Rechtshertstel effecten spoedig afgewikkeld Felix Kersten vraagt gratie voor oud-kamparts van Amersfoort Emigranten-pater kon niet tijdig passage boeken KLOOSTERBALSEM Huwelijkszwendelaar hoorde vier jaar tegen zich eisen VRIJDAG 28 NOVtmtstK ïvai OE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA l TWEEDE KAMER Vier moties op „Financiën" ingediend De Tweede Kamer heeft besloten de heer Gortzak (C.P.N.) verlof te geven tot het richten van vragen aan de Minister van Justitie over de arrestatie van de Indonesische staatsburgers, de heren Raden Mas Soenito en Go Gien Tjwan. Op voor stel van de voorzitter werd besloten deze interpellatie te doen houden in de vergadering van a.s. Dinsdag. Een motie van de heer Van Rijcke- vorsel (K.V.P.) met betrekking tot het verschoningsrecht voor de jour nalist, welke aanvankelijk volgende week in behandeling zou worden ge nomen, werd voorlopig van de agen da afgevoerd. De Minister van Jus titie had de voorzitter namelijk me degedeeld. dat hij een nota zou in dienen, tarin het probleem uitput tend ze orden behandeld. Daarme de zou een maand gemoeid zijn. Deze nota zal dan tegelijk met de motie in behandeling worden genomen De Kamer heeft hierna de algemene be raadslaging over de begroting van financiën voortgezet. De heer WELTER (K.N.P.) zeide iii te stemmen met de opmerkingen van de heer Hofstra over fiscale gunsten aan ambtenaren van inter nationale organisaties en de bouw van een nieuw departementsgebouw. Als de minister meent het blad „Wij van Financiën" nodig le hebben, dan moet de Kamer hem daarin vrijla ten. Spr. weet de ellende van de ef fectenregistratie uitsluitend aan de regering. Voor wat de maatregelen van de bezetter ten opzichte van het effectenbezit der Joodse ingezetenen aangaat, betoogde spr., dat hier al leen past een vergoeding door d< ge meenschap. Het door de Joden gele den nadeel moet voor rekening van de staat worden genomen. De heer REUTER (C.P.N.) ver klaarde zich tegen de belastingpoli- tiek. Minister VAN DE KIEFT zeide in zijn antwoord het niet nodig te ach ten de Spaarraad al af te scnaffen.* De spaarmethode, welke te Hamburg wordt gevolgd, zal hij bestuderen. Hij verdedigde nader de bouw van een nieuw departementsgebouw. De minister gaf te kennen, dat de ont wikkeling der kwesties van de pri vileges voor ambtenaren van inter nationale organisaties de regering verontrust. Er is eigenlijk geen en kele reden voor deze privileges en de regering heeft van haar mening doen blijken waar dat past. Het is niets nieuws, dat de overheid met rijksgeld de industriële ontwikkeling steunt. Z.i. zou het publiceren van de namen van credietnemers niet juist zijn. Een specificatie der ver liesposten is ter griffie neergelegd. De Herstelbank die belangrijk werk heeft verricht, kan nog niet worden gemist. Erkennend, dat er nog be1asting- maatregelen zijn, die uit de bezet tingstijd stammen herinnerde hij aan het bestaan der commissie, die tot een vernieuwde belastingwetge ving tracht te komen. Haar werk schiet uitstekend op. De minister vreesde ernstige budgetaire bezwa ren van de door de heer Janssen ge wenste tingen. Z.i. verdient het huidige sys teem van heffing van inkomstenbe lasting de voorkeur boven toepassing van een gemiddelde van drie jaar. De inkomstenbelasting op speculatie winst heeft een zeer gering bedrag opgeleverd. De desbetreffende bepa ling leek hem niet houdbaar. Spr. betoogde, dat exploitatie van nieuwe gronden in eigen beheer ge wenst is om de beschikking te krij gen over cijfers. Voor de uitgifte van gronden en voor het pachtbeleid zijn eigen gegevens nodig. Aan de wens van de heer Engelbertink in zake een nota over het regeringsbe leid met betrekking tot de uitgifte van gronden zal op korte termijn worden voldaan. De effectenregistratie in haar ge heel is een succes geweest en ze heeft belangrijke voordelen ge bracht. Onze Joodse landgenoten is ontzaglijk onrecht aangedaan, maar naar het oordeel van de minister rnag men ten aanzien van de door de Duitsers gepleegde roof niet stel len, dat de ene Nederlander inte graal vergoeding moet hebben en de andere Nederlander het toekijken krijgt. De departementen van justi tie en financiën hebben uitvoerige plannen uitgewerkt om het rechts herstel effecten spoedig af te wikke len. Een eerste motie. Bij de replieken heeft de heer BIEWENGA (A.R.) een mede door leden van C.H., K.V.P., V.V.D., en K.N.P. ondertekend motie in gediend, waarin de minister wordt uitgenodigd zodanige maatregelen te treffen, dat de definitieve aanslagen in de heffingen ineens, gedateerd voor 6 Februari 1952, op desbetref fend verzoek van de betrokken be lastingplichtigen, ambtshalve in dien zin zullen worden herzien, dat reke ning wordt gehouden met de inhoud van de uitspraak van de Hoge Raad van 6 Februari 1952, in zake aftrek van belastingschulden voor de aan slagen in de heffingen ineens. Een tweede De heer SCHOUTEN (AR.) dien de namens zijn partijgenoot de heer C. van den Heuvel, een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de studenten aan de belastingacademie vrij behoren te zijn met betrekking tot de al of niet toetreding tot het studentencorps de zer academie en waarin de minister verzocht wordt te bevorderen, dat dienovereenkomstig zal worden ge handeld. Deze motie was mede on dertekend door leden van C.H., K. V.P. en V.V.D. Een derde De heer Schouten lichtte verder een amendement-Van den Heuvel toe mede ondertekend door leden van C.H. K.V.P. en V.V.D. om de post van 20.000 voor het blad „Wij van Financiën" met 1.te vermin deren, om daardoor tot uitdrukking te brengen, dat dit blad niet op 's rijkskosten zal worden uitgegeven. Een vierde De heer JANSSEN (K.V.P.) stelde een motie in het vooruitzicht om aan te dringen op verlenging van de her- kapitalisatiewet. De Minister waarschuwde nadruk kelijk tegen de motie-Biewenga, die z.i. alles op losse schroeven zal zet ten. Tegen de door de heer Schou ten namens de heer Van den Heuvel ingediende motie zou hij zich niet verzetten. Wel zou hij het bijzonder betreuren, als het amendement-Van den Heuvel werd aangenomen. De minister verklaarde geen bezwaar te hebben tegen indiening van een ont werp tot verlenging van de wet op de herkapitalisatie. Hij deelde nog mede, dat hij morgen Vrijdag besprekingen zal voeren met de ge-^ depossedeerden en met een comité van degenen, die te goeder trouw menen recht te hebben op na 1945 verkregen effecten. De stemmingen werden aangehou den tot morgen. De Kamer heeft zich tenslotte nog verenigd met de begrotingen van het gemeentefonds en van het staatsmuntbedrijf. Tegen half zeven is de vergadering ver- „Zijn verdiensten voor Nederland zijn groot" Dr. Felix Kersten, de oud-masseur van Himmler, die wegens zijn ver diensten voor ons land is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau, heeft op de minister van Justitie een dringend beroep ge daan de ex-kamparts van Amers foort. dr. Van Nieuwenhuyzen, die tot 20 jaar is veroordeeld, voor be genadiging bij H. M. de Koningin voor te dragen. Volgens Felix Kersten zijn de ver diensten van dr. Nieuwenhuyzen na zijn aanvankelijk verkeerde hou ding jegens ons volk voor Neder land talrijk geweest. Dank zij de inlichtingen die hij Kersten verschafte, zo zegt Kersten in een brief aan de minister van Ju stitie, kon worden voorkomen, dat veranderingen in de belas- vele kunstschatten, o.m. alle schilde- 3le&tauiatie& in de fJjteueózaaC De historische Trevèszaal, in het ministerie van Verkeer en Waterstaat te Den Haag, wordt geheel gerestaureerd. Oorspronkelijk diende de zaal als conferentieruimte voor de Staten-Generaal; ook werden er de buitenlandse gezanten ontvangen. Historische bekendheid verwierf de zaal, doordat er in lo09 de besprekingen werden gevoerd, die leidden tot hel 12-jarig bestand. Voor zover bekend, was de zaal nog nooit gerestaureerd, en verkeerde dan ouk in een zeer slechte toestand: het pleisterwerk kwam naar beneden, en 'Ie houten beelden waren zeer zwaar door houtworm aangetast. Overzicht van de werkzaamheden aan de beschilderde plafonds en de rijk bewerkte muren. MOEILIJKHEDEN MET DE „FAIRSEA" Gedupeerde gezinnen worden geholpen De „Fairsea" in de Kamer len uit de koninklijke paleizen en het andere bezit der Koningin, b.v. het zilverwerk, dat naar een slot in Posen weggevoerd zou worden. Door de inlichtingen van dr. Van Nieu wenhuyzen zou verder zijn voorko men, dat Nederlandse ziekenhuizen in beslag genomen werden en vele instrumentaria en belangrijke en kostbare installaties naar Duitsland weggesleept zouden zijn. Ook het plan om duizend Nederlandse artsen naar Polen te verslepen, heeft geen doorgang onden. Ten slotte kon aoor deze mededelingen het leven van zes Joodse Nederlanders gered worden. Nog meer verzoeken. Het gratieverzoek dat dr. Van Nieuwenhuyzen indertijd indiende, is thans in behandeling bij de gra tie advies-commissie. De federatieve raad van het voormalig verzet heeft nu besloten dit verzoek te steunen. Van de familie van dr. Van Nieu wenhuyzen vernam het ANP, dat de kroongetuige bij de behandeling voor het Bijzonder Gerechtshof van de zaak van de Amersfoortse kamparts, prof. dr. J. G. G. Borst te Amster dam, een schrijven heeft gericht tot prof. mr. G. E. Langemeyer, waarin hij het gratieverzoek van dr. Van Nieuwenhuyzen eveneens steunt. Dr. Van Nieuwenhuyzen zou prof. Borst, de promotor van het artsen- verzet in het kamp Amersfoort, •voorts hebben geholpen de kampre glementen te ontduiken en telkens er bij hem op hebben aangedrongen om zoveel medicamenten te verschaffen als er te krijgen waren. Financiële bezwaren mochten daarbij niet gel den. Dr. Van Nieuwenhuyzen wilde de kosten persoonlijk betalen. Volgens verdere mededelingen van de twee zoons van dr. Van Nieuwenhuyzen wordt het gratiever zoek ook door tal van andere intel lectuele oud-gevnmgenen van het kamp Amersfoort ondersteund. Tengevolge van overboekingen van passage op het emigrantenschip de „Fairsea" kon, zoals reeds eerder werd bericht, een 200-tal Nederland se emigranten niet met dit schip ver trekken. Deze gedupeerden zullen nu in elk geval in de loop van Januari naar Australië worden vervoerd. De stichting landverhuizing zal elk ge val individueel bezien en, indien no dig, voor een overbrugging zorgen. Ook een tweetal grote boerengezin nen, in totaal 19 personen, die met „Fairsea" meenden te kunnen vertrekken, moesten dit vertrek plot seling twee maanden uitstellen. Over dit speciale geval vernemen wij van het commissariaat voor de emigratie het volgende: Pater-pionier. Pater Maas, die in Australië al ge durende vier jaren voortreffelijk werk heeft gedaan voor de emigratie van grote boerengezinnen, kwam eni ge tijd geleden naar ons land voor een kort verlof terug. In die periode heeft hij zijn te waarderen werk voortgezet. Pater Maas bezocht in Australië een „sponsor" (een persoon, die de emigranten een jaar onder stand belooft) en na die gevonden te hebben, kon de emigratie van een of meerdere gezinnen na enige maan den worden geregeld. Door de Aus tralische en Nederlandse regering werd hij als tussenpersoon erkend. Daardoor was het mogelijk, dat ge zinnen emigreerden zonder dat zij in het bezit waren' van een huisvestings verklaring of een „employment". Het werk van pater Maas werd als zeer waardevol erkend. Zo heeft hij Australië onder meer een kamp voor het tijdelijk onderbrengen der emi granten. 75 Gereserveerde plaatsen. Bij zijn komst in ons land vroeg hij aan de stichting landverhuizing 75 plaatsen te reserverei. -voor door zijn bemoeiingen te emigreren gezinnen. Deze emigranten waren er op dat ogenblik nog niet, maar zouden later worden opgegeven, als hij de emi gratie volgens zijn schema had gere geld. Die 75 plaatsen werden gereser veerd. Daarbij werd echter de mede deling gedaan, dat de definitieve op gave 14 dagen voor het vertrek van de „Fairsea" moest zijn gedaan. Pater Maas is toen aan het werk gegaan. Een tiental katholieke boe rengezinnen in totaal 75 personen zouden volgens zijn schema emi greren. Te laat! Er werd voor die emigratie een versnelde procedure aanhangig ge maakt. Op de fatale datum 14 No vember waren de definitieve op gaven echter niet binnen. De stich ting landverhuizing had beleefd heidshalve nog eens aan die datum kunnen herinneren, zo deelde de commissaris voor de emigratie me de. Dat is evenwel niet gebeurd. Op de avond van 21 November werd van de Australische emigratie autoriteiten bericht ontvangen, dat de emigratie van twee gezinnen19 personen was goedgekeurd. De andere waren afgekeurd. De stichting landverhuizing heeft zulks de ande re morgen, 22 November aan de R.K. Emigratie Stichting bericht, met de mededeling, dat beide gezinnen niet met de „Fairsea" konden vertrekken. Nog afgescheiden van de overboe kingen van passage voor de „Fair sea" was de definitieve mededeling niet op 14 November ontvangen. Inmiddels zal van de zijde der emigratie-autoriteiten voor een over brugging voor de beide gezinnen worden gezorgd. Waarschijnlijk zal er echter door de gezinnen zelf reeds een oplossing worden gevonden voor het verlate vertrek, zodat die over brugging niet nodig is. Het Tweede Kamerlid de heer De Ruiter (C.H.) heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid schriftelijk de vMgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend: a. Dat dezer dagen met het emi grantenschip „Fairsea" ver scheidene Nederlandse emi granten naar Australië «ouden vertrekken. b. dat 170 van deze emigranten op het laatste moment een te legram hebben ontvangen van de stichting landverhuizing, dat hun vertrek tot Januari wordt uitgesteld. c. Dat deze 170 personen, die dit telegram ontvangen, op grote kosten zyn gejaagd, doordat ze hun bedrijf gereedschap pen, woning en meublilair al kwijt waren en hun bagage was verzonden? 2. Is het juist, dat dit een gevolg is van het feit, dat men latere aan meldingen heeft laten voorgaan? 3. Wat denkt de minister te doen om herhaling van het voorgevallene te voorkomen en hoe denkt de mi nister de gedupeerden schadeloos te stellen? De verwachtingen die ik van uw raad koester zijn hoog gesteld", sprak minister Suurhoff gistermiddag by de installatie van de Emigratieraad in het gebouw van de S.E.R. in Den Haag. „Velen van u hebben op het terrein van de emigratie hun spo ren reeds verdiend. Met de wens dat uw arbeid moge strekken tot heil van de emigranten,en van de Nederlandse volksgemeenschap als geheel, ver klaar ik de Emigratieraad voor ge- installeerd". In zijn installatierede verklaarde üe minister de Emigratieraad te zien als het sluitstuk op de na-oorlogse organisatorische ontwikkeling van de nog steeds in omvang toenemende emigratie. De regering stelt zich nu tot taak om de emigratie na te streven van de helft der jaarlijkse aanwas van de beroepsbevolking. Aan de emigra tieraad is daarbij een belangrijke adviserende en voorlichtende taak toebedeeld. De grote omvang van de raad zal misschien de indruk wekken dat in de breedte is gezocht wat in» oe diepte niet kon worden gevondery veronderstelde mr. ir. B. W. Have man, in een korte toespraak na de installatie. Tot op zekere hoogte is dit ook waar. Werkelijke deskundig heid op dit veelomvattende, zich snel ontwikkelende gebied, wordt nog niet bij één man gevonden. Een brede samenstelling is daarom nood zakelijk. DE EMIGRATIE NAAR AUSTRALIc Verwacht wordt, dat in de eerste helft van het volgend jaar ongeveer 7.000 Nederlandse emigranten naar Australië zullen worden vervoerd. O 30 Januari zal de Johan van Oldenbarneveld weer met emigran ten vertrekken. Daarna zullen vol gen de „Fairsea", de „Sibajak" en nog een „charterschip. In de eerste helft van het volgend jaar zullen dan voorts nog geregeld emigranten per KLM-vliegtuig naar Australië wor den vervoerd. Het eitje goedkoper? Dit jaar hebben de kippeneieren een ongekend hoge prijs gekregen. In hët voorjaar waren de prijzen wel iswaar niet te best, maar daarna zyn ze steeds aan de hoge kant geble ven. Vorige week deed een kippenei gemiddeld op de Barneveldse markt nog twee en twintig en een halve cent, terwyl voor een hennenei ge middeld negentien en een kwart cent betaald werd. En daarmee was het ei voor het binnenland luxe ge worden. Het was dan ook de uit voer, welke de eierprijs zo op deed lopen. De aarzeling, welke een week te rug was te bespeuren, bleek gerecht vaardigd te zijn, want thans is de eierprijs gezakt. De prijs van het kippenei was een cent lager, terwijl het hennenei byna een halve cent minderde. Of deze deling zich zal voortzetten, moet afgewacht worden. Voor een flinke daling zal men mis schien nog een aantal weken geduld moeten hebben, wanneei.de aanvoer groter wordt. Voor de eerste weken heeft men meer kans op een kleinere dan op een grotere aanvoer. De pluimveehouders vinden deze hoge pry's overigens geen luxe. „Wij hebben de laatste tijd zoveel tegen slagen moeten incasseren, dat een wat beter jaar een dringende nood zaak was", zo is hun standpunt. TWAALF JAAR VOOR MOORD OF MEISJE. De Bredase Rechtbank heert gister morgen de 29-jarige Tilburger J. de W. veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf en terbeschikkingstel ling van de regering.. Tegen hem was 15 jaar en terbeschikkingstel ling geëist. De W. heeft op 31 Maart te Biest- Houtakker (N.-B het 19-jarige Hil- varenbeekse meisje Liesje van Bre da overvallen en gedood. SCHRALE HUID~, daarvoor is Akkcr's Kloostcr- balscm het middel, dat Uw huid weer gaaf en glad maakt. Ook als wrijfmiddcl bij rhcumatick: (Advertentie) „SCHOOLHOOFD MOET TER KERKE GAAN". Wegens de gerichtheid der bevol king van de gemeente Heesselt (ge meente Varikj in de Betuwe h^eft de burgemeester sollicitanten naar de betrekking van hoofd der open bare school als zijn persoonlijke opvatting medegedeeld, dat de can- didaat zich geregeld ter kerke dient te begeven. Het Tweede Kamerlid, de heer H. van Sleen (P. v. d. A.) heeft gister middag de minister van Binnenland se Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, hierover geinterpelleerd en de vraag gesteld, of hier niet in strijd gehan deld is met art. 5 der Grondwet, vol gens hetwelk elke Nederlander voor enig ambt „noembaar is. Minister Beel ontkende deze strij digheid met de Grondwet, omdat de persoonlijke opvatting van de bur gemeester het benoemingsrecht van de Raad niet behoeft te beïnvloe den. 60 KANARIES GESTIKT. In een schuur achter een perceel aan de Hobbemastraat te Den Haag heeft zich gisteravond een kanarie drama afgespeeld. Een vogelhande laar had hier 10C kanaries onderge bracht. Baldadige jongens hadden vermoedelijk een vuurtje gestookt door een oud bel in brand te steken, dat vlak tegen het schuurtje was ge plaatst. Er ontstond een zodanige rookontwikkeling dat 60 kanaries stikten. De brandweer wist het vuur Oiaite GOLF De 9e Nat. Vogeltentoonstelling, die tot en met Zondag a.s. zal duren, is gisteravond in de Koningszaal van' Artis te Amsterdam door dr. K. H. Voous geopend. Achttien maanden gevangenis straf hoorde de voormalige chef van het K.L.M. bevraohtingskantoor Rot terdam gisteren voor de Haagse Rechtbank tegen zich eisen wegens het verduisteren van 35 mille gedu rende een tijd van 2><J jaar. DE BEMINDE MENEER MINNAAR De gehele middag heeft de Rotter damse Rechtbank zich gisteren bezig gehouden met een zaak tegen de 42- jarige in Paramaribo geboren en te Rotterdam wonende koopman L. O. Minnaar, die enige vrouwen voor aanzienlijke geldsbedragen zou heb ben opgelicht, daarbij een huwelijk in het vooruitzicht stellend. Volgens de dagvaarding heeft hij twee Rotterdamse dames tot een be drag van 12.700.opgelicht. Voorts zou hij een vrouw uit Rijswijk heb ben uitgescholden. De man in regenjas. De eerste vrouw, die als" getuige werd gehoord, verklaarde de man enige jaren geleden op straat te heb ben ontmoet. Het was zomer, de man liep in een regenjas en daarom lacht- te zij Hij had verteld, „operator" by de Caltex te zijn en een zaak in over hemden in Caracas in Venezuela te hebben. Door een omwenteling van het regime aldaar moest hy hals over kop vluchten en kon niet meer te rug. Hij had echter nog veel geld hij noemde een bedrag van dertig mille van die zaak te verwachten. De vrouw leende hem toen 700. en later nog eens 800.M. had ge. zegd vrijgezel te zijn en haar waren huwelijksvoorstellen gedaan. Lang zamerhand verflauwde de relatie, zij kreeg na aandringen nog wat geld van hem terug, doch schoot er 1090 bij in. Spaans docent. De tweede dame, een weduwe, had de man in haar zaak leren kennen en volgens haar zeggen had zij hem in totaal aan 23.000.— geholpen, die hij besteed had een kleren, een auto, nodig voor zijn zaken, een kantoor inrichting, handelsgeld, voor een les lokaal, omdat hij Spaans doceerde. Zij ontruimde haar woonkamer voor het kantoor. De grote meubelen ver kocht ze en kocht kleinere terug. Er bleek van deze verhalen niets waar te zijn. In het begin waren ook haar trouwbeloften gedaan. Detective. Een derde vrouw, die wegens hui- selyke moeilijkheden troost bij hem zocht, had hem in totaal 660.ge geven. Ook haar had hij verteld, evenals aan de vorige, vrijgezel te zijn, en ook n<u deden het verhaal over Venezuela en de zaak in over hemden opgang. Ook was hij in West- Indië bij de geheime politie geweest. Bij een vrouw, die zoals zij zeide, hem uit medelijden in huis had ge had, zou hij 25.hebben gestolen. In de dagvaarding stond, dat ver dachte gehuwd was met een zekere D. S., die op Aruba een winkelbe drijf „Liberty Store", heeft. Hij was voornemens van haar te scheiden en een raadsman had reeds contact met een collega in> de West opgenomen. Een rapport, dat uit West-Indië was gekomen, vermeldde, dat M. in Columbia met D. S. was getrouwd, doch het huwelijk staat niet bij de burgelijke stand in West-Indië inge schreven. De verdachte ontkende bij zijn ver hoor alle oplichtingen. De auto was hem aangeboden, zo zeide hij. De vrouw had er een paar keer in gere den, zo ging hij voort op een vraag van de president, die naar aanleiding hiervan de opmerking maakte 2000.per rit". Hy had de dames verteld in overhemden te handelen. Hij had niet verteld een zaak te heb ben. Het West-Indische rapport noem. de D. S. als enige eigenaresse van de zaak. Zij zou een vermogen van zes millioen Arubaanse guldens heb ben. Liedjes bij de guitaar. In zijn requisitoir zeide de officier van justitie, dr. M. S. van Oosten, overtuigd te zijn, dat M. een door trapte bedrieger en een hoogst kwa lijk huwelijkszwendelaar is. Het Ver haal van Venezuela is het steriotype verzinsel. Zijn .vrouw heeft een zaak op Aruba en hij verlegt deze heel slim in zijn verhalen naar Venezuela. Verdachte toonde de dames een brief van zijn raadsman, die over de echt scheiding ging. Doch voor een buiten staan-der leek het over het winkel bedrijf te gaan. De officier, die van een buitengewoon slim verdichtsel sprak, meende dat het wettig en over- tuigend bewijs geleverd was. Uitvoerig ging de officier verdach- te's levensloop na en hieruit bleek, dat hij voor zijn huwelijk met D. S. in West-Indië enige vrouwen met huwelijksvoorspiegelingen geld af handig zou hebben gemaakt. Nog maals liet de officier een aantal da mes de revue passeren, met wie ver dachte in relatie had gestaan. Voor een vrouw zong hij sentimentele lied jes bij een guitaar. Volgens de offi cier wees het psychiatrisch rapport op 'n misdadige aanileg. Hij eiste ten slotte een gevangenisstraf van vier jaar.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 7