GRATIS 50 BON e:;*-». ♦Floralia"-wedstrijden te Hillegom VERENIGINGS DRUKWERK De grootste tube tegen de laagste prijs! DONDERDAG 12 MAART 1953 r7E LETDSE COURANT EERSTE BF.AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN „Stille Omgang" vergaderde. In de Woensdagavond in de Sint Joseph- zaal gehouden 30e jaarvergadering van de pl. afd. van het Gezelschap van de „Stille Omgang" heeft de heer H. P. Jollie het voorzitterschap neergelegd. Deze functie is opgeno men door de heer A. J. A. Breu"kel, die eveneens van de oprichting af in het bestuur van de afd. zitting heeft. Deken L. H. Nieuwenhuizen leidde deze bijeenkomst in en richtte zich tot de heer Jollie. De scheidende voorz. heeft zijn taak jaren met lief de en devotie gedaan. Met hart en ziel, liefde en toewijding gaf hij zich aan deze tere en moeilijke, maar fijne vereniging, uitsluitend om het innerlijke doel te bereiken. De deken dankte hem hiervoor. Hij noemde 't gezelschap een mooi en voornaam ding in de parochie. Spr. bood de heer Jollie een boek over de geschiedenis van het H. Sacrament van Mirakel, ter herinnering aan zijn vruchtbare voorzitterschap aan. Hierna droeg de deken het voor zitterschap over aan de heer A. J. A. Breukel, die de laatste jaren al de voorzitter tot assistent was. De heer Jollie dankte allen voor de prettige samenwerking. Het financieel verslag van de penn., de heer W. J. Scheerder, sloot met een batig saldo ad 267,72. Om de vergaderingen van de Stille Omgang wat attractiever te maken had het bestuur dit keer geëngageerd de heer Schrijvers uit Leiden, die op devote en interessante wijze een cau serie hield over het H. Sacrament van Mirakel. Met tal van lichtbeel den uit vroeger jaren en de tegen woordige tijd illustreerde spr. zijn woorden. De Alphense afdeling gaat in de nacht van Zondag 22 Maart a.s. naar de H. Stede. Om 11.45 uur zal de deken in de parochiekerk Zaterdag avond een kort Lof celebreren met toespraak, om 12.30 uur vertrekt 't gezelschap vanaf het Toussaintplein met autobussen naar Amsterdam. Om 1.30 vangt de Omgang aan en om 2.45 uur de H. Mis in dc Kapel van het St. Bernardusgesticht in de Nieuwe Passeerderstraat, achter de Schouwburg. De algemene intentie luidt: Dat God aan de overleden slachtoffers van de watersnood een eeuwige vrede geve en aan de overlevenden kracht en troost". De leden betalen 2,75 voor de bus en niet-leden 3,50. Kaarten ver krijgbaar vanaf a.s. Zaterdag 4.30 5.30 uur in de St. Josephzaal, Zon dag 15 Maart na alle H. Missen in de zaal en daarna t/m Vrijdag 20 Maart ten huize van de heren A. W. G. v. Leeuwen, Oranjestraat 45 en P. M. Vink, Toussaintstr. 56, tel: 3291. Aan het einde van de vergadering werd de heer H. P. Jollie tot ere voorzitter aan de vergadering voor gedragen en met algemene instem ming als zodanig benoemd. Diefstal bij bouwwerk De politie heeft proces-werbaal opgemaakt te gen de Alphen aai- J. K., werkzaam bij Volkers Bouwmaatschappij, aan de bouw van de nieuwe fabriek voor de N.V. „De Baronie", wegens dief stal van twee balen cement en we gens heling van dezelfde partij tegen M. P. v. d. K.,chauffeur, wonende te Delft. J. K. had op verzoek van de Delftenaar de balen meegegeven, zonder vergoeding ervoor te hebben genoten. De diefstal werd toevalliger wijze ondekt, doordat de politie te Delft om andere redenen dezer da gen huiszoeking bij v. d. K. had ver richt. Raadsvergadering De aanvanke lijk op Vrijdag 20 Maart a.s. vastge stelde raadsvergadering is uitgesteld tot Maandag 23 Maart a.s., 's avonds om 7.30 uur. GEMEENTELIJK NIEUWS B en W stellen de raad voor het perceel Hooftstraat 319 onbewoon baar te verklaren. De hoofd-inge- nieur-directeur de- Wederopbouw en Volkshuisvesting in deze provincie is van oordeel, dat ook het voorgelegen perceel, nr. 321, voor onbewoonbaar verklaring in aanmerking komt. De ze mening wordt evenwel door de directeur van gemeentewerken 't col lege van B en W en de dienst v. ge meentewerken niet gedeeld, zodat 't col'ege vooral s"nog bedoeld advies niet voornemens is op te volgen. De Alphense mïddenstandsvereni- ging heeft zich met 38 stemmen te gen 20 uitgesproken tegen de instel ling van een koopavond. De R. K. Middenstandsvereniging heeft zich met algemene stemmen (28) uitge sproken vóór de aanwijzing, bij wij ze van proef, bijv. voor de tijd van één jaar, van de Vrijdagavand als koopavond, alzo in zijn geheel geno men is een kleine meerderheid (48 vóór, 38 tegen) van de georganiseer de middenstand hier voor. Hot komt B en W voor, dat het winkelend publiek met het instellen van een koopavond gediend kan zijn. Voorts overweegt het gemeentebe stuur dat een koopavond in de lijn ligt van het streven van de plaatse lijke middenstand en van het ge meentebestuur om de aantrekkelijk heid van Airhen aan den Rijn als winkelcentrum voor ingezetenen van omliggende gemeenlen tie vergroten. Derhalve stellen B en W de raad voor hiertoe te besluiten. NIEUWKOOP AUTOMATISERING TELEFOON Gisteren meldden we, dat de tele foonnetten van Noorden en Nieuw koop geautomatiseerd zijn. Dit is on juist. Alleen Noorden is geautomati seerd. Nieuwkoop zal voorlopig nog een half jaartje moeten wachten. Raadsagenda De raad dezer ge meente zal op Vrijdag a.s. in open bare zitting bijeen komen des' avonds om 7 uur. Op de agenda staat o.m.: Woningbouw te Noorden. B en W willen gaarne overleg plegen met de raad, over de keus van het woning type. De architecten, de heren Paar- dekoper en Barnhoorn, zulien ten gemeentehuize zijn om; desgewenst over deze zaak van advies te dienen. Na afloop van de raadsvergadering zullen militaire onderscheidingen uitgereikt worden. NIEUWVEEN Doorlichting op TBC De door lichting begint 16 Maart en eindigt op 19 Maart. Het doorlichtingslokaal is gelegen achter de Ger. Kerk, in gang Kerkstraat, tuisen kerk en schoolgebouw. De avond-doorlichting heeft plaats Donderdag 19 Maart vanaf 19 uur. Woninbouwvereniging Gisteren hield de Nieuwveense Woningbouw vereniging in café Verzaal een le denvergadering. De heer Scheres van de Nationale Woningraad bracht verslag uit van het onderhoud met het gemeentebe stuur. Daarop volgde een uiteenzet ting van het nut van een woning bouwvereniging. Op dit ogenblik, in verband met de Woningwet is' dit nut nog niet zo groot, maar wanneer na 5 of 6 jaar de toepassing van die wet soepeler wordt, kan de bouw vereniging haar vleugels beter uit slaan. Na bespreking werd besloten, dat de heer Scheres aan de gemeen teraad zal adviseren de Bouwvereni ging nog een kans te geven, de 9 ge meente woningen over te dragen aan de Bouwvereniging en tevens een paar raadsleden te benoemen in het bestuur. BODEGRAVEN Twee jongens raakten bekneld Een auto van de fa. Reneman en v. d. Heijden uit Gouda moest in de Kerkstraat even stoppen langs het pand van de fa. Ubert, alvorens de 'Brugstraat te kunnen inrijden, waar uit juist een grote wagen van Trans- neerlandia kwam. Twee jongens re den er naast en wrongen zich tusren de Goudse wagen en het trottoir. Toen deze auto wéér startte, raakten beide knapen bekneld zonder dat de bestuurder er iets van bemerkte. Hij werd echter door voorbijgangers gewaarschuwd en stopte onmiddel lijk. Een der jongens werd binnen gedragen bij de heer Beijeman. De dokter achtte het nodig het slacht offer naar het Goudse ziekenhuis te laten overbrengen, daar een der be nen zwaar beschadigd was. De chauf feur ging vrijuit. Examen „Veilig Verkeer". Dc scholen hebben Dinsdag wat langer doorgedraaid dan anders. Na school tijd verscheen een der gecommit teerde namens de Vereniging „Vei lig Verkeer" in elke school met de verzegelde examenopgaven, en kre gen de leerlingen gelegenheid hun kennis van de verkeersregels te toetsen. Behalve de Bodegraafse scholen namen dit jaar ook de scho len uit de Meije deel, benev-ens die uit Waarder, Barwoutswaarder en Rietveld. Daardoor is het wel 'n top jaar. Meer dan tweehonderd kinde ren namen aan het examen deel. Over enige weken volgt het prac- tisch gedeelte. Ook de bromfietsers, ten getale van 4, waren examinandi. De eerste indrukken zijn, dat het werk zeer goed gemaakt is. Voor het vakdiploma melkhan del en handel in boter, kaas en eie ren slaagden dezer dagen de heren M. Oliman, J. v. Os, H. Hak en A. Twaalf hoven. ZOETERWOUDE K.V.P. VERGADERDE. De vergadering van de K.V.P. was gisteravond in verhouding tot vorige vergaderingen zeer goed bezocht. De voorz., de heer A. J. v. d. Poel, her dacht het overleden oud-raadslid Joh. Vlasveld, voor wiens zielerust gebe den werd. Uit de verslagen bleek, dat het ledental gestegen is van 522 tot 710. Het saldo van de penn. is ech ter achteruit gegaan en gekomen van ƒ261.42 tot 194.04. De secretaris, de heer A. H. J. Paardekooper gaf de verslagen van Kring en Statenvergadering en van „de dag der Werkgroep". Hierna maakte de voorzitter de in gediende candidaten bekend in alph. volgorde: J. P. de Boer, L. v. d. Geest, C. P. Groen, G. P. v. d. Krogt Hz. aftr., G. P. v. Leeuwen aftr., C. J. v. Leeuwen aftr., Q. A. Onderwater aftr., J. H. v. d. Ploeg aftr. De Kath. Raad van Overleg heeft een verzoek aan het bestuur gericht omtrent de mogelijkheid van het be noemen van een adviescommissie. De heer J. H. v. d. Ploeg heeft zich afgevraagd: vanwaar die prettige be langstelling voor de politiek, voor de verkiezing van de gemeenteraad. Spr. wees er op, dat de arbeiders de laatste jaren door studie en vor ming ook wel in staat zijn en recht hebben op plaatsen in de gemeente raad. De heer Van der Ploeg meende, dat de nieuwe verhoudingen voor het dorpsgedeelte van de raad zullen worden: 2 boeren, 1 middenstander en 2 arbeiders de verhouding is thans 4 boeren en 1 arbeider). De voorzitter meende, dat de heer Van der Ploeg wat op de zaak voor uit gelopen is en bespreekt het sys teem van de stemming van de gros lijst, die hoe goed ook bedoeld een fout heeft, althans om de toepassing door het drukken van candidaten. De heer J. J. J. Noordman achtte een advies niet nodig: wy kennen on ze mensen goed en spr. vreesde nog groter moeilijkheden. De heer P. v. d. Zon zou met de H. Rijndijk samen drie candidaten- lysten willen indienen, dan krijgt ieder zuiver zoveel personen als zijn groep kan uitbrengen. De heer Van Benmekom noemt een Do herkenningswedstrijd voor hyacinthen en tulpen, die bij de ten toonstelling in Flora werden gehou- den. vroegen veel zorg en vakken- 'Nederetigt, Wim de Groot. Zil'k, J. nis \^an de deelnemers. Het gelukte dan ook aan niemand alle hyacin then op naam te stellen. De deelne mers aan deze proef (23 jaar en ouder) dio minstens 50 variëteiten goed benoemd hadden, ontvingen een diploma; de jongeren konden voor 't diploma volstaan met 40 goed K. Rotteveel te Sassenheim, A Kooy, J. v. d. Loo. M. Langeler, C. Vrij burg en P. Walkies te Abbenes. Jan van Graven Azn., R. van der Horst, Sassenheim, F. v. d. Aarts, Lisse, J. v. Schravendijk, K. Straathof, Th. Heemskerk, P. Eikerman, W. C. J. Brouwer, A. M. Otte, Bennebroek, J. J. v. d. Lans, Henny Schoonderwored, J. Lengers, Zillc, D. de Vos, K. Strombergen, G. H. Jansen, J. C. J. op hun Wst. Het totaal aantel va- stokman, J. Zonneveld. K. Seijsener, rtóteiten was 63. Voor deze wed-1 H Kleiwegt F. Iommeree, J. Heü. Strtid werden 37 lusten ingevuld in. N Waveren, H. Veldhuizen van geleverd. Het diploma ontvingen: M. D. Krieger, G. Versteeg, Henny Schoon- derwoerd, P. Romijn le Lisse, A. M. Otte te Bennebroek, H. W. Witte- naar, P. v. d. Hoek, Nic. Lieverse, Jan Damen, Itf. van Wonderen, Jan Zonneveld, Ton Schuijt te Haarlem, Theo Heemskerk, M. Langeler, Dirk de Vos, Arnold de Groot, Kees Straathof, Gerard Weijers, L. J. Aarts» Arie Kooij, J. C. Langeveld, Agnes Lommerse, Tonny van Bee- len en K. Seijsener. De 12 eerstgenoemden hadden er minstens 50 goed; hieronder warcu er 6 van 16 en 17 jaar. M. D. Krieger en G. Versteeg had den elk 59 variëteiten goed. Zij moesten om de wisselbeker loten, die Krieger won. Versteeg ontving als 2e prijs een medaille. H. Schoon- derwoerd en Piet Romijn hadden ieder 56 variëteiten goed; als 3e en 4e prijs ontvingen zij ook ieder een medaille. De tulpenwedstrijd, als proef be doeld, was vrij eenvoudig, er waren 26 variëteiten, hier werd een diplo ma toegekend aan hen, die er min stens 15 goed op naam hadden ge steld. Het Tulpendiplom^a kregen: Jan Damen, M. D. Krüger, P. Romijn te Lisse, P. van Wamel te Bennebroek, Nic. Lieverse, N. van Wonderen, J. LEIDSCHENDAM Middenstand en Gemeenteraad. In een spoedvergadering heeft de katholieke middenstand de a.s. ver kiezing voor de gemeenteraad be sproken. Allereerst werden de wen sen omtrent het urgentie-program nader- omlijnd. I. Het bouwen van woningen voor middenstanders; IL verlaging van het eleclriciteits- tarief specraal voor grootverbruikers. (Wethouder Groenewegen merkte daaromtrent op dat de tarieven wor den vastgesteld en voorgeschreven door het electriciteitsbedrijf te Delft zodat het gemeentebestuur omtrent de tarieven geen zeggenschap heb ben); III soepeler uitvoering van de waarborgsommen voor bouwwerken. Thans gaat wegens de hoge waar borgsommen een belangrijk bedrag aan rente verloren; IV gevraagd werd om strenger po litietoezicht tegenover de jeugd spé ciaal wat betreft de vernielzucht; VI. strenger handhaving omtrent de bepalingen voor ventvergunnin gen. Uit de vergadering kwam nog een vraag naar voren of het mogelijk is dat klanten die na sluitingstijd in de winkel komen ook strafbaar geste, d kunnen worden. Na ampele bespreking werden de heren D, Scholten en P. Meijer be reid gevonden een middenstands- candidatuur aan te nemen, zodat op de desbetreffende vergadering van de K.V.P. deze candidaten Laar vo ren geschoven zullen worden. Besloten werd 200.te storten ten behoeve van de Stichting Mid denstandsoffer 1953. Er zijn 33 ka tholieke middenstanders die in mee- dere of mindere mate door de wa tersnood getroffen zijn. De Stichting komt deze middenstanders, die voor het merendeel onmiddellijk gehol pen moeten worden, zoveel mogelijk te hulp. Zanten, C. van Beelen, A. de Groot, K. de Wreede en T. van Lierop. De 8 eerstgenoemde hadden alle Tulp en variëteiten goed. Bij loting ontvir>"en Jan Dames, M. D. Krieger en P. Romijn ieder een medaille. Bij de heer Schlamar, Hoofd der R.K. Lagere Tuinbouwschool, Hoofd straat 202 kunnen de diploma's a.s. Zaterdag in ontvangst worden geno men. LISSE Geboren: Sonja, d. van H. Gort en C. v. d. Bosch; Paulina Elisabeth Jo hanna, d. van J. A. de Huyter en A. M. Groot; Adriaantje, d. van H. v. d. Tang en A. W. Wagemaker; Jo hannes Carol us, z. van J. H. Kops en A. C. de Groot; Geertruida Mar- grietha Hillegonda, d. van S. de Vlie ger en H. Zandbergen; Jacobus Cor nells, z. van J. v. d. Poel en M. v. Dyk; Abraham, z. van J. van Dreu nen en A. Varkevisser; Jasper Jo hannes, z. van J. van 't Wout en M. C. de Graaf. Ondertrouwd: W. van Voorst 24 j. te Brunssum en V. Tegelaar 19 j.; G. Gardenier 34 j. en J. P. van der Drift 30 j.; S. Reitsma 33 j. en L. Kekius 28 j. Getrouwd: K. Schoenmaker te Haarlem en L. W. v. d. Spruit Overleden: J. M. Brederode 67 j., echtgenote van Th. Snaar; Maria Bruijnen 65 j.; M. van Tol 71 j., echt genote van W. v. d. Reep. NOORD WIJKERHOIIT VEERTIG JAAR JACHTOPZIENER. Vandaag viert de heer P. Duiven voorde, jachtopziener in het duinge bied „Paardenkerkhof" zijn 40-jarig ambtsjubileum. Gedurende al die ja ren is hij in dienst geweest bij de jhr. Dedel en bij baron van Hardenbroc-k, burgemeester van Bennebroek. He- dennamiddag werd hem uitgereikt de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Prins Bernhard, die enige keren per jaar op het „Paardenkerkhof" komt jagen, stuurde de jubilaris een tele gram met gelukwensen. Geboren: Theodorus Gerardus, z. van A. Hoeks-Bakker; Antonius Hen- drikus Jacobus, z. van W. Th. van Saase-Koot; Jacobus Henricus, z. van J. Bakker-Hachmang; Adrianus Tho mas Maria,, z. van A. L. Koelwijn- Duivenvoorde: Catharina Alida Ma ria, d. van Tn. van der Voort- van der Geest; Johanna Maria Margare- tha, d. van G. A. Duivenvoorden-van den Berg; Goverdina Cornelia, d. van Th. G. Warmenhoven-Vocts; Johan na Petronella Antonia, d. van A. C. va nden Nieuwendijk-Augustinus; Bernardus Johannes Antonius, z. van A. B. ,J. Wagener-Bos; Wilhelmina Jecunda Cornelia, d. van W. J. C. van de nBerg-Nulkes; Catherina Mhria Theresia. d. van C. van Amersfoort- Seysencr; Hendrikus Antonius Ma ria, z. van A. H. van Ruiten-Verkley; Johannes Her.drikus Antonius, z. van J. P. Weijers-Romyn: René Gerardus Joseph, z. van G. J. Vreijling-'t Hort. Gehuwd: A. Goedhart en J. Franck. Overleden: E. J. Storck 56 j., wedu we van G. H. Wegner: N. v. d. Berg 71 j., weduwnaar van A. C. van Veen; J. Seijkens 75 j., weduwnaar van M. J. Hendriks; F. Smit 81 j., weduw naar van J. Smit; A. M. van der Slot 2 dg.; P. Boel hou-ver 73 j., weduwe van G. Meeuwercoord. WASSENAAR Inbreker gearresteerd Enkele weken geleden werd inge broken in de Oranjelaan in de wo ning van de fam. T. De inbreker had kans gezien een raampje in de voor deur te verwijderen en zich op die wijze de toegang tot de woning te verschaffen. Zijn bult bestond uit 'n bedrag van ongeveer 700,een koffer, enige gouden sieraden, een polshorloge en nog enkele voorwer pen. Enkele dagen, nadat de heer T. aangifte gedaan had bij de recher che, werd hij verrast met de mede deling van de Spoorwegen, dat zijn koffer met inhoud als gevonden voorwerp was geregistreerd. De kof fer was n.l. onbeheerd aangetroffen op het station te Schiedam. Het geld en het polshorloge bleken verdwe nen te zijn. De recherche stelde onderzoeken in in Utrecht en Schiedam, maar kon geen aanknopingspunten vinden. Vorige week Vrijdagavond werd een bewoonster van de Duinweg, mevr. S. in haar nachtrust gestoord door een man, die de weg vroeg naar een bepaalde straat in Wasse naar. Mevr. St. stond dc man te woord, maar belde ook onmiddellijk de politie op. Een politieman trof de man op de Stoeplaan aan. Hij probeerde een verkeerde naam op te geven, maar de man werd meegenomen. Uit het nadere onder zoek bleek, dat de aangehouden man het polshorloge droeg, dat bij de fam. T. ontvreemd was. Hij bekende, zich aan de inbraak te hebben schuldig gemaakt. Dc dader, dc 25- jarige ongehuwde E. uit Dordrecht was nog niet zo lang geleden door het Haagse Gerechtshof tot gevan genisstraf veroordeeld wegens een andere inbraak. KVP-candidaten voor de gemeente raad. Het z.g. politiek advies voor de volgorde van dc candidatenlijst ven do KVP voor dc a.s. gemeente raadsverkiezingen in Wassenaar luidt als volgt: 1. Mr. A. J. M. van Moor- sel, 2. A. J. van Bemmelen, 3. C. E. va nden Berg, 4. A. C. Duyvestijn, 5. Mr. P. J. M. Aalberse, 6. P. M. v. Leusden, 7. Th. J. M. Recs van den Endc. 8. dr. J. J. M. Veraart. 9. A. Noordovr, 10. H. L. J. van Dillen. 11. Mevr. A. Englcsv. d. Mecr, 12. A. J. M. van dor Klaauw, 13. W. M. A. Lammers, 14. J. A. Verkade. De definitieve volgorde van dc can- didatcnlyst zal worden vastgesteld na de groslyststemming door de leden. Tuinbouwstudicclub. Woensdag avond werd in café Bergsma een le denvergadering gehouden van de Tuinbouwstudicclub Wassenaar on der voorzitterschap van de heer J. Ch. Nyp. Na een openingswoord en een verslag van de 25e algemene vergadering, die te Leiden werd ge houden. werden dc heren A. den Haan, J. van Keppel en G. T. Atema benoemd als leden van de cursus commissie. De heer Den Haan hield vervol gens ccn inleiding over het kweken van heesters. Van dc gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. ZOETERMEER Heropening „Ons Genoegen" Zaterdagavond om 8 uur zal de heropening plaats vinden van de Film- en Theaterzaal „Ons Genoe gen". Ter gelegenheid hiervan zal de film „Ivoorjagers" worden vertoond. Schaakvereniging „Promotie" De uitslag van de deze week gehou den wedstrijden zijn als volgt: J. KorbnT. Blom 10 L. Breugem- N. v. d. Tas 1—0 N. v. d. Tas—L. Breugem 1—0; J. van Loenen—H. Breyer 01; Ha BreugemJ. van Loenen 10; A. van VulpenJ. Roos 01; N. v. d. TasJ van Doornen 01; J. RoosJ. van Loenen 10; T. Kalisvaart—II. Breugem 1—0; H. Breugem—T. Kalisvaart 1—0. MARKTBERICHTEN GOUDA, 12 Maart. Kaas. Aanvoer 18 partijen. Prijzen le soort 2,23—2,29, 2e soort 2,18—2.22 per Kg. Handel kalm. LEU)SCHENDAM. 11 MaarL Eieren. Op dc /eiling van deze week wareh aangevoerd 15400 eieren waarvoor genoteerd werd: 300 kip peneieren no 0 17 50—17.65, 5800 no. 1 15.60—16.05 3400 no 2 14.70 —14.90, 5100 no. 3 f 13.90—14.05, 600 no. 4 12.80—12.90 200 no. 5 12.20 —12.40. Verder waren ter markt: 15 kippen 2.207.15, 30 konijnen 1.907.05, 10 duiven 0 551.— TER AAR, 11 Maart. Groente. Witlof I 39—50 cent idem II 25—38 cent, idem stek 14 22 cent, spruiten 3245 cent, «dem B 1528 cent, uien 29—32 cent. waspeen 13—17 cent. idem B 10 cent, aardappelen 10 cent, prei I 4144 een' idem II 25 cent, kroten 67 cent, rabarber 3031 ct., alles per kg. «eldery 10 cent per bos. •Is: proqramma's reglementen convocaties biuetten n.v. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN verkiezing zonder advies een wilde strijd. De heer C. P. J. Paardekooper heeft zich verwondert, dat het voor stel tot instellen van een advies commissie niet door het bestuur ge steund wordt. De secr. zeide, dat in het bestuur een meerderheid tot dit voorstel besloten heeft, waarop de voorz. zei na dit besluit de mening van bestuursleden anders te kennen en dat de oud-voorzitter, de heer J. Schouten het advies ontraden heeft. De heer N. v. d. Salm begreep niet waarom de boeren-, die nu in de raad zitten, na eerst gekozen te zijn er nu voor een gedeelte uit moeten en meende dat zij hun taak toch goed vervuld hadden. Als dat niet zo is dan moet het gezegd worden op wel ke punten niet, opdat zij zich kunnen verdedigen. De voorz. en vele leden vreesden, dat het advies niet zal opgevolgd worden. Een idee om een ander systeem van> verkiezen in te voeren werd afgewe zen omdat het reglementair is voor geschreven. Tenslotte werd het voorstel inge trokken. Op 29 Maart zal de groslijst- stemming op de oude wijze plaats hebben. Bij de rondvraag besprak de heer Van Bennekom de wenselijkheid, dat de Kath. fractie zal gesteund worden door een commissie van deskundigen, die zich niet tot raadslid laten ver kiezen, doch wel in staat zijn voor sommige problemen goed advies te geven. Spr. heeft van zulke adviezen grote verwachtingen. In de fractie vergaderingen zouden zeker in veel gevallen betere beslissingen kunnen vallen. Dit idee zal overwogen- wor den. Voor het examen costumière zijn geslaagd: Clasina Ammerlaan, An nie van der Hoeven, Roos Groen, Bqp Overdevest, Fiet Schuur Cd., Joqd Onderwater, Cok Westgeest, Berthrf van Leeuwen, Ria Sip, Ned vah Meurs, Riet Lelieveld, Riet Droogh en Tini Berk, allen leerlingen van de H. Hartschool Zuidbuurt. i R. K. vlot meisje, 21 j. zoekt vlotte vriendin. Kun nende dansen in bezit van fiets Br. onder no. 7843 bureau van dit blad. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou- 1en ziLeien en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken, Steenstraat no. 16, Tel 26854. Vrijdag Visdag. Koopt bij .Neptunus" uw verse gerookte en gestoomde vis. Wij hebben ook prima zou tevis. zoute oren, lippen en kelen, kabeliauwfile. Alles tegen scherp concureren- de prys Neptunus, Haar lemmerstraat 252, P. P. v. d. Lely. 6980 Abonneert U op het Parochieblad iPuAlum OoAda par |aar. 14.50 per kwartaal 11.20 par maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 STRAAT: PUATS: "^1* 2"'' Sl w«*rt locs De N.V. Prodenla, fabrl- kante van de beroemde Prodent tandpasta (wil) brengt thans ook Prodent- Chlorophyl tandpasta (groen). Teneinde leder Neder lands gezin in de ge legenheid te stellen hier mee kennis te maken, werd besloten tot een tijdelijke combinatie aanbieding. Profiteer ervan GrO*" Prodent #U Ct wit m\ WAT MOET U DOEN 1. Knip de waardebon uit. Vul in b'okletters Uw I naam en adres duidelijk in. Alleen volledig j ingevulde bons zijn geldig. 2. Geef de bon aan Uw winkelier. I 3. U ontvangt dan twee grote tuben Prodent tandpasta en wel 1 zeer grote tube Prodent, wit 1 zeer grote tube Prodent-Chlorophyl, groen totale winkelwaarde f 1.50, tijdelijk met bon

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3