Pauselijke onderscheiding voor jubilerend lid van kerkkoor Een Portugees gasthoogleraar Zeer grote belangstelling bij de uitvaart van mr* Bolsius de eerste kinder-postzegels MAANDAG 24 NOVEMBEK1952 DE LEIDSE COURAN 1 EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Langeraar De najaars-Zondag were* gisteren geboden heeft de jubilaris een dank- in de parochie overstraald door de gouden glans van een Zangersjubilé. De viering van een feest als dit is eigenlijk een aangelegenheid van ge heel de parochie. Het katholieke le ven concentreert zich toch voor een belangrijk deel in de godsdienst oefeningen in de kerk en het is dan de kerkzang, die aan deze oefeningen groter luister geeft. Geen wonder dan ook, dat giste ren, toen de heer P. v. Dam zijn gou den feest vierde als lid van het pa rochiële zangkoor „Soli Deo", een- Plechtige Hoogmis tot intentie van de jubilaris werd opgedragen. Door het zangkoor werden o.l.v. de heer C v. Dam de wisselende gezangen uitgevoerd van de 25e Zon dag na Pinksteren. Voor de vaste ge zangen was gekozen de Missa „Sancti Servatii" van Th. Barthelomeus, voor 4-stemmig mannenkoor. De orgelbe geleiding was van de heer C. v. Dam Jr. Na de Hoogmis werd de jubelen de feestcantate „St. Caecilia" gezon gen, muziek van Jan Bots. Soli Deo heeft hiermede haar jubilerend me delid op deze feestdag een muzikaal en klankrijk feestgeschenk aangebo.- den. Tijdens de Hoogmis verenigden ju bilaris en medeleden zich aan de ta fel des Heren in een gemeenschap pelijke H. Communie. Na deze kerkelijke viering verza melden zich de gouden jubilaris met zijn echtgenote en kinderen en an dere familieleden alsmede de leden van het zangkoor en het kerkbestuur in de zaal van de pastorie. Zy wer den hier ontvangen door de pastoor en gebruikten gezamenlijk het ont- byt. Daax-na heeft de pastoor de jubi laris toegesproken. Het waren woor- I den van gelukwens en van dank. Aan het einde van zijn toespraak deed de pastoor mededeling, dat het Z. H. de I Paus behaagd had de heer van Dam I de onderscheiding Bene Merenti toe I te kennen. Onder groot applaus heeft de pas toor het Ereteken op de borst van de jubilaris bevestigd, en overhan digde de bijbehorende oorkonde. Na de pastoor sprak de vice-voorz. I van het zangkoor, de heer C. A. Vol- gering namens de leden van het zangkoor een woord van felicitatie. Getroffen door alles wat hem was ALKEMADE Geb.: Gerardus C. M., z. v. Th. W. van Haestregt M. J. A. v. Klink; Maria J., d. v G. Th. Rodewijk en G. J. van Klink; Andreas J. M., z. v. J. C. van Klink en J. L. Rietbroek; Theodorus L. J., z. v. G. G. Tersteeg en A. P. Vink; Wilhelmina W. M., d. v. S. A. van Ruiten en H. M. Koek Johannes G. M., z. v. J. P. van Am sterdam en P. A. de Jong; Jacobus L. A., z. v. M. P. .van Amsterdam en M. Steijn; Renee N., z. v. L. W. I Straathof en C. E. M. Waasdorp; Y - I Wilhelmus J., z. v. W. C. van der I gemeester en de kinderen vanaf het Ploeg en J H. M. v. d. Star; Johan- i b<>rdes van het raadhuis, maakte hij I nes H. G. M., z. v. C. G. van der I ee? rondr,it d?°r de gemeente. De Meer en M. J. de Jong. Ondertr.: H. C. van den Berg en M. C. Warmerdam; J. Snaterse en W. van Wieringen Geh.: Th. B. P. Dobbe en A. A. M. Gies BroesterhuizenJ. P. Keijzer en M. M. van Egnrond. Overl.: J. Boer, 64 jaar; G. Groen, j 77 jaar. woord gesproken. Hierbij dankte hij voor de onderscheiding, de H. Mis en alles wat met dit feest verband hield en hem was geschonken, zowel door de pastoor en kerkbestuur als de le den van het zangkoor. Er volgde nog een druk bezochte receptie, waarna het feest in de fa miliekring werd voortgezet. „Arti et Religioni". In het Pa rochiehuis vergaderde onder voor zitterschap van de heer C A Volge ling, de R. K. Muziek Ver. „Arti et Religioni". Na een welkomstwoord wijst spr. op de verworven populari teit. Hiertoe heeft het tamboer en hoomblazerscorps veel bijgedragen. Van de gemeente is de mededeling ontvangen, dat besloten is aan Arti et Religioni" een subsidie toe te ken nen van 400 gulden per jaar Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden J. Hoogervorst Wzn., en P. J v. d. Vlugt hei-kozen. Op voorstel van het bestuur besluit óe vergadering tot uitbreiding (met twee leden) van het bestuur. Tot be stuursleden werden gekozen de heren Adr. v. d. Hoorn en Nic. Wassenburg. Na een uitgebreide bespreking wordt besloten dit jaar weer deel te nemen aan het concours van de R K Bond van Muz. Gez in Zuid Holland Tot leden voor de controle commis sie vooï het boekjaar 1952 werden benoemd de heren J. Hoogervorst Jz en H. Fransen. Door de voorz werd dank gebracht aan de heer Joh van Kesse1 voor de vele werkzaamheden door hem ten bate van de vereniging verricht door de opleiding van leerlingen. Ook hei-dacht de voorz. net op zo tragische wyze overleden lid de heer P. Ver laan. Voor zijn zieierust werd gebe den. Bij de rondvraag ontstond een aangename gedachtenwisseling over velerlei onderwerpen. Verschillende gedachten en nieuwe ideeën kwamen tot uiting. ALPHEN AAN DEN RITN Zwarte Piet haalde kind uit het water In het kader van de Sint-Nicolaas actie van de plaatselijke middenstand bracht Sint Nicolaas met een gevolg van zes Zwarte Pieten Zaterdagmid dag een kort bezoek aan Alphen aan den Rijn. De goede kindervriend kwam in Avifauna aan en reed vandaaruit in een open rijtuig naar het raadhuis, voorafgegaan door leden van de ac tie-commissie Hier werd de Sint ontvangen door de heer J. P. v. d. Bosch, voorz., die hem in hartelijke woorden begroette. Ook burgemees ter Ed. C. Witschey sprak enkele woorden ter ontvangst van de Sint, waarna hij zich ook tot de grote schare kinderen voor het raadhuis richtte. Nadat ook de Sint enkele woorden had gesproken tot de bur- LEIMUIDEN Grote Heilige Geestpolder. Stem gerechtigde Ingelanden van de Grote Heilige Geestpolder kwamen in ver gadering bijeen onder voorzitter schap van de heer A. H. Straathof. De voorz. deelde mede dat het be drag waar de polder recht op dacht te hebben wegens oorlogsschade ten siotte toch ontvangen is, dank zij het steeds maar volhouden van de secretaris. Het laa„st ontvangen be drag is 1370, zodat thans in totaal ruim 2400 werd ontvangen. De verkoop van de Grootboekin- schi-yvingen is ook meegevallen. Ze werden verkocht tegen een koers van ruim 75. De polder heeft op die manier de nodige gelden gekregen, om het aandeel van de polder in de restauratiekosten van de molen te betalen. Van de subsidie is echter tot nog toe niets ontvangen Om de be talingen vlot te laten verlopen moet men tijdelijk over 12.000 kunnen beschikken. De secr is er de nodige gelden aan te trekken. De Bank voor Nederl Gemeenten is bereid tot 31 December 1953 ci-ediet in rekening courant te verle- lenen van 12 000 maximaal. Met algemene stemmen wordt deze reke ning courant overeenkomst aange gaan. De polder heeft altijd nog 5000. te betalen aan de gemeente Leimui- oen wegens afkoopsom van het over nemen in eigendom, beheer en on derhoud van de Westerdijk Tot nog toe zag de polder geen kans om dit bedrag te betalen. De Bank van Nederl. Gemeenten biedt thans aan een geldlening groot j_5000.a 4 %k rente af te lossen in 25 jaren in genjke annuiteiten. Met algemene stemmen wordt besloten deze geldlening aan te gaan. NIEUWKOOP Geb.: Simon Th., z. v. W. van Ca- pel en M. H. van der Zwet; Adrianus J-, z. v P. van Lammeren en M. Fransen; Cornelis, z v. T. de. Graaf en J. C. Vermeulen; Adriana, d. v. J. Verduijn en J. Suijker; Hendrik, z- v. C. Koppenol en T. de Kwaad- steniet. Overl.: J Verhage, 76 jaar, echtg. van M. C. Slootweg. vele zwarte Pieten strooiden intus sen hun zakken met pepernoten leeg. Het was een leuk gezicht de talrijke kinderen, hiernaar te zien grabbelen. Op de Aarkade was het gedrang zelfs zo erg, dat een der kinderen het water in werd geduwd Rap was de langste van de Pieten erbij en redde door handreiking de drenke ling. Het was wel jammer, dat het klokje van de Sint blijkbaar een kleine tien minuten voorliep. Hier door kwamen vele ouders met kin deren telaat bij het raadhuis. Waar schijnlijk had de Sint de Spaanse tijd nog aangehouden? AUTOBOTSING. Op de kruising Provinciale weg- Aarkade te Alphen aan den Rijn vond Zondagmiddag omstreeks 15.40 uur een botsing plaats tussen twee per sonenauto's, waarvan de gevolgen beperkt bleven tot grote materiële schade. Op de Provinciale weg reed in de richting Herenweg een luxe auto, bestuurd door de heer F. A v. d. V. uit Amsterdam. Op de Aarkade reed in de richting van de Prov. weg de heer P. B. uit Bleiswijk, eveneens met een luxe wagen. Doordat de ra men van deze auto beslagen waren, had de bestuurdei onvoldoende uit zicht en merkte de op de voorrangs- weg het kruispunt naderende wagen van de heer v. d. V. niet tijdig op. Hoewel er te elfder ure enigermate werd afgeremd, kon een botsing niet een meer worden voorkomen. Met vrij grote kracht botste de auto van de heer B. op de andere welke in de linkerflank werd getroffen. Hierdoor sloeg de auto van de heer v. d. V. een halve slag om zyn lengte as en schoof in de richting van de Krom me Aar. Slechts op heel korte af stand van dit water bleef de wagen stilstaan. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor Beide wagens werden echter zwaar bescha digd. BODEGRAVEN Snertrit met kluif 'n Achttal bromfietsers en 'n tien tal wielrijders verschenen aar. ere start bij het station voor de Snertrit, die door de bromfietsclub Wiba was uitgeschreven. De voetgangers voor wie het parcours ook was uitgezet, lieten verstek gaan. Met papieren in de hand, waarop allerlei aanwijzin gen stonden, werd om half acht ge start. De route gjng door heel Bode graven. Af en toe moest gestopt wor den bij een bepaald huisnummer. Daar moest gebeld worden en men kreeg dan aan deze controleposten een briefje met een letter er op. Bij de finish moest van de 10 ontvangen letters een zin gemaakt worden: Is U Wiba-lid? In Hotel Centraal werd na afloop van de rit genoten van echte Hol landse erwtensoep (met kluif). Na de maaltijd reikte de voorz., de heer J. Stolwyk, de prijzen uit. De eerste prijs was voor de heer Ph. Streng, die een electrische plastic zaklan taarn ontving. De tweede prijs, 'n benzine-trechter, kreeg de heer P. Bekker. De heer Wieman was de derde prijswinnaar. Hij kreeg een doos met 5 hyacinthen-bollen, terwijl mej. Bruijnen een mascotte ontving plus een pluimpje, omdat zij de enige deelneemster was. Na een propa gandistisch woord, waarin ook alvast een „wildrit" werd aangekondigd, werd het snertfestijn gesloten. Aanbesteding R.K. Jongensschool. In het Parochiehuis werd de aan besteding gehouden voor de uitbrei ding en verbouwing van de Jongens school in Oud-Bodegraven. Er waren 16 inschrijvers, t.w. fa. Tromp uit Alphen voor 74.000.—Turkenburg, Alphen 69.500, J. Overkamp, Gouda 66.100, Slingerland, Alphen 69.000; Heyden, Woerden ƒ71.300; Oudenrijn, Bodegraven ƒ68.448; Schinkel, Oudewater ƒ74.000, Lange- veld, Leiden 67.333; Beekman, Ze venhoven 68.750; De Koster. Gouda 69.436; v. Leeuwen, Zwammerdam 65.460; Niezing, Wilnis 168.500; Heemskerk, Ter Aar 68.195; De Bruijn, Zwammerdam ƒ70.467; Vink en Veerman, Noorden 65.800 en Mulkhuyse, Bodegraven 62.945. De ze was dus de laagste inschrijver. Toch bleef ook hij nog boven de be groting van de architect, zodat nog niet tot gunning kon worden overge gaan. Het verschil is echter, gezien het totaal bedrag, vry gering Het ziet er dan ook wel naar uit, dat aan de heer Mulkhuijse de opdracht ten slotte gegeven zal worden. Geboren: Piet Hein, z. van P. Tur- kenburg-van Seherpenberg; Elizabeth Maria Johanna, d. van G. v. Velzen- van Gestel; Maria Engelina Wilhel mina. d. van H. Jaarsveld-Tuithof; Johnny Karei Erik, z. van G. v. Dijk- Krulak; Marinus, z. van M. Both-v. d. Wyk; Josephus Mari.a z. van A. Disseldorp-v. d. Voorn. Ondertrouwd: Wijnand Huisman 25 j. en Anna Catharina v. d. Moolen 20 j.; Gerrit Nap en Aaltje van Dam. Getrouwd: Gerrit Johannes Ver- sluijs 26 j. en Lena Petronella de Hartog 25 j. Overleden: .M. S. Magielse 60 j., echtgenote van A. Houtman. HAZERSWOUDE Onderlinge wedstrijden van Rode Kruis-groepen Zaterdag opende maj. dr Velthui- zen de wedstrydmiddag voor groepen van het Roode Kruis. De wedstrijd was georganiseerd door de afd. Ha- zerswoude-Rd o. 1. van sergeant v. d. Horst in het Parochiehuis „St. Joris". Onder de belangstellenden bevond tich de commandant van het Roode Kruiskorps, de heer L. H. vart Ooijen luitenant-generaal buiten dienst, voorts de adjudant in buitengewone .iienst van H M. de Koningin kapi tein dr Goudnaan maj. dr. Keegstra, maj. di\ Bertels. De deelnemers kwamen uit Alphen aan den Rijn, Leiden, Rijnland, Was senaar Oude wetering en Hazerswou. deRijndijk. Een wisselbeker was beschikbaar gesteld door mevrouw C. M. J Graff—Oppelaar te Hazerswoude Het vraagstuk luidde als volgt: Twee jongens die aan het roeien waren, werden door een stoomboot overva ren. Voor de eerste hulp werd 20 mi- ruten tijd gegeven. Na de wedstrijden besprak maj dr. Keerstra de opgave en wees de leden op de gemaakte fouten. De eerste prijs werd toegekend aan de herenploeg Oude Wetering met 191 punten van de 240. De tweede prijs ging eveneens naar Oude We tering welks damesploeg 177 punten behaalde. De herengroep uit Wasse naar behaalde met 160 punten de derde prijs. De eerste prijs voor de commandanten ging naar de heer E Witteveen uit Oude Wetering en de tweede prijs naar mej. G de Vries uit Oude Wetering .De uitslagen van de overigen waren als volgt' Dames uit Hazerswoude 155 heren Alphen a. d. Rijn 150. heren Roe^farends- veen 144, heren Hazerswoude 134 dames Wassenaar '25 heren Rijnland 118, heren Leiden 115 dames Leiden 115. Winkels langer open. Van he den af tot en met 5 Dec. a.s. zijn de winkels geopend tot 's avonds 9 uur Een en ander houdt verband met de St. Nicolaasactie van de winkeliers. DE KWAKEL Winkelweek. Ter gelegenheid van het a.s. St. Nicolaasfeest is er weer eon grote winkelweek georga niseerd, waarvan- de baten ten goede komen aan het „Witte Kruis" en „Wit-Gele Kruis". Woensdagmiddag om half vijf zal St. Nicolaas in de Kwakel arriveren per speciale win- kelweektrein. Geboren: Harmen Willem, z. van H. Oussoren en T. van Veen; Joseph Mi chael Maria, z. van J. M. A. P. J Jan sen en M. J. H. v. d. Bergh; Jan, z. van J. van Soest en A. A. Alberts: Catharina Agatha Maria. d. van P. A. Bijman en C. M. Bijlemaas; Rudolf Johannes, z. van A. Jongmans en C J van Heel; Alphonsus Maria, z. van J. A. M. v. dè Broek en A. H. J. M. Verheggen. Getrouwd: J. G. Meijer en H. C. de Blieck; P. J. Zaal en J. G. Smit. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Indonesisch recht mej. W. S. E. Wittcnberns, Utrecht: voor het can- didaatsexamen klassieke taal. en letterkunde mej. S S. Valk Rotter dam en de heer J. C. van Winden, Leiden; voor het doctoraal examen Nederlands recht de heer P. J. M. Lubbers Delft; voor het candidaats- examen Geneeskunde de dames I. Brouwer Leidschendam, C van Kem pen Leiden, W H. Korthals Naarden, L. W. J. Langendoen Rockanje en de heren H. Backer Haarlem, A. M Blans Aerdenhout, Bong Wie Lie Leiden, J. F. Burger Den Haag, M. Th. A. van Buinen Wassenaar. Th. W. H. Eskes Den Haag, A. de Grave Den Haag, J. J. Crobben Den Haag R. Crijn Voorburg, G. Hofman Vlaar- dingen, M. G. Kaunach Den Haag. J. P Klaassen Leiden, C. N de Leeuw Den Haag, C. Mojet Den Haag. R. H. Sedee Den Haag J L. Trapman Am sterdam, W. J. J M Vaessen Heerlen en F van Venetiër. Velsen C. J de Vries Haarlem; voor het doctoraal examen geneeskunde de heren J. H. Driessen Den Haag, R Kartodirdjo Den Haag C. V. Kloppenburg Bloe mendaal en R A. Meijer Den Haag: voor het semi arts examen de heren C P. Engelfriet Den Haag, J Djajadi- ningrat Leiden, K. S. Radhakishun Suriname en J. H Ruijs Lissc; voor het arts examen de heren A H Lely Den Haag. A. v. d Maas Delft en Th. P H. J. Wolters Helmond. Aan Leidse Universiteit De universitaire uitwisseling tus sen Leiden en andere universiteiten heeft thans tot gevolg, dat prof. L. Onder zeer grote belangstelling vond hedenmorgen om half elf in de St. WilLibrorduskerk te Oegstgeest, de plechtige uitvaartdienst plaats voor mr. E. J. H. M. Bolsius die Don derdagmorgen op 66-jarige leeftijd overleden is. Het kerkgebouw was geheel gevuld en nadien bevonden zich honderden belangstellenden op het kerkhof. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door pastoor J. J. C. M. Looyaard, met assistentie van prof. dr. L. van der Boog uit Warmond en kapelaan E. Guljé uit Berkel. Op het priesterkoor hadden plaatsgenomen deken A. Homulle, pastoor Th. Beu kers, oud-pastoor R. Smitz, O.F.M., rector H. Sondaal, en rector A. San ders uit Wassenaar. Het parochieel zangkoor, versterkt met leden van andere kerkkoren, zong de Messa da Requiem van L. Perosi, onder leiding van de heren J. van Schaik en A. Devilee, aan het orgel begeleid door de heer J. God- dijn. Onder de aanwezigen bevonden zich de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, het voltallige college van Ged. Sta ten, een groot aantal leden van de Prov. Staten, mr. Helmstryd, griffier van de provincie, vele hoofdambtena ren en ambtenaren van de Prov. Griffie en Waterstaat. Het Leidse Gemeentebestuur werd ve.' egenwoordigd door burgemees ter jhr. mr. F. H. van- Kinschot, de wethouders J. C. van Schaik, St. Men ken, A. J. Jongeleen en D. van der Kwaak en de gemeente-secretaris, mr. J. Bool. Bovendien waren er vele burgemeesters uit de provincie J de Pina Guimaraes, hoogleraar in aanwezig, o.a. uit Oegstgeest, Rotter de geschiedenis der geneeskunde aan I dam, Leiderdorp, Lisse, Wassenaar, de Universiteit van Porto (Portugal) ais gasthoogleraar aan de Leidse Universiteit optreedt. Donderdag hield hij zijn eerste voordracht. Het initiatief tot deze Leids-Por- tugese uitwisseling is uitgegaan van mr. E. van Kleffens, Nederlands am bassadeur in Portugal, en begon ver leden jaar, toen een Leids hoogle.aar, prof. dr. H. van -'er Waal, enige tijd in Portugal vertoefd heeft als gast hoogleraar, om voordrach.en te nou- den aan de Universiteiten van Lissa bon, Porto en Coimbra. De eerste voordracht van prof. De Pina handelde over de Nederlandse invloeden op dc oude Portugese ge neeskunde, die van fundamentele betekenis geweest. Vele Portugese medici hebben indertijd in Le»den gesgtudeerd en de denkbeelden van Boerhaave naar Portugal overge bracht. Deze invloeden werden nog versterkt toen Portugese medici daarna in Edinburg gingen studeren, welke medische Ia< ulteit uit de school van Boerhar e stamt. Onder de aanwezigen bevond zich de heer Quartin de Oliveira Bastos, die zijn landgeuoot-gas hoogleraar na afloop een déjeuner aanbood. Gisteravond heeft de Leidse me dische faculteit prof. De Pina een diner aangeboden, uit welke geste moge blijken hoe/.eei de faculteit het op prijs stelt deze Poriugese gast hoogleraar in haar midden te heb ben. DOKTER A. SERET. t Zaterdagavond is, in de leeftijd van I Noordwijkerhout. Wateringen, Alke made, Vlaardingen, Alphen a. d. Rijn en Hazerswoude. De burgemees ter van Nieuwkoop, de heer M. P. d. Weyden, was wegens verblijf buitenlands helaas verhinderd. Ook de vele organisaties e.d., waar in mr. Bolsius een leidende functie vervulde, waren vertegenwoordigd. O.a. waren aanwezig de heer I. H. Pameyer, hoofdinsp. van het staatstoezicht op krankzinnigenzorg, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, de ken van de Orde va.. Advocaten, mr. Fijn van Draat, namens de Raad van Toezicht der Orde van Advocaten, dr. Simons, namens het bestuur van de afd. Leiden der Prov. Ver. tot Be strijding der Tuberculose, de heer Aalders namens de Ver. tot opvoeding en verpleging van geesteszwakke kin deren. het bijna voltallige bestuur van de Leidse Voordijraad met mr. H. R. Goudsmit en mr. P. E. Briët, secre taris en oud-secretaris van de Voog dijraad. zuster Matutina, priorin van het R.K. Wees- en Oudeliedenhuis, waarvan ook het bestuur en een de putatie van bewoners aanwezig wa- rer, het kerkbestuur van de St. Wil- librordusparochie te Oegstgeest, dr. L. Albering, part ij-secretaris van de K.V.P., het bestuur van de Leidse K.V.P., vertegenwoordigers van de K.V.P. Statenkring en Kamerkies kring, commissarissen van de H.C. W. en N.E.M. en vertegenwoordigers van de R.K. Kinderbescherming te Leiden. Voorts waren aanwezig dr. ir. P. C. Lindenbergh, dir. van de Leidse Duin-watermij., ir. Y. Ykema. dir. Sted. Lichtfabrieken, de heer R. J. Meyer, commissaris van politie, mej. mr. M. J. Zeelenberg, insp. van de Kinderpolitie, mr. P. A. van Tooren- burg, secr. van de Sociale Raad, dr. R. Zijerveld, dir. van G.G. en G. D., drs. W. Geurts, O.F.M., dir. van het R.K. Lyceum, mr. H. J. Dirks namens de R.K. raadsfractie, vele col lega's en vrienden. Na afloop van de Requiemmis werd de absoute verricht door pas toor Looyaard, dje met dezelfde as sistentie ook de beaarding op het kerkhof verrichtte. Een schat van kransen en bloemstukken lag rondom het familiegraf, o.a. van- de commis saris van de Koningin, burgemeester van Kinschot, de Orde van Advoca ten en de H.C.W. Na afloop van de plechtigheid sprak mr. C. M. A. A. Mol, schoonzoon van de ovèrlcdene, een kort dank woord voor de getoonde belangstel ling. Nadien was er in de pastorie gelegenheid tot condoleren-, waarvan zeer velen gebruik maakten. Het nieuwe bestuur van de Leidse K.V.P. Nadat de Leidse afdeling van de Kath. Volkspartij op Vrijdag 31 Oct. 1.1, een nieuw bestuur gekozen heeft, zijn op een Vrijdagavond gehouden bestuursvergadering de functies on derling als volgt verdeeld: St. Menken, voorzitter; N. B. M. Vreeburg, vice-Voorzitter; L. P. M. Walter, secretaris (secretariaat: Zee manlaan 8, Leiden); mej. E. R. M. v. Tol, 2e secr.; A. C. H. Speel, pen ningmeester; H. Molkenboer, 2e pen ningmeester; H. J. A. Bokcrn, alge meen propagandaleider; mevr. C. A. M. van der KlugtHendriks; G. Prinsen jr. en J. van Zyp jr., be stuursleden. Begin Januari 1953 zal er een al gemene ledenvergadering worden ge houden, waarop o.a. de jaarverslagen worden uitgebracht en enige belang rijke kwesties aan de orde kom'en Waarde 20 cent Toeslag 7 Kleur blauw Heeft U ze al gekocht? Denkt toch aan het misdeelde kind! De zegels zijn tot 10 Januari a.s. verkrijgbaar. Zij zijn geldig tot 31 December 1953. de nestor van de Leidse huisartsen. |Mevr. Van Kinschot verkocht NIEUWVEEN Nic. Boys verloor. Onder bui tengewoon slechte weersomstandig heden speelde Nic. Boys gistermid- Na in 1904 bevorderd te zijn tot arts was de heer Sere, onafgebroken werkzaam te Leiden waar hij door zijn bekwaamheid en minzaamheid zeer velen aan zich beeft verplicht. De heer Seret was behalve in de gewone practijk, ook werkzaam als huisdok ter van het Diaconessenhuis. Hij was oud-voorzitter van de Leidse Huisart senvereniging, secretaris van de 'zatselijke afdeline van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Genees kunst en voorzitter van de Leidse af deling van de Ned. Bond voor Parti culiere Ziekenverpleging. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s. te 2 uur bij het Groene Kerkje. 't vrij talrijke publiek genieten van 'n zeer snelle en goede wedstrijd met goed open spel aan weerszijden. Na dit kwartiertje begon 't te rege nen, en tegen deze koelte waren de spelers niet bestand, 't Spelpeil daal de aanmerkelijk cn goede balcontro le was onmogelijk. Gouderak bleek onder deze weersomstandigheden iets in 't voordeel. De 02 uitslag kunnen we dan ook wel als juist be- j schouwen, hoewel de Boys toch ook wel een puntje verdienden voor hun dapper volhouden. Over 't verloop van de wedstrijd kunnen we kort zijn. Als de scheids rechter om kwart voor drie begin nen laat, krijgen we al direct enige goede aanvallen van de Boys. maar de prima achterhoede der gasten ten 5a(e van driehonderd ver-1 men andere vrijwilligers de plaats weet er wel raad mee. Als ieder enigingen en organisaties, die werk- van mevr. Van Kinschot in cn konden De landelijke actie voor de verkoop der St. Menken en enige bestuursle- van kinderzegels en kinderbriefkaar-1 den van Pro Juventutc. Daarna na denkt, dat de rust met blanke stand zal ingaan, is 'n fout in de achter hoede er de oorzaak van dat precies een halve minuut voor de rust het eerste doelpunt door de gasten wordt gescoord. Na rust 't zelfde spelbeeld. Hoe meer de tijd verstrijkt hoe siechter 't veld wordt. Na 15 min. krijgen de gasten een corner te nemen welke door de linksbuiten goed voor doel wordt geplaatst en de vrijstaande middenvoor zorgt voor de gjede af werking 02. Verder dan n buiten spel doelpunt weet Nic. Boys het niet te brengen. Als de scheidsrech tegen de gewezen 4e klasser I ter 't einde blaast verlaten 22 onher- Gpud"r?k. In 't eers'e kwart'er kon kenbare spelers 't veld. zaam zijn op bet gebied van de kin- derzorg, werd hedenmorgen in Lei den ingezet inet een korte plechtig heid op de Breestraat, in de portiek van het kledingmagazijn Verhulst, waar een kleine verkoopstand was ingericht De eerste, die als vrijwil lige verkoopster optrad, was mevr. J. M. van KinschotDorhout Mees, echtgenote van de burgemeester. Haar eerste klant was prof. mr. J. van Bemmclen, voorzitter van Pro Juven tutc Rijnland, die kinderzegels, een mapje kinderkaarten en de Prinsessen kalender ten bate van Pro Juventute kocht. Na hem volgden burgemeester jhr. mr. F. H. van K"n«"hot, wethou- de voorbijgangers hun inkopen doen, ten bate van het misdeelde kind. (Foto: „De Leidse Courant"). MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Nov. Vee. Aanvoer: 1645 stuks totaal waarvan 1071 vette koeien en 574 varkens, prijzeen vette koeien 2.702 86, 1 2.45—2.80, f 2.00—2 15 varkese 2,08, 2.04, 1 95 per kg levend gewicht. Vette koeier aanvoer ala vorige week, handel flauw prijzen van vorige week met moeite Ic hand haven varkens aanvoer groter, han- ''"1 kalm, pr-izer als vnn«*p week.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3