TEGENACTIE TEGEN MAU MAU BEGONNEN Brits-Russische besprekingen Tweede „Brug der Zuchten" voor Leiderdorp bestemd Apeldoornse rover ving bot, vluchtte en werd gevangen Sterk verhaal 3\CattinfiCü&e danh uaai hutp MAANDAG 30 MAART 1953 i—i— DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Razzia op grote KENYA schaal Het Britse ministerie van Lucht vaart heeft medegedeeld, dat vlieg tuigen van dc Royal Air Force naar Kenia gezonden zullen worden ter bestrijding van de Mau Mau. De vliegtuigen komen tegen 't einde van dc maand beschikbaar. De Engelsen hebben in antwoord op de jongste massale terreuractie der „Mau Mau" een tegenactie ingezet Honderden politiemannen reden Zon dag, voor het aanbreken van de dag, in pantserwagens de inboorlingen- verblijven te Bakhati, een inboorlin gen wijk van Nairobi, binnen en ar resteerden nog slapende inboorlin gen. In het gehele gebied wonen on geveer 15.000 inheemsen. De In- en uitgangen waren gedurende 't poli tieonderzoek gesloten. De arrestanten werden in de laad bakken van vrachtauto's, die met prikkeldraad waren afgesloten, naar een speciaal interneringskamp in Nairobi vervoerd, waar speciale on- derzoek-groepen onmiddellijk aan 't werk togen. Het bleek, dat ruim 500 der geinterneerden gezocht werd wegens moord, brandstichting en het afleggen van de „Mau-Mau"-eed. Tij dens 't vervoer zongen en schreeuw den vele arrestanten uitdagend. On geveer 700 arrestanten bleken niet in het bezit te zijn van passen, welke zij nodig hebben om zich buiten het bun toegewezen gebied te mogen op houden. Tot dusverre zijn bij het onderzoek in de nederzetting Lari de lijken van 71 mannen, vrouwen en kinde ren gevonden, die bij het bloedbad door leden der „Mau Mau" het leven hebben gelaten. Er worden nog 51 pers'onen vermist, van wie men aan neemt, dat zjj eveneens 't leven heb ben verloren. Het merendeel der slachtoffers zyn vrouwen en kinde- Tito's verzekeringen waardeloos" ren. Zes leden der „Mau Mau" wer den gedood. Van de 45 Kikoejoes, die naar aan leiding van het gebeurde zijn vast gehouden, heeft men van 70 vastge steld, dat zjj aan de massamoord hebben deelgenomen. „Mau Mau"-leden hebben tijdens het weekeinde dertien burgerwach ten doodgeschoten en vijf gewond. Het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft medegedeeld, dat Dinsdag te Berlijn besprekingen zul len beginnen tutóen Sowjet-Russi- sche en Britse vertegenwoordigers. Onderwerp is de veiligheid in de lucht boven Duitsland. Datum plaats waren voorgesteld door Sowjet-cammandant in Duitsland, generaal Tsjoeikof. De Britse Hoge Commissaris had het voorstel, ver vat in een brief, aanvaard. De Amerikaanse en Frans'e bezet tingsautoriteiten zullen niet op de bespreking vertegenwoordigd zyn. Men verwacht dat de bespreking een technisch karakter zal dragen. Sedert Vrijdagavond laten de Rus- sijfche controleposten weer alle ver keer van West-Duitsland naar West- Brlyn door. De dag tevoren was de weg Helms tedt-Berlijn afgesloten voor vrachtauto's met een lading van meer dan 12 ton. Het Romeinse dagblad der Katho- lieko Actie „II Quotidiano" levert commentaar op de persberichten uit Londen, volgens welke maarschalk Tito tijdens zijn bezoek aan Enge land verzekerd zou hebben, dat de Joegoslavische regering in de naaste toekomst welwillender en meer ver zoeningsgezind zal optreden tegen- over de Katholieke Kerk. Het blad Zondagochtend js in een veldleeg- merkt daarbij op, dat deze verzeke ringen niets nieuws inhouden. Reeds ERNSTIGE BRAND IN FLORIDA na het verbreken van dc diploma tieke betrekkingen met de H. Stoei hebben verantwoordelijke Joegosla vische leiders soortgelijke verklarin gen afgelegd, waarbij zij zelfs ver zekerden, dat de breuk met het Va- ticaan een overeenkomst zou verge makkelijken. Inderdaad werden dan ook spoedig daarop de bisschoppen van Joegoslavië door maarschalk Ti to voor een bezoek uitgenodigd, ter wijl hij later mededeelde, dat een j MIJNONGELUK inrichting bij Largo Florida-Ameri ka) brand uitgebroken. Er waren 70 patiënten van wie er 32 omgekomen zijn. Ook een verpleegster is on? het leven gekomen. De inrichting was ondergebracht in een houten huis van één verdie ping. Ben provinciale ambtenaar is omgekomen bii een auto-ongeluk. Hij bracht met zijn auto overlevenden naar een andere inrichting. IN OOST-DUITS- gemengde commissie" was samen gesteld om een overeenkomst te ont werpen. Klaarblijkelijk echter £ou een dergelijke overeenkomst uitslui tend ten voordele zijn geweest van do regering. Immers, nog onlangs kiaagde de regering er over, dat de bisschoppen geweigerd hadden ver tegenwoordigers voor deze commis sie aan te wijzen. In feite is de si tuatie deze, dat de bisschoppen had den gewezen op de droevige toe stand, waarin de Kerk in Joegoslavië zich bevindt en dat zij aan Tito dui delijk hebben gemaakt, dat van een „modus vivendi" geen sprake zou kunnen zijn, tenzij de betreurens waardige toestand in Joegoslavië, zowel uit het oogpunt van menselijke iTrambotsing teA'dam godsdienstvrijheid6 SS* ei8tC 9 ÜchtgCWOnden LAND Volgens het Westberlijnse inlicht ingenbureau zijn kortgeleden bij 'n instorting in de uraniummijn van Aue, in Saks'en (Sowjet-zóne) acht tien mijnwerkers om het leven ge komen, terwijl er ruim dertig wer den gewond. Men heeft de stoffelij ke overschotten nog niet kunnen bergen. Het inlichtingenbureau voegt hier aan toe, dat dit sinds Januari jl. reeds het vierde ongeluk is, dat zich in de Oost-Duitse uraniummijnen heeft voorgedaan. zenlijke verandering in de situatie, maar heeft uitsluitend de bedoeling ten schijn van wettelijkheid te ge ven aan wat in feite geestelijke on derdrukking is. Het enige resultaat van Tito's be zoek aan Londen is slechts geweest, dat nog grotere beperkingen zijn op gelegd aan de bewegingsvrijheid van kardinaal Stepinac. Deze is thans geheel van de buitenwereld afgeslo ten. Dit valt niet te verwonderen, want de kardinaal heeft zich inder daad in verscheidene interviews fel verzet tegen de dictatuur, waaron der de Kerk in Joegoslavië te lijden heeft. Een communistische regering kan een dergelijke openhartige hou ding echter niet accepteren. En daar om moeten de lippen van de aarts bisschop gesloten worden. Wellicht is de Joegoslavische dictator van me ning, zo besluit het blad. zijn com mentaar, dat hij dit na zijn recente bezoek aan Londen zonder enig be zwaar en ongestraft kan doen. MUNITIETREIN IN DE LUCHT GEVLOGEN Zaterdag is bijna de gehele stad Lewis, een kolenmynstad in Indiana (Amerika), ten gevolge van het in dc lucht vliegen van een munitie- trein in een ruïne herschapen. De wagons ontploften de een na de an der. De schokken waren op een afstand van vijftig kilometer te voelen. Een grote brand was het gevolg van de explosies. Twee mensen worden vermist. Men vreest, dat zij in hun branden de woningen omgekomen zijn. Een tramtrein van lijn 3 is gister middag bij de halte Frederik Hen drikplantsoen te Amsterdam, door dat de rem weigerde, ingereden op oen tramstel eveneens van lijn 3, dat daar stond en juist zou wegrij den. Negen passagiers liepen niet ern stige verwondingen op en konden allen, na in een ziekenhuis te zijn verbonden, huiswaarts keren. Van de aangereden tram werden achter- en voorbalcon van de bijwagen ernstig beschadigd en het voorbalcon van de motorwagen, die de aanrijding ver oorzaakte, vernield. Het tramverkeer ondervond an derhalf uur vertraging. Op 44-jarige leeftijd is gistermor gen in het Sint Josephziekenhuis te Eindhoven, dc kapelaan Harry Ven- cken overleden. De overleden priester maakte tij dens zijn elfjarige priestersloopbaan verschillende reizen door Afrika, waarover hij vele boeken heeft ge schreven, o.a. „De Martelende Brand „Sahara, land van angst en dorst", ..Roversbisschop", en de „De rode Minaret". Van zijn hand verschenen even eens vele gedichten. De laatste tijd was de overledene kapelaan in de parochie van Onze Lieve Vrouwe te _Doornik en cantor van de kathedraal aldaar. Woensdagmorgen zal te Valkens- waard de plechtige uitvaart geschie den. VOORZITTERS VAN NEDERL, KAMERS CONDOLEREN Namens beide Kamers der Staten- Generaal hebben de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer aan beide huizen van het Britse parlement hun diep gevoeld medeleven betuigd met het overlijden van Koningin Mary. Vrijdagavond arriveerde ex-koning Peter van Joegoslavië in Nederland. Men vermoedt, dat deze voormalige koning naar Nederland is gekomen om te getuigen in een rechtzaak te gen de practijken van een koopman, die enige tijd geleden in Lugano werd gearresteerd en waarvan hij het slachtoffer is geworden. Vier en twintig uur later arriveerde met het m.s. „Portland" te Rotterdam prins Wilhelm uit Zweden. Deze was op de terugreis van een tocht naar Zuid-Amerika en nam incognito een kijkje in Nederland. In A'dams Vondelpark sloeg rover zijn slag Provere buit Vrijdagavond is in het Vondelpark te Amsterdam een brutale roofover val geschiedt, die de rover echter niet veel voordeel heeft opgebracht. Een dertig-jarige man liep nabij het aldaar gelegen rosarium toen een jongen van ongeveer 23 jaar hem te gemoet kwam eri een vuurtje vroeg. Toen de man aan dit verzoek wilde voldoen, werd hij plotseling met een gummiestok in hei gezicht geslagen en eiste de jongeman zijn porte feuille. De man gaf de jongen zijn portemonnaie en zakboekje, waarna de rover het hazenpad koos. De buit was echter niet bijster groot, want de portemonnaie bevatte slechts een weinig klein geld. Van de traditionele plechtigheden in Rome op het Hoogfeest van Pasen zal de K.R.O. om ca. 12 uur recht streeks uitzenden de Pauselijke ze gen Urbi et OrbL Deze zegen „aan de stad (Rome} en de gehele wereld" verleent de Paus van de buitenloggia van de St. Pieter na afloop van de Paasplech- tigheden. Van 12.4513.00 uur zal een korte samenvatting .worden uitgezonden van deze plechtigheden en de Pau selijke toespraak. Rondom „De Ommelanden" Directie ontvangt geen dispensatie Zoals men zich zal herinneren, diende de directie van de coöpera tieve melkfabriek ,De Ommelanden" een verzoek in bij de arbitrage-com missie om ontheven te worden van de verplichting 54 arbeiders, die wa ren ontslagen, weer in dienst te ne men. Deze verplichting was ont staan uit de beslissing van de arbi trage-commissie, die de beide par tijen in het geschil uitgelokt hadden. Thans heeft bovengenoemde com missie besloten, dat de directie van „De Ommelanden" niet ontheven zal worden van de verplichting de men sen weer te werk te stellen en zij heeft daarvoor als laatste datum Dinsdag a.s. vastgesteld. De directie zal nu dus de arbei ders moeten berichten, dat zij Dins dag a.s. weer op de fabriek ver wacht worden. Voor drie van deze 54 arbeiders, die inmiddels elders werk gevonden hebben, is wel dispensatie verleend. Moeilijke verkeersregeglin Na maandenlange voorbereidingen en werkzaamheden zijn dezer dagen de verkeerslichten en afsluitbomen aan de Leiderdorpse brug gereedge komen. De werking van deze verkeers lichten is als volgt. Van 's morgens tot 's avonds 10 uur brandt er per manent een oranje flikkerlicht, het geen betekent: gevaarlijk kruispunt. Zolang dit licht blijft flikkeren, mag het verkeer vrij passeren. Blijft het oranje licht stilstaan, dan moet alle verkeer stoppen daar dan, evenals bij andere verkeerslichten, direct er na het rode stoplicht volgt. Aan de Leiderdorpse kant volgt dan, als de brug open is, een rode pijl wijzende in de richting van de brug. Beteke nis: alle verkeer richting Bruggestr. moet stoppen. Als het normale rode stoplicht uitgaat mag het recht- doorgaande verkeer doorrijden. Hoe dit in deze smalle straat moet gaan als er in beide richtingen auo's staan opgesteld zal moeten worden afge wacht. Ongetwijfeld is de situatie voor het veriieer, wat het gevaar betreft, er op vooruit gegaan. Of het echter een oplossing is voor het verkeers- vraagstuk daar ter plaatse, moet be twijfeld worden. Bij veelvuldig en langdurig geopend zijn der brug, ont staan daar verkeersfiles die zich, aan de kant van Zoeterwoude, tot op de komende uit richting Zoeterwoude aan de beurt om te mogen passeren. Het verkeer ondervindt dus een aan merkelijke vertraging. De toekomst zal moeten uitwijzen of deze ver keersregeling voldoet. Reeds nu wordt er over „tweede brug der zuchten" gesproken! Groslijststemming KVP. Bij de gisteren gehouden groslijststemming is over het algemeen het advies ge volgd. Een kleine groep week enigs zins van het advies af hetgeen echter niet vermocht invloed uit te oefenen op de ranglijst zodat deze ongewij zigd is n.l.: 1. H. Broxterman, 2. H. Kuilenberg, 3. P. Goddijn, 4. G. v. d. Geest, 5. J. v. Kesteren, 6. J. Koot. Candidatenlijst AR-partij. De candidatenlijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing van de Anti Rev. Partij te Leiderdorp vermeldt de vol gende candidaten: 1. L. C. Snel, 2. S. J. v. d. Stoel, 3. M. Moraal, 4. L. Los, 5. J. Peereboom, 6. D. T. Karstens, 7. J. D. Boot, 8. C. Meerburg, 9. C. Sweris, 10. D. Hanson, 11. A. de Haas. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP EHBO. De R.K. EHBO, afdeling Meersburg heeft Zaterdagmiddag deel genomen aan wedstrijden van EHBO H. Rijndijk uitstrekken, hetgeen het i te Leiden en is daar als eerste geëin- verkeer aldaar niet weini* 7.' 1 digd. Een prettig succes voor deze deren. Deze autofile aldaar wordt in onge vereniging, de hand gewerkt dooraat, a*j i. sluiten der brug, het verkeer wordt vrijgegeven, eerst het verkeer van Leiderdorp, komende uit richting Achthoven en vervolgens uit richting v. d. Valk Boumanweg wordt vrij gegeven. Dan pas komt het verkeer, Aetherklanken DINSDAG Experimentele televisie u:tzending. 20.1521.45 1. „Gelovige kunste naars in de Elzas," film-documen- taire. 2. Kerkdienst. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.5" VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuwst 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwiiding. 9.15 Geestelijke lie deren. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Muset- te-orkest. 12.30 Land- en tuinbouw- elingen. 12.33 Voor het platte- 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. Mededelingen of eram. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.00 ..Zeg eens, Amerika 14.30 Gram". 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.4.5 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Vóór dè jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broekman: „Levensmoeheid". 19.00 Paris vous parle. 19.05 Kam*erkoor. 19.30 Reportage of gram. 19.35 Strijk kwartet. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevari eerde muziek. 21.05 Mededelingen. 21.10, .Moet je horen". 21.25 Oosterse muziek. 21.40 Disco-causerie. 22.20 Dansmuziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.00 Nieutvs en weerberichten. Een (mislukte) roofoverval heeft Zaterdagmiddag de Brinklaan te Apeldoorn gedurende korte tijd in rep en roer gebracht. Op een ogen blik dat er geen klanten in de win kel aanwezig waren, kwam een man de kruidenierszaak binnenstappen en vroeg de vrouw des buizes, die I»em hielp, om een rolletje peper munt. Terwijl z(j zich omdraaide om het gevraagde te pakken, trok de man plotseling een revolver en sommeer- Ini de bossen van Vlodrop werd dezer dagen een vijftal wil de zwijnen gesignaleerd. Direct trokken enige leden van de plaatselijke jagers vereniging er op uit. Drie van de vijf dieren werden neergelegd. Een der ja gers kreeg een zwijn voor de loop en vuurde. Het dier sloeg tegen de grond, maar toen de jager naderbij kwam sprong het weer overeind en wilde de be nen nemen. In zijn? ijver om het dier niet te laten ontsnappen sprong de jager er bovenop. Met de man op zijn rug ging het dier door de dennen cn struiken. Een boswachter zag het vreemde ge val aankomen. Gewapend met zijn bijl sprong hij er op af en slaagde erin om met een goedge- richte slag het zwijn te vellen en de jager uit zijn benarde positie te verlossen. Natuurlijk grote vreugde in het jagerskamp en aan sterke verhalen geen ge brek. de de vrouw haar mond te houden. Hij trachtte toen een snelle greep in de kassa te doen, doch had daartoe nauwelijks gelegenheid, want de dame begon te gillen. Dat was het sein voor de overvaller om de vlucht to nemen en voor de eigenaar van de zaak om zijn vrouw ter hulp te snel len. De laatste sprong op de fiets en ging achter de dief, die zich per rij wiel uit de voeten trachtte te ma ken, aan, luid schreeuwende „Houdt de dief!". Spoedig kreeg hij assistentie en toen duurde het niet lang of de over valler werd in zün kraag gegrepen en aan de inmiddels eveneens nabij gekomen politie overgeleverd. Het bleek de dertig-jarige bankwerker L. W. te zijn, woonachtig in Apel doorn. Hü is naar het politiebureau gebracht en daar ingesloten. De re volver, die hij tijdens zijn vlucht had weggegooid, is later gevonden en was ongeladen. Tijdens werkzaamheden aan de spoorlijn ZwolleAmersfoort ter hoogte van het station Nunspeet is Zaterdagmorgen een spoorwegarbei der, die bij de nadering van een sneltrein niet tijdig genoeg de rails verliet, door de trein gegrepen en op slag gedood. „Het Nederlandse trekpaard" gaat op haar jaarvergadering van 23 April a.s. haar secretaris huldigen, die op 9 April a.s. 80 jaar hoopt te worden en reeds sedert de oprich ting van de afdeling in 1914 secre taris;* ZOETERWOUDE (H. R.) Groslijststemming. Bij de giste ren gehouden groslyststemming voor de candidaatstelling voor de gemeen teraad was de uitslag als volgt: J. Wesseling 508 punten, J. P. v. d. Vel de 507 p., mevr. Neuwahl-Sanders 495 p., W. Tyssen 446 p., A. M. Schinkel 399 p., W. de Groot 385 p. H. J. van Mil 337 p, C. R. van Velzen 212 p. en J. v. d. Hulst 176 punten. Van de 205 leden waren er 172 leden komen stemmen, 7 biljetten waren van onwaarde zodat er 165 geldige (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MORGEN OPKLARINGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen en tijdelijk nog harde Zuidwestelijke wind. Morgen opklaringen maar ook enkele verspreid optredende buien en krachtige tot matige wind tus sen West en Zuidwest. Iets la gere temperaturen. 31 Maart: zon op '6.18, onder 19.12. maan op 20.48 en onder 6.05 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor. gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI geheel bew. 2 C. OSLO zwaar bew. 1 STOCKHOLM licht bew. 4 KOPENHAGEN geheel bew. 6 LONDEN geheel bew. 9 AMSTERDAM regen 10 BRUSSEL zwaar bew. 10 PARIJS zwaar bew. 10 BORDEAUX zwaar bew. 9 NICE onbewolkt 8 WARSCHAU geheel bew. 10 BERLIJN zwaar bew. 11 FRANKFORT geheel bew. 9 MÜNCHEN geheel bew. 7 ZURICH zwaar bew. 7 WENEN nevel 7 waarop een cau serie gehouden zal worden over het onderwerp „100 Jaar Kromstaf". „De Dag van de Arbeid" zal worden ge vierd op 27 Mei a.s. met 's morgens Alg. H. Communie en 's avonds ze gening van de werktuigen. De le- denwer'.vings-actie, die in het afge- rtSnüeïT"waren"'uitgebracht *lÏÏE| loPen \aar gehouden is, is vruchtbaar voor zullen vermoedllyk 3 verkies- en verheugend is het, dat het bare plaatsen beschikbaar zyn, ge-1 ledental van de pl. K.A.B. steeds toe- kozen zijn dus: J. Wesselingh, j. pl neemt. Gememoreerd kon worden het v. d. Velde en mevr. Neuwahl-San-*el*> in December 195- opgericht ders. kon worden een pl. afd. van de ra- I brieksarbeiöersbond „St. Willibror- VOORSCHOTEN du5"- Gestart werd met 11 leden en I thans bedraagt dit aantal reeds 20. Jaarvergadering. Onder voorzit- De Credo-Pugno-club werd gereor- terschap van de heer W. Zonneveld ganiseerd en is thans gestart met 10 kwam de K.A.B. in het Bondsgebouw leden. Bij de rondvraag werd de idee bijeen voor haar jaarvergadering. J 1 1 *ra~ Eerst de gebruikelijke huishoudelijke agenda met de diverse verslagen van secretaris en penningmeester. De fi- nantiële positie bleek niet ongupstig te zijn. Herbenoemd tot leden van de kascommissie werden de heren C. van Leeuwen en A. van Haasteren. Bij de bestuursverkiezing werd het oude bestuur in zyn geheel herkozen, doch het bestuur werd met 2 leden uitgebreid. Gekozen werden de he ren B. Stikvoort en F. Soeters. Het a.s. jaarfeest zal worden verzorgd door de toneelvereniging „St. Gene- sius". Verder zal er op 6 Mei a.s. nog een gezamenlijke avond zyn van de 8.15 Gram. 8.50 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Radio Philharmonisteh orkest en so liste. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekernlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Prof. Dr. G. Stuiveling, „Moderne schrijvers over Indonesië". 18.00 Me- tropole orkest, koor en soliste. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boe ken". 19.30 Gram. (20.0520.10 De gewone man zegt er 't zijne van)' 20.30 Lijdensmedidatie. 21.30 Kamer- muz. 22.00 Clavecimbelrecital. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. geopperd om binnenkort een zgn. ka deravond te houden, waarop de be sturen van de diverse onderafdelin gen eens met elkaar van gedachten kunnen wisselen. Deze avond kan dan ook tegemoet worden gezien. Kape laan P. J, van Reisen, de geestelijk adviseur van de K.A.B., vertoonde op deze avond lichtbeelden betreffen de de Paasviering, zoals die vroeger was en zoals die momenteel is en hoe die in de toekomst weer zal zijn. Succes voor Kath. E.H.B.O. De R.K. E.H.B.O. heeft Zaterdag deel genomen aan wedstrijden van de kring Leiden in het St. Leonardus- huis aan de Haagweg te Leiden. De seniorenploeg behaalde in de wed strijden de tweede prijs, de junioren, ploeg de derde. Zeker voor de junio ren, die voor het eerste aan een wed strijd deelnamen», een mooi succes. Er namen 17 ploegen aan de wed strijden deel, die een voorbereiding zyn voor de districtswedstryden en die in Nationaal verband. Groslijststenuning K.V.P. De groslyststemming had het volgende resultaat: 1. G. Schrama 109 stem men, 2. C. v. d. Hulst 100 st., 3. N. C Lamboo 98 st., 4. L. A. Mooy 96 st., 5 C. Fortanier 94 st. Als plaatsver vangers: 6. Drs. J. R. Eysink Smeets 116 st., 7. mevr. mr. H. M. Wohl-Wa- rendorf 111 st, 8. L. J. J. van Galera 108 st, 9. A. A. v. d. Mijn 107 st., 10. P. J. Wittebrood 83 st, 11. F. H. Th. A. Meerhoff 41 st., 12. H. L. P. Peeters 30 st., 13. J. R. van Lierop 23 st., 14. Adr. W. van Leeuwen 22 st., 15. W. Zonneveld 22 st., 16. W. Zoetemelk 15 st. De volgorde is enigszins anders dan het advies (1. L. A. Mooy, 2. N. C. Lamboo, 3. G. Schrama en 4. G. v. d. Hulst). is geweest. Het Passiespel te Hilversum, dat gisteravond door kinderen van de Zondagsschool en jeugdwerk werd opgevoerd, werd o.a. bezocht door H. M. de Koningin, vergezeld van prinses Wilhelmina en prinses Margriet. Tijdens zijn bezoek aan de Verenigde Staten is Z. K. H. Prins Bernhard door President Eisenhower te Washington ontvangen. Tijdens dit bezoek dankte de Pr«Tis de President voor de hulp, welke le Verenigde Staten ons land hebben geboden tijdens de noodtijd, en de bijdragen voor het rampen fonds daarna. Dit moment werd door de fotograaf op bovenstaande wijze vastgelegd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2