Biljartmeesters in Groningen bleven ook de tweede dag onder de maat £ied aan deze tijd Hoeveel tijd kost de afstand van uw huis naar uw werk 2 LORRIE ZATERDAG 10 JANUARI 1953 TWEEDE BLAD - PAGINA 3 EUROPEES KAMPIOENSCHAP 47/2 Hardnekkige Metz heeft de leiding van het tournooi Waarom xUn de prestaties in dit tour nooi op de eerste dag: ver beneden de verwachtingen gebleven? ....„omdat wij tc nerveus en te gespannen rijn", zei de nuchtere Metz. „Wij willen allemaal graag winnen, we ontlopen elkaar niet zo heel veel en we zUn dus allemaal een beetje bang voor elkaar. Daarom spe len we verkrampt". Galmiche was het met hem eens, De Ruyter klaagde, dat hij niet aan de bal len kon wennen. Maar een norse Van de Pol wilde hier, wat hem zelf betrof, niet van horen. Hij had slecht gespeeld en wist er geen verklaring voor. Op de tweede dag ging het ook verre van vlot met onze nationale kampioen, maar met dat al klopte hij De Ruyter, waarmee hij zijn kans op de titel be hield. Het begin van deze partij was weinig belovend voor de Rotterdam mer. Vier poedels achter elkaar, en daarna zes beurten die samen zegge en schrijve 62 caramboles opleverden. De kijk op het spel had hij natuurlijk wel. maar de uitvoering bleef gebrekkig. Bo vendien was hij een enkele maal erg onfortuinlijk, zo toen in zijn 9e beurt een serietje afknapte op een bal, die ijselijk dun geraakt moest worden en die hij zowaar toch nog een haartje te dun ram. Maar de trekstoot, welke hem in zijn volgende beurt noodlottig werd, zou hij in zijn normale doen met de ogen dicht hebben kunnen maken. De Ruyter, mopperend op het ivoor, dat zich niet naar zijn wil voegde, kwam evenmin op dreef, maar maakte toch nog iets meer dan Van de Pol, die na 14 beurten met 129 tegen 151 achter stond. Het keer punt viel in de 15e beurt, toen Van de Pol met een reeks van 67 de leiding overnam. Hij had zich niet laten ont moedigen en was door stug volhouden door de depressie heen gekomen. Dc Ruyter op zijn knieën. Er volgden nog wel drie poedels, maar zij zetten geen domper op zijn strijd lust en met een serie van 93 in de 22e beurt liep hij uit tot 359 tegen 204. De Ruyter, gedemoraliseerd, bracht er wei nig meer van terecht en miste ook de nastoot toen hij voor de taak stond 188 punten in een ruk te scoren om de partij remise te houden. Galmiche scheen de zege in handen te handen toen hij tegen Vingerhoedt na 16 beurten met 331 tegen 245 voor stond. Maar de Belg liet grof geschut aanrukken en kwam dank zij een reeks van 144 het eerste aan de eindpaal. Daarmee was de zege echter niet ver kregen, want Galmiche, uiterst behoed zaam spelend, en komieke gebaren van wanhoop makend als lastige posities ontstonden, wist in de nastoot de 66 caramboles te scoren, die nodig waren voor de remise. Een aardige en span nende partij met een uitslag, die de spelers precies gaf, waarop zij recht hadden. Van Hassel begon zo overrompelend tegen Lutgehetmann, dat hij in 4 beur ten 230 punten voorsprong nam: 254 24. De Duitser werkte dit verschil ech ter geheel weg en dwong zijn tegen stander een remise af. een krachttoer om respect voor te hebben. Henk Metz (serie van 149 in de 14e beurt) bracht Tiedtke diens eerste ne derlaag toe, zodat thans geen enkele speler meer ongeslagen is. Na de derde ronde leiden Tiedtke, Metz en Van de Pol met 4 matchpunten uit 3 partijen, vóór Lutgehetmann, Vingerhoed en Van Hassel met 4 uit 3. Nederlaag Van der Pol. Vingerhoedt had in zijn partij tegen Van de Pol niet over gebrek aan geluk te klagen. Hij kreeg, in tegenstelling tot de Rotterdammer, telkens zulke ge makkelijke aanvangsstoten, dat hij wel een voorsprong moest nemen. Dat hij na 8 beurten slechts met 153 tegen 84 leidde, was een nieuw bewijs voor de juistheid van de uitspraak van Metz, die immers volhoudt, dat de cracks elkaar vrezen en daardoor te bevangen spelen om tot topprestaties te komen. Dit gold ook voor Van de Pol, want al zat het hem dan niet mee, hij zag ook herhaaldelijk weer moeizaam opge bouwde posities door onzuiverer snij- stootjes en piqué's of dedans-blijven verloren gaan. Een prachtige kans om zijn achterstand, die inmiddels tot 100 caramboles was aangegroeid, te verklei nen, bleef ongebruikt in de 8e beurt, toen Van de Pol een piqué miste aan de korte band aan het boveneinde van de tafel. Na 17 beurten was zijn positie hopeloos bij een stand 361—180 in het voordeel van Vingerhoedt. Hij had nog enkele kansen gekregen, maar het strijdvuur was geblust, om van de vreug de in het spel maar niet te spreken. De potentiële dreigingen werden niet ver wezenlijkt en Vingerhoedt voltrok het vonnis in de 18e beurt toen de Rotter dammer op 182 stond. Een volkomen verdiende en regelmatig verkregen zege van de speler, die in deze partij verre weg de sterkste was. Een interessante strijd, met spel van vaak hoog gehalte, zag men in de partij tussen De Ruyter en Lutgehetmann. De Maastrichtenaar miste van acquit maar scoorde toen achtereenvolgens in hoog tempo een 47 en een 10, zijn eerste „century" in dit kampioenschap. Lutge hetmann, die zijn punten afwisselend met klein en met groot spel vergaart, sloeg terug met 49, 78 en 39 en na 5 beurten was de stand ongeveer gelijk: De Ruyter 196, Lutgehetmann 191. Daarna liep de Duitser, die prachtig speelde en door een 500 600 toeschou wers herhaaldelijk luide werd toege juicht, uit tot 358 tegen 246 in negen beurten, dank zij o.m. een oer-sohde serie van 117. De Ruyter, in het minst niet ontmoedigd, verdedigde zich hard nekkig, maar hij moest de wet van de sterkste ondergaan en toen Lutgehet mann de 400 volmaakte, stond hij nog op 333. 1463 85 149 17.21 1440 91 120 15.82 1441 62 224 23.24 1331 66 144 20.16 1134 90 97 12.60 1186 81 150 14.69 1310 79 100 16.58 1170 82 113 14.26 Metz t dc kop. Metz, onze minst briljante speler, heeft zonder glans en zonder vuurwerk maar door constant sterk spel van Gal miche gewonnen. En nu staat hij, na drie wedstrijden, op de eerste plaats Laat U niets wijs maken buurvrouw. Ze noemen tegen woordig alles Lodalinemaar er is maar één echte Lodaline. Daar kan geen ander merk bij halen. Kijk dus goed naar het etiket met Lodalientje er op! Lodaline kost maar 43 ct per fles en er zit een HELE liter in! (Advertentie) De sprinter E. Macdonald Bailey uit Trinidad is een rumkenner bij uitstek. Hij heeft de juiste neus voor de Bouquet, en het goede oog voor de kleur. Hij werd dan ook door een be kende rum-fabrikant, die grote sui kerplantages in Jamaica en Brits- Guiana bezit, aangezocht „rumruiker" te zyn, en zo zijn „talenten" in dienst te stellen van de zaak. Macdonald Baily is met enthousiasme aan de slag gegaan; hij hoopt er het beste van. met evenveel matchpunten als Tiedtke, doch met een beter algemeen moyenne geen slechte prestatie voor onze re serveman, die per gratie mocht mee doen omdat er toevallig een plaats open kwam. Hij heeft van de Nederlanders tot nu toe verreweg de beste figuur gemaakt. Tiedtke behaalde een verrassende overwinning op Van Hassel. Hij wist dat hij eigenlijk maar één kans had te gen de Belg: hij moest proberen het Antwerpse mechaniek te ontredderen. En daartoe speelde hij van alles behalve cadre, men zag bandstoten en fatnasie- stoten steeds knalhard uitgevoerd, en vooral veel carotte, totdat deze slimme klant een kleine 250 punten voorsprong had genomen en nog maar 82 caram boles nodig had voor de overwinning. Toen liet hy zien, dat hij ook wel klein kan spelen, wanneer dit nodig is, want de slotserie kwam tot stand zonder show en vrijwel zonder driebanders. Van Hassel liet zich verleiden Tiedtke met gelijke munt te betalen en zijn fijne degen als knuppel te gebruiken in plaats van bij zijn eigen speltype te volharden. Een noodlottige-^fout, want zij kostte hem de partij, terwijl zijn kansen op het behoud van de titel I minimaal zijn geworden. De stand luidt thans: 1. Metz 2. Tiedtke 3 Lutgehetmann 4. Vingerhoedt 5. Van de Pol 6. Van Hassel 7. De Ruyter 8. Galmiche WIELRENNEN. I GABRIEL POULAIN OVERLEDEN. In een der voorstadjes van Parijs is op 09-jarige leeftijd overleden Gabriël Poulain, in de eerste 25 jaar van deze eeuw een wielrenner van wereldver maardheid. j Poulain was wereldkampioen sprint in 1905 en behoorde later nog vele ma- I len tot de finalisten. Poulain, die vooral •bekend stond om zijn geslepen taktiek en daarom wel „Reinert de Vos op de fiets" werd genoemd, behoorde destijds tot een van de grootste en meest ge vreesde rivalen van Piet Moeskops. Swift. Zondag wordt door de A-, |B- en C-klas een cycle-cros gereden aan de Langevelderweg te Noordwijkerhou.t Start 10.30 uur. DICK PAPPENHEIM BESTE NEDERLANDER IN LAUBERHORNRENNEN. Onder ideale omstandigheden prachtig helder weer en een fraai sneeuwdek zijn te Wengen in het Berneroberland de internationale Lau- berhornrennen begonnen met de reuzen slalom. Het parcours was 1300 m. lang, het hoogteverschil bedroeg 300 meter en het aantal poortjes 30. Aan deze wedstrijden nemen de sterk ste Europese Alpine-specialisten deel, zodat het geen verwondering wekte, dat de Nederlandse deelnemers, de gebroe ders Dick en Peter Pappenheim en Gert Mosier er niet in slaagden zich hoog in de ranglijst te plaatsen. Dick Pappen heim was het beste in vorm van het drietal en zijn achterstand op de win naar, de Zwitser Perren, bedroeg nog geen 30 seconden. Onze landgenoten zijn vol goede moed op de afdaling, die vandaag wordt gehouden en die de Ne derlanders beter ligt, aangezien daar de achterstand in techniek, die zijn op de Oostenrijkers en Zwitsers hebben, niet zo sterk meespreekt als bij de slalom. ZWEMMEN. GROOT BRITTANNIE—NEDERLAND? Het bestuur van de KNZB heeft van de Britse Zwembond een uitnodiging ontvangen voor een ontmoeting Groot- BrittanniëNederland, zwemmen, wa terpolo en schoonspringen, welke wed strijd op 27 Juni a.s. in Blackpool zou worden gehouden en waarop een vol ledig olympisch programma zou wor den afgewerkt. De KNZB heeft de uit nodiging in principe geaccepteerd, doch een definitieve beslissing is nog niet ge nomen. Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond heeft voor dit jaar het Van der Mast-schild toegekend aan de Hilversumse zwemster Geertje Wie- lema, als erkenning voor de beste per soonlijke sportprestatie, geleverd in het afgelopen jaar, HANDBAL. HANDBAL AFGELAST. Alle wedstrijden van de R.K. Ned. Handbaïbond in het district Den Haag en in de rayons Duinstreek en Veen- streek, die voor a.s. Zondag waren vast gesteld, zijn wegens de toestand der terreinen afgelast. Is Uw Radio defect? BIL 24244 De Radio-Technische Dienst I.I.M.C.O N.V.. Nieuw® Rijn 32 Repareert vlwp, betrouwbaar en vak- kundig. (Advertentie) K.N.V.B.-voetbal in Leiden en omgeving In verband met de slechte toestand van de terreinen, die het niet waarschijnlijk maakt, dat er morgen veel gevoetbald zal worden, hebben de publicatie van het wedstrijdprogramma achterwege ge laten. Aangezien echter de KNVB dc wedstrijden niet heeft afgelast, laten wij thans hieronder het programma voor Leiden en omgeving volgen. Derde klasse A: TYBBLFC; Blauw ZwartHillegom, ArchipelAlphen. Derde klasse B: RKAWRodenburg. Vierde klasse A: Lisse—ASC, WSB Lugdunum, DCODocos, Warmunda Teylingen, THBSJC. Vierde klasse B: RijswijkDSO, AlphiaGSV, VoorburgMeerburg. TAFELTENNIS. STERKE SPELERS NAAR LEIDEN. Zondag vindt in de Tafeltennishal op de Hogewoerd een zeer belangrijke ont moeting plaats tussen de sterkste Ne derlandse spelers. Will van Zoelen, de bekende internationale speler, is vorig jaar winnaar geworden van de Kaaij- wisselzuil. Deze heeft hij nu te verde digen tegen Jan Hogendoorn, de Neder landse jeugkampioen van vorig jaar, Bertus van Limburg, en de beide zeer sterke Leidse spelers Otto Verkerk en Hans van der Voort. Dit belooft een zeer spannende strijd te worden. SCHAATSENRIJDEN. EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. Voor de Europese kampioenschappen in het hardrijden op de schaats, welke 31 Januari en 1 Februari te Amster dam of Hamar worden gehouden, heeft België zich bij de KNSB, die de titel- wedstrijden organiseert, met drie spe lers gemeld: Pierre Huylebroek, Jean sez en Guy Nys. Noorwegen heeft aangekondigd met 4 rijders te zullen verschijnen. De namen zijn nog niet be kend gemaakt. BOKSEN. Door een puntenoverwinning in een match van 12 ronden en heeft de Hage naar Nico Schoenmaker de Amsterdam- Hairy Bos als kampioen van Ne derland in het weltergewicht onttroond. SCHAGEN NIET TEGEN TURPIN. Naar uit Londen wordt gemeld, zal dc wedstrijd tussen Randolph Turpin en de Nederlandse half zwaargewicht kampioen Willy Schagen niet doorgaan. Inderdaad waren er onderhandelingen gaande geweest voor een dergelijke wedstrijd, doch deze zijn om niet nader bekende redenen afgebroken. Voor Tur pin is nu een wedstrdij tegen de Zuid- Afrikaan Duggie Miller geprojecteerd. SCHAKEN. VIER SPELERS DELEN EERSTE PLAATS TE HASTINGS. De eindstand van dc hoofdgroep in het internationaal schaaktournooi te Hastings luidt: 1. Penrose (G.B.), Go- lombek (G.B.), Medina (Spanje) en Yanofsky (Canada) ieder 5\4 pnt.; 5. Fairhurst (G.B.) 5 pnt.; 6. Blau (Zwit serland) 4y, pnt.; 7. Taylor (G.B.) 4 pnt.; 8. Wade (G.B.) en aLsker (Ver. Staten) ieder 3J^ pnt.; 10. Seitz (Italië) 2 pnt. BRIDGE. LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S.". In de viertallencompetitie van DDS zijn de volgende uitslagen verkregen: Groep A: Team Waasdorp wint van team Plouvier Sr. met 25 p.; team Die ben wint van team Been met 22 p.; team mevr. Van Ingen Schenau wint van team Van der Zanden met 10 p. Stand na de eerste helft: 1. Waasdorp 5 gesp. 8 pnt.; 2. Dieben 5—6; 3. en 4. Van der Zanden en Been elk 55; 5. mevr. Van Ingen Schenau 5—4; 6. Plou vier Sr. 5—2. Groep B: Team Parmentier wint van team mevr. Leenhouts met 13 p.; team Van Ommen wint van team Van Heus- den met 21 p.; team De la Court wint van team W. van Berge Henegouwen met 14 p. Stand: 1. Parmentier 5—10; 2. De la Court 57; 3. Van Ommen 55; 4. mevr. Leenhouts 5—4; 5. en 6. Van Heusden en Van Berge Henegouwen, elk 5—2. DICHTER Ergens in Amerika is een verdachte tot minder straf,veroordeeld op grond van het feit, dat hij een dichter was. Daar stond een dichter in de nacht, zijn lange lokken wuifden zacht, terwijl zijn nieuwste zieleklacht zich vormde tot een lied. Hij had zo pas heel sleoht gedaan zo en passant een moord begaan, hij dacht er nu niet eens meer aan en wist het feit'lyk niet. Een dichter denkt niet aan de tijd, waarin hij leeft. De eenzaamheid en dichterlijke werkzaamheid bestaan voor hem alleen. Hy is het scheppende genie met licht ontvlamb're fantasie en als ik hem zwaar peinzend zie, dan denkt hij aan 't verleên. Dan weet hij niets meer van die moord, hij acht het zelfs zeer ongehoord, als hij bij 't dichten wordt gestoord, hij werkt dan voor ons heil. Hij zit alleen en hoog en droog; met vlotte pen en peinzend oog heft hij dan ons gemoed omhoog in streng gebonden stijl. Dan blaakt in hem het dichtervuur, al nam hij van zijn naaste buur zo even nog, juist voor een uur, pardoes het levenslicht. Dan straalt uit hem het licht der zon, dan stijgt hij naar de Helicon en aan de boord dier dichterbron daar baart hy zijn gedicht. Want ach, die criminaliteit en dichterlijke, werkzaamheid staan, 't burgerlijk gedoe ten spijt, zo heel dicht bij elkaar. Wanneer in 's dichters brein iets broedt, dan denkt hij immer: dat is goed en als er dan een vallen moet dan is-ie de sigaar. TROUBADOUR. En van welk vervoermiddel maakt U gebruik gebruik van meer dan een vervoers middel om op het werk te komen, vandaar dat het totaal der antwoor den de 100 pet. ce boven gaat. Vervolgens vroeg het Nederlands instituut voor de publieke opinie: „Hoeveel tijd neemt dat?" Dit zijn de resultaten: Minder dan 10 minuten 28 1020 minuten 25 20 minuten en meer 25 Geen antwoord 22 Een kwart van het publiek woont dus 20 minuten en meer van zijn werk. Verdere uitsplitsing leert, dat 15 van dc mannen een half uur en meer van zijn werk af woont en dat 5 zelfs één uur en rr.eer nodig heeft om de plaats van zijn arbeid te berei ken. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft onlangs aan vele Nederlandse mannen uit alle la gen van de bevolking de vraag ge steld: „Hoe gaat u meestal naar uw werk? Te voet, op de fiets, met bus, tram of trein?" Dit zijn de resultaten: Per fiets (of bromfiets) 56 Te voet 17 Per bus 7 Per tram 5 Per trein 4 Per auto 5 Werk aan huis en geen ant woord 17 Meer dan de helft van de mannen gaat dus per fiets naar zijn werk. Een aantal mannen maakt echter (Advertentie) DOOR CHARLES GARVICE „Lorrie komt dadelijk naar bene den," zei Greta. Maar terwijl ze nog srpak ging de deur open en Lorrie verscheen. Er was een blos op haar wangen, haar ogen schitterden. Daarbij kwam de prachtitge japon en het mooie geschenk, zodat ze er wel uitzag als degene, die ze wenste voor te stellen. Diana kreeg het onplezierig gevoel, dat zij geen grote overwinning zou behalen over de medeminnares, die zij de loef had afgestoken en dat ge voel werd nog sterker toen Lorrie haar vrolijk glimlachend tegemoet trad en haar een zoen gaf. „Wat ben ik blij, dat je gekomen bent!" zei ze. „En wat zie je er goed uit Heb je jezelf goed geamuseerd? We waren hier sprakeloos toen we hoorden van alles wat jullie daar de den. Laat mij je heioen. doe je bont mantel uit en kom bij het vuur. Hoe gaat het met lord Kendale?" Terwijl ze dit vroeg, keken haar donkere ogen Diana recht aan en haar stem beefde niet. „Goed," antwoordde Diana met haar zachte, kwijnende stem. „Hij voelt zich uitstekend. Hij heeft me zijn beste wensen meegegeven en 't spijt hem, dat hij morgen niet bij het huwelijk kan zijn." „Mij ook!" zei Lorrie met een lach je. „Het is eigenlijk jammer. Weet je nog, dat we altijd samen ruzie maakten?" „Ja," glimlachte Diana, maar met een onaangename blik in haar ogen. „Ja, dat weet ik nog wel. Hij kan lord Lotcham op het ogenblik niet alleen laten, zie je." „Neen," zei Lorrie. „Hindert niet, want Greta stuurt hem vast en zeker een stuk van de taart en dat is het beste van een bruioft, is het niet? Maar er is nog een reden, waarom 't mij spijt, dat hij niet komt; ik wou hem bedanken voor zijn prachtige cadeau. Het is al te mooi. Ik heb het aangedaan zodat je het kunt zien en hem.' vertellen, hoe goed het staat. Maar je hebt het natuurlijk al ge zien?" Diana kreeg een kleur en er kwam een koude, harde blik in haar ogen. „Neen," zei ze aarzelend, „ik heb het niet gezien. „Heus niet," riep Lorrie uit met grote, verbaasde ogen. „Wat wreed van hem om het je niet te laten zien. Ik hoop, dat Seymour geen cadeau tje aan jonge meisjes zal sturen, zon der ze me eerst te laten zien." Diana kleurde nog dieper en Lorrie die voelde, dat haar pijl doel had ge troffen, was voor het ogenblik ge lukkig. Ze was zo gelukkig, dat het scheen of ze een ander was gewor den. Gedurende het gehele diner was ze de vrolijkse van allemaal. Precies als vroeger, dacht Greta, maar toch zuchtte ze. Ze begreep het niet en voorvoelde moeilijkheden. Lorrie praatte met iedereen, zelfs met sir Christopher en zoals gewoonlijk had iedereen slechts oren voor Lorrie. Alleen de dominé scheen door haar luchthartige vreugde niet te worden aangestoken. Bleek, mager en afge tobd zat hij aan het hoofd van de tafel met gebogen hoofd, zijn ogen op zijn bord gericht, behalve wan neer hij ze nu en dan opsloeg om naar het lieve gezichtje met zijn on- gewonen blos te zien het gezichtje van zijn jongste dochter, die hij zo liefhad en die hij morgen voor haar hele leven aan Seymour Meiford moest geven. „Lorrie schijnt plotseling wakker te zijn geworden en te begrijpen, dat morgen geen begravenis houden," zei Jack tegen Greta, die hem geen ant woord gaf. .,Je zusje heeft buitengewoon veel geestkracht," merkte Diana op, toen ze naar de salon ging. En weer zei Greta niets, maar ze keek verbijsterd en ongerust. Lome's opgewondenheid werd niet minder en met schitterende ogen en rode wangen ging ze naar de piano. Ze vroeg Blos om te zingen, en zong zelf een vrolijk jolig deuntje. Haar heldere, muzikale stem vulde de ka mer, de gesprekken zwegen, maar de ongerustheid in Greta's zachte ogen werd steeds duidelijker merkbaar. De heren kwamen binnen om thee te drinken en spoedig was de conver satie in volle gang. Lorrie zat voor de piano en liet een paar minuten voorbijgaan, ter wijl ze de toetsen neergedrukt hield zonder geluid te maken. Toen kon ze het geluid van de zoemende stemmen niet langer verdragen; ze stond op en liep de hal in.. Het was dwaas, want oen halve minuut later was Sevmour Meflord haar met zyn sluipende kat achtige tred achterna gekomen. Hij kwam baar zoeken. „O, ben je hier Lorrie, lieveling!" zei hij vrij onnodig. „Ik tracht het niet te ontkennen," antwoordde zij, terwijl ze naar de tuin staarde, die door het maanlicht in een sprookjesland van zilver en donkere schaduwen werd veranderd. „Krijg je het niet koud?" vroeg hy, terwijl hij naar haar bloten hals en armen zag, die beschenen werden door het maanlicht dat door de gla zen deur naar binnen viel. „Koud! Neen-" antwoordde ze met slecht verborgen ongeduld. „Ik ben heet brandend heet! Die kamer is om te bezwijken. Hoe kun je het verdragen om daar te zitten en maar te praten, te praten, uren achter el kaar?" „We zijn maar een minuut of vyf hier binnen geweest," zei hij bedaard. „Ik ben bang, dat je kou zal vatten, lieveling." „Ik vat nooit kou," zei zij met na druk „Ik ging hierheen omdat ik wou afkoelen en omdat ik rust wilde hebben." „Dat is een duidelijke wenk, dat nvijn gezelschap niet gewenst is," zei hij met een vriendelijke glimlach, terwyl hij noopte, dat ze zou pro* testeren. Maar dat was vergeefse hoop. „Ik ben in geen humeur om te pra ten," zei ze zo luchthartig mogelijk. „Ga terug en amuseer Blos en Gie chel, want die zullen die arme Jack nog de dood aandoen." ..Laat Jack op zichzelf passen," vond hij. „Ik wou veel liever bij jou blijven, schat." Hij kon haar gezicht niet zien, wat misschien wel zo goed was, want nu werd hem de minachtende trek om haar mond bespaard. „Ik wou toch maar liever, dat je terug ging," hield zij vol. „Ik zal .je gehoorzamen, lieveling," anntwoordde hij. „Het is mijn plicht om je vanavond gehoorzaam te zijn de laatste avond nietwaar? Morgen zal jij mij gehoorzamen" en hij glimlachte te der. „Morgen om deze tijd. Lorrie, zijn we op weg naar Frankrijk naar zonneschijn, warmte en geluk. „Vanavond is vanavond en morgen is morgen," gaf ze ten antwoord, met moeite glimlachend. „Ga terug en help Jack en Greta om die ongeluk kige stakkers te amuseren, die we genoodzaakt hebben om bij ons op bezoek te komen. Ga met sir Chris topher praten en ga Bos en Giechel verhaaltjes vertellen. Ik ik wil een noosje alleen zijn."

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7