L DUINSTREEK Het Leidse Roode Kruis kan nog 2.000 donors gebruiken Kath. PaecL School besloot gisteravond tweede cursus unstleven in Leióen De R.K. Bibliotheek te Leiden moet uitzien naar meer ruimte DONDERDAG 5 MAART 1953 DE LL1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zes plaquettes, honderd penningen Bloedtransfusiedienst heeft permanent tekort In een der zalen van bet Acad. Ziekenhuis te Leiden vond gister, avond de langzamerhand traditioneel geworden uitreiking plaats van Land- steiner plaquettes en medailles aan donors van de Roode Kruis Bloed transfusiedienst. Zes donors ontvin gen de plaquette als bijzondere on derscheiding voor het vijftien maal afstaan van bloed, Het waren mej. C. W. Tuinman uit Alphen aan den Rijn en de heren B. A. Alberts, L. P. Th. Hendriks, Th. J. v. d. Meel, H. P. J. de Rooij en A. v. d. Zeeuw, allen uit Leiden. Zij werden hartelijk toege sproken door de voorzitter van het Leidse Roode Kruis, prof. dr. P. J. Gaillard, die hen prees om hun bij zondere volharding. Ook de honderd donors, die vijf maal bloed gegeven hebebn en daar voor de Landsteiner penning ontvin gen, kregen een compliment voor hun menslievende daad. Prof. Gaillard wees daarbij op de moderne toepas- singen, die het niet meer noodzake lijk maken, dat het afgestane bloed onmiddellijk aan een patiënt wordt toegediend. Men is thans in staat het bloedplasma af te zonderen en te be waren. Maar de voortschrijdende medische wetenschap maakt ook steeds meer gebruik van bloedtransfusie, met het gevolg, dat er op de „Bloedbank" van het Roode Kruis een permanent tekort bestaat. Daarom drong spr. er bij de donors op aan hun menslie vendheid in twee opzichten te de monstreren, zowel door het geven van bloed als door het propaganda maken voor de Bloedtransfusiedienst. Het Leidse Roode Kruis heeft thar.s 2 000 donors; het zou er onmiddel lijk 2.000 hij kunnen hebben, temeer omdat nu de organisatorische moei lijkheden zijn opgelost. Nadat prof. Gaillard de penningen met een persoonlijk woord aan de donors had uitgereikt, werd de Roo de Kruis-film „Uw Reddend Bloed" vertoond. De Landsteiner penning ontvingen: Leiden: H. C. Albertz, G. A. van Amsterdam, G. P. van Andel, C.. F. Bakker, J. C. M. Balk, W. v. d. Berg, P. A. v. d. Berg, Mw. C. v. d. Berg- Brouwer, D. Bergman, mej. P. Ber nard, P. Bervoets, A. A. Betcke, W. Beugelsdijk, W. Bink Jr., W. Bintk Ss., N. C. van Bockel, Mw. E. Boter- mans-de Roode, H. Brandsma, J. Bravenboer, J. M N. ten Broek, S. Brouwer, P. van Dam, J. Dantuma, mej. J. W. S. van Dijck, C. v. Eg- mond, Mw. E. Dijkstra-Swanenburg, J. N. Gaykema, C. Heil, J. Henneveld, B. A. J. Heijdeman, A. Heijkoop, D. N Hüpscher, J. Jansen, Mw. A. de Jeu-Dreef, Mw, M. S. Juynboll-Ys- selsteyn. Mw. W. G. Koelewyn, W. J. Kruit, Mw. A. Lolkes-de Beer, W. A. F. Marijt, G. Mekel, Mw. J. C. v. d. Nat-v. d. Linden, J. Neuteboom, J. Nieuwervhuizen, Joh. Obèr, G. v. Om- mering, H. W. Oogjes, D. Overbeeke, P. H. Postma, P. Pronk, H. J. A. Roe lof s, M. Rijnsburger, mej. A. C. Schoonenberg, Mw. J. Th. Smit-Ruy- tenbeek, J. W. Snellen, Mw. Spee- v. d. Berg, Mw. C. Teske-Dreef, N. v. d. Tuin, H. A. Verbeek, mej. M. J. Verhoog, Mw H. P. Vermeij-Hart- wijk, Mw. J. M. Visser-Wolters, R. Vos, J. P. A. de Vrind, J. v. d. Vos, mej. C. Wösten. Den Haag: Mej. M. Cramer. Hazerswoude: J. Goedegebuuren. Katwijk a. d. Rijn: Mw. I. Graaf- mans-Kruyt, C. J. C. Rudolphi, Mw. N. Duyvenbode-van Rijn. Katwijk aan Zee: A. J. Houward, mej. A. Kleen, P. Schaap, H. Z. v. d. Weerd. Noordwijk: G.J. v. d. Berg. W. P. de Haas, J. P. G. de Haas, H. v. d. Zalm. Noordwij kerhout: H. Esser. Oegstgeest: W. Buurman, Y. Hor- tensius, M. Jansen. J. v. d. Luit. Oud-Ade: mej. C. A. v. Leeuwen. Roelof arendsveen: mej. J. T. E. v. d. Meer. Sassenheim: mej. M. Eldering, mej. L. Handgraaf. Voorhout: J. Leynse. Valkenburg: G. Haasbroek. Voorburg: H. Havinga. Voorschoten: J. de la Bije, H. A. Niersman, P. J. H. Peeters, L. Ra- vensbergen. Warmond: C. J. Groote. Wassenaar: Mr. S. H. C. Coebergh, mej. W. v. d. Linden, C. v. d. Woude. Zoeterwoude: mej. S. M. v. Leeu wen, mej. C. v. Niekerk. BIOSCOPEN. Casino: „Nacht zonder sterren", 18 jaar. Lido: „De grote beslissing", 18 Luxor: „The greatest show on earth", 14'jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Gedwongen verraad", 14 jaar. (Donderdag cyclus: „Vulca- no", 18 jaar). ALLEEN VOOR DAMESI Nu de lente in aantocht is- met ho- penlijk veel zonneschijn, maar waar schijnlijk met veel regen, zijn wij op alles voorbereid! Of zon, óf regen, met een mantel van Adr. van Ooy Jr, Breestraat 9, kunt u er wel tegen!! Wat een collectie zomer- en regen mantels vindt U daar!! De nieuwste modellen en de laatste modekleuren. Betaling met 2>—of meer per week. (Advertentie). Gisteravond werd in de Jacoba- zaal van „Den Burcht" de laatste les van de cursus der Kath. Paedagogi- sche School gegeven door prof. Ham- merstein. Hy besprak het probleem van de jeugd van 16 jaar en ouder, waarbij hy uitvoerig de vraag be handelde: kan er vriendschap zijn tussen de jongen en het meisje op deze leeftijd en zoeken wy Neder landers achter deze vriendschap niet tc veel zg. kalveren liefde? Wanneer wij het voorbeeld van het moderne Amerika willen volgen, die nen de ouders er wel op te letten of het vriendschap is of niet, omdat het zeer veel voorkomt, dat jongelui geestelyk door de omgang met eikan der vele problemen kunnen oplos sen, die anders nimmer zouden be sproken worden. De ouders moeten niet direct aan kwaad denken, maar een open oog hebben voor de pro blemen van de jeugd. Na deze inleiding dankte de heer A. v. Dijk, voorzitter van de Kath. Bond voor het Gezin, namens bestuur en cursisten prof. Hammerstein voor de leerzame avonden. Daarna dankte de heer P. C. v. Zaal namens de cursisten prof. Ham merstein voor de prettige en leer zame avonden en het bestuur van de kath. Bond voor het Gezin voor de gelegenheid deze mooie en leerzame lessen te kunnen volgen. In het bij zonder bracht hij dank aan mevr. en de heer Diergaarde voor de moeite en zorgen, die zij zich getroost heb ben om iedere week trouw op de cursus aanwezig te zijn. Spr. liet deze dank vergezeld gaan van een prach- tig vaasje met bloemen, een doos bon bons, een doos sigaren, sigaretten en een asbak. Mede namens zijn echtgenote dank te de heer Diergaarde voor de buiten gewoon sympathieke geste van de -4 u - r i u* cursisten. H« hoopte vin harte, datdeert h,e.' orkf 11 s!echls 5,mp! c «11- vnrm Maar als klavier eomnnsitie R'dams Philharmonisch Orkest Voor de 2de maal op één dag maakten wij Eduard Flipsc mede, als de artistieke leider van zijn scha re musici, in een geheel verschillend programma als voor de jeugd. De „Ouverture Fantasie Roméo et Ju liette" vormde gisteren het begin van 'n mooie avond. Geen ouverture als' inleidingsstuk schreef Tschaï- kowsky hiermede, maar een concert ouverture, met een literair gegeven, in de vrij behandelde vorm van de Ouverture. Geïnspireerd door het gelijknamig treurspel van Shakespeare volgt hij zijn eigen fantasie, het muzikale pri mair verwerkende. In dit werk, is hij een melodieus als slechts enke len; hiermede zich plaatsend onder de groten. Het orkest speelde in top vorm er gaf 't werk weer 'n meester stuk van instrumentatie prachtig, van klank. Flipse toverde impulsief en verrassend met al 't schoons dat zo wel muziek als orkest maar kunnen bieden. De jonge Paryse pianiste Ma ne Thérèse Foumeau speelde het oudste van de twee pianoconcerten van Chopin, „in e kl. t."; op jonge leeftijd geschreven tussen 1829 1830. Het orkest speelt een onderge schikte partij; alleen aan begin en midden van een deel wordt een vrij lang tutti gespeeld, en verder secun- DE K.V.P.-CANDIDATEN Adviescommissie heeft lijst samengesteld Nadat op de K.V.P.-vergadering de alle cursisten de Kath. Paed. School voor 't nieuwe cursusjaar bij anderen zullen aanbevelen, Aan het slot van deze avond bracht ook de heer A. v. Dyk dank aan me vrouw en de heer Diergaarde. Spr. bood een plant en een kistje sigaren Helpt onmiddellijk! Giro 9575 vorm. Maar als klavier compositie bevat het grote schoonheid, vooral in 't langzame deel waarvan Liszt heeft gezegd: ..d'une surprenante gran deur". Marie Thérèse Fourenau heeft blijk gegeven van haar onmiskenba re pianistische eigenschappen. Met veel esprit voorgedragen, vederlicht en pittig gefraseerd met een zeld zaam fraaie aanslag en beheerst sen timent werd 't een overtuigende Chopin-reproductie; vooral 2e deel muntte uit. Langdurig werd zij toe gejuicht. Ten slotte niet de 5e Symphonie van Beethoven, zoals aangekondigd was, maar de le Symphonie van Si- Wij ontlenen aan het jaarverslag van de R.K. Openb. Leeszaal en Bi bliotheek over "952 het volgende: Het boekenbezit vermeerderde met 824 delen, zodat op het einde van het jaar 10709 bedroeg, waaronder ongeveer 4000 studieboeken en 2000 jeugdboeken. Evenals vorige jaren is het aantal uitleningen, dat 34.476 be droeg, weer groter dan het vorige jaar. In de wintermaanden vonden regelmatig boekenzendingen plaats naar de parochiebibliotheken te War mond, Hazerswoude-Dorp en de Kaag Ook het filiaal ie Zoeterwoude ondervindt een groeiende belangstel ling bij het lezende publiek. Aanvul ling van de boekerij vindt ook daar regelmatig voortgan,". thans bestaat deze uit bijna 1400 delen. Door een zuinig beheer kon de exploitatierekening zonder nadelig candidaten voor .de kathT fractii in j saIdo floten worden Het is ech- de nieuwe Leidse gemeenteraad be- kend waren gemaakt, werd er een advies-commissie benoemd, die een volgorde van deze candidaten zou op stellen. De commissie heeft het volgende advies uitgebracht. ter te betreuren, dat nog zoveel Ka tholieken gebruik maken van andere leesbibliotheken. Indien meer Ka tholieken deze hoogst noodzakelijke instelling zouden steunen, zou het bestuur in staat worden gesteld meer te besteden aan de boeken aanschaf fing, wat de Katholieken uit Leiden en omgeving ten goede zou komen. Deze steun is thans des te meer noodzakelijk, omdat door de voort durende groei de capaciteit van de thans in gebruik zijnde lokalen te klein is geworden, waardoor naar een betere en grotere huisvesting moet worden uitgezien. Dit zal de exploitatiekosten echter doen stijgen, zodat verhoging van de inkomsten noodzakelijk is Dat dit mogelijk moet zijn, blykt wel hieruit, dat Ka tholieke Leeszalen in kleinere plaat sen dan Leiden belangrijk meer in komsten van particulieren genieten dan in Leiden. belius. Met een puntig woon*» leidde de dirigent het werk, dat vermoede lijk aan velen onbekend is, in. Sibe lius, nu 88 jaar oud is nog steeds werkende, heeft een persoonlijke eerlijke stijl, al loochende hij zijn Brahms- verering niet en zyn ook Hongaarse trekken aanwezig; ver klaarbaar uit 't feit, dat Hongaren en Finnen van één ras stammen. Het Finse Lied gebruikt hij niet als the matiek. maar de volksverhalen lig gen ten grondslag aan zyn groots werk. Uit zyn eerste periode dateert deze symphonie, klassiek van vorm; geïnspireerde nationale muziek in een karakteristieke instrumentatie. Een hevig bewogen stuk muziek, waarin nog natuurstemmingen tot harmonische uitdrukking leiden en een grandioos orkest colorlet. Feil loos en met volmaakte kennis van de inhoud heeft Flipsc gedirigeerd en indrukwekkend was de reproductie, een staal van bewonderenswaard musiceren. Met zijn orkest werd hy langdurig, en van harte toegejuicht. J. Kortmann. Jeugdconcert Mij van Toonkunst De Gehoorzaal was gistermiddag weer afgeladen vol met scholieren van allerlei leeftijd en het Rotter dams-orkest met Eduard Flipse aan het hoofd, speelde mooi en enthou siast. Van de mondelinge toelichting van Eduard Flipse viel weer heel wat op te steken, wat dan ook onder gespannen aandacht werd gedaan. Eerst werd nog eens de Sage van de „Vliegende Hollander" gememo reerd en dan horen wy in de klan ken van deze ouverture de inleiding tot Richard Wagner's jeugd-opera. Als 2de nummer van *t onmiddellijk aansprekende programma werd We ber's „Aufforderung zum Tanz" ge speeld een brillant stuk, dat de com ponist oorspronkelijk voof zijn bruid, Caroline Franz schreef voor klavier solo en dat later door Berlioz werd georchestreerd. Mooie welluidende en gezonde muziek. De rijkdom van walsmelodieën kreeg bij 't Rotterdams orkest een onthaal, waarvan met volle teugen werd genoten. Wat Eduard Flipse belooft, doet hij ook, en de jeugd kreeg haar harp solo. Ditmaal door de 2e harpiste, Anna Marie Bom. Van te voren werd nog eens de bouw en behandeling van 't gecompliceerd en moeilijk tc bespelen instrument toegelicht en daarna ging de harpiste er toe ovor „Choral" van de Franse componiste Marcelle Soulage te spelen. Een mooi gedragen stuk in oude Griekse kerktoonaarden uitmuntend, voor instrument geschreven. De jonge musicienne is muzikaal en heeft een vaardige mooie uitvoering gegeven aan de stemmingsvolle compositie. Ten slotte het symphonisch gedicht „Le Chasseur Maudit" van César Franck, 'n éclatant orkestwerk waar aan een literair gegeven ten grond slag ligt; een vorm, die de componist in Frankrijk introduceerde en aie hij enkele malen gebruikte voor hy aan de Symphonie begon. De orkestratie van de épisode in de kerk is gelijk orgelklank. Een fraai stuk en een fraaie wedergave van het muzikaal gebeuren. Hartelijk applaus, voor orkest en dirigent. J. Kortmann. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne, d. v. H. Bui- tenhuijs en W. J. A. de Vries; Petrus Jozef. z. av. P. J. van der Hoorn en J. Uijtewaal; Cornells Jacobus Wil helmus, z. v. W. J. A. van der Voort en. C. M. Ooijendijk; Jannetje, d. v. A. n an Delft en Z. A. Gyzenij; Jo hannes Jacobus, z. v. J. Zitman en C. Roodenburg. Gehuwd: J. Benink en C. P. vau der Star; H. F. W. van Aken en C. A. van Heyningen; A. J. P. Schra- ma on A. Lepelaar; C. de Vries en C. C. Labordus; H. G. van den Dop en H. Schuiling; D. H. Wijnnobel en C. A. Oomen; C. Penseel en S. Boom. Overleden: J. P. M. Brand, zoon, 1 dag; A. M. van der Slot, zoon, 2 dagen; J. L. Bouwmeester, man, 55 jaar; G. J. ten Raa, vrouw, 60 jaar; A. Ouwerkerk, wed. van Gijzen ij, 82 jaar. GROTE BELANGSTELLING VOOR KINDERSHOW VAN V D Gistermiddag paradeerden in de lunchroom van V D negen leer lingetjes van de balletschool Tjem kanoff als mannequin. Zij brachten in twee „voorstellingen" een collec tie moderne kinderkleding, die uit muntte door draagbaarheid en daar bij in de meeste gevallen smaakvol was. Kinderkleding ondergaat in het algemeen niet zó direct de invloed van de mode, maar de joppers en driekwar t broeken, de korte ka- meelkleurige jassen met houten knopen en capuchon èn de cordu roy- en mohair-stoffen, die de laat ste jaren de rijpere jeugd stormen- der hand hebben veroverd, zijn nu ook in de kinderkleding geaccep teerd en niet zonder succes. Overi gens handhaven zich de plooirokjes en de overgooiertjes, de vestjes en blazertjes, de strandjurkjes en de Dirndl-costuumpjes, waarbij ge lukkig borduursels en kantjes en ook het aloude smock-werk zeer ge liefd zijn. De bedrukte stoffen ver toonden soms de zeer moderne wijdse randen vol voorstellingen, die ook in de kleding voor ouderen deze zomer en vogue zullen zijn. De negen kleine mannequins, waarbij twee jongens, kweten zich keurig van hun taak. Vooral dc jongste uit het gezelschap, het kit tige, roodblonde Heleentje, viel bij het publiek zeer in de smaak. Aan het slot verschenen allen in bruids kleding en de negen bruidsmeisjes en -jonkertjes oogstten bij hun slot apotheose een daverend applaus. De belangstelling voor deze show was beide keren overdadig groot 16. S. Menken. F. de Hosson. C. Snelderwaard. P. ten Broek. Mej. M. Noordman. A. van Dyk. J. Aalders. K. de Bree. drs. W. Wiertz E. Prins, mr. H. Dirks. dr. H. Kortmann. C. Schinck. P. Oostdam. W. Nicolai. F. Goddijn. Op Palmzondag, 29 Maart a.s., zal de groslijststemming worden gehou den, die de mogelijkheid biedt ver anderingen in bovenstaande volgorde aan te brengen. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND FEBRUARI Herenhoed (bruin), zakdoekje, al pinomuts, handschoenen, wanten, studieboeken, armband, horloge, he-1 renhoed (zwart), zwembroek en?ana8ron(? handdoek, een pak turven, bril, vul pen, sleutels, rozenkrans, portemon- naie, parapluiehoes, vulpen en vul potlood in etui, lederen riem, lad der, duo van motorrijwiel, sjaal, ballpointpen, kinderschoentje, slede, hoofddoek, muntbiljet, schoudertas, capuchon, vulpotlood, halsketting, rijbewijs, rol tekeningen, gloeilamp, handvat van autoportier, schilderij, gedeelte van een gehoorapparaat, stethoscoop, ceintuur, baret (zeever kenner), kindertasje, herenschoen, broche, oorbel (parel), geldsbedrag, damesregenhoedje, boodschappentas, breiwerk, zaklantaarn, veilirrgkist, padvindersriem, gladde ring, motor- bril, parapluie in hoes, doosje inh. shag, twee kindercamisoles, regen jas, actetas, koffertje met inhoud, damesmuts, een paar laarzen (rub ber), damespantoffel, kinderstep, collectebus met inhoud, doktersjas (wit), overhemd, zadeldek.' Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie. Zonneveldstraat nr. 10, op Woensdag en Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. HILLEGOM Toerist. In de Weresteinstraat bemerkte een inwonei van de Stich ting Vogelenzang een bakfiets, die daar onbeheerd stond De man nam de bakfiets en reed er mee naar Lisse. Hy zag daar een fiets staan, laadde deze op de bakfiets en nam er ook nog wat flessen meik mee Voortped delend verkocht hij onaerweg de fiets voor een rijksdaalder Hij trapte door tot Culemborg waar de politie hem een halt toeriep Het oleek, dat noch de bakfietskaper, noch de rijwielko per normaal Waren; de politie bracht daarom beiden naai de plaats terug, waar zij hoorden. Vliegtuigbom. Eij het baggeren in de omgeving werd een vliegtuig bom opgehaald De M O. D. zorgde ten spoedigste dat de bom onschade lijk werd gemaakt KATWIJK AAN DEN RIJN Strop bij bouw Enige tijd na ie aanbesteding van de 260 woningen te bouwen in het „Molenblok" bleek, dat niet overal in Katwijk aan den Rijn zo'n mooie zandgrond is, waarop zonder heien kan worden gebouwd. Dat was een bittere teleurstelling, want hierdoor moest de aanneemsom met maar eventjes 170.000 worden verhoogd, aangezien de aannemer, de fa. v. IJsselsteijn te Gouda, op bouwrijpe grond moest gaan bouwen. Gister middag zou de eerste paal in de grond geheid worden. Bij deze in Katwyk aan den Rijn niet alledaagse gebeur tenis waren tegenwoordig de burge meester mr. Woldringh van der Hoop, de secr., de heer Boekhoven, de wethouders, de heren v. Leeu wen, Kleen en Bloot, de directeur van gemeentewerken, de heer Pries ter, en enige belangstellenden. In tussen gaat de bouw van meerdere blokken woningen op plaatsen waar niet geheid behoeft te worden, dank zij het gunstige weer van de laatste tijd, flink door. NOORDWIJK JUBILEUM L. v. STERRENBURG AFGESTEMD OP RAMPENFONDS. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. van Sterkenburg werd benoemd tot directeur van het Palace Hotel te Noordwijk aan Zee, waarvan hij thans eigenaar is. Tevens zal hij morgen de 50-jarige leeftijd bereiken en bovendien valt hiermede samen de 25ste verjaardag van zijn huwelijk. Met het oog op de catastrophe van de eerste Februari-dagen heeft de heer Van Sterkenburg besloten geen festiviteiten te geven en het voor deze ontvangst uitgetrokken bedrag ter beschikking te stellen van het Nationaal Rampenfonds. Geheel in de geest van de jubila ris is er voor geyverd, dat vrienden en belangstellenden bedragen in geld, die zij in normale omstandig heden bestemd zouden hebben voor geschenken of huldeblijken, zullen overmaken op de speciaal daarvoor geopende jubileum rekening t.n.v. de heer Van Sterkenburg bij de Rotter- damsche Bank te Amsterdam, opdat deze kunnen worden aangewend, ter verlichting van de nood onder de slachtoffers van de stormramp. De heer Van Sterkenburg heeft deze rekening geopend met een be drag van 3000, Stille Omgang. Na opening der jaarvergadering door de voorzitter werd een gebed gestort voor de oud directeur deken Borsboom en het lid Jac Hoogeveen. Het jaarverslag van de penn. ver meldde een batig saldo van 456,77. Het bestuur werd met 1 persoon uitgebreid, waarvoor gekozen werd de heer J. Hermans. Besloten werd de reis met auto bussen van de fa. Beuk en Brouwer te maken f 2,per persoon. De omgang zal plaats hebben in de nacht van 21 op 22 Maart Zaterdag 21 Maart 's avonds te half negen Lof met toespraak, daarna te half tien vertrekt de eerste groep deelnemers naar Haarlem. Te 12.30 uur (half een) vertrekt de tweede groep naar Amsterdam. 1.45 uur begint de Stille Omgang. 3.15 uur de H. Mis in de kerk van de H. Thomas van Aquino, Ri.instraat Amsterdam. Het bestuur houdt zitting voor de verkoop van buskaarten en de af gifte van kerkkaarten Zondag 15 Maart van 10.30 tot 12.30 uur Woensdag 18 Maart 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur in de bestuurskamer van het Juvenaat Op verzoek van de leden zal aan de jongeren, die lid zijn van de Katholieke Jeugdbewe ging 1,reductie worden gegeven op de reiskosten. De vergadering werd op voortreffelijke wyze opge luisterd door het mannen- en jon genskoor van de parochie Maria ter Zee en door de declamator Joop Koevoets. SASSENHEIM Stille Omgang. Gisteravond ver gaderde het Genootschap van de Stil le Omgang in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. De voorz. opende de vergadering en herdacht de overle den leden van het Genootschap. Hier onder was ook de oud-voorzitter van het Genootschap afd. Sassenheim, de heer P. v. Dijk. Uit het jaarverslag van de penning meester blijkt, dat het ledental sta biel is gebleven n.l. 261 leden. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren L. C. La- geveld en P. Jos de Boer. Vervolgens kwam men aan de be spreking van de Stille Omgang. Men is er toe overgegaan dit jaar meer te bidden in de bussen dan voorheen Ook het lange wachten vorig jaar vormde een punt van bespreking. Dit jaar wil men naar een manier zoeken om het lange wachten te voor komen. De regeling is overigens ge lijk aan die van vorige jaren. Vervolgens richtte pater v. Reste ren O.F.M. het woord tot de verga dering. De spreker sprak over het Laatste Avondmaal en de instelling van het Allerheiligste Sacrament. Nu de tijd weer is aangebroken, dat weer vele mannen en jongens zullen opgaan* naar Amsterdam, zou het een eer zijn als Sassenheim met het grootste percentage bedevaart gangers kwam. Pater v. Resteren verzocht ook nog te bidden voor de twee zonen van de parochie, die op 15 Maart priester worden gewijd in het klooster te Weert. VOORSCHOTEN Bezinningsavond Stille Omgang. De leden van de Stille Omgang heb ben zich gisteren bezonnen op di tocht die zij a.s. Zaterdagnacht zul len maken naa reht H. Sacrament van Mirkel. De heer G. Maars ver leende aan het stijlvolle program ma muzikale medewerking. Pastoor De Greeve S.M.M. hield een bezielende rede, waarin hij er op wees, dat de Stille Omgang niet alleen een uiterlijke demonstratie is, maar dat deze omgang met Christus in het dagelijkse leven zyn voortzet ting moet vinden. Hoewel er een teruggang in het godsdienstig leven is, neemt de belangstelling voor de bedevaarten in het algemeen toe. Het practiseh gevolg voor het dage lijks leven is echter waardebcpa- lend. Na de pauze kwam vast te staan, dat er minstens 100 elden aan de bedetocht zullen deelnemen. R. K. Vrouwenbeweging. Op de gehouden ledenbijeenkomst van de R. K. Vrouwenbeweging werd het genat eoord van Maria „Bcauraing" in België nader in het middelpunt van de belangstelling van de leden ge bracht. De heer Trossèl van het Ned. Comité „Pro Maria" uit 's-Graven- hage was hiertoe u.tgenodigd. In een causerie gaf hy een duidelijke om schrijving van de gebeurtenissen, die daar in 1932 hebben plaats gevonden nl. de verschijning van Maria aan de 5 kinderen, waardoor Beauraing tot bedevaartplaats is uitgegroeid. De speciale aandacht van de leden werd gevraagd voor de H Mis, die op 25 Maart a.s. om 7.3C uur zal worden opgedragen voor de slachtoffer van de watersnood Ieder lid wordt ver zocht hierbij persoonlijk aanwezig te zijn Voorts werd het jaarlijkse uit stapje nog besproken Bij voldoende deelname zal een trip worden ge maakt naar Valkenburg in Zuid- Limburg. Tot 1 April kan men zich hiervoor nog aanmelden by de be stuursleden. Het Wit-Gele Kruis. Naar wij van de zijde van het Wit-Gele Kruis vernemen begint de Moedercursus 18 Maart 1953 a.s. WASSENAAR Tweede cursus op Politieschool ge sloten. Een groop van 27 adöpi- rant-agenten van politie uit 8 Zuid hollandse gemeenten heeft dezer da gen na een opleiding van 2 maanden in het politic-vak de Politieschool in „De Havep" in Rijksdorp verlaten. Dit was dc tweede groep jonge ad- spiranten, die hun onleiding in deze nieuwe school ontvingen. Op Maandag 9 Maart a.s. begint in de school een herhalingscursus voor brigadiers Daarna zal in April een derde groep adspiranten een eerste opleiding kragen. Ongeluk In fabriek. In de vlees- warenfabriek van de fa. v. d. B. kwam de 22-jarige arbeider den D. uit Hoogmade, tengevolge van on voorzichtigheid met zijn linkerwijs vinger tusjfen de ponsmachine, waar aan hij stond te werken. De vinger werd ernstig gewond. Dokter Plink verleende eerste hulp. Inbraken opgehelderd. Een tweetal inbraken, een in 1949 bij dc fam. D. en in 1950 by de fam. S zijn thans opgelost. Een zekere M. uit Heerlén heetf bekend, deze inbraken op zijn geweten te hebben. Hij werd dezer dagen door de Ileelcnsc politie aangehouden in verband met een groot aantal inbraken. Ook dc Was senaarde recherche voelde hem aan de tand met het hiervoor genoemde resultaat. MARKTBERICHTEN GOUDA, 5 Maart Kaas. Aan voer 20 partijen Prijzen: le soort 2 25—2,29, 2e soort f 2,21—2,24. ex tra kwal. tot 2,32 per kg. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 4 Maart. Eieren. Op de veiling van deze week waren aangevoerd: 12500 kip eleren waarvoor genoteerd werd: 300 no. 0 f 16.65—17 15; 4800 no. 1 15.40 —15.75; 2400 no 2 f 14.35—14.70; 4200 no. 3 13.50—13.65, 600 no 4 12.55 12.95; 200 no. 5 i2 20—12.40. Verder waren ter markt: 10 kippen f 3.80—7.00, 5 hanen 2.50—3.90, 20 konijnen f 1.056 30. ROELOFARENDSVEEN. 4 Maart. Bloemen. Cordell Huil 64—82 ct„ W. Pitt 62—84. Golden Harvest 59—89 cent, Weber 5272 cent. Rose Cop land 5781 cent, v d Eerden 6084 cent. White Dail 4869 cent, E. Edd/ 5569 cent, Crown Imperial 41--58 cent, Zenober 40—56 cent, W Cop land 4868 cent, Carara 5669 cent. Krelage 4863 cent It Notre 7275 cent, Moederdag 0 901.00, Amido- nette 6070 cent. Olympiade 7083 cent, Pink Gem 6070 cent, Prunus 6074 cent, Red Chemion 1.20— 1.40, Dubbele tulpen 4978 cent, He lios 3440 cent, Kosters 2844 cent. Early Glory 3851 cent, King Alfred 4256 cent. Whrestlci 4852 cent, Crocussen 32—36 cent, BI Druifjes 8 —22 cent Anemonen 58—74 cent, Freesia's 28—70 cent. Asp. Plumovis j 0.54—1.20, Irissen 1.75—1.85. Groente. Witlof I 4452, idem II 1940 per 100. Andijvie 2.65 per kist. Veilig rijden, veilig lopen? Uw ogen en uw oren open! Verbond voor Veilig Verkeer

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3