DUINSTREEK Ziekenfonds Alphen a.d. Rijn e.o. betrekt zijn nieuwe kantoorgebouw Kouder weer op komst Zang en klavier recital te Roelofarendsveen rronoxire MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA J —I In intieme kring van doktoren, be stuur, kantoor- en buitendienst per soneel, heeft dr. A. J. Zwartendijk Zaterdagmorgen op officiële wijze in gebruik genomen 't nieuwe kantoor gebouw van het Ziekenfonds voor Alphen aan den Rijn en Omstreken. Zoals eerder bericht, is dit kantoor thans na lange omzwervingen onder gebracht in het oude raadhuis der voormalige gemeente Aarlanderveen aan de Raadhuisstraat 102. Dat dit gebouw, daterend uit de 18e eeuw, een grondige verbouwing moest on dergaan is voor een ieder duidelijk. De bedoelde bijeenkomst vond plaats in gebouw „Concordia" waar de administrateur van het fonds, de heer A. P. Stuivenberg de leiding had De voorz., dr. A. J. Zwartendijk, verwelkomde o.a. mevr. de wed. Stapensea, echtgenote van de voor malige voorzitter, en mevr. de wed. Allart-Funnekotter, de echtgenote van de voormalige secretaris van het fonds. De plaats van deze laatste is thans ingenomen door dr. W. v. d. Wind, van Aarlanderveen. Dr. Zwartendijk bepaalde zich deze middag tot een kort overzicht van het ontstaan en de geschiedenis van het fonds speciaal voor wat de huis vesting betreft van de administratie. Het fonds is in 1930 ontstaan uit 't oude, zgn. doktersfonds, en wel te Boskoop. In de Bootstraat had men een kamertje, later verhuisde het stuur een klok te moeten aanbieden. Deze klok is aangebracht in de ruime hal. Spr. verzocht dr. Zwartendijk het starten van de werkzaamheden „symbolisch" te bevelen door de klok op gang te brengen. Nadat dr. Zwartendijk in „Concor dia" tot slot een dankwoord had ge sproken, begaf het gezelschap zich naar het nieuwe gebouw. De deur werd door dr. Zwartendijk met een sleutel ontsloten, waarna hij de klok op 4.35 uur op gang bracht. Beneden bevindt zich rechts van de hal een grote zaal voor de ledenad ministratie, links één voor verstrek kingen. Boven een kamer voor de boekhouding, een bodekamer, en voor de buitendienst een cijclostylekamer, spreekkamer met wachtkamer vcor de controlerend geneesheer, een kan toor voor de privé-secretaresse, het kantoor van de administrateur en 'n vergaderzaal voor het bestuur. Zilveren jubileum Op 5 Februari a.s. hoopt de heer J. de Graaf de dag te herdenken, dat hij 25 jaar gele den in dienst trad als machinebank werker bij de machinefabriek „De Industrie" der fa. D. en Joh. Boot. LTJ In de Sint Josephzaal hield de LTJ Zondagavond haar feestelijke vastenavondviering. Ofschoon het aanvankelijk een punt van overwe ging heeft uitgemaakt, deze avond af te gelasten, heeft het bestuur ten slotte gemeend beter te doen door fonds naar de Julianastraat in die deze avond te benutten om een inza- gemeente. Op grond van de overwe ging, dat het kantoor van dit fonds, dat het overgrote deel van de Rijn streek omvat, beter kan zijn geves tigd in een meer centraal gelegen ge meente, verhuisde men in 1936 naar Alphen aan den Rijn, waar het eerst een kamer werd betrokken in de Van Boetselaerstraat. Een paar jaar latei- trok de inmiddels met enkele perso nen uitgebreide staf naar het Haze- veldhoek Van Dijkstraat. In de eerste jaren werd het kantoor geleid door de heer W. M. Vos, een centrale figuur in het plaatselijk leven; eerst te Boskoop, later te Alphen aan den Rijn. Ook hier groeide het fonds wel dra uit. Na vele omzwervingen aan vaardde het bestuur van dit fonds de aanbieding van het Alphens gemeen tebestuur, om het oude raadhuis van Alphen, aan de Julianastraathoek Pieter Doelmanstraat te betrekken. Ook dit pand werd - verbouwd, zij het ook provisorisch, want men wist toen al, dat binnen korte tijd men ook hier weer moest uittrekken, om dat het raadhuis zou worden opgeof ferd aan de verbreding van de Pieter Doelmanstraat. Eindelijk Deze dag kwam en leidde ertoe, dat men beslag heeft kunnen leggen op het oude raadhuis van de voor malige gemeente Aarlanderven in de Raadhuisstraat. Door de mogelijk heid, dat men dit pand heeft kunnen aankopen, verkreeg men thans de zekerheid van een permanente huis vesting, na bijna een kwart eeuw steeds afhankelijk te zijn geweest van meling te houden voor de getroffen •ieden. Dit is dan ook prompt ge schied in de vorm van een verloting, die een aardig sommetje heeft opge bracht, dat beschikbaar zal worden gesteld aan het Nat. Rampenfonds. Dit voorstel werd gedaan door kape laan Biemans, die als aalmoezenier van de LTJ deze avond opende. De deken, alsmede pastoor Koene van ,,'t Zwaantje", woonden deze avond bij. Door leden van de LTJ werd opge voerd het toneelstuk „Kortsluiting op „Rust en Vree", in twee bedrij ven. Van het stuk kon men naar har telust genieten. Regisseur was de heer E. Odijk, die eer van zijn werk had. Muzikale medewerking verleende de heer G. van Mild. Er heerste een gezellvge sfeer. De leiding van de avond berustte bij de vooi-z., de heer B. Kortman. De heer Joh. C. Vink. secr. van de LTB, welke leden mede aanwezig warerp deed namens de burgemees ter een beroep op de veehoudex*s om geëvacueerd vee op hun bedrijven op te nemen. Een deel was reeds in de loco van de Zonda? in Alphen aan den Rijn gearriveerd, en vandaag, Maandag, komen er nog meer. Al met al stond deze feestavond in het teken van de hulpverlening aan de in de nacht van Zaterdag op Zon dag zo ziwaar getroffen gebieden. Alzo werd het aangename met het nuttige verenigd. Verbetering Rijksweg LeidenAl phen a. d. Rijn. Naar de Toeristen bond A.N.W.B. bericht, zal op 10 Fe- Collecte noodgebieden. Heden avond wordt te Alphen aan den Rijn een huis aan huis collecte gehouden voor de slachtoffers der watersnood. Om 4 uur kunnen collectanten zich melden aan het raadhuis. Het perso neel van de gem. instellingen bracht reeds 620,— bijeen. R.K. Middenstand. De feest avond voor de R.K. Middenstanders gaat morgenavond niet door. HAZERSWOUDE HULP AAN SPIJKENISSE. In verband met de door hevige storm ii. watersnood verkerende dor pen in ons land, deed de burgemees ter gisterenmiddag een oproep aan de burgerij om hulp te gaan verlenen. Direct melden zich een 150-tal jonge mannen aan, zij vertrokken met schoppen gewapend, onder leiding van burgemeester den Hollander, in vrachtauto's naar Spijkenisse. Ook enige vrachtauto's met open laadbak gingen daarheen om zonodig dienst te doen om materiaal aan te voeren. Ook de leden van de E.H.B.O. zijn eveneens met materiaal daarheen vertrokken. HOOGMADE Dr. C. R. de Klerk t. Donder dag 29 Januari 1.1. is in het Maria- Paviljoen te Amsterdam overleden onze oud-plaatsgenoot, de heer C. R. de Klerk, eredoctor in de Letteren en Wijsbegeerte aan de Amster damse Universiteit. LANGERAAR Uitvoering K A.b. - Het was wel onder zeer ongunstige omstandighe den, dat de KA.B. haar jaarlijkse uitvoering gaf. Vooreerst was daar het zeer slechte weer, dat ongetwij feld velen heeft weerhouden deze avond naar het Parochiehuis te gaan. Verder was er de grote 4amp van de overstroming die Nedorland heeft getroffen en weinig in overeenstem ming is met een feestavond. Wegens verhindering van de K.A.B.-voorz. sprak de heer C. A. Volgering op verzoek van het K.A.B.-bestuur het openingswoord. Daarna trad de to neelgroep van ae N.K.J.B. uit War mond voor het voetlicht met het to neelspel „Maaike" een spel van dc Zeekant in drie jedrijven door Rosi- ta Peters, Deze club heeft haar best gedaan om de aanwezigen van dit spel te laten genieten. We hebben meegeleefd met de tegenslagen die het gezin Grampaar troffen en hoe tenslotte alles toch nog weer goed afliep. ROELOFARENDSVEEN Van de door de Algemene Bond van Exporteurs te Rotterdam geor ganiseerde cursus sorteren en pakken van hard fruit behaalden het getuig schrift de heren J. de Jong Pz. en C. Heemskerk Jz. ZOETERWOUDE Plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij deken Bont en prior Snabel assisteerden. Na het H. Evangelie sprak deken Bont namens de parochianen woorden van hulde tot de jubilaris, dankend voor zijn ijver voor de parochie van St. Jan Onthoofding. 's Avonds verenigden zich in het jeugdhuis alle kabouters, gidsen, de bestuurderen van „In Liefde ploe gende", E.H.B.O. en Mariacongrega- tie om de aalmoezenier, geestelijk ad viseur en directeur te huldigen. Hier bij was o.a. ook de familie van de ju bilaris aanwezig. De aalmoezenier van het manne lijk jeugdwerk, pater Benschop, had de leiding van deze avond. Nadat de gidsen zeer verdienste lijk met een schoon zang- en decla matiestuk de priester hadden gehul digd sprak pastoor Klaverweijden de jubilaris op zijn gewone hartelijke wijze toe, om dank te brengen voor het werken voor de jeugd. Sprankelend van jeugdig vuur, voerden de gidsen en de kabouters aardige stemming op dit feest. De districts-commissaresse sprak een gelukwens op dit priestrfeest dat zich zo veel zeggend concentreert rond de jeugd en bood als waarde ring een geschenkje aan. Guido Leide Vlasveld sprak gloed vol tot de jubilerende aalmoezenier en overhandigde een geldbedrag na mens de jeugd en de organisaties waarvoor pater v. Beurden zoveel deed. Tenslotte sprak de jubilaris een dankwoord. Gemeenteraad. De raad komt bijeen Donderdag a.s. om kwart voor acht. Op de agenda staat o.m.: Wijzi ging van het sluitingsuur als bedoeld in de Winkelsluitingswet; Verzoek van de afdeling Zoeterwoude van de IJath. Kinderuitzending om verho ging van subsidie; Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een extra crediet voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor de O. L. School; Voorstel van B. en W. om aan de fa. A. J. Elderhorst en Zonen ondex4iands op te dragen het vernieu- een programma uit, dat getuigde van wen van 2 zinkers der wateleiding in grote liefde voor de aanmoezenier. de Vlietweg; Als voren om aan de Het was allemaal even aardig en I nieuwe straat achter de Schenkelweg er was dan ook de gehele avond een I de naam te geven van Zwetkade. HOE wordt het weer,? (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS KOUDER. Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende sneeuwbuien. Krachtige tot ma tige. maar voornamelijk langs de Waddenkust tijdelijk harde wind tussen Noorden Noord- Oost. Iets kouder met plaatse lijk lichte vorst in de nacht en ochtend. MOOROWTTKERHGUT Collecte voor slachtoffers. Mor- -jarig lidmaatschap van de gemeen teraad en wei'd afscheid genomen gen van 9 tot 12 uur komt men langs 1 van de voorzitter der V.V.D.-fractie siccus ctiUdxiKciJjtv cc geweest van ander noden en behoeften. Hier stond bru%La verbetennS Jan e.e,n weg vak van de rijksweg LeidenAl phen worden aanbesteed en wel het gedeelte tussen de Bonte Paal en Avifauna, even ten Westen van Al phen aan den Rijn. De bermen van dit weggedeelte zijn zeer zacht. Herhaaldelijk zijn hier in de berm uitwijkende auto's wegge zakt. Ter bescherming van de berm zijn thdns hekken geplaatst. dr. Zwartendijk breedvoerig stil bij hetgeen tot stand kwam onder de dmxk van de korte termijn, waarop alles gereed moest zijn, want toen men verhuisde, werd al reeds in het voormalige kantoorgebouw gesloopt. Veel dank en waai'dering koestei-de de heer Zwartendijk voor architect Brouwer en de uitvoerders en waar deerde vooral de wijze waarop archi tect Brouwer de talrijke moeilijke vragen tot een waardige oplossing heeft weten te brengen en bij alle teleurstellingen en tegenvallers voor al de prettige sfeer heeft weten te behouden. DrZwartendijk dankte ook de dochter van architect Brou wer, mevr. SmitsBrouwer*, binnen- huisarchitecte, voor haar adviezen. Dit gebouw is ingericht en aange kocht op een gezonde financiële ba sis en vrij van elke schuldenlast, ook voor de toekomst. Dit benadx-ukte de voorz. heel speciaal. Hij dankte ook Ie administrateur, de heer Stuiven- bex-g, die alle moeilijkheden heeft opgelost met de liefde die hem siert 3ok met betrekking tot zijn functie. Tot slot beval dr. Zwartendijk het nieuwe gebouw in aller goede zor gen aan. Andere sprekers Hierna sprak de heer A. Groerxe- veld, die bijna 23 jaren penning meester en verzekerden-vertegen woordiger van het fonds is. Hij ver heugde zich over deze ontwikkeling van de gang van zaken in goede sa menwerking met de verzekerden. Dr. K. de Snoo, dir. van de Anna- Kliniek te Leiden en controlerend geneesheer van het fonds, toonde veel waardering voor de correcte admini stratie, die voor het merendeel ge voerd wordt door jeugdige pex^sonen. Dit dwingt bij spr. veel respect af. Hij ziet hiex*aan de goede geest, vak bekwaamheid, service en dies meer zij, ten grondslag liggen. Architect Brouwer zeide, dat de goede geest, waaronder is gewerkt, te danken is aan de sfeer, die bij het fonds heerste. De veranderingen schetste spr. als een ingrijpende „chi rurgische behandeling". Nu de wonde dicht is, hoopte spr. dat de patiënt het goed zal maken. Namens de verzekerden sprak de heer Redegeld uit Boskoop. Veel lof en waardering werd deze middag voorts geuit aan het adres van het dagelijks bestuur, dat met wijs belijd en inzicht tot dit nieuwe gebouw heeft geleid. Tot slot voerde de heer Stuiven berg het woord, die na dank te heb ben betuigd aan het bestuur, zich verheugde in zulk een gebouw te mogen arbeiden. Nu het gemis van de torenklok op de Ned. Herv. kerk, waarop het tot nu toe gemakkelijk was op elk tijdstip een blik te wer pen, zich aanstonds zal doen gevoe len, meende het personeel het be- vanpater S. v. Beurden Op de eigenlijke dag, Woensdag 28 Januari, werd het 12 y.-jarig pries terfeest van pater S. v. Beurden in de vroege morgen begonnen niet een Plechtige H. Mis opgedragen door de jubilaris met assistentie van prior Snabel en pastoor Klaverweijden; vele parochianen en de gehele vrou welijke jeugd waren daarbij aanwe zig en gingen na de H. Mis de jubila ris feliciteren. In de Sint Janskerk waar pater Van Beurden al vele jaren assisteert, werd gistermorgen wederom een dc huizen óm kleding schoeisel, de kens enz. op te halen voor de slach,- offers der watersnood. Zaterdag a.s. wordt er een collecte gehouden. VOORSCHOTEN Watersnood-actie. Naar aanlei ding van de nationale ramp is gister middag de Federatie van de vrouwe lijke Hulpverlening ten gemeente huize bijeengekomen. Het eerste punt van bespreking vormde de op neming van evacué's uit de getroffen gebieden. Besloten werd, dat de bur gemeester contact zou opnemen met het landelijke evacuatiebureau. Maandag en Dinsdag zal er ter plaat se eexi collecte wordexx gehouden met lijsten, die getekend zijn door de burgemeester. Tevens zal ex een in zameling gehouden worden van kle ding en meubilair. Hulp voor noodgebieden. De Voorschotense melkhandel heeft be sloten om van de omzet van deze week 1 cent per liter af te staan voor hulp aan de slachtoffers der wa tersnood. SVLV De leiding van SVLV heeft weer laten zien wat ze waard is docrr voor de ouders en de leden 'n avond gegeven, die er zijn irtocht. Zatex*dagavond waren de leden en donateurs te gast in het Verenigins- gebouw en Zondagavond de ouders. De kapelaan wees er op dat het juniorenvoetbal meer beoogde dan voetballen alleen, men wil de jon gens iets meegeven voor het leven. Een tiental idealistische ingestelde jeugdleiders werkt daaraan. Hij hoop te, dat de beide avonden, die ondanks 't slechte weer veel bezoekers trok ken, de band tussen ouderen en jeugd zou versterken. mr J. Blom. Nadat een korte agenda van enke le onbetekende hamerstukken was afgewerkt, sprak de burgemeester de beide raadsleden toe. Tot de heer Boender sorak de burgemeester, dr. S. F. A. C. M. Bax*on van Wijnber gen woorden van grote waardering voor het vele werk, dat door hem in 25 jaren in de raad en in vele com missies in het belang van de gemeen te Wassenaar werd vexTicht Voor al de rustige gemoedelijke wijze van doen van de jubilaris maakte, dat hij steeds in de allerbeste verstand houding met zijn medex*aadsleden werkte aan het algemeen belang ook al waren er natuurlijk wel eens tegengestelde meningen. Als stoffe lijk blijk van waardering bood bui-gemeester de heer Boender na mens B. en W. en namens de raad 'n gramofoon-installatie met piek aan. Over het heengaan van mr J, Blom zeide de bux*gemeestei\ dat dit door alle leden van de raad zeer betreurd werd. Spr. prees de bekwaamheid en de voorziebtipheid en evenwich tigheid in oox'deel van het scheiden de raadslid, dat zich over enkele da gen met zijn gezin zal inschepen naar Canada, om daar leiding te ge ven aan het in exploitatie brengen van een polder van 3000 ha in de omgeving van Vancouver. Aan mr Blom bood biu-gemeester een zilve ren sigarettendoos met inscriptie aan. Na sluiting van de i*aadsvergade- ring gaf de heer Blom in besloten kring aan de hand van een zelfopge- nomen kleurenfilm een uiteenzet ting over het werk. dat hem in Cana da wacht. Er volgde tenslotte nog 'n genoegelijk samenzijn voor de raads leden en hun dames in do raadszaal. 3 Febr.: zon op 8.17 en onder 17.31; maan op 22.46 en onder 9.24 uur. De invloed van het depressiegebied, dat in ons land en het gehele Noord zeegebied zware stox*men veroox*zaak- te, op het weer in West-Europa ver mindert steeds verder, naarmate de kei*n in de richting van Zuidoost- Europa wegtrekt en opvult. Een hogedrukgebied, dat op do Oceaan in aantocht was, breidt zich over het Noordzeegebied, het zeege bied ten Westen vaxx Noorwegen en Scandinavië uit. Ook in Noord-Scan- dinavië en Noord-Rusland kwamen krachtige luchtdrukstijgingen voor, waardoor een verbinding tot stand komt tussen het van de Oceaan af komstige hogedrukgebied en een zeer groot hogedrukgebieo', dat zich reeds geruime tijd boven Noordwest-Sibe- rië handhaaft. In dit laatste gebied met hoge barometex-standen kwam vanmorgen een luchtdrukwaarde voor van bijna 1060 mb. Deze ont wikkeling en de luchtdrukverdeling betekent, dat in het Noordzeegebied, Zuid-Scandinavië, in onze omgeving en Noordwest-Duitsland de winden geleidelijk naar Noordoost gaan rui men. De Noordoostelijke winden zul len komende dagen geleidelijk kou dere lucht uit Scandinavië aanvoe ren. Eeix langzame daling van> tem peratuur in ons land moet worden verwacht, waarbij reeds komende nacht plaatselijk lichte vorst zal op treden. Het w-eet in Suiafia De weerrapportcn van hedenmor gen 7 uur luiden: OSLO STOCKHOLM Lize Schoo en Jan v. d. Meer Ixr de volle Pancratiuszaal van het Parochiehuis te Roelofarendsveen tra den gisteravond de sopraanzangeres Lize Schoo met de onlangs afgestu deerde pianist Jan van der Meer op: samenwerkend, en wat de pianist be treft bovendien soiiërend. Ter kewnis- xnaking dient, dat Jan van der Meer, ex-leerling van Johanna Wagenaar, met lof zijn eind-examen te Den Haag deed. De dxrecteui* van de Haagse Muziekacademie, Hendrik Andriessen, neemt hem mee naar Brussel en naar Parijs om daar op te treden tijdens de uitwisseling van jonge musici, Zou deze befaamde mentor dit doen wanneer hij niet iets belovends in hem zag? Laten wij ge rust aannemen, dat hij dit doet, want v/ij mogen in van der Meer een ta lentvol jonge musicus begroeten. Na een korte inleiding over het begrip sonate speelde hij dan: 3 Sonates van Scarlatti, drie van die mooie fij ne muziekjes, met voor die tijd de opvallende speel-vernieuwingen, ge makkelijk te beluisteren, maar moei lijk om uit te voeren, vooral om de clavecymbel-toon te benaderen, wat op een niet bijzonder welluidende concertvleugel niet zo licht valt. Maar hij vermocht er de charme van te la ten horen. Hij had in aansluiting het prach tige Bach-choral „Jesu, joy of man's desiring" gekozen, waarvan de En gelse pianiste Dame Myra Hess zulk een gave evenwichtige bewerking heeft geschonken. Nu was het de beurt van de zan geres (die bij Ans Stroïnck studeer- dè) met „I attempt" van Purcell, een componist, die zo goed wéét hoe de zangstem meer en meer opbloeit in de melodie; waarnaast twee liederen van Mozart. Ook zij gaf een aardige toelichting over de sfeer van een lied (hoewel wat te bescheiden van spreekstem) zodat wij geloven, dat niet iedei'een heeft opgestoken, wat zij heeft willen expliceren). In deze WARMOND Hulp voor slachtoffers watersnood. daguren van 35 cn 's avonds "van j Dodeliik auto-ongeluk 7—9 uur is er gelegenheid om kle- o ding, dekens, schoeisel enz. voor de tC VV aSScIlaar slachtoffers van de getroffen gebie den af te geven op Groot Heerust. Grote paketten kunnen op verzoek worden afgehaald. Hiex-voor kan men zich telefonisch in verbinding stel len met dr. Walenkaxnp, tel. 220. Geldinzameling. Morgenmiddag is er een huis aan huiscollecte voor Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur heeft zich, zoals reeds gemeld, op de Rijksstraatweg ter hoogte: van de Rust en Vreugdlaan een ernstig ver keersongeval voorgedaan, Daarbij is de 38-jarige heer W. Pauw, procn- I^^^P^WB^^>i^W^^^^W|^^*ratiehouder van een houthandel te de slachtoffers der watersnood. Per- J5aandam, omgekomen, scuen boven 16 jaar gelieve zich om E H Den H komQnde per. 2 uur te melden aan.het sonenaut0l bestuurd door de 32-jari- huis, waar de collectebussen worden i Ulrec'htse jurist w. N. Serneé, die vermoedelijk bij het passeren groep liederen heeft zij de intéresse van de toehoox-ders zeer gewekt. Vooral haar levendige temperament volle voordracht is heel boeiend. Voor Mozart te zingexi heeft zij veel aanleg en in de groep „jong-dra- matische sopraan" zo., zij in de opera goed voldoen De klaviex-begeleidin- gen werden door van der Meer mu zikaal en zeer verzorgd uitgevoerd. Dan wijdde hij zich aan Beethoven en Mozart „Sonae in C", een stuk muziek door de meester hoog getild, in de klassieke hogeschool, en de ver tolker gaf een staal .ran stijlvol mu siceren. Met de beide „Impronifitu's" van Schubert werd een andere toon aan geslagen. Hij wist de rechte toets te kiezer voor Schuberts improvisaties, die zulke mooie melodieën bezitten exx zo brillant zijn. Lize Schoo ontwikkelt een mooi mezza-voce. Het lichte, levendige genre is haar zeer geëigend, vooral der „Musensohn" en „Seligkeit" van Schubert kregen sfeer en voor dracht door lichtheid van touc. Ook Strausz' „Standchen" en „Ouvre tou Coeur" van Bizet slaagden onder 'n differentiatie van uitdrukking. In 't hoge register is er nog een kleine vocale tekortkoming door een zekere geforceerdheid en de articulatie zou den wij gespierder wensen. Op aan- dx-ingen van haar toehoorders bisseer de zij Bizet's lied. Zij zong met de betrouwbare steun van haar partner aan 't klavier. Met de 3 Etudes, mag nifieke voordrachtstukken, waarin allerhande technische problemen aan de orde zijn; met de charmante Fan tasie, Impromptu en de imposante Polonaise in A; Chopin's werken van eerste kwaliteit, heeft de jonge pia nist een interpretatie gegeven, die getuigt, dat hij de verscheidenheid van gevoelsinhoud en karakter bij Chopin terdege heeft bestudeerd en technisch en muzikaal goed op weg is de muze te veroveren. Mooie bloemen en ovationeel ap plaus voor beiden. Aan de uitgang werd een collecte gehouden voor de slschtoffex's van de stormramp. J. KORTMANN. uitgereikt. vfnBd7 S- door het opvoeren van de klucht ge- titeld „Hotel Welgelegen". Het was werd deze laatste auto tegen een een lucMig niemendalletje. The c£ I ff^ïd5>Fïï?^taT.lÖ Players zorgden voor de muzikale OP t «5 noot in de pauzes en verzorgden na afloop het gezellig samexizijn. LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL PARIJS BORDEAUX NICE WARSCHAU ZURICH WENEN weer temp. licht bewolkt —3 C. sneeuw —2 4 sxxeeuw —o zwaar bew. 3 hagelbui 2 sneeuw 2 half bew. 2 onbewolkt —5 onbewolkt 4 regenbui —2 sneeuw 0 zwaar bew. 2 REDE MINISTER-PRESIDENT. Hedenavond to 20.00 uur zal Z. E. de minister-president dr W. Drees over beide zenders eexi kort woord tot het Nederlandse volk richten. 51-jarige schipper J. Starreveld uit Zaandam, kreeg een ernstige shock Op alle aankopen voor WATERSNOOD SLACHTOFFERS alleen Dinsdag cn Woensdag 15% KORTING Speciale pakkeiten verkrijgbaar a 2.50, 5.—, 10.- of 25.—. J. VERDUYM Een inzameling voor het Rampen- e«m gekneusde schender. Ook d. fonds bracht ruim 1Q0,— op. Dit bedrag zal nog heden worden afge dragen. „St. Matthias" zoekt de jeugd. Zondagmiddag had de R.K. muziek-, zang- en toneelvereniging St. Mat thias de jeugd bijeengeroepen, om uit propagandistisch oogpunt door 'n speciaal jeugdconcert en het optre den van jeugdige toneel-artisten, de belangstelling van jeugdige Warmon- ders te trekken voor haar vereni ging. Na een kort openingswoord door de heer P. M. de Vetten, bracht de afd. harmonie, o.l.v. de heer L. J. van Noort enkele populaire en lichte nummers ten gehore. Ook het kla rinet-duo oogstte veel succes Hierna heer S. uit Utrecht werd bij de bot sing gewond. Hij had een hersen schudding en snij wonden aan het ge laat. De gewonden werden per ambu lance-auto naar het academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd. Het stoffelijk ovex*schot werd naar het politiebureau overgebracht en daar opgebaard. De beide pex*sonen-auto's werden onherstelbaar vex*nield. De verkeerspolitie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. Aan eventuele getuigen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeerspolitie te Wassenaar, tel. 333. Kengetal 1751. Het parkeerterrein aan de Wasse- Telefonische opdr. worden thuisbezorgd (Advertentie) kwam de afd. jeugd-toneel op de naarsc slag. Op vex-zoek van de planken met een tweetal stukjes, die zeer goed ten tonele werden gevoerd. Degenen, die zich als leerling mu zikant willen aanmelden, kunnen dit doen bij de heren J. We ij er s en G. v. Tongeren, terwijl in hét a.s. najaar een muziekcursus gegeven zal wor den door de heer L. J. v. Noort. Per gemeente Wassenaar, heeft de Toe ristenbond A.N.W.B. advies uitge bracht over het plan tot aanleg van een parkeerterrein aan de Wasse naar-se slag. De A.N.W.B, heeft in zijn advies voorkeur gegeven aan het ontwerp, waarbij het parkeertexTein vanaf 16 jaa'r, 'die ach als;™r<" ingelegd in een duindal ach- ter de zeereen. Dxt parkeerterrein amateur-tonelist(e) willen opgeven, kunnen bij het bestuur terecht. Met deze jeugdmiddag, die als ex periment, goed geslaagd mag heten, hoopt „St. Matthias" te bereiken, dat haar gelederen met talrijke nieuwe krachten versterkt zullen worden. WARMOND Afscheid en jubileum in Wassenaarse raad In een bijzondere raadsvergadering, die door vele belangstellenden werd bijgewoond is Zaterdagmiddag hulde gebracht aan het raadslid de heer W. Boender P. v. d. A.) wegens zijn ter de zeereep. Dit parkeertexTein kan nl. worden aangelegd met een rijweg aan de buitenzijde van het terrein, terwijl de auto's visgraats- gewijze worden geparkeerd in opstel vakken binnen de ringweg. Laatste Berichten STEUNVERLENINGEN. De Ned. Kath. Arbeidersbeweging, haar bonden en instelligen, hebben besloten gezamenlijk 75.000 bijeen tebrengen voor het nationaal ram penfonds. De Ned. Kath. Midden standsbond heeft een actie ingezet onder het motto „Bedrijfsleven helpt bedrijfsleven". KONINKLIJKE HULP. Voordat H. M. de Koningin van morgen naar de noodgebieden ver trok heeft zij eerst haar eigen garde robe cn die van haar vier kinderen nagegaan om te zien hoeveel zij voor de noodgebieden beschikbaar kon stellen. Een enorm pak Is op de inten dance van het Nederlandse Rode Kruis ontvangen. De goederen worden tussen de an dere ter beschikking gesteld van de Commissarissen van de Koningin in de getx'offen gebieden, die als leiders van het hulpverleningswei'k in hun gebieden de verdeling naar behoefte zullen vex*zorgen. De Secretaris-Generaal van het Zweedse Rode Kruis heeft hedenmor gen de directeur van het Nederland se Roode Kruis opgebeld om te vra gen, waarmede Nederland in deze nood kan worden genolpen. Voorlo pig is alleen om kleding gevraagd voor de van alles beroofden. Ook het Belgische en het Luxemburgse ge zantschap hebben hei Nederlandse- Roode Kruis hulp aangeboden. 150.000 ZAKKEN. De Nederlandse Heide Maatschap pij heeft een landelijke inzaxneling van zakken gehouden die 150.000 stuks heeft opgebracht Deze zakken gaan naar het vliegveld Twenthe en zijn van daar hedenmiddag om 3 uur door de leger-luchtmacht getranspor teerd naar Oud-Beierland en Wal cheren, waar zij werden afgeworpen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3