S.B., die reeds Linsdag op het vliegveld van Jeru zalem was geland en direct contact had opgenomen met het radiostation van Amman in Jordanië, maakte van deze geestelijke pelgrimstocht van Katholiek Nederland naar het Heilig Graf een klankbeeld voor de K. R. O. en het Apostolaat der Hereniging. De plannen die de Katholieke Ra dio Omroep had bekend gemaakt, om de plechtige Paasmis bij het H. Graf voor Nederland uit te zenden, kon den, naar de K. R O, Zondagmorgen mededeelde, geen doorgang vinden, daar de ontvangst van de uitzending uit Jeruzalem van te slechte kwaliteit was om v^or een relayering in aan merking te komen. ONTPLOFFING TE LE HAVRE. Bij een ontploffing op een barkas in de haven van Le Havre zijn Zater dagmiddag vijf personen, duikers en arbeiders om het leven gekomen. Door onvoorzichtigheid is een la ding dynamiet, die gebruikt moest worden voor het opblazen van een ook, waaraan herstelwerkzaamhe den werden verricht, voortijdig ont ploft. Mossadeq en de Sjah Dr. Mossadeq, de Perzische eerste minister, heeft Maandag in een ra diorede verklaard, nooit voornemens geweest te zijn de monarchie in Per- zië te vervangen door een republiek waarvan hij zelf president zou wor den. Hij voegde er aan toe, dat de vorst in constitutionele monarchieën geen regeringsverantwoordelijkheid heeft. De premier deed een beroep op het parlement, een rapport van een com missie goed te keuren waarin gesteld wordt, dat de Sjah zich niet in de lei ding van staatszaken mag mengen. Het rapport is opgesteld door acht afgevaardigden, die gepoogd hebben de geschillen tussen het hof en de regering bij te leggen. Volgens Mossadeq bestonden er vóór de nationalisatie van de olie-in dustrie geen geschillen tussen de re gering en het hof. Daarna echter werd er hoe langer hoe meer „geïn trigeerd". Engeland was de aansto ker. Hoewel het waar was, dat hy het hof niet op de hoogfe gesteld had van zekere zaken, was het verkeerd te zeggen, dat hij zich in de aangelegen heden van het hof had willen mem gen, aldus Mossadeq. Zware ontploffing op Formosa Ten minste veertig mensen zijn om het leven gekomen en ongeveer vijf honderd gewond bij een zware ont ploffing in een munitie-opslagplaats van het Chinese leger op Formosa. Het gebeurde in een buitenwijk van dc hoofdstad Taipeh. Arbeiders waren bezig met het on schadelijk maken van een Japanse bom die er in de oorlog was begra ven. De bom ontplofte en bijna op hetzelfde ogenblik ging de opslag plaats de lucht in. De dump lag on der aan een heuvel. Iets hoger, dertig meter van het centrum van de ont ploffing, lag een chemische fabriek waar driehonderd mensen werkten. Drie kwart van de gebouwen van de fabriek bleken inet de grond gelijk te zyni gemaakt toen de rook optrok. Van de huizen in de buurt was tach tig procent beschadigd. Herkingen krijgt nieuwe dijk Het werk aan de zeedijk tussen Herkingen en Battenoord gaat in een gestadig tempo voort. Volgens het plan zal de nieuw aan te leggen dijk komen te liggen gedeeltelijk vóór de oude dijk en doorlopend recht op de havenkade van Herkingen met het gevolg dat de bestaande Scharloo- dijk als zeedijk vervalt. Ook is er een perskadc opgewor pen, die loopt tot aan de dwarsdam, gelegen op anderhalve kilometer van Battenoord. De perskade moet tijde lijk als noodkade dienen, om het wa ter tegen te houden. Zij wordt be schermd met krammot van riet. Vlak by het stroomgat ligt deze noodkade bijna drie meter boven N.A.P. Wan neer de weersgesteldheid meewerkt, hoopt men eind deze week met het werk aan de noodkade gereed te ko men. Fijnaart protesteert Geen rampslachtoffers door onvoorzichtigheid De gemeenteraad van Fijnaart (West-Brabant) heeft eenstemmig besloten een motie te zenden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, om te protesteren te gen het feit, dat dc minister tijdens de watersnooddebatten in de Tweede kamer de indruk zou hebben geves tigd, dat bet overgrote deel van de bewoners van de buitenpolders van Fijnaart bij de ramp gewaarschuwd werd, doch weigerde de woningen te verlaten en op zolders bleef wo nen. In de motie zegt de raad, dat hier door een blaam van onvoorzichtigheid en eigen schuld op de slachtoffers is geworpen. Daar de mededeling niet overeenkomstig de werkelijkheid is, verzoekt de raad de minister, zijn woorden te willen rectificeren, „op dat de krans van zelfverwijt op de graven der slachtoffers gelegd, wor de weggenomen". XexU (golfj De Vincent van Gogh-tentoon- stelling in het gemeentemuseum te 's Gravenhage heeft Zaterdag 5.500 bezoekers getrokken. Een record aantal. Een 68-jarige man te Scheemda is op eerste Paasdag door een brom fietser aangereden, en twee uur daar na overleden. De brommer heeft een foutieve naam opgegeven en zich uit de voeten gemaakt. Bij het nemen van een monster Wielen. uit een reactieketel is eergisteren een 37-jarige arbeider in een pharmaceu- tisch-chemische fabriek te Amster dam door chloorgas onwel geworden. Hij moest in het Wilheiminagasthuis worden opgenomen. Een ei van 150 gram, inhoudende een compleet ei van 100 gram, en nog vyfmaal een ei van 100 gram, legde een kip in Bolsward. Haar buurvrouw, een andere Bolswardse kip, legde een ei van 6 gram, en daarna een van 1.9 gram. Eni dat op Paaszaterdag! Een motorfiets botste Zaterdag avond te 's Gravenhage tegen een tram. De 22-jarige bestuurder is Zondag in het ziekenhuis Westeinde overleden, waar ook zijn 17-jarige duopassagiere, ernstig gewond is op genomen. Op het Bagijnhof te Delft zal ter gelegenheid van het lustrum der Kath. studentenvereniging op Zater dag 25 April een gedenkplaat worden onthuld ter herinnering aan de Delft- se priesterdichter Stalpaert van der Er werden goede zaken gedaan Dat de Paasdagen ook de echte bol- lendagen zijn, is dit Jaar wel heel duidelijk gebleken, want ondanks 't feit, dat het weer niet bepaald tot 'n uitstapje nodigde, zijn er duizenden naar de bollenvelden getogen en was er gisteravond bij het opmaken van de balans niet de minste reden om te spreken van „Pasen is deze keer een tegenvaller geworden". Vooral op de Tweede Paasdag be vond zich een niet te tellen mensen massa tussen Leiden en Haarlem. Hoewel er vaak sombere wolken door een tamelijk flinke wind langs de hemel gejaagd werden en er zelfs de nodige buitjes neerplensden, moest de verkeerspolitie versterkt worden om opstoppingen te voorko men. Lange ryen auto's en duizenden optimistische jongelui, die het op de fiets gewaagd hadden,trokken langs de bloemenvelden en zongen er hun hoogste lied. Ook het buitenland was sterk ver tegenwoordigd. Er waren wagens uit Frankrijk, Duitsland, Amerika en zelfs zeer veel uit de Scandinavische landen. Bezoek voor de Flora. In het middelpunt van de belang- I stelling van bezoekers uit binnen- en I buitenland stonden de tentoonstel- j lingen Flora 1953 en Keukenhof. De Sinds Vrijdagmiddag is dc direc- Aalsmeerse cultures, die momenteel teur van „Levensavond" tehuis voor I te bewonderen zijn in de permanente ouden van dagen te Medenblik tentoonstellingshal van de Flora ge- Directeur voortvluchtig! Kas verdwenen voortvluchtig. De man is verdwenen met medeneming van ongeveer 3.000, zijnde de pensiongelden over het eerste en tweede kwartaal van dit jaar. Zijn beleid had reeds enige tijd re-i ren tot argwaan gegeven. Donderdag j.l. kreeg hy een tip, dat de volgen de dag een der leden van het college van Geref armhoofden, dat het te huis bestuurt, controle van de kas en de boeken zou houden. By die control» zijn de malversaties aan het licht gekomen. De directeur had per 30 April a.s. ontslag gevraagd. KONINGIN EN PRINSES IN NIEUWE KERK H. M. de koningin en prinses Wil- helmina hebben Zondagmorgen de PaasdienSt bijgewoond in de Nieuwe Kerk, te Amsterdam', waar dr. J. M. van Veen voorging in de liturgische hoofddienst. Na afloop hebben de koningin en de prinses aangezeten aan het Heilig Avondmaal. IN VENLO Candidatenlijst van standsorganisaties Nadat de afdeling Venlo van de K.V.P. enkele weken geleden had be sloten niet aan de gemeenteraadsver kiezingen te zullen deelnemen, heb ben de samenwerkende standsorga nisatie in Venlo en Blerick thans het besluit genomen met een katholieke lijst uit te komen. Lijstaanvoerder voor Venlo is de heer Van Boxtel, secretaris der Venlose K.A.B., en voor Blerick de heer H. Lommen. Op deze lijst komen zowel de candi- daten van de K.A.B. voor, .als die der middenstandsvereniging, werknemen- de middenstand en St. Adelbert. Over de in te nemen plaats op de caridida- tenlijst hebben deze organisaties te voren overleg gepleegd. „DE RUYTER" De kruiser „De Ruyter" zal van middag om vijf uur van de werf Wilton-Feyenoord vertrekken om tot begin Mei weg te blijven. Het zal 'n vrij lange reis worden, tijdens welke verscheidene proefnemingen zullen worden gedaan. De route gaat eerftt naar 't hoge Noorden ter hoogte van Bergen in Noorwegen, waar zal wor den nagegaan hoe het Schip zich in de koude houdt. Vervolgens zal langs de Schotse kust ter hoogte van de Clyde een snelheidsproef worden ge houden. waarbij het „volle stoom vooruit" en „volle stoom achteruit" wordt beproefd. Verder staat op het programme een proefneming op de gemeten mijl waarbij moet worden uitgemaakt of het schip voldoet aan de eisen ten aanzien van de mini mum-snelheid per uur. noten een zeer grote belangstelling. Naar schatting vertoefden er tijdens de Paasdagen 50 tot 60 duizend men sen op het terrein van de Flora. Het verspreiden van de verkeers- terreinen bleek een goede gedachte te zijn. Zonder enige vertraging te ondervinden konden de duizenden auto's en bussen hun weg naar de Flora vinden, terwijl de afvoer even min moeilijkheden baarde. De vele winkels rond het hoofdge bouw maakten op deze Tweede Paas dag zeer goede zaken. De bekende souvenirs als klompjes, molentjes enz. vonden bij de buitenlanders gretig aftrek. Ook dc imitatie-veiling Aalsmeer bleek in staat om velen bezig te houden. Bijna de gehele dag draaide de veilingklok. Vrijdag a.s. zal Flora de derde binnententoon- stelling openen n.l. die van de Bos- koopse cultures. NOORD WIJK Eigenaardige visite Op le Paasdag te ongeveer 12 uur legde een motorrijder een wel wat vreemdsoortige visite af bij de heer H. op de hoek VinkenlaanPické- straat. Komende uit de richting van de v. Limburg Stirumstraat raakte de motorrijder op deze hoek de macht over zijn stuur kwijt en botste tegen de grote spiegelruit op, waar achter een aantal schrijfmachines stonden opgesteld. De ruit werd hierbij geheel versplinterd en het was wel wonderlijk, dat de motorrij der zo goed als geen letsel opliep. De onfortuinlijke rijder werd min zaam bij de heer de H. op de koffie genodigd en in bijzijn van de plaat selijke politie werd een en ander ge regeld. Tegen Blauwe Tram gereden Op le Paasdag 's middags te 3 uur had nog een motorongeval plaats' in de Tramsteeg. De heer J. W., welke aldaar goed met de situatie op de hoogte was, wilde met een flinke vaart de overgang van de trambaan passeren, juist toen de tram uit Lei den naderde. Hij botste tegen de zij kant van de eerste tramwagen. Dr. Goudiraan, die spoedig ter plaatse was, kon slechts enkele lichte ver wondingen constateren en liet de on voorzichtige ryder naar zijn ouder lijke woning overbrengen. De motor kwam deerlijk gehavend uit de strijd KAMPEERDERS IN OVERTREDING Bij controle bleek Zaterdagavond, dat er weer een aantal kampeerders zonder de vereiste vergunning ver toefden in de kampeergelegenheid van mevr. Koomen. De politie deed haar plicht en liet de overtreders hun koffers pakken. Bollenstreek. In de Bollenstreek was het bezoek al even groot en wy geloven, dat velen die een bezoek aan Flora brachten, eveneens do streek ingin gen en omgekeerd. Tussen deze uit wisselende gebieden lag Haarlem Lichtstad, die van de drukte profi teerde en ook aan een record-aantal bezoekers kwam. Keukenhof verkocht 12.000 toe gangsbewijzen en wie hier een wan deling door het „parkeerdreven" maakte, kreeg de indruk dat het bui tenlandse bezoek opwoog tegen de bezoekers uit het eigen land Natuur lijk, voor zover het autobezitters be trof, want per fiets en per trein werden eveneens stromen bezoekers aangevoerd. Ook hier functioneerde de aanvoer en afvoer van het verkeer buiten gewoon goed. e kransenverkopers, die op de Eerste Paasdag met treurige blikken naar de loodgrijze hemel staarden, waren gisteravond weer in een bo venste beste bui, want de verkoop was heel goed geweest. HOOG BEZOEK. Per K.L.M. is vandaag uit New York vertrokken dr. S. L. Emsweller, hoofd van de afdeling sierplanten van het Amerikaanse ministerie van Landbouw. Hij zal Amerika verte genwoordigen in de jury van de in ternationale bloemententoonstelling Flora te Heemstede. HOE wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te te 10 uur). NACHTVORST. Flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Koude nacht met weinig wind en plaatselijk in het binnenland zware nacht vorst. Morgen overdag zwakke tot matige wind draaiend naar richtingen tussen Zuid en Oost en iets hogere terhperaturen dan vandaag. 8 April: zon op 6.00 en onder 19.25? maan op 3.44 en onder 12.14 uur. Benoemingen Bisdom Haarlem In plaats van de zeereerw. heer prof. M. A. Jansen (die benoemd is te Leiden) heeft Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem benoemd tot hoogleraar aan het Phllosophicum te Warmond, de wcleerw. heer Al. J. van Oosterom, moderator van de School voor Maatschappelijk Werk et Den Haag. Vóór zijn benoeming als zodanig in September j.l. was prof. Van Oosterom kapelaan te Voor schoten. NOORD WIJKERHOUT Kind ernstig gewond bij aanrijding Op 2e Paasdag had voormiddags op de Dorpsstraat alhier een ernstig on geval plaats. Het 6-jarig zoontje van de heer W. stak plotseling de Dorps straat over Een juist uit de richting Noordwijk aankomende vrachtauto, bestuurd door de heer H., kon het kind onmogelijk ontwijken en reed het aan. Het werd enige meters mee gesleurd. Toen de auto tot stilstand was gekomen, bleek het kind ernstig gewond te zijn aan het hoofd en een been gebroker te hebben. Dokter Van Praag, die de eerste geneeskundige hulp verleende liet het kind onmid dellijk ovei brengen naar een zieken huis. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. De auto werd in beslag genomen. Sassenheim Het is reeds vele jaren geleden, dat de parochie van St. Pancratius een neomist van de Franciscaner Orde mocht verwelkomen. Bij de HH wijdingen van 15 Maart j.l. waren er echter twee die hun jeugd in Sassen heim hebben doorgebracht: n.l. fr. Eustachius de Ridder en fr. B. Geer- lings. Deze laatste is een oud-paro- ohiaan en zal de volgende week op Beloken Pasen een plechtige H. Mis opdragen. Zijn eerste plechtige H. Mis droeg hij met Pasen op in de St. Petruskerk te Leiden. Op eerste Paasdag werd pater De Ridder op plechtige wyze ingehaald. Onder bazuingeschal en door 'n haag van bruidjes, betrad de neomist 's' avonds de parochiekerk, welke schitterend was versierd met witte hortensia's en seringen. Vele parochianen waren ter kerke getogen om van de intocht getuige te zijn. Pastoor P. Braak sprak een kort welkomstwoord waarna de neo mist aan de gelovigen zijn priesterlij ke zegen gaf. Hierna celebreerde hij een plechtig Lof, geassisteerd door de kapelaans N. Landsïnan en fr. v. d. Slot. Eerste plechtige H. Mis Tweede Paasdag, 's morgens om 9 uur droeg de neomist een plechtige H. Mis op, geassisteerd door pastoor Braak als presbyter assistens en pa ters Van Kesteren en Ruijgrok, resp. als diaken en subdiaken. Het heren- en jongenskoor, beide onder leiding van de heer M. J. A. Post, zongen de Mis „Lauda Sion" van Cuyper, Pastoor P. Brak hield de feestpredicatie naar aanleiding van een tekst uit de wijdingsgebe den. „Voortaan noem Ik u niet meer mijn dienaren, doch myn vrienden". Deze woorden hadden spr. bijzonder getroffen bij de wijding. Er blijkt uit, dat de priester een heel bijzon dere plaats inneemt in het hart van Christus, doch ook een heel bijzon dere plaats in het werk van Chris tus. De predikant vestigde nog de aandacht op de woorden van het In- troitus van tweede Paasdag; n.l. „En gij, welk een eer heeft u binnenge leid in het land, dat overvloeit van melk en honing." Dat land is het Beloofde Land. Een priester wordt ook het Beloofde Land binnengeleid. Verdergaande citeerde pastoor Braak „daarom zij de wet des Heren altyd op uw lippen", waaruit blijkt dat de priester altijd het geloof moet ver-1 aan de hulpbehoevende parochiar kondigen. Na de H. Mis werd de heeft afgedragen. Priestercantate van L. Haagh gezon gen. Receptie In het KSA-gébouw was 's mid dags een receptie. Onder de aanwezi gen merkten we o.a. op de geeste lijkheid van de parochie, verschillen de confraters van de neomist, kerk en armbestuur en het Priestercomité. De heer Frijters sprak namens het Priestercomité een woord van wel kom en felicitatie. De Stroom van gelukwensen, die de neomist hebben bereikt, zou onvolledig zijn, indien er daarbij niet een was van de pa rochie. Spr. uitte de wens, dat God dit priesterlijk werk rijkelijk mag zegenen. Waarschijnlijk zal de neo mist nog eens wegtrekken naar hei dense landen om daar het geloof te verkondigen. Er moet dan een band zijn met de parochie. Het Priester comité meende deze band te kunnen bewaren door de neomist een vijftal paramenten aan te bieden. De neomist dankte hierna alle aan wezigen. voor de vele gebeden, welke voor hem zijn gestort in de dagen voor zijn priesterwijding. Gedurende zijn gehele studie had hij uitgezien naar twee belangrijke dagen: n.l., die van zijn wijding en die van zijn eerste plechtige H. Mis. Het is een grote steun, wanneer men in de we tenschap verkeert, dat vele mensen bidden. De neomist hoopte, dat de beloning voor alle bidders mag zijn, dat men met trots kan neerzien op de priesters. In het bijzonder dankte de neomist pastoor Braak, de geeste lijkheid, de bewoners van de Tey- lingerlaan en het Priestercomité, als mede degenen, die de kerk hadden versierd. Hij beval vooral de zieken in de gebeden der parochianen aan. Hierna volgde de receptie voor de parochianen, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt. Om 5 uur volgde een plechtig Danklof met Te Deum. De neomist celebreerde dit Lof nvet assistentie van de confraters v. d. Slot en Ruijg rok. LEIDSCHENDAM Paaseierenactie. De ter gelegen heid van het Paasfeest door de ka tholieke actie gevoerde actie voor de zieken en slecht bedeelde katholieken heeft ook nu weer een zeer goed succes opgeleverd. Ingezameld wer den 1612 eieren en daarenboven nog een bedrag van 409.65 waarvoo* het comité behalve eieren ook ar dere nuttige zaken heeft gekocht r

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2