RIJNSTREEK Hoe komt de Sint aan geld? Woningen in het Zuideinde overtreffen geraamde kosten Begroting '53 van Alkemade toont een gunstige positie Laagste inschrijver vraagt f 1684870 voor Mare-demping Sint Nicolaas op het feest van de kath* Leidse kellners VRIJDAG 5 DECLMBER 1952 Of. LEID5E COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Hij heeft een veevoederhandel in Oude-Wetering Nog geen wapen gevonden in Woerden Als vanavond millioenen Nederlan ders met een vergenoegd gezicht naar de geschenken kijken, die de Goede Sint heeft laten bezorgen, zal er in veel mensenbreinen een probleem opdoemen. „Waar haalt St. Nico- laas toch het geld vandaan, om zo royaal onder de mensen rond te gaan?" Jarenlang hebben wij reeds met dit probleem gekampt, maar van ochtend is het plotseling opgelost. De telefoon van de redactie rinkelde en even later vertelde een inwoner van Alkemade, dat hij een enveloppe met 50,had gekregen. We zijn toen direct op onderzoek uitgegaan en hier is het resultaat! Wijlen de heer H. P. van der Poel uit Oudewetering, die van zijn jeugd af lijdende was aan een sle pende ziekte, waaraan hij op 1 Febr. 1945 overleed, heeft uit een gedeelte van zijn nagelaten vermogen de Stich. ting Hugo van der Poelfonds in het leven laten roepen. De doelstelling van deze stichting omschreef de heer v. d. Poel met en tot doel zal hebben het door middel van geldelijke toelage ver aangenamen van t leven van zieken, invaliden, enz. ongeacht hun gods dienstige of politieke gezindheid en wonendt te Alkemade, Leimuiden en Rijnsaterwoude". Aan deze doelstelling wordt vol daan door jaarlijks een aantal daar voor in aanmerking komende perso nen, gewoonlijk rond het St. Nico- laasfeest, een verrassing te bezorgen in de vorm va.i een geldelijke toelage. De inkomsten van deze stichting dat is dus het inkomen van St. Nicolaas komen voort uit de winst van de Graan- en Veevoederhandel aan de Veerstraat te Oudewetering. Deze zaak was het eigendom van wijlen de heer v. d. Poel en vormt BOSKOOP Bevolkingsonderzoek op t.b c Tijdens de rondvraag in de Woens dagavond gehouden gemeenteraads vergadering deelde de heer Kooij mede, dat nog meerdere personen bevreesd waren een oproep voor nakeuring te ontvangen. Hij ver zocht de voorz., of deze kon mede delen, hoe de stand van zaken in dit opzicht was, Weth. Taat kon namens de stichting „Goutudo" verklaren, dat het onderzoek voor Boskoop ge heel is geëindigd. Niemand behoeft dus meer bevreesd te zijn een op roep voor nakeuring te zullen ont vangen. Biljarten. De uitslagen van de door de Boskoopse Bilj.ver „De Drie- sprong" gespeelde wedstrijden zijn: Anti-Poedel A.De Dr. A 33; K. O.T. (B)—De Dr. B. 1, 9—0; Anti- Poedel B.De Dr. B. 3, 72; De Dr B. 3Zuid B. 7--2; De Dr. CGroe ne Laken C. 90 Behalve voor het A.team zit de helft van de competitie er thans op; alleen het C-team staat stevig aan de kop. De teams B2 en B3 nemen evenwel ook een zeer goede plaats in. De Dr.-spelers, die aan de voor wedstrijden van de persoonlijke 4e klas hebben deelgenoméfti, hebben fraaie successen geboekt. Een hun ner is direct naar de 3e klasse ge promoveerd de Deide anderen heb ben zich resp. als no. 1 en no. 4 voor de eindstrijd, die volgende week plaats vindt, geklasseerd. Het pro gramma luidt: 10 Dec. De Dr A. Centrum A. Geboren: Catharina C. M., d. van P. J. van der Tol en A. M de Vos. Getrouwd: P. Baars 26 jaar en J. Adr Loef. 26 jaar Overleden: Theresia Forsthövel 62 jaar; Anna Elis. Ida de Jong 70 jaar. De laatste dagen is de Rijks- en Rivierpolitie te Woerden voortdu rend bezig geweest met het dreggen naar de revolver of het pistool, waar mede de aanslag op de agent van politie Van Eek is gepleegd. Men maakt bij dit dreggen thans gebruik van een electro-magneet, terwijl men nu ook aan de andere kant van de Snellenbrug de rivier bodem onderzoekt. Resultaat hebben deze werkzaam heden tot nu toe niet opgeleverd. thans in hoofdzaak het vermogen van de stichting Hoe beter de zaak rendeert, des te royaler kan St. Nicolaas zijn voor de zieken en invaliden. Bij informaties in de gemeente Al kemade is ons wel gebleken, dat er heel wat mensen zijn, die vanmorgen met 50,— verblijd werden. De zaak van St. Nicolaas schijnt van het jaar geen klagen te hebben gehad. Ver moedelijk zit de Goede Sint nu alweer te prakkezeren, hoe hij zijn omzet kan verhogen om volgend jaar nog beter voor de dag te kunnen komen. ALKEMADE Geboren: Agatha M. E. d. van G. J. van Leeuwen en H C v Salm; Maria IJ Th., d. van C. J de Jong en C. A. M. v d Meer Johanna d. van J. D van Tol eit P Mittertrei. ner; Alida C. P d van J J Straat hof en P. A. Klein; Apolonia Tlx d. van J. P. Kleinen en G. B Wessel- man; Antonius Th M z. van A H. Verde] en W. H. Killebrand Johan nes M M., z. van M. Th Oomen en C Blom. Ondertrouwd: P. J van den Broek en C. J. Vaneman; J Th. Oomen en J Th van Klink Overleden: J van der Hoorn oud 86 jaar; C J. Schrijvers ev J. Borst oud 75 jaar; M. J Markwat oud 16 maanden: J. H A. Sunderman ev C. K. Visser 66 jaar. HAZERSWOUDE Geboren: Huibert, z. van P. J. Laros en A. de Kooter; Gerrit E., z. van J. Horstman en H M de Jong Ondertrouwd: H. Vierstra 31 jaar en J van Els wijk 22 jaar; D N van Gemeren 28 jaar en G de Vogel 25 j. Getrouwd: H Preesen 27 jaar en A. Chr. Pont 26 jaar. NIEUWKOOP IJsclub. Als koning Winter gaat regeren (hoewel aan zijn regime nu weer een eind kwam) komen de ijs- verenigingen in actie. Zo ook de Nieuwkoopse, welke ver. Dinsdag avond in hotel „Het Vliegende Paard" onder voorzitterschap van de heer N. A. de Pater vergaderde. Na een gratis verloting bracht de penningm. verslag uit, waarbij bleek, dat de ver. in kas heeft een saldo van 606.65. Hierna ging de vergadering accoord met het voorstel van de voor zitter om burgemeester v. d. Weyden te benoemen tot ere-voorzitter. De heren C. van Houten, C. Snij ders en C. Kelder werden in het bestuur herkozen, terwijl in de plaats van de heer A. Leliveld, die niet meer herkiesbaar was, werd ge kozen de heer J. de Koker. Voorts stelde de vergadering opnieuw de contributie vast op 2.per jaar. Tot leden van de kascontrole-com missie werden benoemd de heren D. Koole, Ph. Zekveld en W. Woelders. Bij de rondvraag kwam de heer A. Bloos naar voren met het plan, om in het voorjaar een filmavond of zo iets te organiseren voor leden en niet-leden, tenminste als er in het afgelopen seizoen geen ijs van betekenis is geweest. T.z.t. zal een en ander door het bestuur worden bekeken. De heer Kees Verduyn vroeg in verband met eventuele kop pel-wedstrijden tegen andere plaat sen om dan vóór-wedstrijden te hou den. Tenslotte werd nog medege deeld, dat de heer D. v. d. Helm is aangesteld als commissaris voor het materiaal. Het bestuur krijgt voorts nog vrij mandaat om contact op te nemen met de ijsclub van Reeuwijk, teneinde bij gunstige omstandigheden een rit per schaats te organiseren b.v. van Gouda naar Nieuwkoop. Geboren: Wilhelmina Chr., d. van N. Tijsterman en E. W de Kuijer Jacoba R., d. van C. Sandtrs en R. van der Sluis: Arnolda C. M., d. van Th. J. v. d. Weijden en M. C. Zijer- veld Gehuwd: A. Meijer 51 jaar en A v. d. Bosch 42 jaar. B C. v. d Waal 26 jaar won. te Zwijndrecht en H. v d. Werken, 24 jaar. Overleden: A. J. M. Pietersen 4 j.; GEMEENTERAAD ZEVENHOVEN Gisteravond kwam de gemeente raad van Zevenhoven onder voorzit terschap van de wnd. burgemeester, de heer B. Kammenga, bijeen. Er was een belicht ontvangen van ir. J. Jonkman, dat hij niet bereid is zijn eerder verlaagde rekening nog verder te verlagen. Besloten werd daarom het gedeclareerde bedrag ad. 500.te betalen. Op een verzoek van het bestuur der Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout om een bijdrage groot 95.42 voor een leerling werd goedgunstig beschikt. Een verzoek van Th. van der Meer om een renteloos voorschot groot f 500.teneinde dit te gebruiken voor de vergroting van het door hem bewoonde huis, werd toegestaan. De aflossing werd bepaald op 3.per week. Met betrekking tot een mededeling van de voorzitter inzake de slechte woontoestand van de gezinnen A. Luyben en N, van Tol werd van ge dachten gewisseld. In een volgende vergadering zullen B. en W. met voorstellen komen. Ook zal in een volgende vergadering een crediet worden gevraagd voor de doorlichting cp T.B.C. Bij de aanbieding aan de raad van de gemeentebegroting 1953, wel ke in de gewone dienst sl'/it met 'n bedrag van 939.816,42, merken B en W op. dat nog een bedrag van 16.000 aan de reserve kon worden toegevoegd, waardoor de algemene reserve is gestegen tot 69 250. De financiële positie van deze gemeente is in vergelijking met vele andere gemeenten gunstig. Naast deze alge mene reserve beschikt de gemeente nog over een reserve van 225.910,84 wegens extra uitkeringen uit het Gemeentefonds over de jaren 1948, 1949 en 1950. De woningbouw komt dit jaar, zij het na enige strubbelingen, weder voortgang vinden. Behalve de 14 ar beiderswoningen te Rijpwetering, die sedert April 1952 gereed zijn geko men, kon met de bouw van 52 wo ningen worden begonnen Hierdoor is het bouwvolume voor 1953 ver- bereikt. doch het college zal nog trachten voor het komende jaar een aantal woningen toegewezen te krij gen, waardoor de terreinen aan de Spoorstraat volgebouwd kunnen worden. ger onderwijs nog niet wettelijk heeft geregeld. Wat de kapitaaldienst betreft zal in 1953 bij een tweetal afzonderlijke wijzigingen worden geraamd: 1 De demping van de Veen wete ring in het Zuideinde te Roelof- arendsveen. Omtrent Jjjet doen ver vallen van de ophaalbrug bij G. van Leeuwen kan nog worden opgemerkt dat het Polderbestuur aan de ge meente geen vergunning verleent. De brug zal voorlopig nog in tact gehouden dienen te worden. De dem ping van de Veenwetering kan ech ter zonder enig bezwaar voortgang vinden 2. De vernieuwing van de straat verlichting in de dorpen Nieuwewe- tering, Rijpwetering en Oud-Ade. en wel op gelijke wijze als enige jaren geleden plaats heeft gevonden vooi de dorpen Oudewetering en Roelof- arendsveen. Door middel van de door het Waarborginstituut voor de Veen- streek gewaarborgde credieten. kon worden voortgegaan met de verdere verbetering en intensivering van de Voorts heeft het college gemeend tuindersbedryven. Blijkens verstrek- de post subsidie ten behoeve van de te opgaven zijn tot en met het le bijzondere kleuterscholen te verho- halfjaar 1952 rond f 130 000 aan cre- gen van 20 tot f 25 per leerling, dieten krachtens deze regeling afge- welk bedrag weliswaar nog niet vol- werkt. doende is om alle uitgaven voor dit Door het Departement van Sociale onderwijs te dekken, doch deze ver- Zaken worden voorschotten ver hoging betekent voor de kleuter- strekt voor aankoop van sierteelt- scholen toch een aanrr.erktelijke ver- vergunningen. Verwacht wordt, dat lichting in de algemene kosten, zo- over 1953 op deze weg zal worden lang het Rijk dit voorbereidend la- voortgegaan. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden Geboorteaankonitigingen (Advertentie) Belangrijke Leidse aanbesteding Vervolgens werd de gemeentereke ning dienst 1950 voorlopig vastge steld. De gewone dienst levert een tekort op van pl.m. 9600.Ook de rekening van het woningbedrijf over 1950/1951 werd voorlopig vastgesteld. Het tekort bedraagt pl.m. 2400. welk bedrag door de gemeente aan het bedrijf zal moeten worden uitge keerd. De gemeenterekening, dienst 1951 werd aangpboden. Het nadelig saldo van de gemeentedienst be draagt pl.m. 200. Daarna werd met 4 tegen 3 stem men besloten een crediet toe te staan van ten hoogste 400.voor de aan schaffing van een zandstrooier onder voorwaarde, dat B. en W. zullen na gaan, of het aanbesteden van het zandstrooien niet de voorkeur ver dient boven de aanschaffing van een zandstrooier. Aan de heer J. van Vliet werd op zijn verzoek met ingang van 1 Ja nuari 1953 eervo1 ontslag verleend als gemeente-opzichter. In een vol gende vergadering zal de voorziening der vacature aan de orde worden ge steld. Bouwkosten. De kosten van de bouw van de 8 woningen in het Zuideinde hebben de ramingskosten met pl.m. 8200. overtroffen. Besloten werd het toe gestane crediet te verhogen met f 8200.— en de begroting van het wo ningbedrijf dien overeenkomstig te wijzigen. In verband met het feit, dat de aannemer de woningen niet bin nen de bestektermijn heeft opgele verd, werd besloten op de aannemer de boeteclausule toe te passen. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer B. Kam menga, wnd. burgemeester. Aan de heer C. van den Bos werd een tegemoetkoming van 400.toe gekend in verband met de door hem gemaakte kosten voor vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte. Als vertegenwoordiger dezer ge meente in de vergadering van aan deelhouders van de N.V. „Lugdunum" werd aangewezen de heer A. J. de Groot; tot plaatsvervanger de heer L. Kool. Vervolgens werden de begrotingen van het woningbedrijf 1951/1952 en de gemeentebegroting 1952 gewijzigd. Door deze wijziging bedragt het ge raamde tekort op de gemeentebegro t.ing reeds 2240. Bij de rondvraag merkte de heer H. C. de Groot op. dat het schoonma ken van de ringsloot in de afgelopen zomer door de gemeente heeft plaats gehad. Spr. merkte op dat de verplich ting hiervoor bij de polder Nieuw koop berust. Hij zeide in het bezit te zijn van een bewijsstuk daarvan. Ook de heer Van Baren maakte van de gelegenheid tot rondvraag ge. bruik. Hy vroeg of er in deze ge meente een verordening in het leven kan worden geroepen, waardoor aan het onderwijzend personeel der bh zondere scholen verplaatsingskosten zullen worden vergoed. De voorzitter merkte op, dat de mogelijkheid van het vaststellen van een dergelijke verordening onder ogen zal worden gezien. Verwer. 69 j., echtg van P. v d. Weijden; W. G Bos, 4 dg., overl. te Woerden; C. Lunenburg, 79 jaar onngeh. NIEUWVEEN Biljarten. Gisteravond werd de 6e ronde gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van Dito. Dc uitsla gen luiden als volgt: T. Oosterman wint van J. v. Eijk, A. Straathof speelt gelijk met Oosterman, P. Len- ting verliest van N.N., A. J. v. Trigt verliest van J. Bader. P. Lenting wint van J. Bader. De stand na de 6e ronde luidt: 1. H. Leliveld 5 ge speeld, 8 pnt, 2. L. Hesting 46, 3. N.N. 4—6, 4. J. Bader 6—6, 5. A. Straathof 55, 6. J. Pieterse 34, J. P. Lenting 34, 8. A. J. van Trigt 5 4, 9. J. van Eijk 64, 10. T Ooster man 4^4, 11. J. v. d. Berg 22, 12. W. Lenting 22, 13. G. J. v. d. Berg 4—2, 14. A. J. v. Dam 4—2. ROELOFARENDSVEEN St. Nicolaasviering N.K.J.B Gis teravond had in de St. Pancratius- zaal de jaarlijkse St. Nicolaasviering van de pl. N.K.J.B. plaats. Ruim 100 leden hadden aan de oproep gehoor gegeven en tot laat in de avond werd bij de muziek van pick-up en de ge bruikelijke chocolademelk met spe culaas, fel gestreden om de prijzen bij het prijskaarten in de winnaars, verliezers en poedelronde. De prüs winnaars werden tenslotte: Winnaarsronde: le pr Drik de Jong en Ant. Huigslooot. 2e pr. Jos Koek en Wim van Hameren, 3e pr. Jan Kerkvliet en Dré Zaal. Verliezersronde: le pr. Mart Bak ker en Frans Bakker; 2e pr. Lou Kuiper en Cor Hogenboom. Poedelronde: le pr. Eim Koek en Piet Kerkvliet, 2e pr. Simon van Ruiten en G. Broesterhuizen, 3e pr. Cor Heemskerk en Sjaak Klein. 4e pr. Co Hogenboom en Herm Hogen boom. IJsclub „Wilhelmina". In café 't Noorden kwam de IJsclub „Wil- helfnina" voor haar zeer goed be zochte jaarvergadering bijeen. Voorz. H. van Klink opende met een woord van welkom deze 62ste jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van dc penn.m. de heer P. v. d. Zwet Bz, bleek dat het kassaldo van 428 11 gestegen was tot f 457,59 Het leden tal liep terug tot 229 met 9 donateurs en 8 damesleden. Namens de kas- commissie verklaarde Jan Kerkvliet boeken en bescheiden in'orde. In de vacature kascommissie werd benoemd H. van Beek. In het bestuur werden de heren H. van Klink, P. Busch- man M. Verdel, H. Bakker en Jac. Bakker bij acclamatie herkozen. Voorz. H. van Klink wijdde hierna enkele waarderende woorden aan het geëmigreerde bestuurslid Th de Koning. In wiens plaats werd geko zen Th. v. d. Meer JDz. De heer M. Verdel bracht het finantieel verslag uit van de vereniging „Veilig en Betrouwbaar IJs" welke naast het vele reddingsmateriaal nog een kas saldo vermeldde van 428.81 De jaarlijkse feestavond, welke in café „De Vier Heemskinderen gehouden wordt kon nog niet definitief worden vastgesteld maar is in ieder geval in de eerste helft van Januari Hierna begon het traditionele prijsjassen. RITP WETERING Jaarvergadering IJsclub. Dins dagavond had de vergadering van de IJsclub plaats in de Vergulde Vos. Bij de opening herinnerde de voor zitter aan het 50-jarig jubileum van vorig jaar en hoopte dat de belang stelling zo groot zou blijven als toen. Het verslag van de penn. was gun stig, vooral omdat verleden jaar geen grote uitgaven behoefden te worden gedaan, omdat het niet wilde winteren. Mededeling werd gedaan van het winterprogramma van de Haagse kunstijsbaan, die sinds 18 October geopend is. Voor de nationale wed strijden kunst- of schoonrijden van de K.N.S.B. genieten de leden der vereniging reductie op de entrée- prijzen. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren H. P. v. d. Poel, P. H. v. d. Geest en L. M. Jansen bij ac clamatie herkozen. De penn. zette daarna alle voor delen van het lidmaatschap van de ver. duidelijk uiteen. De ver. doet in de ijsperioden zeer vexl voor de veiligheid en ten pleziere van alle schaatsliefhebbers. Bij de verloting vielen de prijzen als volgt: Heren: 1. P. H. v. d. Geest wint de schaatsen, 2. Cor Schrijvers, 3. H. P. v. d. Poel, 4. N. Straathof, 5. C. van Zoen, 6. A. 7indvliet, 7. C. Dissel dorp, 8. Th. v. d. Wereld, 9. Job Dui venvoorden Hz., 10. Th. Hillebrand. Prijzen dames: 1. Riet Duivenvoor den, 2. Rie Otto, 3. mevr. G. Beelen- van Rhoon. TER AAR Nooit Gedacht. Woensdagavond speelden de schakers van Nooit Ge dacht een competitie-wedstrijd te gen Boskoop 3 in café van Acker te Aardam. De gedetailleerde uitslag was als volgt: J. de Groot (Nooit Ge dacht 1)W. J. Spaargaren (Bos koop 3) 10; Nic van EykJ. A. Sonneveld 01; B. RietveldW. Niewerf 01; H. BosC. Slinger land 10; M. HeynsK. Stikkelo- rum 01; J. EsveldtH. Corjjn 01 J. RietveldJoh. de Ruyter 10; A. KoelemanJ. van Gemeren 0 -1; A. W. v. d. JagtF. J. van Leeuwen 0 1; H. AaftinkW. Vermeulen 0 1. Uitslag 3—7. Dammen. Deze uitslagen gelden zowel voor de onderlinge borden competitie als voor de kampioen- Namens burgemeester en wethou ders van Leiden werd hedenmorgen op het stadhuis openbaar aanbesteed door de directeur van gemeentewer ken, ir. D. Boogerd, het dempen van de Lange Mare en de Stille Mare en het uitvoeren van riolerings- en be- stratingswerken. Er waren 19 inschrijvers, van hoogste tot laagste: N.V. Prory, Was senaar, 197.800; C. A. Langevcld, Alphen. 189 900; N.V. Aann. mij. Strijland, Uithoorn 188.000; Zoete- meyer, Br iele 187.800; v. d. Bron en Visser, Den Haag, 185.000; Gebr. Schals, Leiderdorp, 184 500; W. Hennepman, Leiderdorp, 184.000; T. Bakker, Rotterdam, 183.410: G. Hulzebos, Bloemendaal, 183.000; J. Brongersma, Gouda, 182 280; C. Westdijk Zn, Woubrugge 182.000; Den Haan en Mens, Lisse, f 179.500; A. Th. Stuifzand, Leiden, 177.000; B. Smallegange Haarlem, 176.945; Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude, 175.000; A. van Halem, Leiden, 172.000; Leidse Aann. Comb., Lei den, 169.500; C.V. Utiliteitsbouw, Bloemendaal, 169.000; L. P. v. d. Geer, Leiden, 168.870. Het werk zal vermoedelijk in Janu- Z. H. WATERSCHAPSBOND VERGADERT IN LEIDEN. De Zuid-Hollandse Waterschaps- bond heeft de besturen van de water schappen in Rijnland en andere be langstellenden uitgenodigd voor een streekbijeenkomst, die op Donderdag 11 December as. 's morgens om half elf gehouden wordt in „De Harmonie" aan de Breestraat te Leiden Mr dr. Th F J. A. Dolk, directeur van de Unie van Waterschapsbonden, zal een uiteenzetting geven betreffende deze uni. Ook andere onderwerpen kunnen aan de orde gesteld worden. Rurperlijke Stand Geboren; Thijs zn van TTi. v. Wijn gaarden en S. A. van Rijswijk; Gtfs- bert, zn van F. van Duij venbode en E Schimmel. Pieter Jelle z. van J. J. Dijkstra en M. Hoekstra. Overleden: A. M. Maas, huisvr. van Noordijk 51 jr. J. Slootbeek, man 59 jaar. Gehuwd: M. Prins en E. Oostveen J. Boom en J. C. Martijn; P. J. J. Hogervorst en W. G. M. van Goozen; P. A. Zwanenburg en M C. Thiel; P. I. M. Bakker en J. Siebert; C. Goudberg en C. J van de Wal; J. v. Leeuwen en C. Janssen; H. van Vul pen en J. A. van den Hoek. Geboren: Jacobus Franciscus, z. v. J Bavelaar en W. G. Wesselius; Jan, z. v. J. van Rijn en E. H. Schlag- wein; Paulina Frederica Catharina, d. v. A. ter Wal en C. E. v d. Linde; Catharina, d. v. A. G. Lukkien en M. van Wijk; Hendrikus Johannes, z. v. H. J. Dubbeldeman en C. Keil zer; Marianne, d. v. C. Huisman en C. C van Meurs. Ondertrouwd' G. Koort en M. C. Piket; A. de Vet en T. J. Verweij; L. M. A. van Oijen en F. C. Rein- houd: J. W de Wekker en J. Plug; J. van den Heuvel en M T. Gott- brath; J. Flerig en C. S. »H. Sap; J. A. Hamnrer en J. Kop; N. Kooreman en H. L. Meester; R. Zuurmond en M. Gouweloos. Overleden: M. Laman, wed van v. d. Reijden, 82 jaar; S. C. Delrr.eer, vrouw, 78 jaar; E. de Vries, huisvr. van Sweringa, 67 jaar. ari 1953 beginnen. De opleveringster mijn is op negen maanden gesteld, zodat de werkzaamheden vermoede lijk begin October 1953 gereed zullen zyn. Op het 3 October-fcest lopen de Leidenaars dus over de gedempte Mare! Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Magnetisch gedrag van eni ge zouten bij temperaturen beneden 1 gr. K" de heer M. J. Steenland, ge boren te Middelburg en thans wo nende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „De morphogenese van de tractus uro-Genetalis onder invloed van testosteronpropionaat" mej. A. M. Kerkhof geboren te Medan (Ind.) en thans wonende te Zuilen. De promo tie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in dc ge neeskunde op proefschrift getiteld „De toepassing van het psyenodiag- notisch onderzoek volgens Rorschach bij de geneeskundige keuring van het Mrinepersoneel" de heer C. Lely, ge boren te Sem rang (Ind.) en thans wonende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het doctoraal exa men Ethnologie de heer R. S. Was sing Den Haag; voor het candidaats- examen Kunstgeschiedenis mej. M. I. Buriks, Den Haag. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen economische wetenschappen de heer C. J. Francken uit Leiden. GOLFBREKERS. Gisteravond hebben 44 leden van de R.K. Zwemvereniging ,,De Leid se Golfbrekers" in de Overdekte hnn zwemdiploma behaald, afgenomen door de heer N. Moonen, bondsoffl- clal van de K.N Z.B., en dc chef-bad meester, de heer Visser. Sint Nicolaas kwam zich persoon lijk op dc hoogte stellen van de zwem prestaties der Golfbrekers. Voorzitter G. van Brussel verwel komde de hoge gast, die een toe spraakje hield en de geslaagde feli citeerde. Hij veirastte de geslaagden met een speculaaspop Ook op het dames-uur kwam de Sint een kijkje nemen, om zich met enige leden van de wedstrijd-ploeg te onderhouden. Een zwemdiploma behaalden: Meisjes A: Marianne Perquin, Ma ria Kousenmaker, Magd. Bos, Toos Boers, Toos Paddenburg, Corry Al- bers, Nelly Rooyakkers, Ria v. d. Staak, Ineke Vreeburg, Elsje Bec kers, Arni Mulders, Bea Krekelaar, Greetje v. Harteveld, Elly v. Duu- ren, Ankie Ouwerhand, Tiny God- dijn, Irene v. Rijthoven, Ilja Holtz; Leny Rijsbergen, José v. Harteveld. Jongens A: Frans Zandbergen. Kees Langezaal, Henny v. Brero, Pe ter Wesseling, Piet v. d. Kamp, An ton de Vrind, Hans Langeveld Dick v. Schie,, L. Kretschener, Jan Mul der, Martinus v. Beukering, Frits v. Beukering. Meisjes B: Rudi Moes, Henny v. Os, Els Verhoef, Truus Heemskerk, Corry Catten. Jongens B: Jan de Wit. Meisjes C: Ada Zandvliet. Thea Bailey. Jongens C: Henk Oostrom, Theo Bik, Jan v. Bohemen; Ton Pley. Het Sint Nicolaasfeest, dat de afd. I wordt verricht. Men behoeft slechts Leiden van de R.K. Bond van hotel-, de glundere gezichten te zien van de café- en restaurantpersoneel „St. An-1 kinderen, die onthaald worden op tonius" jaarlijks organiseert voor de een filmvoorstelling, die getracteerd beschermelingen van de Eerw. Zus ters Carmelitessen, waaraan toege voegd de kinderen van de leden tot 12 jaar, heeft ons opnieuw overtuigd welk een prachtig werk daarmede schappen van Ter Aar. W Snaterse C. Koeleman 02; N. Groen in 't Woud—H. C. A. Broer 20; D. Spek —Nic. Kalshoven, afgebr.; J v. d. StarrenAnt Hartveld 22; L. Koe lemanW van Vliet 02; W. v. d. Starren—W. Esveldt, Az., afgebr.; Ant. HartveldJ. v. d. Starren 11; W. van VlietL. Koeleman 20. Geboren- Abraham A., z. van C. Vis en E. J. Kooy; Maria KId. van J N. v. d. Pijl en P. A Bosland; Jo hannes A. C., z. van G. H Habers en E M. M. Scholten; Maria G. A., d. van A. W. Lek en C. E. A. Koeleman; Petrus, z. van G. A. Otto en E. de Rijk; Gerardus W J. M., z. van J. W. van der Meer en H. C. J. v d. Zwet; Aloysia M. M d. van J. H Kouwen- hoven en P. H Keijzer. Ida Chr., d. van C. Verduijn en A. H Schalij; Hendrik, z. van G. van Dam en M v. d. Ent, Westkanaalweg 117 Ondertrouwd' H. Zuijdervliet 30 jaar en A. G. van Veen, 30 jaar Getrouwd: D. Hoogendoorn 27 jaar en H Langhout 25 jaar; Overleden: J. C. Vuijk, 27 jaar te ZWAMMERDAM Geboren: Dirk zn van A Deelen en W. Klasius; Wilhelmus Hendrika dr van P. Mijderwijk en A. van Leeuwen; Jacob Adriaan zn van M van Termeij en A. Zeilstra. Gehuwd: Ivan Willem van der Veen 27 jr te Groningen en Trijntje Verduijn 28 jaar. worden op diverse lekkernijen, om tenslotte bij het heengaan nog een pakje mee naar huis te krijgen met kleding of speelgoed, om tot dc over tuiging te komen, dat de Leidse af deling hiermee een buitengewoon mooi werk van naastenliefde ver richt. De bovenzaal van „De Harmonie" ging Woensdag van 25 uur gebukt onder het geroezemoes van de speelse jeugd en het geschater en gesnater deden de wanden zo nu en dan tril len. Dit was vooral het geval tijdens de filmvoorstelling, wederom ver zorgd door „Gofilcx", want de jeugd leeft nu eenmaal hartgrondig mee met de avonturen van de helden in de film. 't Was heel wat rumoeriger dan toen St. Nicolaas met zijn secretaris en Zwarte Piet binnenkwamen, want zo stiekumweg zaten velen toch wel 'n beetje in de rats voor Zwarte Piet.De Sint werd verwelkomd door de heer F. Goddijn, vice-voorz. van de afdeling, aangezien de voor zitter door hoge ambtsbezigheden was verhinderd. En er volgde het zelfde gemoedelijke praatje als altijd, waarbij de dank aan de heer van Alsem voor het beschikbaarstellen van de zaal niet uitbleef. Aan het slot mochten de Zusters ditmaal een speciale attractie van Sint Nicolaas in ontvangst nemen. Dat waren een aantal kleedjes, enz., welke door de leden van het dames comité waren vervaardigd, hetgeen natuurlijk ten zeerste op pr(js werd gesteld. „St Antonius" heeft weer op waar dige wijze het Sint Nicolaasfeest ge- i vierd.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3