Drieslaapkamerwoningen acht minister Witte gewenst rdhere°rpbw,VE, BEZITSVORMING VOOR DE Bulderende kapitein redde boven de IJszee bewusteloze piloot het leven Was belastingopgave van steenfabrikant onjuist 1 Urkers in een huisje op palen Winkelier voor de derde maal voor de rechtbank VAN NELLE vloeitjes WOENSDAG 26 NOVEMBER 1952 DE LE1DSE COURANT rWEEDE BLAD - PAGINA 1 TWEEDE KAMER Huurverhoging is eis van rechtvaardigheid De Tweede Kamer heeft Dinsdag-1 verminderd worden, maar de ge- middag de algemene beraadslaging meentebesturen zullen aan de hand van statistieken de plaatselijke be hoeften moeten nagaan wat er ter plaatse moet worden gedaan De kwestie van de huisvesting van ouden van dagen er zijn 800.000 personen boven de 65 jaar kan niet met een eenvormige formule worden opgelost. Uit een oogpunt van rechtvaardig heid is huurverhoging noodzakelijk. Deze zal per se met een compensa tie gepaard moeten gaan. Over de wijze waarop deze compensatie ge geven zal worden, kan spr. zich niet Nieuwe vraagpunten bij S.E.R. De regering heeft aan de Sociaal- Economische Raad om advies ge vraagd over het te volgen systeem van loonbeheersing. Gevraagd wordt of er aanleiding bestaat, wijzigingen in de gevolgde loonpolitiek aan te brengen en zo ja, welke. De gevolgen van eventuele ver anderingen zullen moeten worden be paald, waarbij in het bijzonder wordt gedacht aan: 1. De onderlinge loonverhoudingen In de afzonderlijke groepen en be drijfstakken, 2. de kostprijzen, 3 de productiviteit, 4. de mogelijkheid van beïnvloeding van het loonniveau in verband met de industrialisatie en 5. de arbeidsvrede. Huren aan de orde. Zeer spoedig zal door de Sociaal- uitlaten. Hij betoogt o.m., dat het Economische Raad advies aan de re- niet verstandig zou zijn de huren te gering worden uitgebracht over het stabiliseren op de kosten van het bouwen op het ogenblik. Enige ma tiging is z.i. gewenst. Te kwart over vijf wordt de ver gadering verdaagd tot morgenmid dag een uur. vraagstuk van de huren. Het ont- werp-advies komt Vrijdag bij de Raad in behandeling. Verwacht wordt, dat de Raad zijn advies inzake de huren nog op die dag zal vast stellen. Minister De Bruyn wil over de begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting voortgezet. De heer PETERS (K.V.P.) bracht de plannen voor woningbouw in de mijnstreek in het kader van het sti muleringsplan voor de mijnen ter sprake. De heer TEN HAGEN (Arb.) be streed de opvatting als zou men de gezinnen willen beperken door zo veel mogelijk kleine woningen te bouwen. Spr. vond het onjuist in ge meentelijke verordeningen een be paling op te nemen, dat de te bou wen woningen minstens drie slaap kamers moeten bevatten, zolang niet gebleken is, dat er een teveel aan kleinere woningen is. De heer LEMAIRE (K.N.Pbe toogde, dat ten aanzien van de huren geen economisch beleid is gevoerd. Het huurvraagstuk mag niet slepen de blijven; er moet z.i. een oplossing komen, waarbij de huiseigenaren ontvangen waarop zij recht hebben. De heer CORNELISSEN (V.V.D.) bepleitte gelijke grondslagen bij de behandeling van huurkwesties. herinnert er aan dat elk jaar de wo- p-p ryrr t"1W.T ningproductie hoger was dan werd I LI JAf voorzien in het bouwprogram. Wat de evensduur van zijn depar tement aangaat, vraagt hij zich af of het niet al te optimistisch is te ver onderstellen, dat het over vier jaar niet meer nodig zou zijn. Met de meeste diligentie zal hij er naar stre ven het aantal ambtenaren te bren gen op zodanige proporties, dat een zo efficent mogelijke werkwijze be reikt kan worden. De 33 instanties, die destijds vol gen de heer Andriessen gepasseerd moesten worden vóór men een een voudig huisje kon gaan bouwen, zijn thans tot veel minder dan de helft teruggebracht. Dit is echter het mi nium, dat administratief te bereiken is. Met de heer Van Vliet is spr. het eens, dat de woning een sfeer moet hebben en een tehuis dient te vor men afgestemd op de individuele be hoefte van het gezin. Het eengezinshuis moet als het idelae huis voor een gezin met kin deren erkend worden. Het verdient veruit de voorkeur. Maar het kan niet in alle gemeenten als practisch worden toegepast. Vooalr in de grote enmiddelgrote gemeenten bestaat behoefte aan etagewoningen. Het eigen huis. De waarde van de eigen woning wordt verschillend beoordeeld; voor spr. persoonlijk zijn de voordelen groter dan de nadelen. Het is z.i van meer dan ideeële betekenis, dat het eigen huis weer in "ere wordt her steld. De woningbouy/vereniging biedt de meest nabije vorm van eigen wo-1 ningbezit. Deze collectieve bezitsvor ming is z.i. van grote betekenis. De minister meent, dat het niet practisch is in te gaan op de interne waardering van woningwetbouw en premiebouw. De woningbouwverenigingen. Het moet z.i. niet zo worden, dat de bouwverenigingen eigenlijk al leen maar administratief werkzaam zijn; dat zou betekenen, dat het eigenlijk overheidsbouw wordt en daaraan zijn grote gevaren verbon den. De minister zal er naar streven de woningbouwverenigingen meer armslag en grotere verantwoorde lijkheid te geven. Bij de voorbereiding van de nieu we premieregeling wordt nagegaan of tot een groter inhoud dan 375 kub. meter kan worden overgegaan. O.m. deelt de minister mede, dat het beleid erop gericht zal zijn de 283 gemeenten, die haar richtcon- tingent niet hebben bereikt, in de gelegenheid te stellen haar achter stand in te halên. Het is een betreurenswaardig feit, dat een aanbal woningen leegstaat, doch dit aantal is niet zeer groot. Aangenomen kan worden dat het leegstaan van korte duur zal zijn. De overheid moet z.i, deze huizen niet overnemen. De markt moet uit maken wat de huur behoort te zijn. De scholenbouw. Met het abrupt inhalen van het tekort aan scholen moet men voor zichtig zijn, meent de minister. De scholen waarmede men het woning tekort moet aanvullen, moeten ko- De bezitsvorming behoort volgens de opvatting van minister A. C. de Eruyn, weergegeven in zijn Memorie van Antwoord, niet beperkt te blij ven tot een bepaalde bevolkings groep, maar zich uit te strekken tot de brede massa van bezitlozen. Het is duidelijk, aldus de minis ter voor P.B.Odat dit streven slechts langs de weg van geleidelijk heid kan worden verwezenlijkt. Het gaat hier om een groeiproces, dat in het algemeen niet door dwingende maatregelen moet worden verhaast. Ook zal er rekening moeten worden gehouden met de algemene economi sche toestand van ons land, zodat de verwezenlijking der bezitsvorming op enigszins ruime schaal pas op lan- "gere termijn mag worden verwacht. Bedrijfswinsten De voornaamste bron voor het vor men van bezit ligt met name voor wat de arbeiders betreft bij de be drijfswinsten, aldus de bewindsman. Winstdeling kan bovendien leiden tot versterking van de ondernemingsge meenschap, wat hij van grote beteke nis acht. Het is dan ook op de sti mulering van de winstdeling, dat de heer De Bruin zijn beleid zoveel mo gelijk denkt te richten. In verband hiermee wil hij in over leg met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken nagaan, in hoeverre het moge lijk is de bestaande regelingen enigs zins te verruimen. Hierop wenst de minister thans echter nog niet nader in te gaan. Regeringsnota voor de middenstand Minister Zijlstra zal een nota sa menstellen over de problematiek van de middenstand als grondslag vooi een diepgaand debat over de mifl denstandspolitiek. Niet alleen de mid denstandsvraagstukken van het ogen blik, maar ook de vooruitzichten vooi een structurele mïddenstandspolitiek op lange termijn zullen in die nota worden behandeld. Ook zal aandacht worden geschonken aan de fiscale en credietmaatregelen. In verband met de noodzaak van een degelijke voorbereiding kan de minister niet toezeggen, dat de nota op korte termijn aan de Kamer kan worden overgelegd. Wanneer echter blijkt, dat. onverwijld ingrijpen no dig is, zal niet op de nota worden gewacht, maar zullen reeds eerder voorstellen worden gedaan. De Meppeler recherche heeft de administrateur R. F. te Meppel ge arresteerd. Hij wordt verdacht van onregelmatigheden in boekhoudin gen. De gearresteerde is boekhouder en administrateur voor verschillende firma's. De juiste aard en omvang van de onregelmatigheden zijn nog niet bekend. De heer F. is n>aar As men te staan in wijken, die er nu sen overgebracht. H« is lid van de nog niet zijn. Bouwt men ze thans gemeenteraad van Meppel. dan staan ze straks in een buurt, waar ze niet nodig zijn. Overigens worden er toch wel scholen gebouwd. Ten aanzien van de systeembouw merkt de minister o.a. op, dat het stadium van stimulering door de overheid thans wel voorbij is. Publicatie over de concrete be hoefte met betrekking tot de wo ningdifferentiatie en de gezinsdiffe rentiatie wordt binnenkort verwacht. Het is moeilijk dit alles statistisch onder te brengen. Men kan moeilijk nagaan wat de motieven zijn om in een bepaalde wijk te willen wonen en te willen blijven wonen. O.m. geeft hij als zijn opvatting te kennen dat de woning het gezin gelegenheid moet bieden op normale wijze uit te groeien. Drie-slaapka merwoningen zijn daarvoor gewenst. Z i. kan de overheid niet langs de bevolkingspolitiek heen gaan Het gaat om de vraag: hoe handhaven we onze morele standaard en hoe is onze verantwoordelijkheid ten op zichte van God en de zedenwet. De faciliteiten met betrekking tot de duplex-woningbouw moeten niet Eigen huis. Daarnaast zal uiteraard ook aan andere mogelijkheden, die de bezits vorming kunnen bevorderen, aan dacht worden besteed. Gedacht kan hierbij b.v. worden aan het bezit van een eigen huis. Ook de uitwerking van deze mogelijkheden, aldus be sluit minister De Bruin, vergt nader onderzoek en studie, zodat daarover in dit stadium nog geen verdere me dedelingen kunnen worden gedaan. Bijna een der door Amerika aan W. Europa geschonken straaljagers verongelukt Het was op ongeveer 10 km. hoogte boven de Noordelijke IJszee, dat de piloot Hamman uit St. Louis plotseling een hevige slaap kreeg. Hij verzette zich heel even, maar de verlokking naar rust bleek onweerstaanbaar. Piloot Hamman maakte deel uit van een escader van 26 gloednieuwe Thun- oerjet straaljagers, die door Amerika aan West Europa geschonken zijn en die gisteren in Eindhoven gearriveerd zijn. Zowel zijn kameraden als de wing- commander Baughin merkte, dat er iets niet in orde was met het toestel van Hamman. De straaljager begon in de lucht te waggelen en verloor snel hoogte. Baughin begreep, dat de piloot on wel moest zijn geworden en hij poog de hem weer bij zijn positieven te brengen. Hij schakelde de radio in en vroeg met bulderende stem, of Hamman voldoende hoogte had. Hij kreeg een lusteloos en stamelend de angst volledig uit zijn bewuste loze toestand gehaald. Hij controleer de zijn uitrusting en constateerde een klein defect aan zijn zuurstof toevoer, dat hij makkelijk kon repa reren. Daarna trok hij zijn kist weer op en commander Baughin kon weer met zijn gewone stem door de kop telefoon praten, omdat Hamman zich weer bij de formatie gevoegd had. Maar zelfs voor een piloot van een straaljager is een dergelijk avontuur een belevenis, waaraan hij slechts antwoord, maar daar nam hij geen i huiverend kan terugdenken en een genoegen mee. Hij brulde en tierde, I paar flinke klappen op de rug van dat hij cijfers moest horen en hij j de blozende kapitein Baughm ver ging zo erg te keer, dat de bijna be- tolkte gisteren op het Eindhovense wusteloze piloot half dol werd vanvliegveld de dank voor het redden de herrie door zijn koptelefoon. Hij j van zijn leven. begon nu ook terug te schreeuwen en dit lawaai moet de commandant met een brede glimlach ontvangen hebben, want het was de hoogste tijd. Het toestel had reeds zoveel hoogte verloren, dat het ieder ogen blik met een pijlsnelle vaart in de IJszee kon duiken. De bijna bewusteloze piloot was door zijn eigen geschreeuw een beetje bij zijn positieven gekomen, daarbij was hij in een minder ijle luchtlaag terecht gekomen, waar hij weer behoorlijk adem kon halen. Hij keek uit zijn cockpit en zag plotse ling, dat hij bijna over de golven suisde. Een panische angst beving hem en deze redde zijn leven, „rk stort in zee", hoorde commandant Baughin hem schreeuwen, maar daarna was de straaljager weer zeker van zijn vlucht. De piloot was door De officier van justitie van de Arnhemse rechtbank mr. W. de Vries eiste gisteren drie maanden gevan genisstraf tegen de steenfabrikant C. J. V. te Velp aan wie tenlaste was gelegd het onjuist invullen van de aangiftebiljetten voor de inkomsten belasting over de jaren 1949 en 1950. Hij wordt er van verdacht bedragen van circa 12.000.over 1949 en 14.000.over 1950 niet te hebben vermeld. Het Rijk zou hij hebben benadeeld vooï een bedrag van ruim 5500. over 1949. Blijkens het getuigenver hoor heeft V. in 1949 ruim 12.000. ontvangen van* een stenenhandelaar te Zeist als verrekening van teveel berekende vracht- en loskosten, zo mede van bewezen diensten. Ver dachte die dit bedrag ontving als di recteur van een steenfabriek. ver antwoordde het geld niet als ontvan gen ten gunste van de NV en even min als prive-ontvangsten. Een con troleur van de C. C. D. vond de post wel verantwoord bij de stenenhan delaar, maar niet bij verdachte en gaf deze in overweging alsnog aan gifte te doen voor de belasting. De verdachte riep de hulp in van een ac countant en de aangifte werd binnen veertien dagen gedaan Niettemin bracht later de fiscale recherche de zaak aan bij de justitie. Het bleek dat rog meer steenfabrikanten van dezelfde stenenhandelaar grote be dragen hadden ontvangen en zij allen haastten zich hiervan alsnog aangif te doen: Ook de collega's van ver dachte hadden de gelden buiten het aangiftebiljet gehouden. Mr. de Vries zeide in zijn requisi toir, dat deze zaak de eerste is van een soortgelijke groep zaken, waar van de berechting zal geschieden aan de hand van jurisprudentie, die reeds is gevormd of zich thans aan het vormen is. Juridisch is hier sprake van een proef zaak, wettelijk echter niet. Het staat voor de officier vast, dat verdachte een aangifte heeft ge daan en het staat ook vast dat deze aangifte vals is en dat zij opzettelijk vals is gedaan Dat verdachte 12 000 in een jaar bij de aangifte voor de •nkomstenbelasting over het hoofd heeft gezien, achtte de officier uit gesloten. Mr de Vries vatte de latere aan gifte niet op als te zijn gedaan uit eigener beweging Beklaagde had eeret een zetje gekregen van de C. C. D. in casu de overheid Verdachte In het Argentijnse binnenland Naar het zich laat aanzien, zijn voorlopig de laatste Urkers uit Ar gentinië teruggekeerd. Een paar jon ge Urkers zijn gebleven. Eén van de Urker, T. Ras, zit met zijn zoontje op een eilandje in één der rivieren in de binnenlanden van Argentinië. TIij heeft het rijk alleen, want behalve te en zijn zoontje woont daar niemand. Het eilandje loopt bij vlioed onder water en de beide Urkers, waar zich een andere Urker, Meindert Puften, bij zal voe gen, wonen in een huis op palen, zo als dat vroeger op Marken ook het geval was. Volgens de heer Maarten Ruiten, die thans teruggekeerd is, is het met de zeevisserij zo gesteld, dat niemand er tussen kan komen. Ook de Belgi sche reder van Iseghem heeft geen succes gehad. De gehele visaanvoer is in handen van Italianen. Ruiten was van mening, dat al hadden de Urkers op Zondag willen vissen (het geen de oorzark was van het con flict met de Belgische reder) zij zich toch op den duur niet hadden kun nen handhaven, Op de rivier is wel een behoorlijk bestaan te vinden, maar dan moeten er schepen en net ten komen. „Het is wel een mooi land", aldus vertelde Ruiten, „maar om nu mijn leven te slijten in een huisje op palen midden in de rivier, daar voelde ik weinig voor. Geef mij de stevige kleileembodem van het eiland Urk maar". was niet zelf in beweging gekomen. De officier haalde een groot aantal vonnissen aan van 'dergelijke zaken en noemde tenslotte de strafmaat van orie maanden vooi verdachte, de juiste strat Er is nog een element van verduistering: dit is een aparte zaak en de officier vroeg terugverwij. zing naar de rechter-commissaris. De erdediger, mr. Zuidema, noemde als beslissend de vraag: Wie heeft het geld ontvangen; de N.V. of de direc teur? Als het geld voor de N.V. was be stemd. heeft de directeur verduiste ring gepleegd. Maar van verduisterd geld kan bezwaarlijk belasting wor den geheven. Er is echter niet de minste twijfel, aldus pleiter, deze betaling geschiedde aan verdachte als privé persoon Hierbij speelden be paalde usances in de steenhandel een rol. Jaarlijks ontvangen sommige steenfabrikanten privé een bedrag voor toezicht op velden reeds ver kochte stenen Dit geld is afkomstig uit een potje verkregen door te hoog geschatte vracht- en losgeldbereke ning. De verdediger noemde de offi cier ter zake niet ontvankelijk, om dat volgens het desbetreffende wets- Op het vliegveld waren behalve de Amerikaanse gezant in Nederland, die de straaljagers officieel aan de Ned. regering zou overdragen, ook de min. v. oorlog, ir. Staf aanwezig, die d*1 toestellen in ontvangst nam. Winkels later open Op grond van de nieuwe winkel sluitingswet mogen de winkels tot ne gen uur 's avonds geopend zijn op de volgende data: Zaterdag 29 No vember, Maandag 1 tot en met Don derdag 4 December, Zaterdag 20 De cember, Maandag 22 tot en met Woensdag 24 December, Woensdag 31 December. Op deze dagen vervalt de verplich te halve dag sluiting. Wasbaas schreef te hoge rekeningen Ambtenaar omgekocht? De officier van justitie te 's-Gra- venhage heeft tegen F. PL W. K. een wasindustrieel, op verdenking van het schrijven van te hoge rekenin gen en het geven van cadeaux aan een beambte /an het Marine Op komstcentrum te Voorschoten tien maanden gevangenisstraf geëist. Ver dachte K. is beschuldigd van het anderen bewegen tot een foutieve te hoge opg ve van hoeveeL eden wasgoed van het Marinecentrum, waardoor K te hoge rekeningen kon schrijven. Voor de rechtbank bleef K. ontkennen dat hij zich daaraan had schuldig gemaakt. Hij had de indruk, dat speciaal een der beamb ten, die met he* tellen en wegen van de vuile was was belast hem ter wille had willen zijn, omdathij wel eens had laten ontvallen, dat hij een strop aan de was zou hebben, indien het gewicht te laag werd opgegeven. De officier van justitie geloofde niets van dit verhaal. Temeer omdat K. de bewuste beambte op alle mo gelijke manieien fooitjes had toege stopt en hem ook geld had geieend artikel strafvervolging eerst dan kan toen deze bcan bte 6in moeilükheden worden mgesteld, md.en geen aan-; verkeerde Dit ld had hy nooit le. gifte wordt gedaan voordat de rijks-„Jv la belasting de overtreding op het spoor i rygSevraagd, zodat met van een is gekomen. De C. C. D. is geen aff> kon worden gesproken. De ver- ciële belastingdienst. Deze dienst I ded'ger van K. betwijfelde de juist- jagt niet op de be'astingovertredin- held van de opvatting dat K. met gen. Verdachte heeft dus uit eigensteekpenningen zou hebben gewerkt beweging de correctie toegepast en j en ^at x an °e |e h°6e opgaven niet omdat men hem op de hielen j der gewichten zou hebben geweten, zat. Voorts is de opzet tot valse aan- j Een keer heeft K het zelf gemerkt gifte niet bewezen. Het is plausibelen toen heeft hij in het Marine Cen- dat verdachte het geld over het hoofd trum de zaa1 proberen recht te zet- heeft gezien. ten. De Haaj„e Rechtbank doet op Uitspraak over veertien dagen. 9 December uitspraak in deze zaak. De ingedrukte winkelruit te Haarlem 18-jarige verkoopster beschuldigd van meineed Het drama te Haarlem, waar op 26 Maart j.l. elf kinderen gewond raak ten, toen een spiegelruit van een zaak, die gratis geschenken uitdeel de, door een grote menigte kinderen werd ingedrukt, heeft een lange en ingewikkelde nasleep, die gisteren, toen het voor de derde maal voor de rechtbank diende, tot gevolg had, dat een 18-jarige verkoopster beschul digd werd van meineed. De vraag, waar al de drie recht zaken om draaide is: Heeft de win kelier, na het verbod van de politie, nog cadeaux uitgereikt. De winke lier blijft hardnekkig ontkennen, de politieman, die het verbaal heeft op gemaakt, beweert even hardnekkig het tegendeel en de diverse getuigen, die in deze zaak zijn gemengd steu nen de winkelier. Reeds tot twee maal toe had de politierechter deze zaak teruggewe zen, omdat er z.L niet voldoende getuigemateriaal aanwezig was. Ook nu, de derde maal, kon men geen scherp licht op de zaak werpen. Wel heeft de verkoper zich opgeworpen als de man, die na het verbod nog geschenkjes uitgedeeld heeft. Des wege kwam hij naast zijn patroon _in de beklaagdenbank te staan, beide verkoopsters volhardden in het begin bij hun vroeger afgelegde ver- rechter gewezen had op de zeer zware gevolgen van meineed, ver klaarde de oudste van de twee, dat haar werkgever nog éénmaal na het verbod de winkel verlaten had, om geschenkjes rond te strooien. De rechter vertelde haar, dat zij met één voet in de gevangenis gestaan had, maar hij wilde niet tot strafvervol ging overgaan, daar dit naar hij meende een goede les voor haar geweest was. De 18-jarige verkoopster, die hier na duchtig aan de tand gevoeii werd, handhaafde echter haar vroeger af gelegde verklaring. Nadat de rechter ook haar op de ernstige gevolgen van meineed gewezen had en zij toch bij haar verklaring bleef, werd deze officieel op papier gezet en zon der aarzelen door haar ondertekend. Hierop stelde de kantonrechter haar in staat van beschuldiging, verdacht van het plegen van meineed. Ondertussen was men met de eigenlijke zaak nog niets verder ge komen. Tegenover de verklaring van de agent stonden vele getuigen, die het tegendeel verklaarden. Hierop legde de verdediger dan ook zeer sterk de nadruk, omdat naar hij meende het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd was. De recht bank besloot ten slotte over 14 da- (Advertentie). klaringen, maar nadat de kanton- gen schriftelijk vonnis te wijzen. De Haagse meneer en zijn hondje Een motorwagen van lijn 2 schuift door de Weimarstraat in Den Haag naar de volgende halte. Daar stapt een mijnheer in, die zich naar bin nen begeeft en zitten gaat. Een zwarte hond komt tegelijkertijd de tram in, een loslopende viervoeter die op het achterbalcon blijft snuf felen De conducteur richt zich on middellijk tot de mijnheer (zonder af te bellen, zodat de tram blijft staan): „U mag de hond niet los op het balcon laten lopen. U moet hem aan de lijn hebben". De meneer komt echter niet tot actie; hij kijkt de conducteur eens aan en verklaarde dan: „Ik ga niet op het balcon staan en ik betaal ook niet voor die hond." De tram blijft aan de halte staan; de mede-pasagiers beginnen het in teressant te vinden en volgen het „overleg" gespannen; van een com promis is geen sprake en de mijn heer stelt voor dat hij de politie er wel „even" bij zal halen. Hij de tram uit, winkel in, t olitie gebeld. Politie komt, met jeep; de vergadering wordt op dezelfde plaats voortgezet. Een motorwagen van lijn 5, die ge deeltelijk dezelfde route volgt als lijn 2, stelt zich achter de motorwagen van lijn 2 op en spoedig komt ook de volgende wagen van lijn 2 de drukte van trams bij de halte ver groten. Mensen groepen samen. Na ruim tien minuten te hebben gewacht kan de eerste lijn 2 ver trekken: de meneer wordt met de hond in de politiejeep naar een poli tiepost vervoerd. Daar is proces verbaal tegen hem opgemaakt we gens het niet opvolgen van het door de conducteur van de tram gegeven bevel. Wanneer hij de rekening thuis krijgt zal de Haagse meneer wel vaststellen dat een .hondenkaart je" van acht cent voordeliger zou zijn geweest. Chauffeur verdwenen Misdaad of ongeluk? Sinds enige weken is de 29-jarige Roosendaalse chauffeur M. van Beek, gehuwd en vader van 2 kinderen, spoorloos verdwenen. Op de avond van 14 November ging hij tezamen met een jongeman, die bij hem thuis in de kost is. aardappelen halen per vrachtauto. Van deze tocht is hij niet teruggekeerd. Zijn vrouw deed enige dagen na de verdwijning aangifte bij de politie en alhoewel dit eerst vreemde vermoedens wekte, bleek uit een onderzoek, dat de chauffeur zeer veel uithuizig was en soms zon der enige mededeling voor een paar dagen naar België ging. De huiselij ke omstandigheden schijnen niet be paald rooskleurig geweest te zijn. Een tweede verdenking gaat natuur lijk uit naar de kostganger, die zich momenteel in arrest bevindt, wegens het knoeien met een spaarbankboek je. De politie houdt echter rekening met de mogelijkheid van een on geval.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 5