Waar duizenden drie weken hun beste krachten gaven, valt Ned* weer droog Nog is het water er, maar het heerst niet meer; het is verslagen Meer dan 100.000 slachtoffers werden tot nu toe geëvacueerd 19e lijst van slachtoffers watersnood 1953 Helpt allen GIRO 9575! Buitenverblijfplaats voor vluchtelingen Hulpvaardige deserteurs kregen milde vonnissen Hoe moet een enorme bederfvrije Engelse taart verloot worden? DONDERDAG 26 FEBRUARI 1953 DE LEIDSL COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 HET RAMPGEBIED IN VOGELVLUCHT De krachtsinspanningen in de da gen sinds die le Februari zijn niet zonder resultaat gebleven. Dat blijkt duidelijk uit de talloze gedichte bres sen, en uit de vele akkers, die uit het water zijn herrezen; uit het feit, dat de auto's op de weg van Halste ren naar Tholen weer in de plaats zijn gekomen van de ducks, en dat boeren in de uiterste noordwestelijke hoek van Brabant hun drooggevallen boomgaarden kunnen bespuiten om te trachten de schade, die het water heeft aangericht, zoveel mogelijk te beperken. RILLAND-BATH WON DE STRIJD. Rilland-Bath is de laatste dagen een begrip geworden in het offen sief voor de herovering van het ver loren gegane land. Uit de lucht is de overwinning, die hier gisteren is ge boekt, een smalle lijn dwars door ve le hectaren water. Maar die smalle lijn bestaat uit honderdduizenden zandzakken, die stuk voor stuk op de ruggen van de honderden militai ren en arbeiders zijn aangedragen en die nu een barricade vormen, die bij hoog tij niet al het water kan keren, maar die toch een basis is, waarop de volledige overwinning straks in deze smalle strook tussen Noord- Brabant en Zuid-Beveland rust. Nietig lijkt ook uit de lucht het werk, dat hier wordt gedaan. De tientallen wagons waarmede het zand uit Brabant wordt aangevoerd, de trucks, die tot aan de assen in het water en de modder over de binnen dijken rijden, en het legertje men sen, dat schijnbaar door elkaar krioelt. Honderden handen worden als groet opgeheven als wij laag overvliegen. De opgestoken duimen van de militairen drukken uit, hoe zij zich voelen: voldaan over deze belangrijke overwinning. NOG HEERST HET WATER. Maar ook elders gaat de strijd met onverminderde kracht verder. Ten noorden en zuiden van de Moerdijk, waar honderden arbeiders bezig zijn met het herstel van de spoorbaan, ge holpen door „draglines" en slibzui- gers. De beide grote bruggen liggen als doelloos over het Hollands Diep: verbindingen tussen wegen en spoor banen, die tot werkloosheid zijn ge doemd. Op het station van Lage Zwaluwe staat het centrale seinhuis geïsoleerd in een brede strook water. Naar het zuiden, in de richting van Breda, gaan rails en weg verloren in een bijna rimpelloze watermassa met het bekende beeld van ondergelopen boerderijen en huizen Boven de plaatsjes Moerdijk, Klun- dert en Willemstad ziet men op de smalle dijkwegen weer wat verkeer rijden: .een enkele auto en wat fiet sers. Maar aan de dijken van het Hollands Diep heerst bedrijvigheid Vele gaten zijn ook hier al proviso risch gedicht, en slibzuigers en drag lines voltooien het werk. Ten zuiden van Willemstad zijn nog gaten, waar het water schijnbaar traag doorheen stroomt. Maar ook hier zal het een halt worden toegeroepen: tientallen arbeiders hebben de strijd aangebon den HALSTEREN HEEFT ZIJN DIJKEN HERSTELD. In de dijken rondom het zwaarge- troffen Halsteren zijn de bressen ge dicht. Zover het oog rijjct, wordt aan het verdere herstel gewerkt door mens en machine. Wat van de lucht uit gezien slechts plassen lijken, duidt er op, dat vele polders hier kortge leden zijn drooggekomen. Duidelij ker bewijzen hiervan zijn trouwens de vele geheel of gedeeltelijk geruï neerde boerderijen en de tegen de dijken achtergebleven door stro overdekte hopen wrakstukken. TROOSTELOOS. Na de hoopgevende indrukken van Rilland-Bath waar behalve aan de dijken ook tientallen arbeiders aan het werk zijn aan de spoorbaan verschijnt een beeld van troosteloze ellende: Het zwaar geteisterde plaats je Waarde, enige kilometers meer naar het oosten op Zuid-Beveland gelegen. Een enorm gat dat ten zui den van Waarde in de Scheldedijk werd geslagen, is met zandzakken gedicht Een landingsboot van de marine, geladen met nog duizenden zandzakken, wordt gelost. Een zui ger braakt een constante stroom slib uit een zolderschuit voor en achter de barricade van zandzakken. Dan ligt Waarde onder ons; hier is het stadium van herstelwerk nog niet aangebroken. In het dorp is het water nog de oppermachtige heerser. In de ondergelopen straten trachten de bewoners met roeibootjes wat be zittingen uit hun huizen te halen TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft gistermid dag de wet bescherming leerlingen tegen besmettingsgevaar z.h.s. goed gekeurd en vervolgens de behande ling van de voorbereidingen voor een tweede instituut voor technisch hoger onderwijs voortgezet. Minister Cats zal heden antwoor den. Een geheel ander beeld geeft weer Tholen, waarover wij vliegen op de terugweg naar het vliegveld Ypen- burg. Het dijkherstel op dit eiland is al vergevorderd met gevolg, dat een groot aantal polders het water al kan lozen. Enkele boerderijen zijn al weer bewoond; het herstel van de ravage is begonnen. Voor Oud-Vossemeer liggen sche pen met rijsthout en bazaltblokken klaar voor het definitief herstel van de dijken. Op St, Philipsland trekken vele tientallen meters kistdammen de aandacht. Een perszuiger ligt gereed om er zand achter te spuiten. Meer naar het oosten, in Noord-Brabant, zijn al grote stukken land herrezen. Hier is het, dat boeren bezig zijn met het bespuiten van de drooggekomen boomgaarden. Dit beeld vormt een waardig sluitstuk van de verken- nings vlucht, een symbool van de strijd, die nog maar pas is begonnen en ongetwijfeld nog vele moeilijkhe in de eerste donkere Februari dagen, toen het water met zijn brullend geweld heer en mees ter was in het verdronken ge bied van Nederland, maakte een verslaggever een tocht over het rampzalige gebied, waar de strijd om het vege lijf nog ge streden werd en waar het wilde water ieder ogenblik een nieuwe prooi vond en een nieuw slacht offer besprong. De ramp is nu 25 dagen gele den. Weer is de verslaggever in 'een vliegtuig gestapt en zijn indrukken vindt U in bijgaand artikel. Nog heerst het water in vele delen van Nederland, maar zijn kracht is gebroken. Lang zaam, maar op vele plaatsen al zeer goed zichtbaar, wordt het teruggedreven en herrijst het getroffen gebied, waar men on middellijk herstellingen ter hand neemt en maatregelen treft om alles weer in zijn oude luister te herstellen. GROET EN GERUSTSTELLING den van velerlei aard zal opleveren, maar die de vijand al een stuk heeft teruggedreven Met uitzondering van kleine ver- 400. Drente op 100 en de andere naar plaatsingen, die zich nog telkens rato. voordoen, kan men wel zeggen, dat de eerste faze van de evacuatie, de ver plaatsing, thans is afgesloten. De tweede faze betreft het verblijf der geëvacueerden in de opname-ge meenten en oe derde faze de terug keer Die terugkeer zal in het alge meen eerst veel later aan de orde komen, al is er hier en naar al van een terugkeer op zeer beperkte schaal sprake. In totaal waren Dinsdag door de rijksinspectie voor de bevolkingsre gisters 89.709 geëvacueerden geregis treerd. Met cue registratie werd on- m ddeilijk na de ramp, in overleg en in samenwerking met tie centrale evacuatie-commissie en me' toestem ming van de minister van Binnen- iandse Zaken, begonnen door de rijksinspectie voor de bevolkingsre gisters Dit aantal heeft betrekking op de externe geëvacueerden, de per st nen, die van een bepaalde ge meente naar een andere zijn overge bracht. Daarnaast zijn er echter nog veie interne geëvacueerden Dat zijn pe-'sonen, die in de naaste omgeving werden opgenomen en niet deel uit maakten var de georganiseerde eva cuatie. Van die interne geëvacueer den beschik: men niet over concrete cijfers, maai men schat hun totaal op 18.000. Dat wil dus zeggen, dat het totaal aantal geëvacuerden meer dan 100.000 bedraagt, een aantal, dat de I somberste verwachtingen in de eerste i dagen in belangrijke mate heeft overschreden. Van het aantal der externe ge- evacueerden van 89.709 zijn er inmid dels reeds duizend naar hun woon plaatsen teruggekeerd. Waar zij nu wonen. Op 20 Februari beschikte men over cijfers met betrekking tot de verspreiding der externe geëvacueer den over de onderscheidene provin cies. Uitgaande van die cijfers en het thans totaal aantal geregistreer- den, kunnen naar schattin,? de vol gende cijfers worden gegeven: Zee land 14000. Noord-Brabant 30.000, Zuid-Holland 32.000, Utrecht 8000 en de overige provincies 500C Van die overige provincies komt Noord-Hol land op ongeveer 1500 geëvacueer- Informaties. Hoewel voor de inte-ne geëva cueerden geen concrete cijfers ter beschikking staan, kan wnrden aan- j genomen dat de aantallen bedragen voor Zeeland 2700. voor Zuid-Hol- j land ongeveer 10 000 en voor Noord- Brabant ongeveer 5000. Iedere gemeente, die geëvacueer den heeft opgenomen is verplicht daarvan onmiddellijk opgave te doen aan de rijksinspectie voor de bevol kingsregisters. Van de ongeveer 3500 informaties, welke werden gevraagd kon het Roode Kruis er 12 000 beantwoorden. Dat er niet nog meer konden worden beantwoord houdt verband me* de omstandigheid, dat over tal van men sen inlichtingen werden gevraagd;, dié niet zijn geëvacueerd Zo kwam het bijvoorbeeld herhaaldelijk Voor, dat inlichtingen in het hinnen eh buitenland werden gevraagd over personen wier woonplaatsen niet in het rampgebied waren gelegen. Het Nationale Rampenfonds heeft een prentbriefkaart uitgegeven, waar mede men buitenlandse relaties ge rust kan stellen omtrent de om vang van de ramp, die Nederland ge troffen heeft. De tekst van deze prentbriefkaart Voor al hetgeen U en Uw volk voor Nederland hebben gedaan, danken wij U uit het dienst van ons hart In één nacht en een dag werd een tiende van Nederlands bodem overstroomd. Meer dan 1400 mensenlevens gingen verloren, tienduizenden stuks vee verdronken, goede ak ker- en weidegrond werd door het water verzwolgen. Maar gespaard ileef Nederlands industriële apparaat; Nederlands exportcapaciteit bleef ongeschokt. De zee- en luchthavens bleven in tact; de tuinbouv werd niet ge schaad; de bloembóllenvelden zul len bloeien in hun volle fleui en voor toeristen heeft het lage land bij de zee niets van zijn aantrek kelijkheid verloren De slag was hard, maar Neder land lééft en werkt en voelt zich rijk in zijn vele vrienden in het buitenland. De kaarten zijn dank zij be langloze medwerking van ontwerper Eppo Doeve en de drukkerij Kuehn Zoon te Rotterdam voor de prijs van slechts tien cent verkrijgbaar. Bestellingen worden uitgevoerd na ontvangst van het verschuldigde be drag op giro 9575, onder uitdrukke lijke vermelding „Kaarten Buiten land" en men kan de kaarten even tueel afhalen op de Koningskade 18, Den Haag. De bovenstaande tekst is in het Engels, Frans, Duits en Spaans op de kaarten afgedrukt. Het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft in de namiddag een 19e lijst van slachtof fers van de watersnood 1953 uitgege ven, luidende: HALSTEREN. Geborgen: Maas-Raats, Johanna, geb. 9.11.18. NIEUWE TONGE. Geborgen: De Jong, Adriaantje W., geb. 21.8.47; de Jong, Jannie, geb. 5.5.50. NIEUWERKERK. Geborgen en geïdentificeerd: Hillebrand-van Dommelen, geb. 18.1184; Rentier, M. J., geb. 24.11.42; Stoutjesdijk, H. geb. 14.2.52; Nikerk, Pieternella, geb. 4.3.16. NIEUW VOSSEMEER. Geborgen en begraven te Steen bergen: van der Male, Cornelis, geb. 23.10. 83. OUDE TONGE. Geborgen en geïdentificeerd: de Vos, Pieter, geb. 16.8.64; de Vos, Adriana L„ geb. 11.3.45. STEENBERGEN. Geborgen en begraven te Steen bergen: van Tillo. Petrus, geb. 11.9.31. ZEVENBERGEN. Geborgen en geïdentificeerd: van Ginneke, Petronella, geb. 20. 10.85, weduwe van Jacobus Stoop. Tijdelijk onderdak tot betrouwbaarheid vaststaat De minister van Justitie heeft in de Eerste Kamer tijdens de beant woording van de sprekers over de Justitiebegroting, die ten slotte z.h.st. werd aangenomen, medegedeeld, dat hij in Gelderland een buitenverblijf heeft aangekocht, waar politieke vluchtelingen, die rechtstreeks van achter het ijzeren gordijn komen, tij- Drie van de zes Indië-deserteurs, gen, vorderde de auditeur-militair te- die op 1 Februari te Schoonhoven in voorarrest zaten en dadelijk hun diensten voor hulpverlening in het rampgebied aanboden, stonden heden voor de Krijgsraad te Velde West te recht. Deze Amsterdamse jongens, beho rende tot een groep van 1700, die in 1946/48 weigerden naar Inldonesië te vertrekken en die eerst drie maan den geleden gearresteerd konden worden, zagen hun dienstvaardigheid beloond met een half jaar verminde ring van straf. Omdat zij dadelijk had den aangepakt en zich te Ouderkerk den Gelder and op 1000. Limburg op aan de IJssel en elders flink gedroe gen twee hunner, die van insche pingsverlof waren weggebleven, zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen de derde deserteur werd een jaar met aftrek gevorderd. De audi- teur-militiar zeide, dat deze verzach ting van straf in het licht der daden van de verdachten bij de watersnood, op haar plaats was. Dr mr. W. Schuurmans Stekhoven, verdediger van de drie deserteurs, was het met deze opvatting eens. De krijgsraad te velde vonniste conform de eis. Eind Maart zullen de andere drie deser teurs van deze groep vrijwiilge hel pers voor de krijgsraad terecht staan. Beurzen, dijken en een grote taart WIE HET WEET, KRIJGT EEN TAART Vele aanwezigen op Schiphol heb ben gistermiddag staan watertanden, toen twee stewardessen van de KL M uit het lijnvliegtuig van Londen een blinkend witte Engelse taart het platform opdroegen. Het smakelijke kunstwerk, door twee Engelse banketbakkers ten be hoeve van het Nederlandse Rampen fonds gefabriceerd, was rechhoekig opgebouwd en vertoonde op de di verse vlakken „wandschilderingen", zoals een Hollands landschap met veel water en boten, een jeugdig paar in nationale klederdracht met een „Dutch Mill" op de achtergrond en tenslotte aan weerszijden met de stokken kruiselings de Britse en Ne derlandse vlaggen. Deze typisch Engelse taart, aan de buitenkant geheel afgedekt door het witte dragant (mengsel van suiker en eiwit), is gevuld met cake. waarin grote hoeveelheden gedroogde vruchten zijn verwerkt. Hij weegt ongeveer 15 pond. Des morgens was dit banketbak kers-kunststuk in Londen aangebo den aan de Nederlandse ambassadeur aldaar, mr. D. U. Stikker, die de taart dezelfde middag per KLM naar ons land liet sturen. De bedoeling is het kunstwerk op nog nader te be palen wijze in het radioprogramma „Beurzen open, dijken dicht" van de gezamenlijke radioverenigingen zó te verloten, dat de opbrengst zo hoog mogelijk zal worden. De programmaleiders vragen nu aan luisterend Nederland: „Wie heeft een goed idee voor de verloting van de taart? Suggesties worden in Hilversum gaarne ingewacht De beste suggestie zal worden uitgevoerd en de inzen der zal worden beloond met.... een taart, maar niet de Engelse, doch één, die vervaardigd zal worden door Ne derlandse banketbakkers. Wel bestaat er reeds een plan, doch dit is nog niet definitief. Mogelijk zal de verloting n.l. Zaterdagavond a.s. geschieden in het beursgebouw te Leeuwarden, waar die avond „De beurzen open" zullen gaan. Er was b.v. aan gedacht om de taart per hap bij opbod te verkopen. Maar nadat op Schiphol het kunstwerk bekeken was, leek dit niet meer de beste op lossing. De taart bezit de voor Ne derlandse begrippen zeer bijzondere eigenschap dat zij niet bederft, in tegendeel pas goed zal smaken als zij enige maanden oud is. De bakkers zijn de 31-jarige E. Mccarty en de 29-jarige G. Whiting, beiden uit Lon den en beiden ex-militairen, die vroeger in Nijmegen gelegerd zijn geweest. Zij hebben 80 uur in de Royal Flour Mills van de firma Charles Brown en Co te Vauxhall in Londen aan de taart gewerkt. Een soortgelijke cake hebben zij de vorige week voor Engeland zelf vervaardigd. Die bracht bij een ver loting, gearrangeerd door de Britse televisie, bijna 14 000 op. dens hun onderzoektijd kunnen ver blijven. Sinds Mei '45 zijn in Nederland 25.000 politieke vluchtelingen aange komen, waarvan er 2500 weer weg zijn gegaan. Bij die 25.000 waren o.a. 2300 Po len, 4200 displaced persons, 461 Rus sische Mennonieten en 13.000 Am bonezen. Aanhakende aan het feit, dat poli tieke vluchtelingen op vele ambte lijke barneres stuiten, betoogde hij aat er 3 soorten vluchtelingen zijn: le. de z.g. transito-vluchteling, die Nederland via andere landen bereikt; 2e. de vluchteling, die rechtstreekc uit een bedreigd gebied komt; 3de: de groep die ais geheel wordt binnenge laten of op grond van internationaal overleg. Wat de transsito-vluchteling betreft doet zich van Duitse zijde de moei lijkheid voor, dat Duitsland de terug geleiding slechts aanvaardt, als de betrokkene zeer kortgeleden de grens heeft overschreden. Dit brengt onaanvaardbare risico's voor ons land met zich mee en noodzaakt soms tot illegale teruggek-iding. Spr. betreurt dit laatste en hoopt dat hiervoor een regeling kan worden getroffen. Wat de 2e categorie vluchtelingen betreft, kunnen de bona-fiden hier blyven, de mala-fiden moeten weer over de grens. De vraag is echter wie zijn goed en wie zijn slecht. Het is voorgekomen dat vorig jaar een communistische functionnaris hier ge ruime tijd heeft vertoefd als gedroste schepeling. Bij de replieken zeide de heer DIEPENHORST (AR) de Ambonezen in het verband dat de minister noem de, niet gelijk te willen schakelen met de vluchtelingen. Het door de minister genoemup cijfer van 25.000 geeft volgens hem dan ook een scheef beeld. Spr. vroeg zich af of ieder die zich a's vluchteling meldt beschouwd moet worden als een po tentiële spion. Pater DE BEAUFORT (K.V.P.) wees er op, dat men in Duitsland nog wel eens discrimineert bij vluchte lingen die vroeger vijanden waren, b.v. de Polen. De figuur van de tran sito-vluchteling komt daardoor vol gens spr. wel enigszins anders te liggen dan de minister het voorstel de. Spr. drong er op aan, dat de mi nister een bijeenkomst van deskun digen zou organiseren, waar het vluchtelingenprobleem besproken kan worden. De minister geloofde dat het thans weinig zin had in te gaan op de vra gen die alsnog over het vluchtelin genprobleem zijn gesteld. Spr. loopt niet zo luchtig heen over het beoor delen van het bona fide of mala fide karakter van vluchtelingen als en kele Kamerleden zeide hij. Hij is ten slotte verantwoordelijk voor het in filtreren van verdachte elementen in dit verband. Z.h.s. werd de begroting van Jus- Gevangeniswezen in Eerste Kamer Minister Donker heeft in de Eer ste Kamer bij de behandeling van de begroting van Justitie de sprekers geantwoord. Op het gebied der preventieve hechtenis zijn volgens spr. nog ver beteringen te bereiken. Hij is van mening, dat een bepaalde gedragslijn van het O.M. haar invloed kan doen gelden op de beslissingen, van de rechterlijke macht. Wat betreft de versnelling van de procesgang zeide spr., dat er hier en daar beslist be tere en vlottere paden begaanbaar kunnen worden gemaakt. Een netelige zaak noemde spr. de regeling van de leeftijdsgrens en de pensioenregeling voor notarissen. Er is thans een pijnlijke irrtpasse ont staan. wat tot gevolg heeft gehad, dat er thans 100 notarissen boven de leef tijd van 70 jaar zijn, die niet met pensioen gaan, omdat zij wachten op een nieuwe pensioenregeling. Spr. is van mening, dat het zaak is zo gauw mogelijk bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp in te dienen tot regeling van deze materie op de oorspronkelijke basis, daar hij niet gelooft, dat er een regeling kan wor den getroffen die de instemming van alle betrokkenen heeft. Komende op het gevangeniswezen zegt spr., dat de gestichten te Breda, Hoorn, Leeuwarden en Groningen sterk beveiligd zjjn. Op het moment houdt een detachement politie te Bre da de wacht tot definitieve voorzie ningen zyn getroffen. Recreatie in Breda bestaat nu slechts voor groe pen en niet meer voor alle gevange nen te zamen. Voor het overige is er in de rest van het gevangeniswezen niets ver anderd. Het werk in de gevangemsssen moet volgens spr. normaal voortgang vinden en speciaal geldt dit voor de godsdienstige verzorging. Spr. verzet zich tegen publicaties in een aantal katholieke bladen, waarin gezegd werd, dat hy het moderne gevange niswezen niet welgezind zou zijn. In tegendeel, hij is er een overtuigd voorstander van-, zo zeide hij. Wat de geestelijke verzorging in de ge vangenis betreft zeide spr.. dat op een voorstel van zijn ambtsvoorgan ger geestelijke verzorging aan bui tenkerkelijken reeds aanvaard was door de ministerraad. Hijzelf heeft het optreden van de geestelijke ver zorgers van buitenkerkelijken af hankelijk gesteld van de toestemming van de minister. Voorts heeft hij be paald, dat de geestelijke verzorging van buitenkerkelijken ten deel kan vallen aan hen die verzorging van geestelijken van andere gezind ten afwijzen. Dit om geestelijk nihi lisme te voorkomen. Spr. maakt verder onderscheid tus sen geestelijke verzorging van bui tenkerkelijke zijde en die van. het hu manistisch verbond. Bloemen op de regeringstafel Gistermiddag na de pauze heeft mejuffrouw dr. De Waal, staatssecre taris van Onderwijs, plaats genomen acnter de regeringstafe. Een toef roj'e bloemen was er neergezet. De vorzitter, dr. Kortenhorst heeft haar met enige vriendelijke woor den begroet. Hii zeide dat het een historisch moment is, dat voor de eerste maal in dt geschiedenis der Nederlandse staatkunde *en „vrou welijke bewinosman" ha°r intrede ooet in deze ho?e vergadering. Na mens de Kamer sprak hij zijn ver heugenis er over uit, dal voor de eerste maal een vrouw zitting heeft in het kabinet Hij verbond daaraan de wens, dat dit eerste begin een succes zal worder voor de bewinds vrouw en dat het een goeie traditie zal blpven dat minstens éér. vrouw lid van het kabinet is Namens de Kamer wenste spr. mej De Waal geluk met haar benoeming. De Kamer app'audisseerde en toen gingen ie werkzaamheden van het college weer voort. Nieuwe camera voor astronomen Bij de in Berlijn-Friedenau (Ameri kaanse sector) liggende fabrieken van de Askania Werke heeft men in samenwerking met de ingenieur Ohl- muller een nieuwe camera voor as tronomen ontworpen en vervaardigd. De camera maakt gedurende enkele achtereenvolgende uren foto's van een bepaald punt in het luchtruim; automatisch wordt de camera bewo gen, zodat de lenzen gericht blijven op dit punt. Het toestel ls het enige apparaat van deze aard, dat na de titie aangenomen, met aantekening I °°r'08 *n Duitsland werd vervaar- dat de C.P.N.-fractie tegen was. digd

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7