De nieuwe Zondagswet Kleuteronderwijs in gedrang Ook de Afsluitdijk werd gehavend door de storm Hulp van het Rampenfonds DONDERDAG 19 MAART 1953 OE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 TWEEDE KAMER Meer bevoegdheden voor gemeentenaren gewenst (Van Maenen) Gistermiddag heeft de Tweede Ka mer een aanvang gemaakt met de behandeling van de nieuwe Zon dagswet. Deze wet, die voorschrif ten inhoudt ter wegneming van be letselen voor de viering van en ter verzekering van de openbare rust op de Zondag, zal in de plaats komen van de wet van 1 Maart 1815. In deze nieuwe Zondagswet wordt o.m. een aantal feestdagen onder Zondag begrepen, als de Nieuwjaars dag, de Hemelvaartsdag en de Eerste Kerstdag. De Goede Vrijdag wordt gelijkgesteld met de Zondag voor de toepassing vah verschillende artike len in deze wet, zo wordt in art. 1 bepaald. Volgens art. 2 "van deze wet is het verboden op Zondag in de nabijheid van kerken of andere gebouwen voor de openbare eredienst in gebruik, zonder strikte noodzaak gerucht te verwekken, waardoor de godsdienst oefening wordt verstoord. De heer MAENEN (K.V.P.) meen de, dat aan de gemeenteraden meer bevoegdheden moeten worden ver leend met het oog op het aanwijzen van dagen, die als Zondag gevierd legde gedachte ontwikkelde de heer Krol enige' bedenkingen. Hij is be vreesd, dat artikel 4 een bron van gekrenkt rechtsgevoel zal worden. De heer FOKKEMA (A.R.) be toogt, dat Zondagsheiliging niet kan worden afgedwongen door een voor schrift van overheidswege. De arati- revolutionnaire partij staat op het standpunt, dat de overheid heeft zorg te dragen voor de grootst mogelijke Zondagsrust, opdat de Zondagsheili ging zoveel als mogelijk is, bevorderd kan worden. Het onderhavige wets ontwerp heeft blijkens de memorie van toelichting tot doel bescherming van de openbare godsdienstdag. De heer Fockema vroeg of de minister meent, dat dit doel bereikt wordt. Spr. denkt dat dit niet het geval zal zijn-. Wanneer het ontwerp ongewijzigd wordt aangenomen, zal de Nederland- XEGEN MEINE POT TWEE JAAR se kerkganger niet meer tot kerkbe- GEëlST. zoek kunnen worden opgeroepen met I klokgelui, meent spr. Een wijziging I dc procureur-generaal bij het ter zake zal nodig zijn. Haagse Gerechtshof heeft tegen Meine De heer WELTER (K.N.P.) zegt in pot, die betrokken is geweest bij de het algemeen zich te kunnen aan- aanslag op de Indonesisch militaire vail uagcu, u,c <AJuuag 6Cv.cxu guiten bü de beschouwing van de attaché, lt.-kol. Harjono, een gevan- worden. Plaatselijk treden ten. deze £efr Maenen. Hij betreimde het, dat genisstraf van twee jaar met aftrek PROF. DR. W. GROSSOCW VERVANGT PATER JELSMA M.S.C. VAN K.R.O. Naar het K.N.P. verneemt zal de radiorubriek van de K.R.O. .Bewaar het Uw toevertrouwdepand", welke tot op heden iedere Zaterdagavond door pater S. Jelsma M.S.C. werd verzorgd een wijziging ondergaan. Onder een nieuwe titel zal na het beëindigen van de actie „Beurzen open, dijken dicht" prof. dr. W. Grossouw op dezelfde tijd regelma tig uiteenzettingen van soortgelijke strekking geven. Prof. Grossouw is hoogleraar aan de Katholieke ..Uni versiteit te Nijmegen, waar hij het Nieuwe Testament doceert; tevens is hij secretaris van het bestuur der theologische faculteit. Door de ana lytische beschouwingen, welke hij vorig jaar September voor „Te zelf- der ure" hield over de hedendaagse spiritualiteit heeft hij een levendige discussie onder katholieke leden en geestelijken over dit onderwerp op gsng gebracht, welke tot bezinning en verdieping aanleiding gegeven heeft. Behalve zijn wetenschappelij ke publicaties is ook zeer bekend, zijn werk met godsdienstige over wegingen „Innerlijk Leven". grote verschillen op, b.v. ten aan zien van de Goede Vrijdag. Deze dag spreekt ook de katholieken aan. In hun kring wordt echter een ander karakter aan deze dag gegeven dan in andere kring. Z.i. moet de Goede Vrijdag gelijk worden gesteld met de Zondag, evenals de Tweede Paas-, Pinkster- en Kerstdag. Er kan geen bezwaar tegen, bestaan op deze dagen de godsdienstoefeningen niet te hin deren door het onnodig verwekken van gerucht. Spr. zeide te hopen dat wat de re gering als een ideaal voor de toe komst ziet het verplaatsen van grote wedstrijden van de Zondag naar de Zaterdag niet te lang een vrome wens zal blijven. De heer RITMEESTER (V.V.D.) zei niet te begrijpen waarom in de wet is opgenomen een afstand van 200 meter. Op verscheidene punten acht hij opheldering nodig. Er mag geen gerucht verwekt worden, dat op een afstand van meer dan 200 me ter van het punt van verwekking hoorbaar is. Hoe moet het gaan met een interlandwedstrijd. Wordt daar zonder strikte noodzaak gerucht ver wekt en wie is in overtreding-? Alle bezoekers of de aanvoerder? Met het verbieden van openbare vermakelijkheden moet men naar zijn mening voorzichtig z(jn evenals met het verbieden van wedstrijden. Die wedstrijden zijn voor velen een rus tige ontspanning. Spr. verklaarde het ontwerp allesbehalve een sterk pro duct van wetgeving te achten. Het perst de mensen in een keurslijf, waarin zij niet passen. Deze wet heeft voor hem zeer weinig aantrekkelijks. Niet enthousiast. De heer KROL (C.H.) betoogde, dat er thans een wet komt, die een redelijke kans heeft nageleefd te zullen worden. De C.H.-fractie zal haar stem aan het ontwerp niet ont houden, al gaat dat niet gepaard met een gevoel van enthousiasme. Spr. merkte op, dat de kerk geen neutrale staat kan wensen. De kerk heeft tot taak de staat steeds te her inneren aan het koningschap van Christus. De Zondag mag voor de Christen geen vraagstuk wezen. Tegen de in het ontwerp neerge- het ontwerp eigenlijk geheel van ne gatieve aard is. Naar sprekers oor deel zullen de gemeenteraden zoveel mogelijk moeten worden ingescha keld, omdat er plaatselijke verschil len optreden. De vergadering werd verdaagd tot vanmiddag één uur. DE EERSTE KIEVITSEIEREN De landbouwer J. W. Vrijhoef, Laa- peerseweg 9, Leusden (onder Amers foort) heeft gisterochtend op zijn land twee kievitseieren gevonden. Hij heeft deze, als de eerste van dit jaar, traditiegetrouw onmiddellijk op paleis Soestdijk aan H.M. de Konin gin doen offreren. geëist. Voor de Haagse Rechtbank had de Officier van Justitie, mr. Maris, ne gen jaar geëist; Pot is in December jl. veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar. De procureur-ge neraal, mra. D. J. v. Gilse, achtte de pogingen tot afpersing en doodslag bewezen, de poging tot vrijheidsbero ving achtte hij echter niet bewezen. Ten aanzien van de tweede ver dachte, F. A. Colsen, achtte de pro cureur de poging tot doodslag niet bewezen. De overhredlng van de vuurwapenwet achtte hij vanzelfspre kend bewezen. Requirerende vroeg hij tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Uitspraak 1 April. Spoed gemaakt met wetsontwerp Het is betreurenswaardig en ver ontrustend, dat per jaar minstens 15.000 Katholieke kleuters moeten worden afgewezen wegens gebrek aan ruimte in de kleuterscholen, ver- oorzaaakt door het beperkte bouw volume en het ontbreken van een billijke subsidieregeling voor het kleuteronderwijs in ons land. De steeds toenemende bevolking van de kleuterscholen vergt steeds grotere offers wat betreft de huisvesting. De religieuze congregaties verkeren in de onmogelijkheid aan alle aanvra gen te voldoen. Daarbij komt de gro ve onrechtvaardigheid, dat de bezol diging der leerkrachten, aan wie de ouders hun kostbaarste bezit ter op voeding toeVertrouwen dikwijls be neden redelijke eisen blijft. De Katholieke ouders zien zich in stijgende mate genoodzaakt hun kleine kinderen aan de noodzakelij kerwijze, neutrale gemeentelijke in stellingen af te staan; een ongewen ste toestand, die in strijd is met de Katholieke beginselen omtrent op voeding en onderwijs, alsmede met de in de Grondwet gewaarborgde vrijheid van onderwijs. Deze noodkreten uit de directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding in Den Haag, Mgr. Mr. Fr. Op de Coul, in zijn voorwoord op het Jaarboek van het Onderwijs en de Opvoeding van dq Katholieke Jeugd in Neder land over het jaar 1952. Uit het Jaarboek blijkt, dat het kleuteronderwijs in Nederland de laatste jaren aanzienlijk in om vang is toegenomen. In 1945 be zochten 209.726 kinderen de kleu terscholen, terwijl dat getal in 1950 reeds gestegen was tot 341 484 Deze groei is door vele oorzaken te verklaren, niet het minst door de sociaal-economische. Wanneer wij deze cijfers zien in verhou ding tot het openbaar, neutraal- bijzonder en Protestant-Christe lijk kleuteronderwijs, dan blijkt het Katholieke aandeel tussen 1945 en 1950 te zijn gedaald van 53 tot 46% van het totaal. In de zelfde tijd steeg het openbaar kleuteronderwijs van 14 tot 17%, en het Protestant-Christelijk van 22 tot 24%. De geweldige voor sprong, die het Katholieke kleu-. teronderwijs tientallen jaren lang had, blijkt dus langzamerhand te verminderen. Een reden tot onge rustheid behoeft dit echter niet te zijn, omdat het percentage als ge volg van de achterstand bij de an dere groepen nog te hoog is. Het Katholieke kleuteronderwijs kan en zal ook nog Wel enige procen ten kunnen verliezen, voordat wij kunnen spreken van achteruit gang of afbrokkeling. Met bezorgdheid constateert het Katholiek Centraal Bureau voor On derwijs en Opvoeding echter, dat vooral i.. de grotere gemeenten, waar de groei van het openbaar kleuter onderwijs het sterkst is, het nog al eens voorkomt, dat bij uitbreiding met nieuwe stadgedeelten de open bare kleuterschool de enige is die door de kleuters kan worden bezocht Zowel op het gebied van het kleuter onderwijs als van het lager onderwijs kan in deze het openbare onderwijs profiteren van de bevoorrechte po sitie, welke de gemeente heeft. De gevolgen daarvan reiken meermalen door tot in alle volgende takken van onderwijs, welke de schooljeugd heeft te doorlopen. Slechts een wet telijke regeling, aldus Mgr. Op de Coul, die door objectieve normen ge bonden, de voorstanders van het bij zonder kleuteronderwijs financieel in staat stelt kleuterscholen naar eigen levenhbeschouwing te stichten, kan aan deze ongewenste toestand een einde maken. Hieruit concludeert Mgr. Op de Coul tenslotte, dat zonder iets af te dingen van de be tekenis der andere wetsontwerpen op het gebied van het middelbaar en hoger onderwijs het Ontwerp Kleuteronderwijswet prioriteit moet genieten. De zware storm op 1 Februari heeft ook de Afsluitdijk niet gespaard. De dijk werd op twee plaatsen beschadigd; er werd een gat van 850 meter geslagen, en één van 5 km. De werkzaamheden hieraan zullen het gehele jaar duren. Een twintigtal Duitse steenleggers uit Oberfell-Mosel bij Koblenz, is momenteel bezig aan het herstel van de dijk. De Duitsers zullen hier tot October blijven. De Duitse steenleggers bezig met het herstel van het gat van 5 km. bij Breezand. Ook gerepatrieerden krijgen overtollige goederen In Goes is gistermiddag een ver gadering gehouden voor bestuurders van die gemeenten in. Zeeland, voor wie de uitkeringsregeling van het rampenfonds van belang zijn. Deze vergadering werd onder meer bijge woond door luitenant-generaal B. D. B. Alons, directeur van het Nationa le Rampenfonds, mr H. L. s' Jacobs, voorzitter van de Nationale Raad van Advies, de heer C. Lijnzaad, secreta ris van de Adviesraad en dr. A. J. van Raalte, directeur van Bureau Financiëringen van 't Ministerie van Financiën. De medewerking van de gemeen te besturen is onontbeerlijk, wil men de nood en de schede in de persoon lijke sfeer snel en efficient kunnen regelen, zo zei de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, die deze vergadering leidde. Dr van Raalte heeft een uiteenzetting gegeven van de regelingen, die zullen gelden voor de voorziening in de textielnood. Er is' een textielpakket samengesteld, dat is afgestempeld op de behoeften van een zgn. standaardgezin. De gedu- Bezoek van de Koningin te N. Vossemeer Brutale autodiefstal bij het Vredespaleis Gistermorgen heeft een dief zich op buitengewoon brutale wijze mees ter gemaakt van een van de auto's, die achter in de tuin van het Vre despaleis te Den H&ag geparkeerd stonden. Niet alleen heeft de dief zeer veel risico's gelopen tijdens het stelen van de wagen, maar tevens koos hij een auto, zoals er hoogstwaarschijn lijk geen tweede meer in Nederland rondrijdt, zodat de opsporing naar verwacht wordt niet zo heel veel tijd zal vergen. Het -betreft hier een zo goed als nieuwe personen-auto, merk Che vrolet, bouwjaar 1953, chocolade- tot zadelbruin kleurig, met licht linnen kap, twee portieren, vijf zitplaatsen, I geblindeerde wielen en aan de zij kanten witkleurige banden. De auto is het eigendom van de j heer W. Tait. secretaris van het In- ternationale Gerechtshof en Engels man van nationaliteit. Hij verklaar de, dat hij gistermorgen om half negen de auto geparkeerd heeft op de gewone plaats aan de achterzijde van het Vredespaleis. Toen hij gis termiddag om één uur terugkwam, was de wagen verdwenen. De politie staat voor een raadsel. Waarschijnlijk is, dat de dief langs de normale weg, de grote voortuin van het Vredespaleis, is doorgelo pen, daarna naar de achterzijde van het gebouw is gegaan, de wagen heeft weggenomen, en toen rustig om. het gebouw heen en door de voortuin is weggereden. Daarbij komt nog het feit, dat het een zèer opvallende auto is en de dief het ri sico nam, dat hij direct gesnapt zou Worden. „Elders in de stad zijn di- verse eenvoudiger gelegenheden om een auto te stelen", zo verklaarde men ons van politiezijde. En men j breekt zich dan ook het hoofd over het motief, dat de dader gehad kan hebben om speciaal deze wagen voor zijn daad te kiezen. Kennelijk was H. M. de Koningin bracht een bezoek aan Nieuw-Vosseraeer om zich op de hij met de situatie ter plaatse uit-1 hoogte te stellen van de vorderingen der opruimingswerkzaamheden, stekend op de hoogte. H. M. te midden van een groep vrouwelijke helpsters. 100 Jaar Kromstaf op de scholen Een speciale commissie, samenge steld uit vertegenwoordigers van alle katholieke onderwijsorganisa ties in Nederland onder voorzitter schap van mgr. mr. Fr. Op de Coul, directeur van het Katholiek Cen traal Bureau voor Onderwijs en Op voeding, heeft richtlijnen gegeven voor de viering van 100 Jaar Krom staf op de scholen. De commissie tracht in deze richtlijnen niet alleen de leerlingen onder leiding van hun onderwijzers tot zelfwerkzaamheid te prikkelen, doch ook de ouders erin te betrekken. Op uitdrukkelijk verlangen van het episcopaat, dat ook de missiege dachte in de herdenking betrokken zal worden, heeft de commissie hier aan in haar richtlijnen de voorna me plaats gegeven. De commissie heeft haar richtlij nen aangepast aan de leeftijd en het ontwikkelingspeil der leerlingen. Zo is voor de middelbare scholen een veel grotere plaats ingeruimd voor het eigen initiatief dan voor de la gere scholen. De commissie geeft dan ook voor de herdenking op de scholen van kleuter tot uitgebreid lager onder wijs een groot aantal wenken en raadgevingen, alsmede een lijst van geschikte lectuur en toneelstukjes. De onderwijzers krijgen de beschik king over katernen. VERLOTING „MEISJESSTAD". De bezitter of bezitster van lot nummer 54110 is de gelukkige eige- naar(esse) geworden van de hoofd prijs in de nationale verloting „Meis- jesstad" en mag een keus maken tus sen een auto of een volledige huwe lijksuitzet ter waarde van 8000 gul den-. De tweede prijs woninginrich ting of veestapel ter waarde van 2500 gulden is gevallen op nummer 106913, de derde prijs (motorscooter of zeilboot ter waarde van 1800 gul den) op nummer 37958, de vierde prijs (koelkast of televisietoestel ter waarde van 880 gulden) op nummer 37619, en de vijfde prijs (een Walra- linnen huwelijksuitzet ter waarde van 750 gulden) op nummer 106578. peerden moeten opgeven, wat zij nog bezitten en dan wordt de rest aange vuld. Voor de vergoeding van huis- raadschade (waarvan het rampen fonds 50 zal vergoeden), moeten de belanghebbenden aangeven, wat zij in bezit gehad hebben. Het bedrag, dat zij krijgen, kan vrij worden be steed. Het verdient aanbeveling, zo zei men, eerst dan tot uitkering over te gaan, wanneer gedupeerden een eigen huishouding gaan opzetten. De heer s' Jacobs heeft nog mee gedeeld, dat voor gemeenten de mo gelijkheid bestaat uit buitenlandse giften de schade aan bepaalde ge bouwen te laten herstellen. STEUN AAN GEREPATRIEERDEN Naar aanleiding van de mededeling van het Rode Kruis, dat door alle charitatieve en sociale instellingen in den lande goederen kunnen worden aangevraagd van de overtollige inge zamelde kledingstukken enz., heeft ook het Centraal Comité van Kerke lijk en particulier initiatief voor so ciale zorg ten behoeve van gerepa trieerden (C.C.K.P.) een grote hoe veelheid aangevraagde goederen toe gewezen gekregen. De verdeling, sor tering en uitreiking van deze kle ding en andere gebruiksvoorwerpen, die gratis ter beschikking van de ge- repatrieerden worden gesteld, zal na 1 April a.s'. over het gehele land ge schieden. De gerepatrieerden kunnen zich voor verkrijging van de goede ren wenden tot de plaatselijke C.C. K.P.-vertegenwoordiger in hun woon. plaats of ressort. Bij eventuele on bekendheid kan men zich ook wen den tot het gemeentebestuur van de plaats van inwoning. Alleen voor Den Haag en omgeving is al een hoeveelheid van 120 ton goederen be schikbaar, die zal worden uitgereikt in het voormalige gebouw van het bevolkingskantoor in de Goudenre genstraat. 37e lijst slachtoffers watersnood FIJNAART Van Dongen, Catharina. geboren 10.3.24; Van Mourik, Gerrit Hendri- kus, geb. 1.8.46; Markus, Hendrik, geb. 23.5.51 te Fijnaart; Musters, Wilhelmina Elisabeth, geb. 26.5.28; van Opdorp, Johannus, geb 8.11.48 te Fijnaart; Pluijgers, Catharina, geb. 8.3.32 te Fijnaart; van de Wate ring, Pietcrnella Adriana, geb. 20.9.88. KORTGENE Clement, Jacob Jan, geb. 18.1.43 te Kortgene. KRUIN1NGEN Harthoorn—Schrier, Forra, geb. 15.2.78, echtgenote van Marinus Harthoorn; Saaman, Magiel, geb. 28.5.30. NIEUW-VOSSEMEER Van Geel, Cornelis Johannes, geb. 23.9.13; JeroenseVan der Male, Catharina, geb. 2.4.17. OUDE TONGE De Boet, Hendrik, geb. 9.8.09; de Boet, Mattheus Adrianus, geb 8.5.36; do Boet, Theodorus Antonius, geb. 25.1.41; de Boet, Wilhelmus, geb. 17.7.38; Groenendijkv d. Laar, Neeltje, geb. 4.8.9(1; Hameete, Hen- druk. geb. 9.8.02; Hobbel, Hendrik, geb. 5.1.80; Jochems, Johanna Lode- wikn Maria, geb. 9.11.50; Kersten, Martinus Johannes Maria, geb. 9.11.50; de Konjng, Aartje, geb. 26.4.89; Pollemans, Reinicr, geb. 5.5.38; Stassen, Petrus, geb. 14.5.27; Verweij, Joost, geb. 4.10.96. STELLENDAM Brecderveld, Jan, geb. 12.7.02. ZEVENBERGEN Crezee, Dina, geb. 1.1.38; Crezee, Pieter, geb. 10.3.88. WOLPHAARTSDIJK Aanvulling lijst d.d. 5.2.'53:: Thans geborgen: Schipper, Dingenus, geb. 19.4.76; Tramper, Cornelis, geb. 21.1.85. De hele bevolking van Oegstgeest en Leiden Werkt samen om onheil en ramp te bestrijden. B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. Rucphen bergt 1820 vrachtauto's goederen voor waterslachtoffers Het beste blijft voor rampgebied bestemd; tweede soort gaat naar sociaal charitatieve instellingen voor de gemeenten, waar evacué's zijn ondergebracht. De goederen t werden in totaal naar 50 gemeenten verzonden. Van de goederen welke daar cn elders zijn opgeslagen, is 4 a 5 nieuw. In Rucphen kon 30 der goederen als eerste soort worden geselecteerd. De nieuwe goederen en i de goederen van de eerste soort zijn en blijven bestemd voor de rampge bieden. Het ligt in de bedoeling na de beëindiging van de sorteringsar- beid deze goederen over te brengen I naar een depot te Geertruidenberg. I Zestig procent der goederen in het I centrale depot is tweede soort. Deze goederen zijn bestemd voor de socia- Ie en charitatieve instellingen in Noord-Brabant. Het restant, 10 I zal als lompen worden verkocht. In dien de loodsen te Rucphen ontruimd I moeten worden, zullen er veertien I werkdagen van dertien uur, waarop i om de zes minuten een beladen vrachtwagen vertrekt, mee gemoeid z(jn om de hoeveelheid goederen naar elders te vervoeren. Een kleine berekening leert dus, dat er in Ruc- phens magazijnen ongeveer 1820 vrachtauto's goederen zijn opgesla gen. Ondanks de enorme hoeveelhe den allerhande goederen is er gebrek aan matrassen, en waren er naar verhouding en naar de vraag te wei nig goede sokken en onvoldoende ondergoed. Het bruikbare surplus wordt thans via de sociale instellin gen afgevoerd. De grootste opslagplaats van goe deren, bestemd voor het Brabantse rampgebied, is ondergebracht in een zevental loodsen van het militaire kampement te Rucphen in West- Brabant. De provincie Noord-Bra bant heeft ongeveer 10.000 kubieke meter goederen ontvangen voor de getroffen gemeenten in het waters- noodgcLied. Ongeveer de helft van deze hoeveelheid kon opgeslagen, gesorteerd en verpakt worden te Rucphen. De andere helft van deze goederen werd ondergebracht in ma gazijnen en opslagplaatsen verspreid over de gehele provincie Naar schat ting bevinden zich nog 3% a 4000 kubieke meter goederen in het cen trale depot te Rucphen. Het depót te Rucphen dat tijdelijk werd afgestaan door de legerautori- teiten, ressorteert onder het provin ciaal opbouworgaan voor Noord-Bra bant. Dit opbouworgaan dat i$ belast met de bundeling der activiteiten van de sociale en charitatieve instel lingen, kreeg van de Commissaris van de Koningin in het gewest met het oog op de watersnood een be langrijke taak toegewezen. Het op bouworgaan werd de maatschappe lijke zorg voor het rampgebied en dc zorg voor de aanvoer en distributie van de goederen toebedeeld. Dank zij de spontane medewerking van de burgemeester van Rucphen en hon derden vrijwilligers en vrijwillig sters uit die gemeente en. uit de om liggende dorpen kon het enorme werk van de sortering en de verpak king op vlotte wijze geschieden. Wa renhuizen en middenstandszaken stonden hun vaklieden af om deze goederen naar kwaliteit en naar maat te selecteren. Alleen reeds te Rucphen werd duizend ton goederen gesorteerd; 750 zendingen werden klaargemaakt. De helft van deze zen dingen was bestemd voor de 17 ge meenten in het Brabantse over stroomde gebied en de andere helft SPEELCLUBZAAK BERECHT Het Haagse Gerechtshof heeft de repetitor en leeraar N. W. L. uit Oegstgeest veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar cn 750 boete. L. had deel uitgemaakt van het be stuur van de speelclub Aristo. De eis was 6 m'aanden voorwaardelijk en 3000 boete.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5