k Leiden gaat 300 werkers in Nieuwe Tonge in bed leggen unstieven in Leiöen Ondanks de ramp zal Vebo toch een Paastentoonstelling houden 7ATF"DAG 23 FEBRUARI 1..J DE LL1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 B. en W. terug uit rampgebied Kleding, ambtenaren en stroo nodig Dezer dagen hebben burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en de wethouders St. Menken en A. J. Jon- geleen een bezoek gebracht aan de zwaar getroffen gemeente Nieuwe Tongc op het eiland Goeree Over- flakkec, welke gemeente zoals be kend door Leiden en Leidschen- dam geadopteerd is. Aanvankelijk was Nieuwe Tonge door Rijswijk ge adopteerd. maar deze plaats heeft in middels een andere gemeente ter adoptie toegewezen gekregen. De bur gemeester en wethouders hebben zich op de hoogte gesteld van de ge volgen, die de ramp veroorzaakt heeft, en van hetgeen Nieuwe Ton ge op korte termijn beslist moet hebben. Reeds zijn de werkzaamheden in het dorp begonnen. Driehonderd mannen werken aageiijks aan de op ruiming. Maar het dorp is zó zwaar verwoest, dat zij in Nieuwe Tonge geen onderdak kunnen vinden en bij particulieren in het nabijgelegen Dirksland moesten worden onderge bracht. De burgemeester van Nieu we Tonge wil om te beginnen deze dijkwerkers en slopers in het eigen dorp onderbrengen, reden waarom er dringend gebrek is aan bedden, kribben, matrassen, dekens en la kens. Bovendien moeten de mannen kleding hebben en is er enig huis raad nodig, benevens servies en an der keukengerei om te eten en te ko ken. Ook moet er een ziekenzaaltje worden ingericht, waarvoor bedden met toebehoren en medische artike len nodig zijn. Leiden en Leidschen- dam weten dus wat hun in de ko mende weken le doen staat! Er is gebrek aan alles. Reeds heeft Leiden een vrachtwa gen met textielgoed verzonden, die Donderdagmorgen vertrok en des avonds leeg terugkwam. Zoals wy reeds meldden, is er in Nieuwe Ton ge een administratief ambtenaar van de Leidse gemen te-secretarie gesta- tionneerd. Maandag volgen nog twee technische ambtenaren, o.a. de heer J Voorbach, chef van de Leidse ge bouwendienst. Hun voornaamste taak zal bestaan uit leiding geven bij de sloping, o.a. door aan te geven wat wel en wat niet opgeknapt kan worden. Hoe ernstig de toestand in Nieuwe Tonge is. blijkt wel uit het feit, dat de burgemeester het Leidse gemeen, tebestuur zelfs om droog stroo heeft moeten vragen voor de bedden en kribben, die Leiden straks zal zen den! Een aantal arbeiders zal onder gebracht kunnen worden in gespaar de huizen, die thans schoongemaakt worden. Voor de overigen zal een grote keet of barak gebouwd moe ten worden. Ook hiervoor zal Leiden zorgdragen. Voor verdere schoon- maak-werkzaamheden en de verzor ging der mannen overweegt het Leid se gemeentebestuur uitzending van een vrouwelijk hulpcorps, bestaande uit streng geselecteerde meisjes on der eigen verantwoordelijke leiding. Ook bestaat de mogelijkheid, dat Lei den een ploeg gemeentewerklieden zal sturen voor straataanleg, herstel der rioleringen, enz. Voor dit alles zal eerst nog overleg gepleegd wor den met Leidschendam. Dat er in Nieuwe Tonge veel werk aan de winkel is, moge alleen al blij ken uit het feit, dat meer dan 40 pet. van de woningen totaal zal moeten worden afgebroken. De rest kan her steld worden. De burgemeester van Nieuwe Ton ge verwacht niet, dat de gezinnen voor Nieuwjaar naar hun gemeente zullen kunnen terugkeren. Hij laat Een triest beeld uit het zwaar ver woeste Nieuwe Tonge. Zo zijn er tientallen huizen; sommige zijn nog erger beschadigd. Hier moet de hel pende hand geboden worden! bij voorkeur geen bewoonsters terug keren om vrouwelijke werkzaamhe den te verrichten, omdat hij het be ter vindt de geëvacueerde gezinnen compleet te laten op de plaats waar zij thans zijn. Volgende week zal er weer een vrachtwagen met goederen naar Nieuwe Tonge vertrekken. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Godgeleerdheid de heer G. H. Cassutto Scheveningen; voor het can- didaatsexamen Psychologie de heer R. F. van Naerssen Leiden; voor het semi arts examen mej. O. Hoesen den Haag, idem de heren A. W. Abbo der. Haag, J. C. A. G. Swildens Zandvoort'; voor het artsexamen de dames N. Derlagen Heemstede, J. de Lint Leiden; idem de heren A. J. van Duck Rotterdam, A. Chr. Wetters den Haag, W. H. Weijne den Haag. In de uitslagen van Donderdag werd abusievelijk vermeld: Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht mej. D. H. F. de Wolf Voorburg, dit moet echter zijn mej. D. M. Th. de Wolf den Haag. Het Leids Juweel 1952-'53 De 3c avond van het Leids Juweel bood aan. vijf koren cn twee harmo niecorpsen gelegenheid om zich in 't publiek te laten horen, iets wat tegenwoordig met duurte van zalen, rechten, etc. niet zo gemakkelijk kan gebeuren. Een reden dus om K. en O dankbaar te wezen, evenals het streven van K. en O. om de diverse verenigingen tot grotere saamhorig heid te brengen. Het „Mannenkoor Gemeentewer ken' 'had het ondernomen om onder leiding van dirigent H. J. Barentsen twee a cappellakoren uit te voeren van Jacob Handl (Gallus 1550 geb.) „Ecce quomodo moritur" en een lied van N. H. Andriessen. Zonder op de uitspraak van de bevoegde jury voor uit te lopen waardeerden wij het motet van Handl qua uitvoering en als compositie boven het andere uit gevoerde werk. Dit mannenkoor heeft een paar mooie tenoren in z'n gele deren. Mevrouw Tilly StenzLee ning kwam met twee koren uit n.l. met de Christelijke Zangvereniging Halleluja in een „Adoramus" van de 17e eeuwse Italiaan Jacopo Perti, Niet stil blijven staan Weer minder werklozen dan verleden week Op 21 Februari stonden bij het Ar beidsbureau Leiden- ingeschreven 1948 geheel werklozen, terwijl daar enboven 283 personen geplaatst wa ren op D.U.W.-objecten. De daling van 63 was wederom in hoofdzaak een gevolg van de plaatsing van een groep arbeiders in de noo^gebieden, ditmaal in Zeeland. Mede tengevolge hiervan is het aantal werklozen thans ongeveer 300 minder dan verleden jaar. Het aantal werkloze vrouwen nam iets af en bedroeg op 21 Fe bruari 172. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 28 Febr. 13 uur tot Zaterdag 7 Maart 8 uur waar genomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hogcwoerd 171. tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 201J6. I Te Oegstgeest door: dc Oegstgees- 1 ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Doktcrsdienst. A.s. Zondag, 1 Maart, zal de dienst worden waarge nomen door: dr. Gaasbeek, De Graaff, De Jager, Lahr, Teeuwen. Toen de leden van de Vebo op 11 Februari 1.1. in algemene vergadering bijeenkwamen, besloten zij spontaan, op voorstel van het bestuur, geen Paasvee-tentoonstelling te houden, omdat zij die in strijd achtten met de verslagenheid waaronder het Ne derlandse volk dooi de ramp gebukt ging. Onder de indruk van het tra gisch gebeuren achtte men het on mogelijk belangstelling voor een der gelijke tentoonstelling te wekken. Maar nu er enige weken verstreken zijn is duide.ijk geworden, dat men niet bij de ramp mag blijven stilstaan omdat men daardoor de ramp slechts groter maakt. Meer dan ooit he»*t het land nodig, dat liet economie ie leven gestimuleerd wordt. Aangezien een Paasvee-tentoonstelling daartoe een krachtige bijdrage kan leveren, is besloten deze tentoonstelling toch door te laten gaan Dit besluit werd gistermorgen ge- I nomen op een buitengewone verga dering, waarvan de agenda slechts één punt vermeldde: intrekking van het besluit van 11 Febr. 1.1. en het organiseren van een Paasvee-ten toonstelling. Om verschillende redenen heeft het bestuur besloten de tentoonstel ling niet op een Vrijdag maar op een Dinsdag te houden en wel op Dins dag 24 Maart a s. op het Veemarkt- terrein te Leiden Op deze tentoonstelling zullen de volgende rubrieken vet vee te zien zijn- koeien, stieren kalveren, scha pen en varkens. Getiacht zal worden de nettowinst van deze tentoonstelling zo groot mo gelijk te maken, om die af te dragen aan het Rampenfonds Om die reden zal alle onnodige luister vermeden worden. Er zal dus geen lunch zijn voor de juryleden e. d Het inleggeld voor individuele inzendingen wordt verdubbeld, voor groepsinzendingen verhoogd. Aan de wini.aars, voor wie het bestuur medailles pleegt te ko pen, zal verzocht worden, geheel vrijwilliggenoegen te nemen met een diploma, zodat het geld voor de prijzen eveneens aan het Rampen- Rurwerllike Stand Geboren: Antje Catharina Wilhel- mina, d. van J. W. A. Koren en G. Rietveld; Andries, z. van A. Moeli- ker en P. H. Heus; Hendrik Aldert, z. van L. Varkevisser en G. Dul: Hé- lène Catharina Maria, d. van A. C. Driessen en H. A. Devilee: Jacoba, d. van A. J. van Dijk en C. M. van Til. Overleden: J. Pellemans huisvr. van Harfst 49 j.; T. E. Stoel vrouw 55 j.; M. M. Stafleu huisvr. van Kol derman 58 j. J fonds kan worden overgemaakt. De tijd van voorbereiding is zeer kort. Het bestuur zal aile moeite doen om de tentoonstelling zo goed moge lijk te doen slagen en hoopt dat het aantal inschrijvingen nog groter zal zijn aan verleden jaar, toen het aan tal ruim 200 bedroeg. Aldus kan deze Paasvee-tentoonstelling, in plaats van in strijd te zijn met de stemming van het Nederlandse volk na de ramp, een stimulans zijn lot nog groter op bloei van het economisch leven. En bovendien een bij dróge leveren tot leniging van de nood die door de ramp ontstaan is, in de vorm van een groot geldbedrag! Zaterdag 28 Februari Voordat wij vandaag aan iets an ders durven denken, gaan eerst onze gedachten uit naar de komende Stil le Omgang, die door de afd. Lelden en omstreken gemaakt zal worden in de nacht van 7 op 8 Maart a.s. Kath. mannen en jongemannen die hieraan wens'en deel te nemen, kunnen zich morgen van tien tot één uur en a.s. Donderdagavond van half acht tot negen uur als lid opgeven in de Ro- manuszaal, achter de Hartebrugkerk. Men kan zidh ook vervoegen bij een van de bestuursleden. Het secretari aat is gevestigd op Waldeck Pyr- rrtontstraat 9. De leden moeten er aan denken bij het afhalen der spoor kaartjes hun contributie-kaart mee te brengen. De cursus in het maken van lam- pekappen, die door de Huishoudelijke Voorlichting te Leiden georganiseerd werd en die zich in 'n grote belang stelling mocht verheugen, wordt a.s. Woensdag om 7 uur in het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk, gesloten. Op Woensdag 10 Maart begint er een nieuwe cursus. Belangstellenden hiervoor kunnen zich a-s'. Woensdag avond opgeven. Zij kunnen dan te vens de resultaten van de eerste cursisten bewonderen in het Volks- huis. De WoninginrichUng „Samen- j waarin het fugatisch deel heel keu rig werd uitgewerkt en van Diepen- brock's groot vocaal oeuvre kregen wij een lofwaardige uitvoering van diens innerlijk geestdriftig Paaslied „Christus is opgestanden". Met haar nog maar ée jaar oud zijnde vrou wenkoor „Cantemus" maakte zij goede sier met de beschaafde vertol king van Terzet uit Elias van Men delssohn en Let-sprookje van Wet tig-W eissenborn. Do heer Joh. van den Broek voer de levendig zijn kleine schare heren aan, die het Dubbelmannenkwartet „Sempre Avanti" vormen. Het be kende Kerstlied van Bernard Dia mant bezorgde dit achttal zanglief hebbers een groot succes en het bril- lante Sérenade d'H.ver van Saint Saëns deed dit al niet minder. Herman de Wolff kwam met een groot ensemble naar voren, n.l. met het Chr. zangveren, kerkkoor „Ex Animo". Psalm 42 2 van de Wolff's hand gaf een staal van de kerkzang te horen en besloot met het mooie geestige „Den Uil" waarin Diepen- brock zo kunstzinnig aan de toehoor der leert beluisteren, wat hij te zeg gen heeft. Al het gehoorde was a cappella zingen. Na de pauze traden de twee har moniecorpsen op n.l. „De Post' 'on der leiding van kapelmeester Blok ker. Na een extra mars om in te spelen: speelden zij een lijvig pro gramma: „Ouverture „Yelva" van Preissinger-Delhay en een balletsuite van Popy. De liefhebbers van har- monie-muziekvertolking hebben ge noten. De Chr. Harmonievereniging „Con cordia" onder kapelmeester P. van Bruggen had in zoverre het slechtste deel van deze avond, dat zij 't laatste op 't programma stond, en de gele deren der toehoorders al enigszhr dunden wegens de draaiende tijd. Zij gaven een „Folkloristische para phrase" vn Boedyn ten beste, een niet gemakkelijk muziekstuk, en be sloten met „Ouverture Nabucco" van Verdi-Delhaye, een geliefd concours- stuk, dat wij wegens gevorderd uur niet meer in z'n geheel hebben bij gewoond. Onder vrij veel belangstelling is deze 3e avond een succes geworden. Nu wacht ons nog op 22 April een avond met interessant programma, met uitspraak van de jury en uit reiking van het fonkelend juweel, waarop natuurlijk elke vereniging hoopt. Mocht deze hpop voor meer dere verenigingen niet verwezenlijkt worden, laat men dan sportief de teleurstelling opnemen en zich ge-' reed maken om op een eventueel volgend concours zo mogelijk de ere palm weg te dragen. J. KORTMANN. Wat is eigenlijk de Pax Christi-beweging De Pax Christi Beweging is bij velen al een onderwerp van ge sprek geworden. Men is nieuwsgie rig geworden er. deze nieuwsgierig heid is een goede voedingsbodem voor de belangste_ling Verschillen den, die graag wilden weten, waar over het nu eigenlijk gaat, hebben om definitie gevraagd. Nu is een de finitie van iets dat leeft, heel moei lijk het is even moeilijk als de defi nitie van het leven zelf Als men dan toch een definitie, een zo kort en scherp gesteld mogelijke begripsbe paling wil, dan zou men onder voor behoud kunnen zeggen: De Pax Christi Beweging is een beweging om de vrede onder de volkeren te doen baseren op de Katholieke beginselen. Dat is heel mooi gezegd, zult U op merken, maai is dit niet een beetje vaag en algemeen? Staat dat nu niet heel ver van mijn persoonlijk leven verwijderd? Ongetwijfeld, als U meent dat „volkeren" een abstract begr.p is, waarover alleen staatslie den ean hun conferentietafels of ge neraals over hun stafkaarten spre ken. Neen, een volk is geen abstracte massa, maar bestaat uit concrete in dividuen. De vrede onder de volke ren ii dus niet alleen bedoeld als het vredig samenleven tussen twee of mee-rdere vreemde volkeren, maar ook de vrede tussen de lidmaten van elk volk, de vrede in eigen kleine kring van gezin en familie. En is het begrip „Katholieke be ginselen" ook geen veelgebruikte ge meenplaats? Neen. De vrede in de harten, de vrede m de gezinnen, in de maatschappelijke beroepen, tus sen de standen tenslotte de duurza me vrede tussen de volkeren, kan niet bereikt worden alleen door een beroep te doen op een vaag gevoel j t' ttt-1, „r j m.„ van verbondenheid maar moet in de den J. v d. Wxlk, W. C. v. d. Wilk j pvactijk van elke dag werkelijkheid en G. Splinter. Het huidige bestuiu- worden, doordat wy handelen vanuit bestaat uit de heren A< Kettenis het besef van onze levensgemeenschap (voorz.), C. J. v. d. Wilk (secreta- in de H. Geest vanuit de overtuiging, ris), M. J. Dool (penn.), F. W. Cor- dat wy allen broeders en zusters zijn, pel (2e seeren G. v. Reenen (alg. kindeken van één Vader. Een andere bitrage-commissie, die bemiddelt bij moei hkheid, diemen ook wel eens de Alg. Ned. Bond van Patroons in 't hoort, is deze: Moet ei nu weer een Meubileringsbedrljf, telde na de oor-1 nieuwe katholieke organisatie be- log 56 leden, welke teruggelopen is j staan? Zijn we werkelijk al niet vol- door de oprichting van de R.K. Bond doende georganiseerd? Maar dan van Woninginrichters „St. Reinol- moet geantwoord worden: De Pax dus", afd. Leiden, en thans 48 be- 1 Christi Bewering is geen organisatie, draagt. De Leids'e afd. heeft een ar-' Zij heeft geen leden, geen contribu- bitage-commissie, die bemiddelt bij ^e' Seen organisme Zij stelt zich niet Jaarverslag van Mij. v. Toonkunst, Leiden In de onlangs gehouden algemene jaarvergadering der Maatschappij voor Toonkunst werden de drie aan de beurt van aftreden zijnde bestuurs leden t.w. de dames A. M. P. H. Coe- bergh, M. H. J. Teebaal-Hulsekamp en de heer ir. W. H. B. van Dunné herkozen. Aan het jaarverslag, uit gebracht op deze vergadering, ont lenen wy het volgende: De Muziekschool der Maatschappij had een goed jaar. Het leerlingental steeg van 272 tot 559. Voor de blok fluit Gehrels ballet- en spraak en spelklassen bestond bijzonder gro te belangstelling. De Dalcrozeklassen, in Oegstgeest gegeven, waren even eens goed bezet. Alle hulde voor de directeur van de Muziekschool, Henk Geirnaert, die de grote stroom van leerlingen te verwerken kreeg!. Tijdens het verslagjaar werden aangesteld: Froukje Giltay als lera res viool. mej. Gerrie Tonnon als le rares ballet, de heer Jan Grefe als leraar spraak en spel, de beer Jaap Geraedts als leraar fluit, tevens lei der van het jeugdorkest, mevr. Ann- Mary Waterman als lerares piano, de heer Gijs Reijns als leraar hobo, ter wijl de heer Lauw Boellaard werd belast met het geven van accordeon- onderwijs. De concerten, maar vooral de jeugdconcerten vonden een aandach tig gehoor. De vier jeugdconcerten werden bezocht door 4478 bezoekers! Het was niet eenvoudig om aan alle aanvragen te voldoen. Het garantie bedrag door de gemeente Leiden be schikbaar gesteld om een eventueel tekort te dekken, behoefde niet te worden aangesproken. Aan- het verzoek van het bestuur van het Gemengd Koor der Maat schappij tot Bevordering der Toon kunst, afdeling Leiden, n.l. dit koor onder te brengen bij de Maatschap pij voor Toonkunst, is inmiddels vol daan. In het verslag van de Muziekbiblio theek wordt medegedeeld, dat het aantal leden bedrieg 118, het aantal uitleningen 750. Het boekenbezit werd uitgebreid met een grote col lectie trio's, strijkkwartetten, kwin tetten enz. Het Orkest der Maatschappij voor Toonkunst kon zich verheugen in een enthousiaste, trouwe opkomst der le den. Uitvoeringen werden gegeven in Oegstgeest en Leiden, deels ook in i samenwerking met Leidse koren. werking" te Leiden bestaat 40 jaar. Zij werd op 7 Jan. 1913 opgericht door de heren Hoogedoorn, Meer burg, Pander (voorz.), Lau, Van Bemmel, Carree De Graaff, Van Ewijk en Kerkhoff, die allen overle den zijn, en door de nog levende le- moeilijkheden tussen klanten en le veranciers. De gesdhiedenis' van de vereniging verhaalt twee stakingen, bovei of naast de Kath Actie of Ma- via-congregatie of Derde Orde of zo vele organisaties als de H. Kerk in haar rijke geschakeerdheid kent. D* die door overleg tussen patroons en °aar ryxe gescnaxeeroneia xent. u> we-Vnemers op bevredigende wijzePax chnat' Beweging wil „geest' rMfSesM? SST I S is het feest uitgesteld tot a.s. Dins-I d reeds best'Jaande organisaties' tot dag wanneer er van 3 tot 5 uur in beleving en zo nodig tot In den Vergulden Turk receptie zal hcrpieuwing va® r moetSleidm. zyn. 's Avonds is' er een gezellige r. avond voor de leden in de Kleine 1 le0T"g„aan.!f v, ht orde. massabeweging of voor een Burcht. Er is morgenochtend om half acht alg. H, Communie voor de leden van het Jongensgilde in de dekenale parochie. Alle leden worden verzocht hieraan te denken. STADSKOK klein groepje geselecteerden? Het antwoord kan niet lang uitblijven: De Pax Christi Beweging is een be weging voor iedereen van goede wil, maar het is onmogelijk dat deze be weging de massa bereikt zonder de steun en daadwerkelijke inspanning KATHOLIEKE ^EEKAGENDA VOOR LEIDEN Inlichtingen en opgaven by het KATH. SOCIAAL BUREAU, PLANT SOEN 25, tel. 20503. iedere werkdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bo vendien Dinsdag- en Donderdag avond van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 28 FEBRUARI TOT 7 MAART Maandag 2 Maart: Om 8.15 spreekt de heer J. J. Fens, lid van de Tweede Kamer, over „De Wederopbouw van het Nederlandse leger in Nato-ver- band" voor de leden van de St. Adel- berst vereniging in De Doelen. Ook buiten deze vereniging staan de personen, o.a. leden van de Leidse afd. van de ARKC, zyn voor deze lezing uitgenodigd. Bijeenkomst van de Vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij en Patronage in het St. Liduinahuis. Pater dr. Jac. de Groot SCJ spreekt over de psychologie van de puber teitsjaren. Aanvang 8 uur. Om 7.30 uur bijeenkomst van de KA der dekenale parochie. Donderdag 5 Maart: Jaarvergade ring van de KAB in „De Harmonie", EreestraaL Aanvang 8 uur. U0REVAAR GARAGE UOREMAQSTRW tl-ULZ37iO Prof. dr. W. J. de Haas wordt Maandag 75 j- Maandag a.s hoopt prof. dr. W. J. de Haas, oud-hoogleraar in de natuur kunde en meteorologie aan de Leidse Universiteit, zyn 75ste verjaardag te vieren. Voordat prof De Haas in 1924 aan de Leidse Unive. siteit verbon den werd, was hij hoogleraar geweest aan de Technische Hogeschool te Delft en de Universiteit van Gronin gen. In Leiden volgde hy prof. Kee- som op als directeur van het Kamer- lingh Onneslaboratorium en zette hij de traditie van zijn beioemde schoon vader, prof. Lorentz, voort. In 1946 construeerde prof. De 'iaas samen met ir. 7/estdijk magnetische velden van tot dusverre ongerenae sterkte, die in de onmiddellijke omgeving lagen van een milliien gauss Het resultaat voor de wetenschap hiervan kan thans nog niet overzien worden. Deze in Lisse geboren oud-hoog leraar gehiet nog een goede gezond heid en zal ongetwijfeld Maandag veel belangstelling genieten. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondigingen (Advertentie). Twee Leidenaars gearresteerd In de afgelopen nacht ontmoetten twee agenten een paar mannen op de fiets, die bij onderzoek gereedschap pen bij zich bleken te hebben, waar mede men zich nu niet bepaald in de nachtelijke uren op de weg kan be vinden zonder een verdachte schijn op zich te laden. Het waren twee Leidenaars, de 26-j. P.V. en de 24-j. J. W. B., die, toen zij op het politiebureau nader aan de tand werden gevoeld, weinig goeds in het schild bleken te voeren. Zij gaven toe enkele konijnen te heb ben willen stelen. van kleine groepen, die zich „de Pax Christi-vrienden' noemen. Uw nienwsgierigneid zal bevredigd worden als L luistert naar de rede van pater Maufred Hörhammer O. Cap. op Donderdag 12 Maart a.s. in het St. Antoniusclubbuis te Leiden. Aanvang 8 uur. Toegang gratis.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2