HULST &EHAHG] Leraren Vademecum Kostelijke herinnering aan de toen nog ongedempte Mare de leidse BIOSCOPEN „Quicker than Quick" {Telefoontje ZATERDAG 4 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 JAARBOEKJE VAN OUD-LEIDEN Zoals wij in ons nummer van Za terdag U. needs aankondigden, heeft de vereniging „Oud Leiden*' weer een Jaarboekje het licht doen zien, het 45ste deeltje, dat alleen iets dik ker is, dan zijn voorgangers, maar verder het gewone aanzien heeft. Misschien zou men van de vereniging, die in November 1952 het gouden feest vierde, iets anders verwacht hebben, doch terecht wijst de redac tie er in haar voorwoord op, dat het eerste jaarboekje pas een jaar na de oprichting verscheen en dat men (mede door de oorlogsjaren) dus nog niet aan het 50ste deeltje toe is. Wel is er een uitvoerig verslag in opgeno men van de jubileumviering, ver lucht met foto's van de belangrijkste gebeurtenissen. Het jaarverslag meldt, dat het le dental met 150 is toegenomen tot 1128 en dat in de loop van het jubileum jaar het 1.000ste lid werd ingeschre ven. De goede oude tijd. Onder de reeds vermelde bijdra gen, zoals steeds zeer lezenswaardig, heeft vooral „Herinneringen aan de Lange Mare en haar bewoners (1878 —1900)'' van C. Korsse ons bekoord. Is het door de weemoed, die iedere met Ouü Leiaen sympathiserende be kruipt, nu hij ziet hoe deze gracht ge dempt wordt? Hoe het ook zij, met de schrijfster heben we ons in gedachte teruggewaand in wat men thans zo gaarne de goede oude tijd pleegt te noemen. Hoever terug, blijkt duide lijk uit de volgende alinea: „Op nr. 76 boven woonde de fam. Heilrich, wgarvan de oudste dochter getrouwd was met de heer Verhey van Wijk, wiens zoon onlangs als directeur van Gebr. van Wijk is afgetreden"! We lezen er in over de gemoedelij ke tijd, toen de „Mare-buren" van de Hartebrugkerk, al of niet katholiek, zaad, planten of geld gaven voor het onderhoud van de tuin naast de kerk. Over de fabrieksmeisjes, die over de Mare naar hun werk gingen en plot seling begonnen te hollen: „Allo meides, de fabriek heit al gelojen". Over het orgel, dat Zaterdags op het Marekerkplein speelde terwijl meisjes op straat dansten. En over de rijtui gen, die 's avonds, als er in de „co- medie" iets te doen was, langs de Mare geparkeerd stonden. Waar is de tijd gebleven, toen de familie Willink, die op het Kasteel Oud-Poelgeest woonde, zich door tuinman of koetsier naar de stad liet roeien om boodschappen te doen? De schrijfster gaat in haar herinne ringen terug tot de tijd, waarin lei dingwater in vele huizen nog onge kende luxe was. Bij het brugge- wachtershuisje was leidingwater vrij verkrijgbaar en er hing een bekertje bij de kraan. Toch moesten de brug ge wachters steeds kinderen wegja gen, die met hun klomp of pet water uit de Mare schepten om te drinken. Zij vonden het leidingwater te flauw! Tientallen families noemt de schrijf ster in haar artikel, vaak met vermel ding van wat er van de kinderen ge worden is. Van talrijke huizen somt zij de vroegere bewoners op met hun goede en eigenaardige hoedanigheden. Hoe zullen vooral de oudere lezers van deze kostelijke herinneringen genieten! DREE EERSTE PLECHTIGE HH. MISSEN IN LEIDEN. Met Pasen zullen, drie pasgc wijde paters Franciscanen in Leiden hun eerste plechtige H. Mis opdragen. Pater Hermenegild Geerlings, O.ï^M., draagt zijn eerste plechtige H. Mis op tweede Paasdag om half elf "in de St. Petruskerk op. 's Middags is er van half drie tot vier uur receptie op St. Jacobsgracht 1. Op eerste Paasdag draagt pater Re- galatus Pollmann, O.F.M. (Hoog straat 4A) om kwart over tien zijn eerste plechtige H. Mis op in de Har tebrugkerk. Van een uur tot half drie is er receptie in de pastorie, Haarlemmerstraat 106. Eveneens op eerste Paasdag draagt pater Magnus van Tienen, O.F.M.om tien uur zijn eerste plechtige H. Mis op in de dekenale kerk aan de He rensingel. Van half drie tot vier uur is er receptie in de ouderlijke wo ning, Bronckhorststraat 43. Pater Zonderland is 25 jaar priester Mdo. Het Paasprogramma is Walter Scotts werk onsterfelijk ge er een, dat de lachspieren danig in beweging zal brengen. In het bij zonder is dat het geval ten aanzien van de hoofdfilm „De schrik van de 2e Compagnie", waarin het verhaal gegeven wordt van twee mislukte stofzuiger-reizigers, die het in dienst natuurlij^ „uitstekend" doen. De grollen en grappen, die zij uitha len zetten het hele leger op zijn kop, maar intussen weten zij een cavalerie-generaal, die van motorise ring van zijn legerkorps niets wil de weten, toch maar te bekeren, als zij middels een pantser-tank zijn huis weten te behoeden voor een val in de afgrond. Jimmy Durante, Phil Silvers en Jane Wyman spelen de hoofdrollen en zij doen het goed. Zij weten de aanwezigen een uurtje van onbe daarlijk lachen te bezorgen en...» lachen is gezond! In het voorprogramma ook al 'n lachbui in de vorm van een film, die worden „ridder Ivanhoe" de versto ten vorst weer koning over de En gelsen te maken. Deze geschiedenis wordt door de film, die deze week in Trianon draait, weer tot nieuw leven gebracht en met de gulheid van deze eeuw strooit men royaal met jonk vrouwen en hartbrekende liefdes scènes, alsof de goede, oude tijd zonder deze al niet opwindend ge noeg is geweest. Met korte (tedere) onderbrekingen wordt er twee uur aan één stuk op het witte doek ge vochten, maar het zou onjuist zijn de film alleen maar dit etiket mee te geven. De makers hebben een rondlopend verhaal gemaakt, dat in technicolor de liefhebsters en min naars van de oude ridder-room zal weten te boeien. Voor 14-jarigen. Casino. „Hochzeit mit Erika" is juist wat het zijn wil: een pretentie loze operettefilm, waarbij geen pro blemen behandeld worden. En als zij er zijn, worden deze met vrolijke Woensdag 18 Maart jl. was het vijf en twintig jaar geleden, dat pastoor J. A. Zonderland O.F.M. in Weert priester werd gewijd. In verband met de Vastentijd werd de viering van het jubileum uitgesteld tot Zondag 12 cn Maandag 13 April. Pastcor Zonderland, die thans werkzaam is in de parochie van het Allerheiligst Hart van Jezus te Haar lem, geniet in Leiden nog steeds een grote populariteit, vooral onder de oud-leerlingen van de kath. H.B.S.. (thans Lyceum), waaraan hij twaalf jaren verbonden was als leraar. Deze Franciscaanse jubilaris werd 1 December 1894 in Lichtenvoorde geboren en studeerde aanvankelijk voor onderwijzer. Nadat hij zijn acte had behaald, gaf hij les in een op voedingsgesticht, maar in 1914 werd hij onder de wapenen geroepen. Vijf jaren verbleef hij in militaire dienst, van waaruit hij in 1919 als luitenant afzwaaide. Het jaar daarop ging hij studeren aan 't Franciscaner-college te Ven- ray en op 7 September deed hij zijn intrede in het klooster van de Min derbroeders te Wychen. Op 18 Maart 1928 werd hij in Weert priester ge- wijd. Gedurende drie jaren was hij daarna aan de H.B.S. in Heerlen en in 1933 kwam hij in Leiden, waar leerlingen en leraren pater Zonder land hebben leren kennen als een eminent cn bijzonder hartelijk pries ter. In 1945 werd pater Zonderland benoemd tct gardiaan-rector van het klooster te Nieuwe Nledorp, maar reeds een jaar later kwam zijn pas toorsbenoeming af. Thans is hij reeds meer dan zes' jaren werkzaam in de H. Hart-parochic te Haarlem cn ook daar heeft hij zich devriond- schap verworven van al zijn paro chianen. Dat dit laatste geen holle frase is, l wel blijken tijdens de viering van het jubileum. Zondag 12 April draagt pastoor Zonderland in zijn parochiekerk aan het Kleverpark 's' morgens om tien uur een plechti ge Hoogmis op. Daaronder zal de officiaal van het bisdom, mgr. C. v. Trigt, de fccstpredicatic houden. 's Middags wordt de receptie ge houden van 1 tot 2.30 uur in de bi bliotheek (ingang tussen kerk en pa- ochie). De dag wordt besloten met'n plechtige danklof. Maandag 13 April wordt het feest buitenkerkelijk ge vierd. De parochianen voeren dan in het gemeentelijk concertgebouw een revue ten tonele, onder de titel „Symphonie Pastorale". De avond begint om half acht. tal van komieken uit de stomme j zang aan de kant gezet. Het libretto film op het doek brengt, begeleid van deze operette draait om eén door de gooi- en smijtpartijen, die er altijd aan vast zaten. van jonge militairen aan de Perzi sche militaire academie, waar Kashma, de zoon van Ali, tegelijk met de zoon van de Kalief van Bag dad zijn opleiding geniet. De Kalief, die erg begerig is naar de schatten van AU, weet door een list Ali's zoon er toe te brengen één van de slavinnen van de Sjah naar zijn va ders paleis te ontvoeren. Dit is de aanleiding van een spannende strijd vol Oosterse romantiek, welke na tuurlijk tot een goed einde leidt. Wegens het milieu, waarin de ge schiedenis zich afspeelt heeft de K. F.C. deze film gerangchikt in de ru briek „voor volwassenen". Lnxor laat voor de derde week de „Sterren" weer „overal stralen", het- Het programma opent met de in drukwekkende verülming van de begrafenis van Koningin Mary uit Engeland, land van ceremoniële tra ditie. eigenaar wil echter, dat zijn dochter bij de koop wordt ingesloten. Via de verloofde van een bloemenmeisje gaat Amor echter andere en betere wegen bewandelen dan men zich oorspronkelijk had voorgesteld. Zo- Trlanon. 4*- In de rumoerige tij- als begrijpelijk wordt in deze film den van de 12e eeuw, toen in Enge- meer aandacht geschonken aan de land twee broers om de troon stre- zang dan aan de acteerkunst. Voor den en de slappe koning Jan zijn alle leeftijden, broer „Richard Leeuwenhart", ter wijl deze op kruistocht was, van de rijke Amerikaan, die zijn geld Wil geen 2eggen wU.dat de nieuwste Ne- beleggen in een oud kasteel. De derlandse film opnieuw is geprolon- troon gestoten had, besloot de door Rex. „De Zoon van Ali Baba" laat met Oosterse placht en praal (in technicolor) de opleiding zien geerd. Voor alle leeftijden. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „Hochzeit mit Erika", 18 jr. Lido: „De schrik van de 2e com pagnie", alle leeftijden. Luxor: „Sterren stralen overal", alle leeftijden. Trianon: „Ivanhoe", 14 jaar. Rex: „De zoon van Ali Baba", volwassenen. KATHOLIEKE ^EEKAGENDA VOOR LEIDEN Inlichtingen en opgaven bij het KATH. SOCIAAL BI'RE AU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- cn Donderdag avond van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 5 TOT 12 APRIL. Dinsdag 7 AprU: 's Avonds om 8 uur voorjaarsfeest N.R.K.M. afd. Leiden, in „Den Burcht". 7.30 u. ledenbijeenkomst met feest klank voor de leden van „St. Cos- mas", afd. Leiden en Omstreken, in beide bovenzalen van „De Harmo nie'", Breestraat 16. Woensdag 8 April: Bestuursverga dering van de R.K. Bond van Trans- portarb. „St. Bonifacius", afd. Leiden, in het lokaal Utr. Jaagpad 88a. Aan vang 8 uur. gON GEREIS Journaal EUROPA-FORUM. Zoals reeds bekend is gemaakt, vindt op Woensdag 8 April a.s. in „Het Gulden Vlies" 's avonds om 8 uur een Europa-forum plaats. De Po litiek Jongeren Contactraad (PJ.C. R.) beveelt dit Europa-forum bij de leden van de politieke jongeren-orga nisaties van harte aan en verzoekt hen hierbij aanwezig te willen zijn met veel vragen. BURGERDAG IN LEIDEN. Op 6 Mei a.s. zal voor de eerste maal in Leiden voor degenen, die dit jaar de kiesgerechtigde leeftijd be reikt hebben een z.g. „Burgerdag" belegd worden. De organisatie hier van is in handen van de Politiek Jon geren Contactraad (P.J.C.R.), die bij dit initiatief dc volledige medewer king van het college van Burgemees. ter en Wethouders heeft verkregen. De Burgerdag, waarvoor alle belang hebbenden persoonlijk zullen war den uitgenodigd, vindt plaats in de Foyer van de Stadsgehoorzaal en be gint om 19.30 uur. De P.J.C.W. ver wacht voor deze bijeenkomst, die vrij toegankelijk is, grote belang stelling. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL Op dc Tweede Paasdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat tc plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die Kercelcn, welke gewoonlijk op laandag worden bediend, zal nu plaats vinden op Donderdag 9 April C.k. 8668 De Directeur Gem. Rcini- gings- en Ontsmcttingsdienst. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RUN. 3 April Groente. Waspeen I 2528. id. n 10—25, Rode kool 7—8, Witlof I 32—44, idem II 24—32, Spinazie 28—31, Andijvie 36—38, Prei 30 —31, Radijs 13.60—13.70; Peterse lie 6.80—6.90, Kroten 5—7. TER AAR, 3 April. Groente. Witlof 1 ƒ0.36—0.47. idem 2 ƒ0.17— 0.30, idem stek ƒ0.020.16, Spruiten 0.30, Spinazie ƒ0.200.35, idem afw. ƒ0.10—0.15, Andijvie ƒ0.34—0.41, Prei ƒ0.23—0.34, Rabarber ƒ0.41, idem afw. 0.21, Uien 0.26, alles per kg. Stoofsla 0.700.90 per kist, Sla 1 ƒ0.15—0.22, idem 2 ƒ0.08—0.14, al les per stuk, Radijs f 0.040.10, Raap stelen 0.01, alles per bos. Haarlemmerstraat 1B Telet. 24841 Mantels stomenf3,50 Hoeden stomen en opnieuw modelleren nu (1.50 Stomen, Verven, onzichtbaar Stoppage, Ajouren, Pliceren, Stofknopen, Kousen-reparaties. HAARLEMMERSTRAAT 259. (de nieuwbouwhoek Pelikaanstraat) Telefoon 22702 Nationale Bedevaarten LOURDES Bisschoppelijk erkende Nederlandse Bedevaarten 4 tot en met 10 AUG. (vacantiebedevaart met beperkt aantal lichte zieken) Prijzen vanaf Roosendaal- 2e kl trein 224.—; 3e kl. trein 182, 172.— en 162.—. 10 tot en met 17 SEPT. (grote Nationale Bedevaart met zieken). Prijzen vanaf Roosendaal: 2e kl. trein f 240—- 3e kl. trein 198.—, 186.— en 173 Ook mogelijk vanaf Maastricht. VLIEGTOCHTEN LOURDES: Iedere maand van Mei— October. ECHTERNACH (Graf H. Willibrord): In de na-zomer. FATIMA (via Lourcies): Begin October 2de Nationale Bedevaart. Prospectussen gratis verkrijgbaar bij Bureau V.N.B. Postbus 273, Den Bosch en bij deCorrspondenten. WOONARK-BEWONERS De tijd komt weer om uw Woonark te laten hellingen, bij ons krygen woonarken een extra behandeling tegen voordelige prijs. Verder voeren- wij rnt: veranderingen en vernieu wingen van bovenbouw; electrisch laswerk; schil derwerk, dit alles tegen concurrerende prijs. Nieuwbouw woonarken in elke gewenste afmetingen op stalen onderbouw. Te koop Bootmotor met keer- koppeling 5 p.k., geschikt voor hulpmotor of in tuin ders vlet, 1 keer koppeling Nixe. SCHEEPSWERF GEBR. TUSSEN, Utr. Jaagpad t.o. 48 Woonark „Voor Anker", Zijlslnge!, Leiden. Het Bestuur van de Stichting R. K. 4.mbachteschool „DON BOSCO" te LEIDEN, vraagt per 1 September a.s. de navolgende POLITIE ROTTERDAM Bij de Gemeentepolitie te tROTTERDAM bestaat per 1 Juli 1953 gelegenheid tot plaatsing van een aantal Aanvsngssarlaris van 199.— tot 214— bruto per maand, afhankelijk van de leeftijd. Bij bevordering tot agent na 1 jaar salaris 249tot 26b.— per maand; maximum na 8 jaar 3.18.per maand. Benoembaarheidseisen: Leeftijd 21 tot 28 jaar, lengte minstens 1.75 m., behoorlijke algemene ontwikkeling. Zij die een bril dragen komen niet in aanmerking. Sollicitaties in te zenden aan de Hoofdcommissaris van Politie, Haagseveer, Rotterdam. 8706 h. Hoofdakte-Wiskunde L. O. Akte N. I gewenst Lichamelijke oefening MO. p Timmeren N. b Vaktekenen c.a. NIII Machine bankwerken N. j Vuur-Plaatw. en lassen N.h. Vaktekenen c.a. en 8 lessen praktijk N IV en N. j. of N. h. Technisch schetsen N. Ha en 38 lessen 39 Typist(e), aanvaugswedde 150.— per maand k. Concierge, aanvangswedde 190,— per maand -f- 20,huwelijkstoelage. Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad aan de Voorzitter de ZeerEezw. Heer L. P. M. Vester, Rector, Zoeterwoudsesirgel 33, Leiden. Inlich tingen bij de directeur. Tijdelijk schooladres Vestestraat Leiden, tel. 31077. Na 18 uur telef. K 2500/21416. 8708 AANGEBODEN X Nieuwe damesfiets te koop, stofzuiger, koffergra- mofoon met platen, Rijne- veststeeg 12 9312 PERSONEEL X Zo spoedig mogelijk gevraagd R. K. aankomen de Boerenknecht. Goed kunnende melken. M. J. v. Rijn, Ofwegen 15, Wou- brugge. 9291 X Te koop: stalen motor boot met kajuit 9 x 1,8 m. zonder motor 550.hou ten spiegelsloep met ka juit en Seagull Aanhang- X Gevraagd een flink dienstmeisje pl.m. 18 jaar, voor halve dagen of langer. Liefst van buiten. Burggra- venlaan 18, Leiden. 9300 f 650.Te bevragen Does laan 16, Leiderdorp, Tele foon 23432. 9313 X Te koop Groentewa gen (H. M Motor carrier 150 cc, weegschaal wegv. 55 kg. merk Spido. Kon. Ju- lianaweg 7?. Leidschendam (Na 17 uur). 8678 X Biedt zich aan net R. K. Burgermeisje, 15 jaar, als kindermeisje of hulp in kindertehuis Br. or.der no. 9326 bureau van dit blad. X Te koop. pracht vloer kleden 25 en f 45, baby tafelstoel f 12.50, hand- naaimacnine 37.50, rij wielen 25, f 45. bank schroef 17.50, ledikanten 7 50, opkiapbed f 15, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17.50, Wringer 10.—. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (Geen winkelhuis). 9335 X Gevraagd een nette werkster voor 2 ochtenden in de week A. van Reste ren, Hugo de Vriesstraat no. 13b. 9340 X Gevraagd een net R. K. meisje voor dag of d. en n. van 14 of 15 jaar Br. onder no. 8727 aan Agent L. Crt., Lemmers te Leimuiden. X Te koop. pracht slaap kamerameublement. be slaande uit 2 oers. ledikant met bedstel, hang- en leg kast, wastafel met spiegel- opstand, 2 nachtkastjes, ta fel met 2 stoelen enz., alles geheel compleet voor de prijs van f 135. Nieuwen burg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 9335 X Net R. K. Meisje ge vraagd. H. Schouten. Lan- geweg 4, Roelofarendsveen X Gevraagd in B. K. gezin met kinderen, zelfstandig meisje voor de dag of dag en nacht Hulp werkster aanwezig. Adres Mevr. v. d. Lugt, Oosteinde no. 68, Voorburg, tel. 779223. X Schrijfmachine. Twee pracht schrijfmachines aan geboden tegen zeer billij ke prijs Resedastraat 2, Leiderdorp Tel. 24191. X Gevraagd enkele half was meubelmakers of tim merlieden en leerlingen. Er is gelegenheid om een speciale vakcursus te vol gen. Aanmelden Boesveld Klaassen, Hofweg 27a, b of c, te Voorschoten. X Bonenstokken, bod ge vraagd op 1500 wilgen bo nenstokken. Arie Bocxe, Voorweg 101 Nieuwe We tering. T Te koop aangeboden 2 kleine arbeiderswonin gen, waarvan één leeg te aanvaarden. Plantsoen 107 Tel. 26827. 9317 X Aangeboden: Tomalen- en Salviaplanten en 90 M2. opslagruimte. P. J. Ruijg- rok. Kerkweg no 17, Voor hout. 9325 X Te koop: hout voor schering;, landhekken 3,65 m. lang f 17,75, 4 m. lang f 19 75. 4.30 m. lang 20.50 ijzeren golfplaten, punt- draad, geer palen enz. Al het gekochte 25 km. in de omtrek franco. J. van Koert, Nieuwkoop. 3510 X Zaal te huur voor brui loften, partijen, verg. enz. Koffiezetmachine aanwezig Wilt U een lekker dinertje? Wii hebben relaties met ervaren koks en kooksters. W. F van Wiik. Hogewoerd 106. Tel. 24414. 9117 GEVRAAGD X Typiste, in bezit van eigen machine, zoekt type werk aan huis voor de avonduren, tegen vergoe ding. Br. onder no. 9327 bureau van dit blad. X Te huur of te koop ge vraagd een oude vlet van Sl.m. 15 ton, moet water- icht zijn. Adres J. v. d Voort, Miening 5, Zoeter woude, Tel 260—K 1715. Na 6 uur. 9330 ST Gevraagd Siert. verg. A en B, warme kas en warme bak, koude kas en koude bak, Jaar verg. en periodiek c.v. N. Bakker Hzn., Roe- lofarendsveen, tel. 487 K 1713. 7670 gr Gevraagd te huur of te koop kamere of weekend, huizen omgeving Kager- Cj aen, eventueel woon- t komt ook in aanmer king. Br. onder no. 9281 bureau van dit blad. X Te koop gevraagd 6 of 4 mahonie stoelen, ronde tafel en andere antieke meubelen Mag beschadigd zijn. Br onder no. 7780 bu reau van dit blad. X Mode-Vakschool. Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien volgens eenvoudige methode bij er varen lerares Inschrijving nieuwe leerlingen Woens dag, Donderdag van 10 12.30 en 26 uur. Dag- en avondlessen. M. A. A. Epskamp, Plantsoen 11. X Houworraen en motten in meubelen, woning, ge bouw. kerk, worden door ons radicaal verdelgd, even als alle andere insecten. Vraagt inlichtingen: Klei- ne's Chemische Fabriek, Afd Zuivering, Lammen- schansweg *0, Leiden. Tel. no. 2573o. 9328 X Wij repareren gebroken porselein, Saksiche groe pen, antieke borden, beel den. koperwerk, tin enz. Inkoop allt soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. X Waar koopt u klompen? Toch zeker Dij iemand die er verstand van heeft, en U goede voorlichting kan geven. Koop daarom uw klompen lij Ras Aker boom, Roelnfarendsvccn. X Gem. beiallngscondities: Voor solide personen ver krijgbaar: mantels, mantel- costuums, toppers, heren - costuums, regenkleding, op gem. betalingsvoorwaarde. Br. onder no. 9339 bureau van dit blad. X Te koop van particu lier: Opel Sedan met schuif dak, in- en uitwendig in goede staat, voor 800. Lage Rijndijk 55, boven. Tel. 31151. (niet na 6 uur), X Brillen. J. A. Verheul, erkend opticien, Haarlem merstraat 86, levert U elk gewenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities. Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting. 6027 DIVERSEN X Huwelijk. Wed. R. K. niet geheel onbem. zoekt kennismaking met heer, liefst met woning me- po sitie of pensioen leeftijd 6065 jaar. Gaarne uitvoe rige brieven onder no. 9338 bureau van dit blad. De nieuwste „CEBUCO"-uitgave van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie. Deel INOORD-HOLLAND Indeling naar verzorgingsgebieden Buitengewoon over zichtelijke tabellen en kaartjes Cijfers omtrent Bevolking Bevolkingsdichtheid Aantal dagbladabonné's Welstandgegevens Bedrijfstakken Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers Verkrijgbaar bij: Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit BEZUIDENHOUTSEWEO 45 - 'S-8RAVENHAQE Prijs f. 2.50 MEImnd - TROUWmnd Laat uw rjjwerk op modern» wjjro verzorgen, in onzo nieuw- «to 7 porn, trouwauto'i. Bonpr. vroogt., doe hot null Inliobf. DE JONO, Tel. 23055. Alléén; Zeemanlaan 12a X Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van Maria nu het veelvuldig houden van de novene der drie Wees gegroeten. 9319 X Pootaardappelen: Eer steling, Doré, Eigenheimers Noordelingen, alles op kiem H. A. v. d. Berg, Boerhaa- vestraat 45 Voorhout, tel. Sassenheim. K 2532-7586. X Jonge Hennetjes. Nu beginnen wii weer met de aflevering van onze beken de kwaliieita hennetjes, 10 weken oud. allen ingeënt. U kan nu rog ééndagkui- kens aan ons bestellen. Hoenderbedrijf Piet v. d. Burg, Vlashoven Tel. K. 2533—393, Noordwijker- hout. 8711 Abonneert U op „Surwim Corda' X Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorics en verkeerswet. Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 pet lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. X Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken, be kleden, spuiten, verchro men. regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering X Kunt u e?n beetje piano spelen, maar toch niet vlot een foxtrot Engelse wals of tango, volgt dan onze nieuwe Amerikaanse cur sus en U speelt perfect Muziekschool Zwaag, Ko- revaarstraat 5, tel. 24358. X Huiskamerkleedjes. Door aankoop van partij nieuwe «leedjes kan ik ze voordelig aanbieden. Elec- trische wasmachine met centrifuge Ameublemen ten, schuiftafels, kindcr- lcdikanties van f 5.af. Koopt inboedels, zolderop ruimingen, Pluym, Hoge woerd 41. 3539 X Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- dcnkliniek Donkerstee# 3.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3