S)e ftzicbeSou/fcci/nt Maarschalk Stalin worstelt met de dood Waf komt er na Stalin? DE DRIE HEERSERS VAN HET KREMLIN Wat de wereld ervan denkt 70,7 millioen gulden Muiterij bij Volkspolitie Directeur: C. M. v. HAMERS VELD. Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DONDERDAG 5 MAART 1953 44ste JAARGANG No. 12830 Papengracht 32» Tel. 20015» A dm. en Adv. 20826» Abonn. 20935, Giro 103003. Abonnementsprijs f 0.47 p. w.» f 2-p. mncL» f p. kwart. Franco p. p. f 6.80. - Advert.: 15 ct. p. mm. Telefoontjes f 1.50 ZIJN TOESTAND WORDT HOPELOOS GEACHT Russen hebben geen commentaar In een bericht van het Russische persbureau Tass, dat Donderdagochtend cm 4.25 uur te Londen werd ontvangen, wordt gezegd, dat de gezondheids toestand van Stalin in de afgelopen 24 uur slecht was. De maarschalk verkeert nog steeds in diepe bewusteloosheid. Ademhaling en hartwerking blijven onregelmatig. Een Londense specialist heeft verklaard, dat uit het laatste bulletin bUjkt, dat Stalins toestand aanmerkelijk slechter is geworden. „Het Is onwaar schijnlijk dat de patiënt het haalt. Het einde kan elk ogenblik komen", zei hij. Bij het aanbreken van de dag woei van het Kremlin nog steeds de natio nale vlag in top. Gedurende de nacht was de vlag ioor schijnwerpers ver licht. Sneeuwruimers begonnen vanochtend in de stad een laag versgeval len sneeuw te verwijderen. Het leven gaat zijn gewone gang. IEDER UUR BERICHT. Radio-Moskou zendt geen lichte EEN KEERPUNT? ïyiISSCHIEN STAAN WIJ op een keerpunt der geschiedenis. Met deze woorden heeft reeds meer dan één staatsman zijn visie op Stalins ziekte en uitschakeling uitgespro ken. Inderdaad: wij beleven op het ogenblik het uur, waarop de wereld gewacht heeft, de één met hoop in het hart, de ander met vrees. Want het was reeds jaren lang de overtuiging van allen, dat de val van deze eik, welke onvermijdelijk eens komen moest, een slag zou geven, waar van de aarde zou trillen en welke vele op hem steunende posities met zich mee zou slepen. Iedereen verwachtte en voorspelde een verandering, hoe dan 0 ook; thans is het zover en nu wacht iedereen op datge ne dat hij hoopte of vreesde. Het bericht van Stalins plotselinge ziekte kwam als een volkomen ver rassing. Ofschoon de hersenbloeding zich reeds in de nacht van Zondag mUziek uit. Elk uur wordt het offi- op Maandag had voorgedaan, bleef ciële bulletin over het „grote onge- het voorgevallene twte dagen lang iuk", dat het land heeft getroffen, en volkomen geheim, totdat het op de oproep om „eenheid, geestkracht Woensdagmorgen werd gepubliceerd. en waakzaamheid" van de minister- Daaruit blijkt op de eerste plaats, raad en de partijleiding herhaald, dat de muren van het Kremlin vol- Ook de Oost-Europese radiostations komen lucht- en waterdicht kunnen 1 zonden Woensdag de gehele dag de van de Sowj et-Unie. „Afgezien van zijn, zodat men een zo zware ziekte officiële verklaring uit zonder enig! de persoonlijkheid der regeringsper- of misschien zelfs de dood van Stalin commentaar. sonen blijft ons gebed, dat de Al- er achter verbergen kan. Maar uit I Het nieuws van Stalins toestand machtige zal blijven waken over het het feit, dat de leiders van het Krem- I is in alle landen als een algehele ver- van dat uitgestrekte land om lin het bericht na twee dagen vrij- rassing gekomen. Stalin had een jaar gaven, blijkt ook, dat Stalin is uit- van grote activiteit achter de rug, hij gerangeerd. Blijkbaar heeft men speelde een actieve rol bij het com- eerst de gang van zaken even aange- munistische partijcongres in de herfst keken en daarna besloten, het volk van het vorige jaar, hij sprak zijn voor te bereiden op het einde, dat eerste rede in meer dan vier jaar uit, thans niet meer behoeft te worden schreef wat Russen beschouwen als verbloemd. een klassiek werk over de economie Het einde van Stalins heerschap- van het socialisme en ontving per pij brengt thans de kwestie van de soonlijk een aantal buitenlandse am- troonopvolging in een hoogst acuut bassadeurs en ministers van buiten stadium. Het is dan ook niet te ver- landse zaken, die allen meenden dat wcnderen, dat er reeds allerwegen hij een goede gezondheid genoot, gissingen worden gemaakt, waaraan Gelovigen van allerlei gezindten de nodige commentaren worden hebben in de gehele Sowj et-Unie vastgeknoopt. Het zijn steeds weer de gisteren gebeden voor de gezondheid namen van Malenkof, Molotof en Be- van Stalin. In de Moskouse kathe- ria, die naar voren komen en men draal vulde de menigte bijna het ge- vraagt zich af, wie van deze drie hele gebouw. Patriarch Alexius zich omhoog zal weten te stoten en prees, zo seint Reuter, de preimier welke de gevolgen dan zullen zijn voor hetgeen hij had gedaan voor het centrale inlichtingendienst, Allan Dulles en leden van de staf van het Witte Huis, toen hij het nieuws van Stalins ziekte vernam, Woensdagmiddag gaf de president een verklaring uit, waarin hij zei, dat op dit ogenblik in de geschiede nis de gedachten van de Amerikanen uitgaan naar de gehele bevolking en kameraadschap wonen", aldus Eisenhowers verklaring. De president heeft geen officiële boodschap van medeleven aan de Sowj et-ambassade te Washington ge zonden, aldus verklaarde Eisenho wers perssecretaris, Hagerty. GEBED VAN DE PAUS. Paus Pius XII heeft zich na het nieuws over Stalin vernomen ie heb ben teruggetrokken voor gebed. Radio Vaticana verklaarde: „Wü hebben als mensen niet het recht iemand te veroordelen. Integendeel, de katholieken moeten in het hoofd van de Sovjet-Staat allereerst zien een ziel, voor wiens verlossing het Bloed van Christus is vergoten De Christelijke liefde gebiedt ons der halve tot de Barmhartige God voor hem te bidden." voor de wereldpolitiek. Voor het ogenblik ligt het voor de hand, dat Malenkof, die waarnemend secretaris generaal van de communistische par tij is, in deze functie Stalin zal blij ven vervangen, terwijl Molotof in het feit, dat hij waarnemend eerste minister is, gerede aanleiding zal vinden om die taak te blijven voort zetten. Te gelegener tijd echter zal een raad van partijbonzen wel moe welzijn van de Russische Kerk. Het hoofd van de Joodse gemeenschap te Moskou, rabbijn Sjliffer, heeft alle Joden in de Russische hoofdstad ver zocht Donderdag te vasten in ver band met Stalins gezondheidstoe stand. WAT EISENHOWER ZEI. De Sowjet-minister van buiten landse zaken, Wisjinsky, was Woens dagmiddag niet aanwezig, toen het debat over Korea in de politieke commissie der V.N. werd hervat. De het de gelegenheid te verschaffen te Sowj et-delegatie stond onder leiding leven in een wereld, waar alle man- van Zorin, die enige minuten voor nen, vrouwen en kinderen in vrede het debat begon arriveerde. Hij keek WIE ZAL STALIN OPVOLGEN? ernstig en op de vraag, of Stalins ziekte enige invloed op de loop van het debat zou hebben, antwoordde hij: „Dit is een kwestie van minder belang". Kort na Zorin kwam ook Zaroebin, de Sowj et-ambassadeur in de Ver enigde Staten, het gebouw binnen. Op alle vragen van verslaggevers antwoordde hij met een kort: „Geen commentaar". Toch nog 'n aardig jaargeldje! Met de ondertekening van een lij vig document is Alfred Krupp gis teren een van dc rijkste mannen van Europa geworden. De erfgenamen van een dynastie van ijzer- en staal fabrikanten, die Duitsland in drie oorlogen hebben bewapend, krijgt al zijn na de oorlog in beslag geno men bezittingen van de geallieerden terug, doch moet binnen vjjf jaar zijn aandelen in kolenmijnen en staalfabrieken ter waarde van 80 millioen mark verkopen. Twee jaar hebben de onderhande lingen geduurd, die gisteren zijn be sloten met de ondertekening van de overeenkomst door Krupps Ameri kaanse advocaten. Zelf vertoe 's de 45-jarige Alfred in Zwitserland, waar hij met zijn in Amerika gebo ren tweede vrouw geniet van de wintersport. Door de overeenkomst krijgt Krupp onmiddellijk een jaargeld van 15 millioen Mark, terwijl gelei delijk zijn hele bezit, dat op 500 4 600 millioen Mark wordt geschat, zal worden vrijgegeven. Voor de mijnen en de fabrieken die hij moet verkopen zal hij een schadevergoe ding van ongeveer 300 millioen Mark ontvangen. Tien procent van de aan delen zal aan de arbeiders en het administratieve personeel te koop worden geboden voor tien procent beneden de marktprijs. LONDEN |doet of Stalin nu onmiddellijk sterft In Londen is men maar van een dan wel herstelt en n°g een poos ding zeker: een vermindering van blijft leven: men beschouwt hem de spanning in de wereld of het in- uitgerangeerd. Gezien de invloed treden van een periode van dooi in die de maarschalk had op de gehele de koude oorlog als gevolg van het politiek van zijn land, meent men optreden van een nieuwe leider in Parijs, dat er nu een geheel meu- de Sovjet-Unie, is zeker niet nabü. we situatie zal ontstaan, in plaats Over de opvolging durft men zich van de toestand die wy sinds het maar aan éen voorspellig te wagen, einde van de oorlog hebban gekend, namelijk dat niet één man maar een Evenals in Londen is men van driemanschap Stalin zal opvolgen, oordeel dat Stalin altijd de man is althans voor de eerste tijd. geweest die een matigende invloed In het algemeen vrezen de Lon- had op de politiek van zijn medewer- deme politici, dat de .lood van Sta- kers. Zonder hem zouden vele da- lin zal leiden tot vergroting van de den die de wereld nu reeds zo vaak In nauw met de Sovjet-ambassade te Washington verbonden kringen ver trouwt men er op, dat eventuele wijzigingen in de Sovjet-hiërarchie vlot /uilen verlopen. Men verklaarde te menen, dat Molotof automatisch Stalin ».fiu opvolgen als premier, omdat hij eerste plaatsvervangende premier is en dat Malenkof Stalin zou opvolgen als secretaris-generaal /an de communis tische partij, aangezien hij plaatsvervangend secretaris-generaal is. In het algemeen vrezen officiële Amerikaanse persoonlijkheden, die Stalin te Moskou hebben ontmoet en die dikwijls met hem gesproken heb. len, dat na hem mannen of groepen aan de macht kunnen komen, die min der „voorzichtig en bezonnen" zijn. Diplomaten, die nief wilden, dat hun naam genoemd werd, verklaarden, dat „Stalin een zeer slim en voorzichtig man was. Hij was geduldig en ontwierp zijn plannen met inachtneming van de gevolgen van zijn besluiten. Het Politbureau oefende druk op hem uit, doch die wist hij te overwinnen." Zij voegden hieraan toe, dat Molotof en Beria, gezien hun lange samen- President Eisenhower belegdewerking met Stalin, in het algemeen dezelfde politieke lijn volgden en op Woensdagochtend onmiddellijk een dezelfde manier reageerden als Stalin. Malenkof was voor hen echter de £n zal^Wifken^wie^als °overwinnaar de uit de strijd te voorschijn treedt Want dat er een verbeten strijd feSdemSndeW0-"--- aC"--r Van Fleet over Korea1 muren van het Kremlin, staat als een paal boven wa ter. Het is de mens niet gegeven dag en uur te weten, welke de Vader in zijn Generaal Van Fleet, oud bevel hebber van het Amerikaanse achtste leger in Korea, heeft Woensdag voor Voorzienigheid heeft vastgesteld. Sta- de commissie voor de strydkrachten lin wist het uur van zijn dood niet!van het Amerikaanse Hms van Af- en wij op onze beurt weten niets van de keer, welke de geschiedenis naar onze verwachting zal nemen. Daar de persoonlijkheid van één man de politiek van een machtig rijk en daardoor de geschiedenis van de hele wereld beslissend kan be ïnvloeden, is het wiarschijnlijk, dat er iets veranderen zal, nu deze per soonlijkheid en deze invloed is uit geschakeld. Maar het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat zo'n verandering zich voltrekt als een explosie. Wie mocht menen, dat de Sovjet-burcht één dezer dagen met een knal uit el kaar zal springen, komt bedrogen uit. De wanden van het Kremlin la ten geen geluid door en het ijzeren gordijn hangt er ook nog altijd De eerst merkbare wijziging in de politiek der volkeren zal vermoede lijk zün, dat de oplossing van vele kwesties zal worden verschoven tot een tijdstip, waarop men een beter overzicht zal hebben van de nieuwe verhoudingen. Alle kwesties, welke betrekking hebben op de agressiviteit van de Sovjet-politiek (Korea en het Europese leger bijvzullen voorlo pig in wat kalmer vaarwater ko men, omdat men za1 willen afwach ten of en hoe de wind zal gaan draaien. Voor het overige kan niemand iets voorspellen Wij kunnen alleen ho pen, dat God ons allen genadig zal zijn. gevaardigden verklaard, dat de ver bonden strijdkrachten in Korea een militaire overwinning in Korea kun nen behalen, zonder dat het noodza kelijk is dat de oorlog wordt uitge breid. Over de betekenis van de strijd in jn DE „LEEUW VAN HET KREMLIN" Leeuw van het Kremlin" en „Kroonprins" zijn bijnamen voor Malenkof, die van 1922 tot 1925 op staatskosten de technische hoge school bezocht en secretaris was van de partij-organisatie van de school. In die tijd schijnt hij door zijn werk Stalins aandacht getrokken te heb ben. Korte tijd later werd hij zijn particulier secretaris. Daarna ver vulde hij verschillende belangrijke posten, waardoor hij goed op de hoogte kwam van de verschillende takken der partij-organisatie. STALIN'S BESTE VRIEND. spanning tussen Oost en West. Men gelooft, dat Stalin de man is ge weest, die altijd tot een gematigde houding van Rusland in de interna tionale politiek heeft aangespoord. PARIJS in grote spanning hebben gebracht, wellicht hebben geleid tot een derde wereldoorlog. BELGRADO Het officiële Zuidslavische pers bureau concludeerde uit de tekst In de Franse hoofdstad is men er van het bulletin van de artsen dat van overtuigd, dat het er niets toe Stalin reeds overleden was. Het be richt vervult de Zuidslaviërs met vreugde, omdat men hoopt dat Sta lins opvolger een einde kan maken aan de spanning tussen dc satellieten en Zuidslavië. Maar men is er zich ook terdege van bewust, dat die op volger iemand kan zijn, die het con flict toespitst, iemand die agressie ver is dan Stalin en die, om het oog 1941 komstig uit een boerenmilieu.. Reeds in zijn studiejaren hield hij zich actief met politiek bezig. On danks zijn jeugd werd hü enkele ma len met belangrijke en gevaarlijke _r. opdrachten belast, die hij steeds tot Wiacelaw Molotof is gedurende voldoening wist uit te voeren. Hij lange tyd beschouwd als een der be- Werd verschillende malen gearres- langrijkste candidaten voor het lei- teerd, doch wist steeds weer te ont- derschap van de Sovjet-Unie, omdat snappen hy voor Stalins meest intieme vriend In 1932 werd hy voor zijn activiteit werd gehouden. beloond door een benoeming tot se- Hij werd geboren in 1890 als zoon cretaris van de communistische par- van een kleine ambtenaar. Skrabin tij in Georgië en de Kaukasus. Hij genaamd. Reeds op zeer jeugdige heeft een zeer belangrijke rol ge- leeftijd hield hij zich met politiek speeld bij de sovjetisering van deze bezig; in de loop van deze strijd ver- gebieden. wierf hij zich door zijn onverzette- j In 1938 kwam hij voor het eerst in lijkheid de naam Molotof (molot be- de publieke belangstelling; hij werd tekent „hamer"). Tot 1920 bezette naar Moskou teruggeroepen en na trok hij voor de eerste hij betrekkelijk onbelangrijke posten j dat mer. gedurende enkele maanden ger dan een van zijn voorgangers hoofd geweest van de Sovjet-Russi sche veiligheidsdienst. Hij wordt als een der meest vooraanstaande leden van de jongere communistische ge neratie beschouwd. Hü is drie en vijftig jaar. Evenals Stalin is hij een Georg'ër van het Russische volk af tc leidon alweer gelijk Stalin. is hij af- vaa binnenlandse moeilijkheden, Korea zeide de eeneraal dat naar 111J v, ueueK.«.cuj«. unueiangrijKe posien uai mer. geaurenae enxeie maanaen zün persoonliik oordeel de val van maa buitenlandse aandacht; op een in het communistische netwerk; in [niets van hem gehoord had, ver- zyn persoonlijk oordeel de val van nationale conferentie van Korea waarschijnlijk de val van heel munislische artij deed hij een felle Azië zal medebrengen. „Wy^ moeten aanva[ depraaud van vo?kscommis. in Korea winnen en het moet militaire overwinning zijn", aldus de generaal. Volgens Van Fleet heeft het acht ste leger een „volledig overwicht" op de communisten wat de hoedanig heid van de troepen, de vuurkracht en de bewegelijkheid en het aanpas singsvermogen aan nieuwe omstan digheden aangaat. Het is yolgens Van Fleet noodza kelijk, dat de Amerikaanse troepen in Korea blijven. sarissen. Tijdens de oorlog was hij een van de vijf leden van het al machtige oorlogskabinet. In die tijd kreeg hij de titel „held van de sociale arbeid". Het verwekte in 1949 groot opzien, dat Malenkof en niet Molotof de re devoering mocht houden ter gelegen heid van de October-revolutie. Poli tieke waarnemers zagen er een teken in, dat hij de opvolger van Stalin zou zijn. Stampt op de pe%& WEER MAU-MAU-MOORDEN. Leden van de Mau-Mau hebben vier Afrikaanse politiemannen en de echtgenoten van twee van hen ver moord bij een overval op een politie post tei. Noorden van Nanjoeki, wel ke Dinsdagavond werd gedaan. Het gebouw werd platgebrand. Twee an dere Afrikaanse politiemannen wis ten te ontsnappen, Nanjoeki ligt op ongeveer 150 km. ten Noordoosten van Nairobi. was tot gisterenavond bij het Nat. Rampen fonds binnengekomen wereld in een nieuwe oorlog stort. Het Zuidslavische volk heeft in elk geval met onverholen vreugde van het nieuws uit de Russische hoofdstad kennis genomen. VERENIGDE NATIES De algemene vergadering van de Verenigde Naties, die op net ogen blik bijeen is, gaat door Stalins ziek- to een onzekere periode tegemoet, die te vergelijken is met die van dc vorige herfst, na dc verkiezing van Eisenhower tot president van de Verenigde Staten. Wisjinski was gisteren niet aan wezig bij de debatlen, en men ver diepte zich in gissingen of hij wel licht zal proberen de zitting te ver tragen, totdat de politieke situatie in Moskou -zich duidelijk aftekent. Anderen waren van mening, dat de Russen de gang van zaken zouden willen bespoedigen om zo snel mo- dat jaar werd hij benoemd tot secre- j scheen hij plotseling in een prachtig taris van het Centrale Partijcomité NKVD-uniform naast Stalin, terwijl van welke post hij twee jaar later zij het Rode Leger een parade afna-gelijk naar hun land te kunnen te weer verwijderd werd. Doch enkele jaren later keerde hij terug, ditmaal als lid van het mach tige Politbureau. In 1926 werd hij BERLIJN staan met deze organisatie. Berich ten dat hij de leider zou zijn van Ruslands atoomprojecten, zijn nooit bevestigd. lid van het presidium van de Kom intern. Sinsdsdien is hij steeds hoger op de partijladder geklommen. En zijn carrière vond een voorlopige be kroning in 1939, toen hij Litwinof op volgde als minister van Buitenlandse Zaken en daarmee de Russische buitenlandse politiek in belangrijke mate wijzigde. In 1949 trad hij af als minister van Buitenlandse Zaken. Ten onrechte meende men destijds, dat dit een de- gradatie betekende, later bleek, dat' „vol.sefls ee" meaeaeung van ae hij zich meer zou gaan wijden aan tegen de onmenselijkheid de defensie, aan de verhouding tus- I ?lef 'e. West-Berlyn u, gevestigd, is sen Rusland en China - en meende het ,bli de,.eers'<= compagnie van de men, dat hy zich zou voorbereiden I men. Hü was hoofd van de veilig-1 rugkeren. heidsdienst geworden, een post, die hV°\ 1?--8 Z0U b.ezetten °ok nadien I Dc Westberlünse burgemeester schünt hij nog m nauw contact te Reuter zei: „Stalin's einde, dat we zo Volgens een mededeling van de het Sovjet-premierschap, wordt een „realist" genoemd. Hü volkspolitie te Leipzig tot proteten gekomen tegen dc kwaliteit van het waren Woensdagavond van mening, goed als zeker binnen enkele dagen of hoogstens enkele weken kunnen verwachten, zal het begin van een grote verandering betekenen. Een verandering welke het Westen een grote kans biedt. Ik bedoel, dat er een ander politiek klimaat zal wor den geschapen, dat gunstig voor het Westen zal zijn en waarin een nieuw diplomatiek offensief of een nieuwe aanpak van de grote problemen, zo als Duitsland, Korea, Oostenrük en het Verre Oosten, zou kunnen wor den begonnen". HET EUROPESE LEGER Parüso diplomatieke waarnemers voedsel. Een afdeling staatspolitie DE STALIN VAN DE KAUKASÜS.?ou de°rdehebben moeten herstel- i len. Dergelijke incidenten zouden Beria, de „Stalin van de Kaukasus" zich ook om dezelfde reden bü an- zoals hü wel genoemd wordt, is lan- dere eenheden hebben voorgedaan. dan vier uur van gedachten gewis seld zonder dat men een oplossing vond. Waar aanvankelijk door de minister van financiën was voorge steld, de inkomstenbelasting met 5 Het nationale fotoboek „De Ramp" zal in een oplage van 500.000 ex©m- procent te verhogen een voorstel, plaren verschünen. Drie papierfabrieken zün bezig het papier te vervaar- dat bij de linkervleugel van de Ka digen; zeven grote drukkerijen hebben op zich genomen deze enorme oplage tholieke Volkspartij op een ongewoon te drukken. Dezer dagen is men na het gereedkomen van de eerste hoe- heftig verzet was gestuit blijkt men veelheden papier met het afdrukken begonnen, doch het zal nog weken thans veel meer zijn toevlucht te wil- duren, eer tot de aflevering aan het publiek kan worden overgegaan. Tien len zoeken tot drastische bezuinigin- binderijen hebben zich belast met het binden van het boek. De eerste pagi- j gen op de begroting voor dit jaar. na's komen van de pers. In dit verband zou er in de kabi- België vraagt: »»Wie zal dat betalen?" netsraad opnieuw sprake van zün Ue Oüerstromingsscriaae I geweest de militaire uitgaven dit jaar te verrmindcren. Deze uitga- De Belgische regering breekt er ven waren voor 1953 vastgesteld op zich nog steeds het hoofd over, waar 24 milliard en reeJs eerder was men zij de fr. 1400 millioen vandaan moet voornemens geweest deze tot 21 mil- halen ter financiering van de scha- liard te verminderen. Slechts het de, die door de overstromingen werd energieke protest van de minister aangericht. Het kabinet heeft over van defensie, die zich beriep op de deze aangelegenheid Dinsdag meer internationale verplichtingen van België, kon dit teen voorkomen. Een voorstel om een büzondere le ning uit te schrijven ter delging van de door de watersnood aangerichte schade heeft men na nadere bestude ring moeten laten varen. De rege ring geeft op 23 Maart a.s. namelük reeds een lening ten belope van fr. 3,5 milliard uit ter dekking van de buitengewone begroting, terwül dit jaar talrijke instellingen leningen uitgeven tot een totaal bedrag van niet minder dan fr. 30 milliard. dat Stalins ziekte en zün daaruit voortvloeiend terugtreden als lei der der Sovjet-Russische politiek, mogelük zullen leiden tot een nieuw uitstel bü het verwezenlüken der plannen voor de instelling van n Europees leger. Franse afgevaardigden van alle politieko richtingen zün algemeen van gevoelen, dat de Sovjet-Unie op een Viermogendhedenbüecnkomst „een laatste kans" dient te worden gegeven, voordat dc Westerse mo gendheden uiteindelük besluiten een (West) Duitse herbewapening goed te keuren. Do Franse tegenstanders van het E.V.G.-verdrag zullen waarschünlük ten volle gebruik maken van dc stelling, dat tot geen enkele onher roepelijke stap, zoals een Wcstduit- se herbewapening, moet worden over gegaan, zolang men nog geen zeker heid heeft gekregen over de bedoe lingen van de nieuwe heersers op het Kremlin. 3\iowieUje Wanneer een offei niet met liefde gebracht wordt, is de waarde gering.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 1