RIJNSTREEK jQied van deze tijd Begroting en toekomstplannen behandeld Sluitende begroting met een post onvoorzien van f35.000 ZATERDAG 13 DECEMBER 1952 de llidse courant TWEEDE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RUN Neomyst in Alphen De Benedictijnermonnik fr. G. van Berkum, zoon van de Sint-Bonifacius- parochie te Alphen aan den Rijn, hoopt Quatertemper-Zaterdag 20 De cember in de St. Paulus Abdij te Oosterhout, uit handen van mgr. J. Baeten, bisschop van Breda, de Heili ge Priesterwijding te ontvangen. Op Zondag 28 December zal hij in zijn geboorteparochie zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Fr. Augustinus Hendrik van Ber kum O.S.B. is 11 Nov. 1924 te Al phen aan den Rijn geboren. Wijlen zijn vader was onderwijzer aan de R K. School Paradijslaan. Het gymnasiaal onderwijs heeft hij gevolgd van 1937-1944 te Katwijk aan den Rijn aan het St Willibrordus- college en te Venraay aan' het Gym nasium Immaculatae Conceptions, waar hij in 1944 het einddiploma gymnasium A behaalde. Tengevolge van de krijgsverrichtingen in ons land vanaf September 1944. kon hij pas op 3 Januari 1946 intreden in de Sint Paulus Abdij te Oosterhout, waar hij op de vooravond van Maria Lichtmis het Benedictijner-habijt ont ving. Op 12 September van hetzelfde jaar is hij novice geworden, terwijl hij op 11 November 1947 zijn eerste Professie aflegde, drie jaar later ge volgd door de eeuwige en plechtige geloften. De wijsgerige en godgeleerde stu dies heeft fr. G. van Berkum ge maakt vanaf 1947 in de St. Paulus- abdij. Hij hoopt ze te voltooien in de St. Willibrorduspriorij te Doetin- chem, waarheen hij in Januari a.s. vertrekt. In de Sint-Bonifacius-parochie te Alphen aan den Rijn is inmiddels een comité gevormd, dat voor een luister rijke viering van dit priesterfeest zal zorg dragen. Bomenrooier viel en zakte door het ijs Toen de heer Scheepers Vrijdag morgen omstreeks 9.45 uur bezig was met het rooien van hoge populier- bomen op het erf van de veehouder Verbeij in de Hoorn, verloor hij op een gegeven moment zijn evenwicht. Ongelukkigerwijze greep hij zich vast aan de tak, die hij voor het grootste déél reeds had doorgezaagd. De tak brak af en de heer S. viel van ongeveer 13 meter hoogte om laag. Hij kwam met zijn hoofd op het ijs van de scheidingssloot en zakte er vervolgens doorheen. De heer V. die het ongeluk zag gebeuren, snel de ogenblikkelijk toe en trachtte de ongelukkige te redden. Dit werkje viel aanvankelijk niet mee, want ook hij zakte door het ijs. Tenslotte is het hem gelukt, behalve zich zelf, ook de bomenrooier op het droge te bren gen. De inmiddels gealarmeerde ge neesheer, dr. A. J. Zwartendijk, con- .stateerde een ernstig bekkenfrac tuur en een gekneusde schouder. Hoewel de toestand van het slacht offer, dat naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden werd overgebracht, ernstig is, mag hij van geluk spre ken, dat hij het leven heeft behou den. Dit is waarschijnlijk te danken aan het feit, dat hij zich tot het ein de toe bleef vasthouden aan de afge broken tak, waardoor de val enkele malen werd onderbroken. De heer K. Hoogteijling, comm. ter gem.secretarie te Alphen aan den Rijn is geslaagd voor het examen ge meente financiën, deel I. Bekend politieman gaat heen. Naar wij vernemen zal de heer R. Davelaar met ingang van 1 Januari de politiedienst met pensioen verla ten. De heer Davelaar behoort als P.B.H.-kantoor wordt verplaatst Naar wij vernemen wordt het kan toor van de heer H. Markman, plaatselijk Bureauhouder van de Voedselcommissaris voor Zuid-Hol land voor de districten 3 en 4H, ver plaatst van Kerkweg 33 te Ter Aar naar Oostkanaalweg 44 te Ter Aar. Een en ander met ingang van 1 Januari 1953. Deze mededeling is van belang voor de rundvee-, varkens- en pluim veehouders, alsmede de land- en tuinbouwers in de gemeenten Alke made, Leiden, Rijnsaterwoude en Woubrugge, welke plaatsen ressorte ren onder het district 3 en de ge meenten Nieuwkoop, Nieuwveen Ter Aar en Zevenhoven, in district 4. laatste nog tot de z.g oude garde van de Alphense politie. Hij heeft in zijn functie bijna 40 jaren in deze ge meente doorgebracht en is als zoda nig bij een ieder bekend. Historische ver. De heer J. H. Kruizinga uit Amsterdam, sprak Vrij dagavond in de trouwzaal van het raadhuis voor de Historische Vereni ging voor Alphen aan den Rijn e.o. over het onderwerp: „Kerst- en Oudejaarsgebruiken". Spr. schetste ook, hoe de Gebr. Grimm en vele an deren na hen, o.a. Guido Gezelle, de onderwijzer H. de Kok, dr. Jos. Schrijnen en prof. di. van Ginneken de stoot hebben gegeven voor het be waren van de folklore. Zo werd folklore synoniem met volkskunde. Met twee series filmstroken illu streerde spr. voorts tal van. folkloris tische gebruiken, deels uitgestorven, deels nog in gebruik, hoofdzakelijk die rondom Kerstmis en het Oude en Nieuwejaar plegen te worden toe gepast en waarmee de nodige legen den zgn verweven. De krentenkaters. die omstreeks die periode, o.a. in Nieuwkoop en Roelofarendsveen werden gebakken, passeerden in de film de revue en voor wat Amsterdam betreft zagen we de Duvekaters Het bestuurslid van de ver., de heer K. Dekker, de monstreerde de „rommelpotterij" vooral in Brabant nu nog in zwang. Spr. besloot met de gebruiken om het oude en het nieuwe jaar. De films waren vervaardigd door Projectie onderwijs-centrale te Am sterdam. De voorz. van de vereni ging, de heer A. J. Dekker, sprak een kort welkomstwoord tot de vele aan. wezigen, een aantal leden van een jongerenvereniging o.l.v. ds F. Palm boom uit Zwammerdam. Geboren: Helena Maria dr van B. J. v. d. Steeg en A. Loogman; Martinus, zn van C. Baltes en E. v. Doorn; Adriana Petronella Wilhel- mina Arnolde, dr van A. P. Stinssen (overleden) en F. W. v. Dinteren; Cornelia zn van W. P. Pont en Jan netje M. de Blanken; Josepha Adria na Maria, dr van A. Klarenbeek (overleden) en Elisabeth C. van Eg- mond. Getrouwd: A. Lankhaar en P. Ver- hoeff; N. J. van Scherpenzeel en M. G. Vis. Overleden: Jacobus van den Hoek 22 jaar; Petrus van der Louw 80 jr; Petronella A. Verweij 4 jr; Cornelia van Wetten 82 jr, wed van C. Sweris. BOSKOOP Bekroningen kanarietentoonstel- ling. De prijzen van de kanarie tentoonstelling werden als volgt toe gekend: Klasge 1. Ere-prijs en eerste prijs J. de Jonge; 2e J. G. Romijn; 3e J. Leemans; 4e S. Kuipers, Waddinx- veen. Klasse 2: Ere-prijs en eerste prijs S. Kuipers, Waddinxveen; Ere-prijs en 2e prijs J, J. Bos; Ere-prijs en 3e prijs S. Kuipers, Waddinxveen. Klasse 3: 1. J. Leemans; 2. S. Kui pers, Waddinxveen; 3. J. Stolp; 4. J. G Romijn. Klasse 5: 1. S. Kuipers, Waddinx veen; 2. J. J. Bos; 3. J. de Jonge Klasse 6: Ere-prijs en le pr. S. Kuipers, Waddinxveen; ere-prijs en 2e pr. J. de Jonge; 3. J. J. Bos; 4. S. Kuipers; '5. J. de Jonge. Klasse 7: 1. J. G. Romijn; 2. J. G. Romijn. Klasse 7 a; 1. J. J. Bos; 2. J. Lee mans; 3. S. Kuipers; 4. J. J. Bos. Klasse 8: 1 C. A. Metselaar; 2. C. Groenendijk; 3. J. Leemans; 4 Leemans; 5. C. A. Metselaar; 6. J. J. Bos; 7. J J. Bos; 8. C. Groenendijk; 9. C. Groenendijk; 10. H. A. Oskam. Klasse 9: 1. H. de Kwaadsteniet, Klasse 11: Ere-prijs en le pr. S. Kuipers; 2. J. J. Bos. Indien geen plaats vermeld is dit Boskoop. HAZERSWOUDE PAARD BEGON TE STEIGEREN. Gistermorgen reed de landarbeider W. Staring met zijn rijwiel op de Voorweg en geleidde daarbij een paard, dat hij even te voren uit de weide had gehaald. Ter hoogte van de boerderij van J. de Frankrijker kwam een gedeelte van het touw van het halster onder het stuur van het rij wiel. Doordat het paard een ruk kreeg begon het te steigeren, waar door Staring de macht over zijn stuur verloor. Hij kwam hierbij te vallen en bezeerde zich aan hoofd en armen, terwijl zijn rechterbeen ernstig werd gekneusd. Door dokter Meljst werd hij verbonden. LEIDERDORP POSTDUI VENTENTOONSTELLING. In het Dorpshuis te Leiderdorp hield de postduivenver. ,,De Rijn- kliever" Vrijdag en Zaterdag een clubtentoonstelling. De uitslag was: Klasse 1: 1. Chr. v. d. Pluym; 2. D. Zwan; 3. M. Jongeleen. Klasse 2: 1. H. en J. van Alphen; 2. Ant. Polak; 3. M. Jongeleen. Klasse 3: 1. Chi. v. d. Puym; 2. H. E. Christiaanse; 3. J. de Pau. Klasse 4: 1. J. F. W. Truyers Jr.; 2 Ant. Polak; 3. H. en J. van Alphen. Klasse 55: 1. Chr. v. d. Pluym; 2. J. F. W. Truyers; 3. G. P. Onvlee. Klasse 6: 1. J. F. W. Truyers Jr.; 2. E. Christiaanse; 3. Chr. v. d. Pluym. Klasse 7: 1. J. F. W. Truyers Jr.; 2 N. Hogervorst; 3. Chr. v. d. Pluym. Klasse 8: 1. Chr. v. d. Pluym; 2. H. E. Christiaanse; 3 J. F. W. Truyers Jr. K alsse 9: 1. D. Zwan; 2. J. F. W. Truyers Jr.; 3. M. Jongeleen. Klasse 10: 1. Chr. v. d. Pluym; 2. D. Zwan; 3. M. Jongeleen. Klasse 11: 1. D. Zwaan: 2. J. F. W. Truyers Jr. en 3. J. F. W. Rruyers Jr. Klasse 12* 1. L. Noordervliet; 2. H. en J. v. Alphen; 3. Chr. v. d. Pluym. Klasse 13: 1. W. F. Plu; 2. C. On derwater; 3. J. F. W. Truyers Jr. - Klasse 14: 1. Chr. v. d. Pluym; 2. J. F. W. Truyers Jr.; 3. C. Onderwater. Klasse 15: 1. H. E. Christiaanse; 2. J. F. W. Truyers Jr., 3. J. F. W. Truyers Sr. Klasse 16: 1. J. F. W. Truyers Jr., 2. J. F. W. Truyers Sr. Klasse 17: 1. H. E. Christiaanse; 2. Ant. Polak. 3. Chr. v. d. Pluym. Klasse 18: 1. J. F, W. Truyers Sr.; 2. W. F. Plu; 3. Ant. Polak. De beste oude doffer; Chr. v. d. Pluym. De beste oude duiven: Chr. v. d. Pluym. De beste jonge doffer: D. Zwaan. De beste jon je duiven: Chr. v. d. Pluym. De beste van de gehele tentoonstel ling Chr. v. d. Pluym. OUD-ADE Handbal. In café v. d. Ploeg hield de handbalvereniging „Jong- Ade", haar eerste ledenvergadering. De voorz. opende de vergadering en dankte de aanwezigen voor hun mas sale opkomst. Nadat de secr. de inge komen stukken alsmede enkele kwes ties zoals kleding, verzuim enz. be handeld had, gaf de penn. een ver slag over de financiën, waarbij bleek, dal er een behoorlijk batig saldo in kas is. Nadat de voorz. de leden op gewekt had tot het volgen van een scheidsrechterscursus, werd er een kascommissie benoemd. NIEUWVEEN Raadsagenda. Op 14 December 's avonds om 8.30 uur komt de ge meenteraad bijeen. Men zal o.a. be handelen: Voorlopige vaststelling ge meenterekening 1961, vaststelling ge meentebegroting 1953, voorstel inza ke Nieuwveense Bouwvereniging; benoeming onderwijzeres aan de O. L. school. ROEI OF A RENDS VEEN Kernclub besprak anjerteelt Vrijdagavond kwam de Kernclub van veiling en L.T.B. in de Pancra- tiuszaal bijeen ter bespreking van de anjerteelt. De heer Zethof, assistent van de rijkstulnböuwconsulent ging allereerst de geschiedenis van de anjerteelt na, welke 25 jaar geleden in het Westland begon. Deze teelt komt nu ln hoofdzaak voor In Aals meer, het Westland en de Veenstreek met name De Kwakel, Uithoorn en Ter Aar. Spr. besprak voorts de ont wikkeling van deze teelt die in 1950 54 h a. in beslag nam met een op brengst van 5.7.000.000 stuks en 5.500.000.Het L.E.I. onderzoek naar de kostprijs van anjers beliep in 1947 nog 10.— a 11.— per m2. Daarom is deze avond nuttig om naast de teeltmogelijkheden eens rus tig te bekijken tot wij die kosten zo laag mogelijk en aldus de opbrengst voor de kweker zo hoog mogelijk kunnen stellen. Ruim 2 uur achter een behandelde de heer Zethof nu voor een aandachtig gehoor teelt mogelijkheden en kweekwijze. Tot slot liet spr. doorsohemeren, dat de teelt van anjers ook ln Roe- lofarendsvene zeer goede mogelijk heden biedt. Na de mededeling dat de volgen de bijeenkomst is vastgesteld op 9 Jan. 1933, met als programma een leerzame filmvoorstelling sloot voor zitter A. H. Verdel de bijeenkomst. TER AAR Nooit Gedacht. Uitslagen van de Dam en Schaakwedstrijden door „Nooit-Gedaoht" om de kampioen schappen van Ter Aar, tevens gel dend voor de onderlinge borden- wedstrijd. Dammen: W. Esveldt—W. d. d. Starren 02; W. van VlietC. Koeleman 20; Ant Hartveld—W. Snaterse 0—2; H. H. A. BroerW. Esveldt 20; K. Groen in 't Woud— We reizen naar de maan Reeds jaren ia men aan het zoeken ver buiten onze wereldbol, men raadpleegt hele dikke boeken, 't zij nieuw of oud, maar altijd kloeke en schrijft weer nieuwe boeken vol. Zo speurt men naarstig dag en nacht naar wat natuur heeft voortgebracht. Wat zit er in de lucht verscholen behalve regen, wind en zon: wie maar op aarde rond blijft dolen de grond betrappend met zijn zolen is uitgeleerd en hy blijft dom. Neen, "eestesarbeid vraagt naar vrucht die zoekèn wij nu in de lucht. Nog is het mensdom niet tevreden, zijn werk nog niet genoeg beloond, dus speurt men na een groots verleden, dat ons zoveel reeds gaf. nu heden of ook de maan soms is bewoond. Ook wil men weten met geweld hoe het op Mars wel ia gesteld. Hoe leeft men daar op die planeten millioenen mijlen hiervandaar? Zou men daar 's winters zuurkool eten en als het warm Is óók zo zweten zou men ook daarheen kunnen gaan? Het schijnt dat het is geprobeerd; de man is morsdood teruggekeerd. Arbeid dus door, totdat het klaar is of Maan en Mars ook zijn bewoond, we moeten weten of het waar is, als er voor ons een plaatsje daar Is, dan wordt uw arbeid wel beloond. Dus arbeid voort tot aan het graf, schiet op de maan uw pijlen af. Wij lopen hier in angst en vreze,* in smart, vermoeienis en pijn: zal ik cr morgen nog wel wezen of zal ik na de dag van deze door '8 levens drult verpletterd zijn? Züt gij bewoonbaar? Dank, o, Heer! De aard is niet bewoonbaar meer. TROUBADOUR. Jan v. d. Starren afgebr.; C. Koele manW. van Vliet 02; L. Koele manJac. v. d. Starren 2—0; J. Cos- terusW. v. d. Starren, afgebr Schaken: Nic. van EykJoh. de Bruyn 10; J. RietveldA. Koele man 1—0; M. HeynsJ. Besemer 1 0; Joh de BruynNic van Eyk 1 0, A W. v. d. Jagt- B. Rietveld 0— 1; H. AaftinkJoh. de Bruyn 01; Nic. van Eyk—J. Rietveld A. KoelmanH. Aaftink 01. De heer J. Visser, assistent dienstgeleider bij de belastingen is met ingang van 1 Maart 19ö3 be noemd tot hoofdassistent titulair en met ingang van dip datum overge plaatst naar Rotterdam. Gemeenteraad Voorschoten BESMETTELIJKE ZIEKTEN. j Ter vervanging van de heer W. Vogt zal mr A. H. van der Veen wor- In de Staatscourant is opgenomen den belast met het commissariaat de opgave van het aantal aangege ven gevallen van besmettelijke ziek ten over de w .ek van 30 November tot en met 6 December jl- Uit deze opgave blijkt dat over de genoemde periode zijn aangegeven in totaal vier gevallen van kinder verlamming nl. drie in de provincie Noord-Holland (twee in Amsterdam en een in Bussum) en een in Val- kenswaard (N.-Br.) In totaal zyn voorts 65 gevallen van diphterie aangegeven, waarvan 30 in de provincie Zuid-Holland (twintig in 's-Gravenhage, negen in Rotterdam en een in Oudewater). Verder zijn in totaal 200 gevallen van roodvonk aangegeven, waarvan 76 in Zuid-Holland. VOGT DIRECTEUR TECHNISCHE DIENST N,R,U. In de gistermorgen gehouden ver gadering van het bestuur der Nedei> landse Radio Unie is net volgende besloten: voor de techniek, waarbij deze dan aftreedt als commissaris voor perso neels- en sociale zaken. In afwach ting van de benoeming van een nieu we commissaris voor personeels- en sociale zaken zal dra G. J. Ligthart tijdelijk dit commissariaat waarne men. De heer W. Vogt is benoemd tot directeur van d/ techhnische dienst, terwijl de heer E. Bomli zal optreden als directeur van de pro- pagandadienst. Bovenstaande muta ties zullen ingaan op 1 Januari 1953. NED. KRONINGSTULPEN. De Nederlandse ambassadeur in Engeland, mr. D. U. Stikker, heeft de eerste van 30.000 tulpenbollen een kroningsgeschenk van Nederlandse bollenkweksrs voor de bevolking, van Londen gisteren in Battersea Park te Londen geplant. Men hoopt, dat de tulpen, die hun bloeitijd in Mei heb ben, op de kroningsdag -— 2 Juni nog zullen bloeien. De gemeentcarad van Voorschoten kwam gisteravond in vergadering bijeen. In behandeling kwam het prae-advies van B. en W. n.a.v. het uitgebrachte rapport door het Eco nomisch Technologisch Instituut van Zuid-Holland, waaraan gekoppeld de vaststelling van de bedrijfs- en gemeentebegroting voor 1953. Hierbij werden door de verschil lende afgevaardigden van de diverse fracties alg. beschouwingen gehou den. De heer Fortanier sprak namens de K.V.P. Spr. was verheugd over de sluitende begroting met een post on voorzien van 35.000,T.a.v. de toekomst, zeide spr., ligt ook voor de KVP het karakter van Voorscho ten t.a.v. forensen- of industrie gemeente in het midden. Dus Voor schoten aantrekkelijk maken voor dijk suggereerde spr. niet stil te blij ven afwachten. Voorschoten sn: kt om een verenigingsgebouw. Welke visie hebben B. cn W. op de dorp? kern naby de halte Wijngaarden laan. Een winkelgalerij zou niet ont sieren. De kwestie van sport- en speelvelden dient radicaal te worden aangepakt. Daar de heer Korthals (WD) we gens ziekte verhinderd was, werden de wensen en verlangens van deze fractie niet kenbaar gemaakt. Voorz. antwoordt. De industriehallen, aldus de voorz,. zy'n nog in bestudering en deze mo gelijkheid moet nog worden onder zocht. Wat betreft winkelbouw- of winkelpanden dient het particulier initiatief voorop te gaan. Etagebouw in voorbereiding b.v. in de de bewoners en het aantrekken van Oranjepolder. Stimulering t.a.v. cn- kleine industrie. Van stichting van1- Industriehallen, zoals gesuggereerd in het prae-advies, is d- KVP geen voorstander, wel voor winkelpanden in het centrum. Industrieterrein in de nabijheid van de Kerksloot ver dient geen aanbeveling. Industrie niet in de bebouwde kom en zeker niet op de Veursa- of Leidseweg. Verdere beplanting werd aanbevo len. Sportterreinen zijn allernoodza- kelljks. Een dringend beroep werd gedaan op do raad en het college en evenzeer op degenen, die bij de verwezenlijking hiervan betrokken zijn. Verder aanmoediging van cul turele voorzieningen ter plaatse, Bij het woningvraagstuk kwam de etagebouvr ter sprake. Deze werd in het kader van „ieder gezin een wo ning" met klem aanbevolen, mits het landelijk karakter niet wordt ga- schaad, Het geeft besparing van cul tuurgrond en jg financieel verant woord voor de huurders. Aangedron gen wordt om met de bouw van grote gezinswoningen niet te stoppen. Ver der blijft een verlangen van de KVP gezinstarieven. De heer Dekker maakte de wen sen van de Prot, Chr. fractie ken baar. Deze fractie legt de nadruk op Voorschoten als woongemeente. De noodzaak van étagewoningen werd benadrukt. Goede verbindingen met de Rijkswegen blijven nodig. B. en W. moeten niets ongedaan laten om te proberen, dat het station Voor schoten wordt ingeschakeld bij het dere terreinen behoudt de aandacht Het beplantingsplan gaat gelijk op met het uitbreidingsplan. In complex Klein Langenhorst is o.a, 1 heet. plantsoen aan het bedrijf toegevoegd Een kapverbod komt en B. en W. zullen el het mogelijke doen om het natuurschoon te behouden. De sport terrein hebben de eerste aandacht van de gemeente. De stichting van een verenigings gebouw heeft do aandacht. Dit pro bleem is echter zeer moeilijk in ver band met de hoge kosten. Woning bouw staat bij het college in het voorste gelid. De bouw van grote ge zinswoningen zal bezien worden. Echter 00% van de gegadigden wij zen deze huizen af i.v.m. de hoge huren. De invoering van gezinstarie ven moet eerst worden bezien en het woningonderhoud van de gemeente lijke woningen zal naar best vermo gen geschieden. De geldelijke limiet echter te gering. Het verkeerspunt van de Haagsche Schouw zal nu bin nenkort door de Rijkswaterstaat van EÏÏE^^,,.ï2!2.2?Istoot c"'m van S jW" stemming hiertoe kon van hogerhand niet worden verkregen. Een tweede gymnastiekzaal komt wel en vrij spoedig. Dc gasverlichting zal spoe dig verdwijnen en binnenkort zal op de Margrietlaan cn de Raadhuislaan een proefverlichting worden aange bracht. Regelmatig is contact onder houden met de Rijkswaterstaat aan gaande de Rijndijk. In deze zal gel den: de aanhouder wint. Dc premie- bouw en de woningwetwoningen zul len verder doorgang vinden. De aan blik van de dorpskern vinden B. en W. al even akelig als de heer Viveen. Doch ingrijpen stuit op grote finan ciële gevolgen De heer Schrama hield bij de win kelbouw nog een pleidooi voor de middenstand en hy waarschuwde voor de aanleg van een haven met een laad- en losplaats. In deze kwes tie zal de noodzaak wel terdege moe ten worden onderzocht. Hierna werd de begroting zowel van de bedrijven als van de gemeente voor het dienstjaar vastgesteld. Een voorstel tot herstel van de oude gas houder, waarbij een crediet van 25.000,werd gevraagd, werd niet aanvaard, maar uitgesteld tot een volgende spoedeisende vergadering. Aan het Internationaal Bouw In termediair „Systema", zal geen ver goeding van 7.738,75 worden ver leend. Voor het maken en adviseren inzake K.L.M. woningen had zij n.l. vergoeding verzocht. Aan dc bouw kundige, de heer J. L. Peper te Voor burg, die ernstige critiek had op het gevoerde beleid van B. en W. inzake de woningbouw en een schadeloos stelling verzocht van ƒ40.000,- werd door de raad afwijzend beschikt. De heer Lamboo juichte het vor stel van B. en W. inzake dc open stelling van het Badhui? op Zatcr- dag van 8 tot 4 uur n.m. tegen het goedkope tarief van f 0,08 en por 10 stuks voor 0,50 van harte toe. Medische Zondagsdienst. Dc me dische Zondagsdienst zal gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen worden waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, Tel. 493. Geboren: Paul z. van A. van der kwestie van flikkerlichten nabij RBadhuislaan ie met de N.Z.H.V.M besproken. Indien gewenst zal hier omtrent contact worden opgenomen met de A.N.W.B. En dit werd door de heer Fortanier gewenst. Voor de openstelling-van het sta tion Voorschoten heeft het college niets onbeproefd gelaten. In een on derhoud met de directeur van de N.S.. ir. F. Q. den Hollander is deze kwes- reiziger?- en goederenvervoer, Spr. tie ter sprake gebracht en thans zul- suggereerde een oplossing voor een jlen weer alle mogelijkheden nader verenigingsgebouw tezamen met een worden bezien gymnastieklokaal. De heer Viveen, P. v, d. A., noeit- Combinatie niet mogelijk, de de huizenbouw, en verder 4e I komst van het zwembad, de ijsbaan j Een combinatie van 'n gymnastlek- en het Gezondheidscentrum. T.a.v. I lokaal en een recreaticgebouw is de verdere ontwikkeling van de Rijn- overwogen, maar de benodigde toe van A- den Egelsman en D. Mc. Lean; Pia Maria. d. van A. L. de Vrees# en D. A. Eijkmane; Maria P, d. van P. J Karremans en C. Th. van Haas trecht. Petrus M. A., z, van L P. van Haasteren en P. J. van der Meulen. Overleden: Stijntje Quak, oud 72 jaar echtg. van L. ven der Werf. IISSE Bloembollencultuur Lisserbroek De afd. Lisserbroek van Bloem bollencultuur hield in het café van de heer Faas een ledenvergadering. Dc voorz., de heer van aer Lely, opende met een kort welkomswoord en spr. sprak zijn leedwezen uit, dat vele leden bedankt hebben. De sei- zoendrukte is wederom achter da rug en men kan op een goed seizoen te rugzien. De toekomst ziet er naar spr. mening beter uit dan het afgelo pen jaar. Besloten werd aan Bloom- lust wederom een beker beschikbaar te stellen voor de Narcissen. Voor de hoofdbestuursleden in de vacature van Dijk werd gesteld de heer L. Hoek uit 's-Gravenzand en in de vacature Valkering werd over gelaten aan de keuze van dc afge vaardigden. Het handelsreglement werd ln zijn geheel goedgekeurd. Het voorstel Hem en Venhuizen en Grootebroek ten aanzien van de heffingspercentage voor het bijgoed werd besproken. Volgens de verga dering was de 3% heffing voor do crocusscn veel te hoog, omdat voor het artikel gladiolen en dahlia's dit percentage is verlaagd tot l%%. Hierover zal worden gesproken op de qjgemene vergadering. De heer Mesman werd als secr. herkozen. Bij de rondvraag voor de alg. ver gadering zal een en ander worden gevraagd omtrent de zeer strenge keuring van de surplusbollen. Vervolgens was de afdeling van mening, dat de minimumprijs nogcr gesteld behoorde te worden, ornaat de teeltkosten hogei liggen, wegens stijging der productiekosten enz. Geprobeerd zal worden, dat de Lisserdijk en een gedeelte van dc Hillegommerdiik, alsmede de Lisser- weg postbestelling Lisse zullen wor den. R.V.I B. De Vereniging van Reizigers-Inkopers en Administratief Personeel in het Bloembollenbedrijf hielde een zeer druk bezochte jaar vergadering in café „de Beurs". Op deze vergadering hield de heer mr. F. J. D. Theyse uit Haarlem, een causerie over „de 10 geboden voor de Handelsreiziger". Spr. stelde ln een aantal punten de gedragslijn vast voor de vertegenwoordigers in het buitenland. Deze causerie was met tal van geestige voorvallen uit dc practijk doorspekt. De periodiek af tredend" bestuursleden werden her kozen. Na oen korte, rondvraag werd overgegaan tot een hersengymna- stiek-wedstrljd cn een spraakwater val. „Straks" naar de Speeltuin. Al moeten we dat „straks" voorlopig nog met een korretje zout nemen, toch is men er van overtuigd, dat de Lisier jeugd binnen niet al te lange tijd in het bezit zal komen van een speel tuin. De Speeltuinvereniging „Marij ke" gaat steeds voort met de werk zaamheden. Het onlangs gekozen be stuur heeft de functies aldus ver deeld: C. Spaargaren, voorz,; J. van Graven, secr.; mevr. C. J. Helmus- Schalk, penn.; J. Rusman, 2e voorz.; A. v. Blitterswijk, 2e secr.; P. van Eijk, 2e penningm.; C. J. do Boeck. alg. adj., welke voor het bestuur te vens contactpersoon i« in de topor- ganisatie voor recreatie Jeugdpro blemen. Het tot heden behaalde re sultaat kan zeer gunstig genoemd worden. Geboren: Augustinus G- M., z. van Th. J Mesman en G v. d Berg; Ger- dina M., d. van A. P. Obdam en C. J. K2mp; Qulrinus W. W z. van L. C. v. d. Voort en C. M. Dofferhof. Ondertrouwd: P. H. Bakker 24 jaar te Benebroek met F. C Akerboom 21 jaar. J. H. Tamboer 35 jaar te Haar lemmermeer met A. K. Brak. 29 jaar; A. Wildenburg, 33 jaar met J. C. Beyk, 29 jaar; C. Adr A Spruit, 23 jaar to Sassenheim met S. A. E. Jonkman, 22 jaar. Getrouwd: F. de Vries te Rotter dam met H. van Werkhoven; Th. J. Kortekas te Noordwijkerhout met M. J. Heseelin: H. Wiersma to 's-Graven- hage met J. de Vreede. Overleden: Anna S. Schoone 25 jaar Jeroen Slootbeek. 50 jaar echtg. van C. Kerkvliet; Cathaiina Witteman, 82 jaar wed. van C. van Gerven

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9