CITROEN VAKMAN BEKWAAM R.K. VAKMAN Reed St. Nicotaas goed? J.efef aantjet Leids juweel 1952-'53 BAKKERs Automobielbedrijf BELLE TEEUWEN St. Nicolaas komt persoonlijk... DEMONSTRATIE H.H. Augurkentelers ZATERDAG 6 DECEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zaterdag 6 December. Meer dan gewone aandacht van alle Leidse lezers vragen wij van daag voor dit eerste bericht. Morgen wordt in de vier Leidse parochie kerken een liefdadigheidspredicatie gehouden met collecte voor het R.K. Interparochieel Armbestuur van Lei den. Is het nog wel nodig hierooor een aanbevelend woord te schrijven? Zouden niet alle katholieken er van overtuigd zijn, dat deze jaarlijkse collecte ten bate van alle kath. Leid se armlastigen bijzonder bedacht moet worden? Weliswaar ligt het Sint Nicolaasfeest nog maar één dag achter ons hetgeen betekent^ dat ve len meer of min grote uitgaven ge daan hebben en dus morgen slecht bij kas zitten, maar wanneer men geld over heeft voor dergelijke pret jes (hoe van harte gegund overigens ook, want een dergelijk feest kan de familieband, die van onschatbare waarde is, verstevigen) dan mag er ook wel eens iets gegeven worden zoor zo'n belangrijk doel. Wij zijn zo gelukkig een groot aantal instel lingen e d. te bezitten, die ons in de gelegenheid stellen veel voor onze in nood verkerende medemens te doen. Wie de ernst van deze tijd be seft en weet hoe hoog de nood in vele gezinnen is gestegen, zal mor gen diep in zijn beurs tasten, ook al zou hij zich daardoor iets anders moeten ontzeggen. Morgen kloppen onze armen aan de deur; wij laten hen niet in de kou staan! Reeds enige jaren is voor vele dui zenden kinderen en hun families een van de belangrijkste onthul lingen op Sinterklaasavond: de uit slag van de wedstrijd verbonden aan de verkoop van de kinderpostzegels. Jaarlijks gaat deze verkoop door het kind voor het kind" aan het Sinterklaasfeest vooraf en jaarlijks wordt door alle deelnemers met spanning gewacht op de bijzondere radio-uitzending van 5 December 19.00 uur, tijdens welke bekend wordt gemaakt welke schoolklassen de meeste zegels hebben verkocht en daarmee als klas een reis of reisje hebben verd'end. De derde prijs viel in Leiden! We sprongen een gat in de lucht toen we het hoorden door de radio',! De derde prijs, een schoolreisje van een dag voor de he le klas, viel in de St. Barbaraschool aan het Levendaal, om precies te zijn: in de 5e klas B. Wat zullen de meisjes blij zijn. De heer H. Briër, een Leidenaar, is aan het Kon. Conservatorium in Den Haag geslaagd voor het solo examen piano. Drie jaar geleden legde hij op 17-jarige leeftijd het onderwijs-examen af, eveneens aan het Conservatorium. Gistermorgen om tien uur is de 36-jarige bankwerker T. van O-, wo nend aan het Utrechtse Jaagpad, in de fabriek van H.C.W. tussen enige stalen leggers bekneld geraakt. Hij liep inwendige kneuzingen op en werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van de loden van „St. Chris- toffel", de Kath. Bond van Handels reizigers, afd. Leiden, begint mor genmiddag om drie uur in het St. Leonardushuis aan de Haagweg. De Woningbouwvereniging „Ons Belang" gaat a.s. Vrijdag feestvieren, omdat de heer J. Gerritsen dan 30 jaar voorzitter is en de heer P. J. Schouten 30 jaar bestuurslid, waar van de laatste 17 jaar secretaris. Zij worden op 12 December 's avonds om 8 uur gehuldigd in .De Harmonie We blijven nog even bij de fam. Schouten, want een zoon van boven genoemde heer, die ook P. J. Schou ten heet, is gisteren gehuldigd van wege zijn zilveren jubileum bij de Ned. Rotogravure Mij. In de feeste lijk versierde recreatiezaal werd hij met vrouw en kinderen ontvangen en toegesproken door de directeur, de heer J. C. Stafleu, die meende dat de tyd bijzonder snel gaat, omdat hij zich nog als de dag van gisteren kon herinneren, dat de heer Schouten voor het eerst bij de N.R.M. kwam. De Roto heeft er nooit geen apijt van gehad de heer Schouten aangenomen te hebben, want allen zijn zeer te vreden over zijn werk. Een geschenk onder couvert en een getuigschrift van de Ned. Mij. van Handel en Nijv. bezegelden deze woorden. Mevr. Schouten kreeg een mooi bouquet. De heer Streefland noemde de ju bilaris de geestelijke vader van de A.N.W.B.-bladen en overhandigde eveneens een enveloppe met iets er in. De heer Verhoef sprak over pret tige samenwerking en de heer Koo ien, chef montage, haalde oude her inneringen op, onder aanbieding van een schemerlampje. De heer Peopink, hoofdredacteur van de A.N.W.B. bracht een mooie lees- lamp mee en enige flessen met in houd (wel drinkbaar, maar bepaald geen karnemelk....). Tenslotte ont ving de jubilaris nog enige boeken van de fa. Sijthoff en Battel jee en Terpstra en een fruitmand van de fa. Rutgers. Voor dit alles dankte hij hartelijk. STADSKOK. LEIDSE GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Leiden komt, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, op Maandag 22 December a.s. om twee uur in openbare ver gadering bijeen. DENNY MILLER de bekende pianiste speelt in December elk week-end en do Kerst- Café-Rest" „HET 6ULDEN VLIES" Nieuw repertoire Breestraat 125^ (Advertentie) Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Franse taal- en letterkunde, mej. J. W. van Leusen. Velzen; ge slaagd voor het candidaatsexamen geneeskunde mej. C. M. van Muyden, Den Haag, idem de heren C. W. Kok, Breda, R. W. Kropholler, Heemstede, R. Mann, U.S.A., A. van Noort, Leid- schendam, P. F. Werre, Santpoort en A. H. Waterman, Delft; voor het doctoraal examen geneeskunde de dames J. M. Delvaux, Brussel, A. D. v. Enter, Rotterdam, M. Oolders, Haarlem en de heren A. Hoek, Bol nes en T. A. Mansoer, Leiden; voor het remi-arts-ex. de dames G. Bakker Leiden, G. M. v. d. Wal, Den Haag, idem de heren C. L. Janson, Zoeter- meer, A. Nyhof, Leiden; voor het artsexamen de heren D. J. Fokkinga, Leiden, R. G. Stein, Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Eleonora Victorine. d. v. O.. R. A. Plas en A. E. de Leen; Ja cobus Martinus Leonardus, z. v. R. Th. Kroon en M. M. van Vliet; Pe trus Gerardus Joseph, z. v. P. G. van Stijn en A. C. Koppers; Hendrikus Januarius Johannes Maria, z. v. G. J. Visser en H. A. van Leeuwen; Bar bara Maria Theresia, d. v. C. F. A. Droogh en A. van de Cool wijk. Overleden: H. H. Verhulst, man, 34 jaar. Doktersdienst. Zondag a.s. 7 De cember zal de dienst worden waar genomen door de doktoren Gaasbeek Kors Kortmann, Teeuwen en Veld huizen. Apotheken. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 6 Dec. 13 uur tot Zaterdag 13 December 8 uur waargenomen door de apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, en apotheek Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Wat lezers schrijven Gemeente eist van Jeugdwerk f 15*- vermakelijkheidsbelasting Leiden, 5 December 1952. Mynheer de Redacteur, Als afdelingsleider van de R.K. Jeugdbeweging in de Sint Petruspa rochie kom ik U publicatie vragen van iets, wat my zeer grieft. Zoals ieder jaar hebben de aalmoe zeniers, leidsters en leiders de han den uit de mouwen gestoken., om de Sint Nicolaasviering goed te doen sla gen. Zoals ieder jaar hebben de jon gens hun eigen programma opgesteld en daar lange tyd voor geoefend. En zoals ieder jaar zou de feestviering plaatsvinden in ons jeugdhuis op de Garenmarkt. Doch wat gebeurt er? Wij hebben in het afgelopen jaar zo'n uitbreiding gehad in ons jeugd werk, we zijn b(j wjjze van spreken zo uit de kluiten gewassen, dat we alle jongens tegelijkertijd niet meer in ons gebouw kunnen plaatsen. Dit is een wel zeer verheugend ver schijnsel. Wat doen we dus? We zoeken naar een gelegenheid, waar we wel alle leden in kunnen bergen. En door be vriende relatie krijgen we een zaal tje aangeboden, te weten dat van het Casino-theater. Dc feestviering, die dus op de Garenmarkt zou plaats vinden, wordt nu gehouden op de Ho gewoerd. En nu komt het, mijnheer de Re dacteur, nu ben ik verplicht hiervoor vermakelijkheidsbelasting te gaan be talen. Ik weet het wel: de gemeente-ver ordening luidt nu eenmaal zo, dat een bijeenkomst in een gebouw als deze aan vermakelijkheidsbelasting onder worpen is. Maar ik weet ook, dat met goede wil hier misschien nog wel een mouw aan te passen is. Wat ik echter zeker weet is dit: dat, wanneer de gemeente-verorde ning zo Inidt, hier dan toch dringend wijziging in dient te worden ge bracht. Mynheer de Redacteur, ik begeef mij dadelijk met loden- schoenen naar het Stadhuis, om mij te gaan opgeven als houder van een vermakelijkheid, in casu een stuk jeugdwerk, door hard werk van tientallen leidsters en leiders opgebouwd. Met pyn zal ik vijftien gulden gaan neertellen, die ik niet anders kan zien dan als een belasting op een stuk jeugdwerk. Vijftien gnlden vertegenwoordigen voor de jeugdbeweging een heel be drag; daarvan kunnen we de jongens wel heel goed tracteren, zoals het plan was geweest. Die tractatie moet komen te vervallen, wat mij erg spijt. Doch het loopt tegen het eind van het jaar en we zullen de touwtjes toch al moeten zien vastgeknoopt te krygen. Mijnheer de Redact., het leek my gewenst, U op de hoogte te stellen van iets, dat volgens de gemeente verordening dan wei in orde is, maar dat mij in mijn functie van. jeugdlei der diep gekwetst. De Sint Nicolaas viering van de Sint Petrusparochie moge dit jaar voor het eerst als een vermakelijkheid worden beschouwd, doch het zal ook het eerste jaar zon der tractatie zijn. Jammer. A. C. J. DUINDAM, afd.leider. Wij kunnen ons voorstellen, dat de ze jeugdleider gegriefd is, wanneer hij het jeugdwerk als een vermake lijkheid beschouwd ziet, waarvoor be lasting moet worden betaald. Zoals iedere wet en verordening zal ook deze een goede zijde hebben en daar om in het leven geroepen zijn. Maar het is zeer normaal, dat er in een verordening bepaalde uitzonderingen worden vastgelegd. Dit is een kwes tie, die de Gemeeiteraad moet goed keuren. Dit geval moge voor de Leid se Jeugdactie aanleiding zijn een ac tie te ontplooien, die er toe leidt, dat B. en W. aan de Gemeenteraad een wyziging van de verordening voor stellen. Red. Werkloosheid steeg Op 29 November stonden by het Arbeidsbureau Leiden ingeschreven 1947 werkloze mannen, waarvan 258 op D.U.W. objecten waren tewerk gesteld. De dit jaar nog invallende vorst had zoals te verwachten was een ongunstige invloed op dc werk gelegenheid. In de bouwnijverheid j.v. deed de stillegging v. vrijwel al le werk het plaatsingscijfer aanmer kelijk dalen. Het aantal ingeschre ven werkloze vrouwen bleef gelijk en bedroeg op 29 November 143. De vraag naar huishoudelijk personeel steeg enigszins. GEM. AANKONDIGING VERORDENING OP DE VEEMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden op dc secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergclegd de verordening, houdende wyziging van de Verordening van 25 September 1922 (Gemeenteblad no. 56) op de Veemarkt, vastgesteld bij besluit van de Read van 17 Maart 1952 en goed gekeurd bij K. B. van 27 October 1952 1416 DE LEIDSE BIOSCOPEN Lido. In de film van deze week „De Smokkelpoort van Azië" ma ken we kennis met Macao, een ge heimzinnige havenstad aan de Oost kust van China, waar de gangsters een goed leven leiden. Het verhaal brengt ons in kennis met strijders voor orde en recht, in casu de detec tives, die uitgezonaen worden met een speciale taak, met misdadigers, die een gemakkelijke manier weten om zich van deze mensen te ont doen en tenslotte nog een verra derlijke politiechef, de er eveneens belang bij heeft, dat het de gang sters goed gaat en dat er veel geld over de roulette binnenkomt. De speelbankhouder Halloran profi teert daar in de eerste plaats van, maar de zucht naar geld wordt uit eindelijk toch zijn ongeluk, als hij de kracht van Nick Cochram on dervindt. Deze overwint op dubbele wyze, want do spannende avontu renfilm laat cok nog een liefdesge schiedenis zien met Jane Russel in de hoofdrol. Josef von Sternberg voer de regie en op zijn best in het weer geven van het geheimzinnige ge vaarlijke Macao zelf. Gekeurd voor 18 jaar. Trianon vertoont deze week een fris filmpje, dat een niet te afge zaagd thema op aardige wijze in beeld brengt „Vei boden te kussen" vertelt de geschiedenis van een jon gedame, die als pianiste een grootse carière zou kunnen maken wanneer zij slechts haar kans kreeg De „ma nagers" zijn echter allen zo druk be zet, dat niemand naar haar wil luis- tren, totdat zy verkleed als meis je van 14 j. naar een kindervoor stelling gaat en daar ontdekt wordt. Een manager wil een wonderkind van haar maken en gedurende enige maaiiden wordt de jongedame ge- dworgen om in haar korte rokje en ponniehaar te blijven rondlopen. Het laat zich makkelijk voorstellen tot welke merkwaardige toestanden dit aanleiding geeft. De avond van haar eerste publieke optreden wordt zij ontmaskerd, maar het publiek ont roerd door de schoonheid van haar spel vergeeft haar het bedrog. Het Het is een zeer gevoelige, spanner.de kind' in de armen van haar mana ger. I e film is vlot gespeeld en stijgt niet gering in waarde dooi de wel- luidei.de voordrachten van Chopin. Voor alle leeftijden. Casino. „S. O. S kind vermist" is het verhaal van een man en een kind Dit is, zeer in het kort, de sa menvatting van een dramatische ge schiedenis, die onze zenuwen en ons gevotl op de proef stelt. Dirk Bogarde heef een man vermoord Een kind, een jongetje van zes jaar, loopt in zijn armen, 't Klinkt allemaal zo een voudig, maar deze twee mensen wil len eikaars lot bepalen De man durft het kind n'.et loslaten het kind hecht zich aan de man, die hem beschermt. Na \cel wederwaardigheden komt zij film geworden, die met de elementen van angst en liefde tot aan thriller werd gemaakt, maar daarboven uit steekt door de kunde, waarmede de regisseur een simpel gegeven wist uit te buiten en haar daardoor maakte tot een productie, die qua dramatiek en spel tot.de beste Engelse films behoort. Voor 14 jaar. Rex. ..Jungle Jim en de Skelet mannen", een spannende avonturen film, waarin Anna Lawrence, die op zoek is naar Miller, een verdwenen oorlogsvlieger Jungle Jim ontmoet. Na veel wederwaar dighedei komt zij bij stamhoofden terecht, die met monsters in mensengedaanten over valler plegen, waarbij zy mannen ontvoeren, die als slaaf in een mijn moeten werkan. Bij zulk een overval kom* onverwachts Miller opdagen, die hen te hulp komt. Later worden zij toch overvallen en naar de mijn van de chemicus Heller gevoerd. Jungle Jim weet echter te ontsnap- nen en hen later te bevrijden. Voor liefhebbers van griezelavonturen een spannende film. Boven 14 jaar. Luxor heert de film „Anne", die de geschiedenis van een kloosterroeping vertelt, nogmaals geprolongeerd. Voor volwassenen. Tot de taak. welke de Stichting K. en O. op zich genomen heeft en waarvan zy zich op voortreffelijke wijze kwyt, behoort dc O. van de K. oftewel: de ontwikkeling van do Kunst. Dit betekent in de practijk de stimulering van het kunstleven in Leiden, hetgeen o.a. inhoudt het aanwakkeren van de activiteit der amateursverenigingen. In het a.s. seizoen gaat K. en O. do Leidse ama teurs een stimulerende injectie toe dienen, waarop zij nog lange tijd te ren kunnen. Het plan is nl. om een z.g. „Leids Juweel" te houden, waar op dc diverse verenigingen voor het voetlicht treden en elkaar naar de kroon steken. Niet minder dan 28 amateurver enigingen hebben hun medewerking toegezegd, waaronder 13 koren en kwartetten, 6 muziekcorpsen en 9 toneelverenigingen. Dat belooft een explosie van kunst te worden in het komende seizoen, welke Leidens kunstminnend publiek niet onbe roerd zal laten. De heer H. de Wilde, de algemeen voorzitter van K. en O. schrijft in het K. en O. maandblad: „Het gaat er om wy kunnen dit niet genoeg herhalen gezamenlijk te laten zien aan een naar wy ho pen en vertrouwen groot en be langstellend publiek, wat de Leidse amateur vermag." Wij geloven eveneens, dat het de amateurs op dit „Juweel"' niet aan belangstelling zal ontbreken. Dat is ook nodig, want iedere amateur ziet zyn moeizaam werk niet alleen graag erkend, maar heeft ook een klank bord nodig, om zyn gaven tot uiting te doen komen. Een vocale kunste naar moet zich uiteraard tot een pu bliek richten, anders heeft zyn kunst geen zin; er is geen betere aanmoe diging don te komen luisteren Het Leidse Juweel 1952/53 wordt op Woensdag 17 December a.s. in de Stadsgehoorzaal officieel geopend door de burgemeester van Leiden en ere-voorzitter van K. en O. jhr. mr. F. H. van Kinschot, terwijl de da mes en heren leden van de gemeen teraad eveneens zijn uitgenodigd tot bijwoning van deze eerste avond. Uitgevoerd zullen worden muziek en zang, verzorgd door zeven Leidse verenigingen. De prestaties der verenigingen zullen worden beoordeeld door een bevoegde jury, doch iedere bezoeker wordt in staat gesteld door invul ling van een formulier zyn mening ten beste geven. Voor iedere afdeling (zang, mu ziek en toneel) zijn prijzen uitge loofd, welke op een speciale avond in April a.s. zullen worden uitge reikt. TILBURGSE HOGESCHOOL. Aan de Kath. Economische Hoge school te Tilburg slaagde voor het doctoraal-examen economische weten schappen de heer H. Bik uit Leiden. DE BEROEMDE 2 C. V. NU LEVERBAAR Benzineverbruik 45 Liter 100 K.M PERSONENWAGENS .(4200.- BESTELWAGENS 250 Kg. (3950.- Vraagt demonstratie!! SASSENHEIM TEL. K 2532 - 7427 Gevraagd in 1e klas slagerij in staat leiding te geven, wend om met publiek om te gaan. Brieven onder no. 1405 bureau van dit blad Haar ook U kunt het goed leren bij: Oud Rijbewijs Examinator KWAK ZOETERW. SINGEL 104 TEL. 22803 (na 6 uur) gevraagd. Woning disponibel. JULIANADORP N.H. a.s. Zondag 8 11 uur op onze gezellige Dansavond in het St. Ant Clubhuls. Mare 43, Lelden. Toegang met voorbehoud. Orkest: Lon Boellaard. -m. Entree fl. 1.60 "ancelobs voor boginners en Tango aanvang Jan. a.s, Inricht weg 44 I Spaciaalschool Tol. 254S9 j voor R.K. jongelui Voor direct gevraagd een R.K. Banketbakker enigszins bekend met de oroodbakkerij en aanko mend bediende. Br. onder no. 1414 bureau van dit bl. Notaris N. W. HOLT- KAMI' te Leiden, is voor nemens op Vrijdagen 12 en 19 December a.s., tel kens nam. 7 uur in het Notarishuis te Leiden pu bliek te verkopen: Te Leiden: 1. Het herenhuis met tuin, Witte Singel 91 gr. 1 99 A. Verhuurd voor 79.55 p. m. Lasten pl.m. f 87.02 p. j. 2. Woonhuis, Warmonder straat 16, gr. 1.13 A. Ver huurd voor 33.30 p. m. Lasten pl.m. 54.21 p. j. 3. Woonhuis Gruenesteeg 17, gr. 28 c.A. Verhuurd voor 4,85 p. w. Lasten pl.m. 18.78 per jaar. 4. Woonhuis. Veslestraat 152, gr. 33 cA., Verhuurd voor 3.40 p. w Lasten pl.m. f 13.81 per jaar. Te Voorschoten: 5. Woonhuis, Van Kempen straat 22. gr. 2.22 A. Ver huurd voor 31.65 p. m. Lasten pl.m. 54.49 p. j. 6. Woonhuis, Leidseweg 566, gr. 2 94 A. Verhuurd voor f 31.10 p. m. Lasten pLm. f 66.35 p. jaar. Bezichtiging 9, 11, 16 en IC Dec. a.s. 24 uur. Betaling op 19 Jan. 1953. Nadere inl. verstrekt gen. Notaris. Rapenburg no. 66. tel. 26478. 1408 PERSONEEL 3 Wegens huwelijk van onze tegenwoordige vragen wij een meisje ,v. g. g. v., voor gehele dagen. C. Wa lenkamp, Prinsessekade 1, Leiden. 6020 3 Net R.K. Meisje gevr. voor dag of dag en nacht, wegens emigratie der te genwoordige, bij J G. Schrama Rijndijk 142. te Voorschoten (bij de Vink) tel. Leiden 22773. 6021 3 Weduwe, leeftijd 56 j., biedt zich aan als huis houdster b(j hulpbehoeven de vrouw of man alleen tegen kleine vergoeding. Br." onder no. 6022 bureau van dit blad. AANGEBODEN 3 Muziekschool Zwaag Speciale test-cuvsus voor accordeon. Ouders laat uw kinderen onze 3 maande lijkse test cursus volgen Kosten met gebruik van instrument en muziek to taal f 16.50. Ook ouderen kunnen op deze manier ge test worden. Korevaarstr. 5 Leiden, tel. 24358. 1369 Adverteert in De Leidse Courant 3 Singer inzak trapnaai- machine, z. g. a. n. Heren straat 23. 1 x bellen. 6017 3 Te koop een Hit, kleine maat, vlug en eerlyk, goed venter. Te Devragen T. Wal burg. woonschip H 11341, Zoeterwoudseweg ingang Leidse wolspinnwy. 6018 3 Aangeboden: Sierteelt- vergunningen c.v. N. Bak ker Hzn Roelofarendsveen Te' 487 -K 1713 3 Te koop uitneembaar schuurtje 2x3 meter, Bra bantse kachel en zware werkbank. Te bevragen: Oostdorperweg 8, Wasse naar, tel. 2479. 1406 3 Occasion! Te koop aan geboden Antieke kist. Te zien 's avonds na 7 uur. Roemer Visserstraat 20. 3 Te koop: kinder^uto 7.50, kinderbox 5. Eabyledikar.t 7.50, Baby commode f 22.50, vloer kleed 25.autostep 9.50, dr'ewieler fietsje f6.50 kinderrijwielen 21 2 peis. bedstel 35. 1 pers. 15, ledikanten f 7.50, rij- ••ie'en f 19, wrin/*°r f 11, keukentafel 3.50, Nieu- wenburg Hooigracht 55. (Geen winkelhuis). 6016 GEVRAAGD 3 Te koop gevraagd. Heeft U nog oude theesto ven of doofpotten, ketels alsook ander oud koper of tin werk. of op zolder nog oude dingen of meubelen. Alles mag ook beschadigd zijn, wij kopen het van U. Br. onder no. 302 bureau van dit blad. WONINGRUIL 3 Vertegenwoordiger wil zyn moderne vrije woning 5 kamers, te Alkmaar rui len tegen dito vrije woning in kleine plaats in Zuid- Holland. Uitsluitend R.K. gezin. Br. onder no. 1397 bureau van dit blad. DIVERSEN 3 Goed dansen leren. Dames en Heren die cor rect dansen willen leren, zullen zeker de Heer en Mevrouw Visser prefere ren. Leerzame gezellige R. K. Clubs, cursusprijs f 15.betaling in overleg Dansschool H J Visser Plantage 7, Leiden, tele foon 24781. 3 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal, Stille Rijn 7. Telef 26545 in nieuwe Kinderwa. gens steeds een geweldige sortering 3 Gem. Betalingscondities voor soliede personen da mes- en herenregenjassen, wintermantels en Jassen, lakens, slopen enz. op gem. betalingsvoorwaarde. Br. onder no. 6014 bureau van dit blad. 6014 Beertjes Honing. On misbaar bij hoest. Bron chitis en asthma. Delica tesse op de Boterham Hei de. klaver, koolzaad bloe men, linden en boekweit- honing. Pot 1 50 tot f 2. Reformhuis Ligthart Ter- weewe? 84, Oegstgeest. Tel. 25610. 1409 3 Leidse Wasmachine- verhuur My.. Modern, Roo- denburge/straat 3? en Mar grietstraat 7. Tel. 22880 Stipte bezorging Ontsmet ting te Uwent van onze Hoover door gedipl. per soneel 125 en 220 volt. Tel no. 22880. 244 van bet niouwate PHILIPS HOOR APPARAAT onder auspiciën ran een Philips deskundige. Pr{jeen ran deze apparaten f 165.f 172.en 1178.— Met dit apparaat keert icdero alechthorendo terug b.t VOLLE LEVEN!! Voor Leiden en Omgeving demonstreren wij aan onze zaak op Donderdag 11 December van 1017 uur FIRMA GEBR. PA S Breestraat 58 naa»t Stadssebooreaal Kent U reeds ens soort DELICATESSE, dat vele kwekers met succes verbouwen. EN WIST U REEDS DAT: AUGURKEN baarlose Nietplekkers Ras Tereken VII een nieuw ras is dat zeer goed voldoet cn mooie vruchten geeft. Vraagt onze vertegenwoordiger: de Heer G. DE LANGE Piet Heinstraat 13, Leiden. 1383 N.V. v/h Kon. Zaadhandcl en Kwcekcrijcn A «Air «li KT KT TELEFOON 6276 WULF ÖL - ZWIJNDRECHT 3 Geld-leningcn ver strekt Fin. Kantoor „Archi pel" met uw auto (mits niet ouder dan 1949) tot onderpand. Afdoening vlug en discreet. Adres: Bor- neostraat 16. Den Haag, Telef. 550167. Gev. sinds 1934. (1162) 3 Een geschenk voor dc Vogelliefhebber: luxe ver chroomde- of eenvoudig vertinde vogelkooi, hou ten kooien voor huisrui- ven. kanarie- en tropische Vogelzaden Sluis' kracht voeder cn Schelpenzand L. J. den Holder, Janvoa- sensteec 7577, Telcfo--" no. 26901. 6015 3 Tango Danslessen, wilt U in de perfectie Tango. Rumba of Baiao leren sluit u dan aan bU onze leerzame gezellige Zater dagavond R. K dansles. Betaling in overleg. Dans school H. J. Visser. Plan tage 7, Leiden, Tel. 24781. S* Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorics cn verkeerswet. Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijkserva- ring. Voor rijles dus naar' Marks. Morsstraat no. 60a Tel. 26584. 1366 3 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer eventueel vcr- 'jrnt^n of verkl^inon Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkerstoep 3. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte var hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De oriis bedraagt t 1.50. uisluitend tegen contante ♦aliJ.e

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3