Sint Micolaad 1952 Werving van nieuwe K.R.O.-leden gaat in dekenaat Leiden beginnen Slecht weer over Europa „Elck wat wils' Fa Bernard Gezelligheid! DUURZAAM GESCHENK NOLETs Herenmodemagazijnen VRIJDAG 28 NOVE. "IR 1952 OE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 In de laatste 25 jaar is het bezit van een eigen katholieke radio-om roep sterk belaagd en het feit, dat de K.R.O. heeft weten stand te houden, is te danken aan de vele katholieken, die lid werden van deze omroepver eniging. Sinds het einde van de oorlog is de toestand van de K.R.O. niet meer zo gunstig als voorheen. Nadat kort na de bevrijding een poging om de Nederlandse omroep te natio naliseren mislukt was, kregen de om. roepen hun zendtijd terug. De K.R.O. heeft echter nog niet het recht vrij te beschikken over zijn eigendom aan studiogebouwen en technische mid delen, een bezit, dat door de Neder landse katholieken uit duizenden gel delijke offers is opgebouwd. Binnenkort zal de wettelijke rege ling van- het omroepbestel wederom een punt van discussie vormen in de Kamers, waarna een wet tot stand zal komen. Gelukkig zijn de Nederlandse ka tholieken ook na de oorlog hun om roep niet ontrouw geworden. Zij heb ben hun wensen kracht bijgezet door een groot offensief, waardoor het le dental een hoogte bereikte als nooit tevoren. Sterker dan ooit gaat de katholieke radio-omroep derhalve de toekomst tegemoet. Men heeft begre pen, dat de K.R.O. niet in zijn maat schappelijke positie mocht worden getroffen. De inkomsten uit de gids zijn de slagader in het bestaan van iedere omroepvereniging. Hierdoor kan de K.R.O. zelfstandig initiatieven nemen, al zijn de inkomsten onder de druk van de steeds stijgende prij- KATWI1K AAN DEN RIJN Raad van OverlegDooï de Raad van Overleg van de K.A Bde L T.B., en de R. K. Middenstandsorganisaties was m het Parochiehuis een culturele avond belegd, waar rector J Th. M. Kraakman een lezing zou houden met als onderwerp: „De Lotgevallen van de Hiërarchie in Nederland". De voor zitter, de heer C. v. d. Marei, heette in zijn openingswoord welkom de paters van het Missiecollege, pastoor Hesp, kapelaan Bekkers en verdere aanwezigen, om het woord dan te ge ven aan Pastoor Hesp die een korte uiteenzetting gaf van de Stichting 18531953. In de parochie is als co mité voor deze Stichting, zoals pas toor bekend maakte, benoemd het bestuur van K. K. Het doel is een geschenk aan te bieden aan de Bis schoppen van Nederland die volgens bekendmaking deze schenking zullen aanwenden voor de medische facul teit san de Universiteit te Nijmegen. Deze actie zal duren van Kerstmis tot Pasen. Daarna kreeg rector Kraakman het woord, die in een schitterende lezing de toestanden schilderde van vóór en na het herstel van de Hiërarchie in ons land. KATWIJK AAN ZEE Kind onder zandlaag bedolven en gestikt Nadat de afgravingen aan da Drie- plassenweg ongeveer beëindigd wa ren en alleen de arbeiders bij de automatische grijper aanwezig wa ren om de machine te smeren voor de volgende dag, waren kinderen achter het duin om deze afgegravin gen genaderd. Het 11-jarig zoontje van de familie van Egmond uit de Vlierstraat kwam te dicht bij de af- zanding, ben stuk van het duin stort te in en de jongen werd meegevoerd en kwam onder de zandlaag terecht. Tamelijk gauw wist men hem te be vrijden maar de levensgeesten wa ren reeds gew.eken. OEGSTGEEST Intocht St. Nicolaas Zaterdag middag om drie uur zal St. Nicolaas p<»r boot arriveren in het Kanaal aan de Dorpsstraat, waar hij wordt ontvangen door burgemeester Du Boeuff. Daarna wordt de stoet gefor meerd, die wordt voorafgegaan door de muziekgezelschappen NZHVM en Triumph. De route is: Dorpsstraat, Rijngees- terstraatweg, Duinzichtstraat, Wyt- tenbackweg, L, de Colignylaan, Oran jelaan, Rhijngeestérstraatweg naar Indische buurt, vandaar door Assen- delftstraat, Deutzstraat, Geversstraat Terweeweg, Prins Hendriklaan, Ge versstraat, Kempenaerstraat, met als eindount Huize Wijnstok. IJsclub. Onder voorzitterschap van de heer H. Kortman kwam de ijsclub in café Knijnenbrug in ver gadering bijeen. De voorz deelde mede, dat hij om privé redenen zich niet meer kon beschikbaar stellen voor een bestuursfunctie. De vele ja ren, dat hij als bestuurslid en als voorzitter de belangen van de ijsclub heeft behartigd zijn voor hem zeer aangenaam geweest. De menings verschillen in het bestuur waren steeds zeer gering en werden tot ge noegen opgelost. Na vaststelling der notulen bracht de secretaris de heer Veen een uitgebreid jaarverslag uit, waaruit wij noteerden dat het le dental thans 266 bedraagt. De heer J. v. d. Fort bracht zijn financieel verslag uit. Er bleek een batig saldo van 244 te zijn. De aftredende bestuursleden, de heren L. Hogervorst, J. Th. Juffer mans, N. Korenhof en K. Veen, wer den met alg. stemmen herkozen. Tot nieuw bestuurslid benoemde de vergadering de heer J. v. Gor- kum en tot voorzitter met bijna alg. stemmen de heer K. Veen. Aan de scheidende voorz. werd dank gebracht. Nadat een nieuwe kascommissie was benoemd, volgde dc rondvraag, dit niets belangrijks opleverde waarna de traditionele verloting. De vergadering werd op- luisterd met muziek van de „Sna- renbrekers." zen tot een minimum beperkt. Met de inkomsten van de abonne mentsgelden is het mogelijk geweest de grondslagen te leggen voor de ka tholieke televisie-uitzendingen. De dreiging van een eenheidsom roep is gekeerd, maar er is toch nog meer steun nodig en die kan gegeven worden, want een belangrijk deel van de katholieke gezinnen in Neder land is nog niet geabonneerd op de K.R.O.-gids en derhalve nog geen lid. In deze tijd, waarin belangrijke be sluiten ten aanzien van de omroep verenigingen genomen zullen wor den, is het een dwingende eis de gelederen van onze eigen omroepver eniging te versterken. Propagandisten in het gehele land gaan weer een actie beginnen om le den te werven. Het dekenaat Leiden blijft hierbij niet achter. Een dezer dagen gaat ook in deze omgeving de grote actie beginnen en wij ho pen, dat degenen, die -Dg geen lid van de K.R.O. zijn, zullen beseffen hoezeer ook hun steun nodig is om de plaats te bepalen, welke katholiek Nederland in de aether verdient. NOORDWIJKERHOUT In een goed bezochte ledenverga dering is gisterenavond officieel de afdeling Noordwijkerhout der Kath. Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf (K.V.O.B.) tot stand gekomen. Het begon als L.T.B.-vergadering. De voorzitter P. v. Leeuwen opende en merkte op, dat de agenda voor deze vergadering nog belangrijk uit gebreider zou zijn geweest, als de beschrijvingsbrief voor de komende algemene vergadering van de K.V. O.B. tijdig uitgekomen was. Dit is niet geschied en derhalve zullen de leden over hoogstens 3 weken weer ter vergadering worden geroepen. Vervolgens deelde spreker mede, dat de erkenning door het hoofdbestuur van het besluit tot vorming van een afdeling der K.V.O.B. is afgekomen, zodat deze avond een afdelingsregle ment moest worden vastgesteld en een bestuur moest worden gekozen. Omdat de L.T.B. hoofdzakelijk •bloembollenkwekers als leden heeft en slechts enkele boeren werd be sloten het te kiezen K.V.O.B.-bestuur tevens te laten fungeren als L.T.B.- bestuur met één boer als bestuurs lid. De heer Th. P. Warmerdam werd gekozen als bestuurslid der L.T.B. Voordat tot verkiezing van het K. V.O.B.-bestuur werd overgegaan, deelde de heer v. Leeuwen mede, dat het voor hem onmogelijk is de func tie van algemeen voorzitter met die van afdelingsvoorzitter te verenigen. Wel verklaarde hij zich bereid ge woon bestuurslid te blijvèn. Ook Jac. Warmerdam, tot nu toe secretaris, trok zich als zodanig te rug. Na enige gedachtenwisseling werd tenslotte als oplossing aan vaard, 6 i.p.v. 7 bestuursleden te kie zen. Als 7e man wenste men de heer Jordan aan het bestuur toe te voe gen, zodat deze het secretariaat zou kunnen waarnemen. Na verkiezing was het bestuur samengesteld uit: de heren Braun, v. Leeuwen, Immer, zeel, Jac. Warmerdam, Hogervorst en Meeuwenoord. De heer Braun werd gekozen tot voorz. De heer v. Leeuwen feliciteerde de heren met hun verkiezing. Tijdens de stemming had de heer v. Leeuwen nog medegedeeld, dat in Januari de Oogstdankdag zal worden gehouden. De'H. Mis van dankbaar heid zal ditmaal in de St. Victorkerk worden opgedragen en de Oogstdank- gaven zullen ditmaal worden ge schonken aan' het St. Willibrords- apostolaat. Buurtvereniging „Wilhelmina". De zaal van „De Taveerne" was weer stampvol toen de Buurtveivniging „Wilhelmina" een feestavond hield. Het eigen toneelclubje van „Wilhel mina" trad voor het voetlicht met „De Rattenvanger'". We hebben er bewondei'ing voor, dat de leden van het toneelclubje op een zo sublieme wijze een dergelijk stuk ten tonele wist te brengen en daarbij het be wijs leverde, dat men geen planken koorts kent. Zonder enige hapering werd het stuk gespeeld en de rollen bleken weer uitstekend verdeeld te zijn. K.A.V. Dat de K.A.V. in Noord wijkerhout een bloeiende vereniging is, bleek op de vergadering in café „Be Zwaan". Ruim 70 leden waren opgekomen. In haar openingswoord dankte de presidente mevr. v. d. Bosch de dames, die zo bereidwillig waren geweest te collecteren op het feest van Christus Koning. Ook be dankte zij de leden, die in de loop van het jaar hadden gebreid en ge haakt voor de loterij. Voorts deelde zij mede, dat 70 dames zich hadden opgegeven voor de retraitedag, wel ke 17 December a.s. gehouden zal worden. Er is nog eén week gele genheid om zich voor deze dag op te geven bij een der bestuursleden. Mevr. v. d. Bosch las hierna een dankbrief voor van zuster Odulpha O.P., die op haar 12 -jarig profes- siefeest een mooi bloemstukje van de KAV ontving. De voorzitster vroeg nog of er jon ge vrouwen zich beschikbaar wilden stellen om te wassen voor zieke le den. Ook wekte de aanwezige da mes op eventuele zieke buren te helpen, dat is een mooie daad van naastenliefde. Mej. Stringa heeft daar ook al zo dikwijls op gewezen. Hier na hield mevr. van Roode uit Hille- gom een causerie over het (onder werp: Moeders taak in het gezin." Mevr. v. 'd. Bosch dankte spreek ster na afloop van haar leerzame cau serie en bood een mooi bouquet an jers aan. Hierna volgde een gezellig Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr.muz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gr muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr.muz. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gr.muz. (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen). 12.55 Boekbespreking. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 13.50 Gr.muz. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pianorecital. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateurspro gramma. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten 15.55 Metropole orkest. 16.30 De schoonheid van het Grego riaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 samenzijn. Mej. Romijn declameer de een mooi Mariagedicht. De „Knoeipotten" zorgden voor enige leuke schetsjes. Aan het einde van dc avond werd een verloting gehouden. Ieder ging, dank zij ve)e gulle gevers, met een prijs naar huis! Bezoek van St. Nicolaas. Zon dagmiddag komt St. Nicolaas weer zijn jaarlijks bezoek brengen aan Noordwijkerhout. De goede Sint zal omstreeks half 2 arriveren aan het Station Noordwijkerhout. Bij de in tocht zal de Harmonie St Jeanne d'Arc zoals alle jaren met muziek de intocht begeleiden. Tijdens de tocht door het dorp zal er langs de huizen en bij het publiek langs de weg worden gecollecteerd ten bate van het instrumentenfonds van de harmonie. Ook zal St NicolaaS een bezoek brengen aan het voetbalterrein van WSE tijdens de rust van de voet balwedstrijd. Daar zal eveneens wor den gecollecteerd. Vrijwillige brandweer jubileert. Het 25-jarig bestaan van de vrijwil lige brandweer zal 2 December a.s. gevierd worden. Een comité van actie in de gemeente heeft er voor gezorgd dat dit feit niet ongemerkt voorbij zal gaan. Op die dag zal de jubilerende brandweer van 23 uur een rondrit aoor de gemeente rr.aken met de ver sierde brandweer-auto's. Om 3 uur is er in de feestzaal van de Sint Bavo-stichting een officiële bijeenkomst van het brandweerkorps het gemeentebestuur, het comité van actie en genodigden. Tijdens d eze bijeenkomst zal een huldiging Dlaats vinden van de herpn P v d Klugt en B. Zandbergen die beiden 25 jaar aan de vrijwillige brandweer zijn verborden Van 4.305 uur nam. is er gelegenheid voor iedere belang stellende om het jubilerende korps te feliciteren. In de officiële bh'een- komst zal een cadeau aan het kortis worden overhandigd van de burgerii 's Avonds is er een feestje voor de brandweerlieden. Winkelweek. Dit jaar zullen 48 middenstandszaken meedoen aan de winkelweek, welke van 28 Nov. tot en met 9 Dee. gehouden wordt. Van daag, de le dag van de winkelweek, moeten de winkels nog op de gewone tijd sluiten. Van Zaterdag 29 Nov. tot en met Donderdag 4 Dec. zijn de win kels tot 's avonds 9 uur geopend. Aan de winkelweek is een loterij verbonden met 4 trekkingen, elke trekking heeft 12 prijzen. Als klap op de vuurpijl wordt de laatste avond als extra prijs een waardebon voor 10 H.L. anthraciet getrokken. ZOETERMEER NIET SLUITENDE BEGROTING. Hedenmiddag zal de begroting de zer gemeente door de raad worden behandeld. Het is voor het eerst in de geschiedenis, dat deze gemeente een niet sluitende begroting heeft. Blijkens de memorie van toelichting zal een verhoogde rijksuitkering on ontbeerlijk zijn. De gewone dienst exclusief het verrekenhoofdstuk geeft een totaalcijfer van 640.371.70 en inclusief het verrekenhoofdstuk een bedrag van 969.096.76. Het to taalcijfer van de kapitaaldienst be draagt: in uitgaaf 4.345.558.62 en in inkomst 3.066.861.39, zodat het nadelig slot'van deze dienst 1.278 697.23. De schuld van de meente bedraagt 2 828.596.81 ofwel per inwoner ruim 429.—. De voor naamste objecten, die in uitvoering zullen worden genomen zijn de vol gende: woningbouw tot een bedrag van 439.240, aanleg riolering 430.000,-*-, verbetering Stations straat 50.000.cn bouw gymnas tieklokaal 52.000, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Nov Vee. Aanvoer: 5 stieren, 30 melkkoeien. 150 vette koeien, 216 varekoeien, 35 graskal veren, 8 vette kalveren, 72 nuchtere kalveren, 800 vette schapen, 1651 vette lammeren, 6 varkens (zeugen), 1 schram. 3 paarden en 7 geiten. To taal 2984 stuks. Prijzen: Slachtstie- ren 800—1000 p. stuk, 2.25—2.50 per kg. schoon gewicht: melkkoeien 8501175 per stuk; vette koeien 800—1125 stuk f 2.00—2.80 per kg. schoon gewicht: varekoeien f 550 —850, vaarzen 650900. pinken 425590 graskalveren f 150420 per stuk; vette kalveren 200300 p. stuk, 2.002 60 per kg. levend ge wicht; nuchtere slachtkalveren f 45 —60 per stuk, 1.20—1 35 per kg. levend gewicht, vette schapen f 100 -120, vette lammeren f 7085 paar den 800—1000 en geiten 1530 per stuk. Handel alles flauw Kaas. Aanvoer 15 partijen Goudse en 2 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwaliteit f 2.47, le soort 2.42.44 en 2de soort 2.382.40 per kg. Handel ma. tig. Sint Nicolaas gaat met zijn tijd mee De Goede Sint is dermate verheugd over de vriendelijke ontvangst, die de Nederlandse televisie hem Zater dagmiddag jL in Amsterdam bereid de, dat hij voornemens is om op Vrij dag 5 Dccemer jong en oud van „kijkend" Nederland verrassen. Om vijf uur 's middags is er een spe ciale N.T S.-uitzending voor dc jeugd onder het motto: „Vanmiddag spe len de kinderen de baas in de stu dio". Des avonds om kwart over acht is er een Sinterklaasprogramma voor de ouderen, waaraan behalve de Sint en zijn knechten Jan de Cler en Alexander Pola medewerken. Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Oude Kerstlie deren. 1840 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Gr.muz. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gr.muz. 20.25 De gewone man zegt er het zijne van. 20.30 „Lichtbaken," cause rie. 20.50 Gr.muz. 21.00 Gevarieerd programma 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2524.00 Gr.muz. HILVERSUM II, 298 nr. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19 30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gr.muz. 7-15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gr. muz. 8.00 Nieuws. 8.18 Gr.muz. 8.35 Orgelspel. 855 Voor de vrouw. 9.00 Gr.muz. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uit geschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. VARA- 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.35 Pianokwintet 12.00 Gr.muz. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Aecordeonmuziek. HOE wordt het weer? (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OPKLARINGEN. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele regen- of sneeuwbuien. Aanvankelijk vrij krachtige, later tot matig of zwak afnemende wind uit Noor delijke richting. In de nacht en ochtend bijna overal lichte vorst, midden overdag tempartuur enkele graden boven het vries punt. 29 Nov. zon op 8.23 en onder 16.34 maan op 14.49 en onder 6.09 uur. 13.55 Radioweekjournaal. 14.20 Mu ziekvereniging. 14.45 Boekbespreking 15.00 Koorzang. 15.25 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gr.muz. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kameror kest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia 18.20 Dansmuziek. 18.45 Kamerkoor. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Gevari eerd programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Amusementsir.uz. 22 40 „Onder de pannen", hoorspel. 22.55 Reis Z.K.H. prins Bernhard naar Midden- en Zuid Amerika. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.20—24.00 Verzoekprogramma. In de dichte mist boven de mon ding van de Elbe zijn gisteren een Amerikaans, een Brits, een Noors cn een Duits vaartuig op elkaar gebotst; er werd geringe schade aangericht. De mist heeft zich teruggetrokken boven de Noordzee, doch zou mis schien later weer komen opzetten. In alle andere delen van Duitsland brengen sneeuw, ijs of regen het ver keer in gevaar. In dc bergen kan volop wintersport worden bedreven. Boven Zuid-Engeland hangt een zware mist. Om Churchills buiten huis in Kent bedroeg het zicht gis teren niet meer dan tien meter. Op het vaste land lopen dc tempe raturen op, van Sicilië in het Zuideni tot Hamburg in het Noorden, waar door in dc Alpen weer gevaar voor lawines bestaat en in grote delen van Frankrijk overstromingen ont staan. Verscheidene wegen in Oost-, midden- en West-Frankryk zijn on begaanbaar geworden. In België heeft het warmere weer zware regenbuien veroorzaakt. Mist houdt het scheepvaartverkeer in de Schelde op. Utt w-eci in, Ewiafia De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO licht bew. 11 C. STOCKHOLM sneeuw —4 KOPENHAGEN licht bew. 0 LONDEN sneeuw 2 AMSTERDAM sneeuw 1 BRUSSEL zwaar bew. 9 PARIJS zwaar bew. 11 BORDEAUX regenbui 12 NICE zwaar bew. 9 WARSCHAU motregen 1 BERLIJN nevel 1 FRANKFURT regen 3 MUNCHEN zwaar bew. 9 ZURICH zwaarbew. 8 WENEN mist 1 Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig en smartelijk lijden meermalen voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Moeder, 3ehuwd- en Grootmoe- Ier, Mevrouw THEODORA MARIA JOSEPHINA DE JONG Weduwe van de Edelachtb. Heer LEO HENRI MARIE JOSEPH VOSTERS in de ouderdom van 66 jaren. Uit aller naam, Mr. TH. A J. VOSTERS .eiden, 27 Nov 1952. Rijn- en Schiekade 33. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de parochie kerk van de H. Leonar- ius A p. M. (Haagweg) op Maandag 1 Dec. a.s. te 8 en 8.45 uur en de olechtige gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de bijzet- ving in het familiegraf jp de R. K Begraaf plaats te Roelofarends- veen te 11.45 uur. Rozenkransgebed: Vrij dag-, Zaterdag- en Zon dagavond 9 uur aan het sterfhuis. Geen bezoek. Gaarne H H Missen. Polshorloges voor Dames en Heren 15 st. Anker, in ruime keuze. Pendules. Wekkers en allo andere Uurwerken, grote sortering ook in alle Horlogobandcn Gouden Ver lovlngs Dames en Heren Ringen van het allerbeste 14 kr. Goud en Voegloos Zonder inlevering. Op het graveren kan gewacht wor- S. v. d. WATER ZN. Haarlemmerstraat 185. GEEN FILIALEN Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden onze Zwager en Oom JOHANNES WELBOREN in de ouderdom van 85 jaar in Huize St. Jan te Wateringen. Uit aller naam, Familie WAAIJER Stompwijk, 26 Nov. '52 De gezongen Requiem Mis'wordt opgedragen Maandag 1 Dec. te half 10 in de Parochiekerk te Wateringen, waarna de begrafenis op het R. K Kerkhof aldaar. St. Nicolaas VINDT ZIJN Nuttige Geschenken bij We Pe Zwitserse geborduurde ZAKDOEKJES 3 stuks verpakt in doos 2.19 Wollen dames HOOFDDOEKEN geruit 2.85 Nappa gevoerde DAMES HANDSCHOENEN zwart en bruin 10.64 Wol gebreide KINDER HANDSCHOENEN in diverse kleuren 2.75 Wol met Nylon KINDER SPORTKOUSEN in alle maten vanaf 1.59 VOORGETEKENDE KLEEDJES met kantgarnering 75 Groot sortiment DAMES PULLOVERS en VESTEN Reeds vanaf 9.85 Met MIDZABONNEN. GANGETJE 4, LEIDEN Plastic Slacouvert 0,75 Plastic Eierlepels, per zes 0,75 Plastic Vingerkommen 1. JSKASTdozen v.a. 1.10 Tornado Keuken garnituur 6,95 Kop en Schotels vanaf 0,95 Keukenweegschaal 8.— Koektrommeltjes vanaf 1,65 Roomspuiten 1,95 Stoompannen v.a. 48, Tomatenzaagjes 0,95 Huishoudschaar 1,50 Koperen Vulemmer 21,75 Koperen Tafelbel 3,80 Kleine stukjes koperwerk vanaf 1,50 N.V. v.h. BREESTRAAT 55 schuin t.o. Gehoorzaal MIDZA-DEELNEMER LANGERAAR Abonnementen on Adver tenties worden aangeno- i men door: J. v. d. PIJL Langcraarseweg 232. vindt U op do tjjno dans avond Zondag in don Burcht (GoBolcctoord iniliou). Bal Boskoop Zaterdag 8 uur Stompwijk Zondag 8 uur oofonuvond Hillegom Zondag 3 uur 7 Dec. St. Nic. Soirée Kaarten in voorverkoop Voorjaarscursus Aanvang begin Januari Utf "f" a V. ROSSUM du CHATTEL DRIESSEN Afd. Juweliers pleet Pieterskerkkoo&steeg 3 VOOR EEN IN ELKE PRIJS Abonneert U op „Sursum Corda" YlaaA MaCet imwI Uw qe.lcJh&nJktn, WIJ BRENGEN VOOR U EEN GROTE SORTERING IN: Slipovers, Wollen Vesten met ei zonder mouw, Sokken, Daaaen, Nappa Handschoenen, (gev. en ongev.) voor Dames en Heren, echte Noorse Tricolana Handschoenen en Wanten, Overhemden, Shawls, Zakdoeken, Riemen, Dasspelden, Manchetknopen, Kamerjassen, Huisjasjes, Hoeden en Petten. Alles in een leuke gratis St. Nicolaas-verpakking. U koopt GOED en VOORDELIG in Speciaalzaak in PALCON REGENJASSEN reeds vanaf II. 49.75 (dubbel Egypt, katoen) BOTERMARKT 8-9 HAARLEMMERSTRAAT 206

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3