Rijnstreek De heer C* W* Oostveen nam afscheid van z'n werkkring Militair door stengun gedood Katwijks gemaal vordert en nieuwe brug in overweging Wassenaars problemen zijn woningbouw en verkeer Perceel in Voorstraat wordt ingericht tot politiebureau VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Onder zeer grote belangstelling heeft de heer C. W. Oostveen giste ren afscheid genomen als algemeen procuratiehouder van de Amsterdam- sche Bank N.V. Incasso Bank N.V. Leiden, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tussen 4 en 5 uur heeft een groot aantal cliënten van de gelegenheid gebruik gemaakt de scheidende func tionaris de hand te komen drukken. Ook afgevaardigden van diverse ver- enigiragen en instellingen gaven blijk van hun waardering voor de heer Oostveen. Voor de afdeling Leiden van het Nederl. Roode Kruis zagen wij mr. J, C. de Vroom. Ds. P. Kloek verte- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden voor (Advertentie) Naar eerst thans bekend is gewor den, werd Dinsdag op Deelen een militair door een schot uit een sten- gun gedood. Drie militairen stonden om een schildwacht, toen op onver klaarbare wijze zijn stengun afging. Twee konden opzij springen, maar een 21-jarige militair, die vlak voor de schildwacht stond, werd in de hartstreek getroffen en onmiddellijk gedood. De 27-jarige schildwacht, bij wie het schot door de kleren ging, moest met een zenuwschok in het militair hospitaal in Arnhem worden opge nomen. Het ongeval geschiedde bij de ma gazijnen op Klein Heidekamp, welke magazijnen bewaakt worden doör 't bewakingscorps van de Koninklijke Landmacht. De overstromingen in Frankrijk Uit Zuid-oost- en Midden-Frank rijk worden nieuwe overstromingen gemeld. Door zware regenval in de laatste 48 uur en de sneeuwval van enige dagen geleden is de waterstand in de Rhóne zeer gestegen. In de om geving van Tarascon zijn gebieden overstroomd. Drie boerderijen moes ten hier worden ontruimd. Donderdagavond trad de rivier de Ome in de omgeving van Metz bui ten haar oevers. De weerkundige dienst voorspelde geen regen meer en geloofde dat de overstromingen in de volgende 24 uur zullen afne men. EEN MENSENVAL. Een 42-jarige Britse monteur, in wiens huis in tien weken tijds twee maal was ingebroken, construeerde een mensenval. Als het deksel van een koffer werd opgelicht, werden twee patronen afgeschoten. Een 34- jarige inbreker liep in de val en werd dodelijk getroffen. De monteur is gisteren door een Londense rechtbank schuldig bevon den aan doodslag, maar werd ontsla gen van rechtsvervolging. De verde diger voerde aan, dat het op grond van een wet van 1861 geoorloofd is tussen zonsondei-gang en zonsopgang een mensenval in een woonhuis te plaatsen. De rechter zei dat/men niet het recht heeft iemand te doden om dat hij een dief is. Hij achtte de con clusie van de jury doodslag juist, maar was het eens met de aan beveling de monteur te onitslaan van rechtsvervolging. NOG EEN MONA LISA? Een New Yorker heeft de bur gemeester van de Italiaanse stad Flo rence een tot nu toe onbekend por tret van Mona Lisa door Leonardo da Vinei aangeboden. Volgens de schenker, William Ger- ders, zou dit schilderij uit 1604 date ren, terwijl de bekende Mona Lisa uit het Parijse Louvre in de jaren 16161617 vervaardigd zou zijn. Ger- ders zegt, het volkomen verwaarloos de schilderij bij een naar Amerika geëmigreerde Italiaanse familie te hebben gevonden en acht jaar aan de restauratie van het doek te hebben gewerkt. eenwoordigde „Staalwijk" der Ned. Herv. Gemeente, terwijl de heer Alb. v. d. Hoogt, directeur van Mathesis Scientiarum Genitrix in laatsgenoem- de functie kwam. De heren Wilbrink en Filippo kwamen namens de kerk voogden der Nederl. Herv. Kerk, de agent van de Nederl. Bank, jhr. v. d. Brandeler, met de heren Vroom en Rotteveel gaven eveneens blijk van hun belangstelling. Het deed de heer Oostveen zicht baar genoegen, dat ook twee oud directeuren van de Incasso Bank N.V. Leiden, de heren mr. Th. J. Trip en mr. S. C. H. Coebergh bij het offi ciële afscheid aanwezig waren. Nè vijf uur, werden temidden van directie en personeel woorden van hulde en waardering gesproken tot de scheidende functionaris. Namens de Directie liet mr. I. Op stelten de loopbaan van de heer Oostveen de revue passeren en con stateerde een flink credit-saldo. Hij reikte hem het getuigschrift van de Mij. v. Handel en Nijverheid met gouden draagmedaille uit, benevens een stoffelijk blijk van de waarde ring der directie. Daarna prak de heer Martijn na mens het personeel, waarbij hij een polshorloge overhandigde. Namens de personeelsvereniging Amico, waarvar de heer Oostveen voorzitter is en waarvan hij voorlopig nog geen af scheid denkt te nemen, werd hem een voorzittershamer aangeboden. Mevr. Oostveen óntving van de di rectie, het personeel en namens „Amico" bloemen. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het vonnis is geveld", strikt volwassenen. Lido: „Liefde van een frontsol daat", 18 jaar. Luxor: „Anna", volwassenen. Trianon: „Morgen is te laat", 14 jaar. „Hoffmanns Vertellingen", 18 jaar. Rex: „De kleine wereld van don Camillo", alle leeftijden. AMERIKAANSE SCHENKING. De Nationale Research Corpora tion te Cambridge, Massachusetts, V.S., heeft aan prof. dr. A. E. van Arkel, hoogleraar in de Anorgani sche Chemie aan de Leidse universi teit een bedrag geschonken ten be hoeve van een onderzoek van de re acties van haligonyden of oxyden met metalen. DE VOLA NAAR ROME Gisteravond hield mevr. J. A. Staal van Sandvliet voor de Ver. van oud leerlingen der Ambachtsschool (Vo- la) een lezing, met lichtbeelden, over Rome. Voor de pauze werden de aanwezi gen rondgeleid door een groot aan- al kerken waarvan deze stad er 400 ijk is. Daarna werd oud-Rome be zichtigd, waarbij tal van interessante bijzonderheden werden medegedeeld. Aan het einde van de rondwande ling dankte de voorzitter, de heer J. P. Zwanenberg de Spreekster voor haar voortreffelijke geleide. „RIJNLAND" VERGADERDE De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap Rijnland is Woensdag te Leiden bijeen geweest, voornamelijk tot het vaststellen van de begroting 1953. Deze begroting wordt uiteraard sterk beïnvloed door de bouw van het nieuwe gemaal te Katwijk, een werk dat goede vorde ringen maakt en waarmede men in het begin van 1954 gereed hoopt te zijn- De omslag is ook voor 1953 ge raamd op 6.50 per hectare. Er is besloten een nieuw vertoog te richten tot Gedeputeerde Staten der beide provinciën, in verband met de aanhangige nadere wijziging van het reglement van Rijnland. Hierin wordt voorgesteld de omslagregeling in het vervolg aldus te bepalen, dat 60 pet van hetgeen geheven zal moe ten worden ten laste van de onge bouwde eigendommen zal komen hectaresgewys berekend, zoals tot- dusver en 40 pet ten laste van de gebouwde eigendommen, berekend naar een percentage van de belast bare opbrengst.. Ook is hierin aandacht gewijd aan de bemoeiing van Rijnland met de boezem waterkeren de polderkaden, voorzover deze bemoeiing, in het be lang van Rijnland zelf vereist is. Er is in beginsel besloten, dat Rijnland ter aar Emigratiecursus LTB De eerste Katholieke Emigratie cursus in de Veenstreek is in de R.K. Lagere Tuinbouwschool te Ter Aar op officiële wijze geopend. De re gionale Assistent, tevens leider van deze emigratiecursus, de heer P. L. A. v. d. Zon heette alle aanwezigen van harte welkom. We zagen pastoor Halkes met de Eerw. heren kap. Buis en kap Saers, beide docenten aan deze cursus, dok ter J. H. Post Uiterweer en de Eerw Zuster Corneli, beiden eveneens do centen, de heer Ververberg leraar Engels aan deze cursus en enige le den van de Raad van Overleg ter plaatse. Tijdens het welkom van de Reg. Assistent betrad ook de heer J. G. M. Bosman, alg. emigratieleider van het Emigratiebureau van de L. T.B. het leslokaal. Deze hield een gloedvol betoog, waarin hij de toekomstige emigran ten nadrukkelijk wees op de gewich tige stap, die ze gingen zetten om in den vreemde een nieuwe toekomst op te bouwen. Hij feliciteerde de reg. assistent met het tot stand ko men van deze eerste cursus en hij spoorde de cursisten aan trouw en met veel ambitie alle lessen te vol gen, opdat zij als degelijk goed voor bereide emigranten de naam van Nederland in de vreemde zouden uitdragen. Hy vroeg ook de steun, zodra zij in hun nieuwe vaderland thuis wa ren om de toekomstige emigranten ook een plaatsje te bereiden en me de te werken om Voor de nakomen den de moeilijke weg te effenen. De pastoor wees in een kort kern achtig woord op de grote gevaren die er aan de emigratie verbonden zijn en hij smeekte Gods zegen af over de toekomstplannen van de aanwezigen. Nadat de emigratieleider de cursis ten nog enige zakelijke mededelin gen had gedaan, was hiermede de of ficiële openingsplechtigheid een feit. zoeterwoude Op het 4e Nationale kappers- bediendenconcours heeft de heer A. C. Lintsen zich in de finale weten te plaatsen. 50 pet van de onderhouds- en ver- beteringskosten der boezemwater- kerende kaden aan de polders zal vergoeden. Aan de brug over het Oegstgees- terkanaal te Rijnsburg zullen in 1953 enige voorlopige voorzieningen wor den getroffen, in afwachting van de gehele vernieuwing van deze brug, die in overweging is. In deze vergadering hebben de nieuw verkozen hoofdingelanden, de heren Prins te Overveen, Verdegaal te Noor d wij kerhout, Plomp te Nieuwkoop, Visser te Alphen a. d. Rijn en Van der Torren te Waddinx- veen, voor het eerst zitting genomen, iisse Biljarten. Voor de eerste klasse van de Biljartbond Bloembollenstreek wera te Lisse de wedstrijd Concordia IPoort van Cleef I (Noordwijk) gespeeld. De thuisclub, welke met 2 invallers verscheen, wist ondanks deze handicap alle partijen te win nen. Uitslag 80. Damclub „Lisse Vooruit". Dt verdere uitslagen van de bordenwed strijden luiden: Jac. v. d. PoelA. Balkenende Jr. 02; Wilh. Möhlman --H. van Drunen 11; Nic Dekker- Jac. van Hal 20; J. AlgeraJoh. Langbroek 11; A. WijnhoutG d. Stelt 11. De afgebroken partijen uit de competitiewedstrijd Lisse Voor uit INoordwijk I hebben „Lisse Vooruit" de nederlaag bezorgd daar een partij remise en de andere verlo ren is gegaan. Noordwijk won dus met 119. Géboren: Elizabeth M. G., d. van W. P Beijk en M M. v. d. Voort; Jannie H., d. van A. Pals en A. van Werkhoven; Anthonius J M., z. van J Bon en J Schocne; Gerardus M., z. van P. Faas en W. C Does; Fran- ciscus M. M., z. van P. N. v. d. Ploeg 3 Dec. en C. C. van Stijn; Johannes G. Adr., van J. v. d. Vourt en C. M. v. d. Burg, Anna E., d. van L. Apon en J. Oosthoek. Ondertrouwd: F. de Vries, 23 jaar te Rotterdam met H. van Werkhoven 22 jaar; Th. J. Kortekaas 30 jaar te Noord wij kerhout met M. J. Hesse- ling 26 jaar. C. Duivenvoorden 26 iaar te Noordwij kerhout met M. E. Kleij- horst, 23 jaar; Th. H. J. Leenders, 27 jaar, te Arnhem met M A. W. Rosier, 29 jaar; H. Wiersma, 27 jaar, 's-Gra- venhage met J de Vreede. 25 jaar. Getrouwd; C. G. Rotteveel te Sas- senheim met K. J. C. van Rijk; J. Hoogeveen te Sassenheim met W. v. d. Meer; J. C. Rhijnsburger te Sassenheim met C. E Groene veld: Jacob P. Zandbergen te Rijnsburg met H. M. Duineveld; J. N. van Steijn te Voorhoul met M M. van Dril; W. J. Vesseur te Leimuiden met P. J. Ruigrok; L. G. Nijssen te Voorhout met H G. M. Buschman. noordwitk O.V. Noordwijk/Zee. De na jaarsvergadering van de Oranjever eniging Noordwijk/Zee mocht zich in een flinke belangstelling verheu gen, waarover bij de opening 'dr. de Graaf zijn vreugde uitsprak. De feestelijkheden bij het Koninginne- feest waren zeer prettig verlopen. De financiële toestand der vereni ging is bevredigend. Er is een re serve van ruim 800.De bestuurs verkiezing had tot resultaat, dat de heren H. v. Rhijn en H. C. Admiraal werden herkozen. De feestelijkheden werden wederom bepaald op 30 April. IJsclub. De Noordwijkse IJsclub bestaat op 30 November a.s. zestig jaar. Het bestuur heeft gemeend, dit feit niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan, waarom het gelegenheid geeft tot gelukwensen op Dinsdag 9 Dec. a.s. van 3 tot 4.30 uur in Café Restaurant Flora. Schietvereniging. De wisselprij. zen werden deze week gewoninen door: D. A. Lüschen 98 p. Ie klasse; J. v. Egmond 98 p. 2e klasse; P. Borst 96 p. 3e klasse. Het hoogste aantal in de Damesklasse behaalde mej. M. P. de Groot met 92 punten. Seinpostbeker. Evenals voor gaande jaren zal ook thans' weer in Seinpost in een achtkamp de Sein postbeker verspeeld worden. Wie aan deze wedstrijd zullen deelnemen is nog niet bekend. Voor Noordwijk zal allereerst P. de Groot de winnaar van vorig jaar zijn bezit verdedigen, terwijl J. Turk ook van de partij zal zijn. De eerste ronde begint 8 Dec. a.s. 's avonds te 7.30 uur. De traditionele Kerstwedstrijd zal ook dit jaar weer gehouden worden. Opgeven hiervoor kan geschieden bij J. J. Bizot, Breloftpark 11. voorhout Winkelweek actie. Het winkel week-comité verzoekt ons mede te delen, dat in het berichtje in het blad van Donderdag 27 Nov. 1.1. ten on rechte gesproken is, over trekking van de loterij. Het betrof hier geen loterij, doch een winstverdeling aan het publiek Een dergelijke winst uitkering heeft wederom plaats o) In het voorlopig verslag en de memorie van antwoord bij de ge meentebegroting voor 1953 die op 10 December a.s. in de raad komt is zowel door de raadsleden als door B. en W. veel aandacht besteed aan het woningbouwproblecra in de gc^ meente Wassenaar. Op vragen van meerdere leden over de bouwplannen in het Kerkehout antwooraen B en W., dat het plan voor de 87 woningwetwoningen in deze buurtschap bestekklaar is en ingeleverd bij het Provinciaal Be stuur van de Wederopbouw. De pro vinciale commissie voor het uitbrei dingsplan die zich aanvankelijk te gen de bouw van een dergelijk aan tal huizen aan de overzijde van de Rijksstraatweg had verzet heeft de plannen geaccepteerd. Gevraagd werd ook naar de mo gelijkheid om, vooruitlopend op de as. herziening van het uitbreidings plan, reeds nu gronden aan te wij zen, die bebouwd zullen kunnen worden met z.g. arbeiderswoningen. B. en W. achten dit evenwel niet verantwoord, ook al, omdat de her ziening van het uitbreidingsplan binnen afzienbare tijd aan de orde komt. Op een suggestie van een der le den, om aan de oostzijde van de Rijksstraatweg, tegenover Deyler. oord, gronden te bestemmen voor woninguouw er zou daar plaats zijn vooi 3000 woningen, aldus het raadslid antwoorden B en W. dat daardoor opnieuw een 'onsamen hangende be.bouwinskern zou ont staan, terwijl er toch naar gestreefd moet worden, een zo samenhangend mogelijke uitoreiding van de wo ningbouw te verkrijgen. Door het verooü om woningen met meer woonlagen te bouwen, gaat zeer veel bouwgrond in Wassenaai ver loren aldus een opmerking van een der raadsleoen. B. en W. mer ken hieromtrent op, dat in het ont werp van de herziening van het uit breidingsplan de mogelijkheid tot het bouwen van z.g. flatwoningen in beperkte mate zal worden geopend. Uit een overzicht van b. en W. blijkt, dat sedert de bevrijding in Wassenaai werden gebouwd 245 wo ningen uit het contingent dat in totaal 443 woningen bedroeg en daarnaast 174 woningen in de vrije sector en 35 woningen met een her- bouwplicnt Van de 2a5 woningen uit het contingent waren er lbti z.g. wo ningwetwoningen. Vaij net contin gent zijn 198 woningen nog niet ge bouwd 87 er van zijn gsieserveerd voor het Kerkehout 38 woningen met financiering zijn nog niet vol tooid en diverse tientallen aanvra gen zijn nog in behandeling. Op een vraag, wat B. en W. den ken te doen met dooi particulieren gebouwde woningen, die leeds gerui me tijd leeg staan, terwijl zo velen drmgend woonruimte behoeven, ant woorden S. en W., dat pogingen zijn aangewend, om deze .eegstaa ruimte beschikbaar te stellen aan woningzoekende)!. Al deze pogingen faalden echter vanwege de hoge huurprijzen, die voor deze woningen mogen worden gevraagd aldus en W. GEMEENTERAAD KATWIJK men. Alhoewel de raad nog niet be sloot tot aankoop,vertrouwen B. en W. dat de raad hiermee zal instem men. Aldus wordt dan besloten. Dan een voorstel tot het verlenen van een crediet voor aangekochte schilderijen van Willy Sluyter en A. Stengelin, nl. Schelpenvisser, oud straatje te Katwijk, Portret van Aaltje, drie portretten van vissers vrouwen, allen van Sluyter en „Bom men op het strand" van A. Stenge lin, voor totaal 594,25 inclusief de kosten waarvoor B. en W. een cre diet van 690 vragen. Aangenomen. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening groot ƒ2.000.090,— nodig voor verschillende grote wer ken werd aangenomen. De Rijks postspaarbank biedt de gemeente voor de duur van 20 jaren een lening aan van ƒ2.000.000, Het aantal van de objecten, dat onder de zorg van de afdeling plant soenen valt is de laatste jaren sterk uitgebreid: Daarom heeft de chef der plantsoenen, de heer Rombouts, zich een rijwiel met hulpmotor aan geschaft en heeft de heer Rombouts een toelage aan de gemeente hier voor gevraagd welke de raad toe stond. Het voorstel tot het verlenen van een crediet aan B. en W. voor slo ping van de vuilverbrandingsinstal latie en tot inrichting van dit ge bouw voor garageruimte werd even eens aangenomen. Een en ander kost 4090,—. Besloten werd de prijs van het wa- ter te verlagen van ƒ0,30 tot ƒ0,23 handen van de gemeente moeten ko- per m3, doch de meterhuur te verho- De raad van Katwijk kwam gister middag in openbare vergadering bij een. Tot Commissarissen der Gemeente spaarbank worden herkozen de af tredende heren J. Slingerland, Val- kenburgerweg 11, H. P. Bloot, St. Andreasplein 14 en D. W. Gesink, Kerkstraat 31. Tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School wordt uit een voor dracht van 3 opgemaakt door B. en W. benoemd de heer S. Kelder, Kru- gerstraat 53 te Zaandam. In vorige vergadering werd door B. en W. voorgesteld de straten in het „Molenblok" aan te duiden met namen als Lupinehof, Papaverhof, Pioenhof enz. De heer Wassenaar stelde toen voor schilders uit de oudheid te nemen. De commissie van fabricage kan zich met het voorstel van de heer Wassenaar niet vereni gen en ook B. en W. zijn het met genoemd college eens weshalve zij hun voorstel uit vorige vergadering handhaven voornamelijk omdat de namen ontleend aan gewassen ge teeld in het bloembollen- en tuin- bouwdistrict wel als de meest pas sende kunnen worden beschouwd. Het voorstel wordt thans aangeno men. Voorstel tot aankoop van het pand Buiten sluisstraat 121. Op 4 Nov. heeft de openbare vrijwillige ver koping van dit pand plaats gehad. Het stond in bod op f 1000,—. Is na mens de gemeente afgemijnd op f 600,Het pand ligt in het amo- veringsgebied en zal dus t.z.t. gen. Uiteindelijk betekent het een voordeel voor de verbruikers. Aan de Katwijkse Bouwvereniging worden, zoals met vorige complexen is geschied, overgedragen de 126 wo ningen in het „Tranendal", en tot het verlenen van bouw- en grond- voorschotten hiervoor. B en W. willen doen herbestraten het gedeelte van de Boulevard ge legen tussen de Koningin Wilhel- minastraat en de Rijnmond. Kosten ƒ9440,— waarvoor dit crediet nodig is. Algemeen is de raad van oordeel, dat dit werk broodnodig is. De afd. Katwijk aan den Rijn van Bloembollencultuur verzoekt toeken ning van een gemeentelijke subsidie in de kosten terzake van deelneming aan de Internationale Bloementen toonstelling „Flora" te Heemstede. Een bedrag van ƒ404,75 is reeds bij eengebracht: er is nog nodig 143,75. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie op f 150,te bepalen. Waarmede de raad accoord gaat. Dan is er nog een voorstel tot het verlenen van een crediet voor het afdekken met aarde van de sport velden in Nieuw Zuid. Door het bouwrijp maken van het Molenblok komt daar pl.m. 9000 m3 teelaarde beschikbaar welke goed van pas| van 3 Decembei tot 17 December. In antwoord op vragen van raads leden delen B. en W. in de memorie van antwoord mede, dat naar de Rijkswaterstaat heeft megedeeld een bedrag van 200.000,— is uitgetrok ken voor de verbetering van het weg- vak Den DeylHaagse Schouw. Het is echter nog met bekend, in welk tempo de verbeteringen zullen worden uitgevoerd. 25 JAAR WIT-GELE KRUIS. Op 12 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat in Wassenaar een afd. werd opgericht van het Wit-Gele Kruis. Dit jubileum zal op een nader bekend te maken dag worden gevierd. Er heeft zich uit de leden een comité gevormd, dat het bestuur ter gelegenheid van het ju bileum een geschenk namens alle leden wil aanbieden. Dat geschenk zal tweeledig zijn. In de eerste plaats hoopt het comité middels een cir- cu aire aan alle katholieke ingezete nen te bereiken dat het aantal leden van de afdeling met een behoorlijk aantal kan worden verhoogd. Ten tweede zal aan alle leden een bijdra ge worden gevraagd voor een stof felijk jubileumgeschenk een bedrag aan geld, dat bestemd zal worden voor de aanvulling en de uitbrei ding van de voorraad uitjeenartike- 'en. Het comité van aanbeveling voor deze actie telt de voxgende leden: mevrouw J. baronesse van Wijnber gen—Michiels van Kossem ch, mevr. L. H A. J. M Timmerman—Sister- rnans en de heren mr. A. L. M. van Berckel, A. S M. Cloppenburg, W. Croon Jr., J. A. E M Driebeek, V. Jurgens, G. W. Kampsohöer C van Lede Sr., mr A. J. M van Moorsel, H. J. M. Peeperkorn en Th. J. M. Rees van den Ende. Het spoorlijntje naar Scheveningen. Bij het vooronderzoek van do ge meentebegroting voor 1953 van de gemeente Wassenaar is o.m. de voorgenomen opheffing van het, spoorlijntje naar Scheveningen ter sprake gekomen Een der raadsleden gaf de mening te kennen, dat een bijdrage van de gemeente Wassenaar in het exploitatietekort dc opneffing zou 'kunnen voorkomen. B. en W. voelen daarvoor niets De monopo lie-positie van de Spoorwegen brengt mee, aldus het college, dai naast ren dabele lijnen ook niet-rendabele lij nen moeten worden bediend. In het voorlopig verslag van het voor-onderzoek der gemeentebegro ting van Wassenaar worden vele opmerkingen gt maakt en vragen ge steld over kwesties, samenhangende met het verkeer op de Rijksstraat weg Vele leden vragen 6. en W. al le pogingen in 't werk te stellen om de aanleg van de nieuwe Rijksweg tussen Burgerveen en Schiphol als nummer 1 op het prioriteitsschema van het Rijk geplaatst te krijger- Ook na het gereedkomen van de tunnel bij het Kerkehout zal de situa+ie daar niet ideaal zijn. Over de aanleg van de n-euwe rijksweg zeggen B en W., dat zij nog onlangs aan de minister van Ver keer en Waterstaat met klem "er- zocht hebben de geprojecteerde weg zo spoedig mogelijk te laten aanleg- gt n. Binnen afzienbare tijd aldus B. en W. zal op de Rijksweg ter hoogte van de Kerkeboslaan en de v. d. Oudermeulenlaan een verkeersge leider worden aangebracht. Ver wacht wordt, dat de nieuwe natrium- verv'chting van de Rijksstraatweg tus sen het Viaduct en de Eiksnhorst- laan voor 1 Januari as., gereoo zal rijn. Aan de Rijkswaterstaat 's de wenselijkheid kenbaar gemaakt, de natriumverlichting, die op het ogen- Mik is aangebracht by Den Jeyl, door te trekker tot voorbij de over steekplaats voor fietsers nabij Potel de Cude Deyl Aanganon .er mag worden aldus B. en W. dat te zijner tijd aar deze wens zal wor den voldaan Wat het po '.tetoezicht Leueft schrijven B en W. aan de Raad, dat onlangs twee zeer snelle solo-motoren konden worden aan gehecht. Daardoor zal net b.r.nen- kort mogelijk zijn, snelle dubbelpa- trouilles op de Rijksstraatweg in te zetten. Doorvaart Zijlwetering gestremd. In verband met werkzaamheden is de doorvaart in de Z:ilwetering, voor wat betreft het gedeelte gele gen direct ten Zuiden van het toe- j voerkanaal naar de Haven gestiemd komt om deze sportvelden in orde te maken. Dit zal in totaal ongeveer 25.000,kosten voor welk bedrag B. en W. toestemming vragen aan de raad. De heer v. Duyvenbode vraagt te gelijk de aandacht voor een terrein bij de Parklaan waarvoor deze zwarte aarde zou kunnen worden ge bruikt Als er nog grond over is zou spr. gaarne ook dit tegelijk uitge voerd willen zien. Wethouder Bloot doet hiervoor de toezegging, waarna de raad met het voorstel accoord gaat. Punt 13, voorstel tot verhoging van het crediet voor inrichting van het perceel Voorstraat 46, (woning van wijlen Meerburg) tot politiebureau, lokt lange discussies uit. De raad is unaniem van oordeel dat het een dure geschiedenis wordt. Aanvanke lijk zou het kosten ƒ25.000.nu blijkt dat het ƒ58.750.vraagt of ƒ33.750.meer. Maar enkele raads leden zeggen, dat als men A gezegd heeft, men ook verplicht is B te zeg gen. Alleen de heer Wassenaar vindt het gebouw groot en niet geschikt voor politiebureau. Maar na lang dis cussiëren wordt het voorstel van B. en W. toch aangenomen met 143 stemmen. Tegen de heren v. d. Ma- rel, Wassenaar en van Beelen. Lever luchtbeschermingsmaterialen in! De burgemeester van Wasse naar doet een beroep op die ingeze tenen die nog helmen laarzen gas maskers, schoppen, bijlen, zagen en andere materialen, die in Wasse naar gedurende de laa;ste oorlog zijn uitgereikt ten behoeve van de toen malige Luchtbeschermingsdienst, in hun bezit heben, deze spoedig in te leveren op kamer 11 van het Poli tiebureau. Desnoods zullen aanwezi ge goederen na telefonische kennis geving onder nummer 3333 toestel 3 worden afgehaald. Te veel uitgehaald. Toen op de Rijksstraatweg een vracMautobe- stuurder een voor hem rijdende auto wilde passeren, en daar1 ij te ver naar inks uithaalde, kwam de linkerach terzijde van zijn vrachtauto in bot- smg met een bestelauto, bestuurd door v. W. uit Den Haag die uit de tegenovergestelde richting naderde. Beide auto's werden beschadigd en v. W. liep lichte verwondingen aan hel gezicht op. De vrachtautobe- stuurder reed na de botsing door: hij kon evenwel worden achterhaald. Het bleek een zekere V uit Zoeter- woude te zijn. Tegen hem werd pro cis-verbaal opgemaakt

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2