C&A1 7950 S-üssS* se PHlUPS ADMINISTRATIEVE KRACHT X] behoort tot de elegantste vrouwen slee Bekwame Bontwasser Bekwame Strijksters MAANDAG 30 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 BEURZEN EN DIJKEN De oproep van de omroep bracht ruim 5 millioen op Grandioze slotavond in Amsterdam Het is zo langzamerhand in Neder land een begrip geworden, dat een actie, dié door een radio-omroep wordt begonnen, al reeds bij voorbaat een succes is. Het is daarom dan ook helemaal niet te verwonderen, dat de actie, die door de gezamenlijke om roepverenigingen van Nederland on dernomen werd ten bate van het Rampenfonds, een groot succes is ge worden. Dat de medewerkers echter geslaagd zijn in betrekkelijk korte tijd een bedrag van meer dan 5 mil lioen bijeen te brengen voor een doel, dat alle Nederlanders buiten gewoon sympathiek is, maar waar aan alle Nederlanders al reeds bui tenmatig veel gegeven hebben, over treft aller verwachting. Zalerdagacond is in het Concert gebouw te Amsterdam de slotavond gehouden van de grootse actie „Beur zen open, dijken dicht" en de offi ciële belangstelling, die van alle zy- den betuigd werd, mag een waar borg voor de medewerkenden en voor het Nederlandse volk zijn, dat men deze actie allerwegen zeer ge waardeerd heeft. Op deze slotavond, toen prof. dr. J. B. Kors het bedrag van ƒ5.212.960,83 aan een afgevaardigde van het Ram penfonds Icon overdragen, heeft de minister van maatschappelijk werk, mr. F. J. Th. M. van Thiel een woord van dank namens de Regering ge richt tot de radio-verenigingen en de ontelbaren in Nederland, die na de vele beroepen, die reeds pp hen ge daan waren, ook de oproep van de omroep op de juiste manier heeft be grepen. Mèt de beurzen gingen de harten open en daardoor zullen de dijken dicht gaan. Vele orkesten en koren uit binnen- en buitenland verleen den hun medeweking aan deze slot avond. Dat de actie .Beurzen open, dijken dicht" geslaagd is, bewijst 't eindbe drag, dat hier op originele wijze door jeugdige deelnemers aan deze avond getoond wordt. Deze jongens en meisjes vertegenwoordigen blijkens de provinciewapens, die zij om heb ben, elk een van onze provincies. JCoxte GOLF De ontploffing in de Generaal de Bondkazerne te Grave, waar mi litairen een schokbuisje mee naar hun kamer genomen hadden en met het ontplofbare voorwerp waren gaan gooien, zodat het tot explosie kwam, heeft Zaterdag een slachtoffer geëist. De soldaat Holla, wiens been geam puteerd moest worden, is Zaterdag in het St. Caniusziekenhuis te Nijme gen overleden. Het edelambachtshuis te Schoon hoven, dat het vorig jaar zomer zeer veel binnen- en buitenlandse belang stelling wist te trekkeni, zal op 1 April as. weer geopend worden. Verschillende houten gebouw tjes, behorende bij bouwterreinen te Amsterdam genieten in de laatste tijd een ongewenste belangstelling. In de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. werd uit een van hen een bedrag van ƒ6.180.60 ontvreemd en Zaterdag middag verdween uit een ander een bedrag van 1.269. De politie is aan het speuren. Een vrachtwagen met aanhang wagen overreed Vrijdagmorgen op de Jodenbreestraat te Amsterdam een 14-jarige jongen. Het slachtoffer overleed kort na het ongeval. Spelende op de tafel voor een open raam verloor een knaapje van 15 maanden uit Amsterdam Zaterdag middag zijn evenwicht. Het stortte van de derde verdieping naar omlaag en overleed in het ziekenhuis. Moderne variatie op klassiek model Zeer chique costuum in fijne fil fil met origineel VofcmVoifc binnenwerk. In twee tinten grijs en beige 12 t/m 20 met een van deze drie „Haute Couture" Tailleurs; favorieten, recht uit Parijs en New York. Zoek uit onze rijke collectie een-costuum naar Uw eigen type: een sportief Amerikaans model, een uitgesproken klassieke tailleur of een speelse variatie hierop. Alléén C&A kan U dit bieden voor zulke voordelige prijzen! Klassiek costuum Zuiver wollen kamgaren in Multicolor. De nieuwste modetinten met fijne weerschijnnuances. Natuurlijk ook hier het beroemde Vcrtmvaót binnenwerk. Hen klasse op zich voor slechts T. W hootappaiaat kan aan uw keurigheid vod»..S. De oor- persoonlijke voor U gekozen, telefoon rvordrspeoaa afgesteld. H00RAPpftR^T Major 1 165 rj£, GEVRAAGDi EN bij STOOM- EN CHEMISCHE WASSERIJ „DE ZON", Fa. H. J. DIEBEN, Zoeterwoudse Singel 23, Leiden By de Afdeling Financiën van de Gemeente-Secretarie van Leiden kan geplaatst worden een jonge mannelijke Leeftijd pl.m. 22 jaar. Goede schoolopleiding vereist, bij voorkeur H. B. S. 5-jarige cursus of Gymnasium. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige in lichtingen worden binnen 7 dagen ingewacht bij de Gemeentesecretaris, Stadhuis, Leiden. 3? Pedicure. Voor een pri ma en pijnloze voetbehan deling naar N. Heemskerk, Med. Gedipl. Pedicure en Voetkundige, Hoofdstraat 280, Sassenheim, tel. 7461. Spreekuren* Do. 19, Za. 1012 en 15, andere da gen volgens afspraak. 8462 Nette werkster gevr. Aanmelden: Roodenburger- straat 50. Na zes uur. 9234 G? Winkeljuffrouw gevr. in zaak van huish. artike len, moet volledig op de hoogte zy'n met deze bran che, mag gehuwd zijn. Al leen voor de middagen van 1 tot 6 uur. Nova, Noord einde 43, Leiden. 3? Zeemlappen 98 cent. Flinke maat 40 x 38 om., van de bekende zeemleder- fabriek „Roorda", met slechts enkele stik-naadjes Alleen met advertentie. Geldig tot 5 April. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. fS" Graszoden, Ligustrum, Bomen en Heesters aange boden in elke hoeveelheid. J. L. Philippo, Margriet- straat 5, Leiden, tel. 31512 3? Te koop aangeboden pl.m. 4500 Bloemkoolplan- ten in perskluit, soort ver beterde Machelsche „Rijk Zwaan", bij M. W. van Pa ridon en Zn., Haagweg 160, Leiden, telef. 24064. 9256

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8