De Leidse Kath* Middenstand wil in 1953 weer een Braderie STELT KATHOLIEK LEIDEN ONS DONDERDAG TELEUR? Diamanten koorzanger kreeg ttPro Ecclesia et Pontifice" OPRUIMING bij H. J. PLflNJE, Katwijk aan Zee Door het ijs gezakt en verdronken DINSDAG 6 JANUARI 1953 DE LEIDSL COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 GEANIMEERDE JAARVERGADERING CAUSERIE VAN Mr. HANS VELU Hoewel het nog hartje winter is,'periode in het begin van het jaar hebben de kath. middenstanders van I werd gevolgd door een levendiger, Leiden gisteravond toch reeds H*> niimf.ro popHp- liartig woordje gesproken over het al of niet organiseren van een Bra derie in de zomer 1953. Dit geschied de op de goed bezochte jaarverga dering van de Ned. R.K. Midden standsbond, afd. Leiden, in In den Vergulden Turk, naar aanleiding van een verzoek van de Leidse Mid denstandscentrale, die vóór het ne men van eventuele stappen eerst de mening van de middenstanders wel eens wilde horen. Welnu, uit de veelheid van menin gen viel in ieder geval te distilleren, dat men in het algemeen voorstan der was van een tweede Braderie in Leiden. Overigens was er weinig overeenkomst tussen de geuite me ningen te vinden, hoewel er ook geen nieuwe gezichtspunten naar voren zijn gekomen, behoudens na tuurlijk de ervaringen, die men tij dens de eerste Braderie heeft opge daan. Naar voren werd gebracht, dat de Braderie zeer gezellig was geweest, ondanks het slechtste weer dat men rich- had kunnen denken. Vooral de oonsumptie-bedrijven waren tevre den geweest, al moest men in de oerste plaats naar de reclame kijken ?n niet direct naar de concrete winst. Het reclame-element werd nog on derstreept door een vertegenwoor diger van de melkhandelaren, die op de eerste Braderie een gezamenlijke stand als propaganda hadden. Van meerdere zijden werd er op gewezen, dat een Braderie leven in de brouwerij brengt, waaraan Lei den grote behoefte heeft. Het is in aller belang, dat er zoveel mogelijk mensen naar Leiden komen. Een tegenstander betoogde, dat de Braderie slechts doorgedreven werd door een kleine groep van t belanghebbenden en dat de mid denstand zich hiermede op ge vaarlijk terrein begaf, omdat zij steeds gestreden heeft tegen de concurrentie van de marktkoop lieden, Evenals verleden jaar was ook gis teravond de datum een punt van meningsverschil. Sommigen wilden de Braderie in September houden, omdat op die avonden de licht reclames tot hun recht komen. An deren bepleitten juist een Braderie midden in de zomer, om de hoge lichtrekening wat te kunnen druk ken. Gezien de drukte van verleden jaar ondanks de stromende regen moet de ruimte van de Braderie de tweede keer aanmerkelijk groter zijn- Ook zullen er fouten vermeden moeten worden ten aanzien van het verdelen der plaatsen, waarbij ove rigens mag worden opgemerkt, dat vele deelnemers van verleden jaar zeer lang gewacht hebben met hun aanmelding. De voorzitter meende te weten, dat het comité „Leiden Leeft" van plan is de Braderie in de tweede helft van Juli te houden en de stands niet meer tegen elkaar te plaatsen, maar met b.v. vjjjf meter tussenruimte, om de standwerkers gelegenheid te geven publiek om zich heen te verzamelen. Het bestuur zal alle gemaakte opmerkingen ver werken en het resultaat daarvan als advies aan de Leidsen Middenstands centrale aanbieden. Nieuwjaarsrede. Deze jaarvergadering ving aan met een Nieuwjaarsrede van de voor zitter, de heer J. C. J. Lambermont,1 die drie belangrijke punten uit 1952 opsomde: de goederen-voorziening verliep veel vlotter, een zeer slappe Burgerlijke Stand Geb.: Adrianus Jacobus Maria z. v. G M. Krol en M C v. Rijn; Rudolf Wilhelmus Petrus z. v. C. J. Videier en C. F. Jansen; Jacoba Helena d, v. P. A. d. Jong en K. K. Dietveld; Ma- rijtje d. v. T. Stoof en H. J. Siebert; door de communisten zijn Clariet Henriëtte d. v. G. A. J. Dolk missionarissen ten gevolge van de ruimere goede ren-voorziening nam de concurren tie toe. De voorzitter memoreerde vervolgens de politieke en econo mische spanningen in 1952 en de nog steeds zwaar drukkende belastin gen, die de ondernemer langzamer hand de lust ontnemen nog langer de risico's van een bedrijf te dragen. De heer Lambermont dankte vele instanties, de leden en de geestelijk adviseur, rector F. A. M. Bernefeld, voor de verleende medewerking en deed een beroep op hun hulp in het pas aangevangen jaar. Jaarverslagen. Het jaarverslag van de heren C. Lindenhoff en J. Castelein, resp. se cretaris en administrateur, gaf een indrukwekkende opsomming van activiteiten, zowel door de Leidse afdeling als door het hoofdbestuur verricht. Het overlijden van de le den Van Beukering, Colla, Simonis en Warnecke werd herdacht. Het verslag besloot met de opwekking de vergaderingen nog beter te be zoeken en de contributie trouwer te betalen. De penningmeester, de heer G. Heemskerk, meldde een batig saldo van 694,57. In de kascommissie werden benoemd de heren Van dei- Geest, Vlasveld en Van Leeuwen. De begroting 1953, sluitend op een bedrag van ƒ2.170, werd zonder dis cussie aangenomen. De secretaris-penningmeester van „Santos" was zeer tevreden over de resultaten van 1952, in welk jaar het aantal donateurs steeg van 178 tot 210, hetgeen overigens betekent, dat 150 leden nog geen donateur zijn. In totaal ontving Santos 1.457,40. Nadat de heren G. Heemskerk, C. Lindenhoff en H. Jansen als be stuursleden herkozen waren en de voorzitter de verslag-uitbrengers had bedankt, sprak de heer H. Jansen namens alle leden hartelijke dank woorden tot de voorzitter voor zijn voortreffelyke leiding gedurende het afgelopen jaar. Ontzaggelijke problematiek. De rijkelijk voorziene agenda ver meldde ook nog een causerie van mr. Hans Velu, nationaal leider van de K.J.M.V., die de ontzaggelijke problematiek van de middenstand beschreef en de onmisbare taak van de middenstanders in het belangrijke distributie-proces van de productie uiteenzette. Nadat hij critiek gele verd had op de belastingen en op dc vaak onvoldoende belonihg, die de middenstanders voor hun werk ge nieten, weidde hij uit over de fouten van de middenstanders, die vooral op het gebied van ontwikkeling te kort schieten. Ook efficiency, ratio nalisatie, samenwerking en reclame hadden zijn aandacht. Een en ander leidde nog tot een korte gedachte wisseling. Bij de rondvraag bracht de heer F. C. de Hosson, voorzitter van de R.K.M. in het Bisdom Haarlem, hul de aan het beleid van voorzitter Lambermont en aan de grote activi teit van de Leidse afdeling. Medegedeeld werd nog, dat prof. mr. C. P. M. Romme op 14 Jan. as. voor de Leidse afdeling komt spre ken, 's avonds om 8 uur in het Pry- taneum, Rapenburg 6. Ook leden uit de omliggende dorpen zijn hartelijk welkom. De Vastenavond-viering wordt op 16 Febr. a.s. in Den Burcht gehouden en in de loop van Februari zal mej. dr. Magda Klompé een spreekbeurt houden. Meelevert met verbannen missionarissen en W. J. Greive; Willem Abrarrr z. v. J. A. Marijt en J. G. Montenberg; Hubertus Wilhelmus z. v. C. Jagel en P. J Handgraaf; Jacoba Antoinette Hendrika d. v. J. Driessen en J. P. v. Mook; Hendrikus z. v. P. Gijsman en C. Filippo; Josefina Maria Mar- garetha d. v. H J. Dickhoff en A. M. Rozier; Rober Gaston z. v. J. G. Ver- bij en M. Rodts; Rudolf Johannes Maria z. v. P. J. v. d. Veek en F. E. Tkaczik; Maraia d. v. W. C. v. Bee- kum en C. B. d. Wit; Adriana Anna d. v. J. C. v. Leijden en P. C. Am- merlaan; Cornelis Engelbertus z. v. C v. d. Star en J- M. Hermans; Rich ard Ronald z. v, F. O. Hübner en F. L. v. Rijn; Atze Andreas Maria z. v. A. Smit en M. Th. Meinders; Alida Maria d. v. H. Hidding en Q. L .M. Oosten: Arie z. v. P. Harteveld en J. v. Duijvenboden; Cornelis z. v. G. Ouwehand en M. Korpershoek; Pe trus Hendrikus z. v. W. v d. Meij en J. S. Dubbelaar: Lee Hwa d, v L H- Tjio en J N. Thio: Johannes Anto- nius Cornelis z. v. F. Aarts en H. v. Zutphen; Wilhelmus Nicolaas Jaco bus z. v. N. Kop en S. v. Tongeren. Overleden A. A. M. ten Raa huis- vr. Van Scchepers 69 j.; M. v. Leeu wen huisvr. Van Leget 61 j.; H. Puis ter man 63 j.; A. G. Boekwijt man 76j.; N. Hoogland'man 64 j. Gehuwd: J. S. van der Heide en M. C. van Weeren. Het is ongelofelijk, maar waar.... er zijn vQ.or de buitengewone mis sie-avond, die wij Donderdag 8 Jan. om - acht uur in het St. Anto- nius Clubhuis geven, sléchts twaalf programma's verkocht. Of dit'in de hand gewerkfe is door de opmerking, die de vorige week in deze courant stond, dat de toegang' gratis was en men. dus wacht tot de avond zelf, om dan een programma te kopen-.wij weten het niet. Wij vrezen alleen, dat katholiek Leiden het karakter van deze avond niet begrijpt. Het heeft anders wel duidelijk genoeg in dit blad gestaan, dat het niet de be doeling van deze avond is om geld voor de Missie bij elkaar te krijgen. Wij hebben, vertrouwend op uw groot meeleven met onze verbannen missionarissen, Z.H. Exc. mgr. Con- stans Kramer, O.F.M., die een zeer eenvoudig man is, zijn pastoor, pa ter Hogenboom, O.F.M., en nog een echte Chinese priester uitgenodigd voor deze missie-avond, die voor hen tegelijk een avond zou zijn, waarop katholiek Leiden de gelegenheid krijgt onze pioniers door een mas sale opkomst te huldigen. Zij hebben daar niet om gevraagd, maar wij meenden toch, dat dit alleszins ge rechtvaardigd is. Toen Wim van Est zijn lauweren in de Tour de France behaald had, werd hij door wielerlievend Neder land enthousiast ingehaald. Onze zwemsterren, die bij de Olympische Spelen hun triomfen vierden, wer den door een ontzaglijke menigte gehuldigd en begroet. Zij hadden de Nederlandse naam voor het forum van de hele wereld hoog gehouden. Dat hebben deze verbannen missio narissen zeker niet minder gedaan. En zullen nu de katholieken van Leiden verstek laten gaan? Dit kun nen. wij niet geloven. Wanneer mor gen (Woensdag) niet minstens drie honderd programma's hun weg ge vonden hebben naar onze katholie ken,. dan zijn wij genoodzaakt mgr. Kramer bericht te sturen, dat zijn overkomst niet gewenst is. Katholieken van Leiden en vooral gij parochianen van de Hartebrug onze ontzaggelijk verne- deze avond kunt krijgen: Huibers (tegenover de Hartebrug), Haarlem merstraat, tel. 22889; Sig.mag. Dries- sen, Nieuwe Rijn 23, tel. 20596; Sig.mag. Duivenvoorden, L. Mors- weg 18, tel. 31453; Verver, Van der Waalsstraat 5, tel. 26210, en bij on dergetekende. PATER VAN SWELM, O.F.M.. Procurator van de Francisk. Missiebond, afd. Hartebrug. Nieuwe vereniging „Pro Avifauna" Vorige week zijn de statuten rond gezonden van een nieuwe vereniging welke de naam draagt „Pro Avi fauna'. De oprichters en leden van deze vereniging zijn concurrente cre diteuren van Avifauna. Uit deze statuten was alles, wat men graag over deze vereniging zou weten, niet bepaald duidelijk en dit is voor het voorlopig bestuur aan leiding geweest om in een circulaire een kleine toelichting te geven. Hier in staat o.m.: „Pro Avifauna" is opgericht als ge volg van een aantal besprekingen tussen de leden oprichters (voorlopig bestuur), allen concurrente credi teuren van Avifauna. Deze bespre kingen zijn gevolgd door een confe rentie van het voorlopig bestuur met een juridisch adviseur en de directie van Avifauna en diens adviseur, no taris Van Nes te Woerden. Uit deze besprekingen kwam wel zeer dringend de wenselijkheid naar voren, dat een innig contact zou moe ten bestaan tussen de concurrente crediteuren en dat een binding der belangen noodzakelijk was. De besprekingen, welke hebben plaatsgevonden met enige preferente crediteuren en eveneens met enige belangrijke concurrente crediteuren, hebben ons wel zeer in onze mening gestaafd, dat wij met onze actie op de goede weg zijn, welke primair de belangen van de crediteuren zal die nen. Laatste Berichten Een woordvoerder van het West- duitse ministerie van justitie heeft Dinsdag berichten in de Nederlandse pers, dat de ontvluchting van de ze ven Nederlandse oorlogsmisdadigers uit de gevangenis te Breda georgani seerd zou zijn door een grote neo- nazistische organisatie onder leiding van de voormalige generaal der para chutisten Bernhard Ramcke, „klink klare onzin" genoemd. Zowel het ministerie van justitie als het bureau voor de nationale vei ligheid te Keulen hadden onder zocht, wie bij de intvluchting de per sonen achter de schermen waren. „Wij zijn er van overtuigd, dat de zeven oorlogsmisdadigers vrienden en helpers in Duitsland hebben, maar er zit geen grote invloedrijke orga nisatie achter", aldus de woordvoer der, die hieraan toevoegde, dat zijn ministerie het op prijs zou stellen, van de Nederlandse pers het mate riaal over de beweerde neo-nazisti- sche organisatie te ontvangen. „Dan zouden wij deze snel onschadelijk kunnen maken.... indien zij be staat". derd, om nog maar niet te spreken van het grote leed, dat hen is aan gedaan door het gedwongen verlaten van hun dierbare christenen. Lijkt het U niet redelijk, dat wij de gele genheid, die ons geboden wordt, met twee handen aangrijpen om hun onze hulde en dank te brengen en ons meeleven te tonen. Wij willen nogmaals de adressen geven, waar U programmas' voor BIJEENKOMSTEN VOOR DE KATHOLIEKE RAADSLEDEN Door de besturen van de Staten kringen Leiden en Gouda zijn de katholieke gemeenteraadsleden genodigd tot bijwoning van een der bijeenkomsten op Maandag 12 Jan. a.s. des avonds te 7.30 uur in de Ver gulde Turk te Leiden en op Zaterdag 17 Jan. a.s. des middags om 3 uur in het gebouw Concordia te Gouda. De heer Veltman, wethouder van Zwolle en secretaris van de in richting zijnde Federatie van Vereni gingen van Gemeenteraadsleden, zal op die bijeenkomsten een inleiding houden over de tak van een raadslid in het algemeen en over de moge lijkheden tot oprichting van een ver eniging van katholieke gemeente raadsleden. Men is geheel vrij de bij eenkomst in Leiden of Gouda te be zoeken. Dinsdag 6 Januari. Ook vandaag moeten wij weer be ginnen met te vertellen, dat de glad heid nog steeds slachtoffers eist. Gis termiddag om twee uur moest de 38- jarige vrouwelijke arts N .B., wo nend aan de Witte Singel, op de kruising StationswegRijnsburger- weg plotseling remmen voor een auto, waardoor haar fiets slipte en zij kwam te vallen. Met een gebroken rechter onderbeen moest de E.H.D. haar naar het Acad. Ziekenhuis vervoeren. De Alg. Kath. Werkgeversvereni ging, kring Leiden, houdt a.s. Don derdag haar eerste bijeenkomst van 1953 in „In den Vergulden Turk". De leden zullen luisteren naar hetgeen de heer Th. D. J. M. Koersen, K.V.P.- lid van de Tweede Kamei, te vertel len heeft over de buitenlandse han del. Dè grote ervaring van de heer Koersen op dit gebied wettigt het vertrouwen, dat vele leden deze bijeenkomst zullen bijwonen. Twee Leidse dames, die gisteren in twee verschillendé Leidse waren huizen aan het winkelen waren en naar opruimingskcopjes zochten, keerden bepaald niet opgeruimd te rug, want haar portemonnaies ble ken te zijn gestolen, resp. met een inhoud van 80 en van 50 gulden. Dit moge een waarschuwing zijn aan al le winkelende dames goed op hun tas en portemonnaie te letten. De Vereniging „Sancta Veronica" houdt a.s. Donderdagmiddag van tot 5 uur weer een bijeenkomst in de Vroolijcke Arke, Lange Pieters- kerkkoorsteeg 15. Voor het werk onder de stille armen wordt weder om de steun en medewerking van vele kath. dames verwacht. En morgenavond is er jaarvergade ring van de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars, om 8 uu;- in de Kleine Burcht. Er werden zeer hartelijke woorden gesproken bij het afscheid van de heer W. v. d. Glas, Atjehstraat 12, van de Dienst van Gemeentewerken, afd onderhoud gebouwen. Na 32 dienstja ren heeft hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. In de versierde werk plaats van de Stadstimraerwerf werd de scheidende voorman-timmerman toegesproken door de heren W. v. d. Plas, opzichter van de afdeling, H. J. Barentsen, chef afd. waterwerken, J. Mollenvanger, voorzitter van de pers.- 'ver., en A. v. d. Woerd als collega. De heer v. d. Glas kreeg een ets van de Stadstimmerwerf aangeboden. Hartelijke huldiging van A. Castelein Het waren slechts woorden van bewondering en dankbaarheid, die pastoor N. Lohuis, O.F.M. hedenmor gen kon spreken, toen hij luide hul de bracht aan de heer A. Castelein, die vandaag zijn zestig jarig jubi leum als koorzanger viert Woorden van bewondering en dankbaarheid, die culmineerden in de onverwachte en verrassende mededeling, dat het hoogste kerkelijk gezag de diaman ten jubilaris heeft willen eren met de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice", welk ereme taal pastoor Lohuis onder applaus van de aanwezigen de heer Castelein op de borst spelde. Het feest ving hedenmorgen om kwart voor acht aan met een plech tige gezongen H. Mis in de Harte- brugkerk, opgedragen door pastoor Lohuis, met assistentie van pater Cu- nibertus Sloots O.F.M., uit Venray, zwager van de jubilaris, als subdia- („Foto: „De Leidse Courant"). voerde het parochiële zangkoor, deze keer echter zonder de beproefde me dewerking van de jubilaris, de drie stemmige mis van Perosi uit, aan het orgel begeleid door de organist M, Obdam. Na afloop zong de heer J. Castelein, zoon van de jubilaris, het Wees Gegroet, dat de heer A. Cas telein in zijn 60-jarige zangersloop- boan zelf zo vaak gezongen heeft. Bewondering en dankbaarheid. Nadien verzamelden familieleden, kerkbestuur en bestuur van het zangkoor zich rond de jubiaris aan "n feestelijk ontbijt in de pastorie, na afloop waarvan pastoor Lohuis ge waagde van Gods wonderbare, we gen, die er toe geleid hadden, dat de heer Castelein 35 jaar geleden bin nen de grenzen van de Hartebrug- parochie kwam te wonen. Sprekers grote bewondering ging pit naar het onmiskenbare talent van de jubilaris, hem door God gegeven en met grote ijver gebruikt. Bewondering had dc pastoor echter nog meer voor het ken en van de beide zoons van de X h~r rLJflE hdEiEÏ jubilaris, pater Damasus Castelein - - Castelein dit talent uit Gouda en frater Abraham Caste lein uit Venray, resp. als diaken en De openbare school Driftstraat vier de gisteren het 25-jarig bestaan. On- oo o der leiding van het in 1936 gepen- georganiseerd werd door de afdeling sionneerde hoofd, de heer M. J. Krop, werd met 130 leerlingen begonnen. Thans is het aantal tot 320 geste gen, waarover het schoolhoofd, de heer F. J. Riks, met 8 leerkrachten de scepter zwaait. Onder deze leer krachten bevindt zich mej. J. J. Eg- gink, die met de school ook haar zil veren jubileum vierde. Beide jubilea werden gistermorgen gevierd. Onder de sprekers bevond zich ook wet houder J. C. van Schaik, die mej. Eg- gink luide prees. Heel genoeglijk was het Zaterdag avond in de grote zaal van „Den Burcht", waar het personeel van de Leidse Wolspinnerij zijn feestavond had. Het programma werd verzorgd door het personeel van de Kon. Ned. Grofsmederij, dat goede presta ties leverde. De Metal Music Players, negen mannen en een meisje, speel den een pittig muziekje en de acro batische toeren van de Ko-Ne-Gro Boys, negen andere mannen met een ander meisje, mochten gezien worden. Conférencier J. Ligtvoet praatte alle nummers gezellig aan elkaar en de sfeer was er. Bij de aanvang had voorzitter H. Mentink speciaal de gasten uit Amsterdam en Veenen- daal welkom geheten. Met een dansje werd de avönd besloten STADSKOK. ETHNOLOGENDAG TE LEIDEN. Gisteren is in het Rijksmuseum voor Volkenkunde de jaarlijkse Eth- nologendag gehouden, welke ditmaal culturele anthropologic van het Ne derlands Genootschap voor Anthropo logic. Op het programma stonden twee voordrachten: in de morgen uren sprak ds F. C. Kamma, zen dingspredikant over „De Mythologi sche achtergrond van de Messiasbe- weging in de Geelvinkbaai", 's Mid dag sprak dr. A. A. L. Maesen van het museum van de Belgische Congo te Tervueren over het onderwerp: „Sociale status van de houtsnijders en differentiëring in de plastiek van de Senufo (ivoorkunst)". Aan het slot van de bijeenkomst werden in het definitieve bestuur van de afdeling culturele anthropo logic van het Nederlands Genoot schap voor Anthropologic gekozen de heren: prof. dr. J. J. Fahrenfort, voorzitter, prof. dr. J. P. B. de Josse- lin de Jong, drs P. W. van Milaan, dr. C. Nooteboom en dr. W. D. van Wijngaarden. Jongens Tweed- en Winterjassen, leeftijd 8 tot 14 jaar van 53 gld. voor 25.00 Heeren Winterjassen vanal 36.00 Kamgaren Herencostuums nu 54 en 64 gld. Tweed cosluums 44 gld. Verhuur zwarte costuums, Hoge hoeden (Advertentie) Negen-jarige knaap waagde te veel Gistermorgen om ongeveer 10 uur is de negenjarige jongen D. Boot aan de Kruiskade door het ijs gezakt en verdronken. Met een groep van ongeveer twin tig jongens was D. Boot vanuit Al phen a. d. Rijn over het Spookver- laat gegaan. Halverwege was de helft van het aantal jongens al op de waaghalzerij teruggekomen en had de vaste wal weer opgezocht. Bij de boerderij van Heemskerk werd fiet nog enkelen te kras en ook zij ver lieten het ijs. Een paar gingen nog verder en hierbij was ook D. Boot. Hij werd gewaarschuwd om niet over de vaart te gaan, maar hij sloeg de raadgevingen in de lucht. Toen de jongen halverwege de vaart was, begaf het ijs het en zakte hij weg in de diepte Op het hulpgeroep kwamen de heer T. Menken, diens zoon en de heer W. Zon ter hulp De jonge Menken bedacht zich niet en sprong in het water. Hij kreeg het echter zo benauwd, dat hij zijn red dingspogingen moest opgeven. Daar na deed de heer W. Zon een poging, om het slachtoffer te redden. Hij slaagde erin de jongen tussen zijn benen te klemmen en liet zich daar na op het droge trekken. De jongen kon men echter niet zo gemakkelijk uit het water krijgen. Met een vaar boom trachtte men hem omhoog te houden, maar helaas gleed het lichaam van de jongen van de boom Toch slaagde men erin hem direct daarna op de kant te krijgen. Het slachtoffer werd direct bij de heer Menken binnengebracht. Een kaas controleur, die daar toevallig was, reed op zijn bromfiets weg om hulp te halen. De E.H.Z.O. was spoedig ter plaatse, evenals dokter Blaauwen- draad. Het gelukte echter niet de le vensgeesten op te wekken en nadat men al het mogelijke had gedaan, moest de geneesheer mededelen, dat de dood was ingetreden. nooit had gebruikt om daarmede menselijke lof te oogsten, maar al leen tot meerdere eer en glorie van God en tot stichting van de paro chianen. Pastoor Lohuis sprak ook over grote dankbaarheid, nu de heer Cas telein mag terugzien op 60 jaar zin gen. een dankbaarheid die ook mevr. Castelein en de kinderen moet be zielen, om het prachtige voorbeeld, dat hij hun heeft gegeven. De jubilaris was zeer geroerd dooi de pauselijke onderscheiding, die hem ten deel gevallen was. Hij ver klaarde reeds op de eigenlijke dag, 27 December 1.1., volkomen bevre digd geweest te zijn door de geluk wensen, die pastoor Lohuis hem kwam aanbieden en aanvankelijk had hij zich verzet tegen festivitei ten. De heer Castelein hoopte ten slotte nog vele jaren de onderschei ding met ere te mogen dragen. De aanwezigen, die onmiddellijk na het opspelden van de medaille, spontaan het „Aan U, o Koning dei- Eeuwen", inzetten, kregen nadien gelegenheid de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. Tijdens het ontbijt kwam een deputatie de gelukwensen van het college van collectanten aanbieden, waarbij voorzitter H. P. Jansen een kistje sigaren aanbood. Hedenavond viert het zangkoor, ter gelegenheid van dit jubileum, feest in de Romanuszaal. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Jan. Vette Varkens. Aanvoer 326 stuks. Prijzen: zware 1.88—1.90, zouters 1.771.84, zeugen 1.60—1.70 per kg., levend gewicht. Handel stug, enkele boven notering. BODEGRAVEN, 6 Jan. Kaas. Aanvoer 70 partijen. Prijzen le soort 2.34—2.39. 2de soort f 2.30—2.33 en extra 2.40 per kg. Handel flauw. ROTTERDAM, 6 Jan. Vee. Aan gevoerd 3099 stuks totaal, waarvan 650 vette koeien, 711 gebruiksvee waarvan 125 tbc; 60 vette kalveren, 116 graskalveren waarvan 51 tbc; 815 nuchtere kalveren, 27 varkens, 62 paarden, 7 veulens, 595 schapen, 26 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2.74—2.88, 2.60—2.70 en 2.102.30, vette kalveren f 3.00 3 10, 2.80—2 90, f 2 50—2 70 per kg. levend gewicht: graskalveren 400 350250; nuchtere kalveren 51 4742 per stuk; slachtpaaren 2.00, 1.85 en 1.70 per kg. levend gew.; schapen 12010080, lammeren 95857. kalf- en melkkoeien 12001050875, varekoeien 825 725600; vaarzen f 900800—680 en pinken 625525400 per stuk. Vette koeien aanvoer groter, handel levendiger, goed prijshoudend en prima's boven notering; vette kalve ren aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets lager, graskalveren aan voer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd; nuchtere kalve ren aanvoer even minder, handel stroef, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets ho ger; schapen en lammeren aanvoer groter, handel flauw, prijzen onver anderd; kalf en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen stabiel: vette koeien aanvoer mattig, handel traag, prijzen als vorige week; vaar zen en pinken aanvoer redelijk, han del stug, prijzen constant. Tbs-vrij aanvoer als vorige week. nandel re delijk, prijzen onveranderd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3