Van spelers en leiders Mist beheerste de Engelse voetbalvelden UVS verraste Velox: 2-1 De Tafeltenniscompetitie MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Landman is de ster van het Ne> derlands elftal geweest. Hij is erin geslaagd door rustig zelfvertrouwen zijni teamgenoten een hart onder de riem te steken. Als Landman in de eerste helft onder de zware druk zou hebben gecapituleerd, dan zou dat catastrophaal zijn geweest voor de Oranjeploeg. Ongetwijfeld heeft de Sparta-doelman niet over geluk te klagen gehad, maar welke goalkeeper vaart wel zonder veine? Frans Tebak demonstreerde zijn gewone spelletje, een felle tackle, hard werken, goed en nuttig ingrij pen, voortreffelijk dekken, maar zwak wegwerken. Alberts begon bijzonder zwak. Of hij zich op het zware veld niet thuis voelde of dat hij het nodige zelfver trouwen miste, hij liet zich verschei dene malen door Stroud passeren, op wiens spel de Arnhemmer geen vat kon krijgen. In de tweede helft had Alberts zich goed hersteld en voorts dient nog herinnerd te worden aan het feit, dat hij voor de pauze twee keer op de doellijn opdook en een doelpunt wist te voorkomen toqn Landman reeds was gepasseerd. Wiertz kon zijn gewoonlijk zo „uit geslapen" spelletje niet laten zien. Misschien ook, omdat hij niet uitge slapen genoeg was. Want de Amster dammer was in de nacht van Vrij dag op Zaterdag, omstreeks 4 uur pas te Huil aangekomen. Terlouw was voor de rust nergens. Het zware veld speelde hem parten en bovendien was de snelle, opportu nistische speler Lewis hem menig maal te glad af. In de tweede helft, toen de Engelsen het tempo wat drukten en meer hun heil zochten in individuele pogingen in plaats van de geraffineerde combinaties van voor de rust, kon Terlouw zich her stellen, maar niettemin wisten de Engelse aanvalsleiders gaten in onze verdediging te slaan. En het gelijke spel was indirect te wijten aan Ter louw, die persoonlijk de overtreding begaan in het duel met Lewis, geen strafschop waard vond, maar in die mening vrijwel alleen stond. Aanvoerder Biesbrouck sjouwde en zwoegde van begin tot einde, zoals ook alle andere Oranjehemden heb ben- gedaan, maar de RCH-er kon, evenmin als de meeste landgenoten, geen vat krijgen op het positiespel der Engelsen. Van der Kuil is na Landman de beste man van onze ploeg geweest. Hij liet i zich niet door Engelse ge raffineerdheid intimideren, hij zocht naar openingen-, probeerde indivi dueel verwarring te stichten in de defensie van Yenson en Alexander en kreeg tot beloning een fraai doel punt op zijn rapport. Lugthart werkte hard, zoals ieder een, maar geen ogenblik heeft hij zich boven een middelmatig niveau kun nen uitwerken. Van Roessel is niet onvoldoende ge weest, maar groots was zijn spel toch zeker niet. Evenals Terlouw had hij grote moeite op dit zware veld zijn lichaamsbewegingen te be heersen Zijn doelpunt was voortref felijk, zijn kopbal in de tweede helft eveneens, maar goed gerichte schoten hebben wij hem niet zien lossen en doelman Benmet kreeg nog niet de helft van het werk op te knappen, waarvoor Landman werd geplaatst. Bennaars was zwak. Wij hebben hem in de laatste internationale wed strijden weinig goeds zien doen en wellicht dient het aanbeveling hem niet eerder in het Oranje-team te kiezen-, alvorens zijn vorm terugge keerd is. Voor Louer spijt het ons zeer, maar wij kunnen geen goed woord voor hem over hebben. Misschien geldt voor hem de verontschuldiging, dat hij op het laatste ogenblik, bij ver rassing de trip naai Huil mocht mee maken en de verantwoordelijkheid, hem door de keuzecommissie opge legd, te groot voor hem is geweest. De leiders. Met het elftal heeft ook de Keuze commissie een slechte beurt gemaakt. Het onbegrijpelijk vasthouden aan de keuze van Abe Lenstra op de linksbuitenplaats heeft vele voetbal liefhebbers verbaasd. Het onver- K.O. OP HET VOETBALVELD. De voetbalwedstrijd Brandweer II VVGA III voor de reserve eerste klasse van de Zaterdagmiddag-com petitie van de afdeling Amsterdam van de KNVB heeft een ontijdig ein de gevonden, toen de middenvoor van Brandweer, J. C. D. Nansink, de linkshalf van VVGA, J. C. Hamel, een kwartier voor het einde k. sloeg. Hamel bleef versuft liggen en bloedde uit neus en mond. Hij is naar het Wilhelmin-agasthuis te Arm sterdam overgebracht maar kon, na behandeld te zijn, naar huis gaan. Hij moet zich echter de eerstvolgende dagen voor controle steeds bij het zie kenhuis melden. Over de toedracht van deze zaak vernamen wij nog: de wedstrijd had een uiterst sportief verloop en een kwartier voor het einde leidde Brandweer met 42. Bij een aanval van de brandweermannen raakte de middenvoor op twee meter van het vijandelijke doel de bal kwijt aan linkshalf Hamel. Nansink kwam in volle vaart tegen de VVGA-er op en toen deze zich omkeerde, blijkbaar om tot meer voorzichtigheid aan te' manen, gaf de middenvoor van Brandweer volgens ooggetuigen Hamel weldoordacht een stoot tegen het gelaat. De scheidsrechter beval Nansink daarop het veld te verlaten, waarop deze antwoordde: „Wel dan zal ik me van het veld verwijderen". Hij verdween zón-der zelfs tegenover het slachtoffer zijn excuses te maken, terwijl juist zijn medespelers direct naar Hamel liepen om zo mogelijk hulp te bieden. De scheidsrechter heeft daarop de wedstrijd gestaakt gezien de toestand van het slacht offer. wacht bedanken van Lenstra, op een ongelegen tijdstip (nog geen twaalf uur voor het vertrek) hetgeen be paald een onprettige indruk heeft ge maakt, stelde de Keuzecommissie voor nieuwe problemen. Want niet Clavan, die reeds als reserve was gekozen, werd de vervanger van Len stra, maar een speler, die op het laat ste ogenblik nog moest worden opge trommeld, Louer, een beslissing waarvoor wij geen redelijk klinkend argument hebben gehoord. Trouwens, de wedstrijd heeft ten volle bewezen, dat men niet alleen ten opzichte van Lenstra verkeerd heeft gehandeld, maar zelfs het probleem van het kie zen van diens plaatsvervanger niet kon oplossen. Op de laatste bijeen komst verscheen de heer G. Kruyver, bestuurslid van de KNVB bij de Ne derlands elftalclub en hield in de kring der spelers en toespraakje. Wij kunnen ons voorstellen, dat het de jongens langzamerhand begint te duizelen, met Verlegh, Mommers en de Vries, met van der Leek en Kruy ver om zich heen en met een keuze van spelers op plaatsen, waarvan wij overtuigd zijn, dat het niet de keuze van de jongens zelf zou zijn. Dit ge brek aan lijn, dit vaak hinken op twee gedachten (men denke maar eens aan het geval Lugthartvan Ede in de oefenwedstrijd tegen Saar- brückew) lijkt ons funest voor de opbouw van ons vertegenwoordigend elftal. Rotterdam: Om de Gouden Onaf hankelijkheidsbeker: Rotterdam XI Bondselftal. Eerste klasse A: SneekFrisia 20 Eerste klasse B: Go AheadAchil les j.1. West II: Tweede klasse A: Fluks VUC 4—3'; ScheveningenTSC 42. Tweede klasse B: QuickVrien denschaar 03; VeloxUVS 12. Dei'de klasse A: TYBBPostdui ven 23 (o. p. v. TYBB). Derde klasse B: BMTWP 22; RKAVV—VCS 1—3; VIOS—Leoni- das 25. Vierde klasse B: Olympia—Rijswijk 1—1 (o. p. v. Olpmpia). BUNA ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST IN DE LV.B. Hoewel de L.V.B.-wedstrijden niet alle door de bond werden afgelast, is er wegens het slechte weer van gisteren toch practisch niets ge speeld. We ontvingen slechts enkele uitslagen en nemen aan, dat alle andere wedstrijden afgelast zijn. ZONDAGMIDDAG. Senioren: 1 A: Rouwkoop 1Al- tior 1, 72; WSB 2Rouwkoop 2, 5—0. 2 E: WSB 3—Roodenburg 3—0, 3 A: SVLV 3Roodenburg 6, 45. 3 C: Altior 3St. Bern. 2, 310. ZATERDAGMIDDAG. Adspiranten. j: VNL (a)— SVLV (a) 2-2. WOLVERHAMPTON BEHIELD DE KOP De afgelopen Zaterdag bracht tal van verrassende uitslagen in de League. Maar het sombere Novemberweer drukte de opkomst van het publiek, en degenen die wel de mist, de regen en de koude trotseerden hadden vaak moeite om te zien wat zich binnen de krijtlijnen afspeelde. Te Colchester was de mist zo dik, dat de loketten niet eens open gingen en de match tegen C'hrystal Palace uitgesteld werd. Te Leeds begon de wedstrijd tegen Not tingham Forest in tegenwoordigheid van enige duizenden optimistische toe schouwers die echter al na tien minuten naar huis konden gaan. Het was toen vrijwel donker en de scheidsrechter maakte een einde aan het schim menspel voordat er een goal gescoord was. City en Plymouth zijn de andere, ernstige promotiecandidaten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Burnley-Aston Vil la 10; Cardiff City-Manchester United 12; LiverpoolArsenal 1 5; Manchester CityCharlton Athe- letic 51; Middlesbrough- Derby County 10; New Castle United- Chelsea 21; Preston North End— Sunderland 3—2; Sheffield Wednes dayPortsmouth 34; Stoke City— Wolverhampton Wanderers 12; Tottenham HotspurBolton Wande rers 11; West BromwichBlack pool 01. Tweede doivisie: Birmingham Ci tyHull City 43; BuryLincoln City 22; FulhamDoncaster Ro vers 13; Leeds UnitedNotts Fo rest 00 na 10 min. gestaakt wegens mist; Leicester CityHuddersfield Town 21; LutonBlackburn Ro vers 60; Notts CountySheffield United 0—3; Plymouth Argyle Everton - h0; Rotherham United Brentford 41; Southampton Barnsley 12; West Ham United Swansea Town 30. Een van de verrassingen was de 51 nederlaag van Charlton Athle tic tegen Manchester City, dat sinds 30 Augustus geen wedstrijd meer had kunnen winnen. Voorts verloor Sunderland, ongeslagen in acht wed strijden, met 3—2 van Preston en won Portsmouth met 43 de uitwed strijd tegen Sheffield Wednesday, dat in tien wedstrijden geen neder laag had geleden. Huddersfield ver loor voor het eerst in dit seizoen een uitwedstrijd, en wel te Leicester. Op verscheiedene velden werd een witte bal gebruikt van de aftrap af. Zo te Stoke waar Wolverhampton won en daardoor de leiding in de eerste divisie behield. Stoke City speelde verrassend goed voor een zo laag geplaatste ploeg, en het zou een puntje gewonnen hebben wanneer Sims, die zo goed in vorm is dat hij Williams, de keeper van het Engel se elftal, uit het doel van de Waives houdt, niet kort voor het einde een strafschop gehouden had. Wolver hampton liep hard van stapel en scoorde twee maal in negen minu ten. Deze goals waren voldoende voor de zege, want Stoke wist slechts eenmaal het net te vinden. Sunderlands nederlaag te Preston had ten gevolge, dat de tweede plaats op de ranglijst moest worden afge staan aan Burnley, dat een einde maakte aan de successenreeks van Aston Villa. Sunderland miste de midvoor Tre vor Ford, die geblesseerd was in de wedstrijd WalesEngeland, en had het niet gemakkelijk tegen een sterk aanvallend Preston. Het werd een verbitterde strijd, maar beid„ pun ten bleven te Preston. Arsenal kwam uit met invallers voor de gewonde internationale back Lionel Smits en voor de linksbuiten Don Roper, die Dinsdag j.l. te Brussel geblesseerd werd toen hij voor de Londen com bination uitkwam. Hadedows, de rechtsbuiten van Manchester City, maakte drie doel punten waarmee hij een groot aan deel nam in de overwinning op Charlton Athletic. Aangezien Man chester United, dat eindelijk weer beschikken kan over zijn herstelde internationale kanthalf Henry Cock- burn, ook won, en wel te Cardiff, is het slechte weer zeker geen handi cap geweest voor de twee Manches- terse ploegen. Het bezoek van Portsmouth aan Sheffield Wednesday gaf aanleiding tot een zeer spannende wedstrijd. De gasten speelden technisch zowel als tactisch voortdurend een tikje beter, en vonden vier maal het net, door Phillips, Harris en Mundy (2) maai de Wednesday toonde een geweldige strijdlust en nadat Froggat ei. Curtis ieder uit een penalty hadden ge scoord bleef de uitslag tot het einde toe onzeker. In totaal werden van daag 16 strafschoppen in de League toegekend, en slechts drie leverden geen doelpunt op. i Huddersfield, verloor met 21 van Leicester City, nadat Quested de] linkshalf en aanvoeder van Hudders- i RKAVV—VCS 1—2. Berekend naar het aantal kansen, vooral na de rust, had RKAVV met schitterende cijfers deze wedstrijd moeten winnen Maar' in deze span nende ontmoeting, tussen de beide koplopers, op een veld, dat voor voet ballen eigenlijk ongeschikt was, heb ben de Leidschendammers zoveel pech gehad, dat de beide winstpun ten met VCS naar Den Haag zijn verhuisd. In een bij de Hagenaars merkbare zenuwachtige stemming, pakten zij bij het begin al stevig aan, doc.i RKAVV liet zich niet onbetuigd met gevolg, dat VCS zich door een corner kon redden. Uit deze hoek schop konden de Hagenaars de bal opbrengen. Op het middenveld liep AVV te scherp in wat voor VCS een vrij., trap opleverde. Deze werd ge nomen door de linkshalf Nol Vente mei' een schitterende schuiver, waar door de bal over alle spelers heen ook over keeper van Rijswijk in het net belandde (01). De nu volgende aan- vahtn van de thuisclub bleven on danks de goede kansen zonder re sultaat en toen AVV de gelijkmaker cvorde werd deze wegens buitenspel niet toegewezen De Hagenaars had den bij een doorbraak weer geluk waartegen AW zich 'had kunnen verdedigen maar blijkbaar door een misverstand bleef de verdediging van Doelpunten van de Leidse kanthalfs uit corners Een van de weinige wedstrijden, welke gisteren voor de competitie van de K. N. V. B. werd gespeeld, was die tussen Velox en U. V.S. te Utrecht en zowaar bracht deze nog een verrassing ook, want na het herhaalde falen der Leidse Blauwwitten hadden we zo langzamerhand de hoop op gunstige resultaten al laten varen. Maar gisteren slaagde U. V. S. er dan toch weer in twee punten te veroveren. De Leidenaars speelden tegen Ve-j partijen om beurten in de aanval, lox een van de beste wedstrijden in Weer uit een corner slaagde toen dit seizoen. Men zal zeggen, dat dit linkshalf F. v. d. Zeeuw erin UVS al heel gemakkelijk was, want veel goeds hebben ze tot heden niet te zien gegeven. Inderdaad, maar het vlotte ditmaal in de voorhoede beter dan tot nu toe het geval was ge weest en al moeten we dan opnieuw constateren, dat de Leidse aanvals- linie opnieuw een groot tekort aan schutterscapaciteiten demonstreerde de twee doelpunten werden n.l. gemaakt door de beide kanthalfs zij waren mede een gevolg van het betere voorhoedewerk, want de doel punten kwamen beide uit corners. Linksbuiten Verkuylen bleek in derdaad een verbetering voor de stuwkracht in de voorhoede en Blom op de linksbinnenplaats deed het ook' lang niet slecht. Ook van de rechter vleugel, waar Cor Verhoogt weer op de buitenplaats present was, ging meer kracht uit en we geloven, dat men nu maar niet verder moet ex perimenteren met het elftal, maar in deze opstelling de rest van de competitie maar moet uitspelen. UVS pakte dadelijk goed aan, maar ook Veiox liet zien van haar goede zijde zien en bood uitstekend tegen spel. Het spel was ondanks het glad de veld zeer snel en vlot werden de aanvallen van weerszijden opge bouwd. Na ongeveer een kwartier kreeg UVES een corner te nemen, waaruit de bal door rechtshalf Loge man werd ingeschoten, zodat UVS de leiding had (01). Dezelfde spe ler maakte evenwel kort voor de rust een fout door te zacht op kee per van Duyl terug te spelen, wat door een der Utx-echtenaren afdoende werd afgestraft (11). In de tweede helft kregen we het zelfde spelbeeld te zien met beide opnieuw de leiding te geven en daar bij bleef het (1—2). ZATERDAGCOMPETITIE KNVB. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Zaterdagmiddag competitie van de KNVB luiden: District West II: 3e klasse A: CapelltTer Leede 1—5; Quick Boys—CSVD 4—1; DO TO—ARO 4—1. +DURE KOFFEE? AVV werkeloos en zo kon de rechts buiten Thijs Barendse voor de tweede maal scoren (02). N'. begon er pit in het spel te ko men. De Leidschendammers waren kennelijk sterker. Geluk bleef echter uit. Herhaalde malen ging de bal langs de paal maar Henk van Oosten bleef aanhouden. Hij centerde naar de linksbuiten Leo v. d. Voort, die, voordat de keeper van VCS het ge vaar kon keren, keurig inschoot (12). Na de pauez was RKAVV fei telijk meester van het veld en het is de keeper van de Hagenaars, die de ovei winning van RKAW heeft be dwongen. Ook de hoekschoppen voor RKAVV bleven zonder succes. Een vrije trap voor het doel van VCS were zo afgeschermd dat ook deze kans verloren ging Een kopbal van Leo v. d. Voort ging ook al juist over de lat. Bij een- doorbraak van VCS kon J. Roos met de bal oplopen en zonder geninderd te worden voor de derde maal scoren (13) Rouwkoop—Altior 72. Rouw-j koop heeft zich volkomen gerevan cheerd voor de twee geleden neder lagen door van Altior met 72 te winnen. Het veld was in een slechte toestand en de glijpartijen waren dan ook talrijk, doch als technisch betere ploeg paste Rouwkoop zich beter aan de omstandigheden aan. Het eerste halfuur gaf dan ook een aanvallend Rouwkoop te zien en toen de Altior doelman de gladde bal niet onder controle kon krijgen, wist Rouwkoop de kans te benutten (1 0). Toen Rouwkoop de stand op 20 gebracht had, werkte Altior.zich wat los, doch hoe keurig hun linksbui ten de bal ook voorgaf, doelpunten kwamen er niet van. Nadat Ju de stand voor zijn club op 30 gebracht had, was het rust. Kort na de rust wist Anker twee maal te doelpunten, waarvan de eer ste maal uit zuivere buitenspelsosi- tie (50). Altior bleek echter niet ontmoedigd en kreeg dan ook de kans om uit een goede aanval ten minste de eer te redden, toen hun TREFFERS VERLOOR MET 8—2. Voor de hoofdklasse-competitie kreeg Treffers I een gevoelige 82 nederlaag te incasseren van het Am sterdamse Nedlloyd. De Amsterdam mers bleken door Frank Klinkenberg danig versterkt, hetgeen wel tot uiting kwam in de drie winstpunten, welke deze speler wist. te behalen, en waardoor tevens deze nederlaag te verklaren. De 2 winstpunten voor Treffers kwamen door overwinningen van Wout en Nico Heemskerk op de Nedlloyd-speler Piet Kreuger. Cor Pelser toonde weer eens tot de Ne- ■derlandsr topspelers te behoren, door overtuigd zijn drie partijen te winnen. Het dubbel werd tenslotte ook nog een overwinning voor Nedlloyd. A.s. Zaterdag of Zondag speelt Treffers de thuiswedstrijd tegen Well Shot uit Nijmegen, waarvan echter nog niet bekend is of deze wedstrijd in dfe Pancratiuszaal of in het vei linggebouw gespeeld zal worden. Het tweede team van Treffers deed het in de Overgangsklasse deze keer be ter dan hun sterkere broers en speel de thuis tegen het Leidse Scylla I ge lijk. Het was Jos. v. d. Meer, die twee partijen wist te winnen n.l. van Karamoy en Bonte, terwijl J. v. d. Zwet vafi Karamoy en Jac. Heems kerk van Bonte wisten te winnen. Ook het dubbel, gespeeld door Jos. v. d. Meer ep>J. v. d. Zwet tegen Ka ramoy en Verkerk, werd een Tref ferszege, zodat de 52 achterstand tenslotte nog in een gelijk 55 om gezet kon worden. Het ziet er nu voor het tweede team ook een beetje beter uit, temeer daar zij nu zo on geveer de sterkste teams gehad heb ben. Hedenavond geen training. Programma voor deze week: Dames 1ste klasse: Maandagavond: HBS ITreffers I; 3de klasse: HBC 3Treffers 3. Dinsdag 3de klasse: DHC 2Tref fers 2. Woensdag: Heren 3e klasse: Tref fers 3Scylla 4. 4e klasse: Treffers 4ATTC 2; Treffers 5—BAT 3. De uitslag van de wedstrijd Zoeter- woude 2Treffers 5 was 19. Steeds Vooruit. Het le dames team heeft zijn overwinningen voortgezet, door een verdiende over winning op het Haagse team „Kitno". Met 82 stuurde het le dames-team van „Steeds Vooruit", de dames van „Kitno" naar den Haag. Dit team heeft nu uit 3 wedstrijden- 5 punten. Het is een goed begin in deze wed strijden, daar het lc dames-team van „Steeds Vooruit", die jaar pas pro moveerde naar de 3e klasse. Het 2e dames-team kwam met een overwin ning terug uit Lisse. Het was een kleine, maar verdiende overwinning. Met 64 kwamen ze met de hakken over de sloot. Het le herenteam behaalde zijn 2e overwinning en wel tegen HBS 6 uit Den Haag. Uitslag 82. „Steeds Vooruit" 3 moest genoegen nemen met een 100 nederlaag. De beren van het 3e team zijn dit jaar wel zeer zwaar ingedeeld. Maar dit team geeft de moed nog niet op, er middenvoor de doel omspeelde en in kan nog van alles gebeuren in de 2e een leeg doel schoot (51). De spe lers zagen er inmiddels uit als mo- rianen, wat niet wegnam, dat Vis wist te scoren (61), weldra gevolgd door van Beets die er 71 van maakte. De Rouwkoop-doelman hin derde op een gegeven moment de middenvoor van Altior te sterk en verhinderde daardoor een doelpunt. Met een penalty werd het vonnis voltrokken (72) en daar bleef het bü. helft der competitie. Voor Woensdag a.s. is het pro gramma voor de heren: Steeds Voor uit 1GEB 2 uit Den Haag, aanvang 8 uur in het Gemeentelijk gymnas- tielokaal te Warmond; Steeds Voor uit 2BAT 1 uit Leiden. Het le Dames-team zal a.s. Donderdagavond r.aar den Haag gaan voor de com petitiewedstrijd Juno 1St. Voor uit 1. Het 3e heren-team heeft een thuis- IIMIIII lllllllll) I Mill III 11IIIIIIIITI llllllllllll lllllll llltllllllllllllll III II IIIIMMIKIIIIMIMIIIIMIIIIII III 11 I llll Mill IIIIIIIIIIIIIIIIIIII' Abe Lenstra was Zater dagmorgen thuis, toen wij hem om een onderhoud vroegen naar aanleiding van zijn bedanken voor de interlandwedstrijd te Huil tegen de Engelse amateurs. Hij is trouwens ook Vrij- j T dag niet ondergedoken ge- field, de score geopend had voor Lei- *st maar Bwas door cester door in zyn eigen doel tewerk^aamheden buiten trappen Diezelfde pecht trof Hard- k niet te bereiken. wiek, de speler-manager van Old- ham. Hij scoorde de enige goal in de Uit het gesprek, dat wij wedstrijd tegen Port Vale, tegen zijn] met Neerlands eigen club. Voor Huddersfield was het een magere troost, dat het tref-1 fen door 40.000 toeschouwer*, werd bijgewoond, een record voor Leices- ter in de na-oorlogsjaren. Het cijfer is te opmerkelijker omdat het totaal voor alle Leaguewedstrijden samen slechts 750.000 bedroeg, een naar verhouding laag getal waarvoor het slechte weer verantwoordelijk was. In weerwil van de nederlaag blijft Huddersfield leider in de tweede di visie, dank zij een beter doelgemid- delde dan Sheffield United, dat met 30 Notts County klopte. Leicester ,Ik heb er heel lang over nagedacht" meest be sproken voetballer hadden, blijkt wel, dat Abe Len stra ook geen reden had zich af te zonderen. Len stra had zijn besluit na rijp beraad genomen en wilde daarvan ook de conse quenties aanvaarden. „Ja", zegt Abe, „ik heb er heel lang over nagedacht en de beslissing was moeilijk, want ik heb vele malen met plezier gevoetbald voor het Nederlands elftal en voor trainer Jaap van der Leek. De laatste tijd ging het mij echter niet naar de zin. Tegen België was het wel duidelijk, dat ik op de vleugel mijn spel niet kon ontplooien en voor de eerstvolgende oefenwedstrijd had ik stel. lig een gewijzigde voor hoede verwacht. Echter heb ik, toen ik tegen Saar- brücken weer als linksbui- het gevoel op de binnen plaats veel meer te kunnen presteren, temeer omdat de vorm op het ogenblik aan wezig is. En als binnen- speler heb ik ook veel meer plezier in het spel. Mijn beisluit", aldus Abe Lenstra, „is moeilijk ge weest. pagenlang heb ik ermee rondgelopen en dat het tenslotte heel laat ten stond opgesteld, niet gevallen, daarvoor heb ik direct willen bedanken om een speciale reden' dat zulks mij niet fair leek tegenover medespelers, die na Antwerpen een nieuwe kans kregen. In die oefen wedstrijd heeft het spelen op de vleugel mij weer geen bevrediging kunnen schenken en zelf heb ik „Is, dit nu het afscheid van internationaal voet bal?" vroegen we Lenstra nog. De Friese crack haal de de schouders op. Uit dat gebaar en ook uit het ge sprek menen we te mogen opmaken, dat hij aanvan kelijk van de veronderstel ling is uitgegaan zich bij de door de Keuze-com missie ontworpen opstel ling te moeten neerleggen. Nu hij echter tot de over tuiging is gekomen, dat het steeds weer moeten bezet ten van de vleugelplaats zijn vreugde in het spel tempert, wil hij daarvan niet de dupe worden. Ver anderen dus de omstan digheden, dan valt er mis schien te praten. Onder alle omstandigheden is Lenstra er een voorstan der van de beste spelers van het ogenblik te kiezen voor de nationale ploeg. „Wie dan een keertje moet wijken, doet zelf zijn best wel om er opnieuw in te komen", zo verklaarde hij. Uit alle delen van het land heeft Abe Lenstra na zijn besluit om hdet te spe len sympathiebetuigingen j ontvangen. wedstrijd tegen Den Burcht 3 uit Leiden. Aanvang 8 uur te Warmond. Voor Woensdagavond komt de we kelijkse training hierdoor weer te vervallen. Er is dus a.s. Zaterdag avond weer gewoon training op de be kende uren voor adspiranten, junio ren en senioren. WIELRENNEN COPPI WON RONDE VAN ITALIë. De voorlaatste etappe van de ron de v/erd gekenmerkt door tal van lekke banden ne verscheidene valpar tijen. overigens onder ernstige ge volgen, op de grotendeels niet ge macadamiseerde wegen. Te Enna gin gen 42 renners van start. Onmiddel lijk gingen Magni en zijn ploegmaats aan de haal, maar te Caltanisetta (40 km. moesten ze na een meedogenloze achtervolging het hoofd buigen. Toen nam Bartali de kop en weri het tem po roog opgevoerd bij de afdaling naar Serradifalce. De Vries en Nol ten maakten een buiteling, waar door ze terrein verloren, en even la ter kwam ook Gelissen ten val. Maar ze wisten zich weer bij het peloton te /r egen dat in gesloten gelederen agrigente passeerde Er gebeurde ver der riets van belang tot zes kilome ter voor de finish toen zes renners wegliepen. Drie hunner reden zich vervolgens los en het was Bresci, die in de sprint won vóór Pezzi en Giu- dice. De Vries werd 9e, Gelissen 11e en Nolten kwam met het peloton binr.cn. Dt 16e en laatste etappe, van Sciacca naar Paleimc, waarvoor 42 renners startten, had een zeer kalm verloop. In de eerste helft van de rit was het de regen, die de strijdlust bluste en in de tweede verijdelde Coppi alle uitlooppogingen in de kiem. Kort na het vertrek uit Sciacca gaf de Fransman Guegan, die nog last had van zijn val van Zaterdag, op en zijn voorbeeld werd even later gevolgd door zijn landgenoot Dus- sault, die eveneens bij eyi valpartij was gewond. Toen er ongeveer 40 kilometer ge reden was liep Bartali enkele hon derden meters uit. Maar na een korte achtervolging kon de waakzame Copp; in gezelschap van zes man, bij wie Magni. hem achterhalen. Toen een tweede poging van Bartali om te ontsnappen mislukt was, gaf hij er de brui aan pn het grote pelo ton kon zich zodoende te Mazzaro del Vallo (67 km) bij de kopgroep voe gen. Twintig kilometer voor de finish gaf de Duitser Sauerborn op. Volpi waagde toen een laatste aanval, die misli kte door toedoen van Coppi en Bartali. In deze fase van de strijd kwam de Italiaan Baronti zo ongeluk kig ten val, dat hij naar een zieken huis moest worden vervoerd. De renners arriveerden vrijwel ge groepeerd te Palermo waar Corrieri het eerst over de streep ging, na een eindspurt over 500 meter, met Fio- reno Magni als tweede. Het eindklassement luidt: 1. Coppi (It.) 54.34.07. 2. Magni (It.) 54.40.39; 3. Manardi (It.) 54.43 19; 4. Carrea (It) 54.44.33: 5. Louis Bobet (Fr.) 54.4v.55; Gelissen (Ned.) werd 34e in 5F 27.15: Nolten 36e in 55.41.23 en de Vries 38e in 55.50.50. S*>ort in 't kort In een matige wedstrijd heeft Hee renveen zonder Abe Lenstra met 52 van het noordelijk jeugdelftal gewon nen. Het ontbrak de jeugdploeg, waarin keeper Hammegga (HSC) en de voor hoedespelers De Koe (GVAV) en De Vries (Veendam) tot de uitblinkers be hoorden, aan ploegverband en doortas tendheid. Heerenveen had ook verschil lende jeugdspelers in de gelederen en .van hen zullen midvoor Blauw, rechts half Liemburg en de rechtsbinnen Engels het noordelijk jeugdelftal in de toekomst aanmerkelijk kunnen verster ken. De te Nijmegen gespeelde voetbal wedstrijd tussen de Nijmeegse eerste klasser NEC en het vertegenwoordigen de elftal van de luchtmacht is door NEC met 21 gewonnen. Bij rust had de luchtmachtploeg met 10 de leiding. In het sportpark te Emmen heeft het Rotterdams B-elftal een 21 .over winning behaald op een Drentse KNVB- ploeg, welke zege vooral te danken was aan de betere techniek en lichaamsbe- heersing van de Maasstedelingen. De lichtwedstrijd GroningenDor drecht, Zaterdagavond gespeeld in het Oosterpark, is met 41 door de gasten gewonnen. De ruststand was 3—1 in hun voordeel. De landenwedstrijd EireFrankrijk te Dublin is in een gelijk spel, 11, ge ëindigd. Na de eerste helft leidden de Ieren met 10. De wedstrijd tussen Luxemburg en het Franse B-elftal is met 10 door de bezoekers gewonnen. De rust was ingegaan met blanke stand.

Leidse Courant | 1952 | | pagina 6