Rijnstreek I Het jubilerende St. Deus Dedit ontving vele gelukwensen Kasgeldpcsitie van gemeente weer in normale banen geleid 3la%te GOLF MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT cERoTE BLAD - PAGINA 2 N oord wijkerhout De afd. Noordwijkerhoul van de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" herdacht Zondag op feeste lijke wijze haar 40-jarig bestaan. Begonnen werd met ten plechtige H. Mis om half negen in de St. Jozef kerk. Deze H. Mis werd opgedragen door de geest. adv. van de afd., kape laan B. A. M. Vroklage, geassisteerd door de pastoor en kapelaan Van der Zwaan. Na de H. Mis volgde een plechtig gezongen „Te Deum". In de feestelijk versierde zaal van fcet jeugdhuis had des middags te half drie een officiële bijeenkomst plaats, waarbij gelegenheid was om het bestuur van de jubilerende afd. te feliciteren. Onder de vele aanwe zigen waren o.a. tegenwoordig: de pastoor van de St. Jozef-parochie, de burgemeester met zijn echtgenote, de secretaris van de gemeente. Namens het hoofdbestuur, de bondsvoorzitter, de heer C. J. v. d. Ploeg met de he ren Sens en Loerakker en de oprich ters van de afd., de heren W. War- menhoven en A. H. van Noort. De heer J. J. Duivenvoorden richtte woorden van felicitatie tot de jubile rende afdeling. Na een tijdperk van sociale strijd, aldus spr., kunnen wij thans bogen op goede sociale voor zieningen. Vooral memoreerde spre ker het werk in de afgelopen 32 jaren van de tegenwoordige voorz., de heer J. v. d. Voet. Hierna sprak pastoor Van der Waarden hartelijke felicitatiewoorden tot het bestuur van de jubilerende afdeling. Voornamelijk richtte hu het woord tot de voorz. die heel wat ge daan heeft om de bond groot te ma ken. De burgemeester zeide in zijn toe spraak, dat grote zaken tijd nodig hebben. En nu na 40 jaar geloof ik niet, dat er nog velen gevonden wor den, die niet het nut van een arbei dersorganisatie inzien. Vervolgens sprak de bondsvoorzit ter, de heer C. J. van der Ploeg. De ze zeide kort te zijn, omdat hij hoop te a.s. Dinsdag op de feestavond nog te kunnen spreken. Spreker sloot zich aan bij de woorden van de pastoor en feliciteerde speciaal de voorz., de heer v. d. Voet met het feit dat hij reeds 32 jaar de scepter zwaait in de afdeling. Ga op de ingeslagen weg voort, zo eindigde hij, dan draagt U allen veel bij om een goede christe lijke gemeenschap op te bouwen. Namens de afdelingen van de bond in de Bollenstreek sprak de heer Vink uit Noord wijk. De voorz. van de Chr. Landarbeidersbond uit Noordwijkerhout, de heer P. Barn- hoorn, feliciteerde hierna de jubile rende vereniging en sprak de hoop uit, dat de goede vriendschap zal blij ven bestendigd. De oud-secretaris en mede-oprich- HILLEGOM De dames A. v. d. Hoorn, C. van Rooden, M. Rikkers, J. Schotman, W. Bemer en C. Leenslag slaagden voor het ingerie-diploma; de dames J. v. d. Meer, In. Kleinveld en B. Visser voor diploma costuumnaaien. Geboren: z. van J. L. Witteman en G. Nieuwenhuizem; d. van J. M. van Zeist en J. M. van Trigt; d. van G. T. Heeringa en J. G. Mertens; d. van J. H. Wierda en E. van den Bosch; d. van B. J. van Roode en B. M. Uilen hoed; d. van H. Zwart en J. Kops. Ondertrouwd: M. van Kammen en J. Th. Karstens. Overleden: A. Brugman vr. 91 j. KATW1ÏK De mooiste tuintjes. Evenals vorig jaar heeft ouk thans het ge meentebestuur prijzen toegekend voor de mooist aangelegde tuintjes voor de woningen. Vorige maal be trof het alleen Katwijk aan den ,Rijn doch ditmaal werden alle inwoners hierin betrokken De hiervoor be haalde prijzen varieerden van 5.— tot 20.De eerste prijs verkreeg de heer J. M. Bartelse, Piet Hein- laan 72, die een bnpkvverk over tuin aanleg kreeg plus 15.— in contan ten. De tweede prijs werd toegekend aan R. Rijkebroer Piet Heinlaan 76, een boekwerk plus 10.in contan ten, en de derde prijs verwierf de heer G. H. Withagen Parklaan 229, die een boekwerk en 5.kreeg. Vervolgens waren er nog 42 over de gehele gemeente verdeeld wie een prijs werden toegekend van 5. Eij de aanbieding spraken B. en W. de hoop uit dat het deze waardering van gemeentewege een aansporing zal zijn op deze wijze voort te gaan zulks tot verhoging van het aanzien dezer gemeente. NOORD WIÏK KAPELAAN VERHAAR WORDT PASTOOR. Kapelaan J. Verhaar, die sedert 1946 verbonden was aan de parochie van de H. Jeroen, is benoemd tot pastoor van de parochie van de H.H. Nicolaas en Antonius te Monniken dam. Geboren: Tineke Q. dr van J. v. d. Niet en M. Braakman; Helena Th. M. dr van J. L. Geeve en C. J v. d. Wa ter; Alida dr van W. Ravensbergen en A. Jonker, Marius zn van W. Ra vensbergen en A Jonker; Theodora M. d. van F. A. Steenvoorden en J. H. v. Kampen; Johannes J. zn van J. S. J. Alkemade en C. A M, van Eden; Jacoba M. dr van J. S J- Al kemade en C. A M. v. Eeden; Clasi- na A. C., dr van P. J. v. Oosten en J. M. Salman; Johanna J dr van L. Beugelsdijk en A. G. M. Brederode; Hermanus W. M. zn van H. A. Vis en A. v. Haasteren; Jannie dr van G J, Gerardus en J. A. Rijnders. Getrouwd: W. C. C. Brederode en M. A. Moddejonge; D. Waasdorp én KI. Ammerraal. ter van de afd. haalde herinneringen op. Niet met 45, doch met 7 leden is men 40 jaar geleden begonnen, zei de hij. Van deze 7 leden zijn er nog 4 in leven, n.l.: W. Warmenhoven, P. den Elzen, L. van Denizen en hij zelf. Oud-burgemeester Van Iersel sprak woorden van gelukwens,, daarna sprak de heer Van der Klauw namens de Kabo en de heer Buis namens de R.K. Bouwvakai'beidersbond „St. Jo zef". Hierna -richtte de voorz. van de K.A.B. zich tot het jubilerende be stuur en bood namens de K.A.B. een prachtige voorzittershamer en 3 mooie asbakken voor de bestuurstafel aan. Aan het einide van de bijeenkomst dankte voorz. v. d. Voet alle sprekers voor him waarderende woorden. Spr. zeide, dat na afloop van de H. Mis het bestuur naar het kerkhof is ge gaan met vele leden, om daar een gebed te storten voor de overleden leden. Hij dankte het jubileum-comité voor alles wat het had gedaan om dit feest voor te bereiden. Hij dankte voor het mooie cadeau dat namens de leden was aangeboden Nadat spr. tot velen een persoonlijk dankwoord had gesproken gingen de deuren open en kwam een stroom van bezoekers gelukwensen aanbie den." Vele bloemstukken waren ook •estuurd evenals schriftelijke felici taties. LEIDSCHENDAM ST. NICOLAAS DOOR DUIZENDEN KINDEREN BEGROET. Ook aan Leidschendam is de eer te beurt gevallen St. Nicolaas tc mo gen begroeten en dé gemeente heeft getoond dit bezoek op hoge prijs te stellen. Tegen half drie Zaterdag middag liep een groot gedeelte van de gemeente uit, om bij de aankomst van de Spaanse Heilige tegenwoor dig te zijn. Toen dan ook het parti culiere jacht in zicht kwam, golfde door de kindermenigte een grote blijdschap. De harmonie St. Caecilia, die behalve om de komst van St. Ni colaas ook goed op toon was wegens de viering van 'haar patroonsfeest, blies er lustig op los en zo klonken over het Sluisplein de vrolijke toe passelijke liederen, welke door alle aanwezigen, groot en klein, werden meegezongen. Toen de Sint met zijn zwarte knechten aan land stapte klonk een oorverdovend gejuich op. St. Nicolaas nam plaats in een open rijtuig, door vier schimmels getrok ken om een rondgang door het dorp te maken, Bij het gemeentehuis had den zich inmiddels vele belangstel lenden opgesteld, omdat St. Nicolaas op plechtige wijze door de burge meester ontvangen zou worden. Na om de aankomst van St. Nicolaas niet te missen. De R.K. Harmonie- kape< .Canite Tuba" speelde verschil lende St. Nicolaasliedjes, die door de kinderen werden medegezongen. Een galf van vreugde en toejuichin gen kwam los, toen de boot van St. Nicolaas aanlegde en de goede Sint met zijn gevolg van zwarte Pieten voet aan wal zetten. In een gereed staande landauer werd St. Nicolaas naar het gemeentehuis gereden. Burgemeester mr. de Graaf ver welkomde de goede Sint. Wederke rig dankte St. Nicolaas voor de en thousiaste verwelkoming in Lisse. Hij wees de jeugd op enkele tekortko mingen en waarschuwde, dat zij deze fouten moesten verbeteren. Enkele St. Nicolaasliedjes werden ten beste gegeven, waarna de Sint zijn glorieuze tocht door de gemeen te aanving. Heel veel belangstelling ondervond St. Nicolaas langs de weg welke hij volgde. Het St. Vincentiushuis werd even eens bezocht en daarmede werd de tocht beëindigd. SASSENHEIM DOKTER A. A. HUEBER 25 JAAR ARTS IN DE GEMEENTE. Op 1 December a.s. is het 25 jaar geleden, dat dokter A. A. Hueber zich in Sassenheim vestigde. Gedurende deze tijd heeft hij een praktijk gekregen, die wel een der grootste uit de, omgeving genoemd mag worden. Dokter Hueber werd op 9 Juli 1893 te Leiden geboren. Zijn middel bare en universitaire opleiding volg de hij eveneens in I/eiden. Op 26 Juni 1920 slaagde hij voor het artsexa men. I Aug. van dat zelfde jaar vestigde hij zich in Kaatsheuvel, v/aar hij bleef tot 1 Dec. 1927. Op die datum vestigde hij zich in Sassen heim. Tijdens de laatste wereldoorlog was dokter Hueber off. van gezond heid in het Nederlandse leger en was hij gestationneerd aan de Greb- I beberg. Als krijgsgevangene heeft hij slechts 6 weken in Duitsland vertoefd. Zijn. zilveren ambtsjubileum wordt a.s. Zondag, 30 November, herdacht. Om half vier die middag is er in het K.S.A.-gebouw gelegenheid om dok ter Hueber te feliciteren. AANKOMST VAN ST. NICOLAAS. Ondanks het feit, dat de plaatselijke middenstandsverenigingen geen win kelweek organiseren dit jaar, heeft het St. Nicolaas toch behaagd een bezoek aan het dorp te brengen. Ge zien het zwaar bezette rooster van afgelopen Zaterdagmiddag, is zijn bezoek slechts van korte duur. ge weest. Om half twee arriveerde de Heilige aan de Oosthaven, vergezeld van 3 van zijn knechten. Bij de be groeting waren de burgemeester en zijn echtgenote aanwezig. De burge mees) er sprak een hartelijk woord van welkom. Hierna ontvingen hij en z'n echtgenote van St. Nicolaas een surprise. De Sint begon hierna eerst in het raadhuis ontvangen te 1 tocht door hèt dorp voorafgegaan zijn, verscheen de Sint op het bal- j door de hoornblazers van Adest Mu- con, om een kinderhulde in ont vangst te nemen. St. Nicolaas bracht dank aan de burgemeester voor de hartelijke wijze, waarmede hij in de gemeente was ontvangen. Na vervol gens zijn tocht door de gemeente te hebben voortgezet bezocht dj* Sint meerdere winkels om zich er 'van te overtuigen, of in Leidschendam wel alles te verkrijgen is wat het feest van St. Nicolaas -tan veraangenamen. Ook over de medewerking van de middenstand was de hoge gast uiterst tevreden. Op Zaterdag 29 Nov. komt de Sint nogmaals op bezoek. Geboren: Teunis Gerrit zn van G. Roos en G. K. Verlaan; Wilhelmina Maria dr van A. J. Ense en M M. W. Lexmond. Ondertx-ouwd: Gerrit van Es te Oude Tonge en Geertruida M Boers. Getrouwd: Johannes H. Wind- meijer te Zoetermeer en Petronella J. Groeneweg. Overleden: C. J. Jongste 50 jaar echtgenoot van Chr. Bouter; A C. Schuring 67 jr wed. van C. v. Schie; Tr. van Reine 84 wed. van A Schaao; P. van Wilgen 86 j. wedn van L. W. Veerman. LISSE ST. NICOLAAS GEARRIVEERD De vaderlandse driekleur wapper de Zaterdagmiddag vanaf het ge meentehuis, ter begroeting van St. Nicolaas. Een zeer groot aantal kin- sica. Overal waar hij kwam, werd hij met vreugde begroet. Geen wonder, want zijn knechten strooiden met gulle hand pepernoten. Na een oponthoud van 2 uur ver trok St. Nicolaas weer naar een an dere gemeente Raadsvergadering. Vrijdag a.s. des avonds om 8 uur komt de raad van Sassenheim voor de negende maal bijeen om o.a. de volgende punten te behandelen: vergoeding gemeente arts; aanbieding der be groting over 1953; aangaan van een vaste geldlening; ad 300 000; aan gaan kasgeldleningen in 1953; ver plichte middagsluiting winkelbedrij ven; verloting sluitingsuur bepaalde winkelbedrijven. - Bij de Vri.ida* "ehouder inschrij vingen op ƒ1.000.000 4J4 pet. 30-ja- ige obligatiën ten laste van de ge meente Sassenheim, waarvan reeds 500.000 op inschrijvingsvoorwaar- üen v/as geplaatst, is voor een dusda nig bedrag ingeschreven dat de toe wijzing uiters gering zal 'zijn. „Wiener Melange". Gisteravond gaf Elckerlyck haar tweede uitvoe ring van dit seizoen. Dit maal was gekozen Wiener Melange" van R. Feenstra. Een stuk waarin de ernst, de luim en de spanning zijn gemixt tot een smakelijk geheel. De secretaris van Elckerlyck, de heer M. Driessen, heette de aanwe- deren was naar de haven getogen zigen van harte welkom. Spr. deelde Gemeenteraad Voorhout Door het aangaan van twee vaste geldleningen resp. van 100.000. en 500.000.waartoe de raad van Voorhout in spoedeisende vergade ring besloot, is voor deze gemeente de zorgbarende kasgeldpositie van de baan. De eerste lening is groot 100.000 per 31 Dec. 1952 pari koers met de N.V. Verzekeringsbank „Moira" te Utrecht voor de tijd van 30 jaar te gen een rente van 4'A% per jaar, Gedurende de eerste 10 jaar geen af lossing en daarna aflossing in 20 ge lijke termijnen van 5000. De tweede lening, groot 500.000 pari koers wordt verstrekt door be middeling van het bankierskantoor Staal Co. Medegedeeld werd, dat de naam van de geldgeefster Strang geheim moet blijven. Voor versterkte aflossing is een boete bepaling ingelast. Hiertegen hadden de heren Prins en v. d. Lans wel enig bezwaar. Er is echter niets aan te doen, maar het is geen be zwaar, want deze lening loopt toch normaal af op zijn termijnen. Op een vraag van de heer Jansze, waarom nu juist op Zaterdagmiddag deze vergadering gehouden moest worden, antwoordde de voorzitter dat- dit niet anders kon. Op een vraag wat de bedoeling van deze leningen is, antwoordde de voorz., dat het er om gaat om de kas geldpositie weer normaal te maken. Niemand had tenslotte tegen het aangaan van deze leningen bezwaar. Hierna herdacht de voorzitter met een kort woord mr Bolsius. waarna een minuut stilte werd betracht. Goedgekeurd werd het voorstel, om op de thans geldende verorde ning betreffende de levering van drinkwater door het waterleiding bedrijf van de gemeente Voorhout wederom voor een jaar de goedkeu ring van G. S. te verzoeken De heer Prins wilde wel eens we ten of er nu voor een volgend jaar eindelijk eens een definitieve rege ling komt. Volgens de voorzitter is dit niet meer mogelijk vóór 1 Janmaar be gin volgend jaar komt er een voor stel van B. en W. Komt in het ko mende jaar een nieuwe regeling tot stand, dan treedt deze onmiddellijk na goedkeuring van G.S. in werking. mede, dat enige spelers die aanvan kelijk een rol zouden vervullen, door ziekte verhinderd waren, zodat hier voor andere personen moesten wor den genomen. Het stuk speelde zich af in pension „Mundus" een huis van standing, zoals de hospita haar pen sion placht te noemen. Een zestal gasten, stuk voor stuk allemaal uit zonderlijke typen wonen in dit huis. Op de verjaardag van de hospita wordt echter een der gasten vergif tigd op haar kamer aangetroffen door de huisknecht. Een uitgebreid onderzoek van de politie levert aan vankelijk niets op. Alleen komen er bij de verhoren soms rare dingen naar voren. Tenslotte blijkt zich on der de gasten in het pension van standing een internationaal spion, een smokkelaar in verdovende mid delen enz. te bevinden. De moorde naar valt tenslotte door de mand en een balletdanseres ontdekt, dat Dorus de huisknecht haar vader is. Het was een stuk, dat de aanwezigen boeide. De vertolking was zeer goed. VOORHOUT Santos Avond. Ten bate van Santos, trad „Het Masker" voor het voetlicht met het blijspel in 3 bedrij ven „Robbedoes". Kapelaan De Rijk sprak bij de aanvang zijn voldoening uit over de grote opkomst. Hij deed ook een beroep op de milddadigheid, om het döel van deze avond, steun aan Santos, te doen slagen. Hierna was het „Masker" aan het woord. Het spel werd goed gespeeld. Stuk voor stuk waren deze amateurs pri ma. Zonder de heren te kort te doen, een extra compliment voor de da mes en wel speciaal voor Florence en niet het minst voor Robbedoes. De voorz. van de RK. Middenstand, de heer Jansen, dankte de spelers voor hun spel, en de vele aanwezi gen voor hun opkomst en steun. VOORSCHOTEN Jubilerende koorzanger werd gehuldigd Gisterochtend na afloop van de Hoogmis, die tot intentie van de heer F. v. Vliet, die 40 jaar koorzanger was, werd opgedragen, vond er in het „Eigen Huis" een gemeenschap pelijk ontbijt plaats. Hier werd de heer Van Vliet toegesproken door pastoor J. Th. van Bemmelen als voorz. van het zangkoor St. Caeci lia. Spr, roemde de grote plichtsbe trachting en het uithoudingsvermo gen van de jubilaris, die steeds zijn best heeft gedaan, om de luister van de eredienst in de kerk te verhogep, Spr. hoopte, dat het de heer Van Vliet nog lang gegeven mocht zijn om zijn krachten aan het zangkoor te geven. Namens het zangkoor bood de heer B. C. v. d. Peet de jubilaris een mooie tinnen vaas aan met in scriptie. Het kerkbestuur, dat bij het ontbijt tegenwoordig was, betuigde zijn medeleven in de vorm van een mopie bloemenmand, terwijl aan me vrouw een bouquet bloemen werd aangeboden. Nu was de tijd gekomen dat de heer Van Vliet zelf het woord nam. Hij dankte voor de gesproken woorden van hulde en het aangebo den cadeau Hij bracht speciaal dank aan de koordirecteur, de heer M. La- keman, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, maar die hij woorden van dank niet mocht onthouden voor de vele steun, diehij van hem had ondervonden. Verder memoreerde spr. diverse voorvallen uit de afge lopen 40 jaar. Na het ontbijt bleef men onder het genot van een heerlijk glaasje nog enige tijd bij elkaar. Na afloop van de huldiging ging de ju bilaris per auto nog even op bezoek bij de directeur. Daarna werd het feest in de huiselijke kring verder gevierd. Tijdens de Hoogmis trad op als waarnemend dirigent de heer W. Schrama. NatriumverAichting. Het laatste gedeelte van de Veurseweg van de Laan van Wissen tot de grens Leid schendam is thans ook vericht met natriumlampen. De werkzaamheden hiervoor hebben slechts een week in beslag genomen. WASSENAAR ZIE GINDS KOMT HET ZWEMBAD Zaterdagmiddag hebben honderden jongens en meisjes en ouaere be langstellenden St. Nicolaas hartelijk en uitbundig verwelkomd, toen de grijze kindervriend in een open rij tuig bij het Raadhuis aankwam, in de trouwzaal werdde Sint opge wacht door de burgemeester en mevr van Wijnbergen, door vele wethou ders en raadsleden, secretarieperso- neel en door vertegenwoordigers van Middenstand- en diverse andere ver enigingen. De hoge bezoeker werd door de burgmeester met een gees tige speech verwelkomd. De burge meester prees de middenstand om 't initiatief, het Wit Gele-, het Groéne- en het Roode Kruis te iaten meede len in het voordeel, die de winkeliers verwachten van de S. Nicolaasactie. St. Nicolaas beantwoordde deze toespraak en maakte gewag van de prettige verstandhouding tussen mid denstand en gemeentebestuur. Hij bood de burgemeester een uit mar sepein vervaardigd zwembad aan dat uiteraard grote hilariteit verwekte. Het woord was daarna aan de heer Koenen, die het gemeentebestuur be dankte voor de bereidwilligheid, om de St. Nicolaasactie op deze wijze te openen en voor de medewerking, die mocht worden ondervonden. Dokter R. S. ten Cate dankte na mens de W'assenaarse huisartsen voor het vriendelijke gebaar van St. Nicolaas om op deze feestmiddag een aantal zieke kinderen extra te be denken. Tijdens de feestelijke rondrit door het dorp, die op de officiële verwel koming volgde, bezocht St. Nicolaas n.l. een tiental zieke kinderen. Over al waar de stoet verscheen was de belangstelling zeer groot. De zwarte Pieten, die de Sint vergezelden, toonden zich zeer royaal met peper noten. „Amlcitia" speelde kluoht De R.K. Toneelvereniging „Amicitia" heeft Zondagavond haar serie winter opvoeringen geopend met een klucht in drie bedrijven van Maarten van Vught, ,,'t Is een schandaal, gene raal". Een volle zaal Amicitia vrien den heeft zich met dit vrolijke nie mendalletje en daarna tijdens het gezellig samenzijn, enkele uren kos telijk vermaakt. Het stuk geeft de dwaze historie weer van een professors gezin, dat voorbereidingen treft voor de ont vangst van een broer van de heer des huizes, die in Amerika een Drachtige carrière heeft gemaakt als generaal bij de luchtmacht. Door een samenloop van omstandigheden wordt de generaal aangezien voor de nieuwe chauffeur-huisknecht, die de familie per advertentie heeft ge vraagd. Als generaal fundeert een impresario, als zijn echtgenote een zangeres. En zo raakt de hele familie verstrikt in allerlei dwaze verwikke lingen, die tenslotte leiden tot de ontknoping van allerlei raadsels. Het stuk werd, onder regie van Henk Didam, over het geheel geno men vlot gespeeld, afgezien van en-, kele haperingen in de rolkennis. Geslaagde contactavond van Z"id- wijek. Het was een bijzonder ge varieerd programma, dat door de le den van de R.K Sportvereniging „Zuidwijck" Zaterdagavond in „Sibn" op een contactavond ten tonele werd gebracht. Het eerste gedeelte van deze avond was gewijd aan muziek en zang. Een succes werd het eerste cptreden van Zuidwijck's eigen kin derkoor van jongens en meisjes. On der leiding van de heer H. Clement bracht het een programma van Vlaamse, Duitse en Nederlandse^ lied jes ten gehore. De Zuidwijck-jeugd werd aan de piano begeleid door mei. Ange Wolfs. Een bewijs voor de goede smaak, waarmee de organisatoren van deze avond het programma hadden sa mengesteld was het optreden van de bas H. Campfens, die, begeleid door Riet v. d. Klaauw een aria zong uit Mozarts „Die Za"herflöte" Mej. v. d. Klaauw trad als iliste op met het welbekende Menuet van Paderewski. De twee zusjes v. d. Klaauw brach ten een pianostukje var Eilenberg ten gehore. Een ander hoogtepunt van deze contactavond was de aanbieding van de verenigingsvlag aan het bestuur van Zuidwijck. De vlag, die naar een ontwerp van de heer P. Wilting is vervaardigd door mej. A. van Esch, is uitgevoerd in de kleuren van Zuid wijck en bevat het embleem van de vereniging en een aantal sterren, die de verschillende afdelingen van Zuidwijck" svmboliseren. Van harte stemden alle Zuidwijckers in met de- hulde, die aan de heer Wilting en aan mej. Van Esch werd gebracht. Na de pauze volgde nog" een geva rieerd programma van sketches, spel letjes en dansen, waarbij de confe rencier Will Linders voor vrolijke intermezzi zorgde Diefstal uit consumptietent. We derom is de politie een diefstal van uit een consumptietent gemeld. Dit maal was de heer H. uit Den Haag die een tent exploiteert op het ter rein van Kasteel Oud Wassenaar de dupe. Door middel van verbreking heeft een onbekende zich de toegang tot dit gebouwtje verschaft en er een klein model radiotoestel ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Postduivententoonstelilng. Zon dag werd in café Flora aan de Oost- dorperweg etn clubtentoonstelling gehouden door de postduivenvereni ging „De Gevleugelde Vrienden". Door de leden van deze vereniging v/as een 200-tal vogels ingezonden, die werden gekeurd door de heer J. F. Heerschop uit Haarlem. De dieren waren ondergebracht in 13 klassen en in elk van die klassen werden enkele prijzen toegekend Hieronder volgen de namen van de winnaars van de eerste prijzen. Oude doffers, onbevlogen: K. Scheffer. Oude duivinnen (onbevl.): A. T. Stok. Oude doffers (bevlogen tot 600 km): K. Scheffer. Oude duivinnen (tot 600 km): W. C. van Eek. Jonge doffers (onbevl.): J. M. Brederode. Jonge duivinnen (onbevl.): W. C. van Eek. Jonge doffers (100 km en meer): J. P. van Eyck. Jonge duivinnen (100 km en meer): P. Q. van Leeuwen. Niet uitgekruide jonge doffers: K. Scheffer. Niet uitgekruide jonge duivinnen: A. G. Visser. Kweekkoppels parenklasse: J. H. Brederode. Een duif van W. C. va Eek ver wierf de titel „mooiste oude duivin" en „mooiste vliegvogel" van de ten toonstelling. J. M. Brederode bleek de mooiste oude doffer, J. P. van Eyk de mooiste jonge doffer te heb ben ingezpnden. P. Q van Leeuwen verwierf de titels mooiste jonge dui vin en mooiste jonge vogel van de tentoonstelling. ZOETERMEER Geboren: Cornelia Maria Johanna, dr. van G. Henneken en M P. Nieu- wets. Arie, zn van J. Rozenboom en R. Oskam. Toosje Irene, dr van G. de Bruin .en H. Jansen. Ondertrouwd: M. G. v. d. Berg, 23 jaar en A. C. Rodenburg 22 jr. Getrouwd: J. C Rutten 36 jaar en A. C. Vollebregt 31 jaar Overleden: A. Poot 64 jaar echtg. van A. R. Vollemans. HOE wordt het weer? (Geldig van Maandagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). KOUDE NACHT. Wisselend bewolkt met plaat selijk buien. Overwegend mati ge Noordwestelijke wind. Van nacht op vele plaatsen lichte vorst. Morgen overdag tempera tuur enkele graden boven het vriespunt. 25 Nov. zon op 8.17 en onder 16.37; maan op 13.45 en onder 0.32 uui. Uet w-ee.fi in Swiojia De weerrapporten van hedenmor» gen 7 uur luiden: weer temp. OSLO sneeuwbui 1 C. STOCKHOLM regen 4 KOPENHAGEN sneeuw 3 LONDEN onbewolkt -4 AMSTERDAM half bew. 2 BRUSSEL nevel —1 PARIJS mist —8 BORDEAUX regen 12 NICE geheel bew. 5 WARSCHAU sneeuw —1 BERLIJN nevel 1 FRANKFORT sneeuw 1 MUNCHEN licht bew. —5 ZURICH nevel —2 WENEN mist 0 Te Amsterdam is overleden de heer Albert van Raalte, dirigent van het Radio Philharmonisch Orkest van de Nederlandse Radio Unie. De overledene is 62 jaar geworden. LEIDERDORP TRUCK ZAKT DOOR ROOSTER. De tier gelegenheid van het 25-ja- rig jubileum van de rijwielzaak van de heer v. Groenxngen aan de hoek Bruggestraat-Hoofdstraat feestelijk opgeluisterde winkel is Zaterdag ternauwernood ontsnapt aan een in vasie van een 20-ton zware truck van de firma v. d. Luyt uit Oegstgeest. Deze truck met oplegger, waarme de men een expeditie-dienst onder houdt op Zwitserland kwam Zater dag omstreeks 12 uur vanai de H. Rijndijk en zou via de Bruggestraat de Hoofdstraat indraaien Om deze draai te kunnen nemen moest de bocht zo groot mogelijk genomen worden. De chauffeur nam de bocht echter zo groot, dat hij links op het smalle trottoir terecht kwam vlak langs de winkel van de heer van Groeningen en derhalve over een der ijzeren roosters van de kelder. Dit rooster was niet berekend op het enorme gewicht van de wagen en begaf het met het gevolg dat het linkervoorwiel in de ruimte zakte en de motorwagen gevaarlijk over helde naar de winkel. Gelukkig bleef het gevaarte met de as op de trot toirrand hangen. Men wist de wagen op te vijzelen, die daarop met hout gestut werd, waarna men een paar zware balken onder het wiel plaatste en de wagen weei recht pp zijn wie len zette. Na enig gemanoeuvreer, waarbij weer eens duidelijk bleek, dat de hoek daar ter plaatse voor dergelijke kolossen veel te klein is, konden truck en oplegger, tezamen ruim 15 meter lang, uit de Brugge straat verwijderd worden en het ver keer weer normaal doorgang vinden. ZOETKRWOUDE ENGELSE LES VOOR EMIGRANTEN. Anderhalf jaar geleden werd on der auspiciën van de Katholieke Ac tie in de parochie Kruisverheffing een Engelse cursus begonnen. Het doel hiervan was in eigen plaats ge legenheid te scheppen om zich tegen geringe kosten de taal eigen te ma ken, die in de meeste emigratie-lan den wordt gesproken. Er wordt over emigreren soms zo licht gedacht en het bezwaar van de taalkennis wordt sterk onderschat. De Engelse lessen aan het eerste clubje zijn onlangs beë;ndigd. Binnenkort zal een nieuwe cursus aanvangen. Men kan zich hiervoor nog laten inschrijven aan het adres: Noordbuurtseweg 22. z HOOGMADE KA.B. In tegenstelling met voorgaande vergaderingen kon voorz. N. Lieverse zijn vreugde uilen over de goede opkomst, dank zij de kaart- attractie, die aan deze avond verbon den was. Spr. vroeg dan ook de le den present te zijn indien een ver gadering belegd wordt, waarop so ciale en culturele onderwerpen de aandacht vragen. Een schrijven van „Herwonnen Levenskracht" vestigde ei de aandacht op, dat men in voor komende gevallen van sanntorium- opname, deel moet nemen in het i an vullingsfonds van ziekenhuis- en sanatoriumfonds waarna de dan resterende kosten gedragen zullen kunnen worden door „Herwonnen Levenskracht". Deze maatregel is genomen door de sterk gestegen ver- plegingskosten. Hierna ging men over tot „prijs- jassen". Dertig deelnemers namen aan de strijd deei. Uitslag 1. H Wol vers, 2. H. Hoogenboom, 3. P J. v- d. Eng, 4. N. den Dubbelde, M. v. Putten, 6. M. v. d. Ploeg Wz., terwijl S. v. d. Ing een troostprijs ontving.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 2