Ger de Roos zoekt naar talenten Korte toelichting op de [begroting 1953 van Lisse WOENSDAG 19 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DE POORT VAN DE ROEM „Geef mij een kans, om mijn slui- bij de K.R.O. een actie ontketend en nierend talent onder de korenmaat vandaan te halen en ik zal de we reld veroveren". Dit is zo ongeveer een van de vele gedachten, die een jongedame of jon- go troubadour, wanneer hij op een familieijeestje een succesnummertje heeft voorgedragen, door het hoofd schieten. Hun schouder heeft het waarde rend klopje van Pa gevoeld, Ma heeft vol trots en met tranen in haar ogen van ontroering of de pret ai naar gelang de aard van de presta tie naar de bewonderde opgeke ken en de gelukkige krijgt zo het idee, dat de gehele wereld vervuld zou worden met een laaiend enthou siasme, wanneer ze slechts zijn ta lent ontdekt zou hebben. En dan op een goede dag komt die kans. Een berichtje door de radio, een aankondiging in de krant en met een kloppend hart wordt de tocht on dernomen, die de poort naar roem moet openen. Ger de Roos, de welbekende leider van het „Orkest Zonder Naam", heeft zwerft al reeds wekenlang kriskras door Nederland op zoek naar talent. Overal waar hij voor. een paar uren zijn tenten opslaat stromen beroemd heden in spe op hem af en Ger luis tert maar; hij schakelt de wire-re corder in en de kunstenaar begint zijn repertoire. Gisteravond hield Ger de Roos zit ting in „De Kleine Burcht" te Lei den en vanuit de wijde omtrek wa ren de artisten toegestroomd. De be nedenzaal kon al de lievelingen der muzen niet bevatten en in de gang en de bovenzaal zaten tientallen ge duldig te wachten, totdat hun num mer afgeroepen zou worden. Van 5 uur tot na tienen heeft de speurtocht naar talenten geduurd en in die tijd heeft de leider van het naamloze orkest een paar honderd maal tegen een bevende of overmoe dige candidaat verteld, hoe hij of zij zich op moest stellen; tientallen ke ren is hij in die tijd achter de piano gekropen om de toekomstige sterren te begeleiden en het verhaal, dat het hem alleen te doen was om een klankbeeld en dat dit opgenomen was en in Hilversum beluisterd zou worden, had hij beter op een gramo- foonplaatje kunnen laten zetten, maar dat zou niet hartelijk geweest zijn, want een kunstenaar verlangt een persoonlijke behandeling en daarom heeft Ger het dan maar een paar honderd maal persoonlijk ge zegd. Tussen de bedrijven door kregen we even gelegenheid om een paar woordjes met Ger de Roos te praten Hij is al in 5 plaatsen geweest en over het algemeen is hij niet en thousiast over de prestaties. „Het Nederlandse volk kan niet zingen; het is feitelijk helemaal niet muzikaal" meent hij. Als troost voegt hij er dan aan toe, dat het met de Belgen nog veel slechter gesteld is, maar dit is een uiterst schrale troost. Ger heeft het afgeleerd om zich ergens over te verbazen. Hij heeft op deze speurtocht al zoveel merk waardige dingen beleefd, dat er iets heel raars moet gebeuren, wil hij zijn wenkbrauwen optrekken. Zo was hij enige weken geleden in Ensche de. Tussen de vele candidaten be vond zich ook een heer, die, de luis terzaal binnengekomen, te kennen gaf, dat hij graag Hammondorgel wilde bespelen. Nu is een Hammond orgel een beetje anders van formaat dan 'n mondorgel en Ger verwachtte dan ook helemaal niet, dat de meneer dit instrument meegebracht zou heb ben. Tot zijn spijt moest hij de heer echter mededelen, dat hij óók geen Hammond-orgel bij zich had. Hij in formeerde, waar de meneer Ham mond-orgel gespeeld had en toen ant woordde deze: „Ik heb nog nooit Hammond-orgel gespeeld; ik ben or ganist. Maar ik dacht zo bij mezelf: De K.R.O. is nu toch in de stad, laat ik nu eens proberen om op een Ham mond-orgel te spelen...." Het is althans voor een buiten staander, zoals wij zijn verba zingwekkend, welke mensen zich al lemaal geroepen voelen, om de schone muzen te dienen. Velen mogen dan de roemrijke carrière van een Doris Day en een Duke Ellington voor ogen hebben, maar zij dienen wel te be seffen, dat dergelijke mensen naast een dosis geluk ook een dosis talent hadden. Het optreden voor de radio stelt zeer hoge eisen aan de artist en het bleek gisteren zoals het trou wens al overal in Nederland geble ken is dat velen zich te gauw in staat achten, hieraan te voldoen. Een verhaal apart vormen de va ders en moeders, die menen wonder kinderen het levenslicht geschonken te hebben. We hebben de kleinen gisteren zien binnenkomen in het Len Koortje vormen ze eigenlijk niet, maar aan moed ontbreekt het deze knapen niet, die het Maleise liedje over de Boeroe Kakatoewa komen zin gen. Herman Bayer, Rapenburg 91, Leiden, is de leider van de „band" en zoals alle jongens laten ook Ton van der Meyden, Oltmanstraat 6, Leiden en Thijs Groenendijk, Gortestraat 9, Leiden, die vlak naast hen staan, hem niet in de steek. kielzog van hun trotse Pa of Ma. De peuters zelf vonden het meestal maar een matig avontuur, maar terwijl z: hun wonderen etaleerden werden ze door hun Pa of Ma bijna gehypnoti seerd, terwijl na afloop Ger de Roos even terzijde genomen werd, om te horen, dat het „anders" veel beter gaat, maar dat het kind nu zenuwen heeft. De 12-jarige Gerda Caspers, Kerkstraat 83, Noordwijk, is in het geheel niet bang voor de microfoon of het critische oog van Ger de Roos en speelt lus tig haar nummertje op haar grote accordeon. HOOGMADE Sn^dS rellÏCSce^rrvï,;ï\trtert|hffirnhgoo£dstuk van Econonü- decoraaes met te koop zyn, doch tweede en laatste gedeelte van de sche aangelegenheden het vorig jaar verdiend moeten worden, Van hoger- gemCente-begroting; 1953 van Lisse. hand is verzocht, aldus spr., om deze hoofdstuk algemeen beheer welverdiende tekenen op een aar- geeft aan inkomsten 14.084.60 en dige en passende wijze uit te reiken. ia2n uitgaven 142.146,43 te zien. De De bezwaren aangevoeld hebbend, j inkomsten zijn in vergelijking met lom alle ex-militairen te Woubru<?ge het vorige jaar met rond 1250. bijeen te roepen, zag spr. zich wel 11 gestegen, terwijl Decoratie van vier Indiëgangers door burgemeester Van Wageningen De voorzitter van de R.K. Harmo niever. „De Heerlijkheid Hoogmade", de heer W. H. J. Bank, sprak woor den van welkom tot de aanwezige donateurs, van de vereniging, en de ^^ben genodigden, inzonderheid burge-1 d r d overMd gewenste wyze te meester J. C. van Wageningen en„verhandden. Achtereenvol- echtgenote, wethouder Sohraverus en „ens ontvingen p. van der K,auw, L echtgenote, pastoor C. H Olsthoorn Bo„wmeps.er en G van der Laan en en oud-kai»iaan A. Burcksen, thans w Th van d g, de va. rector te Rotterdam leden van de d Jae van der gtar die het met zustervereniging te Woubrugge en in een moeilijk parket geolaats het was aangenaam voor hem thans ?en passend moment gevonden te /ersierse'en enkele ex-militairen, die in de Tro pen geweest waren. Ondanks het feit, dat reeds twee Zondagen achtereen een uitvoering de uitgaven een stijging vertonen van 7000.—. Openbare veiligheid heeft aan ont vangsten 940.en aan uitgaven f 58 935,93. De verhoging der uit gaven met rond 8800.is in hoofd zaak veroorzaakt door de brand weermiddelen en straatverlichting Het hogere bedrag der uitgaven voor de volksgezondheid ad 2050. is het gevolg van de hogere ramin- ne™ van zijn zuon vcov zün dienst in de le wereldoorlog op de dienst in de le wereldoorlog op de borst gespeld kree?, de eretekenen van orde en vrede met ^esnen. Hier na hoorden wij van de Harmoniever. had plaats gehad was de voorzitter de malodie, gemeeld bij de' aangenaam getroffen, dat de zaal toch behoorlijk was gevuld met do nateurs en verdere belangstellenden. Ook was het een optimistisch geluid, te vernemen, dat thans uitsluitend met eigen krachten kan worden ge musiceerd, hetgeen voorheen niet al- terugkeer van elke gerenatrieerde militair, hetgeen door de aanwezigen ten zeerste geawrc^rd werd Hierna kwam ,.St. Penc-atius" voor het voetlicht met ,.De S-ooktrein" van Arnold'Ridlev. Met een onbe kende behendigheid en een vlotte iscuvt: i nciu. c ls Sewaest. Met een ,k werd de k, woord van dank aan de bereidwillig- „chMeni, vnor„ele«d. „ena-rd gaan heden van de dirigent de heer C. de mst de humoristi-he oomerkin- van Dam uit Ter Aar, die reeds zo- yan Teddy D„„M d en veel heelt bijgedragen tot het wel- rmte„en enerzüds en de Imhmièren vagrtepeil van de vereniging en de ,nderzijds er aan te ras hoop, dat ook de toneelvereniging kcmCn, Alle vertolkers van dit „St. Pancratius uit Roelotarends. Dracbtig geSoee'rte soel komt een veen met hun Spooktrein' geen woord van lof v00r de wy nachtmerries zullen bezorgen Hon- zij zlch hebb(m re?even om ken de eerste tonen van de harmo- de uitvoering van de Harmoniever. meveremgmg door de zaal. mede te doe'n s1a„en Re?rsgeur Th. Met een mars en een ouverture, Wesselman msff teru^ien oo een resp. Con Brio en Fortune, bleek alwelgeslaagde reis naar Hoogmade. direct, dat hier goede vooruitgang is een nadelig saldo van 8.157,70, thans is het geraamd met een batig saldo van f 8.812,06. Dit voordeel is ontstaan door een meerdere bate uit het Gasbedrijf van f 8.400,de overbrenging van het dividend van de H.L.S. ad 7560,en de mindere kosten voor een wachthuisje voor geboekt. De repetitie en de nieuwe oud-leden hebben hier blijkbaar OUDE WETERING K.A.V. In café Klein kwam de gunstig gewerkt. Vooral de soli van K.A.V. voor een ledenvergadering trombone en piston klonken hierbij bijeen, waarbij o.m. aanwezig waren zeer goed. Ook het houtregister toon- mej. Stringa en zuster Belt. hoofd de vooruitgang. Op de onderlinge geluidsverhouding viel niet veel meer aan te merken. Het derde num mer, de mars „Koning Voetbal", van Willy Schootemeijer, deed als bekend werk dat zij is, de zaal genieten. De goede technische uitvoering hiervan, stelt weliswaar zwaardere eisen, doch deze werden glansrijk door staan. Het vierde nummer. „Pink sterbloemen", fantasie van Bisselinck het zwaarste gedeelte van het pro gramma, bleek nog niet overal onder de knie te zitten. Het koraal-werk was behoorlijk goed. De meest ge slaagde delen waren wel de introduc tion en de finale. Met nummer vijf en zes, resp. „'s-Zom'ers buiten", technisch goed verzorgd, en de oude bekende „Vrolijke Dauwtrappers", werd het muzikale gedeelte gesloten, zuster van het Kraamcentrum afd. Roelofarendsveen e.o. Zuster Belt wijdde een interessante en uitvoerige bespreking aan de Kraamverzorging. Spr. vond het jammer, dat er in Oude-Wetering geen R.K. vereniging van» het Wit-Gele Kruis bestond. Zij spoorde allen aan om met medewer king van andere verenigingen, o.a. K.A.B., te trachten een* Wit-Gele Kruisvereniging in Oude-Wetering op te richten. Voorts zal er binnen kort een Moedercursus gegeven wor den. Spr. zou gaarne zien, dat enige meisjes vanaf 20 jaar zich ter plaat se opgaven voor opleiding Kraam verzorgster. Hierna kwam mej. Stringa aan het woord. Deze sprak over de vrede. Om een algehele vrede over de we reld te brengen, moeten vooral de vrouwen en moeders medewerken. De volkshuisvesting eiste een ho ger bedrag van 12.000,als ge volg van de bouw van woningen, verbetering van woningen en daar mede verband houdende onvermij delijke uitgaven. Het hoofdstuk van openbare wer ken vertoont een hogere inkomst dan in 1952 n.l. 3400,hoofdza kelijk tengevolge van de geraamde bijdrage uit het verkeersfonds voor de Stationsweg. De uitgaven van dit hoofdstuk zijn verlaagb met f 2700. Het nadelig slot van het hoofd- stuk eigendommen niet voor de open- bare dienst bestemd, vertoont een verhoging van 400.— -bij 1952 als gevolg van de nieuw geraamde kos ten van de inrichting van het grond bedrijf ad 6300,en een vermin dering van de kapitaalslasten van f *94 opgebracht. f 2000,— en een verlaging van de kosten van onderhoud van 300 Het openbaar gewoon lager onder wijs vertoont een minder nadelig slot van 2200,tegenover het vorige jaar. Een en ander is het gevolg van een inkomst van 1200,— voor het gebruik van de openbare lagere school en een mindere raming van 1000op de diverse posten. De nadelige saldi op de hoofdstuk ken van het bijzonder onderwijs zijn niet noemenswaard gestegen. Op het hoofdstuk van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen zien wij een raming van f130,— aan het Oranje-comité en van 1700,— voor het onderhoud van speeltuinen. Het hogere bedrag ad 6500,— voor maatsGhappeilijke steun en voor zorg wordt in hoofdzaak opgesou peerd door kosten van verpleging van armlastige krankzinnigen: een hogere subsidie aan de dienst voor Sociale Zaken, voor aankoopkosten bij emigratie en sociaal-economische De belastingen vertonen een stij ging van ongeveer 6000,n.l. ho gere raming opcenten grondbelast ing 3300,en f 2000,voor op centen personele belasting, terwijl ƒ1000,minder geraamd behoefde te worden voor restitutie van belas tingen. Algemene uitkeringen en bijdra gen stegen met ƒ20.000,mede a li gevolg van het aantal inwoners, Bij kasvoorzieningen is f 19.000, minder rente geraamd van aan te gane kasgeldleningen, waardoor dit hoofdstuk sluit met een batig saldo van ƒ8.812,65. Rest ons nog te vermelden, dat de begroting nog aangevuld is met een reeks van bijlagen, waarop de bere keningen en gegevens zijn verza meld, benodigd voor de verdeling der baten en lasten over de ver schillende hoofdstukken en dat bij do gemeente-begroting de bedrijfs- .begrotingen zijn gevoegd. De begroting zal vermoedelijk in de eerste weck van December wor den behandeld. De collecte op Klaproosdag heeft j - vxuuwcn cii mucucii meuewei iacii, Als aardige bijzonderheid yan deze door in het gezin de kinderen d^ avond kondigde burgemeester Van Wageningen de decoratie aan van en kele gerepatrieerde Indië-gangers, Tms uit militaire dienst ontslagen, het ereteken, dat hiervoor be- 'kbaar wordt gesteld, nog niet len ontvangen, mede, doordat de oraties niet vlug waren afgeko- vrede bij te brengen en te leren elkander te verdragen en zachtmoe dig te zijn. Tot slot sprak de voorz. woorden van dank aan beide spreeksters, waarbij zuster Belt een mooie plant in ontvangst mocht nemen ls blijk van dankbaarheid. Hierna werd nog besproken de te houden Kerstavond. WOUBRUGGE AUTOMATISERING TELEFOON. Ook in Woubrugge werd gisteren de telefoon geautomatiseerd De inge bruikneming geschiedde hier niet met grote plechtigheid. De heren Urbhnus en Nauta waren van PTT-zijde aan wezig en vanzelfsprekend kwam ook burgemeester van Wagening-en een kijkje nemen. Nadat de draden van de o'de verbinding waren doorge knipt was de automatisering een feit. Enkele woorden van dank en ge lukwensen besloten de korte samen komst. A AN OEN RITN IJSCLUB „VOORWAARTS GO JAAR Over drie weken gaat de ijsclub Voorwaarts" jubileren en nog wel stuur aanwezig was, de bondsvoorz. de heer v. d. Ploeg en diens secreta ris de heer Sens, het dag. bestuur van de K. A.B., bestuur L. T. B. be stuur van de Chr. Landarbeidersbond en de oud-voorzitters van de afdeling, de heren A. C Meijer en Jac. Zwarts. Med( waren tegenwoordig afgevaar digden van de afd. Noordwijkerhout, Sassenheim, Warmond, Voorhout en Oegstgeest. Een bijzonder woord van dank bracht het bestuur aan het Vaandel comité, dat gelden onder de leden had verzameld voor de restaura tie van het vaandel en veranderingen van ce emblemen. Nadat de voorz, dank gebracht had aan overheidsinstanties, standsorga nisaties en vakafd voor de goede samenwerking in de afgelopen ja ren, feliciteerde weth. de Witt de afd. namens het gemeentebestuur. Bondsvoorzitter v. d. Ploeg vond het geen gemakkelijke taak om op dit feest iets naar voren te brengen, omdat hij hierbij zeer kort moest zijn. Hij moest zich volstaan hulde te bren gen aan alle pioniers voor de grote plichtsbetrachting, welke zij in de afgeiopen 40 jaren hebben betoond. Nadat de heer L. Hermans namens de pi K. A. B en de heer Benschop, narrtms de Chr. Landarbeiders, en kele waarderende woorden en feli citates hadden gesproken, bracht de voorz. dank aan de sprekers en verwachtte ook in de toekomst een goede samenwerking Als slot van het officiële gedeelte brach« hij dank aan de leden A Geven B Steenvoor den en N. Vink. die van de oprichting af trcuw in de gelederen hebben mee gestreden. Hierna werden de Verenigde Noord- wijkse Spelers in de gelegenheid ge- stelo het feestelijke deel van deze avond te verzorgen. Na een inleidend woed van de heer N. Augustinus, die óe afd. complimenteerde, werd het toneelspel in 3 bedrijven „Pinky" voor het voetlicht gebracht. VOORHOUT PASTOOR BOOD PAROCHIANEN EEN GEZELLIGE AVOND AAN Pastoor Bresser heeft voor zijn parochianen enige gezellige winter avonden op het programma en op de eerste daarvan werd het toneelspel „Klein Volume" opgevoerd, dat door de pastoor zelf was geschreven. Het was een gezellig spel in 5 bedrijven. De personen waren echte Nederlan ders met Nederlandse karakters en met Nederlandse deugden en fouten. Deze première werd ten tonele in het Diamant. Een dergelijk jubi- gebracht door een Haags amateur leum komt met elke dag voor en het - - is begrijpelijk, dat het bestuur al en kele weken zit te broeden op feest- plannen. Op 19 Dec. a s., als de jaar vergadering wordt gehouden, zullen die plannen wel uitgebroed zijn en aan de dan reeds feestvierende ver gadering worden voorgelegd. Want al is de vereniging op jaren, het be stuur is nog jong. levenslustig en vol vitaliteit en het ligt in de bedoeling in Januari een feestvergaderlng te beleggen in het parochiehuis. Meer mogen we op dit moment hiervan nog niet zeggen. NOORDWIJK 8ste Lustrum van „St. Deus Dedit" Gisteravond herdacht de afdeling Noordwijk van de R. K. Landarbei dersbond „St. Deus Dedit" haar 40- jarig bestaan. O o deze eerste van de drie feest avonden, welke worden gegeven voor de leden en huisgenoten, sprak de voorz., de heer P. Vink zijn grote vreugde uit, dat op zo spontane wij ze gehoor was gegeven aar de op roep van het bestuur en op de eerste plaats verwelkomde hij weth. de Witt welke namens het gemeentebe- ezelschap „Arno Artem". Het eerste bedrijf speelde in de peleton cantine op Schiphol; het 2e in een schaaps boerderijtje op Vlieland; «liet 3e in een flat in Amsterdam Zuid; het 4e in een geheim politiekantoor en het 5e weer in een flat in Amsterdam Zuid. Het was een geestig stuk. Jam mer was het dat dit vooral de eer ste bedrijven, door het niet voldoen de beheersen der rollen, niet geheel tot uiting kwam. De laatste bedrijven gingen beter, doch een goede voorbereiding, zou ongetwijfeld een vlotter spel hebben opgeleverd. De belangstelling was beide avonden goed. De Voorhouters zien met belangstelling de volgende gezellige toneelavond te gemoet. Vluchtelingenhulp. In Voorhout is eer. comité voor Vluchtelingenhulp opgericht, bestaande uit de navol gende personen: Drs. C. J. N. de Graaff burgemeester, J. M Vlasveld en J. W. Jansen Een geldinzameling zal worden gehouden op Zaterdag 22 November a.s. door middel van een huis-aan-huis-collecte met gesloten bussen, De Klaprooscollecte heeft opge bracht 38.35, Aan de Gem. Universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoraal examen Engels, mej. J. Dekker. WARMOND Warmondse fanfare. Onder gro te. belangstelling gaf de muziekver eniging „De Warmondse Fanfare" een uitvoering in hotel „De Stad Rome", waarbij zowel de afdeling muziek als de afdeling toneel mede werking verleenden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op de be schermheer mr E. Menten de ere- voorz, notaris P. H. Romeijn, de bur gemeester en wethouder J M. J. de Greei. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door de heer J. Ouwe- hanci, voorz. der vereniging Aan de heer Menten werd verzocht de op het muziekconcours te Lisse behaalde lauwerkrans aan het vaandel te wil len hechten, waaraan deze gaarne gevolg gaf. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het goed verzorg de programma Onder leiding van de hee>' W. F. de Zwart werden door de afdeling muziek een vijftal muziek nummers ten gehore gebracht, waar bij Caesar en Cleopatra en Landelijke Suitt beiden van G. Boedijn, de bij zondere aandacht trokken De op het programma gegeven toelichting op deze beide stukken, verhoogde de aantrek kei ij kJieid. Na de pauze werd door de ófdeling toneel het blijspel in twee bedrijven getiteld „Bennie als huisknecht" van G Faber opge- voera, onder regie van G C. Roest. De ere-voorz., notaris P. H, Romeijn kon na afloop met recht verklaren, dat het een buitengewoon geslaagde avond was geworden. WASSENAAR Het zeepaardje. Gisteravond werd in café Bergsma een ledenver gadering gehouden van de Wasse- naarse vereniging van aquarium liefhebbers „Het Zeepaardje". Na een inleidend woord van voorz. Bre- dero sprak de heer G. J. v. Nimwe- gen over het onderwerp „Aquarium en binnenhuisarchitectuur". Aan de hand van tekeningen verte.'de spr. over het inbouwen van aquafia in muren. Hij noemde enkele voorbeel den van de wijze waarop in Amerika aquaria en zelfs vijvertjes in huizen worden ingebouwd en sprak over 'n zee-aquarium, dat in Marineland in Florida werd gebouwd. Na een pauze, waarin een verlo ting werd gehouden sprak de heer de Neef over de bestrijding van de z.g. herfstpest of wel de stijfkrampen van de stipziekte. Tenslotte werden mededelingen gedaan over de vie ring van het 2-jarig besti.an van „Het Zeepaardje" in December a.s. Georgette Hagcdoorn. Een geest driftig publiek, dat de zaal van het Patronaatsgebouw geheel vulde, heeft gisteravond genoten van het optreden van de Nederlandse voor- drachtskunstenaresse Georgette Ha- gedoorn. Zij trad op in de serie Nuts- avonden en evenals verleden jaar werd dit optreden een buitengewoon succes. Door haar treffende mimiek en tot in de kleinste onderdelen vol komen beheerste gebaren wist zij enige uren achtereen haar publiek te boeien. Georgette Hagedoorn die aan de vleugel werd begeleid door Pierre Verdonck, bracht een inter nationaal programma. ZOE TERMEER JUBILERENDE BRANDWEERLIEDEN GEHULDIGD Gisteravond omstreeks 8 uur kwa. men in een der zalen van het spaar bankgebouw de leden van» voormelde vereniging bijeen voor het bijwonen van een buitengewone, algemene ver gadering. De voorz. memoreerde de oprichting in 1940 en gaf een over zicht van de werkwijze der brand weer, speciaal tijdens de oorlogsda gen in 1940 en bij de branden in de afgelopen 12Vi jaar. Daaruit bleek duidelijk de goede geest en de ac tiviteit der brandweerlieden. Dc voorz. besloot zijn rede met het ver zoek aan de burgemeester om de be handeling van het tweede agenda punt over te nemen, namelijk „uitrei king onderscheidingen langdurige dienst bij de Brandweer". De burgemeester zeide: Wij zijn hier bijeen om het feit te herdenken, dat zes leden 25 jaar of langer in dienst zijn» bij de brandweer. Vervol gens gaf de burgemeester een kort historisch overzicht van het ontstaan van het brandweerwezen en daarna kwam hij tot de conclusie, dat het 25 jaar geleden, toen de materialen zeer primitief waren en alles krukkerig ging, veel moeilijker was leden te krijgen dan thans, nu over het meest geperfectioneerde materiaal kan wor den beschikt. Vandaag vond spreker het dan» ook een zeer geschikt mo ment, om de brandweermannen uit de vroegere tijd toe te spreken om dat vroeger de gemeenschapszin de drijfveer was om lid te worden. Spr. bracht dan ook nömens de gehele Zoetermeerse gemeenschap dank voor alles wat door deze lieden was gedaan, speciaal in de eerste jaren. De burg. gespte vervolgens de onder scheidingen op de borst van de vol gend personen: P. de Bruin, W. de Kater, J. Kool, A. P. Hörters, A. v. d. Smit en A. de Wilde. Namens de ge decoreerde personen dankte de heer P. de Bruin. Laatste Berichten Pastoor A. A. M. C. Rietveld t Maandag is te Amsterdam overle den rustend pastoor A. A. M. C. Riet veld. Pastoor Rietveld werd op 25 Sept. 1888 te Amsterdam geboren en 29 Jrni 1924 priester gewijd. Hij was o.a. kapelaan te Sassenheim en Lisse. Lange tijd was de thans ontslapene paste or te Schermer. De laatste func tie welke hij vervulde was een recto raat te Amsterdam. Op 4 Aug. 1951 kreeg pastoor Rietveld eervol ontslag om gezondheidsredenen. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 19 Nov Kaas. Aan voer 134 oartijen. Prijzen: le soort 2.20—2.43 2e soort f 2 352.38, zware 2.48 per kg. Handel matig.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 3