RIJNSTREEK groent laiel Wautkugge ziet nieuwe fruig, uwdeten VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Grondaankoop voor nieuwe R.K. Kerk Naar wij eerder in het kort be richtten, koestert men in R.K. krin gen het ernstige plan, zodra de mo gelij kheden daartoe aanwezig zijn, een R.K. kerk met pastorie te stich ten in plan West van de gemeente Alphen aan den Rijn. Van het R.K. kerkbestuur is thans het verzoek tot het gemeentebestuur gericht, de nodige gronden te mogen aankopen. Het betreft hier een 'per ceel bouwgrond ter grootte van 46 are, liggend aan de Piet Heinstraat, Jan v. Nieuwenhuizenstraat en de Pieter Florisstraat. De waarde van de grond ter plaatse kan worden ge steld op 16,50 per c.a., zoals B en W het thans aan de raad mededelen, echter is men van mening, dat de grond, bestemd voor kerkenbouw en bijhorende pastorie, niet de volle prijs behoeft op te brengen, doch hiervoor een korting van circa 25 pet. billijk is. B en W vragen de raad, hiertoe te besluiten. TEGENVALLER BIJ WONING BOUW In Augustus j.l. heeft de gemeente raad goedkeuring gehecht aan het voorstel tot het bouwen van een 70- tal eengezinswoningen door IJssel- stein's Aannemers- en bouwbedrijf „Gouda" te Gouda. De bouw van de ze woningen had het bijzonder voor recht, dat de aannemersfirma zich bereid had verklaard tot gedeeltelij ke financiering van de bouw. Aan een en ander heeft ook G.S. zijn goedkeuring gehecht. De hoofdingenieur-directeur van 1 de provinciale directie van de weder opbouw en de volkshuisvesting in de provincie Zuid Holland heeft even wel geen machtiging verleend voor de bouw en zoals B en W het aan de raad thans mededelen, kan er ook van deze bouw dit jaar niets meer komen. De Coöp. Boerenleenbank heeft thans haar aanbod voor de geldlening teruggenomen. Derhalve stellen B en W voor om het besluit van de geldlening ad 364.000 terug te trekken. T.z.t. kan, als de bank eventueel bereid zal blijken een nieuw aanbod te doen, tegen de dan geldende voorwaarden, een nieuw besluit worden genomen. Uiteraard wordt deze stagnatie in de woningbouw niet alleen door het gemeentebestuur, doch door heel de burgerij ten zeerste betreurd, GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar Cornelis Rietkerk en Jacoba -Rietkerk-'Versteegt, wonende in de Noorder Nassaustraat, hoopt 5 December a.s. zijn 50-jarig huwelijks feest te vieren. Het gouden echtpaar bezit 6 kinde ren in leven en 19 kleinkinderen. Beiden zijn nog gezond. De man is 75 jaar en de vrouw 71 jaar. De heer G. H. H. van Kesteren, commies le klas, afd. financiën ter gemeentesecretarie, is geslaagd voor 't examen gemeente-administratie II Onbewoonbare woningen Nadat op voorstel van B en W de gemeen teraad onlangs een aantal woningen onbewoonbaar heeft verklaard, stel len B en W thans voor ook hetzelfde lot te laten ondergaan door het per ceel Prins Hendrikstraat 128, eigen dom van de heer A. L. Oudenes. Het betreft hier het pand, dat bewoond wordt door dè heer D. Krommen hoek, naast wasserij „De Ster". AARLANDERVEEN UITBREIDING R.K. SCHOOL Van het R.K. Schoolbestuur van de parochie van de H.H. Petrus en Pau- lus te Aarlanderveen is het verzoek ontvangen door het Alphens ge meentebestuur, om medewerking voor de bouw van twee lokalen en uitbreiding van de speelplaats, ten behoeve van zijn school aan het Noordeinde. B en W stellen de raad voor hiertoe medewerkmg te verle nen. BODEGRAVEN WATERTOREN „WERKT". Al enige tijd is het bekend,- dat er met de watertoren iets aan de hand is. De toestand nl. waarin de toren zich bevindt, wekt bezorgdheid. Het metselwerk boven in de toren ter plaatse van de verbreding schijnt te „werken" zodat er zelfs stenen uit vallen. Aan de buitenkant van het grote ijzeren reservoir zet zich regel matig water uit de dampkring vast. De ijzeren binten die het gevaarte dragen zijn doorlopend vochtig en daardoor ontstond exydatie, die uit zetting tengevolge heeft. De oplos sing zal wellicht zijn het metsel werk te vervangen dor gewapend beton. Een en ander is reeds becij ferd op circa 100.000. Het bestuur der gemeente heeft een diepgaand onderzoek laten instellen naar de noodzakelijkheid en de mogelijkhe den die er zijn. Landjuweel. Als derde mede dinger in de prijskamp van het land juweel kwam de rederijkerskamer „Jan de Beers" uit Utrecht naar Bodegraven met het blijspel in 3 be drijven ,Een dreigend huwelijk" van Somerset Maugham. i Weer was er geen stoel onbezet, I '.oen mr. H. La Gro de avond opende. We moeten zeggen, dat qua spel de talloze aanwezigen evenals 2 weken j tèrug genoten hebben, al was het to- neelstuk van een heel ander genre. Op een enkele uitzondering na (die MOORDZAAK WOERDEN Beide verdachten blijven in bewaring Gistermorgen zijn de beide man nen, die naar aanleiding van de moord op de Woerdense politieagent Van Eek zijn gearresteerd, D. van H. en K. V. uit Woerden voor de officier van justitie in Utrecht en daarna voor de rechter-commissaris geleid. Er zijn termen aanwezig ge vonden hen in verzekerde bewaring te houden. Na het verhoor, dat geruime tijd in beslag nam, zijn de verdachten niet meer teruggebracht naar het hoofdbureau van politie te Utrecht, maar naar het Huis van Bewaring. Dinsdag zal de moordzaak-Woerden in Raadkamer worden behandeld. Het onderzoek heeft een dergelijke omvang genomen, dat de rechter commissaris mr. Van Dijk zich van alle andere werk heeft moeten vrij maken, om zich geheel aan deze zaak te kunnen wijden. Ook voor de raads man van de verdachte K. V., de Utrechtse advocaat en procureur mr. M. C. van Bethem, brengt deze affaire zoveel werk mee, dat hij zich door enige confrères zal moeten laten as sisteren. van de romantische Rex) waren de rollen in gcede handen. Een subliem geheel vormde het drietal vrouwe lijke hoofdrollen.. Voor het stuk van de bekende Engelse schrijver kunnen we om wille van het sterk op de voorgrond tredende cynisme geen be wondering hebben. BOSKOOP Weinig beshulst dit jaar Nu de donkere dagen voor Kerst mis reeds schijnen te zijn aangebro ken wordt ook de belangstelling voor de beshulst weer groter. De eerste beshulst-veiling zal worden gehou den op 5 December a.s. en naar ver luidt zullen daar geen grote hoeveel heden worden aangevoerd. Naar uit kwekerskringen wordt vernomen, is er dit jaar weinig hulst, welke goed met bes is bezet. Dit heeft reeds tot gevolg, dat er door meerdere kopers getracht wordt de aanwezige hulst met bes, op de kwekerijen té kopen. Hierin zit voor de betrokkenen heel wat risico, omdat men niet weet, hoe hoog de komende veilingprijzen, met het oog op de schaarste van het arti kel, wel zullen oplopen. Schoorsteenbrand. Woensdag avond omstreeks negen uur werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een schoorsteenbrand die was uitgebroken in een pand aan De Puttekade. bewoond door de familie van D. De brandweer was spoedig ter plaatse en bedwong even spoedig het vuur. De heer C. Brunt, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is met in gang van 1 Januari '53 als zodanig benoemd te Maarssen. De onlangs gehouden bazar ten bate van de TiB.C.-vereniging heeft 1430.opgebracht. LANGERAAR Feestavond K-A.B. St. Nicolaas- tijd is surprisetijd. Zo dacht ook het bestuur van de KAB, toen het be sloot om deze feestavond aan haar leden aan te bieden. Al was het nog geen 6 Dec., toch toonden de leden, gaarne deze surprise te aanvaarden, want de opkomst was buitengewoon goed. Deze avond kwam in de plaats van de traditionele St. Nicolaasvie- ring, maar al was de grijze bisschop niet in ons midden, het is toch een gezellige en zeer geslaagde avond ge worden. Voorz. P. Vroonhof toonde zich in zijn openingswoord zeer verheugd over de opkomst en verwelkomde bijzonder burgemeester Hoogenboom en echtgenote. Daarna was het de beurt aan DW, dat ten tonele bracht het blijspel „Pechvogels". Het was een blijspel, waarvan de aanwezigen volop geno ten Het was actueel. In onze tijd van huizennood kan men zich toe standen voorstellen, zoals in dit blij spel verwerft De fam. Harion en de fam. Fenier leefden beiden in de mening, dat zijn geslaagd waren in het verkrijgen van een huis. Beiden maakten er aanspraken op en beiden betrokken het. Noodgedwongen, de één boven, de ander beneden. Er spe len zich verschillende scènes af, die nu juist niet bevorderlijk zijn voor gezellig samenwonen. Maar aan het einde zijn toch alle moeilijkheden op gelost, omdat tenslotte toch begrip voor eikaars moeilijkheden, en de wil om elkaar te helpen, de over hand verkregen. Het spel werd op uitstekende wijze gespeeld. NTEUWVEEN Gemeenteraad. De raad van Nieuwveen komt 3 Dec. in vergade ring bijeen 's avonds om 8 uur Op de agenda staat: Verlenen van bij dragen voor woningverbetering door particulieren; Rapport betreffende de Nieuwveense Bouwvereniging; Aangaan geldlening bij Bank voor Ned. Gem. .Aanbieding Gemeentere kening 1951; Aanbieding Gemeente begroting 1953. Biljarten. Uitslagen van de 5e ronde om 't kampioenschap van Nieuwveen: J. v. d. Berg wint van J. v. Eijk; W. Lenting wint van L. Kesting; A. J. v. Trigt wint van A. Straathof; H. Leliveld wint van G. v. d. Berg. De stand is nu: 1. H. Leliveld 5 gespeeld 8 punten; 2. Le Kesting 4— 6; 3. N.N. 34; 4. J. Pietersen 34; 5 J. Bader 44; 6. A. Straathof 44 7. A. J. v. Trigt 4—4; 8. J. v. Eijk 54; 9. P. Lenting 12; 10. J. v. d. Berg 22; 11. W. Lenting 22; 12. A. J. v. Dam 42; 13. G. v. d. Berg 42; 14. T. Oosterman 20. De bouw van de nieuwe brug te Woubrugge, een constructie van Kloos Kinderdijk, begint te vorderen en gistermorgen is de klap er met de drijvende bokken van de Berg My v. d. Graaf op geplaatst Het ge wicht van de klap is ongeveer 70.000 kg; de doorvaartwijdte 14 meter, ter wijl de doorvaarthoogte ongeveer 2,50 meter boven Rijniandsboezem- peil ligt. De totale breedte van het wegdek van de brug is 11,50 meter, waarvan 6,50 meter rijweg en 2,50 meter trot toir en 2,50 meter rijwielpad. Over ongeveer 5 maanden zal de brng ge reed zyn. De opritten naar dc brug zullen van beton zijn. Men vermoedt, dat de aansluitende weggedeelten la ter gereed zullen zijn dan de brug. In verband met het monteren van de klap is het scheepvaartverkeer tot cn met Zaterdag gestremd. Foto v. d. Horst. NIEUWE-WETERING USCLUB -IJSVERMAAK" BESTAAT 40 JAAR. In de feestelijk versierde zaal van café Vanemaiv kwam de ysclub „Ijs vermaak" voor haar jaarvergadering en viering van het 40-jarig bestaan bijeen. Onder grote belangstelling werd door voorz. Haazebroek de ver gadering geopend. Deze herdacht in korte trekken het 40-jarig bestaan en richtte een welkomstwoord tot de le den van de zustervereniging „Willem Barendsz" en andere belangstellen den. De penn. M. Jansen bracht zijn finantieel verslag uit en had een ba tig saldo van 369.25. De aftredende bestuursleden N. Haazebroek, M. Jan sen, K. van Dijk en J. Eekman wer den herkozen. De 2e voorz. van de ijsclub „Willem Barendsz", de heer Th. van Hameren, sprak zijn geluk wens uit aan de jubilerende vereni ging en deed zijn woorden verge zeld gaan van een prachtige bloemen mand. Hierna verkreeg de secretaris het woord voor het uitbrengen van zijni historisch overzicht over de af gelopen 40 jaren. Op voorstel van voorz. Haazebroek werd de secr. J. Eekman, voor zijn vele verdiensten gedurende 34 ja ren aan de vereniging bewezen, on der instemmend applaus der aanwe zigen benoemd tot ere-lid. Aan de heer J. Struive, welke thans 25 jaar in het bestuur zitting heeft, werd een „winterlandschapje" aangebo den. Hiermede was het officiële ge deelte ten einde. Met het zingen van het van ouds bekende clublied werd het feestelijk gedeelte ingezet. Met nog enkele toepasselijke liederen, betrekking hebbende op de vereni ging en vervaardigd door de heer M. Jansen, werd de feestavond afgewis seld en zorgde er mede voor dat de stemming er goed in bleef. Te mid dernacht keerden allen na het slot woord van de voorzitter voldaan huiswaarts. ROELOFA RENDS VEEN St. Nicolaas-tentoonstelling Knut selclub. Sinds enkele jaren bestaat er in Roelofarendsveen een z.g. Gemeenteraad Leiderdorp Zijlkwartier krijgt 104 woningen voor meer dan 1 millioen gulden Watertarieven worden verhoogd r\E RAAD VAN LEIDERDORP, onder voorzitterschap van burgemeester van Diepingen, heeft gisteravond, zij het na langdurige discussie, het plan goedgekeurd voor het bouwen van 104 woningen in het Zijlkwartier. Dit plan. afkomstig van het architectenbureau Dekker en Van der Sterre is een afwijking van een tot nu toe gevolgde bouw in Leiderdorp. Geprojec teerd zijn 32 benedenwoningen met elk 3 slaapvertrekken, waar in totaal 6 bedden kunnen worden geplaatst, en 72 galerij woningen, waarvan 36 met 3 slaapkamers voor 5 personen en 36 met 2 slaapkamers voor 4 personen. De kosten, met inbegrip van het bouwrijkmaken van de grond, worden geraamd op 1.060.000.Hiervan kunnen 300.000.bestreden worden uit de opbrengst van de nationale woningbouwlening en voor de rest uit een lening van 696.000.welke aan de gemeente is toegezegd. Bij de opening van de raad deelde de voorz. mede dat onder de inge komen stukken er ook een was van Ged. Staten, waarin deze verzochten bij het toekennen van subsidies aan kruisverenigingen rekening en ver antwoording van deze verenigingen aan Ged. St. over te leggen. B. en W. hadden hiertegen bezwaar en vonden dat overlegging aan B. en W. voldoende was en verzochten de raad toestemming zulks aan Ged. St. kenbaar te maken. Als eerste van de 27 punten tel lende agenda werd behandeld een aanvraag om subside van de Chr. Landbouwschool te Alphen aan den Rijn, welke aanvraag werd inge willigd, onder voorwaarde dat het schoolgeld wordt herzien. Eveneens zal een tegemoetkoming worden verstrekt aan een drietal bewoners van het Zijlkwartier, wier kinderen een kleuterschool bezoeken te Lei den. Zulks met terugwerkende kracht Zonder h. st. werden aangenomen de rekening 1951 en begroting 1953 van het Bureau Sociale Zorg, waar mede een subsidie is gemoeid van 9250,voor 1953. Zo ook het gra ven van een boezemsloot in het Zijl-, kwartier, hetgeen zal geschieden als DUW-object, waardoor 90 van het arbeidsloon, begroot op 5700,van het Rijk wordt terugontvangen. Een tegenvaller bleek de gemeen schappelijke Watertoren te hebben van Leiderdorp en Zoeterwoude f Deze zal een grondige reparatie moe ten ondergaan, waarmede een bedrag is gemoeid van f 10.700,—, waarvan Leiderdorp 2/5 voor haar rekening krijgt Het overige deel komt voor rekening van Zoeterwoude. Goedkeuring van de Kroon zal ge vraagd worden voor een verbod voor de verkoop op Zondag van geringe eetwaren op openbare land- en wa terwegen. Nieuwe woningen. Het volgend punt betrof het plan voor het bouwen van 104 woningen in het Zijlkwartier. De bezwaren hiertegen golden in hoofdzaak de grootte der slaapkamers. De heer Moraal was de eerste spreker, die naast waardering voor het object, zijn teleurstelling uitte over de geringe afmetingen der slaapkamers. Ook de heer Kuilen- berg en Broxterman hadden bezwaar tegen deze woningen en bepleitten om het plan te wijzigen en alsnog 4 of 6 woningen erbij te betrekken voor grotere gezinnen. Verschillende sprekers voerden nog het woord en Ijet plan werd van meerdere kanten belicht. Tenslotte antwoordde de voorz. de raad, dat deze zelf beslo ten had tot hoogbouw. Daarbij komt, dat deze woningen, wat inhoud be treft, maar heel weinig verschillen van de 40 reeds gebouwde huizen aan de Zijl. Spr. had ook een open oog voor de grote gezinnen, doch deze accepteren vaak geen groter huis, omdat de huurprijs hoger ligt. Bovendien zijn degenen-, die op de woningltfst staan bijna allen perso nen die nog gaan trouwen en juist om deze mensen te helpen, is tot deze bouw overgegaan. Spr. achtte het volkomen verantwoord als de raad besloot, om deze woningen te bouwen. Op een betreffende vraag ant woordde de voorz. dat ook particu lieren bouwvolume toegewezen kun nen krijgen als de minister rijks premie toezegt Dc huurprijs zal vermoedelijk 8,— bedragen. Ten slotte stapte de raad over alle be zwaren heen en werd het plan z.h.st. aangenomen. Ter financiering van dit plan zal bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten een lening worden aangegaan groot 696.000,Met het aandeel in de Nat. Woningbouw groot f 300.000 komt men tot een bedrag van ruim 1 millioen gulden, benodigd voor de uitvoering van dit project, waarvan het besluit om over te gaan tot het bouwrijp maken van de grond even eens werd genomen. Naast deze gemeente-bouw wordt door particulieren eveneens voortge bouwd. Ditmaal zal aan de heer Meerburg worden verkocht 2 perce len grond, voor resp. 6 en 7 wonin gen en gelegen aan de Meidoornstr. en het plein achter de Herv. kerk. De kosten bedragen 14.100,— en 15.900,Ook de heer Mol zal 7 woningen bouwen aan de Meidoorn straat. Hier is een perceel verkocht voor f 16.350, Verhoging watertarieven met 5 Nadat een viertal hamerpunten waren gevallen, is het voorstel uit breiding der waterleiding aan de orde. De drinkwatervoorziening in de gemeente behoefde reeds lange tijd verbetering. Door het bouwen van een reservoir was getracht de noordelijke tak van het buizennet, t.w. het Zijlkwartier, een hogere druk te geven. In verband met de grote aanwas der bevolking en de grotere afname der industrie bleek de ge troffen voorziening binnen afzien bare tijd onvoldoende. B. en W. stel len daarom voor op korte termijn over te gaan tot aanleg van een nieuwe zinker en een tweede trans portleiding. De kosten hiervoor be rekend bedragen 117.000,Met het oog op de komende vernieuwing van het oude buizennet en het dienst- leidingnet adviseerde het Centr. Bur. voor Verificatie en Fin. Adviezen der Ver. v. Ned. Gem. een versnelde af schrijving van de nieuwe transport buis en tot het vormen van een re serve voor vervanging der dienst leiding.' Hiervoor moet een bedrag van 3800,gereserveerd worden, hetwelk gevonden moet worden uit een verhoging der waterleidingtarie ven met 5 Tevens zullen, in ver band met de verhoogde aanschaf- fingskosten, de meterhuren worden verhoogd, nl. van 55 op 75 cen£ en van 80 ct op 1,20 per kwartaal. Een beslissing moet genomen worden of de nieuwe transportleiding zal ko men aan de Hoge Rijndijk dan wel aan de Lage Rijndijk. Over de noodzaak der verhoging van de tarieven was men het spoedig eens. Na informatie door de heer Broxterman bleek, dat het meerdere waterverbruik boven het toegestane kwantum niet verhoogd wordt. Lan ger duurde het voor men de beslis sing nam om de leiding aan de Hoge Rijndijk te leggen, als daarvoor toe stemming gekregen wordt. Aan het leggen van een tweede leiding naast de bestaande dacht men zoveel be zwaren verbonden dat dit ondoen lijk moest worden geacht De voorz. gaf een uitvoerige uiteenzetting en weerlegde alle bezwaren, zodat de raad tenslotte het voorstel z.h.st. aanvaardde. Ook het voorstel tot het stichten van een aula op de alg. be graafplaats wordt z.h.st. aanvaard. Huurverhoging. Het voorstel tot voorlopige vast stelling van de rekening van het Wo ningbedrijf ontlokte een uitvoerige gedachten wisseling. Het betrof n.l. de herziening van de huren van 16 duplex woningen aan Hoofdstraat, en Resedastraat. De exploitatie van deze huizen leverde een verlies, dat niet uit rijksmiddelen gedekt werd, zodat de gemeente zich gedwongen ziet de huren te verhogen. De heer Broxterman zei, dat daar niet onder uit te komen is, maar zou met tegen zin voor het voorstel stemmen. Hij memoreerde een destijds genomen besluit, luidende dat huurverhoging slechts zou plaats vinden bij wisse ling van huurders. Hij vond het voor de huurders minder prettig en vroeg of het niet mogelijk is bij vaststelling van de huren meer met risico's re kening te houden. Nadat nog enige sprekers het woord hadden gevoerd, die ook tot de con clusie kwamen dat er geen andere uitweg was, antwoordde de voorz., dat de minister de huren vaststelde. Als naderhand blijkt, dat de huren te laag zijn, geeft de minister een rijksbijdrage. Is deze niet voldoende, dan moet herziening der huur vol gen. Ook dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. In de rekeningscommissie werden benoemd de heren De Graaf, v. d. Stoel en Boon, terwijl in de begro tingscommissie zullen plaats nemen de heren Moraal, Broxterman en Dieseraad. Nadat besloten was, om een -sub sidie te verlenen aan de Prov. Zuid- Hollandse Ver. tot Bestrijding der T.B.C. kwam de rondvraag, waarvan ondanks het gevorderde uur een druk gebruik werd gemaakt. De heer Velthuyzen vroeg concep ten van vastgestelde verordeningen. De heer Stoel vroeg verwijdering van een oorlogsoverblijfsel, n.l. een bunker, die een sta in de weg is en bovendien gevaarlijke attributen blijkt te bevatten. De heer De Graaf zag graag de Meyenwetering uitge diept cn zowel de heer Los als dc heer Moraal zagen graag aandacht voor een straatverlichting op som mige plaatsen o.a. Jaagpad, die door de modernisering elders uit de toon valt. HAZERSWOUDE Aanrijding. Toen gistermorgen mevr. M. per rijwiel op de Dorps straat reed, en bij de hoek van dc Beuklaan kwam, kwam plotseling uit de Beuklaan per rijwiel de melk- hanedlaar M. K. Deze belde niet en gaf ook geen richting aan. Het gevolg was, dat mevr. M. in de flank M. K. aanreed Zij kwam te vallen op straat en liep een dikke nie en enige ontvellingen aan beide handen op, terwijl haar bril werd vernield. Tegen M. K. is proces-verbaal opge maakt. Knutselclub met als voornaamste doelstelling de kinderen van dc le den der K.A.B. een onvergetelijk St. Nicolaasfeest te berzorgen. Reeds weken'en maanden zijn de leden de zer Knutselclub actief werkzaam om met hun productieve vrije tijdsbeste ding speelgoederen te vervaardigen voor het St. Nicolaasfeest dezer kin deren». Vele kinderen kunnen dan ook met dit specifiek kinderfeest weer met een prachtig stuk speelgoed gelukkig gemaakt worden. Om ouders en belangstellenden in de gelegen heid te stellen deze ruim 400 stuks speelgoederen in diverse variaties tc bezichtigen, heeft men hiervoor een tentoonstelling georganiseerd welke Zaterdag 29 Nov. 's middags te 3 uur in de Pancratiuszaal officieel wordt geopend. Zaterdag tot 10.30 uur cn Zondag na de Hoogmis tot 's avonds te 10 uur kan een ieder deze attrac tieve tentoonstelling gaan bezichti gen. Naar wij hopen zijn dit er velen. Verloting jeugdbeweging bracht fiets in de Veen. In het jeugdhuis „De Burcht" was Donderdagavond naast de gemengde zangvereniging „Vox Laeta", welke ter opluistering aanwezig was, een grote belangstel ling voor de trekking der loterij ten bate van de jeugdbeweging. Do heer W. A. van Harteveld sprak in zijn kwaliteit van voorzitter van het co mité der jeugdbeweging een wel komstwoord. Vox Laeta zong ter in leiding enkele liederen, waarna no taris Lohman tot trekking der eerste 25 prijzen overging. De hoofdprijs, een heren- of damesrijwiel, viel op no. 2094. Nadat „Vox Laeta" op zeer verdienstelijke wijze het .Slaven koor" en „Geh'n wir in den Garten" ten gehore had gebracht, volgde dc trekking der overige prijzen. Aan het slot van deze actuele cn dank zij „Vox Laeta" ook kunstzinnige avond bracht voorz. van Harteveld dank aan al degenen, die de verkoop van dit grote aantal loten mogelijk had den gemaakt. De parochiële jeugd commissie had enorm tegen het grote aantal van 16000 loten opgezien, maar dank zij aalmoezenier, kapelaan Poel, die overeenkomstig zijn gegeven woord, ruim de helft der loten aan de man heeft gebracht, had de ver koop een zeer vlot verloop. foot de HAAGSE RECHTBANK. Brom geen lor, Een lorrenkoop, die in samenwerking met een colle ga in September jl. te Wassenaar een bromfiets uit een schuur stal, werd door de Haagse Rechtbank conform de eis veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In de zaak van de collega, tegen wie een jaar was geëist, werd het onderzoek her opend voor het inwinnen van een voorlichtingsrapport. Jodenverraad. Dc Bijzondere Strafkamer van de Haagse Recht bank veroordeelde een koopman uit Hillegom, voor het verraden van een in Utrecht ondergedoken Duits- Joodse vrouw aan de Duitsers, tot zes maanden gevangenisstraf en ont zetting uit beide kiesrechten. De of ficier van Justitie had een jaar met ontzetting uit de kiesrechten cn uit het recht een ambt te bekleaen gc- eistt. De koopman had zich op over macht beroeper, omdat de Duitsers hem met de doodstraf hadden be dreigd. Autorover. Een 26-jarige Lci- denaar, die op 30 Juli j.l. uit anto's te Scheveningen cn in Den Haag di verse goederen stal, werd door de Haagse Rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenissthaf m.a. De eis was een jaar m.a. Reeds viermaal was B. veroordeeld.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 9