k Rijnstreek Tulpen en narcissen domineren op de tweede Bloemlustshow te Lisse unstleven in Leiöen DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 20 JANUARI 1953 Dr.. LUDSh LOUKAN I EERSTE BLAD - PAGINA 2 BLOEMEN IN DE WINTER Mechanisatie-tentoonstelling heeft Amerikaans wondermiddel GISTERMIDDAG OM HALF VIJF was het dan zo ver. Toen hadden de de heer Van der Lee en de zijnen met man, macht en ijver juist de laatste hand aan de stands van Bloemlust 2 gelegd en kon de heer D. W Lefeber de show officiëel openen. Een grootse show waarin vooral de nar cissen en de tulpen domineren, terwijl in hel andere gebouw een mechani satie-tentoonstelling is, waar men alle mogelijke gereedschappen kan vin den: van een rooitroffel tot een volautomatisch werxende bollentelmachine. En dan vindt ge ook het nieuwe Amerikaanse wondermiddel: Krilium, oat naar de altijd geestdriftigee Amerikaanse pers beweerd fantastische resultaten geeft op het gebied der structuurverbetering van de grond. Aller.eerst wees de heer D. van Egmond er op, dat er deze dag veel werk verzet moest worden. Veel bloemen konden eerst Maandag gebracht worden. Spr. wees op de inzendingen van amateurbloembin- ders, die ook op de derde Bloemlust- tentoonstelling weer gelegenheid zul len krijgen hun kunnen te tonen. De heer Lefeber zeide in zijn ope ningswoord: „Nu ik deze kwaliteit en deze massa bloemen zie, beschouw ik het als een eer, deze tentoonstelling te mogen openen. De tweede Bloem- lusttentoonstelling wordt altijd ge zien als een vaktentoonstelling en bij een vaMentoonstelling behoort 'n vakpraatje. Internationale spannin gen en economische moeilijkheden maken het verschillende landen on mogelijk de invoer van bollen vrij te laten. Niettemin werd er dit jaar voor 140 millioen naar het buiten land gezonden. De proef, om amateurbloembinders ook op de show te laten uitkomen, noemde de heer Lefeber zeer ge slaagd. Hij meende, dat men nu ook beroepsbinders en -sters gelegenheid moet geven hun kunnen te tonen. Tulipa's genieten belangstelling Verder stipte spr. nog aan, dat we wel van de nieuwe soorten duizelen, maar dat het aantal werkelijk beste hoofdhandelssoorten toch niet zo erg groot is. En bovendien kan het areaal der tulipa's ook gerust uitgebreid worden. Deze tulpen staan in 't mid delpunt der belangstelling en het aanbod hiervan is niet groot. Over de huidige belastingpolitiek was de heer Lefeber niet bijster te spreken. Hij vroeg zich af. of het niet mogelijk was een bedrijfschap voor belasting- beheersing te installeren. Nu kun nen de kwekers geen reserve vormen voor eventuele slechtere jaren, die komen kunnen. 1953 wordt een be langrijk jaar voor het bollenvak, zo zei de heer Lefeber, en ik hoop, dat Flower Festival in alle opzichten zal slagen en dat de Bloemlusttentoon- stellingen daarvan goede voorboden mogen zijn. De inzendingen Zoals hiervoor reeds gezegd: tulpen en narcissen domineren. Van de tul pen zijn het de Orange Brightling, de oranje-bronze Bruno Walter, de apart getinte Mirjoren en de uitda gend gekleurde rood-witte Lustige Witwe, die opvallen. Ge vindt er ook de rose-rode Romagen, die een kloe- kere stengel produceert met daar naast een zilverachtige lilarose triumphtulp onder de naam Rijns burg. Zeer sierlijk is ook de rode, crème-omrande leliebloemige tulp Aladin terwijl ook de voornaam, ge tinte lichtlila Climax het lilakopje opheft, naast de grillig gevormde rode Old Glory en de teer-lila China Pink. Aan de andere kant van de zaal treft men een groepje aan met tulpen vol bizarre kleuren, waaron der een drietal haast zwarte: de don- ker-pruimenkleurige Black Opal, de donkerpaarse Florind America en de glanzende blauwzwarte Blue Moon. Hier is het ook dat men de bijzon dere crème Musical met het rose randje ziet en de fijn-lila Clematis, terwijl, als ge verder wandelt, Aptict Beauty (een fijne kleur heeft deze «port uit Imperator) en de voorname dreaming Maid, lila met witte rand, in het oog springen. Narcissen sortiment Het narcissen sortiment is welhaast oneindig. Van Amateur, met het smetteloos witte bloemdek met brede oranje kroon naar de chique wit-gele trompet Jules Verne en van de rijk- bloeiende Flower Record naar enorme gele trompetten als Joseph Mac Leed, Golden Harvest, Golden Marvel en Unsurpassable. De witte trompet Mount Hood valt op door de edele stand en Mrs. R. O. Backhoude vraagt ook de nodige aandacht door licht-rose trompet tegen het witte bloemdek. Hyacinthen waren er niet zo veel. Maar die er waren, het mocht dan de chique rose-rode Pharos of de rose Deligct zijn, de blauwe Ostara of de intens rose Pink Pearl, het was allemaal even best van kwaliteit. Zeer interessant was ook de groep bindwerk, waaraan diverse amateurs hun beste krachten hadden besteed. En de jury, met o.a. mevr. Annie Wigman, heeft het met de beslissin gen niet gemakkelijk gehad. Op de mechanisatie show trof men tientallen verschillende soorten ver warmingssystemen aan, bonkten de sorteermachines en kon men een vol automatische bollentelmachine in ac tie zien. Zeer interessant was de Air conditioned kas van timmerfabriek ,,De Schans" te Rijnsburg, terwijl men daarnaast de stand trof van N.V. Albatros, Utrecht, met het Ameri kaanse wondermiddel Krilium. Het heet, dat dit spul in Amerika in grote massa's wordt gebruikt en dat het voor structuurverbetering grote sue cessen oplevert. Het heeft, zo heet het, dezelfde werking als organische meststoffen, wat structuurverbete ring, der grond betreft. Het werkt zeer lang na, daar het een plastic is, die niet aangetast wordt. De kosten komen met de' huidige prijs op plm. 1,50 per vierkante meter als men het tot 15 cm. diepte in de grond laat werken. Het is op zandgronden niet bruikbaar. De beste resultaten be reikt men op stugge, slempige klei gronden. De prijswinnaars De wisselbeker beste collectie Hya cinthen (niet overgeplant): Gebr. Segers, Lisse. Idem best decoratief opgesteld Gebr. Segers, Lisse. Idem beste 20 soorten tulpen: M. Beelen, Lisse. Idem beste tien soorten tulpen: M. Beelen, Lisse. Idem 10 soorten (diverse rassen) Gebr. Nieuwenhuis, Lisse. Idem Narcissen (20 soorten): War- naar en Co., Sassenheim. Idem narcissen (10 soorten): War- naar en Co., Sassenheim. Certificaat aan hyacinth „Delight" van Gebr. Segers te Lisse en aan de leliebloemige tulp „China Pink" van Gebr. Nieuwenhuis, Lisse. Van de bloembinders en -sters be haalde de heer J. v. d. Vegt, Hille- gom, de eerste prijs; mevr. v. d. Nat de tweede prijs en mevr. Veldhuyzen van Zanten Bloemoord) te Lisse de derde prijs. MEJ. Dr. VAN KERSBERGEN NAAR DE VERENIGDE STATEN TERUG Dr. Liduina van Kersbergen, de leidster van Grailville in Amerika, die enige tijd in ons land heeft ver toefd, zal, naar het KNP verneemt, op 3 Februari per boot naar de Ver enigde Staten terugkeren. Dr. Van Kersbergen verliet in het voorjaar van 1952 de Verenigde Sta ten voor een reis door Afrika. Zij onderzocht daar de mogelijkheden om vrouwelijke lekenapostelen in het missiewerk in te schakelen. Zij be zocht o.a. Zuid-Afrika, Brits Oost- Afrika, de Goudkust en Nigeria. Na een verblijf van enkele maanden in Europo, waar zij ter uitwerking van haar plannen talrijke besprekingen voerde, keert zij thans naar Grailville (Loveland Ohio) terug. Oostenrijkse Joden breken met communisme De uiterst linkse Oostenrijkse ver eniging van Joden „Joodse eenheid" heeft gebroken met de Oostenrijkse communistische partij, waarmee zij een coalitie had gevormd met het oog op de in Februari a.s. te houden verkiezingen. In een manifest heeft de vereni ging verklaard, dat ieder, die com munistisch stemt, „stem't voor de beulen der Joden". In zijn huidige vorm onderscheidt t communisme zich niet meer van het nationaal-socialisme, zo werd hieraan toegevoegd. OEGSTGEEST ORANJEAVOND MET RADIO- ARTISTEN. De oranjevereniging meende de verjaardag van prinses Margriet niet beter te kunnen vieren door het or ganiseren van een feestavond in de recreatiezaal van Endegeest, waarbij medewerking was verzocht en ver kregen van enkele prominente radio- artisten. De voorz., de heer N. v. Weizen, verwelkomde in zijn openingswoord o.a. burgemeester Du Boeuff en zijn echtgenote. Vervolgens deelde spr. mede, dat bij voldoende deelname, meerdere van deze avonden zullen worden ge geven. Het woord was daarna aan Alexander Pola, die van deze gele genheid gretig gebruik maakt, door een stroom van gezonde en gezellige kolder" over de toehoorders uit te gieten in babbeltjes en liedjes, daar bij op de vleugel begeleid door Guus Jansen. Vervolgens zong Jetty Can tor enige liedjes, waarvoor zij een langdurig applaus oogstte. Piet Ekel als imitator liet de zaal meermalen schaterlachen. Een leuke afwisseling bracht Swen Smeele, met een aardig muzikaal nummer. Het was een echt gezellige avond. VOORSCHOTEN Begin van brand Gistermiddag omstreeks half vier was er bij de cellulose lakfabriek van de fa. H. de Beer en Zn., begin van brand., door dat er een steekvlam uit een der mengketels sloeg. Aanvankelijk leek het ernstig, maar toen de brandweer arriveerde, had men toch reeds kans gezien de brand met schuimblussers meester te worden. Een lid van het personeel liep lichte verwondingen op. NOORDWIJKERHOUT „St. Jeanne d'Arc" krijgt muziekschool De R.K. Muziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" heeft het initiatief ge nomen tot de oprichting van een mu ziekschool, die onder leiding komt te staan van haar dirigent de heer G. Jiavte GOLF De leden van het Corps Diplo matique, vergezeld van hun dames, zullen hedenavonc' in het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam aanzitten aan het Nieuwjaarsdiner, dat door H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins wordt aangeboden. Dr. Marie Koenen, de bekende Nederlandse schrijfster, is gistermid dag bij gelegenheid van haar 74e vejaardag op huize Vroenhof te Houtem-Sint Gerlach gehuldigd. De Bond tei Behartiging van de Belangen der wconarkbewoners is gisteravond te Amsterdam opge richt. De aldus verenigde bewoners vinden, dat zij te veel plichten en te weinig rechten hebben en met ver eende kracht zullen zij nu pogen dit de betreffende autoriteiten duidelijk te maken. Dik uit Leiden. De heer Dik zal ge assisteerd worden door de heren Jos Timmermans en L. Verbeek. In de school wordt opgenomen een afde ling voor opleiding van tambours en bazuinblazers. Voor degenen, die in de toekomst lid van „St. Jeanne d'Arc" worden is de opleiding gra tis. Doch ook individuele muziekbe oefenaars, buiten de vereniging staande, zijn welkom. Van hen zal echter een kleine vergoeding worden gevraagd. De school wordt Donder dag 22 Jan a.s geopend in de feest zaal van „Sint Bavo" te 8 uur des avonds. Deze opening zal worden op geluisterd door de blaaskapel van „St. Jeanne d'Arc" en de drumband. WASSENAAR Afscheid van kapelaan Sanders. Kapelaan J C. J. Sanders van de St. Willibrordparochie is benoemd tot kapelaan te Amsterdam, in de Begijnhof. Donderdagavond a.s. zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen in het R.K. Verenigingsgebouw. Ka pelaan Sanders kwam in Augustus 1948 naar Wassenaar, na achtereen volgens kapelaan geweest te zijn in Nes a. d. Amstel, Leiderdorp en Bo degraven. Hij was in Wassenaar o.m. speciaal belast met de geestelijke zorg van het vrouwelijk jeugdwerk in de parochie. HflXEGOM Nieuw raadslid. Als opvolger van het overleden raadslid, de heer B. N. Loerakker, zal gekozen worden verklaard de heer C. van Roode. LEIDERDORP Strop voor olieman Dat de Hoofdstraat wel wat smal wordt voor het moderne verkeer, ondervond gisteren de bezorger van de „Automaat" toen een wiel van zijn wagen werd geraakt door een uit de Bruggestraat komende autobus. De chauffeur van de bus moest de bocht zo ruim nemen dat hij de gehele breedte van d^ Hoofdstraat in beslag nam en daardoor de wagen van de peftoleumve'nter, die er nog juist voor langs wilde, raakte met het ver melde gevolg. De wagen kapseisde en vele liters petroleum stroomden over de straat. Het was een flinke schade post voor de olie-venter. Gemeente werklieden zetten de wagen met een paar balken op „poten" totdat de be zorger van de Automaat "de inhoud van zijn wagen in een andere kon overladen en zijn weg kon vervolgen. Mogelijk brengen de verkeerslichten, welke binnen afzienbare tijd in wer king zullen treden, daar ter plaatse verbetering. Do Haancï> Cnm(>rti(> minder gunstige opstellinj 1J*C nddybe V>OinCUlC instrumenten? Eerst het m voor K. 6 O. ,,'t Is maar betrekkelijk" Als inzet van de serie z.g. „groene" voorstellingen voor K. en O. kwam de Haagse Comedie gisteravond in dc Schouwburg met het blijspel van de Engelsman ,Noel Coward ,,'t Is maar betrekkelijk". De titel doet een zekere filosofische instelling vermoe den en dat blijkt ook juist te zijn zij het dan dat de filosofie voorna melijk komt van de kant van de butler, die typisch-Engelse figuur in de huizen der aanzienlijken. Ook in de kringen van de Britse adel, hoe trots zij moge zijn op haar onaan tastbaarheid en rotsvastheid, wankelt er wel eens wat in de familie-om standigheden en soms dreigt er zelfs een crisis, zoals ten huize van lady Felicity, countess Marsh wood. Daar wil de zoon nl. hals over kop in het huwelijk treden met een filmster uit Holywood en, ofschoon de gravin moderne opvattingen huldigt, vindt zij deze mesalliance toch niet be paald aangenaam. In zulke ogenblik ken is een waardige filosofische butler goud waard; hij geeft discrete wenken en weet, geholpen door de toch niet van handige manoeuvreer talenten gespeende lady, het deco rum van de familie te redden. Een vermakelijk society-verhaal, door Noel Coward op geestige wijze uitge werkt, al rekt hij naar onze smaak de dialoog te sterk. Cees Laseur, die het stuk vertaal de en regisseerde, waarbij hij zelf de figuur van de butler voor zijn reke ning nam, paste de opvoering geheel aan de intenties van de schrijver aan, met het gevolg overigens, dat het euvel der langgerektheid in het kwadraat tot uiting komt. Bij Fie Ca relsen (lady Felicity), die met Cees Laseur het spel draagt, hindert dat niet; zij weet in alle situaties te boeien en te amuseren. Cees Laseur, die kennelijk zijn best deed om alle kluchtige neigingen van het spel te onderdrukken, slaagde daar o.i. te goed in; een tikje charge kan de butler v/el verdragen. Onder de andere, door de schrijver minder op de voorgrond geplaatste personages, trof hier de uitstekend uitgewerkte rol van Peter Ingleton door Theo Frenkel, terwijl voorts Diny Sproch als de zenuwachtige Moxie zich er kostelijk doorheen sloeg. Een opvallend zwakke plek was don Lucas, maar hij is dan ook een Holywood-figuur, en Holpwood wordt door Coward ongenadig op de hak genomen. Aan het einde was er een harte lijk applaus. Vandaag en morgen wordt het spel herhaald. van de mooi strak- gehouden fugato, dat spreekt van de geweldige groei in Beethoven's werk en toen wisten wij, dat de beide in strumentalisten ingespeeld waren, wat zij later ook glorieus bewezen hebben. Mevrouw Froukje Geraeds-Giltay speelde met Paul Kurpershoek de „Sonate voor vioól en piano" van Cé- sar Franck. De componist schreef er maar een, maar dan ook van een heel bijzondere architectuur, 't Is een won dermooie samenspraak tussen beide gelijkwaardige instrumenten. Een ge geven dat de thematiek beheerst en eenheid schept tussen de delen on- j derling. Door en door muzikaal, met fraaie toongeving, en doordrongen van het innerlijk van de muziek is de sonate vertolkt, met intelligente smaak bovendien. Als tweede werk had het duo: Ge- raedsKurpershoek de „viool so nate in E gr. t." gekozen, die Jaap Geraeds echtgenote van de violiste scheef in 1948. Verrassend en effect rijk waren de delen van deze sonate met rhythmische vondsten op vallende klanken; een gevoelig ada gio. Onze bewondering geldt niet uit sluitend de compositie, maar nidt minder de gave, virtuose en gevoe lige wedergave. De jonge componist werd op 't po dium geroepen en evenals de execu tanten luid bejubeld. Op gratieuse wijze dankte hij zijn echtgenote en haar partner. Hij kon zeker geen be ter pleitbezorgers voor zijn werk ge kozen hebben. En nu ten slotte BerghoutGeir- r.aert in „Sonate F gr. t. op. 6" van Richard Strauss, nog in diens oudere stijl; nog romanticus. Hier werd alles op alles gezet. De toonmentaliteit van beiden was sprekend, zeer wellui dend en intens. Er zat beving in, in nerlijkheid,' lokkende cantilene, en jagende verontrustingen. In 't kort: karakter. Het ensemble overeenstem mend; serieus de bedoeling. De vertolking door de zich voor stellende leraren- verdient applaus, maar meer nog respect. Veel mooie bloemen en een staande ovatie. J Kortmann. HOE wordt het weer? (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. Overwegend droog. Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en plaatselijk nevel of mist. Zwakke tot matige Zuid- Westelijke wind. Over het alge meen iets lagere temperatuur. 21 Jan.: zon op 8.36 en onder 17.01 maan op 10.41 en onder 0.17 uur. Uet w-tCi in Suïojia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. STOCKHOLM geheel bew. —1 LONDEN mist —3 AMSTERDAM geheel bew. 4 BRUSSEL mist 3 7' 'ONGER EN Journaal Maatschappij voor T oonkunst „Leraren stellen zich voor" Vier leraren van de Muziekschool voor Toonkunst te dezer stede stelden zich voor door het geven van een mooi geslaagde Sonaten-avond in dc Kleine Stadszaal. Dat de vier execu tanten geen onbekenden zijn in deze stad bleek wel uit de stampvolle zaal. Maar dat maakt 't voor hen juist niet gemakkelijk onder vrienden, half- vrienden en kennissen te concer teren. Begonnen werd met een enorme opgave: „Sonate in D op. 102 no. 2" voor violoncel en piano, gespeeld door Henk Berghout cello en Henk Geirnöert piano. Deze^2e Sonate be gint met een kloek en^ breed Allegro com brio, dan een van die bijzondere „Adagio's" zoals in Beethoven's latere werken meer voorkomen, immaterieel als van een andere wereld, en een „Allegro fugato", moeilijk uit te voe ren en niet dadelijk tot de toehoor der sprekend. Het optreden van bei de musici kenmerkte zich door een hecht gefunde'erde techniek. Het. sa menspel als klank klopte aanvanke lijk niet best. Waaraan dat lag valt moeilijk te zeggen; mogelijk was 't onbekendheid met de accoustiek, of STADSNIEUWS Postduivenshow van de Fondclub Zaterdag en Zondag organiseerde de Fondclub ..Leiden en Omstreken" in de Kleine Burcht een postduiven- show van prima gehalte. Onder de inzendingen bevonden zich vele kam- AGENDA JONGEREN—KVP. Ten gerieve van leden en belang stellenden volgt hieronder een opga ve van de eerstkomend^ activiteiten: Donderdag 22 Januari: Stadhuis Kamer 125, 17.45 uur. Raad van Be stuur Leids Jeugdparlement. Zaterdag 24 Januari: K. W., Ma- riaplaats, Utrecht 15.30 uur. Z. Exc. Min. A. C. de Bruyn over de Jon geren en de P.B.O. Woensdag 28 Januari. Kleine Stads zaal, 20 uur, Stadsforum (gratis toe- gankel^k. 67 Februari: Ridderzaal. Den Haag, 14 uur. Atlantische conferentie BEF-Vito. Donderdag 19 Februari „Central' Breestraat. 20 uur. Gemeente-Jon gerenavond J.O-K.V.P. Donderdag 26 Februari Stadhuis Kamer 125, 19.15 uur. Zitting Leids Jeugdparlement, onderwerp: Ge meentepolitiek. Nadere inlichtingen bij het Secre tariaat, Dijkstraat 3, Leiden, tel. 2271 Bestuur JO-KVP, afd. Leiden, samenhangende besluiten. pioenen, zodat keurmeester Joh. Se- lens uit Antwerpen bij deze 205 vo gels voor een zeer zware taak werd geplaatst. De uitslag werd: Ereklasse (Doffers minstens le-. 10e prijs. 1. Chr. V. d Pluym,_2L_G. P. monteur Bln^ade M. W. J Laatste Berichten Bij uitspraak In kort geding door de president der Amsterdamse Rechtbank is vanmorgen aan de centrale prij zencommissie en de huurkamer van Amsterdam-Zuid ge last haar bemoeiingen, werkzaamhe den, optreden en activiteiten bij za ken van huur en onderhuur onmid dellijk te staken, voorzover het de belangen betreft van de N.V. Admi- nistratiebank voor Vaste, Goederen, die in dit geding als eiseres optrad. Gedaagden waren wethouder B. C. Franke, vijf leden van de prij- zencommissie en zeven leden van de huurkamer Amsterdam-Zuid. Bi5 niet voldoen aan deze uit spraak is een dwangsom gesteld van 250 per dag. Het vonnis is bij voor raad uitvoerbaar. In zijn toelichting verklaarde de president, mr, C. Briët deze aange legenheid, in strijd met wat de ge daagden hadden gesteld, wel dege lijk spoedeisend en ontvankelijk voor behandeling in kort geding. Deze kamer en commissie, aldus mr. Briët, zijn door Burgemeester en Wethouders van Amsterdam bij be sluit ingesteld om de hoofdstedelij ke buigerij door bemiddeling en voorlichting te beschermen tegen huuropdrijving. In haar optreden zijn zij boven deze taak uitgegaan. Een argeloos lezer zou uit de formu lieren een soort aanmaning tot het verstrekken van gegevens die gedaagden hem toestuurden, licht in een wettelijke bevoegdheid van de afzender kunnen gaan geknen. Het zelfstandig entameren van een enquête, de rappelformulieren even tueel daarna nog toegezonden, bord jes met „Betaal niet meer dan goed is" en „Breng uw klachten ter ken nis van de prijzencommissie en huurkamers" en het kwalificeren van de beoordeling der enquête als „uitspraak", achtte de president een overschrijding van de bevoegdheden van gedaagden, wier optreden hij „machtaanmatigend, verwarring stichtend en onzekerheidscheppend" noemde en niet alleen onrechtmatig maar ook in strijd met de wet, waar in deze gehele materie is vastgelegd, t.w. dc Huurwet en de daarmede Gevestigd in dc week van 12 tot en .straat 9, Eindhoven, Frankrijkstr. 4: J. inet 17 Januari A. Baarcnds en fam., j L. Bots cn fam., De L. de Kanterstr. 3. monteur, Veilingkade r C. Bekker, Leemansstr. 45; J. Bierbrauer, Kernstr. 11; H. K. de Blécourt, wever, Leemans straat 33; P. J. den Boer, Utr. Jaagpad 19; H. T. G-. Colijn, fabr.arbeider, Vrou- v/enk.koorstraat 3a; J. van Duijn, ver pleegster, Kaarsenm.str. 7; D. Eschau- zier, Vondellaan 7; F. Gadebeku, Plant soen 29; F. Göbel, Wasstr. 60; A. W. Heimig, Rijsb.weg 14; Wed. S. Kruit— Hoógenboom, Plantsoen 1; G. J. van der Hulst, liefdezuster, Zoeterw. Singel 34; C. P. de Jong, verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. C. Karreman, winkeljuffr., Zijl singel 39; C. H. Kasten, pikeur en taxa teur v. paarden, Vondellaan 29; D. Kooiman, gezinsverzorgster, Rapenburg 59; J. van Leeuwen, kok KM, Heren straat 113; N. G. Manak, banketbakker, O. Rijn 11a; J. D. Mol en fam., auto monteur, Ringkade 13a; M. W. J. Mul- G P Bnreer.. IzEVl Iler' onderwijzeres. Lammensch.weg U; cj. f. is org eis iz.iD.v.;. |j L Qverbeeke, ingenieur, Zoeterw.- Ereklasse B (Duivinnen, minstens le10e prijs): 1. Chr. v. d. Pluym, 2. P. G. Borgers, 3. Fr. Hofman (Z. E. V.). Klas 1 (oude Doffers 700 t/m 1050 km.): 1. J. Rakhorst, 2. W. v. d. Arend, 3. W. Kapaan, 4. W. v. d. Arend, 5. C. Oude Elfrink. Klas 2 (oude Duivinnen 750 t/m 1050 km.): 1. C. Zwaan, 2. P. G. Bor gers, 3. J. A. Otten, 4. A. v. Weeren, 5. W. v. d. Arend. Klas 3 Doffers oud 500 t/m 750 km.): 1. Noc. Oudshoorn, 2. J. Rak horst, 3. Chr. v. d. Pluym, 4. J. Rak horst, 5. C. Zwaan. klas 4 (oude Duivinnen 500 t/m 750 km.): 1. J. Rakhorst, 2. A. v. Weeren, 3. H. Moenen, 4. Chr. v. d. Pluym. Klas 5 (Jonge Doffers): 1. G. P. Borgers, 2. Nic. Oudshoorn, 3. Nic. Oudshoorn, 4. C. Zwaan, 5. Chr. v. d. Pluym. Klas 6 (jonge Duivinnen): 1. Nic. Oudshoorn, 2. C. Zwaan, 3. A. v. Weeren, 4. Nic. Oudshoorn, 5. F. Hen driks. Mooiste vogel van de gehele ten toonstelling: Chr. v. d. Pluym. Mooi ste vogel klas 1 en 2: J. Raaphorst klas 3 en 4: Nic. Oudshoorn; klas 5 en 6: G. P. Borgers; klas A en B: Chr. v. d. Pluym. IJ. L. Overbeeke, ingenieur. 'weg 158; F. J. de Reus en fam., Zce- manlaan 36; M. Roode, verpleegster, Warmonderweg 45; J. Roos en fam., werktuigkundige. Haarl.weg 53a; J. Sehmal, keukenjuffr,, Hoogl. Kerkgr. 17; J. W. "Scholtes. administrateur, Haarl.straat 188; H. Schuiling. kantoor bediende, Herensingel 46; IJ. Schuitema, onderwijzer, Hooigracht 57; F. J. Slot-Meerwijk, Boerh.laan 3. Alblasserdam. houwer, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; Cortgene 49; L. Guijt—Van der Meij. C. E. Swaanenburg. huishoudster, He- Atjehstr. 95. Katwijk, Anna Dwars- renstraat 124; J. C. Swart, los arb., straat 6; J. L. F. de Meijere, Brcestr. Herensteeg 39; M. J. Tack. verpleegster, 135a, Hilversum, Arubalaan 7; J. C. de Middelweg 38; J. W. Terpstra. ver-I Munnik, Julianakade 35. Rotterdam, pleegster, Hooigracht 34a; W. Uitten-1 Plantageweg^27b; A. M.^01ijhoek. Hooi- bogaard, h. i. d. huish., J. Catslaan 101; Eerkei ca ZH. Noordeindseweg 32; Braxhoven, Trompstr. 57, Utrecht, St. Janshovenstr. 13; C. Brussee, Lange- straat 14, Katwijk, Vinkeweg 9; A. A. Ciriloo, Joh. de Wittstr. 46. Verenigde Staten van Noord Amerika; N. van Delen, Middelweg 36, Zuid Afrika; A. van Es, Merelstr. 19, Nederlandse An tillen; B. van der Esch, K. Mare 27, Dordrecht. Nic. Maespad 1; M. Gold- stecn, Falckstr. 8. Enschede, Ververstr. 37; A. J. MandersHenrard en fam.. Boerh.laan 12, Nederlandse Antillen; Wed! W. Reijntjesv. Houten, Rijnsb. weg 10, Velsen, Duin- en Kruidberger- weg 73; E. Ivens en fam 2e Binnen vestgracht 6, 's Gravenhage, Korte Nwe Havenstr. 54; J. W. HeijDe Jong en fam., Kam. Onneslaan 22, Oudewater, Leeuweringerstr. B 132; K. Kanis en fam., Kanaalstr. 42, Amersfoort, Mast- pad 4; Wed. C. M. de Jcng—Keereweer, Verdamstr. 26. Oegstgeest, Oranjelaan 2; A. H. H. H. M. HoltzKellenaers en fam., Wasstr. 62, Amsterdam, woonark „Solveig", Zeeburgerpad; J. P. F. van Lent, Plantsoen 53, Leidschendqm, Stompwijkseweg 16; J. G. Lorisl. Haar lemmerweg 52, Amsterdam, Zijlstr. 11; C. A. Majoewskij, Breestr. 73a, Arnhem, Eusebiusbuitensingel 39a; L. W. M. Wolf—Van Vegten, haspelaarster, Uiterstegracht 36; L. N. Velds. P. J. Blokstr. 6; P. C. J. Versteeg, H. Rijn dijk 156; P. J. Pikaar—Vink, Stadh.- laan 31; M, D. de Vries, W. Singel 71; J Vijfer en fam., ijzervlechter, Irene- straat 19. Vertrokken in de week van tot en met 17 Januari. Wed. G. Metzelaar Akkerman. Pieterskerkhof 2a, Zeist, W. F. Smitlaan 22; J. W. Atteveld en fam., Zoeterw.weg 158, Veenendaal, Mr. Schok- kingstraat 15; A. D. Bakker. Rapenburg 59, Blokker. Oosterblokker 100; W. P. M. Berbee, L. Morsweg 38. Den Helder. Buitenhaven 5; N. A. Bolkestein, Ko- ninginnelaan 19, Amsterdam. Olympia- plein 27 II III; Wed. J. M. Spruijt— Boogertman, Zeemanlaan 55, Rotterdam, Jac. Catslaan 38b; D. A. J. Bosch, Rijns- burgerweg 2, Nieuw Zeeland; J. A. de Bot, Breestr. 99-101, 's Gravenhage, Ste- phensonstraat 80; P. A. Boter, Nieuw- gracht 1327, Breda. M. v. Coehoorn- straat 1; E. A. Oosterhof, Wasstr. 68, Stellendam, Schoolstr. 3; P. A. Orens, J de Wittstr. 46. Verenigde Staten van Noord Amerika; N. A. M. Rodewijk en fam., Haven 36, Amsterdam, Alb. Cuyp- straat 203c; C. G. Roos, Rijnsb.weg 10, Frankrijk; P. M. J. Scheeren en fam., Boerh.laan 14. 's Gravenhage, Fr. Hen driklaan 169; J. H. R. Schoonderwoerd den Bezemer, Utr. Veer 4, Schoonhoven, le Olivier van Noortstr. 9; S. M. C. Seesink, A. Paulownastr. 50, Arnhem, Parkstr. 55; W. van Steenbergen. Evert- senstraat 3. Leiderdorp, Kastanjelaan 27; E. Struik, Grocnesteeg 3, Huizen NH, Crailoseweg 116: W. Szwajcar. Ju- lianastraat 2, Enschede, Ververstraat 37; A. C. van der Walle en fam., Haarl.weg 42a. Zeist, Rembrand tl aan 20; E. M. WesselS, Vreewijkstr. 8. Haarlem, Ple- netenlaan 74: J. M. Wilcnsky, Joh. 'do Wittstr. 46, Verenigde Staten v. Noord Amerika.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2