Wie koos de gemeenteraad als gemeentesecretaris 7 Openstelling winkels op Zondag kwam er net door Vrouwe For tuna glimlachte tegen „de kleine luyden" HEMD VOOR WINDZAK AANGEZIEN DINSDAG 3 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 PRIMEUR VOOR ETTEN-LEUR Binnenlandse Zaken in rep en roer Aan iedere stamtafel en op ieder thee-kransje van het Brabantse dorp je Ettcn-Leur, wordt momenteel maar één onderwerp besproken en dit is dan ook wel de moeite waard, want Etten-Lcur heeft het gepres teerd om een primeur in de Neder landse ambtelijke wereld te behalen en dit is in ons goede landje, waar alle mogelijkheden van Bureaucra- tius beproefd schenen, wel een hele gebeurtenis. De oude gemeente-secretaris van het dorpje ging begin van deze maand met pensioen en naar aanlei ding hiervan was de vorige maand de gemeenteraad van Etten-Leur in voltallige zitting bijeengekomen, ten einde een nieuwe autoriteit te be noemen. Nu viel de door B. W. voorgestelde candidaat niet in de smaak en deze werd met grote meer derheid afgewezen. Als nummer twee stond op de lijst de heer A P. Snijders en deze was het lot gunstiger, want hij wist de benoeming op zijn naam te krijgen. Plechtig werd de heer Snijders be noemd verklaard en deswege werd dit plechtig op schrift gesteld, waar van een afschrift naar het Ministe rie van Binnenlandse Zaken gestuurd werd. Tot nu toe lijkt alles heel gewoon gegaan te zjjn maar het onheil was al geschied, want men had vergeten om op de officiële benoeming de voorletters van de heer Snijders in te vullen. Daar er op de voordracht ergens ver onderaan nog een zekere meneer Snijders voorkwam, over weegt Binnenlandse Zaken momen teel de benoeming nietig te verkla ren, omdat „het "niet vaststaat, wie door de gemeenteraad van Etten- Leur benoemd werd vopr de verzor ging van haar gemeente-administra tie." Natuurlijk is het hele geval duide lijk en niemand overweegt in ernst of misschien de tweede meneer Snij ders mogelijk door de raad bedoeld zal kunnen zijn. Maar wanneer iets A. C. O. P. ONTSTEMD OVER MEDEDELINGEN VAN MINISTER. In de bondsraad van de Kath. Me- toalbewerkersbond „St. Eloy" is de wens te kennen gegeven, dat spoedig een rapport zal komen van de „Com missic-Beaufort" in zake de organi satorische opbouw van de Kath vakbeweging, met name wat de hoofdarbeiders betreft. Binnen enkele weken zal de Col lectieve Arbeidsovereenkomst voor tic- „grote metaalindustrie" helling komen. De wijzigingen, wel ke onder andere in de Bedrijfsunie aan de orde zullen worden gesteld, betreffen de gemeente-classificatie. Als overgangsmaatregel zal worden voorgesteld in de geest van het SE.R.-rapport het oude systeem van de drie gemeente-klassen te her stellen. „St. Eloy" zal er verder naar stre ven om de vrijwillige winstdeling (die reeds jarenlang in de metaal industrie bestaat) te laten opnemen in de C.A.O De bond zal nagaan, welke constructieve elementen uit het KAB-rapport daarbij kunnen worden gebruikt. Tot slot zal het onlangs ontworpen werkclassificatie-systeem in de C.A.O. ivorden opgenomen. Er komt een in deling in zes werkklassen, welke geleidelijk aan zullen worden inge voerd. Deze werkelassificatie biedt uit het oogpunt van een juiste ar- beidsbeloning vele voordelen. Zo wel van de zijde van het bondsbe stuur als die der vergaderde kader leden werd gewezen op de noodza kelijkheid van een meer intensieve scholing op korte termijn van het ka der, do leden der tariefcommissies (heel in het bijzonder) en de arbei ders, die straks zitting zullen krijgen in de Ondernemingsraden, „De samenwerkende centralen van overheidspersoneel A.C.O.P. (het Al gemeen Comité van Overheidsperso neel) hebben „met verbazing en ont stemming" kennis genomen van het geen de minister van Binnenlandse Zaken in de memor'e van antwoord op diens begroting aan de Eerste Kamer der Statcn-Generaal heeft me degedeeld". zo delen zij in een com muniqué mede. Het communiqué luidt verder als volgt: „Van het project inzake de sala riëring van de middelbare- en ho gere ambtenaren, waaromtrent de leden van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken in elk opzicht uiterste geheimhoud;ng was opgelegd, en waarvan dus mocht worden ver wacht, dat iedere publicatie achter wege zou blijven, werd niettemin in de memorie van antwoord min of meer uitvoerig melding gemaakt Met betrekking tot de gemeente classificatie vermeldt de memorie van antwoord, dat van de zijde van de centrale comn'is"ie nog geen ad vies voorhanden is. De samenwer kende centralen stellen er prijs op, te verklaren, dat dit advies no? niet kon worden uitgebracht, omdat hen geen enkel voorstel van de regering heeft bereikt. Met betrekking tot het opnemen van de arbeidscontractanten in de voor de overige rijksambtenaren geldende pensioenregeling, deelt de minister mede, dat deze aangelegen heid is voorgelegd aan de centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken. De samen werkende centralen betreuren deze mededeling uitermate, omd^t de des betreffende aangelegenheid nog in geen enkele vorm aan de centrale commissie is voorgelegd, ondanks de reeds in 1948 gedane positieve toe zegging van de regering, dat in het algemeen de arbeidscontractanten na twee jaar diensttijd onder de pen sioenwet 1922 zouden worden ge bracht. Ook de mededeling, dat het in het voornemen van de regering ligt, een voorlopige voorziening te bevorde ren voor die pensioenen, welke thans aan een maximum zijn gebon den, wordt door de samenwerkende centralen betreurd Afgezien van de onrechtvaardige verwachtingen, die zy oproept, loopt deze mededeling immers vooruit op een blijkbaar te verwachten indiening van voorstel len voor het tussen de regering en duidelijk is voor de gewone burger buiten het departement en zelfs voor de ambtenaar, wanneei hij bui ten het departement is, dan wil dit nog helemaal niet zeggen, dat het daarom ook ambtelijk duidelijk is En om het hele geval nu ook nog ambtelijk helemaal duidelijk te ma ken zal de raad van Etten-Leur een dezer dègen wellicht wederom in voltallige zitting bijeenkomen, om daar wederom een nieuwe gemeente secretaris te benoemen en ditmaal een mét voorletters. Als de voorteke nen niet bedriegen, zal het de heer A. P. Snyders worden. „ST. ELOY" REIGERNESTEN WAREN „WATERPROOF" De brandweer te Schiedam heeft gistermorgen een vergeefse poging gedaan de bewoners van de Plantage te bevrijden van de reigerplaag. waarvan zij al sinds enige jaren last ondervinden. Brandweerlieden poog den de nesten van de vogels uit de bomen te spuiten maar het hielp niet veel. De nesten bleken tegen de waterstralen bestand te zijn en er zal niets naders opzitten dan de nesten stuk voor stuk kapot te stoten. Dat is echter een heel karwei, dat nog wel een maand kan duren. Vermoedelijk zullen dan vele vogels reeds nestelen en dan is het by de wet verboden hen te storen. TWEE MEISJES SPRONGEN UIT HET RAAM. Toen gisternacht een politiejeep dood de Brinckhorstlaan in Den Haag reed, zagen de inzittenden tot hun verbazing plotseling twee meisjes uit de eerste verdieping van een huis springen. Het bleken een 18-jarige en een 20-jarig meisje te zijn, die boven een cafeetje wonen en wakker geworden waren door gerucht. Zij d .ehten dat er beneden inbrekers waren en raak ten bij dit idee zo in paniek, dat zij hals over kop het raam opschoven en naar buiten sprongen. Achteraf bleek, dat hun vrees on gegrond was geweest. Het gerucht was ontstaan doordat de deur van het café niet gesloten was en door de wind heen en weer oewoog. De politie heeft het verschrikte tweetal gerustgesteld, waarna het zijn ver stoorde slaap hervatte. Gebroken harten kruisen het pad van de politie niet zo dikwijls als ge broken sloten en een combinatie van die twee behoort zeker tot de schaar se verschijnselen. Het was minnenijd die de Amster damse politie het afgelopen week einde heeft geïspireerd tot de arre statie van de 28-jarige dokwerker Chr. S., de bankwerker R. K. en de ios-werkman K. A., die er allen van worden verdacht betrokken te zijn geweest bij de inbraak, enige weken geleden gepleegd in een juweliers- winkel aan de eerste Van Swinden- straat te Amsterdam. Een groot deel van de buit, horloges en ringen, is teruggevonden en ook enige perso nen verdacht van heling zijn in ver zekerde bewaring gesteld. Allen zul len voor de officier van justitie wor den geleid. De politie acht het niet uitgesloten dat uit dezelfde minne nijd aanwijzingen zullen voortko men, waarmede nog andere zaken tot een oplossing kunnen worden ge bracht. GEMEENTERAAD LISSE Vliegtuig omver geblazen Op 27 Jaunari werd een „tiger moth"-lesvliegtuig kort nadat het ge land was op het vliegveld Ypenburg, omver geblazen door de schroef wind van een 90 meter verder opge stelde „Mitohell" b-25, die daar stond proef te draaien. Het was vandaag aan de raad van de luchtvaart om uit te zoeken wie daarvoor aansprake lijk gesteld moest worden. De vraag wie de verantwoordelijke instantie op Ypenburg was met be trekking tot dit ongeval was aanlei ding voor een langdurig verhoor van de getuigen. Het feit dat, op 't vlieg veld zowel de N. V. vliegveld Ypen burg, de Frits Diepen Vliegtuigen N .V., de N. V. Avio Diepen, de Na tionale Lufchtvaartschool en tenslotte de Rijksluchtvaartschool hier alle aïleen"döch ook van de rnïddênstand een vinger in de pap hebben, maakte i.s 't verzoek uitgegaan. Spr. wees in de zaak vrij ingewikkeld. De direc- zijn betoog op de mogelijkheden van teur-generaal was tenslotte van me- de nieuwe Zondagswet en tevens op ning, dat de havenmeester van hetde bestaande toestand in Lisse, welke vliegveld geen afdoende veiligheids- reeds geldende is vanaf 1935 waarbij maatregelen had getroffen en dat1 de winkels van 8—8 uur open mo- ook de N. V. Avio Diepen, bij wie de gen zijn op de Zondag. Door de nieu- „Mitchell" in revisie was, maatrege- i we wet moest deze aangelegenheid len had kunnen nemen. worden behandeld en nebben B. en W. reeds meerdere beperking opge- legd. 1 De discpssie over dit onderwerp werd voortgazet, maar uiteindelijk werd er over gestemd. Het voorstel van B en W. werd aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. De voorstellen inzake afwijking Winkelsluitingswet i.v.m. Hollands Onder voorzitterschap van burge meester mr Th. M. J. de Graaf kwam Maandagavond de raad van Lisse bijeen. Direct werd overgegaan tot de be handeling van het voorstel inzake vaststelling verordening winkelslui tingswet. Het betrof hier bepaalde ontheffingen gedurende de Keuken- hoftijd. De heer Scholte kon zich geheel en al met het voorstel van B. en W. verenigen, voor zover betreft de ont heffingen op werkdagen. Waar het de Zondag betreft, is hij tegen. De heer van Wa veren sloot zich hierbij aan. De heer Tibboel verklaarde, dat tal van middenstanders er tegen waren volgens de gehouden enquête, doch daarentegen waren er ook veel voor Bij het voorstel in de vergadering van B. en W. was het niet geheel en al tot hem doorgedrongen, zodat hij zijn standpunt ii deze wijzigde en zich tegen openstelling op Zondag verklaarde Milder oordeel. De heer de Koning betoogde, dat de K.V.P.-fractie voor Zondagsrust is, doch een mildere opvatting hier over heeft. Spr. stelde voor om het tijdvak 20 Maart1 Juni in te kor ten tot 1 April15 Mei en de win kels slechts open te doen zijn van 126 uur. terwijl de straathandel eerst om 10 uur zou mogen beginnen. De heer van Leeuwen wilde de straatverkoop behouden, doch ook over een korter tijdsbestek. De voorz. zeide in zijn antwoord: Het voorstel komt niet van B. en W. MAGNETISEUR STAAT TERECHT. De magnetiseur W. V. uit Heerlen had zich Maandag voor de Maas trichtse rechtbank te verantwoorden wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Verdachte gaf Glorie, inzake wijziging algemene toe vele personen te hebben willen politieverordening; het verlenen van genezen met „magnetische uitstra- eervol ontslag aan een onderwijzeres lingen van zijn handen, die hij boj van de O.L. School de toepassing ven zijn patiënten uitstrekte" van ai't. 13 der L.O.-Wet 1920; de af- De officier van justitie mr. Van tïifte der noodzakelijkheidsverklaring Rijckevorsel, erkende, dat door C. t.b.v. de stichting van een Chr. Nij- verschillende genezingen waren tot verheidsschool werden hierna met stand gebracht, maar eiste niette-enkele kleine opmerkingen aangeno- min 50.— boete of drie maal tien men. dagen hechtenis. I Aan d<- agenda was toegevoegd een De verdediger van C., mr L van' voorstel tot het aangaan van een Otten, wees op de onbevredigende Vaste geldlening tot een bedrag van bepalingen in de verouderde wet op f 1-000 000.— ter consolidering van de geneeskunde en betoogde, dat het de vlottende schuld, magnetisme wel wetenschappelijke waarde heeft. Hij bepleitte een for mele straf. Uitspraak 16 Maart. De president van het groot se minarie te St. Michaelgestel, mrg. A. van der Heyden is, ter gelegenheid van zijn koperen jubileum als pre- bekend uit een adres van de bewo" sident benoemd tot huisprelaat van ners en dit is momenteel in onder- de Paus. zoek en bespreking. Rondvraag, Bij de rondvraag, welke hierop volgde, informeerde de heer Romeijn naar een parkeerverbod in de buurt schap „De Engel". Aan de voorzitter was zulks reeds Waar de 100.000 terecht kwam De honderdduizend winnen is zo iets ondenkbaars, dat iedere keer, wanneer de staatsloterij het grote lot aanwijst, weer enige mensen met stomheid geslagen zijn en pas na lang nadenken hun geluk volledig kunnen omvatten. Gisteren was het weer voor enige tientallen mensen de grote dag, want het nummer 17952 waarop, de hoofd- Buitelingen van jonge vliegers De directeur-generaal van devliegveld te zijn. Een loods met rijksluchtvaartdienst vroeg gisteren daarnaast benzinevaten vormde voor aan de raad voor de luchtvaart een J hem aanwijzingen, een hemd aan berisping toe te dienen aan twee een lijn zag hy voor een windzak de organisaties te plegen overleg. i - Om verwarring te voorkomen en jonge, roekeloze leerling-vliegers. I aan. Het veldje was maar 200 by 250 tot recht begrip van d? gang van meter groot en waar de vlieger we- zaken zien de samenwerkende cen-j De een, L. J. B., was 1 April 1952 zen moest was een veld van 800 m. tralen van overheidspersoneel zich in de buurt van Reeuwijk met een breedte. Ook voor Van der G. werd tot hun besluit genoodzaakt deze Tiger Hoth van de rijksluchtvaart- een berisping gevraagd. Hij was al ve-klaring te publiceren" zo besluit school gaan stunten De motor was gestraft met een maand niet vliegen het communiqué. BUNKERS OMYER GESPOTEN. Verscheidene bunkers langs het strand zijn door de storm van 1 Febr. j.l. in een gevaarlijke positie geko men en hangen gedeeltelijk boven terecht kwam. De andere, de 20-jarige R. van E. uit Nieuw Vennep was bij een vlucht van zyn route afgeweken om boven Rljnsaterwoude, waar een kennis woonde, laag over een boer- derij te vliegen. Hij kwam in een het strand Te Castricum heeft men boom terecht, het vliegtuig stortte oplossing gevonden om deze neer maar van E. Bleef ongedeerd. afgeslagen. De leerling-vlieger moest Op 27 Januari werd een Tiger een noodlanding maken waarbij het Moth-lesviiegtuig, kort nadat het ge- vliegtuig omgekeerd in een sloot land was op het vliegyeld Ypenburg bunkers te verwijderen, Zij worden namelijk door de brandweer wegge spoten Men spuit met water uit de zee zo lang het zand rond de bun kers weg. tot deze naar beneden storten. Bij gunstig weer gaat men Dinsdag met dit karwei verder. De roekeloze vliegerij had B. reeds vijftien maanden schorsing van de opleiding gekost en Van F. een jear. De leerling-vlieger F. E. van der G., die een lesvlucht maakte met *n Harvard naar Texel, had een lan ding gemaakt op wat hij dacht het omver geblazen doo- de schroefwind van een negentig meter verder opge stelde Mitchell B 25, die daar stond proef te draaien. Voor de Raad voor de Luchtvaart speelde de vraag, wie hiervoor ver antwoordelijk was. De directeur- generaal meende, dat de havenmees ter van het vliegveld geen afdoende veiligheidsmaatregelen had getrof fen en dat ook de n.v. Avio Diepen, bij wie de Mitchell in revisie, maat regelen had kunnen nemen. Hij wees er tenslotte op, dat alle gebruikers van een vliegveld hun eigen verant woordelijkheid moeten beseffen. prijs' gevallen was, werd in stukjes en brokken verkocht en zowel Rot terdam', Amsterdam als Groningen telden gisteren een aantal opgewon den mensen De serie A, die in Am sterdam verkocht was', maakte 14 mensen gelukkig, waaronder 8 marktkooplieden, die het heugelijke nieuws' op de markt van Zaandam hoorden. Voor een van hen was het een hele uitkomst, want de zaken waren in de laatste tijd niet zo best gegaan en hij zat practisch aan de grond. In Rotterdam, waar de B serie vergadering huisde, werd het personeel van een bakkerij gelukki" smaakt, dat te za- tweede helft was in kleine parties men een half lot gekocht had. De weggegaan. Een Groninger fotograaf kreeg een kwart ton toegeschoven en een ander kwart viel bij een lote rijclub van twintig man, waar voor het merendeel vaders van grote ge zinnen een kansje .gewaagd hadden. Over net geheel genomen dus, is de honderdduizend weer best geval len; het geld kwam voor het meren deel terecht bii „de kleine luyden", die een deree'ijke meevaller in deze tijd zeer goed kunnen gebruiken. De heer De Vries wees erop, dat een der leraren van de Tuinbouw school de gemeente gaat verlaten en vroeg of dit niet het gevolg was van de huisvesting. Hij vroeg om betere en meer passende huisvesting van de directeur en leraren der school in het belang van de gemeente. De voorz. gaf toe, dat de huisves ting van de leraren inderdaad niet goed is, doch de middenstandshuizen ontbreken in deze gemeente en ko men slechts sporadisch leeg. Vervolgens informeerde de heer de Vries of de Koninginnefeesten doorgaan. De voorzitter antwoordde bevesti gend. De heer Steenwinkel wees op de onhoudbare toestand van de hoek Hereweg2e Poellaan, terwijl de heer Mesman wees op het rijwielpad StationKeukenhof en op het ste nen rijden. De voorz. zal hieraan zijn aandacht wijden. De heer van der Zon vroeg naar de uitpaden op de rijksweg in de be bouwde kom en daarbuiten. Dit is een kwestie van Rijkswater staat, zo besloot de voorz. LEIDSCHENDAM Twee verkeers ongevallen Het uitermate drukke autoverkeer over de Veurse straatweg heeft gis teren weer twee ongevallen veroor zaakt. De wielrijder Van V. fietste aan de rechterzijde van de weg in de richting Leidschendam, toen hij van achteren werd aangereden door de automobilist H. uit Den Haag. De heer Van V. werd opgenomen met een hersenschudding. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Even verder bij de Boschlaan reed de wielrijder S. uit Voorburg in de richting Voorschoten. Bij de Bosch laan moeten de fietsers de drukke weg oversteken, om op het fietspad te komen. Op het ogenblik werd hij aangereden door de automobilist O. uit Rotterdam. Deze trachtte de aan rijding nog te omzeilen, maar dat ge lukte niet met 't gevolg dat de wiel rijder tegen de grond werd geslagen en oogenomen werd met een hoofd wonde. een schouderfractuur en een hersenschudding. Dr. van der Stam verleende de eerste hulp waarna de getroffene naar St. Antoniushove is overgebracht. Jaarvergadering Boerenleenbank. De jaarvergadering van de Boe renleenbank mocht zich ook nu weer verheugen in een grote belangstel ling. Voorz. v. Heiningen richtte een huldigend woord tot de heer C. J. van Bohemen, die dezer dagen het feit heeft mogen herdenken van zyn» 25- jarig bestuurslidmaatschap van de bank. Verder memoreerde spr. dat in 1949 een perceel bouwgrond gele gen aan de Damlaan is gekocht met het doel daarop een eigen bankge bouw te doen bouwen. Het is echter gebleken, dat de bouwkosten buiten gewoon hoog zijn en om deze reden heeft het bestuur uitgezien naar een geschikt pand. De keuze is gevallen op het pand van /ijlen burgemeester Keijzer, Dit grote pand voldoet aan alle gestelde verwachtingen. Overgaande tot het cijfermateriaal deelde spr. mede, dat de omzet van de bank in 1951 heeft bedragen 31 millioen en in het afgelopen jaar 47 millioen. over de lopende rekeningen ging resp. 11 Vz en 17J-4 milloen om, de spaarrekeningen beliepen in genoemde jaren 1.900.000 en ƒ2.400.000.terwijl het aantal dag- boekposten opliep van 17.500 tot 25.500. Hieruit valt te constateren dat de bank zich in een toenemende belangstelling mag verheugen. De rente op de lopende rekeningen is teruggebracht van 5 pet. tot 4 pet. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. J. v. d. Nouweland met 75 stemmen herkozen, terwijl ook de heer A. W. Hendriks zijn mandaat in de raad van toezicht met 82 stemmen hernieuwd zag. Het voorstel om de winst van het boekjaar ad 1.490 74 aan de reserve 1 ad 60.990.47 toe te voegen werd zonder op- of aanmerking door de aanvaard echter met HOE wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. Overwegend droog weer met op vele plaatsen' mist of laag hangende bewolking. Matige zwakke wind hoofdzakelijk tus sen West en Noord. Vooral in het Zuiden en Oosten van het land minder koude nacht, over dag weirig verandering in tem peratuur. 4 Maart: zon op 7.20, onder 18.25; maan op 22.59 en onder 7.57 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gem 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI licht bew. 2 C. OSLO geen opgave STOCKHOLM licht bew. 2 KOPENHAGEN geheel bew. 4 LONDEN mist —3 AMSTERDAM mist 1 BRUSSEL mist —1 PARIJS onbewolkt 1 BORDEAUX mist 1 NICE onbewolkt 4 FRANKFORT nevel —6 ZüRICH nevel —4 WENEN licht bew. 3 WARSCHAU nevel —0 FIETSRALLYE 'T KOMPAS Deze geheel nieuwe fietsrallye wordt gehouden op 12 April a.s. De tocht voert langs de Kager, Brasem, en Westeinder plassen. De route wordt aangegeven door een routebeschrijving en zal een sportief karakter hebben. De lengte is ongeveer 60 km. De start wordt gehouden bij café Pont- zicht aan de Ringdijk, Haarlemmer meer om 12 uur. Per minuut gaan er 4 rijders van start. De gemiddelde snelheid is 18 km. per uur, dus 3 km. per 10 minuten. Er is ook geheime tijdcontrole. Voor de best geplaats ten zijn mooie prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld is 1.mits vooraf melding gedaan. Op de dag van melding 1.20. De finish is in café-restaurant Taveerne 't Kompas in het dorp De Kaag, dit is gelegen in 't centrum der meren. De start is te bereiken via Sas- senheim langs 3de Poellaan, t.o. Sas- senheimerpont. Inschrijvingen aan: Jac. Faas, le Poellaan 16, Lisse, J. v. d. Eerden, Julianalaan 52, De Kaag, post Ab- benes. OEGSTGEEST Gisterenmiddag had op de Ab- spoelweg een ernstig ongeval plaats. Een 18-jarige wielrijdster, welke werkzaam is in het Academisch Zie kenhuis te Leiden was op weg naar haar woning te de Kaag. Halverwege genoemde weg stond een geparkeer de vuilniswagen. De wielrijdster, die vermoedelijk enige haast had en er nog al gang inzette zag de wagen niet en vloog er met 'n vaart tegenop. He vig bloedend uit neus en mond lag zij roerloos op de grond De juist passerende dokter Walenkamp uit Warmond verbond het slachtoffer en bracht haar naar het Acad. Zieken huis. dien verstande, dat eerst een bedrag van ƒ400.— aan het Nationaal Ram penfonds zal worden overgemaakt. Het volgend jaar hoopt de bank haar gouden jubileum te vieren. Voor deze herdenking is ook thans weer, evenals vorige jaren, een bedrag ad 500.gereserveerd Een commissie bestaande uit de heren L. C. de Ko ning, A. Jansen en S. de Wit zal het aanstaande jubileum voorbereiden en daaromtrent met het bestuur in over leg treden. LISSE Hnisbroei-tentoonstelling. In 't parochiehuis aan de Beekbrug werd dit weekend door de diverse jeugd verenigingen met medwerking van de parochiële scholen een huishroei- tentoonstelling gehouden, die in ver gelijking met de vorige jaren een schitterend succes werd. Van de he ren C. Verdergaal en TTi. Werkhoven die de jury uitmaakten, werd veel geeist om uit de ruim 400 inzendin gen do beste te bekronen. Toegekend werden in de afdeling tulpen aan de heren: Th. Meyer, de eerste prijs' met wisselbeker, A. Zwet sloot de 2e en Fr. Reeywijk de 3 de. Afdeling narcissen: C. A. v. Noort eerste, A. Zwetsloot 2de, en J. Da- men 3de prijs. Afdeling hyacinten: H. Zwetsloot eerste, Th. Meyer 2de en C. A. v. Noort 3de orys. In de af deling vrije inzendingen ging de beker naar H. A. Wessels. Tegelijkertijd hielden de scholen in eigen gebouwen een tentoonstel ling van verschillende activiteiten, die zeer in de smaak der ouders viel en het bezoek aan de hulpbroei-ten- toonstelling ongewoon druk rr/aakte. VOORSCHOTEN Stille Omgang. De leden van de Stille Omgang worden herinnerd aan de vergadering, die vanavond om 8 uur in het Bondsgebouw wordt ge houden. WARMOND K.A.B. De heer S. v. Rijn, voorz., was verheugd over de grote opkomst op de jaarvergadering. Spr. felici teerde de heer H. v. Dam, die 25 jaar bestuurslid was van de K.A.B. Uit het financieel verslag bleek, dat de K.A.B. een nadelig saldo van ƒ45 heeft. Hulp in Nood heeft in 30 ge vallen hulp geboden, terwijl H. Le venskracht 631.wegstuurde, Ka nunnik van Schaikfonds ongeveer 70.—. Een voorstel van het bestuur, om ƒ250.te storten in het Rampen fonds werd met algem. stemmen aan genomen. De bestuursverkiezing bracht niet veel moeilijkheden De heren F. de Winter, W. v. Egmond en N. Duinho ven bleven zitting houden in 't be stuur, terwijl de heer C. v. d. Willi gen als candidaat van 't bestuur ge kozen werd, in plaats van de aftre dende heer J. van Winsen (wegens vertrek naar Tilburg). ZOETERMEER De JagersDSD 03. Hoewel DSO deze wedstrijd met 30 heeft gewonnen, kunnen wij niet zeggen, dat dit volkomen verdiend was. In tegendeel, het spel van De Jagers was technisch beter. Het was jammer, dat de Jagers-voorhoede voor het doel te nonchalant was; ware dit niet het geval geweest, dan had het er voor DSO slecht uitgezien. Bij aftrap werd een goede pass van- de DSO- linksbuiten opgevangen, waardoor het goede schot door De Jagers-kee per prachtig werd gehouden. Ook De Jagers zette goede aanvallen op, doch deze werdtn niet goed afge werkt. Na een goed half uur spelen kreeg de aanvaller G. Lamboo, na mooi samenspel, de bal te pakken. Een keurig schot volgde en DSO leid de met 10. Na de rust kwamen De Jagers geweldig opzetten en het was maar goed, dat de DSO-verdedi- ging met Heemskerk aan het hoofd, in goede vorm was. Zelfs een straf schop werd door hem op meestelijke wyze gestopt. DSO werkte zich hier na enigszins los. Bij een opeenhoping van spelers voor het doel van De Jagers kwam' de ba) plotseling bij J. Hörters terecht, die de bal tussen verschillende benen door in het net deed belanden (20). Technisch bleef De Jagers DSO de baas. De aanvallen waren niet van gevaar ontbloot, maar doelpunten bleven uit. DSO had meer geluk. 1 Minuut voor het einde werd het zelfs door S. Oosterhout tot 30 gebracht.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2