Dansen TEVREDENHEID OVER 1952 J. Thisbe van Dijk R.K. KMOOHNDE ZATERDAG 10 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EEK5TE Bl.'AD - PAGINA 3 Gemeenteraad Katwijk Strop van f 170.000 in Molenblok Gisteren kwam de raad van Kat wijk in spoedeisende vergadering bijeen ter behandeling van het enige voorstel van de agenda: voorstel tot verhoging van het crediet voor de uitvoering van het bouwplan „Mo lenblok'' in verband met extra voor zieningen voor de fundering van de geprojecteerde etage-woningen. Na opening met gebed zeide de voorzitter, dat de burgemeester dooi' ziekte verhinderd i6. Nu wij voor het eerst in dit nieuwe jaar bij elkander zijn, staan we alg vanzelf een ogenblik stil bij het jaar dat achter ons ligt. En als we dat jaar overzien, dan is er veel dat tot dankbaarheid mag stemmen. Het was een jaar van veel ploeteren en schipperen, maar zeker ook een jaar van vooruitgang in menig opzicht. De uitkomsten van de visserij zijn bevredigend geweest. Moge de ver vulling van ons aller vurige wens: een eigen haven, door het gezamen lijk overleg, dat straks zal worden gevogrd in vervulling gaan. De tuinbouw raag eveneens op een in het algemeen goed jaar terug zien. De omzet van de veiling K. en O. is gestegen tot over de 2.400,000. Ook over het badbedriif mogen we niet ontevreden zijn. Van half Juli tot half Aug. was Katwijk-Zee over vol. Het voorseizoen ga f een aardige drukte te zien, het naseizoen was, waarschijnlijk door de weersomstan digheden, slecht. De sterk toegenomen en nog steeds toenemende verhuur- capaciteit maakt speciale reclame voor het vóór- en naseizoen noodzakelijk. Bevolking groeit. Het bevolkingscijfer is in 1952 met 964 gestegen tot 24228. Deze op zich zelf verblijdende groei der gemeente vraagt onmiddellijk aandacht voor de stand van zaken met betrekking tot het nijpend tekort aan woningen. Het vorig jaar zijn 186 woningen gereed gekomen, t.w. 16 woningwet woningen, 53 woningen met financie ringsregeling en 117 herbouwwonin- gen, Een algemeen overzicht sinds het uitbreken van de oorlog geeft het volgende beeld: Mei 1940 aantal wo ningen 4263, Mei 1945 3580. Bijge bouwd 1947 t.m. 1052 344 woningwet woningen, 167 woningen met finan- cieringsregeling, 334 herbouwd en 17 in de vrije sector, totaal 862- De wo ningvoorraad bedraagt thans 4451, dat is dus 189 meer dan in 1940, ter wijl de bevolking is toegenomen van 18.852 zielen op 1 Jan. 1940 tot ruim 24000 thans. In voorbereiding zijn de plannen voor 262 woningen in het Molenblok te Katwijk aan den Rijn (gedeelte lijk reeds in uitvoering). 63 wonin gen als 3de étappe van het Molen- blokplan, 60 woningen aan de Karei Doorman-laan, 71 woningen in „Cleyn Duin", in totaal 590 huizen waarbij nog de herbouwgevallen komen. Bij meer dan één gelegenheid is in uw vergadering ter sprake gebracht de wegverbinding met Leiden. Het verheugt me dat dit vraagstuk ook huiten onze gemeente meer en meer in de belangstelling komt te staan, met name in de Staten van Z-Hol land, de K. v. K. eD de Raad van Lei den. Met samenwerking van alle be langhebbende partijen zal dit vraag stuk moeten en kunnen worden op gelost. Na deze nieuwjaarsrede ging de raad over in geheime zitting van 45 mi nuten om dan genoemd punt te be handelen. De voorzitter lichtte toe, wat de oorzaak is van deze tegenval ler De grond is van zodanig gehalte gebleken, dat montagewoningen niet gebouwd kunnen worden zonder te heien. Hierop was niet gerekend, 't Is voor de 3de maal, dat zulks in Katwijk voorkomt. Doch deze extra- voorzieningen zullen een extra be drag vragen van 170.000. De heer v. Duyvenbode noemt het een bui tengewoon grote teleurstelling maar we staan met de rug tegen de muur. De huurwaarde zal er door met 0.25 per week per woning stijgen. Ook dc heren Haasnoot, Vooys en Nasveld spreken ongeveer in gelijke geest doch het voorstel wordt tenslotte met alg. st. aangenomen. Doorlichting. Het bevolkings onderzoek op t.b.c. voor het gemecn- tedeel Katwijk-Zee wordt op Woens dag 14 Januari afgesloten. Tot cn met die datum kunnen dus nog nieuwe aanmeldingen worden aan genomen. Op Vrijdag 16 Januari woi-dt met de schoolkinderen van Katwijk a. d. Rijn begonnen, terwijl op Maandag 19 Januari de rest van de bevolking van Katwijk 'a. cl Rijn aan de beurt komt. Men neme hier van dus goede nota, Somber. De gang van zaken in de bloemen trekker ij en is vol teleur stelling, Er kon in het afgelopen sei zoen tamelijk voordelig gekocht wor den en de verwachtingen waren, niettegenstaande de kosten van het trekkon steeds hoger werden van wege de hoge kolenprijzen, de hout- prijzen voor de kistjes, de arbeids lonen enz., dat het met de trekkerij wel zou lopen, 't Is tot heden anders uitgekomen. Voor de Kerstdagen waren de prijzen iets hoger dan thans. doch ook niet winstgevend maar nadien gingen deze in dalende lijn, en de laatste dagen zijn deze dan ook in het algemeen verliesge vend, En de vooruitzichten zijn niet rooskleurig. -» Veiling K. en O. In de bestuurs functies der Groenteveüingsvereni- ging Katwijk en Omstreken is enige wijziging gebracht. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Gr. Parle- vliet, voorz.; P. Doets, 2de voorz; H. J. Grimbergen, seer.; G, v. d. Does 2de geer,; P. Noort Pz„ penn.; J. v. d. Marei 2de penn., C. J. Boskamp, se cundus. HAAGSCHE SCHOUW De Wegenwacht redt een drenkeling Een A-N.W.B.-Wegenwacht, die dienst doet op het traject Den Haag- Amsterdam, hoorde nabij de Haag- sche Schouw plotseling hulpgeroep. Hij sprong van zijn motor en zag een jongen, die vrij ver van de kant door het ijs was gezakt en zich nog slechts met moeite boven hield, De „pechbe- strjjder" greep onmiddelijk de red- dinglijn, welke bij zijn uitrusting be hoort, begaf zich voorzichtig op het ijs en slaagde erin, zij het enige moeite, de knaap op het ijsvlak te trekken en aan de kant te helpen. De jeugdige drenkeling die reeds geheel door de kou was bevangen, is daarop onmiddellijk door een pas serende automobilist naar huis ge bracht. LEIDSCHENDAM VOORZITTER R.K.A.V.V. NEEMT ONTSLAG. De heer W. J. Bleys, die reeds eni ge tijd ziek is, heeft thans aan het bestuur van de voetbalvereniging R.K.A.V.V. bericht gezonden, dat hij in verband met bepalingen en ad viezen van medische zijde verplicht is ontslag te nemen als voorzitter van R.K.A.V.V. Voor de vereniging is dit een zwa re slag daar de heer Bleys door zijn energiek werken een grote steun was voor de voetbalvereniging. W3GEN8 DE GLADHEID Op de hoek Prinses Beatrixlaan- Kon. Wilhelminalaan zijn twee luxe auto's in botsing gekomen. De heer Baaten moest afremmen om de auto van dokter Hannig te la ten passeren. Wegens de gladheid gleed eerstgenoemde door en botste tegen do doktersauto. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege, maar de auto's hadden veel averij opgelopen. Ook op de Voorburgseweg heeft de gladheid parten gespeeld. W J- H. uit Voorburg moest daar plotseling uitwijken voor een bakkersbakfiets, Hij slipte en kwam terecht tegen een vrachtauto van D. Deze lag ech ter vaster op de weg en ketste de slippende auto weg waardoor deze weer in botsing kwam met de pas serende auto van L. Derhalve een heel gecomplliteerd ceval maar wonder boven wonder bleef de schade beperkt tot bescha diging van de drie auto's W. v d. Stap;navtïtaRev2kaacofww Raadstafel gearriveerd De fir ma Pander heeft ter gelegenheid van de vestging van haar meubelfa briek alhier aan B. en W. een ca deau aangeboden als bewijs van waerderinc, voor de medewerking welke de firma van de zijde van het gemeentebestuur heeft ondervonden. Het cadeau bestaat uit een keurig raadszaal in U-vorm uitgevoerde tafel voor de Deze tafel welke sneciaal vervaar digd moest worden is thans gereed gekomen en aan het gemeentebe stuur overgedragen. In de eerstvol gende raadsvergaderingen zal bet ca deau op de gebruikelijke wijze dooi de burgerr.'ecster aanvaard worden. Geb.: Theodora Helena Maria d. v. Th.. N. Jansen en P. A. Lelieveld; Eugenius Jacobus Antonius z. v. D. A. Muusers enH. W. v. d, Stap; An- dries z. v. J. M. v. Elk en W. v, Wes- tenbrugge; Anthonie Christiaan z. v. W. Klijnhout en W. Dal; Wilhelmus Bernardus Maria z, v. J. H. M. v. Emmerik en N. v. Staveren; Basti- aan z. v. C. Brandwijk en J. C. de Groot. Ondertr.: J. J, Vieveen en G. M. v. Heijningen; D. d. Hoop en C. J. d. Ruvter, Getr. D. J. Cupido en M. Karens. Qverl.: M. J. Millikan echtgenoot v. H. G. H. Stoffels, 65 j J. P. N, A. Jansen z. v. J. P. A. Jansen en M. B. N. v. d. Knaap 2 j. HÏTTEGOM Feestavond voor dc „Reservisten". Donderdagavon 1 was er in „Flora" een feestavond voor de leden van de afdelingen van de Reserve-rijkspolitie en de Nationale Reserve. Burgemeester van Nispen, die met zijn echtgenote mede aanwezig was, sprak een woord var.' welkom, waar bij hij er op wees, hoe deze avond bedoeld was, als een samenkomst waarin eens niet zou gepraat worden over de verheven taak die de Reser visten op zich hebben genomen, maar om de band van kameraadschap te verstevigen en als een blijk van er kentelijkheid voor de vele offers aan vrije tijd en afwezigheid van thuis, die deze dienstbeoefening mede brengt. Daarna gaf kapitein van Eewyk, de leider van het corps, een toelichting over het RAO-variété en het RAO- kwintet, dat deze avond zou trach ten de aanwezigen te vermaken. Het zijn allemaal soldaten die over dag hun dienst moeten doen en die in hun vrije ogenblikken de liefhebberij, de variété-kunst beoefenen. Daarna was dan het woord aan dc variété's! In een non-stop-program ma van 8 tot 12 uur, afgebroken door een kwartiertje pauze, hebben deze muzikanten, acrobaten, zangers, meesters op allewapenen, de aanwezigen vermaakt. OEGSTGEEST De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door dr. Hout en dr. Van Glabeeik. Geb.: Maaike, d. v. C. J. F. Dernee en M. van Leeuwen; Robertus C. M., z. v. A. J. M. van Haasteren; Marinus M. Th., z. v. Th. J. Wijsman en J. A. Th. Rijsbergen; Lena, d. v. W. Huiskamp en B. Janssen; Jan, z. v. A. P. van der Heijden en E. van Rij; Maartje J. H.. d. v. C. N. van Bentem on M. van der Lelie. Ondertr.: P. H. C. Paardekoper, 26 jaar te Zoeterwoude en M. Th. Mo lenkamp, 26 jaar; C. van Dam, 24 jan,, to Leiden en A. Ciggaar, 22 jaar J. Th. Lubbe, 27 jaar en A. J. Zand vliet; H. C. Wesselius, 23 jaar, te Leiden en G. C. van der Heijden, 21 jaar. Getr.: P. Wiersma en E. Aartsen; C. C. Dhondt en C. G. Lubbe; J. W. Verbeij en E. M. Th. Hoffmann. Ch. J. van der Vlis en J. H. Medendorp; J. H. Zwaan en N. Lagas. Overl.: C. de Groot, 83 jaar; J. v. Rosse, 63 jaar; J. W. M. Grundeken, 86 jaar; A. H. M. Tieland, ec'hg. van H. P. Wolvekamp, 47 jaar; E. van der Werff, 81 jaar. STOMPWIJK R.K. E.H.B.O. Met het doel pro paganda te maken voor het nuttige en in deze tijd van gladde wegen en gevaarlijk ijs zo noodzakelijke E. H.B.O.-werk had de afd. Stompwijk een wedstrijdavond georganiseerd in Café „Het Blesse Paard". AU te genstander was Zoeterwoude uitge nodigd dat met l senioren- en 1 ju- niorenploeg de strijd aanbond. De jury, bestaande uit de doktoren S. P Perquin en W. Kortman, de heer Willemse van het hoofdbestuur den Haag en de heer de Boef uit Voor schoten, instructeur, kreeg allereerst de beoordeling van het werk van de Senioren II, die een geval van schijn dood door electr. stroom en verbran dingen aan hand en voeten moesten behandelen, alsmede een geval van '.inwendige bloedig. Stompwijk bchaai- 1 de hier 62Vz pnt., Zoeterwoude 481$. {Twee juniorenploegen van Stompwijk bekampten elkaar bij het verzorgen van een schijndode drenkeling met een hoofdwond en een gesloten bo venbeen-fractuur. De ploegleidster R. Luiten behaalde met haar helpsters 63 pnt. Elke ploeg kreeg eon leerza me en dikwijls moeilijke taak. Dc uitslag was: Senioren I Stomp wijk, 54 pnt., leidster *8; Senioren Zoeterwoude 48Vz, leider 4; Senioren II Stompwijk 62H pnt., leidster 7; Junioren Zoeterwoude 54 pnt., leid ster 7; Junioren I Stompwijk 34)^ pnt., leidster 6; Junioren II Stomp wijk 63 pnt. leidster V/i. Van de commandanten behaalde mej. Annie v. Boheemen 8 pnt., Rie Luiten 7M. Nel. v. d. Bosch 7, mej. v. Leeuwen 7, mej. A. v. d. Helm 6, de heer Koevoets 4 punten. Ofschoon het een zeer interessante en toch ook gezellige avond was zal het bestuur toch niet geheel tevreden zijn, omdat juist dc personen die nog buiten de E.H.B.O. staan, weinig blijk van belangstelling gaven. Zodat, wan neer na deze avond geen aanmeldin gen voor de nieuwe cursus komen, het twijfelachtig is of de nieuwe cur sus die 21 Januari a.s. een aarjvang neemt wel volgeboekt zal zijn. Aanmeldingen voor deze cursus kunnen geschieden bij A. v. Bohee men, Stompwijkseweg 57; Rie v. Ma ren, Dr. v. Noortstr. 78 en J. de Groot, Dr. v. Noortstr. 132. VOORSCHOTEN Geboren: Gerben Wijbe, z. van W. Visser en C. Hagedoorn; Hendricus Leonardus Maria, z. van J. C. Nieuw- iand cn M. J. van Leeuwen; Helena Johanna, d. van H. E. de Jong en H. Karreman. Geboren te Almelo: Manja Marga- retha Wilhelmina, d. van J. Koning cn F. A, J. Boogert. Geboren te 's-Gravenhage: Hein- rich Wolfgang, z. van S. K. Sybran- di en E. Ohoven. Ondertrouwd: A. Rijlaarsdam 40 j. te Leidera cn C. P. M. Hoogervorst 29 j. Overleden: Gerard Johan van Loe- nen 72 j.; geh. met E. Chr. Poelman. WASSENAAR Gedurende het a.s. week-end wende men zich in spoedgevallen voor medische hulp tot de artsen R. S. ten Cate, Huge de Grootstraat 1, tel. 3027 en J. C. de Neef, van Hee- ckerenstraat 7, tel. 4018. Van a.s. Zaterdagavond tot de volgende week Zaterdagmorgen heeft Apotheek De Burcht, Johan de Witt- straat 9, tel. 3806, avond- nacht- en Zondagsdienst. ZOETERMEER RK Schaakvereniging In de competitie der Haagse Schaakbond speelde ons 2e tiental een thuiswed strijd tegen Dios 2. Met een klein verschil werd door de gasten gewon nen, n.l. 4 1/25 1/2. De uitslag was als volgt: A. v. d. Burg (Zoetermeer) F. C. Kuiper (Dios) 1—0; Jac. Ka lisvaartF. M. Scholten 1/21/2; G. P. v. d. Broek—C. A. v. Duuren 10; A. C. v. DijkJ. Hoogenboom 01; Th. v. Galen sr.J. C. Visser 1/21/2; Th. v. Galen jr.—W. Th. Uum 1/21/2; P. RosbergenJ. C. Bierens 1/2—1/2; J. v. d. Arend— P. v. Wijngaarden 1/2—1/2: P. Schol- tes—F. C. Wierstra 0—1; B. W. Til burgA. Bakker 01; Totaal Zoe termeer 4 1/2 pnt en Dios 5 1/2 pnt. Voor de eigen competitie speelde het le tiental de volgende partijen: J. C. Opdam (wit)M. J. v. Stave ren (zwart) 01; A. Stig—A. Nuhm 01; H. HoutmanJ. L. Boos, afge broken. Donderdag 15 Januari a.s. speelt het le tiental in de Haagse Schaak bond competitie een wedstrijd thuis tegen Duindorp 2. De leden van het le 10-tal gelieven er voor te zorgen vóór acht uur aanwezig te zijn. ftavte GOLF De Rijnaak, die 19 December na bij Deventer gezonken is, wordt mo menteel met zuigers van zijn lading, bestaande uit steenkool, ontlast. Hierna zal het schip worden gelicht. Het motorschip „Brinze" is gis termiddag in Het Keeten op een zandplaats gevaren cn blijven steken. Slepers stellen pogingen in het werk, het schip weer vlot te slepen. Tijdens het sleetjerijden is gis termiddag een vijf-jarig jongetje om- der de gemeente West-Maas (Zee land) door het ijs gezakt en verdron ken. Twee Ned. smokkelaars, die gro te hoeveelheden koffie naar Duits land gesmokkeld hebben, zullen 14 Jan. a.s. voor de Grote Strafkamer van het Landesgericht te Münster berecht worden. Een groot zwembad zal in de naaste toekomst te Geleen verrijzen. De gemeenteraad heeft voor dit doel (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. Rustig weer met enkele opkla ringen en plaatselijk mist. Van nacht en morgenochtend tempe raturen om het vriespunt tot lichte vorst. Morgenmiddag bij na overal dooi. 9 Jan.: zon op 8.46 cn onder 16.49; maan op 2.14 en onder 11.42 uur. 10 Jan.: zon op 8.45 en onder 16.50; maan op 3.31 en onder 12 01 uur. Rustig weekeinde Het K.N.M.I. deelt mede: De storing, die gisteren in ons land regen on dooi bracht, trekt nu over Duitsland weg en wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, dio zich boven de Britse eilanden bevindt. Deze rug van hoge druk neemt nog langzaam in betekenis toe en ver plaatst zich in de richting van ons and. In verband hiermee mogen we op een rustig en overwegend droog weekeinde rekenen, aangezien de aanvoer van zachtere lucht ophoudt, is geen verdere stijging van tompera- tuur te verwachten. Tijdens nachte lijke opklaringen kam dc temperatuur tot even beneden het vriespunt dalen, waarbij mist kan ontstaan, maar overdag zal het over het algemeen blijven dooien. sfiet uxtfi, in Ewiofia Dc weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO mist —12 C. STOCKHOLM onbewolkt —12 KOPENHAGEN sneeuw 1 LONDEN mist 5 AMSTERDAM licht bew. 1 BRUSSEL mist 2 PARIJS regen 2 BORDEAUX motregen 5 NICE onbewolkt 2 WARSCHAU ghcel bew. 5 FRANKFORT geheel bew. 1 MüNCHEN sneeuw 2 ZURICH smeeuw 2 WENEN sneeuw 0 gisteravond 250.000.beschikbaar gesteld. Toch maar weer een vismoel- fabriek besloot dc burgemeester van Urk gisteravond cn dit bericht werd met gejuich ontvangen. Een jaar ge. leden besloot mem de aanwezige fa briek te sluiten, omdat dc odeur, waarmede het gebouw omgeven werd te veel afweek van Soir de Paris, maar de prijzen van puf zijn sinds dien zo gedaald, dat Urk weer de fa briek terug wil, trots de afwijkende geur. De mogelijke overplaatsing van het landbouwproefstation van Gro ningen heeft de Gedeputeerde Sta ten van Groningen geïnspireerd tot het schrijven van een dringend ver zoek aan de Min. v. Landbouw, Vis serij en Voedselvoorz. om het besluit te herzien. De culturele prijs van Arnhem, groot 1.000.is gisteravond uitge reikt aan de beeldhouwer John Gros man. VERLOSKUNDIGE Druivenstraat 30 zegt de zeer velen, die haar met de jaarwisseling hun beste wensen deden toeko men hartelijk dank en wenst hun wederkerig een voorspoedig 1953. 2328 GEVRAAGD: (MNL.). leeftijd 1618 jaar. Adm. kantoor J. W. N. v. d. Post, Kassier Boerenleenbank, Terweeweg 71, Oegstgeest. OUD-ADE A.s. Maandagavond GEEN prijsjassèn. Vanaf 19 Ja nuari iedere week Maandag te 7.30 uur. 2339 Café J. v. d. HULST. Vraag dan naar RHEUMA BIOCHEMA Let op de naam! Deze tabletten h&lp(ïïll GEVRAAGD: S lagersbsdiende of aankomende. G. J. GRUNDEKEN Voorstraat 12, Voorschoten GLAS in LOOO GEBRANDSCHILDERD GLAS Ac VOOR. r-IjLAS—7 GEDENK—. TUBlLELM- Gèbr.Slulmrt BAMtN RESTAURATIE LEIDEN v„A5t VÖ'JBL'JVEND V ONTWEOP NARMSTRAAT 3 TEL'»»' Café VAN DER GEEST op Zondag 11 Januari met medewerking van „VRIJBUITERS" en wonderinstrument Clavioline Aanvang 8 uur. Uitsluitend R. K. J. TH HEEMSKERK Roelofarcndsveen. Z Gevraagd met 1 Mei een boerenarbeider, goed kunnende melken bij J. de Vette, Fredrikskade no. 4, Rijn wetering. 6295 Z Gevraagd net meisje, leeftijd vanaf 16 jaar voor huish. en winkel werk. Aanm. Levendaal no. 63, Sigarenwinkel. 6321 Z Net meisje gevraagd voor dag en nacht met huiselijk verkeer Mevrouw van der Meer, de Kempe- naerstraat 4, Oegstgeest. Z Gevraagd net Meisje v. d. d. of d. en n., in gezin met kinderen. Meerdere hulp aanwezig. Mevrouw Louwe, Breestraat 56a. Z Gevraagd een net R.K. meisje -voor de dag of dag en nacht bij J. G. Schrama, Rijndijk 142, Voorschoten, tel. Leiden 22773. 4361 Z Kunt U een beetje pia- n éC ^elen, maar toch niet vlot, een Engelse wals, tango of foxtrot, volg dan onze Amerikaanse metho de en U speelt perfect. Ook voor guitaar, accor deon. microfoonzang enz. Speciale cursus, Muziek school Zwaag;, Korevaar- sti-aat 5, tel 24358. Z Te koop een in prima staat zijnde lederen mo torbroek 30.—. Br. onder no. 6319 bureau van dit blad. Z Te koop aangeboden een zo goed als nieuw wit emaille kolenfornuis met circulatie. Te bevragen bij mevr. v. d. Vecht. Wevers laan 10, Voorburg, z 2334 Ziekenhuis St. Antonius- hove te Voorburg vraagt voor directe indiensttre ding R.K. MEISJES voor huish. hulp op de af delingen en de verpleeg sters huishouding, (in- of extern). Soil, te richten tot het Hoofd der Huishou ding. 2313 PERSONEEL Z Voor direct gevraagd nette werkster voor de Zaterdag. W. Tijssen, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude. 2321 Z R. K. Jongedame, 24 jaar, had gaarne typewerk aan huis. Br. onder no. 6323 bureau van dit blad. Z Gevraagd net meisje pl.m. 20 jaar, voor de huis houding, dag en naoht. Meerdere hulp aanwezig. Geen winkelwerk. C. P. A. v. d ZALM, de Kempenaer straat 33, Oegstgeest, tele foon 20207. 2342 Z Timmerman welke als bijverdienste enige hele of halve dagen per week, licht werk wil verrichten binnenshuis, schrijven met volledige inlichtingen on der no. 6337 bureau van dit blad. Z Gevraagd nette werk ster, 4dagen per week: Maand., Woensd., Dondci'd. en Vrijdag. Rhijngeester- straatweg 38, Oegstgeest. Tel. 22190. Z Aangeboden perceel tuingrond, groot 30 Are. Gelegen in Oost-Vlietpol- der aan vaarwater. Brieven onder no. 6336 bureau van dit blad. Z Te koop: vier moderne stoelen met twee armfau- teuils 60, trapnaamachine 37.70, autopeds vanaf f 2.50, kindertafelstoel 15 schommelpaard 11. wandelwagen f 9, wringer 9, rijwielen 17.50, 2 pers. bedstel 35, één pers, 17.50, ledikanten f 7.50, 3 wielerfietsje 6.50. op- klapbed 15, poppenwa gen f 9.Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 6330 Z Onderwijzeres zoekt 2 ongem. kamers, met vrije kookgel. of event. met gebruik van keuken. Br. order no. 6328 bureau van dit blad. Z Gevraagd drumstel. Brieven met prijs en om schrijving aan Ant. Hoo gervorst, Romijnstraat 9, Lisse. 2295 Z 3 tot 5000 gulden ge vraagd voor zaak, waar van de omzet steeds stij gende is, dus kerngezond. Aflossing en rente nader te regelen. Br. onder no. 6308 bureau van dit blad. Z Gevraagd Sierteelt Verg. A, B en warme kas. Jan Dec. Groent. Teeltvergun ning punt 4, c.v. N Bakker, Roelofarendsveen telefoon 487 K 1713. W0NINGRUIL Z Woiiingruil, beneden huis met tuin, Hoge Rijn dijk Ruilen voor kleine woning of kamers, Centrum Br. onder no. 6325 bureau van dit blad. Z Te huur onze zaal voor bruiloften en partijen, met gebruik van vrije keuken, servies enz. Billijke zaalhuur A. de Groot, Plantage no. 2, Te lefoon 26820. Z Betere Muzieklessen. Vanouds aanbevolen adres: Muziek-Instituut v. Wouw, Rapenburg no. 1, telef. 20458. Piai.o, Accordeon, Guitaar (solo) (slag cn hawaiian), Mandoline, Banjo, Dwarsfluit. Koste loos advies bij aanschaf fing muziekinstrument. Z Prijsjassen om dc be kende prijzen Dinsdag avond Café den Hollander. Zoeterwoude. 6333 Z Te koop motorcarrier, gesloten bak, Sachsmotor 98 cc. H. van Veen, Noord einde 17. Roelofarendsveen AANGEBODEN Z Te koop aangeboden een z. g. a. n. lila bruids japon-baljapon met zwarte tule. maat 44. Adres Hoge Rijndijk 297. 2340 GEVRAAGD Z Gevraagd prijs van 2 a 3000 bonenstokken of erw- tenrijzen, wat meer of goe de een jaar gebruiklen mag ook. Geen wilgenhout. H. van Dam, tuinder, He- reweg 37, Warmond. 6331 Z Woningruil. Wij zoeken een woning in Oegstgeest en hebben ruilobjecten in Leiden, Den Dolder, Am sterdam, Alphen, Utrecht, Voorschoten. Hengelo. As sen. Arnhem, Amersfoort, Eindhoven, Den Haag. Br. onder no. 6324 bureau van dit blad. DIVERSEN Z Prijsklaverjassen in Café De drie Eencn, Maan dagavond half acht. P. Ro de v/ijk, Roelofarendsveen. Z H.H. Huiseigenaren, Fabrikanten en Bedrijfs leiders. Wij maken uw metselwerk tegen lage prij zen. Metselbedrijf J. A. Uljee, v. Hogendorpstr. 13, Leiden, TeL 21872. 6250 Z Goedkope latten in „De Houthal" houtopruiming. Knutselaars kunnen nu profiteren. Allerlei maten. Ook goedkope hardbord- en zachtboai'dplaten. Dit vindt U alleen in „De Houthal", het knutselaars eldorado, Hogewoerd 99. Z Pijnlijke voeten? Vol ledige behandeling 1.25. Bij u thuis 1.50 Bij abon nement (5 x) resp. 5. en 6.25. Manicure, Mas sage, Schoonheidsspecialist Steunzolen naar maat. J. M. Heijn Jr.. Haagweg 216, Leiden. Tel 20554. Be handeling volgens afspraak Z Alt op de Mare in dc opruiming beveden (kunst) schaatsen, kleurenlak per busje 55 cent, mapjes anti- beslaanpapier voor uw rui ten 45 cent. Motor dyna mo 6V f 12.5, Amerikaanse Poetsmachine 127 Volt 100.— 6339 Z De timmerwinkel geeft gratis advies voor elk tim merwerk voor knutselaars. Ook uitvoering van alle timmerwerken, prima werk en goedkoop. Vraagt prijss- opgaaf. zonder verplichting lste Binnenvestgracht 25 bij de Morspoort. 6314 Z Goed dansen leren. Dames en Heren die cor rect dansen willen leren, zullen zeker de Heer en Mevrouw Visser prefere ren. Leerzame gezellige R. K. Clubs, cursusprijs f 15.—, betaling in overleg Dansschool H J. Visser Plantage 7, Leiden, tele foon 24781. Z Patroontekenen, knip pen, naaien. Inschrijving nieuwe leerlingen, Woens dag hele dag Dinsdag- en Donderdagavond. Ochtend middag-, avond-, club-pri- Z Dansen a.s. Zondag in Café Het Witte Huis, Hoge Rijndijk 70, Zoeterwoude, van 8—10.30 uur. Uitslui tend R. K. Beleefd aanbe velend A. L. v. d. Geer, tel. 24954, Leiden. 6320 Z Wij repareren gebroken porselein, Saksiche groe pen, antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop allt soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmei-, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe -Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 23051 Z Tango Danslessen, wilt U in de perfectie Tango, Rumba leren? Sluit U dan aan bij onze leerzame ge zellige Zaterdagavond R.K. dansles. Betaling in over leg. Dansschool H J. Visser Plantage no. 7, Leiden, Telefoon 24781. Z Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken, be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering Z Staltijd? Lieve's Vee olie is dan onmisbaar, vooral bij trommelzucht, verstopping, koliek, kram pen, diarrhec en huidziek ten (schurft). W. van der van Po Hoogmade. Z Alt op de Mare in de opruiming: jongensfiets 62.50, Heren Simplex trommelremmen 110. hoog Herenrijwiel 100. allen nieuwe banden. Een nieuw meisjesrijwiel 119, idem jongens roodbruin voor 6 jaar 75.—. Z Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek Donkersteeg 3. Z Leidse Wasmachine- verhuur Mij.. Modern. Roo- denburgerstraat 32 en Mar grietstraat 7, Tel. 22880. Stipte bezorging Ontsmet ting te Uwent van onze Z Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet. Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. 1366 Z Uw vulpen defect, komt met ons eens praten, wij repareren alle merken en noteren de laagste prijzen. Reparaties worden binnen 1 dag afgeleverd. Halpa Vulpen Service. Haarlem merstraat 64, naast Mu ziekhandel Guldemond. Z Bijverdienste aangebo den door de verkoop van koffie, thee en cacao aan particulieren van een lste klas fabriek. Zij die over

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3