RIJNSTREEK ZONDAGMORGEN £ied van deze tijd BLOEMENDAG Bouw van 104 woningen in 't Zijlkwartier sterk vertraagd ZATERDAG 28 MAART 1953 DE '-EIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 OVER DRAKEN EN MISPUNTEN GESPROKEN /"\NZICHTBAAR in de duisternis van de avond ronken bombarde mentsvliegtuigen rond. Daar raak je ook weer gewoon aan, wanneer je zo dicht bij het vliegveld Valkenburg woont. Een aangenaam geluid kun nen we 't niet vinden. Het wekt her inneringen op aan wat we hebben doorstaan en het geeft het onzekere gevoel van het prof eten-woord: „Men zal roepen: vrede! vrede! en er zal geen vrede zijn." Joseph Stalin is intussen gestor ven. Van hem zullen we geen last meer hebben, evenmin als van Mus- sojini en Hitier, evenmin als van Na poleon of van de vergoddelijkte kei zers van het Romeinse rijk. Er is nie mand, die zich nog de moeite ge troost, de twee warhoofdige delen van „Mein Kampf' te lezen, of de „Scritti e discorsi" van Benito Mus solini te bestuderen, of de Nederland se schoolkinderen voor te schrijven, dat zij voor de „goede keizer" Napo leon moeten bidden. Dat is alles voorbij. Deze hoogmoedige heersers zijn heengegaan, om de vergelding te ontvangen voor de ellende, die zij over de mensen hebben gebracht, voor het bloed, dat zij tot lessing van hun waanzinnige hoogmoed heb ben doen stromen. RVIAAR behalve Joseph Stalin, Adolf Hitler, Benito Mussolini, Napoleon Bonaparte en dergelijke toneelhelden, zijn er in ieder land, in iedere gemeente, in iedere zaak, en in menig huis kleine Stalinnetjes, Hitlertjes, Napoleonnetjes, die rege ren en heersen willen, en er totaal niets van begrijpen waarom de bij zondere man, die regeren en heersen kon, het niet heeft gedaan.. Zij geven voor Christenen, zelfs Katholieke Christenen te zijn, maar zij denken er niet over, ja. zij zouden het als een zwvakheid en idiotigheid be schouwen om Christus in hun per soonlijk leven na te volgen. Zij heb ben alleen maar bewondering voor krachtpatsers. Christus die zy wel aanbidden, omdat zij vermoeden hem nog wel f?isns nodig te kunnen hebben Christus is hun man niet. En toch weet iedereen in zijn hart, dat de wankele wereldvrede en de wereld welvaart eerst dan vast verankerd zou zijn, als de wereld Christus maar wilde navolgen. Er zouden vanavond geen bombardementsvliegtuigen be hoeven te ronken; er zouden geen sociale problemen zijn, maar vrede en welvaart als ieder van ons de grondwet van het Christendom be oefende: dat het heldhaftiger is zich te vernederen, dan zich te verhef fen, dat de ware heldenmoed ge hangen heeft aan het kruis. |7R is geen vrede op de wereld en er zal geen vrede op de wereld zijn, indien we niet beginnen wij dan toch allereerst, die ons Christenen noemen met ons te vernederen in ons particuliere leven en in onze dagelijkse arbeids-omgeving. Men kan er voor ijveren overal kruis beelden op te hangen en men kan lampjes branden voor het H. Hart zo veel men wil het heeft alles vol strekt geen zin, als we niet nederig willen zijn. We kunnen nooit nederi ger zijn dan onze voorman, Christus, die (epistel van morgen) ofschoon hij God was, de knecht van óns allen is geworden en als een misdadiger en te zamen met misdadigers gestraft is door de heersers van toen. We kunnen sommige mensen in on ze, omgeving echt vervelende men sen vinden, maar (XL. Heer vindt ons vervelende wezens, indien we onszelven niet nog veel vervelender vinden. Wij, Christenmannen en Christenvrou wen, kunnen voor onze naaste om geving echte draken en mispunten zijn, terwijl we even zo goed met een gerust hart naar de kerk stappen en dan menen tot de vrienden van Chris tus te behoren. Dat kunnen we wel menen, maar dat is niet zo. Wij, Christenen, zijn alleen maar een aanfluiting van het Christendom en een doorn in Christus' doorwonde hoofd, indien we onszelf niet tegen over anderen vernederen: de „meer deren" moeten zich vernederen tegen over hun „minderen" de „minde ren" moeten zich vernederen tegen over hun „meerderen". Wij behoren dit te doen uit be wondering voo- de heldenmoed van onze zeer nederige God en ons zoveel mogelijk ons leven aan zijn leven ge lijkvormig te maken. Het jaarlijks herdenken van het dieptepunt, waarin dit zeer nederige leven van God ten onder ging in de uiterste vermorzeling en vertrapping, neemt in de komende week weer een aanvang. Wij kunnen gerust ui', de kerk blij ven, indien we niet van plan zijn ons voor onze medemensen te ver nederen en onszelve te beschouwen als mispunten en draken, die tot nog toe niet anders hebben gedaan dan Christus te bespuwen en onherken baar te maken voor de wereld, door ons Christenen te noemen en het niet te zijn. MARIUS. culturele ontwikkeling aandacht kun nen schenken. De gemeente kan dit niet alleen en daarom is bijstand van de hogere organen nodig. Iets achter gebleven De functie, die Alphen aan den Rijn in dit opzicht heeft, noemde spr. bijzonder zwaar en men kan die niet alleen vervullen. Wat de huidige gang van zaken betreft, zei spr., dat de industriële ontwikkeling van Al phen aan den Rijn iets achter blijft bij de provinciale en landelijke. Voorts' werd er op gewezen, dat niet meer de beton- steen- en dakpannen- industrie de voornaamste plaats in neemt, maar dat deze overvleugeld is door de metaalnijverheid, die de normale groei, ook in 1952, te zien heeft gegeven. Ook aan enkele ande re industrieën besteedde spr. aan dacht, ortT vervolgens te wijzen op de verhouding arbeidskrachten en wo ningbouw. Het woningtekort in AJ- phen aan den Rijn is de laatste jaren nog iets toegenomen, maar s*pr. noemde het een verheugend ver schijnsel, dat bij de woningtoewijzin gen meer dan tot dusver rekening zal worden gehouden met de belan gen van die gemeenten, die voor in dustrialisatie aangewezen zijn. Tijdens' deze bijeenkomst werden ook een tweetal filmpjes vertoond, beide en beeld gevende van de technische ontwikkeling. Burgemeester Witschey heeft, aan de hand van een aanwezigé kaart, 'n beschouwing gegeven over. het indu strieplan „West". Of dit alles in de komende tien jaren gerealiseerd kan worden, zal de tijd leren. De heer W. van Oordt heeft na mens de industriëlen het gemeente bestuur dank gebracht voor het ge nomen initiatief. Candidates Prot Chr. St. Ger. en A.R. hebben een gezamenlijke lijst met: Joh. v. d. Lee (aftr.), Th. v. Braak, J. M. Stoutjesdijk, C. J. Ver beek, J. Atink. De heer C. Rozestraten is ge slaagd voor het candidaatsexamen medicijnen. ALKEMADE Geboren: Helena M. M., d. van J. j P. van der Meer en M. Th Haverkort; Maria C. Th, d. van J. H. Hoogen- boom en B. A. M. Bakker; Joannes BMOharming Bevolking. Propaganda Bijeenkomst VOOR DE WERVING VAN VRIJWILLIGERS te Alphen aan den Rijn ep Maandag 30 Maart 1953, 's avonds om 8 uur, in de grote zaal van het NUTSGEBOUW, Hooftstraat 30. Twee geluidsfilms tonen in beeld wat de B. B. wiL De heer C. STROO uit Koudekerk aan den Rijn geeft in populaire trant een duidelijk inzicht van het zijn en doel van de BB. Er is alle gelegenheid tot vragen stellen. Toegang is vrij! Een expositie toont de materialen en uniformen welke de vrijwilligers te hunner beschikking krijgen, om, als het nodig mocht zijn, zichzelf en anderen te helpen Komt allen, mannen en vrouwen, die het land kunnen en willen dienen. Alphen aan den Ryn heeft 465 Vrij willigers nodig met inbegrip van de mobiele colonnes. De werving slaagt overal. Laat Alphen aan den Rijn niet achter blij ven! Stel niet uit enteleur! Kom, zie, luister enmeld U aan! De Burgemeester van Alphen aan den Rijn. (Advertentie) Deskundige sprak in Alphen over de industrialisatie Het gevaar is niet denkbeeldig, dat 't gemeentebestuur van Aluhen aau den Rijn in zijn streven industrieën aan te trekken, voorbiiziet dat men reeds tal van te goeder naam en faam bekende ondernemingen bin nen de gemeentegrenzen heeft. Het is Donderdagavond duidelijk gewor den, dat daarvoor niet behoeft tc worden gevreesd. Want in de raads- zaaJ, waar 't stijlvolle nu overheerst werd door het gezellige element, wa ren B en W met de raad en tal van industrieëlen enkele uren gezellig bijeen om met elkaar over de belan gen van de gemeente te spreken. Burgemeester Witschy sprak een welkomstwoord, waarin hy er op wees, dat het idee tot het houden van samenkomsten als deze, gegroeid is, toen onlangs' de provinciale brug geopend werd. Spr. wees er op, hoe contact tussen het gemeentebestuur en „bestuurden" zeer gewenst is. Niet omdat het gemeentebestuur dan zyn wil aan de anderen kan opleg gen. maar een uitwisseling van ge dachten kan plaats hebben. Een avond als deze moet dan ook staan in het teken van de bevordering van het belang der gemeente. Dit ligt ons in aller hart en is de belangstel ling van ons allen vfard. Spr. wees er op, dat een bes'preking over de in dustrialisatie van groot belang kan zijn. 1 Mening van deskundigen In verband hiermee werd welkom geheten de directeur van het Econo misch Technologisch Instituut te Rotterdam, die zo bereidwillig was', over dit onderwerp te spreken. Spr. wees er op, hoe het woord in dustrialisatie algemeen gebruikt wordt en in het kader van de grote bevolkingstoename ook dwingende noodzaak is Commerciële, agraris"che en scheepvaartbelangen raken el kaar op verschillende punten en worden door de regering dan ook te gen elkaar afgewogen. Het zwaarte punt moet toch vallen op de indu strialisatie en dan zag spr. die eer der in de uitbreiding van de bestaan de, dan in vestiging van nieuwe in dustrieën. Een mening, die op de practyk gegrond was. Spr. ging hierna in op de taak van de overheid die voor industrialisatie een gunstig klimaat moet s'chepnen. In verband hiermede werd aandacht geschonken aan de belastingoolitiek, die zeer be langrijke invloed uitoefent op de fi nanciële structuur. In het verleden heeft men dit niet voldoende inge zien, maar de jongste regeringsplan- C. M. van Riten; Margaretha M., d. van W. B. van der Pouw Kraan en M. J. v. d. Laan; Leonardina A., d. van N. P. Heemskerk en C. L. v. d. Poel; Joseph J., z. van C. Bouwmees ter1 en A. J. Vis; Jozefina C. E. M., d. van L. J. de Jong en J. F. J. van Schijndel; Jozef C., z. van P. M. van Haestregt en P. Engels; Hendrikus J., z. Van J. H. J. Berman en M. H. Straathof; Theodorus J.f z. van J. E. Verdel en Th. J. van Beek. Overleden: Johannes Petrus van Amsterdam 34 j.; Laurentius An- thonius van Haestregt 59 j.; M. Th. de Prie 55 j., echtgenote van P. J. Pouw; C. Bakker 73 j., echtgenote van C. Hulgsloot. BOSKOOP Biljarten Van de biljartvereni ging „De Driesprong" boekte alleen het A-team een succes. Het behaalde een fraaie overwinning op Markt- zicht (52) en op 't Zuid (70). De teams B 2 en B 3 hebben het er le lijk bij laten zitten, waardoor zij vermoedelijk hun kansen op de eer ste plaats' hebben verspeeld. B 2 kon het tegen Groene Laken niet verder brengen dan een 44 gelijk spel en B 3 verloor van KOT met 27. De stand aan de kop in deze afde ling is' nu: KOT 115 pnt. De Drie sprong B 3 112 pnt. Groene Laken 111 pnt. De Driesprong B 2 108 pnt. Achtereenvolgens sprak de heer Wa-ineer de twee laatste wedstrijden Van Veen hierna over de taak van mel 8rote c«fers gewonnen worden. nen geven blijk, dat men hier meer begrip gaat tonen. Wanneer men in dustrialisatie wil, moet men, aldus spr., goed durven en het anders niet doen, want dan krijgt men lapwerk. Spr. zei voorts, dat de industrialisa tie in ons' land het voorbije jaar meer neiging te zien gaf tot stabilisatie dan tot prachtige expansie. de centrale overheid (belastingpoli- tiek. grondstoffen import, afzet mo gelijkheden, enz.), vervolgens over de provinciale taak. die niet passief, maar actief behoort te zijn (steun- en uitbreidingsplannen, ook financieel). De gemeenten moeten in de gelegen heid ziin terreinen te ontsluiten, we genstelsels in te richten in het belang van de industrie; voorts moeten zij inrichtingen voor technisch onder wijs kunnen openen en ook aan de bestaat er nog een kleine kans'. Ook het C-team heeft een steek la ten vallen door een gelijk spel tegen De Tunnel. (44) Geb.: Adriana C„ d. v. A. Ooster wij k en C. Mosterd; Maria S. H., d. v. N. J. Bosman en M. TTn v. Laan; Elly, d. v. A. Sytzema en N. Oostrum. Huwelijksaang.: Johannes J. Hout man en Johanna M. van der Louw; P3ul ter Wee en Jacoba J. Both; Cornelis' A. van Leent en Sophia Th. St'-aver. OverL: Johanna M. Vermeulen, 18 m., d. v. C. A. Vermeulen en D. C. Verlaan. NIEUWVEEN Nic. Boys Zondag a.s. gaan de Boys Gouderak met een bezoek ver eren. Ongetwijfeld zullen ze alle zei len bijzetten om het resriltaat der laatste weken gelijk spel te be reiken. De reserves ontvangen om half 3 Waddinxveen 3. De uitwedstrijd werd mat 31 gewonnen. Met het zelfde resultaat zullen we ook nu weer tevreden mogen zijn. Handbal Om half één ontvan gen onze dames' „Wika" uit Roelof- arendsveen. Gezien het schitterende resultaat van vorige week en de lei dende positie op de ranglijst, gel«> ven we niet, dat ze hun fraaie plaats in gevaar zullen laten komen. Als' ze zich niet laten verrassen rekenen we op een kleine overwinning. ROELOFARENDSVEEN PAR. „MARIA PRESENTATIE" HEEFT CHARITAS-VEREMGING. Op initiatief van het R.K. Armbe stuur der parochie „Maria Presenta tie" is in de Burcht, ln tegenwoordig heid van pastoor S. Ligthart en mej. van Leeuwen, sociaal werkster der gemeente Alkemade, tot oprichting besloten van een Charitas-vereniging. Deze Charitas-vereniging, waartoe reeds een 23-tal meisjes zijn toege treden, hebben zich het mooie doel gesteld kledingstukken te vervaar digen ten behoeve van arme gezin nen in de parochie Zij konden zich reeds direct verdienstelijk maken door het Armbestuur, hetwelk een zending kledingstukken- van het Roo. de Kruis mocht ontvangen, bij de uitdeling en sortering behulpzaam te zijn. In het voorlopig bestuur hebben zitting de dames Tini Straathof Pd., Nellie v. d. Vlugt, Bep. Hoogenboom, Als straks de bloemen bloeien Er staat een tulp in volle pracht te pronken op het veld, er staan er meer, 'k weet niet hoeveel, ik heb ze niet geteld. Voordat die pracht wordt afgerukt en wredelyk verstoord, gaat eerst een lange mensenrij tussen de velden voort. Dan stinkt de motor, geurt de bloem en stikt men in het stof en als je vraagt* is dat niet mooi? dan roepen zij: en óf! Zij nemen zelfs de bloemen mee, die geuren langs de straat en 't is het schoonste bloemenveld, dat dan ter uitvaart gaat. Een krans van schone tulpen hangt om Tante's dikke nek, die tulpen en die tante, och het staat een beetje gek. Wat ruikers beng'len aan hot stuur en doen hun laatste tocht, voor luttel geld heeft tante daar dees bloemenpracht gekocht Een auto baant zich snel een weg door een benzineland de velden langs, waar de natuur van schone kleuren brandt. Maar onder de benzinedamp, begraaft hij bloem en kleur, die sterven de verstikkingsdood op een radiateur. Zo proeft dan de moderne mens dees bloemenpracht en -praal, gejaagd, gebogen aan het stuur, de voet op 't gaspedaal. Want Gods natuurpracht is wel schoon, maar de techniek is groot dus liggen slechts één dag daarna de bloemen in de goot TROUBADOUR. Coba Amsterdam en Jo Hogenboom. Door het Armbestuur is de vereni ging financieel gestart, maar nog veel is er nodig en vooral wel enkele kost bare naaimachines. Ouden van DagenDe commissie voor Ouden van Dagen hield haar gewone jaarlijkse bijeenkomst. Het punt van bespreking is dan steeds: hoe zullen wij ook dit jaar onze be jaarden wederom een mooie dag ge ven. Want steeds als de reis is vol bracht is de kas ledig. Op de reis van vorig jaar, welke weer als bij zonder geslaagd mag heten, is door dr. Muskens een film gemaakt Het is altijd aardig zulke momenten weer eens op het doek te zien. Om nu de ledige kas weer te vullen zal deze film op Donderdag 9 April a.s. des avonds te 8 uur ln de St. Pancratius- zaal voor het publiek worden ver toond. Tevens zal het muzikale gezin, zo niet het muzikaalste gezin van Nederland, de familie Bouwmeester uit Woubrugge, deze avond opluiste ren met muziek, zang en toneelspel. Voor de bejaarden, dat zijn zij die 65 jaar zijn of ouder, zal deze film gratis te zien zijn op Donderdag 9 April nam. 4.30 uur, waarbij tevens de schoolkinderen tegen entree van 0.25 aanwezig mogen zijn. De heer Jan de Dil, slaagde te Sassenheim voor het diploma machi- neschrijven. Ondergetekende bericht, dat fcij zijn zaak heeft overgedaan aan de Heer BEN RODEWIJK. Dankende voor het genoten vertrouwen oevcelt hij zijn opvolger gaarne in ieders gunst aan. N. DISSELDORP Herenweg 185, Rijnza^rwoude 30 Maart 1953. In aansluiting op bovenstaande maakt ondergetekende oekend, dat hij de zaak van de Heer N. DISSELDORP heeft overgenomen, en beveelt zich gaarne aan, vertrouwende door levering van prima waar, en nette bedie ning, hetzelfde vertrouwen te winnen als zijn voorgangei. BEN RODEWIJK Herenweg 185, Rijnzaterwoude, 30 Maart 1953. (Advertentie) Gemeenteraad Leiderdorp De raad van Leiderdorp kwamhouden met 27.000 woningwetwo- gisteravond onder_ voorzitterschap ningen en 25.000 premiebouwwonin- van burgemeester K. van Diepenin- gen bijeen. Aanvankelijk scheen de vergadering in vrij vlot tempo te znllen verlopen. De rondvraag ech ter, die over bet algemeen weinig stof tot praten oplevert, bleek een van de voornaamste punten te wor den en wel door de vraag van de heer Tiseraad die informeerde hoe het stond met de bouw van de 104 woningen in het Zijlkwartier. Ofschoon de voorzitter hier een zeer teleurstellend antwoord moest geven de gunning mag nJ. pas in September geschieden greep hij deze gelegenheid aan om de leden van de raad in kennis te stellen van de voorschriften van het Ministerie van Wederopbouw, waar verklaard was dat van het betreffende bouw volume 50 pet als woningwetwonin gen en 50 pet als premiebouwwo- ningen gebouwd moeten worden. Deze ministeriële verklaring werd door de ambtenaren strai? aange houden met het gevolg dat er op het ministerie klachten daarover bin nenkwamen daar vele gemeenten hierop niet gerekend hadden. De minister verklaarde daarop, dat het niet de bedoeling was geweest dit zo streng door te voeren. Evenwel toon de de voorz. aan met een verslag van de senaat dat wel degelyk in de Rijksbegroting rekening was ge- gen, waaruit bleek dat er geen gel den beschikbaar waren voor meer woningwetwoningen. En als er in een of andere gemeente er van dit fifty-fifty systeem zou worden af geweken en allemaal of meerdere woningwetwoningen zouden worden gebouwd dan zou de voorz., zo zeide h(j met stemverheffing er nim mer mee accoord gaan dat in een andere gemeente wèl en in Leider dorp niet meer woningwetwoningen zouden mogen worden gebouwd. Oorzaak vertraging Om tenslotte op de vraag betref fende de 104 woningen terug te ko men, de oorzaak van de vertraging in de bouw daarvan ligt in het feit, dat er geen vergunningen beschik baar waren. Bovendien moest ge wacht worden tot er geld voor het bouwen beschikbaar was, eerder kreeg men geen vergunning er voor. Toen er destijds zeer moeilijk aan geld te komen was verstreek de gun stigste tijd voor aanvrage en toen het geld er was waren er zovelen dat het toegestaan aantal vergunnin gen snel was uitgeput» Daarvoor was besloten wegens het sterk oplopen der gemeente-fin°n- ciën, waarvan alleen de gewone in komsten ruim een half mil li oen be dragen, tot verhoging van de verre kening van deze gelden van 20.000 tot /30.000.—. De volgende 4 voorstellen betref fende enige voorzieningen voor ge- meentepersoneol gaan onder de ha mer door, waarbij aantekening wordt der Valk Boumanweg kleven nog veie moeilijkheden, zo deelde de voorz. mede en zeide dat vele be sprekingen zijn gevoerd over afstand van grond ten behoeve van de ver- - breding van bovengenoemde weg. gemaakt dat. in verband met pen- Slechts met één grondeigenaar zijn sioengrondslagen, de gemeentewerk- Il0g onderhandelingen gaande, zodat I klécfen~"van "dezelfde koopman wa- I B' W- «fctUd.nu rijp achten om VerHaS d«e in ont- TER AAR Eenrichtingsverkeer. Door Ged. Staten is het raadsbesluit om de weg langs de Ned. Hervormde kerk al leen open te stellen voor verkeer uit één richting goedgekeurd. Aan dc tot nu toe geldende verkeersregels is hiermede een wettelijke basis gege ven, zodat de weggebruikers voortaan de door verkeersborden aangegeven richting moeten volgen. RECHTZAKEN HAAGS GERECHTSHOF. HET GERUILDE VLOERKLEED. De Leidso huisvrouw L. zal zich nog wel eens bedenken voor ze weer een vloerkleed aan de deur koopt. Ze had op een morgen van een koop man zo'n kleed gekocht, 's Middags stond er echter weer een koopman met nog een kleed aan dc deur. Dit was een veel beter kleed zei hij. Hij stapte naar binnen, deed de deur ach ter zich dicht en wilde het kleed omruilen. De mevrouw moest 17.50 bijpassen. Toen dit niet ging, wilde hij de kwaliteit van dc kleden ver gelijken. Hij wierp daartoe een bran dende lucifer op het kleed en wilde ook de asla er op ledigen by z(|n proeven. Tenslotte „nam h(j genoe gen' met een toegift van een gui taar. die in de hoek van de kamer stond. HU vertrok met guitaar en kleed, dc vrouw achterlatend met weer een nieuwe kleed. Dc vrouw deed echter aangifte bU dc politie en wegens diefstal werd de tweede koopman (uit Alphen aan den Ryn) veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf. Tegen dit vonnis was hij in beroep gekomen bij het Haags Gerechtshof. Hij voelde zich onschuldig. Volgens de koopman was de vrouw wel ac coord gegaan met de ruil. ZU had hem zells geholpen het andere kleed in een zak te doen. „Omdat zy doods bang was en graag van u af wilde", vulae de president kan. Dc verd. meende dat de vrouw meineed had afgelegd. „Ik heb zo eerlijk geruild als een blaadje pa pier'zei hy. Van zyn 10e jaar af liep hU reeds tangs de straat en nim mer was hij veroordeeld. Het mooiste was echter dat beide C. v. d. Kommer met terugwerken- „iet voorstellen hieromtrent te de kracht zUn benoemd tot resp. men. Zij stellen derhalve voor het chef-gemeentewerkman, gemeente- desbetreffend besluit vast tc stellen werkman en hulp-tuinman. waartoe de raad overgaat. Hierdoor Door grotere Utdsbeschikking van krijgen tevens dc tuinders M A. de vakonderwijzer zal het vak lich. Laken en de Gebr. v. Winkel een oefening op de scholen te Leider- wekelijkse vergoeding van 30.— dorp worden uitgebreid. zolang dc doorvaart van de brug bij Punt 9 behelst het voorstel tot de heer Snel is gestremd, wegens te aankoop van 7.50.37 b.a. gren. voor lijden schade als gevolg van deze de prUs van 110.000.- van mevr. stremming. Ook in de rondvraag C Koning Boot. Bij de voltoo.ing kwam de Van der Valk Boumanweg van de bouw der 104 woningen in j ter sprake. De heer Moraal is van het Zylkwartler beschikt de gemeen, oordeel dat de voortgang van dc te met meer over gronden waarop werkzaamheden niet vlug genoeg is arbeiderswoningen kunnen worden Als dit zo doorgaat, zh«. %91 gebouwd. Ter uitvoering van het uitbreidingsplan is het nodig hierin te voorzien, weshalve moet worden overgegaan tot aankoop van boven genoemde grond welke omvat het terrein van de voormalige pannen- fabriek en de weilanden rondom de Chr. Nat school. Ter tegemoetkoming aan do voor waarden voor bovengenoemde aan koop zal van dc heer H. W. Heykoop 325 m2 grond gekocht moeten wor den waarop eigenaresse van eerst genoemde grond een schuur, na af braak, zal herbouwen. Te kosten van deze grond bedragen 2600. moet en deze had tegen hem gezegd, dat bij die vrouw wel wat te ver dienen zou zijn. Het omgeruilde kleed had verd. ook weer aan de koopman gegeven. Niet de guitaar echter. „Dus de koopman kreeg een slechter kleed terug en niets erby. Hoe kan dat?", wilde de president weten, aangezien de verd. volhield dat het tweede kleed van beter kwaliteit was. Dc verd. kon hierop geen antwoord ge ven. De próc.-generaal meende dat wan neer verdachte vanaf zijn tiende jaar al zo handelt er nodig een ein de aan moest komen. Hij vroeg be vestiging van het vonnis. Arrest 10 April. Hogere straf gevraagd. Voor Als dit zo doorgaat, zeide hij, zal het werk eens zo lang duren als was begroot. Bovendien heeft de gemeen te er schade door als het werk niet ?uJJt<1doWschad\0v™rgo^Tng tuinders. De voorz. wtwoofd. dat het1 ?,lefatal v\" a^oderdelen was werk inderdaad traag verlS.pt, Dit "ï"1*® koopman-timmerman uit is echter niet allemaal aan de aan- Alphen a Jn eerste instantie nemers tc wijten, men heeft ver- 1 veroordeeld tot zes maanden gevan- schillende tegenslagen gehad, maar Svn'sstraf. waarvan vier voorwaarde- desondanks is ook de voorz.. van 'Ük mct jaur ProeftUd. Hij was mening dat meer spoed betracht kan 'n bcroeP gekomen bij het Haagse worden en zegde toe hiertoe maat-1 Gerechtshof, omdat hij er „zowat" regelen tc zullen nemen. Op desbe-Been schuld aan had. treffende opmerkingen deelde hij I De eigenlijke schuldige zou een mede dat hjj van oordeel waa dat, bij ander zijn. De president van het Hof «-» V," I •■•-V-C VSO» S.JJ V dia WiUCCI W «13 Uöl, UIJ NJ vuil IIV V 4»vi nieraan neent de raad, na eventuele schade aan de huizen ten- geloofde echter weinig van het ver- enige discussie, haar goedkeuring. Verbetering v. d. Valk Bouman weg Aan de verbetering van de Van gevolge van het heien, de gemeente haal en de procureur-generaal noem- oit by redelijke aanspraken behoor- de het een aaneenschakeling van leu- de te vergoeden. Daartoe zal echter gens. De eis was vier maanden on- de gemeente-architect de huizen te-1 voorwaardelijke gevangenisstraf. Ar- voren inspecteren. Hierop sluiting. I rest op 10 April

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7