TYBB VEROVERDE BEIDE PUNTEN OP BLAUW ZWART Warmunda had met 2-0 de leiding tegen Lugdunum ASC won met 7-2 van DCO, dat tweemaal de leiding had Successen voor de thuisclubs Wolverhampton hand haafde zich aan de kop Engelsen willen een kampioenschap van Europa MAANDAG 8 DECEMBER 1952 sft LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Dat Blauw Zwart nog steeds te vergeefs zoekt naar de juiste vorm is gistermiddag op het eigen terrein aan de Katwijkseweg weer gebleken in de wedstrijd tegen TYBB, die roemloos met 03 verloren werd. Ook nu weer was het begin van de strijd hoopvol. Er werden aardige aanvallen opgezet, er werden enkele goede schoten gelost, maar tot doel punten kwam het niet In de 9e minuut kogelde Wils naarst En nauwelijks een minuut later maakte de Blauw-Zwart-verdediging voor het eerst kennis met de grote snelheid van de TYBB-aanvallers. De kogel, waarmee deze plotselinge uitval van de voorhoede der bezoe kers bekroond werd, ketste echter tegcr de lat terug Naarmate de eerste helft vorderde were het spel van Blauw Zwart minder open en minder aantrekke lijk. Nog slechts af en toe werd een goede en snelle*aanval opgezet, bij voorbeeld in de 30e minuut toen een voorzet van de op de reohtsbinnen- plaats opgestelde Leo Dekleermae- ker door Wils op perfecte wijze werd omgehaald in de richting van de uiterste hoek, waar echter toevallig een TYBB-been in de weg stond. De Blauw Zwart-achterhoedc Dick van Leeuwen stond weer in het doel bleef goed tegenstand bieden aan de vaak razendsnelle aanvallen van de geelzwarten. Zo brak de rust aan met blanke stand. In de tweede helf was er van de strijdlust van Blauw Zwart niet veel meer over. En toen in de 7e mi nuut de rechtsbinnen van TYBB met een zeer hard schot zijn club de leiding gaf, maakte de malaise zich meester van vrijwel het gehele Blauw Zwart-elftal. Er werd weer hevig gepingeld en bijzonder slecht RKAW-BMT 1-4. De Hagenaars gingen vlug van start en dadelijk ging de bal rake lings over de lat. Daarna nam AW een kans waar, maar keeper Janssen kon de bal nog juist opvangen. Uit zijn verre uittrap kwam het leer in het Leidschendamse doelgebied, waarop de achterhoede niet vlug ge noeg reageerde waarvan de midvoor Busker gebruik maakte en inschoot (01). AW komt nu in actie maar al haar kansen lopen op hoekschop pen, welke geen resultaten opleve ren. Na een opzet van BMT neemt AW weer het spel in handen en ook nu weer kan BMT zich redden door een aantal corners. Maar AVV kon het doel niet treffen. Na de hervatting was het weer de midvoor van BMT, die op behoorlij ke afstand inschiet (02). Toen Piet Hakkaart daarna een pracht kans had, vlagde de grensloper voor buitenspel. Maar eindelijk kon Henk van Oosten scoren uit een voorzet van Frans Hakkaart (12) Door het opzetten van een dikke nevel werd het spel bijna onmoge lijk. De bal was niet meer te zien. De spelers bleken nog slechts silhouet ten vooral aan ae kant van AW. Ondanks het geroep om de wedstrijd te staken liet de scheidsrechter door spelen. BMT slaagde er tenslotte nog in twee doelpunten ie maken. Volgens AW waren deze doelpun ten volledig ongemotiveerd want zij kwamen voort uit buitenspel. RIJSWIJK—MEERBURG 0—1. Meerburg, met een invaller spe lend voor Th. Zandbergen, die nog steeds met een enkelblessure tobt, heeft gisteren aan Rijswijk beide punten weten te ontfutselen en daar mede de ongeslagen reeks van uit wedstrijden voortgezet. Het is een prettige en spannende strijd geweest. Het enige moment, dat uit de toon viel was na de rust, toen de links buiten van Rijswijk, die overigens een prima vleugelspeler bleek te agressief optrad toen Meerburg de leiding had veroverd en geen genoe gen nam met een waarschuwing van de scheidsrechter, waarop deze hem het veld uitstuurde. De eerste helft feplaatst. Slechts enkele Blauw warters bleven doorzwoegen. K. van Leeuwen bijvoorbeeld, die van de linksbuitenplaats weer naar bin nen verhuisd was gaf enkele malen fraaie passes af in de richting van het TYBB-doel. Maar geen enkele kans werd benut. In 20 minuten tijds werd het vonnis voltrokken. Een kwartier na het eerste, volgde het tweede TYBB-doelpunt, dat van prima gehalte was. Een voorzet van rechts werd door de geheel vrijgela ten linksbinnen perfect ingekopt (02). En 4 minuten later toen de rechtervleugel er vandoor ging, als of er geen Blauw Zwart-verdediging meer bestond, kogelde de rechtsbin nen onhoudbaar in (03). Er was nog ruim een kwartier Ae spelen. De Blauw Zwart voorhoede wijzigde zich nogmaals en Wils verscheen op de linksbuitenplaats, maar het mocht U roept natuurlijk de dokter, wan neer U een zware griep te pakken hebt. Maar hoe vaak hebt U niet last van een lichte hoest, het begin van een gewone verkoudheid? Daar voor wilt U Uw huisarts liever niet lastig vallen. Waarom zoudt U ook? Italiano kan U immers helpen? Bo vendien smaakt Italiano heerlijk Advertentie) KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND. Z.-H. Ie klasse: Ons Eibernest Vicus Orientis 76. Tweede Klasse B: DKCOSCR 2 5; ZuiderkwartierOverkanters 4; FluksVelox 83. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren. Om de HTCC-Beker. Ie ronde: Ijsvogels—MRHC 12; HH LJC II—BMHC 2, 3—2; Delftse Stud. Alliance 22 2e Ronde: LeidenPush 42. Heren. Om de Tresling-beker. Ie niet baten Er werd vaak tot in het i ronde: Groen Geel 2Amersfoort 2, belachelijke gepingeld en gemod- 32; Leiden 5BMHC 6, 62; Lei- derd. En de stand bleef 03. den 3WV 2, 01. Maar moest tenslotte voor gelijkmaker vechten Ook in de negende wedstrijd is het i er van deze aanvalslinie meer kracht Warinnnda gelakt ongeslagen te blij- uit en er zat veel meer vaart in. Uit ven en in de wedstrijd tegen Lugdu- een corner slaagde Filippc erin de num, gisteren ten aanschouwe van I achterstand te verkleinen (21) en een talrijk publiek gespeeld, hebben i spoedig daarop werd het door mid- de Warmongers ook de als kampioe nen gedoodverfde groenwitte Lei- denaars weten te weerstaan Het is een aantrekkelijke levendi ge wedstrijd geworden, waarbij beide ploegen elkaar weinig toegaven, al gaf Warmunda in de eerste helft wel zeer duidelijk de toon aan Met frisse, open aanvallen gaf de thuisclub de defensie der bezoekers handen vol werk en midvoor Tuys toonde zich daarbij een uitstekend aanvalsleider. Na 10 min. slaagde deze speler er op zeer faaie wijze in zijn club de lei ding te geven (10) Naarmate de eerste helft verstreek, werd de druk van Warmunda op de groenwitte ves te zwaarder doch het duurde toch nog tot 5 minuten voor rust aleer het tweede doelpunt ontstond Na een doelworsteling kreeg linksbinnen J. de Zwaan de bal toegespeeld en met een hard en hoog schot wist hij doel man Oudshoorn kansloos te slaan (2—°). Na rust scheen Lugdunum de bordjes verhangen te hebben. Door een wijziging in de voorhoede ging TEYLINGENDOCOS 0—2 GESTAAKT. De zware mist noodzaakte de scheidsrechter de wedstrijd te sta ken. Nadat de eerste helft was ge speeld had Docos een voosprong van 20, welke nu teniet wordt gedaan, daar de wedstrijd opnieuw zal moe ten worden vastgesteld. In een faire srijd wogen beide elf tallen tegen elkaar op. Als er tien minuten is gespeeld is het Docos, dat op korte afstand een hard schot te gen de paal kogelt de bal springt terug voor de voeten van een Docos- speler, die onhoudbaar inschiet (0 1). Nadat Teylingen verschillende mooie kansen had gekregen waarbij de bal meestal naast of over de lat ging, was het Docos, dat de bal be machtigde, een hard schot volgde en Giele moest voor de tweedemaal vissen (02). Zo kwam de rust. Spoedig daarna hing er mist over het veld, welke slechts 'n dertig me ter uitzicht gaf. Nadat de scheids rechter plm een half uur had ge wacht of de mist nog zou optrekken, kon hij niet anders dan de wedstrijd staken, wat zeker voor Docos een teleurstelling was. CONCORDIA—LISSE 1—5. Onder zeer grote belangstelling heeft Lisse een zeer verrassende gro- ïs een vrijwel geluk opgaande strijd, te zege behaald tegen Concordia in waarbij beide ploegen beurtelings Hillegom. kans krijgen de leiding te nemen. Op het beslissende moment hapert er dan nog wel iets aan de afwerking van de aanval of krijgt de achter hoede kans het leer weg te werken. Meerburg weet enkele malen een gevaarlijke situatie voor he. Rijs- wükdoel te scheppen en tot twee maal toe schiet N. Romijn, die tot voor het doel doorgedrongen is juist in handen van de keeper, die overi gens goed opgesteld stond. Als een De Lissenaren verschenen zonder van 't Hort en Vrijburg, voor wie J. Koek en v. Diest invielen. Lisse be gon met een offensief en reeds na 5 minuten benutte P. Wassenaar een corner van v. d. Voort en kort na dit doelpunt konden de Lissenaren voor de tweede maal juichen voor een fraai doelpunt van A. Bon (02). Concordia was niet opgewassen tegen het frisse spel van de Lissenaren, die Rijswijk speler geblesseerd raakt. gT*"? l*t d°el van de thuisclub laat Meerburg zolang een speler uit: I In de achterhoede werden vallen tot de reserve die niet klaar keer £g ke" blunders gemaakt, die stond, is aangetreden. Het spelbeeld verschillende hachelijke momenten vertoont geen verandering en rustveroorzaakten. Geleidelijk aan werd breekt aan met 00. voor Verhoeven gelijk 22Toen ontstond er een felle strijd om de lei ding, welke het aanzien ten volle waard was. En het succes kwam op onverwachte wijze voor de Leide- naars, want toen Verhoeven in het strafschopgebied werd vastgehouden, kreeg Warmunda een strafschop te gen zich. Verhoeven voltrok het von nis en Lugdunum had de leiding ver overd (23). Warmunda liet even wel de moed niet zinken en het harde werken der thuisclub werd tenslotte beloond toen Tuys kans zag de ge lijkmaker te scoren (33) De span ning nam hierna nog toe maar tot verdere doelpunten kwam het niet en de punten werden broederlijk ge deeld. een uitslag welke voor beide partijen de meeste bevrediging gaf. Stond het bij voorbaat reeds vast, dat Alphen het niet gemakkelijk zou krijgen in de uitwedstrijd tegen de Zandvoortmeeuwen, toen door een kwestie met de leiding der vereni ging vast kwam te staan, dat de drie gebroeders Tuinenberg weigerden om te spelen en ter elfder ure inval lers opgesteld moesten worden werd het een schier hopeloze taak voor het sterk gehavende elftal om nog maar een dragelijk resultaat te bereiken. De eerste aanvallen waren voor de gasten, die met goed open spel de Zandvootfse achterhoede voor een zware taak stelde. Het juistf schot ontbrak evenwel in de Alphen-voor hoede, terwijl een enkele maal lat en palen de thuisclub te hulp kwamen. Toen na een half uur spelen doel man Britsemmer bij een schot de bal liet glippen was de middenvoor er snel bij en plaatste hij het leder langs de Alphenaar. Wel kwam Al phen nog even in de aanval, maar de Zandvoortachterhoede ruimde resoluut op. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten oud toen bij een snelle aanval over rechts de rechtsbuiten der gasten de bal goed voor doel plaatste en de snel opkomende links binnen zich goed vrij spelende de bal keihard langs Britsemmer in de touwen schoot 20. Het begon nu even te rammelen in de Alphen- achterhoede en hierdoor viel het niet te verwonderen, dat de middenvoor uit een over spil Dijkman geplaatste voorzet voor de derde maal de roos wist te treffen. (30.) Alphen ging voor sloeg, die deze kans niet onbe nut liet en keihard inschoot (40). Rest nog te vermelden, dat de af trap gedaan werd door Sint Nicolaas, die alle spelers op een grote specu laaspop tracteerde terwijl de leiding niet algemeen gewaardeerd werd. Overigens heeft Alphen deze wed strijd verdiend verloren, nu een zekere nederlaag tegemoet en bijna was het alweer raak maar Oos terman redde op de doellijn. Toch zou het nog 40 worden toen doelman Britsemmer een hoekschop verkeerd beoordeelde en de bal voor de voeten van de Zandvoortmidden- WSB—SJC 1—1. Direct na de aftrap werd er door beide partijen fel aangepakt en moes- ten beide keepers reeds handelend optreden. Gevaar leverden deze aan vallen nauwelijks op, want de resp. voorhoeden gaven te doorzichtig spel voor de solide verdedigingen. Eerst Dat het in voetbal eigenaardig kan lopen, bewees deze wedstrijd. Nadat ASC met de rust een 10 achterstand had geboekt, kreeg zij met nog een half uur te spelen nogmaals een ach terstand in te halen. En de rood zwarten deden dit zo radicaal, dat zij uiteindelijk nog met een even grote als verdiende zege huiswaarts kon den keren. Een woord van lof overi gens voor de arbiter. Hoe gemakke lijk had hij de wedstrijd geruime tijd voor het einde kunnen doen staken. Want hij, veel meer dan de spelers, ondervond zeer grote hinder van de geweldige mist, die ook voor de toe schouwers maakte, dat ze van het slot van de wedstrijd weinig meer te zien kregen dan wat flitsende schim men. Ondanks de achterstand bij de rust, was ASC ook in de eerste speelhelft onbetwist de betere ploeg. Weinig geluk met schieten, paal en latwerk voorkwamen enige malen zeker schij nende doelpunten, alles oorzaak, dat de rood-witten een voorsprong be hielden. Eerst een tiental minuten na de rust kwam de welverdiende gelijkmaker, toen Van Dorp een goed door De Groot genomen corner fraai inkopte. De vreugde was evenwel van zeer korte duur. Want van de af trap nam DCO de bal mee, schoot in, Rooyakkers greep de bal niet klem- vast zijn enige fout overigens Van de Engelse velden Het eerste gedeelte van de tweede helft vertoont ongeveer een gelijk beeld als voor de rust. Doch als er 24 min. zijn gespeeld is het J. Zand bergen, die de bal in het middenveld oppikt, er mee naar buiten zwenkt en overgeeft naar links. De bal komt bij Romijn en deze geeft het leer met een zuiver tikje, juist buiten bereik der backs, voor de voeten van P. Ra maker, die met een hard schot de Rijswijkkeeper het nakijken geeft. (0—1). Het spel wordt nu wat fel ler, vooral van de zijde van Rijswijk, die gelijk tracht te maken. Het blijft echter correct met uitzondering van het reeds genoemde geval met de linksbuiten, wat deze echter aan zich zelve te wijten had. Wat Rijswijk ook probeert, de achterhoede van Meerburg weet stand te houden, ook al is F. Zandbergen wegens een bles sure in de voorhoede gaan spelen. J. v. Velzen, die zijn plaats innam bleek eveneens voor zijn taak bere kend, Als het einde komt kan Meer burg op een goed gespeelde wedstrijd terugzien en tevens de voldoening smaken weer twee kostbare puntjes mede naar huis te kunnen nemen. liet spel weliswaar iets beter, doch van dc voerhoede ging niet veel kracht uit en in de laatste instantie was v. d. Berg het grote struikelblok voor Concordia. Nadat enige corners op het Lisse-doel geen resultaat had den opgeleverd scoorde de goed in vorm zijnde van Kesteren het derde doelpunt, terwijl kort hierna dezelfde speler hard op doel schoot, waarna Bon de voorsprong tot 04 ver grootte. Na de rust liep Concordia hard van stapel en al spoedig wist Concor dia's linksbinnen Ruigrok kansloos te De thuisclubs in de League profi teerden Zaterdag van de verrader lijke terrein- cn weersgesteldheid. Zeventien van de 22 gespeelde wed strijden werden overwinningen voor de gastheren, vier eindigden gelijk en het enige succes van een bezoe kende ploeg viel ten deel aan West Bromwich Albion, dat te Ports mouth een frale 21 zege boekte en nu Arsenal van de derde plaats van de ranglijst verdrongen heeft. De match ArsenalPreston kon niet doorgaan. Wolverhampton handhaafde zich aan de top ofschoon het een puntje verloor aan Tottenham. De Wolves waren in het veld sterker maar Ted Ditchbarn in het doel van Spurs hield alle schoten. Hun grootste ri vaal, Sunderland, speelde zonder Trevor Ford en stond bij rust met 1—0 achter tegen Sheffield Wed nesday. Twee goals in de tweede helft gaf de ploeg een krappe zege. Wol verhampton en Sunderland hebben thans elk 26 punten, maar het doel- gemiddelde van de Wolves is beter. West Bromwich telt een punt min der. Manchester United, de titelhou der, behaalde op Middelsbrough zijn eerste oveiwinnning in een thuis wedstrijd sinds 13 September. Een merkwaardig incident viel voor tijdens de wedstrijd in de derde divisie Zuid Bristol CityExeter City. Bristol zag zich een penalty toegewezen, doch het schot werd ge houden door doelman Kelly. Er scheen echter een overtreding te zijn begaan want de scheidsrechter ge lastte, dat de strafschop overgeno men zou worden, wat allerminst de zin van Kelly was. Hij pro- testeerd, kreeg een waarschuwing DE ENGELSE BEKER- BEKERCOMPETITIE. Scherpe vorst, die de velden ge vaarlijk hard maakte en n zelfs voor Engeland ongewoon dikke mist heb ben het programma van de League in de war gestuurd speciaal in Lon den en omgeving. De meeste pec.i in de tweede ron de van de bekercompetitie had Finch- ley, een amateurploeg uit Noord Londen, die tegen de profs van Crystal Palace met 31 voor stond toen de steeds dikker wordende mist verder spelen onmogelijk maakte. Deze wedstrijd staat voor Woens dag a.s. andermaal op het program. Sinds 1935 is het niet meer ge beurd dat een amateurelftal de der de bekerronde bereikte. Maar Finch- ley zou dit naar alle waarschijn lijkheid hebben klaargespeeld, want zelfs de meest chauvinistische aan hanger van Crystal Palace moest toe geven, dat de amateurs hun voor sprong volkomen verdienden toen de scheidsrechter, na vijf minuten ge wacht te hebben, want hij wilde Finchley alle kansen geven, zeer te gen zijn zin de wedstrijd afblies om dat de spelers elkaai en de bal niet meer bespeuren „onden. Waar schijnlijk zullen de Londenaars Woensdag a.s. een sterkere ploeg tegenover zich virden, want twee voorwaartsen van Crystal Palace Thomas en Devonshire, waren op weg naar het veld vertraagd door de mist, zodat ze de wedstrijd misten. Men mag aannemen, dat ze bij de replay wel van Je partij zullen zijn. Walthamstow Avenue, ook een amateurelftal uit Londen, bracht het tegen de derde klasser Watford tot een gelijk spel. Opk deze ontmoe toen de SJC-linksbuiten een schot loste, dat aanvankelijk naast zou gaan en door de WSB-keeper half werd gestopt, kwam de eerste se rieuze kans, die door SJC prompt werd benut (01). WSB kwam toen beter los en belaagde een tijd lang de SJC-veste. Een schot van de WSB-rechtsbinnen werd door de spil van -SJC in eigen doel gestopt, zodat WSB goedkoop aan de ge lijkmaker kwam. Na de rust bleef de spanning, evenals voor de rust, groot. Ondanks de druk van de derby-sfeer bleef men van beide zijden, hoe fel men ook voetbalde, sportief. Zo zagen we een WSB-speler het veld tijdelijk ver laten, toen de SJC-midvoor enkele minuten uitviel. Hoe men ook zwoeg de, de winnende goal bleef uit. Ook toen de WSB-midvoor een van links gespeelde bal op doel schoot, maar zonder succes. LAWNTENNIS. STURGESS NIET MEER IN DAVISBEKERWEDSTRIJDEN. Eric Sturgess, de ook in ons land zeer bekende tennisspeler, trekt zich in zo verre uit tennis terug, dat hij zich niet meer beschikbaar stelt voor wedstrijden van het Davisbekertournooi. In Januari aldus Sturgess, die 32 jaar is, zal ik mij geheel aan mijn zaken gaan wijden. In won Sturgess voor de eerste maal Zuid Afrikaanse kampioenstitel. Sindsdien is hij altijd nummer 1 geble- van de Zuid-Afrikaanse ranglijst. Sturgess won twee keer de titel in het gemengd dubbelspel op Wimbledon. ZWEMMEN. NEDERLANDSE SUCCESSEN TE ANTWERPEN. In het zwembad „Koningin Astrid te Antwerpen werden zwemwedstrijden gehouden met Nederlandse deelneming. De 100 meter vrije slag dames was voor Dicky van Ekris met 1 min. 12 sec. Voor haar clugenote Tiny van Brenk. die 1 min. 12.3 sec. voor zich liet noteren. Óp de derde plaats eindigde mej. N. Peeters (België) in 1 min. 13.1 sec. Overwinnares op de 100 meter school slag werd onze landgenote Nel Garrit- sen in 1 min. 22.3 sec. met op de tweede en derde plaats respectievelijk Ria Brou wer (1.25.2) en Tonny Hom (125.4). Op de 100 meter vrije slag heren leg de de Belg Eminente beslag in l min. 0.9 sec. Hier werd de tweede plaats be zet door de Wit (Ned.) in 1.03.8, ter wijl onze landgenoot Van Rooy zesde werd in 1.08.2. De 3 x 50 rtieter wisselslag individueel ging naar Van Rooy in 1 min. 52.3 sec., gevolgd door Kievit 1.57.6 en Kel der 2,00.3. Kelder nam voorts de 200 m. school slag voor zijn rekening met 2 min. 49 sec. voor de Belg Van Bever, die er 2 waaromtrent min. 54 sec. voor nodig had. zijn. en de linksbuiten der Haarlemmers brengt zowaar de stand op 21. Toen was echter het DCO-kruit volkomen verschoten en namen de Leidenaars in de resterende speeltijd het heft zo volledig in handen, dat het goed was, dat de opkomende mist de grote te kortkomingen der DCO-ers aan de ogen van het eigen publiek onttrok. Alles lukte nu in de ASC-ploeg en haar spel rees tot zeer goed peil. Spoedig scoort Lolkes de Beer uit een doelworsteling de gelijkmaker (22). Op onnavolgbare wijze brengt dan eindelijk Van Dorp ASC aan de lei ding door in één rush van het mid denveld, waarbij zelfs de doelman wordt omspeeld, de bal in het net te leggen (23). Lolkes de Beer scoort vlak hierna nummer 4 uit een zeer verre pass van Aniba, waarbij Brard listig over de bal stapt. De wedstrijd is voor ASC gewonnen. Nog even kunnen wij zien hoe Van Dorp het vijfde doelpunt doet geboren wor den. Dan besluiten we onze aanteke ningen te staken- het is niet meer te volgen. Er wordt echter nog door gespeeld en twee maal juichen bete kent, dat ASC de stand op 27 heeft gebracht. SCHAATSENRIJDEN. DE FINANCIËLE TOESTAND VAN DE KNSB. Het bestuur van de Kon. Ned. Schaat- senrijdersbond meldt ons: Naar aanleiding van verslagen in de pers van een vergadering van niet bfj de KNSB aangesloten ijsclubs, waarin beweerd is, dat de financiële positie van KNSB slecht zou zijn, en waarbij zelfs het woord faillissement is gevallen, acht het bondsbestuur het noodzakelijk deze tendentieuze en geheel onjuiste voorstelling van zaken recht te zetten. Verwijzing naar het officieel orgaan van de KNSB „De Ijsbode" van 29 Oct. 1952 is daarvoor reeds voldoende. De financiële positie van de bond blijkt uit de daarin gepubliceerde cijfers, die een niet onaanzienlijk saldo aan bondsbe- zittingen aantonen. Ondanks het heffen van slechts een lage contributie zijn na de reorganisatie van de bond in 1948 de toen aanwezige schulden in binnen- en buitenland ge delgd en is een redelijke reserve ge kweekt. Voor het aparte trainingsfonds, waar uit de grote kosten van oefening en uit zending naar het buitenland van hard rijders en kunstrijdsters worden bestre den. kan de bond de gewaardeerde vrijwillige bijdragen van clubs en par ticulieren nog steeds niet missen, maar dat is altijd zo geweest. De centrale training van de kernploeg onder leiding van dr. Carlier nadert haar einde. Begin September begonnen, wil men 20 December voor de laatste maal in het CIOS te Overveen tezamen komen. In die periode hebben de leden van de kernploeg van de KNSB Kees Broekman. Wim van der Voort, Kokkie van der Eist, Egbert van 't Oever, Ge rard Maarse, Anton Huiskes en Wim de Graaf zeer hard gewerkt. Het program ma was elke week moeilijker en vol gens de mening van de heer H. Roos, voorzitter van de technische commissie langebaan, bevinden alle rijders zich thans in perfecte conditie. Volgens de heer Roos zijn de rijders op het ogen blik verder dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. hetgeen na tuurlijk begrijpelijk is, omdat de zware training van het vorig jaar zoveel nut tige uitwerking heeft gehad, dat de jon gens er dit seizoen minder moeite mee hebben. Wie van dit zevental rijders naar Ha- mar zullen worden uitgezonden zal t.z.t. door het bestuur van de KNSB v/orden uitgemaakt. In leder geval ver trekt een groepje op Zondag 28 Decem ber van Amsterdam met de Scandina- vië-expres naar het hoge noorden. De leiding berust weer bij Klaas Schenk, lid van de technische commissie. Eerst in Noorwegen zal worden bepaald, welke rijders ons land zullen vertegen woordigen bij de Europese kampioen schappen (31 Januari en 1 Februari) te Hamar en bij de wereldkampioenschap: pen (14 en 15 Februari te Helsinki). Voorts wordt op 7 en 8 Februari een landenwedstrjjd gereden te Skilstuna, Oestersund of Avetsa tegen Zweden. Tenslotte bestaat de mogelijkheid, dat Nederland tegen Noorwegen zal rijden, nog besprekingen gaande welke geen effect had. en- werd toen ting wordt Woensdag a.s. overge- van het veld gestuurd. Het spel was speeld, en wel te Watford. hierdoor twee minuten opgehouden, I Van de overige zeven non-League- waarna Dailey, de midvoor van i clubs, die in de tweede ronde uit- Exeter, in het doel ging staan. Het schot van Eisenstrager gaf hem ech ter geen kans. De uitslagen zijn: BlackpoolManchester City 41; Bolton Wanderers- -Newcastle United 42; Derby CountyStoke City 40; Manchester UnitedMiddles brough 3-2; PortsmouthWest Brom- passeren. Even leek het, dat nog wich Albion 12; Sunderland meerdere doelpunten van Concordia zouden volgen, doch dank zij het goede werk in de Lisse-defensie ble ven verdere doelpunten uit. Na goed samenspel tussen Bon en v. Kesteren wist eerstgenoemde 't vijfde doelpunt voor de Lissenaren te scoren. In de resterende minuten speelde Concor dia een verloren wedstrijd in een zeer dichte mist e. met een welver diende 5—1 overwinning kwam het einde van deze door Lisse zeer goed gespeelde wedstrijd, waarin de voor hoede haar productiviteit heel duide lijk heeft bewezen. Sheffield Wednesdey 21; Wolver hampton WanderersTottenham Hotspur 00. Tweede divisie: BarnsleyWest Ham United 2u: Blackburn Rovers Southampton 30; Doncaster Ro versLeeds Nnited 00; Everton— Birmingham City 11; Hudders- field Town—Rotherham United 10; Hull City-Notts County 60; Lin coln CityLeiceister Cnty 3-2; Notts ForestBury 41; Sheffield Uni ted—Fulham 21SwanseaPly mouth Argyle 22. kwamen, ontsnapte alleen Hereford United aan een nederlaag. De club dankte haar puntloos gelijk spel tegen Scunth-.rpe United aan de doelman Davies die, in weerwil van een kort na de aftrap opgelopen verwonding, schitterend speelde en in de tweede helft een strafschop hield. JACHT OP EEN SCHEIDSRECHTER. Na afloop van de tweede klasse wed strijd HamborgWattenscheid, welke met 2—1 door de gasten werd gewon nen, kwam het tot onverkwikkelijke to nelen toen woedende toeschouwers het veld opstormden en jacht maakten op de scheidsrechter, die van de ene hoek van het terrein naar de andere vluchtte Een overvalcommando herstelde de orde, maar moest van politiehonden gebruik maken om de bedreigde arbiter heel huids naar buiten te loodsen, waar een gesloten wagen gereed stond om hem naar zijn hotel te brengen Tot handtastelijkheden is het niet ge komen.... daarvoor liep de scheids rechter tc hard. Verdeling der landen in twee of vier groepen Nu er door Engeland geen interna tionale wedstrijden meer gespeeld zullen worden voor de lente in het land is, heeft men in sommige krin gen wederom de kwestie van een kampioenschap der Europese landen ter tafel gebracht. Degenen, die hier van voorstanders zijn, voeren aan, dat het tijd wordi voor het interna tionale program een meer geregel de competitiebasis te vinden, terwijl een erkend kampioenschap tevens een eind zou maken aan de praktij ken van sommige landen, die hun ploeg „Kampioen van Europa" noe men. Van Engels standpunt bezien zou hier nog het voordeel aan zijn verbonden, dat een eind zou komen aan de tournees van Engelse verte genwoordigende elftallen in het ge sloten seizoen, tournees, die sommi gen als onbillijk beschouwen voor de spelers. Men voert aan, dat een Europees kampioenschap niet veel wedstrijden méér noodzakelijk zou maken. Men zou de landen kunnen verdelen in twee groepen van tien, zodat elke ploeg negen wedstrijden zou moeten spelen. Aan het eini' van het seizoen zouden de winnaars van de twee groepen in de finale tegen elkaar uit komen, om de titel van „Kampioen van Europa". Als deelnemende lan den stelt men in deze kringen voor Engeland, N.-Ierland, Schotland, Wa- Portugal en België voor de eerste groep, en voor de tweede Rusland, Z.-Slavië, Oostenrijk, Hongarije, Zwitserland, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Duitsland, en Finland of Nederland. Indien twee groepen te veel wedstrijden zouden meebren gen zou men de landen, al naar ge lang van hun geografische ligging, in vier groepen kunnen verdelen waar van de winnaars de halve finales zouden spelen. Het zou ook moge lijk zijn om op overeenkomstige wijze een tournooi voor B-landen te organiseren. Indien een schema voor een Euro pees kampioenschap werd aangeno men zou in Engeland waarschijnlijk de mening versterkt worden, dat de FA. een eigen officieel terrein met een eigen hoofdkwartier behoort te hebben. Tot nu toe worden interna tionale wedstrijden in Engeland meestal gespeeld in het stadion van Wembley dat de F.A. telkens moet huren. Had ze een eigen „home", dus een terrein met alles wat daarbij be hoort, dan zou dit niet slechts ge bruikt kunnen worden voor de halve finales en de finale van de cup en voor landenwedstrijden, maar ook voor training en opleiding op grote schaal, afgezien nog van de ver schillende administratieve werkzaam heden, en hiervan zou het hele En gelse voetbal de vruchten plukken. Thans moet de F.A. huur betalen voor administratie- en oefen-lokalen, terwijl er bovendien nog een gedeel te van de recette van internationale wedstrijden moet worden gereser- Eire, Frankrijk, Italië, Spanje,veerd voor de huur van de terreinen.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6