DUINSTREEK Rijnstreek Eerste vergadering in 1953 van Kamer van Koophandel De zware weg van het begrip vak - naar het idee standsorganisatie Dr* P* H* Pott teruggekeerd van zijn studiereis door India Mevr* C. Uphoff-Visser tot nieuwe voorzitster gekozen WOENSDAG 7 JANUARI 1953 DE LLIDSE COURANT EERSTE Bl.AD - PAGINA 3 De heer C. F. Meerpoel herkozen Voor de eerste keer in het nieuwe jaar kwam gistermiddag de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden in vergadering bijeen, tijdens welke de waarnemend voorzitter, de heer T. van Waveren, zijn .Nieuwsjaarsrede uitsprak, waar van wij gisteren reeds een uittrek sel publiceerden. Ook konden wij in onze editie van gisteren nog berichten, dat de heer T. M. H. van Waveren als opvolger van de heer J. G. J. Verhey van Wijk tot voorzitter werd gekozen. Als on der-voorzitter werd herkozen de heer C. F. Meerpoèl, terwijl het bu reau werd aangevuld door de ver kiezing van ir. .J. J. G. van Hoek tot onder-voorzitter. In de vacante on der-voorzittersplaats van de heer N. Parlevliet zal voorlopig niet voor zien worden. Bij de aanvang der vergadering werden de drie nieuwe leden geïn stalleerd. De heer Van Waveren sprak daartoe tot de heren E. Prins, ir. J. J. G. van Hoek en L. R. van Vliet over de taak van de Kamer en over de plichten van haar leden. Na dat de heer v. Waveren zijn Nieuw jaarsrede had uitgesproken, dankte de heer S. Wijtenburg hem namens alle leden voor de vele werkzaamhe den, in het belang van de Kamer verricht. Nadat de heer Van Waveren met algemene stemmen tot voorzit ter was gekozen, overhandigde de heer C. F. Meerpoei hem de voorzit tershamer onder het uitspreken van hartelijke gelukwensen. „Wij ver wachten veel van U", aldus de heer Meerpoel, maar dan mag U ook veel van ons eisen. Het nieuwe jaar zal er een van grote inspanning zijn." We derkerig sprak de heer Van Waveren dankwoorden tot de heer Meerpoel voor zijn grote activiteit en voortva rendheid. Hij verwelkomde boven dien ir. Van Hoek en verwachtte zeer veel van zijn activiteit. COMMISSIES SAMENGESTELD De diverse vaste commissies wer den als volgt samengesteld: Commissie voor Bedrijfsruimte: J. H. van der Kloot, W. G. J. van der Linden, A. Oosthoek, J. P. van der Stoel, L. R. van Vliet. Commissie voor bedrijfsruimte Katwijk: H. P. Bloot, J. Hoppenbrou wer, 'B. G. Lammens, C. van Tonge ren, Chr. Verplancke. Commissie voor bouwmaterialen- voorziening: G. J. den Heeten, J. A. van Herwaarden, P. J. van Hoeken, A. Oosthoek, C. Sweris, W. Bergman Commissie voor colportage en af betalingen: C. F. Meerpoel, S. M. J. Wijtenburg. Commissie voor het handelsregis ter: J. A. E. Aalders, S. P. Anes, N. Langezaal, F. H Nieuwenhuizen Se- gaar F. J. E. Urlus. Commissie voor de makelaardij.: P. J. van Hoeken, H. L. van der Horst, D. C. Landman, Mr. C. Punt, J. G. J. Verhey van Wijk, L. Zitman. Commissie inzake uitverkopen en opruimingen: C. F. Meerpoel, S. M. J. Wijtenburg. Commissie voor vervoer: J. A. van Leiden krijgt Am. benzinepomp - fabriek Eerste paal geslagen In aanwezigheid van de wethou der van openbare werken, de heer A. J. Jongeleen, de directeur van gemeentewerken, ir. D. Boogerd, ver tegenwoordigers van de N.V. Pana- gro te Warmond, vertegenwoordigers van de Tokheim Oil Tank Pump Companp en enige gemeente-opzich ters is hedenmorgen de eerste paal geslagen voor de industrie-hal, die de gemeente Leiden gaat bouwen aan de Trekvlietweg, waarbij over en weer de gebruikelijke toespraken werden gehouden. Zoals men zich zal herinneren, heeft de Leidse gemeenteraad begin December 1952 besloten een bedrag van 325.528 beschikbaar te stellen voor deze bouw, die uitgevoerd wordt door de N.V. Panagro. De fabriek wordt 92 meter breed, 81 meter diep, en krijgt een oppervlakte van 7452 vierkante meter. De Tokheim Cy. is een Amerikaan se onderneming, die zich toelegt op de vervaardiging van benzinepom pen en die van haar bedrijf een filiaal in Leiden wil vestigen zonder echter direct tot aankoop of bouw van een fabriek over te gaan. De gemeente Leiden neemt daarorr zelf de bouw ter hand en verhuurt straks de fa briek voor vijf jaar aan de Tokheim met een optie-termijn voor vijf jaar eh het uitdrukkelijk recht van koop gedurende de eerste tien jaar. Mocht de Tokheim na het verstrijken van deze termijn niet besluiten zich blij vend in Leiden te vestigen en de fabriek, die uitbreidingsmogelijkhe den biedt, te koper, dan kan de ge meente de fabriek nog voor tal van andere doeleinden verkopen of ver huren! De Tokheim Cy. betaalt een jaarlijkse huur van 26.000. Ongeveer 50 arbeiders zullen di rect bij de ingebruikneming van de fabriek tewerkgesteld worden; gere kend. wordt, dat dit aantal na een aanloopperiode tot .100 toeneemt. De fabriekshal wordt uitgevoerd met 'n kapconstructaie, die uit 7 cm. dikke gewapend betonnen schaalda- 7: en van gegolfd profiel, zal bestaan, de zgn. „Panagro-hal". In de 1300 m2 grote hal komen slechts vier ko- 1 ommen voor ondersteuning van de kap. Het gebouw wordt gefundeerd op 87 stuks gewapend betonnen hei palen van 6 m. Burgerlijke Stand Geboren: Gisela Johanna Wolf gang, dr van A. A. van der Spek en R. T. Liczt; Abraham, zn van A. Beij en M. Horstman; Dick Pieter, zn van M. Ravelli en J. M. Witmans; Wil helmus Johannes Casper, zn van P. H. Hoogeveen en M. J. v. d. Geest; Willem Jan, zn van W, de Lange en J. Bruynius; Reindert, zn van R. de Winter en J. van der Blom; Wilhel- mina Maria Geertruida, dr van G. W. Pijnacker en M. W. Hockx; Si mon zn van A. Speets en E. J. A. Vonk. Overleden: B. Ph. Bleiji, man 43 jr; C. E. Westerman, dochter, 4 maanden M. Schouten, huisvr. van Jansen, 76 jaar. Herwaarden, P. J. van Hoeken. Ir. M. C. de Jong, J. F. van der Meer, E. Prins. Commissie Vestigingswet Klein bedrijf: C. A. Bos, G. J. den Heeten, C. D. Ligtvoet, C. F. Meerpoel poel inzake de belastingpolitiek zal (plaatsvervanger: N. Parlevliet), G. j in populaire brochure-vorm uitge- Zuivering afvalwater. Op verzoek van het Hoogheem raadschap Rijnland werd een com missie samengesteld inzake het pro bleem van de zuivering van afval water. Benoemd werden de heren J. G. J. Verhey van Wijk, F. H. Nieu- wenhuis Segaar en ir J. J. G. van Hoek. Medegedeeld werd, dat er goede hoop is in de toekomst ook in Lei den postpakketten voor het buiten land in Leiden in te klaren. Ten aan zien van de verbetering van de weg Leiden-badplaatsen heeft de Kamer blijkbaar veel belangstelling wakker geschud. Diverse gemeenten bestu deren thans deze kwestie onder lei ding van de burgemeester van Kat wijk. In het provinciaal bestuur voor de werkverruiming werd de heer J A. E. Aalders benoemd als opvolger van de heer J. G. J. Verhey van Wijk. Het rapport Knol-Hilgersom-Meer- Schrama, W. Tissing. geven worden. KATWIJK Aanbesteding. Voor de bouw van "zeven woningen te bouwen in het centrum van de badplaats was laag ste inschrijver de heer W. Ouwehand te Katwijk voor 295.700, aan welke inschrijver dit werk is opgedragen. Geboren: Dirk W., z. van R. van Delft en R. Haasnoot; Trijntje Corn., d. van C. Remmerswaal en T. Ros; Gijbert Fr., z. van A. van den Oever en M. E. de Vreugd; Annetje, d. van D. Ouwehand en A. Guyt. Ondertrouwd: KI. Varkevisser en M. Hoek; Fl. Kuyt on H. Ouwehand; Jac. Klok en Th. Kuyt. Getrouwd: A. van der Bent en M. M. Krijgsman; D. Hoek en J. G. van Rijn; J. Haveman en F. Helmhout; C. van Duyn en C. A. Vooys; C. van van Duyn: C. J. van der Plas en A. Duyvenbode en M. Groen; J. van Duyn en W. de Jong; T. van der Plas en E. Jonker; J. van Wijk en C. Kraayenoord; A. Wassenaar en G. Van Duyn; C. J. va nder Plas en A. Schaddee; E. W. van Leijden en P. J. Hogewoning; A. van der Werf en G. Reus. Overleden: T. Kloos 68 j., echtgen. van H. van Duyn; H. Hulzebos 68 j., echtgen. van W. Baars. KATWIJK AAN ZEE JeugdwerkDe schatkist van het Jeugdwerk laat op onheilspellende wijze .de bodem zien, weshalve de leiding zit te broeden op plannen, om hierin te voorzien. Er.' die plannen gaan nu werkelijkheid worden. De voorbereidingscommissie met aan het hoofd kapelaan Bekkers, gaat een fancy-fair in elkaar timmeren, die genoemde bodem weer totaal onzicht baar moet maken. Maar daarvoor is ook de medewerking nodig van de pa- K.A.B.-kader vergaderde Persoonlijk contact van deskundig kader noodzakelijk Het aloude probleem, dat wellicht i waardoor dezen de groei van „de top' zo oud is, als de arbeidersbewegingen zelf, de verwijdering tussen de be grippen stands- en vakorganisatie werd gisteravond door de dioc. voorz. der KAB, de heer Joh. Korting, in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen op tafel gebracht voor het kader van de KAB, a?d. Leiden. Spr. zette zeer duidelijk uiteen, kunnen bijhouden, moet geschieden in kernvorming, want massaal kweekt men geen deskundigen. Deze kern vorming moet in principe uitgaan van de kaderleden, voorop gesteld, dat deze kaderleden de vereiste ge steltenis en kennis zich eigen ge maakt hebben. De vergadering van gisteravond „i was er een bedroevend bewijs van, hoe de KAB van haar „strijdteire n cjeze ,gesteltenis in breder kring overgegaan was op het niveau vanonder de kaderleden niet leeft D| overleg. Dit heeft het bezwaar met 200 uitnodigingén. die waren ver. zich mee gebracht, dat de aan de orde l stlmrdi hadden6nog gecn 25 kaderle_ gestelde problemen, die rond een ta- j den naar de vergadering kunnen fel van goede verstandhouding altijd brengen, meer objectief dienen te worden be-1 zien, veel wetenschappelijker, en betoogde naderhand in hef daardoor voor de buitenstaander veel debat, dat ook het contact in kleiner1 onoverzichtelijker behandeld worden yer"and te veel verbureaucratiseerd dan vroeger. Dit heeft tot gevolg ge- 1S" ^en c* y°caat, hoe noodzakelijk had, dat het hoofdbestuur verwijderdsorn^ ook, is niet de juiste manier, is geraakt van haar leden. om e leden wakker te schudden en Spr. zag dit als een groeiproces,j waar men zich bij neer te leggen had. j Maar al was er dan aan de positie j van het hoofdbestuur geen wijziging j te brengen, de leden zouden meer j naar deze top toe kunnen groeien. Hiervoor is echter bezieling nodig en naast enthousiasme een verdiepen i in de problemen van de stand, die j de KAB vertegenwoordigt. Hiermede lag het kernprobleem op tafel. enthousiast te maken. Men zal er zelf op af moeten; men zal ae leden aan huis moeten opzoeken en hen daar overtuigen van de noodzaak der bij eenkomsten. Hiermede zijn ongetwij feld goede resultaten te bereiken, wanneer ten eerste de kaderleden, die de leden zullen moeten inspire ren over de nodige practische ken nis beschikken om de problematiek van het huidige organisatieleven aan de leden duidelijk te maken en wan neer ten tweede, de bijeenkomsten van een dermate gehalte zijn, dat zij niet alleen wetenschappelijk verant woord zijn, maar tevens de proble men behandelen op zo'n wijze, dat zij voor de leden aanvaardbaar en be grijpelijk worden. Alhoewel het de bat, dat na de deskundige leiding van de heer Kortink volgde, enige inte ressante facetten had, bleek ook hier soms pijnlyk duidelijk, dat men nog steeds te weinig in staat is stands- organisatorisch te denken, zodat het gesprek steeds weer verlegd wordt naar het vakorganisatorisch gebied, waar juist bovenuit gegroeid zal moeten worden. Dhr. J. C. Snelderwaard, die aan 't begin van de avond zijn teleurstel ling uitgesproken had over de zeer matige belangstelling voor deze eer ste vergadering, die hij als voorz. mocht presideren, dankte na afloop de spr. voor zijn helder betoog. rochianen, die de fancy-fair van de nodige ingrediënten moeten voorzien om deze zo aantrekkelijk te maken. Daarvoor gaan dezer dagen de gidsen en welpen op bezoek bij de parochia nen. Eet nu schorseneren. Het is nu blijkbaar de tijd voor dit artikel. Dit bleek gistermiddag meer dan vol doende, toen we een kijkje namen op de groenteveiling van Katwijk en Omstr. Er was namelijk een speciale veiling van schorseneren. Dit spe ciale product had ook speciale ko pers-exporteurs tot de veiling getrok ken. Het publiek was mitsdien van geheel ander genre dan gewoonlijk. Er was een flinke aanvoer van ge noemd product, duizende kilogram men en er was ook goede belangstel ling met vrij goede prijzen. De eerste soort varieerde van 55.tot 65. en de tweede soort van 25.tot 40.per 100 kg. Volgende week Dinsdag zal nogmaals zo'n speciale veiling plaats hebben. HILLEGOM ZILVEREN AMBTSJUBILEUM BIJ DE POLITIE. Gisteren vierde de heer C. J. van Burg, groepscommandant der Rijks politie alhier, zijn zilveren ambts jubileum. In de Raadzaal geschiedde de huldiging. Daar waren tegenwoordig: de bur gemeester, de secretaris, weth. Van Dam, hoof deb der bedrijven, de dis trictscommandant, deputaties van de harddraverij vereniging, de Bond van Horeca, van politievereniging afd. Heemstede enz. Ceremoniarus was de opperwachtmeester C. Braas. Nadat de jubilaris en zijn vrouw waren binnengeleid, trad als eerste spr. naar voren de districtscomman dant, die memoreerde dat de heer Van Burg nog niet lang in ons mid den is. Gekomen uit Zeeland, waar de situatie zo geheel anders is, heeft u zich door kalm en waardig optre den gezien, geacht en bemind ge maakt. ALKEMADE WAAR IS INGEBROKEN? De Groeps-Commandant der Rijks politie te Roelofarendsveen deelt me de, dat een man is aangehouden, die bekend heeft op een boerderij in de omgeving van Alkemade, de volgen de voorwerpen te hebben ontvreemd: 1 vetspuit, 1 stalen blokschaaf, 1 amarill slijpsteen. 1 electrische sol deerbout en 1 borstboor. Een gedeelte van de bovengenoem de goederen zijn reeds in beslag genomen. De aangehoudene kan' evenwel de boerderij waar hij deze voorwerpen heeft weggenomen niet meer terug- herkennen. Genoemde Commandant verzoekt een ieder, die inlichtingen kan ver schaffen om deze goederen in het bezit van de rechtmatige eigenaar te. rug te brengen, dit aan zijn bureau, Noordeinde 2 te R.A.vecn of per te lefoon, R.A.veen 350, te willen be richten. BOSKOOP „BOSKOOPSE BEURS" OPENT DE DEUREN Nadat de Boskoopse Beurs met het oog op het winterseizoen enige we ken gesloten was geweest, is deze Dinsdagmiddag voor de voor j aars- handel geopend. De belangstelling liet niets te wen sen, waaraan de winterse weersge steldheid bijdroeg. Naar verluidt werden goede zaken gedaan. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 7 Januari. Kaas. Aangevoerd 51 partijen. Prijzen le soort 2.36—2.40, 2e soort 2.30— 2.35 per kg. De handel was matig. Ned. Kath. Vrouwenbeweging, groep K.A.V. De KAB-er, aldus spr., denkt te veel vakorganisatorisch; hij beschouwt de beweging te veel als een instituut dat voor hem de kastanjes uit het vuur moet halen, maar te weinig wordt gerealiseerd, dat de KAB op de eerste plaats de organisatie is, waar de arbeiders zich als arbeider willen laten gelden; waar gepoogd wordt, de belangen van de arbeider los van de zakelijke en technische wensen op godsdienstig en cultureel terrein te behartigen. Het groeiproces van de leden, RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Vreemde koopman. Een rare er varing deed een dame uit Leiden op met kopen aan de deur. 's Morgens had ze van een koopman een kleed gekocht, 's Middags kwam er weer een koopman. Deze, een Voorscho- tense koopman, stapte zonder meer naar binnen met een ander kleed en zei dat dit kleed veel beter was dan het kleed dat ze 's morgens had ge kocht. De vrouw des huizes, alleen thuis, merkte dat de «koopman een borrel tje op had en praatte angstig met hem mee. De man wilde een lucifer op het kleed gooien en de asla er op omkeren. Een guitaar in de hoek was ook niet veilig voor hem. Voor de Haagse Politierechter, waai de koopman terecht stond, gaf hij een heel andere lezing van het geval. Hij had het kleed willen ruilen met winst en had inderdaad het kleed van de vrouw meegenomen en een kleiner kleed van dezelfde slechte kwaliteit achtergelaten. De officier van justitie eiste twee maanden gevangenisstraf voor dief stal en verdachte werd conform de eis veroordeeld. Dierenmishandeling. De officier van justitie bij de Haagse Politierech ter eiste tegen de niet verschenen stoker J. S. en A. S. uit Leiden we gens dierenmishandeling ƒ40.— boe te of 20 dagen. De rechter veroor deelde de stoker tot 40.boete of 10 dagen en A. S. tot 25.— boete of 10 dagen en een week gevangenis straf voorwaardelijk. De leden van de Kath. Ned. Vrou- I wenbeweging, groep K. A. V., afd. j Leiden, die gisteravond naar de jaar vergadering in het St. Antonius Clubhuis gekomen waren, stonden voor een belangrijke beslissing en in grote eensgezindheid kozen zij mevr. C. UphoffVisser tot voorzitster. Zoal.s bekend, raakte deze plaats ver leden jaar vacant door het vertrek naar Delft van mevr. H. J. M. van Oyenvan Kerkhof. Nadien trad me vrouw E. SchoonBadart op als waarnemend voorzitster, totdat de dood haar enige maanden geleden plotseling overviel, waardoor er op nieuw moeilijkheden ontstonden. Ge lukkig is de K. A. V. thans weer in het bezit van een voorzitster. Mevr. Uphoff opende de niet zo bijzonder goed bezochte jaarverga dering met speciale welkomstwoorden tot mej. C. Stringa, diocesaan voor zitster, en de dames Van der Klugt en Van Zijp, namens de groep Gilde. De geestelijk adviseur, rector F. A. M. Bernefeld, verscheen later ter vergadering. In een uitvoerig ei) keurig verzorgd jaarverslag, uitgebracht door de se cretaresse, mevr. C. DriessenVan Dijk, werd het wel en wee (van beide heel veel) in 1952 gememoreerd. Het ledental bedraagt thans 388, welk- aantal in de loop van dit jaar tot 500 moet worden opgevoerd. Het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mevr. M de Groot Houdijk, meldde 1.932.53 aan inkomsten en een batig saldo van 125.66. Beide dames hoorden uit de mond van mevr. Uphoff hartelijke dankwoorden voor hun vele goede diensten, in het afgelopen jaar aan de K. A. V. bewezen. Nadat de voorzitster gekozen was, drong deze aan op de grootst moge lijke medewerking van alle leden, ook ten aanzien van de leden-wer ving. Daarna werd het bestuur aan gevuld met mevr. J. KerstenKamp- hues en mej. A. Neijenhuis. Mej. Stringa sprak een enthousiast woord, waarin zij de grote betekenis van de Kath. Vrouwenbewegingen (de internationale federatie telt; 34.000.000 leden!) uiteenzette en be nadrukte hetgeen Z. H. de Paus in 1952 tot dc afgevaardigden te Rome heeft gezegd over de taak van de kath vrouw in de moderne tijd, een taak van beïnvloeding met het goede. Na de pauze hield mevr J. Staal van Santvliet uit Oegstgeest een voordracht over het onderwerp Langs Oorden van Devotie" met mu zikale omlijsting, welke voordracht zij enige maanden geleden ook voor het Gilde heeft gehouden, ter gele genheid waarvan wij toen een uitvoe rige bespreking publiceeerden. In ge dachten nam mevr. St^al haar toe hoorders via lichtbeelden mee naar Parijs, Lourdes, La Salette en andere bedevaartplaatsen, waarover zij vele interessante bijzonderheden wist te vertellen. Na een verblijf van meer dan een half jaar in India is Zondagavond in Leiden teruggekeerd dr. P. H. Pott, conservator aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde, die met financiële medewerking van de stichting Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek, een studiereis naar het Verre Oosten maakte. 1 Verschillende musea in India, uit- j sluitend uit Europese initiatieven ge- groeid, kunnen op rijke verzamelin gen bogen, aldus dr. Pott, b.v. te Ma dras en te Patna. Het belangrijkste doel van de reis 1 was het naspeuren van de bezittin- j gen in de kloosters langs de Noorde- Ilijke grens. Meer materiaal zou ver zameld kunnen worden in Tibet, doch de politieke omstandigheden laten een bezoek aan dat gebied nu een- maal niet toe. Ook de door dr. Pott bezochte gebieden waren vaak reeds j moeilijk binnen te komen, eensdeels door de onherbergzame aard van het j berglandschap, anderzijds omdat het hier grensgebied betreft van de twee delen, waarin de wereld nu eenmaal politiek verdeeld is. In het berggebied langs de Noord grens van India is het boeddhisme nog grotendeels gespaard voor de Islamitische invloeden, die de rest van India hebben overstroomd. teken aangedragen! De waarnemin gen in deze kloosters zijn van groot belang voor de ontwikkeling van het wetenschappelijk onderzoek. In een ander grensgebied, dat door dr. Pott bezocht werd, heersen gunsti ger omstandigheden voor het behoud van de cultuurschatten. In dit gebied heeft dr. Pott ook de „duivelsdans" aanschouwde, een soort mysterie-spel, uat slechts eenmaal per jaar in een paar kloosters wordt op gevoerd. Zo mogelijk zal dr. Pott in de toe komst andermaal naar deze of aan grenzende gebieden vertrekken, liefst onder omstandigheden, die het hem ook mogelijk zouden maken een be zoek aan Tibet te brengen. Dit is ech ter nog toekomstmuziek, want thans wacht eerst een umvangrijke arbeid met betrekking tot de uitwerking en beoordeling der verzamelde ge gevens. Het is dr. Pott niet mogelijk geweest, cultuurhistorisch materiaal zelve mee te nemen ter verrijking van het musei m, afgezien van een heel enkel kleiner stukje. De kloosters in dit gebied hebben veel te lijden gehad van berovingen, waardoor hoofdzakelijk slechts muur schilderingen en „blokdrukken", d.w.z. op primitieve wijze gedrukte manuscripten bewaaict zijn gebleven. Dr. Pott werd veelal met argwaan en terughoudendheid in deze kloos ters ontvangen, doch zodra men merkte, dat hij de blokdrukken be ter kon ontcijferen dan de klooster lingen zelf, werden vaak hele biblio- Woensdag 7 Januari. Het belangrijkste bericht in deze „ijstijd" zullen vele Leidse schaats liefhebbers ongetwijfeld de vermel ding vinden, dat de Leidse Ijsbaan geopend is. Als dc baan zich heden middag goed houdt, zal men er ook vanavond terecht kunnen. En dan maar zwieren. Ondertussen kunnen wij maar ma tig waarderen, dat vele moeders hun kinderen geen beter speelgoed mee naar de straat kunnen geven dan de oude kerstbomen, die wis en zeker ergens in een hoekje tot brandstof zal dienen voor wat wij in onze lang ver vlogen jeugd een „fikkie" noemden. Enfin, de vacantie raakt langzamer hand weer ten einde De Contact-commissie van de K.A. B. in dc Hartebrug-parochie heeft weer een serie kaartavonden vast gesteld: 14, 21 en 28 Jan. a.s., telkens in de Romanuszaal achter de Harte- brug-kerk. Ook parochianen, die gen lid van de K.A.B. zijn, mogen aan deze kaartavonden meedoen. Het be stuur hoopt, dat zeex velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Uit Hilversum waait ons nu reeds het bericht tegemoet, dat de KJt.O.- tournee „Melodie en Charme" op Dinsdag 10 Februari a.s. in de Leid se Stadsgehoorzaal komt. Laten de liefhebbers reeds nu hun avond vrij houden! En de Reisvereniging voor Katho lieken, afd. Leiden, organiseert op Dinsdag 13 Jan. a.s. een gezellige avond voor haar leden in de Harmo nie aan de Breestraat. Er zal een overzicht gegeven worden van het wel en wee der vereniging in de af gelopen maanden. Voor de rest is er een programma van gezelligheid en dansen. STADSKOK. Laatste Berichten UITGIFTE VAN RODE-KRUIS - POSTZEGELS In 1953 zullen van rijkswege ten bate van het Ned. Rode Kruis bij zondere postzegels verkrijgbaar zijn. Het tijdstip van uitgifte wordt door de minister van verkeer en water staat bepaald. Zij zullen een af beelding vertonen, welke verband houdt met het doel der uitgifte, De geldigheidsduur voor het ge bruik zal eindigen op 31 Dec. 1954. HET IJS OP DE GOUWZEE. De Gouwzee tussen Monniken dam en Marken is, voor zover het oog reikt, weer een ijsvlakte. De tramboot vaart nog, maar verwacht wordt dat de verbinding met de vaste wal spoedig zal worden verbro ken. Bij Monnikendam is men druk aan het ijszeilen. De kleine bootjes heb ben gisteren al proeftochten ge maakt, hoewel het eiland Marken nog niet kon worden bereikt. Er zijn reeds voorbereidingen ge troffen Zaterdag een dorpentocht in Waterland te houden. Daar het ijs nog niet overal betrouwbaar is, kon den nog geen definitieve besluiten worden genomen. VERLICHTING RIJKSSTRAATWEG WASSENAAR. Het gedeelte rijksstraatweg gelegen tussen het viaduct en de Eikenhorst laan te Wassenaar zal, zo deelt de K. A.C. ons mede, binnenkort geheel zijn verlicht door natriumlampen, welke aan beide zijden van de weg zullen zijn geplaatst. Het lag in de bedoeling de werkzaamheden onge veer einde 1952 gereed te hebben. Tengevolge van de vorst is echter enige vertraging ontstaan, zodat thans nog slechts de lampen aan één zijde kunnen branden. Indien geen verdere stagnatie Ont staat, kan worden verwacht dat de verlichting omstreeks einde Januari gereed zal zijn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3