Stemming over dividend stop uitgesteld Ckefarine Minderwaardige publicaties over 'n vrouwengevangenis Tijdens de oorlog geheuld met bezetter en verraders Een nuttige vergadering waarop veel wensen uitvoerig werden besproken Bossche afd. Expoge trad uit landelijke organisatie Instelling bedrijfschappen binnen redelijke termijn? JL JL neemt deet aan G(iüótcfiu>icft->tace WOENSDAG 28 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA I EERSTE KAMER De Eerste Kamer heeft gistermid dag het wetsontwerp tot verlenging van de dividendbeperking in behan deling genomen. Bij de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer is, door aanvaarding van een amendement van de heer Lucas (K. V.P.), de werkingsduur van de wet op de dividendbeperking vermin derd, zodat de beperking nog slechts zal gelden voor het jaar 1953. De heer POLLEMA (C.H.) was van oordeel dat de werking van de wet wel eens twijfelachtig zou kun nen zijn. Het is niet mogelijk geweest de wet voor 1 Januari 1953 in het Staatsblad te krijgen en het ontwerp houdt geen terugwerkende kracht in. De heer TEULING (K.V.P.) was bereid de regering de gewenste ge legenheid tot het vragen van advies aan de S.E.R. en het houden van na der beraad te geven. De heer KAPTEIJN (P.v.d.A.) belichtte de positie van de aandeel houders. De heer REGOUT (K.V.P.) ver klaarde geen enkel aanvaardbaar af gument te zieh, dat aanleiding zou kunnen zijn om aan verlenging der dividendbeperking mee te werken. De heer MOLENAAR (V.V.D.) meende, dat een ruimere dividend politiek de verruiming der werkge legenheid zal bevorderen. De heer HELLEMA (A.R.) be toogde, dat verlenging van de divi- dentstop geen belangrijke maatre gel op economisch gebied is, waar voor de S.E.R. moet worden gehoord. Minister VAN DE KIEFT zei van oordeel te zijn, dat de heer Pollema zich vergiste. De wet behoudt haar werkingsduur onbepaald. Als er ech ter over het boekjaar 1952 dividend zou zijn uitgekeerd, hoger dan de be palingen der wet toelaten, is er, over de afgelopen 27 dagen van deze maand, niets aan te doen. Dat door opheffing van de divi dend-beperking gemakkelijker risi codragend kapitaal zou kunnen wor den aangetrokken, was niet te bewij zen. Het is een gevoelsargument. Wat de kwestie van het vragen van advies aan de S. E. R, aanging, zei de minister van oordeel te zijn, dat men de regering de vrijheid moest laten te beoordelen wat een belang rijke kwestie is. Het zou onbeleefd zijn geen waarde te hechten aan de adviezen van de raad. In de richt lijnen waarop het kabinet tot stand is gekomen stond uitdrukkelijk, dat over de dividendbeperking het ad vies van de S. E. R. kon worden ge vraagd. Minister Van de Kieft zei tenslot te, dat volgens hem het ontwerp wel aanvaard kan worden. Voor 27 da gen zou het dan niet gelden. Hij wil de een onzuivere stemming voorko- ben en zou daarom willen ingaan op het verzoek van de heer. Rip De voorzitter ging daarmee accoord en schorste de beraadslagingen. De Ka mer zal 3 Februari weer bijeenko men. Een vader en twee zoons zijn gis teren door de rechtbank van Roer mond tot 4 en 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens erger lijke dierenmishandeling. Enige maanden geleden had dit edele drie tal een werkpaard, dat een kar niet kon trekken dusdanig geslagen met touwen en riek-stelen, dat het beest in 't veld, waar het werkzaam was, neerviel, Toen het daarna weer op stond, stak een der zoons een bos stroo in brand en hield deze onder de buik van het paard, waardoor dit ernstige brandwonden opliep. 4 beroemde genees middelen tegen griep Chelarine „4" werkt krachtiger, snel ler en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. m 'n 4ije doet wonderen Kath. Kamerlid protesteert tegen t Het Tweede Kamerlid van Rijcke- vorsel heeft aan de minister van ju stitie schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van een in het weekblad „De Spie gel" van 10 Januari 1953 opgeno men artikel, waarin .„met speciale toestemming van de autoriteiten" het leven in de vrouwenafdeling van de gevangenis te Rotterdam is beschreven en gefotografeerd? 2 Is inderdaad door de minister of door ambtenaren, voor wie de mi nister verantwoordelijk is, toe stemming verleend tot het be- I kendmaken van de misdrijven van VERRASSING IN ZAAK VRIJMAN Eerste Kamer verwierp het verzoekschrift De zaak van de gewezen Rijks-1 vol ontslag, eerherstel en schadever- bouwmeester de heer J. A. W. Vrij-goeding te verkrijgen. man kreeg gisteren in de Eerste Kamer een wending doordat de voor zitter van de commissie voor de ver zoekschriften, de heer Wendelaar, verklaarde, dat deze commissie haar In de bedoelde correspondentie noemde de heer Vrijman zichzelf na- tionaal-socialistisch Nederlander en lid van de Germaanse SS in Neder land. Voorts uitte hij grove beschul digingen aan H.M. Koningin Wil- helmina, enige met name genoemde aanvankelijk voorgestelde conclusie ministers der Kroon en de bisschop op het adres van de heer Vrijman niet wenste te handhaven. Op 6 Januari jl. werd het verslag van de verzoekschriftencommissie reeds in de Eerste Kamer besproken. De commissie stelde toen o.m. voor, de regering te verzoeken alsnog na te gaan in hoeverre het mogelijk zou j Rost Van Tonningen, zijn „het leed, dat de heer Vrijman heeft getroffen, uit menselijke over- van Haarlem. In een andere brief luidde het: „Er is m.i. geen klem mender propaganda voor de NSB denkbaar dan dit geval". Triest, pijnlijk en beschamend. L.T.J. IN HAARLEM BIJEEN De LTJ van het bisdom Haarlem hield gisteren de bisschopsstad haar diocesane jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Theo Mourits. Voordat de vergadering in hotel „De Leeuwerik" een aanvang nam, werd in de St. Josephkcrk aan de Jansstraat door de diocesane aal moezenier, rector H. Brans, een H. Mis opgedragen, waarbij vele ver tegenwoordigers van verschillende afdelingen uit het bisdom tegenwoor dig waren. De vergadering, die in de middag uren o.m. ook werd bijgewoond door de alg, voorz en de secretaris van de LTB, de heren G. Kampsehöer en mr. G. Vermeulen, verliep zeer vlot en de diocesaan voorz. mocht in zijn openingswoord constateren, dat 1952 een gunstig geestelijk saldo had op geleverd. Ongetwijfeld zal het werk van 1952 in de toekomst goede vruch ten afwerpen. Wel betreurde spr. het dat het buitencentrum „Ons Erf" bij de LTJ-ers nog niet de volle aan dacht heeft. Uit de afdelingen waren zeer veel voorstellen bij het bestuur binnenge komen. Daarbij werd grote aandacht besteed aan de betaling van de con tributie. De LTJ telt weliswaar bijna 2000 leden, maar van ongeveer 600 leden komt het geld zacht uitge drukt niet zo gemakkelijk los. De afdeling Rijnland zag daarom gaarne dat niet of althans slecht betalen de afdelingen maar meteen ge royeerd worden. De voorz. verklaar de, dat zo'n afdelingsbestuur eerst eens goed moest worden aangespro ken en dan pas, bij kwade wil, uitge sloten. Sommige afgevaardigden zou den niet gaarne instemmen met zo'n royement. Diverse wensen Opgemerkt werd verder, dat bij de LTJ slechts 500 leden genoteerd drie met name in het artikel ge noemde veroordeelden en tot het beschrijven van haar huidige gees telijke toestand en gemoedsstem ming? Bij gehele of gedeeltelijke bevesti gende beantwoording van vraag 2: Zijn dientengevolge niet onno dig, immers niet gevorderd door het staatsbelang, geheimen bekend gemaakt, die de betrokken ambte naren uit hoofde van hun ambt verplicht zijn te bewaren, terwijl staan als abonné van „Ontginning". ook, afgezien daarvan, aan de be trokken veroordeelden onnodig Jeed is berokkend door onnodig gegevens te verstrekken over haar zaken en over haar persoonlijke geestelijke of gewetensaangelegen heden? Bij bevestigende beantwoording van vraag 3: Is de minister bereid om alles in het werk te stellen, dat de ambtenaren, voor wie hij ver antwoordelijk is, geen gegevens, als bekendgemaakt in het betref fende artikel, meer verstrekken, zodat publicaties als de onderha vige niet meer door toedoen of voor verantwoordelijkheid van de minister of zijn ambtenaren kun nen plaats hebben? Bredase ontsnapten Indien Adenauer ambtsrichter was „Wanneer ik Amtsrichter in Kleef was geweest zou ik de zeven vluch telingen uit Breda niet met tien mark boete weggestuurd hebben, maar ik zou ze aan de politie hebben overge geven', zo verklaarde bondskanselier dr.' Adenauer Dinsdagmiddag op een persconferentie. De bondskanselier bevestigde nog- De correspondentie is o.a. gevoerd 1 'naals> dat,z«'1 "^gering de vluchte- ut -n/r lincpn nipt ais liiiircprc hpsrnnmut met ïr. A. A. Mussert en mr. M. M. lingen niet als Duitsers beschouwt ook al menen zij op grond van hun diensttijd in Duitse formaties aan- In verband hiermede kan de com- spraak op Duits staatsburgerschap te issie haar slotsom niet handhaven, kunnen maken. Dr. Lehr, de minis- wegingen alsnog zoveel mogelijk te j aldus mr. Wendelaar. Al handhaaft j jer van Binnenlandse Zaken, had Dat is te weinig. De voorzitter ver zekerde echter, dat de LTJ, landelijk gezien, geen gek figuur slaat. Het punt „bestuursvorming in de beweging" ontlokte uit de vergade ring de vraag, of er van het dioce saan bestuur uit toezicht kan worden uitgeoefend bij de plaatselijke be stuursverkiezingen. De voorz. meen de, dat er moeilijk pressie uitgeoe fend kan worden; hoogstens kan men advies geven in moeilijke gevallen. Wel mag geëist worden, dat 'n plaat selijke bestuurder een leiderscursus gevolgd heeft. Dat wordt nu in over weging genomen. Ten aanzien van de samenwerking met het vrouwelijk jongerenwerk, welke naar veler mening te stroef gaat, merkte de voorz. op, dat Verder was er een opmerking van de afd. Zoeterwoude, namelijk, dat de inhoud van het bondslied, geschre ven door Harry Prenen, typisch ge richt is op de akkerbouwers. Zijn afd. vroeg omzetting van de tekst, zodat ook de veehouders, tuinders, enz., aan hun trek komen. Het be stuur wees echter op de algemene in houd van het lied, waarin de schoon heid van het landleven als geheel wordt bezongen. Het voorstel om de uitwisseling tussen de gewesten en met het bui tenland te bevorderen werd uiter aard door het bestuur onderstreept, maar als groot bezwaar werd naar voren gebracht, dat de reiskosten, bijv. naar Amerika 1800,zelf betaald moeten worden. Een der af gevaardigden echter, die zelf in Cali fornia was geweest, gaf de verzeke ring, dat de betrokkenen in Amerika zelf, ook wat kunnen verdienen, zo dat de reiskosten dan gedrukt kun nen worden. Taak van de jongeren Nadat Theo van Son, secretaris van het diocesaan bestuur, een ver zorgd en gedetailleerd verslag over 1952 had uitgebracht, gaf rector Brans de afgevaardigden een „gees telijke injectie", waarbij hij nog eens mét nadruk de apostolische taak be lichtte van de standsorganisatie. Spr. zeide, dat men wel kan zeggen, dat wij „Christus moeten behouden voor het platteland en de jongeren", maar dat was toch allemaal vaag. Veeleer gaat het er om; hoe krijg ik mijn godsdienst in het maatschappelijke leven; hoe krijg ik daar eenheid in? Spr. stelde toen de vraag: „Zijn wij echt een jeugd-standsorganisatie, waar wij die eenheid proberen te be reiken; zijn wij misschien niet te veel een vrijetijdsbesteding-vereni ging? Hij achtte dat gevaar niet denk beeldig en drong er op aan, dat de organisatie, via de leden, paraat staan voor de stand en het millieu. In dat verband bracht rector Brans het humanisme ter sprake, waarbij buitenkerkelijken via subsidie van onze belastingcenten gaan strijken met die mensen, die onder invloed van de Kerk behoren, ook al doen zij niets aan hun geloof". Dat alles, al dus spr. wordt niet goed gemaakt met een negatief vechten alleen, maar de jongeren moeten 't bewust zijn bij zich dragen, dat zij ook de zorg hebben voor de onkerkelijken. Het is dus allemaal geen kwestie van „organisatie", maar van „geest". De eigenlijke taak wordt nog te veel ge zocht in de zaal, niet in het milieu. Daarom onderstreepte rector Brans de apostolische taak van dè jongeren binnen, en vooral buiten hun organi satie. Begroting 1953 In het middaguur werd er geruime tijd besteed aan de begroting 1953 en uitvoerig werd er gesproken over de suggestie, om de afdracht van ie dere afdeling aan het diocesaan be stuur te verlagen. Daarover werd tenslotte gestemd en het resultaat was, dat er in de afdracht geen wij ziging zal komen. De alg. voorz. van de LTB, de heer Kampsohoër, sprak nog een hartig woord, waarin hij zeide: „Al zijn er velen in onze dagen besmet met het materialisme, gelukkig zijn er in on ze boerenstnd nog veel jongeren, met grote idealen. In deze tijd is het ech ter voor die mensen meestal onmoge lijk hun idealen te verwezenlijken. Zij kunnen maar moeilijk een eigen gezin en een eigen bedrijf stichten. De enige oplossing is vaak slechts te vinden in emigratie en industriali satie. Dat laatste is echter weer moeilijk voor de jongeren, die opge groeid zijn in de agrarische sector. Met de emigratie ligt het in 't Haar lemse diocees ook al niet gemakke lijk. Een groot gedeelte van de agra rische bevolking bestaat daar im mers uit tuinders en juist voor deze mensen zijn de grenzen van de emi- gratielanden min of meer gesloten." De toespraak van de heer Kamp- spr. opmerkte, „dat de georganiseerde schoër besloot deze jaarvergadering. De afdeling 's-Hertogenbosch van de Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen heeft bekendge maakt, dat zij niet langer deel wenst uit te maken van de landelijke or- ien ganisatie. Zjj zal een zelfstandige en ander rustig zal moeten groeien, i stichting in het leven roepen om de Rector Brans verklaarde, dat er dio- belangen van de ex-politieke gevan- cesaan reeds gunstige contacten zijn I genen uit de bezettingstijd^ in Den gelegd en dat zulks ook plaatselijk j Bosch en omgeving te behartigen, kan geschieden. 1 De Bossche afdeling verwacht, dat Aldus minister de Bruijn aan de Bondsraad „St. Antonius" verzachten, kon het zijn door het als nog verlenen van eervol ontslag. Nieuws gezichtspunt. De heer Wendelaar deelde thans mede, dat kort na 6 Januari jl. de commissie gegevens zijn verstrekt, welke haar noodzaken haar verslag terug te nemen en wijigingen te bren gen in haar conclusies. Uit een overgelegde corresponden tie is namelijk gebleken, dat de heer Vrijman in de bezettingstijd wel de gelijk heeft getracht, niet alleen bij de bezetter doch ook bij zijn handlan gers, t.w. de NSB en andere notoire aanhangers van de nationaal-socia- listische ideologie hier te lande, eer zij haar betoog, dat het beleid der reeds te verstaan gegeven dat van regering met betrekking tot de zaak- Vrijman vóór 1940 te wensen heeft gelaten, onder de huidige omstan digheden kan zij niet anders doen dan aan de Kan er voorstellen, ten aanzien van het adres-Vrijman over te ga3n tot de orde van de dag, daar het beleid en de gedragingen van arrestant gedurende de bezettingstijd een Nederlander onwaardig zijn een behandeling der vluchtelingen als Duits staatsburger geen sprake zou kunnen zijn aangezien de daar voor nodige naturalisatie procedure niet heeft plaats gehad. Van de zijde van het Westduitse Ministerie van Binnenlandse Zaken wordt nog verklaard, dat het onder zoek naar de verblijfplaats van de vijf nog voortvluchtigen geen nieuwe geweest. De heer Vrijman heeft de i aanwijzing heeft opgeleverd. De commissie tijdens het onderzoek van zijn zaak niet naar waarheid voorgelicht, aldus spr. De heer Algra (AR) verklaarde nog, dat deze zaak triest, pijnlijk en beschamend is geworden. De conclusie van het nadere ver slag werd hierna z.h.s. aangenomen. twee gevangen genomen vluchtelin gen kunnen op grond van de Duitse wetten twee maanden lang in voor lopige hechtenis worden gehouden, een tijdperk, dat naar Duitse opvat ting lang genoeg is om de uitleve ringsprocedure, waarom Nederland thans zal verzoeken, te beëindigen. De K.L.M. heeft Dinsdag ingeschreven voor deelneming aan de luchtrace van Engeland naar Ohristchurch in Nieuw Zeeland, die in October van dit jaar zal plaats hebben in navolging van de in 1934 gehouden Mel- bourne-vlucht. Het ligt in de bedoeling van de K.L.M. in de handicap-sectie deel te nemen In principe is be sloten de vlucht uit te voeren met een D.C. 6A „Liftm aster". De luchtvaartmaatschappij heeft twee van deze vliegtuigen bij de Douglasfabrieken in Amerika besteld. Zij zullen in de loop van de zomer in Nederland arrive ren. Omtrent de samenstelling van de bemanning en de aard van de lading kunnen thans nog geen mededelingen worden gedaan. Dat de Bondsraad van de R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant- personeel „St. Antonius" ditmaal te Leeuwarden werd gehouden, heeft in noordelijke vakkringen grote voldoe ning gewekt. Daarvan getuigde de heer B. Smeding, voorz. van de afde ling Leeuwarden van de K.A.B. en daarvan getuigde mede de hartelijke ontvangst, welke de bondsraad eri de talrijke afgevaardigden ten deel is gevallen van de zijde van de organi serende afdeling Leeuwarden. De sfeer rond deze bondsraad was van buitengewoon prettigf aard, waarvan ook de gisteravond in de Groene Weide gehouden feestavond een dui delijk bewijs was. Maar dat alles was niet de rede, waarom dit tweedaags congres alles- De secretaris, de heer J. M. v. As- perdt. gaf in zijn jaarverslag een uit gebreid overzicht over allerlei be langrijke aangelegenheden. Wat betreft de sectie bioscoop- en theaterpersoneel deelde de secretaris mede, dat er ook een regeling in voorbereiding is ten aanzien van de bedrijfsleiders. Het ledental van deze sectie is in het afgelopen jaar achter uit gegaan. De secr. deelde vervolgens een en ander mede over de vakscholen, de stichting Vakonderwijs, het leerlin genwezen, de herscholing en de Kath. middebare vakschool te Maastricht, waarover de voorz. reeds een en an der in zijn openingsrede had mede gedeeld. De Landelijke Bedrijfscommissie zins geslaagd kan worden genoemd. 1 heeft in het jaar 1952 veel werk ver- Er werden ook spijkers met koppen De pas van zijn ziekte herstelde voorzitter, de heer J. F. Bijsterveld, gaf daarvan blijk in zijn gisteren reeds vermelde openingsrede, waarin hij erop wees, dat de ingevoerde werkkaarten een bedreiging vormen voor de Arbeidswet in dit bedrijf. En een door het Congres aan de minister voor de P.B.O., de heer A. C de Bruyn, gezonden tel-gram, leg de daarvan ook getuigenis af. De Bondsraad vroeg hierin minister de Bruyn zijn medewerking te verlenen aan een spoedige instelling van een bedrijfschap voor het hotel-, café restaurantbedrijf, waarnaar met groot verlangen wordt uitgezien. Nog gistermiddag werd tijdens de vergadering een antwoord-telegram van minister de Bruyn ontvangen, waarin deze zei: „Mét u hoop ik, dat, als vrucht van weloverwogen samen werking tussen georganiseerde be zet in samenwerking met het College van Rijksbemiddelaars. Ruim 600 dis pensatie-verzoeken werden behan deld. In de plaats van de heer v. Hilst, voorz. van de B.H.P., die met pensioen is gegaan, werd in deze commissie benoemd de heer Wagener en in de plaats van de heer Hurk- mans de heer J. M. v. Asperdt. Door de in werkingtreden van de wachtgeldregeling en werkloosheids verzekering met ingang van 1 Juli 1952 werd voor de leden, vooral voor degenen, die seizoen-arbeider zijn, meerdere zekerheid gebracht wat hun inkomsten betreft. Spr. memoreerde voorts de grote veranderingen in de K.A.B. door de benoeming van de heer A. C. de Bruyn tot minister voor de P.B.O. De bestuursverkiezingen brachten geen verrasingen. De bondssecretaris, de heer J. M. van Asperdt (Leiden) werd bij enkele candidaatstelling her kozen verklaard, omdat de heer H. drijfsgenoten, de totstandkoming van Th. Kiezebrink zijn- candidatuur in- bedrijfschappen binnen redelijke ter- getrokken had. mijn tegemoet kan worden gezien". De voorzitter der vergadering be tuigde zijn tevredenheid over deze toezegging van de minister. Voorts werden er telegrammen ver zonden aan Z. H. de Paus, aan de Aartsbisschop-coadjutor, mgr. Alfe- rink, aan H. M. de Koningin en aan de minister van Soc. Zaken. Afwerking der agenda. De vergadering had voorts een vlot een geanimeerd verloop. De agenda punten werden de een na de ander afgehandeld. Herkozen werden voorts de heren Fr. Jagers (Utrecht), A. A. Hakhoff (voor sectie film-, bioscoop- en thea terpersoneel), A. A. v. v. d. Bol (Noordwijk) en L. C. v. d. Broek (Maastricht). Voor de vacature-Kie- zebrink zal vandaag nog een lid wor den benoemd. Het congres werd vandaag voort gezet. De dag werd begonnen met een H. Mis met alg. H. Communie, waarna de vergadering hedenmorgen te half tien werd hervat ter behandeling o.m. van de door de afdeling ingediende voorstellen. een aantal andere afdelingen haar voorbeeld zal volgen. Het hoofdbestuur van de vereniging zonid een uitvoerige uiteenzetting van zijn standpunt aan het A.N.P. Daaraan ontlenen wij het volgende: Het is niet juist, dat de afdeling Den Bosch is uitgetreden. Er zijn 23 leden van de 90, die deze afdeling telt, uitgetreden. Er heeft zich voor lopig een nieuw bestuur gevormd en het aantal Sympathiebetuigingen, dat is binnengekomen, verschaft de ze kerheid, dat de afdeling Den Bosch blijft bestaan. Het conflict is ontstaan door roye ment, waartoe het hoofdbestuur zich gedwongen zag tegenover een in Den Bosch woonachtig hoofdbe stuurslid, dat in de oragnisatie eni ge topfuncties vervulde, maar tegen wie- een ernstige klacht was inge bracht. Omdat allen bevriend waren met de betrokkene, aldus het hoofdbe stuur, werd aanvankelijk het besluit genomen de gedragingen aan het oor deel van de ereraad te onderwerpen. Het hoofdbestuur zegt dit te beschou wen als een fout zijnerzijds, welke echter werd ingegeven door mense lijke overwegingen. Toen het belastende materiaal gro ter en groter werd, trok het hoofd bestuur dit besluit in en bewandel de de normale weg, die door de sta tuten wordt voorgeschreven. De uitgetredenen hebben zich ech ter op het standpunt gesteld, dat het instellen van- de ereraad gehandhaafd had moeten blijven Daarover liep het geschil. De betrokkene heeft zich tot de rechtbank gewend en is ook in de .vereniging in hoger beroep gegaan. De rechtbank besliste, dat betrokke ne op statutaire wijze is geroyeerd, en in het hoger beroep werd het royement bevestigd. Deze uitspraken zijn door het voor malig afdelingsbestuur van Den Bosch niet aanvaard. Dat andere afdelingen met uittre ding zullen volgen, is een bewering, die hét hoofdbestuur toeschrijft aan de vrijmoedigheid van het vroegere Bossche bestuur. NIEUWE ZENDING VAN KATH. THUISFRONT NAAR NIEUW-GUINEA. Per M.S. „Overijsel" heeft Nationaal Katholiek Thuisfront wederom een grote zending goederen verscheept, waarmee aan de behoeften van de militaire zielzorg in Nieuw-Guinea kan worden tegemoet gekomen. De zending omvat voornamelijk schrijf machines, boeken en altaarbenodigd heden. Binnen korte tijd zullen nog meer goederen volgen, daar Nationaal Ka tholiek Thuisfront het een plicht acht deze militairen, die vrijwel van alles zijn verstoken en n et hpn gezinnen kleine parochies rondom de aalmoe zeniers vormen, zoveel mogelijk te helpen, teneinde een goed godsdien stig leven te b /orderen. Dat dit tot nu toe succes heeft, blijkt wel uit het feit, dat de mili tair garnizoenen op Nieuw-Guinea bloeiende en actieve afdelingen van de katholieke onderofficierenvereni- ■ring „St Martinus" rijk zjjn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6